Z mamą do ołtarza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-25, 19:54   #1
Maffcia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14

Z mamą do ołtarza


Witajcie,
30.08 wychodzę za mąż tak się złożyło, że moja mama przez całe życie odgrywała dwie role - mamy (gdzie nie wyobrażam sobie żeby mogła być lepszą) i ojca, który w pewnym momencie olał "system". Pomyślałam sobie, że chciałabym z całego serca żeby w tym wyjątkowym dniu ponownie zastąpiła mi ojca i poprowadziła mnie do ołtarza. Co sądzicie na ten temat? Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją i wiem, że to musi być moja decyzja. Pytam ponieważ nie chcę postawić mamy w kłopotliwej sytuacji.
Maffcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 20:02   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Z mamą do ołtarza

No trochę to takie ... dziwne. Ponadto skoro z góry wiesz, że mogłaby to być dla niej kłopotliwa sytuacja to ja zrezygnowałabym z tego pomysłu. Byłam w podobnej sytuacji 9 lat temu jak brałam ślub (nikt z rodziców nie wchodził w grę) i myślałam wówczas, żeby poprosić wujka. Jednak po głębszym przemyśleniu stwierdziłam, że nie wyglądałoby to fajnie i sami z mężem zaprowadziliśmy się do ołtarza. Zresztą byłam w życiu na wielu weselach i tylko raz widziałam jak ojciec prowadził córkę. To chyba bardziej amerykański sposób- ja wiem, czy u nas się prowadza?
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 20:06   #3
Maffcia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14
Dot.: Z mamą do ołtarza

Pochodzę ze śląska i tutaj jest to bardzo popularne. Nie wiem czy stawiam ją w kłopotliwej sytuacji dlatego też chciałam usłyszeć zdanie osób postronnych. Nigdy nie pomyślałam o wujkach itp. ponieważ oni fakt byli i są w moim życiu ale nie uczestniczą tak jak "rodzice". Jestem naprawdę bardzo blisko z mamą i pomyślałam, że to będzie taka kropka nad I żeby za wszystko jej podziękować...
Maffcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 20:09   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Z mamą do ołtarza

Aha, ja z północy Polski, więc może stąd ta różnica To może po prostu porozmawiaj z mamą i tyle. Zobaczysz jakie będzie miała zdanie na ten temat i może sytuacja się sama wyklaruje.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 20:11   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Z mamą do ołtarza

Cytat:
Napisane przez Maffcia1 Pokaż wiadomość
Pochodzę ze śląska i tutaj jest to bardzo popularne. Nie wiem czy stawiam ją w kłopotliwej sytuacji dlatego też chciałam usłyszeć zdanie osób postronnych. Nigdy nie pomyślałam o wujkach itp. ponieważ oni fakt byli i są w moim życiu ale nie uczestniczą tak jak "rodzice". Jestem naprawdę bardzo blisko z mamą i pomyślałam, że to będzie taka kropka nad I żeby za wszystko jej podziękować...
jeśli wszyscy goście, którzy będą na ślubie wiedzą jaka jest u Was od zawsze sytuacja, to ja bym się zastanowiła i w zasadzie bym pogadała z mamą co o tym sądzi. Ja mam podobną sytuację do Ciebie, jednak partner mojej mamy jest dla mnie bardzo ważny, są ze sobą od lat i jest dla mnie jak ojciec i traktuje mnie jak córkę i ja jestem pewna, że jego poproszę, żeby mnie zaprowadził do ołtarza.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 20:17   #6
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Z mamą do ołtarza

Skoro mama jest dla Ciebie ważna do tego stopnia, że o tym pomyślałaś - to jak najbardziej zrób to! Na pewno będzie szczęśliwa, że ją tak doceniłaś
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 20:43   #7
activelifestyle
Rozeznanie
 
Avatar activelifestyle
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 714
Dot.: Z mamą do ołtarza

Już był kiedyś taki temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=359068
Może tu się trochę 'zainspirujesz'

Edytowane przez activelifestyle
Czas edycji: 2014-05-25 o 20:45
activelifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 14:21   #8
Maffcia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14
Dot.: Z mamą do ołtarza

Activelifestyle bardzo dziękuję za podesłanego linka - faktycznie bardzo mnie to zainspirowało !

Audacieux Tobie bardzo dziękuję za słowa, które same wydzierały mi się z serducha ! ZROBIĘ TO ! Ciekawe jaka będzie jej reakcja
Maffcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 15:16   #9
Lemon_Drop
Zadomowienie
 
Avatar Lemon_Drop
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 525
Dot.: Z mamą do ołtarza

Wg mnie to świetny pomysł! W ten sposób pokarzesz i jej i gościom, że jest dla Ciebie bardzo ważna Daj znać jak mama zareagowała i czy się zgodziła
__________________
Lemon_Drop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 16:07   #10
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: Z mamą do ołtarza

ja też uważam że to by było miłe
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 20:52   #11
Sorbik
Zakorzenienie
 
Avatar Sorbik
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 245
Dot.: Z mamą do ołtarza

To Twój dzień jeśli Twoja Mama jest do tego chętna i Ty tego chcesz to czemu nie?
__________________
Szczęśliwa: 18.08.2013.
Zaręczona: 19.08.2014
Już na zawsze razem: 20.08.2016.


Zapuszczam włosy 56cm---> 70cm


“I have learned to be content in whatever circumstances I am in”.
Sorbik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 11:06   #12
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Z mamą do ołtarza

Dla mnie to niefajne i nieodpowiednie. Ale u mnie takiego zwyczaju nie ma, różnica kulturowa. Jesli u Was to standard to nie ma się co zastanawiać.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 11:56   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Z mamą do ołtarza

u nas się czegoś takie nie praktykuje i kojarzy mi się raczej z hAmerykańskimi weselami...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 18:29   #14
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: Z mamą do ołtarza

Za to, ja uważam, że to dobry i odpowiedni pomysł uhonorowania Mamy za całokształt włożonego wysiłku przez cały okres życia! Wzruszający pomysł.
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 09:46   #15
Agnessssa
Rozeznanie
 
Avatar Agnessssa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 901
Dot.: Z mamą do ołtarza

A ja uważam, że mamie można inaczej podziękować, np. na weselu. Moja znajoma sama napisała piosenkę i ją zaśpiewała specjalnie dla mamy, nie umie za bardzo śpiewać, ale piosenka jej wyszła przepiękna Dużo osób popłakało się ze wzruszenia, a mama to już w ogóle, każdy potem to wspominał, tą wyjątkową chwile.

A iść z mamą do ołtarza, tylko i wyłącznie kojarzy mi się z jakimś amerykańskim stylem i jestem na nie. Nie podoba mi się ten pomysł.
__________________
Żona od 4.10.2014r.
Adam 4.04.2016r.
Agnessssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 18:07   #16
MajsterkaANB
Zakorzenienie
 
Avatar MajsterkaANB
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 780
Dot.: Z mamą do ołtarza

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
No trochę to takie ... dziwne. Ponadto skoro z góry wiesz, że mogłaby to być dla niej kłopotliwa sytuacja to ja zrezygnowałabym z tego pomysłu. Byłam w podobnej sytuacji 9 lat temu jak brałam ślub (nikt z rodziców nie wchodził w grę) i myślałam wówczas, żeby poprosić wujka. Jednak po głębszym przemyśleniu stwierdziłam, że nie wyglądałoby to fajnie i sami z mężem zaprowadziliśmy się do ołtarza. Zresztą byłam w życiu na wielu weselach i tylko raz widziałam jak ojciec prowadził córkę. To chyba bardziej amerykański sposób- ja wiem, czy u nas się prowadza?
to polski zwyczaj... co wy z tą ameryką... ;p
__________________

MajsterkaANB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 07:48   #17
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Z mamą do ołtarza

Cytat:
Napisane przez MajsterkaANB Pokaż wiadomość
to polski zwyczaj... co wy z tą ameryką... ;p
Serio? Ja tylko raz widziałam, zresztą w sobotę teraz też idę na wesele i też nie będzie żadnego prowadzenia przez ojca...
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 07:56   #18
PannaAgnieszka
Rozeznanie
 
Avatar PannaAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków/ Krzeszowice
Wiadomości: 641
Dot.: Z mamą do ołtarza

tiaa-a banki, winietki, ubrania na wodke, wymyslne zaproszenie i wreszcie ksiezniczkowe sukienki, wieczory panienskie w limuzynach to tez staropolski zwyczaj, ktory z dziada pradziada jest kultywowowany;-)

co Wy macie z tym amerykanskim stylem;-) zareczam Wam, ze niemal kazda z Was przynajmniej klka rzeczy na swoim weselu zmalpuje z ameryaknskiej tradycji- no i co? zle?

ja uwazam, ze jesli tylko dla Ciebie i dla Twojej mamy to wazne- to lamcie konwencje- i nie przejmujcie sie niczym- to dla Ciebie ma byc wazny najwazniejszy dzien;-) i realizuj go tak, jak chcesz;-))))

my np. bedziemy dziekowac rodzicom- ale zamierzam tez podziekowac mojemu najlepszemu przyjacielowi i corce TZ-))i nie przejmuje sie tym, ze to bedzie takie inne

i nie negujmy glupio wszystkiego co jest inne-nie polskie- na slubie mojej siosty pomieszano tradycje polska z australiska ( ktora w znacznej mierze przesiaknieta jest zwplywami amerykanskimi)- tesci siostry nie wyobrazal sobie wesele bez przemowy ojca;-)
to bylo tak piekne i tak wzruszajce- ehh i nikogo na sali wtedy nie interesowalo czy to polski czy amerykanski zwyczaj
__________________
01.12.2012
31.12.2013
YES YES YES 29.08.2015
PannaAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 21:37   #19
lipstick89
Jedyna oryginalna Lips :)
 
Avatar lipstick89
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: LPU
Wiadomości: 7 830
Dot.: Z mamą do ołtarza

Cytat:
Napisane przez Maffcia1 Pokaż wiadomość
Witajcie,
30.08 wychodzę za mąż tak się złożyło, że moja mama przez całe życie odgrywała dwie role - mamy (gdzie nie wyobrażam sobie żeby mogła być lepszą) i ojca, który w pewnym momencie olał "system". Pomyślałam sobie, że chciałabym z całego serca żeby w tym wyjątkowym dniu ponownie zastąpiła mi ojca i poprowadziła mnie do ołtarza. Co sądzicie na ten temat? Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją i wiem, że to musi być moja decyzja. Pytam ponieważ nie chcę postawić mamy w kłopotliwej sytuacji.
jestem w identycznej sytuacji. nawet przez myśl mi wcześniej nie przeszło żeby w ten sposób uhonorować mamę. ale powiem Ci, że to bardzo bardzo dobry pomysł. sama się nad nim zastanowię.
__________________
30.05.2007
05.09.2015

2018
20/52
lipstick89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-09 22:37:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:28.