Mocno boląca PIERŚ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-11, 12:02   #1
anitKaaaa116
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Thumbs down

Mocno boląca PIERŚ


Witam! Jak w tytule o ponad miesiąca mocno boli mnie lewa pierś. Byłam u ginekologa i wyczuł u mnie dwa "zgrubienia, guzki" wysłał mnie na usg piersi i stwierdził że to mogą być zmiany hormonalne.Gdy się w końcu doczekałam badania to pani która mi je robiła stwierdziła że ja tam nic nie mam i wypisała mi: " Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym bez zmian ogniskowych uchwytnych w bad. USG. Węzły chłonne pachowe bez cech patologicznego powiększenia." Ja to wszystko rozumiem ale do licha pierś mnie z dnia na dzień coraz bardziej boli a te guzki doskonale można wyczuć w dotyku. Nie mam pojęcia co dalej robić Dodam że nigdy w życiu nie brałam żadnych leków antykoncepcyjnych.
anitKaaaa116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:13   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Mocno boląca PIERŚ

Cytat:
Napisane przez anitKaaaa116 Pokaż wiadomość
Witam! Jak w tytule o ponad miesiąca mocno boli mnie lewa pierś. Byłam u ginekologa i wyczuł u mnie dwa "zgrubienia, guzki" wysłał mnie na usg piersi i stwierdził że to mogą być zmiany hormonalne.Gdy się w końcu doczekałam badania to pani która mi je robiła stwierdziła że ja tam nic nie mam i wypisała mi: " Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym bez zmian ogniskowych uchwytnych w bad. USG. Węzły chłonne pachowe bez cech patologicznego powiększenia." Ja to wszystko rozumiem ale do licha pierś mnie z dnia na dzień coraz bardziej boli a te guzki doskonale można wyczuć w dotyku. Nie mam pojęcia co dalej robić Dodam że nigdy w życiu nie brałam żadnych leków antykoncepcyjnych.
Nie wiem nawet co ci napisać, na pewno okropnie ci współczuję i życzę powodzenia
Miałaś robioną biopsję i histopatologię?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 12:19   #3
anitKaaaa116
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Mocno boląca PIERŚ

Nie nie miałam robionych badań, w najbliższych dniach wybieram się jeszcze raz do lekarza niech coś radzi co robić, bo przecież nie wymyśliłam sobie że mnie cycek boli
anitKaaaa116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:14   #4
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Mocno boląca PIERŚ

Cytat:
Napisane przez anitKaaaa116 Pokaż wiadomość
Nie nie miałam robionych badań, w najbliższych dniach wybieram się jeszcze raz do lekarza niech coś radzi co robić, bo przecież nie wymyśliłam sobie że mnie cycek boli
Jaki nosisz cyckownik? Pytam się bo kiedyś zakupiłam źle dopasowany i cycek mnie tak bolał, źe myślałam, że się wścieknę
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:37   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mocno boląca PIERŚ

Ginekolog powinnien cię wysłać do onkologa. Możesz iśc do onkologa bez skeirowania wiec się zapisz, tam zrobią ci USG i byc może biopsję.
Zmiany ma mnóstwo kobiet wiec nie panikuj ale póki piers boli to nie ma na co czekać, po co sie męczyć.
Sama jestem w takiej samej sytuacji po usg i biopsji, pod "opieka " onkologa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 14:11   #6
lidgad
Raczkowanie
 
Avatar lidgad
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z daleka...
Wiadomości: 484
Dot.: Mocno boląca PIERŚ

poszukaj w przychodni lub w szpitalu poradni profilaktyki chorób piersi - często przyjmują bez skierowania
lidgad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 16:01   #7
anitKaaaa116
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Mocno boląca PIERŚ

Na pewno tak zrobię. Zgłoszę się do onkologa. Dziękuje za porady
anitKaaaa116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 17:21   #8
kasiastrunin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 273
Dot.: Mocno boląca PIERŚ

do onkologa warto iść, ale pociesze Cie że to na 90% nie rak, zwlaszcza jak boli. wiem, bo mam dokładnie to samo, bol potworny, guzki mega wyczuwalne, twarde.
ja mam problemy hormonalne powazne, warto bys zbadała hormony.
Do onkologa idz, ale bez stresu, to naprawde nie wyglada na cos powaznego, chociaz rozumiem Twoj stres.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Aha tez mam usg piersi idealne, opis jak u Ciebie a guzki jednak sa, moja gin powiedziała ze sa to niezłośliwe zwłóknienia, tłuszczaki na tle kłopotów z hormonami.
kasiastrunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 22:57   #9
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: Mocno boląca PIERŚ

Tak jak napisała poprzedniczka - zmiany hormonalne mogą być powodem Twojego utrapienia. Sama miałam taki kłopot, usg nic nie wykazało oprócz jakiejś włóknistej budowy (czy jakoś tak, taka uroda), a jak zbadałam hormony to wyszło istne szaleństwo. Może doda Ci troszkę otuchy fakt, że mi akurat ból ustąpił po kilku dniach sam, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia, więc może u Ciebie też za chwilkę nie będzie tak źle i w lepszym samopoczuciu zaczniesz zwalczać problem W każdym razie tego Ci życzę
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.