Dodatkowe zabezpieczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-17, 23:15   #1
party rock
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2

Dodatkowe zabezpieczenie


hej wszystkim
Otóż jesteśmy z chłopakiem zdecydowani na pierwszy raz.
Problem jest taki, że u mnie występuje jakiś dziwny strach przed zajściem w ciążę. Oczywiście będziemy się zabezpieczać stosując prezerwatywy + stosunek przerywany, więc nie wiem skąd we mnie te lęki (że prezerwatywa pęknie itp) Dziewczyny, czy możecie polecić jeszcze jakieś inne skuteczne sposoby zabezpieczania się? Niestety tabletki raczej odpadają, bo jest to związek na odległość, z chłopakiem widuje się rzadko, więc po co się truć...
party rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 00:22   #2
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Nie wiem, co tu można jeszcze wymyślić. Chyba globulki. I nie wiem po co przerywany (to nie jest metoda!!!) przy dobrze założonej gumce.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 02:43   #3
Membarissa
Raczkowanie
 
Avatar Membarissa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tarragona, Spain
Wiadomości: 57
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Strach przed ciążą nie jest niczym dziwnym, większość dziewczyn się tego wrecz panicznie boi... jesli chodzi o antykoncepcję to wiadomo że najpewniejsze (bo ok 98-99% skuteczności) są tabletki.. i wcale się nimi nie trujesz jeśli dobierze je ginekolog, nawet mozna powiedziec ze maja swoje inne zalety poza antykoncepcją... Jest to niestety comiesieczny wydatek no i jesli nie masz stalego partnera z ktorym regularnie uprawiasz seks to jest to troche bez sensu... poza tym ja biore swoje tabletki od ponad roku i nie narzekam Oprocz tego to prezerwatywa jest w miare pewna (wypadek pęknięcia stanowi naprawde nieliczny odsetek użytkowników...) Dla mnie to są dwie najpewniejsze metody...
__________________
"Świat jest dokładnie taki, jakim go postrzegamy..."
Membarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 05:32   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez party rock Pokaż wiadomość
hej wszystkim
Otóż jesteśmy z chłopakiem zdecydowani na pierwszy raz.
Problem jest taki, że u mnie występuje jakiś dziwny strach przed zajściem w ciążę. Oczywiście będziemy się zabezpieczać stosując prezerwatywy + stosunek przerywany, więc nie wiem skąd we mnie te lęki (że prezerwatywa pęknie itp) Dziewczyny, czy możecie polecić jeszcze jakieś inne skuteczne sposoby zabezpieczania się? Niestety tabletki raczej odpadają, bo jest to związek na odległość, z chłopakiem widuje się rzadko, więc po co się truć...
1. Odpuśćcie sobie stosunek przerywany, bo to tylko niepotrzebnie będzie Was rozpraszało. I tak stosunek przerywany jest bardzo nieskuteczny.
2. Skoro nie chcesz żadnej antykoncepcji, która wpływa na Twój organizm, to pozostały tylko mało skuteczne globulki oraz NPR. Globulki jak już wspomniałam są mało skuteczne i do tego mogą powodować alergie. Są głównie dla uspokojenia człowieka, a nie dla realnych korzyści antykoncepcyjnych.
Za to NPR jest dość wymagający no i nie zawsze można uprawiać seks, bo są dni płodne (tutaj i tak moglibyście polegać na samej prezerwatywie, ale tego nie chcecie). Chociaż ja oczywiście, jak najbardziej popieram stosowanie NPR-u

PS Tylko żeby nie przyszło Wam do głowy obliczanie dni płodnych przez kalkulatorki internetowe itd., bo to takie wróżenie z fusów kiedy są dni płodne, a kiedy niepłodne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 06:38   #5
Angelunek
Przyczajenie
 
Avatar Angelunek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

skoro jest to związek na odległość , to może daruj sobie ten pierwszy raz , bo potem będziesz żałowała . przy gumce stosunek przerywany jest zbędny
Angelunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:03   #6
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Też mam wrażenie, że przy gumce stosunek przerywany może więcej zaszkodzić niż pomóc.
__________________


Edytowane przez deszczowypies
Czas edycji: 2015-02-15 o 19:19
deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 14:16   #7
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Mam wrażenie, że nie do końca chcesz tego pierwszego razu teraz. Jeśli tak dalej pójdzie, pierwszy raz bedzie ci się do końca życia kojarzył z wielką nerwówą i kontrolowaniem, czy już trzeba wyciągnąć sprzęt...

Polecam relaks przed i dobre gumki.
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 14:26   #8
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Angelunek Pokaż wiadomość
skoro jest to związek na odległość , to może daruj sobie ten pierwszy raz , bo potem będziesz żałowała . przy gumce stosunek przerywany jest zbędny

co to za bzdury? :/ co ma się jedno do drugiego? :/


do autorki:
jak na moje oko to Ty zwyczajnie nie bardzo dojrzałaś do seksu... pamiętaj tylko, że uprawianie seksu = odpowiedzialność. Jak nie daj Boże (odpukać) zajdziesz w ciąże to co zrobisz? . . .

No ale jeśli twierdzisz, że jesteś gotowa ponieść ewentualne konsekwencje to Twoja sprawa.

Aha : stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną.....
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 14:27   #9
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez party rock Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możecie polecić jeszcze jakieś inne skuteczne sposoby zabezpieczania się?
Wyzbycie się przekonania, że chłopak Cię zapłodni mając na fiutku gumkę.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:31   #10
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez party rock Pokaż wiadomość
hej wszystkim
Otóż jesteśmy z chłopakiem zdecydowani na pierwszy raz.
Problem jest taki, że u mnie występuje jakiś dziwny strach przed zajściem w ciążę. Oczywiście będziemy się zabezpieczać stosując prezerwatywy + stosunek przerywany, więc nie wiem skąd we mnie te lęki (że prezerwatywa pęknie itp) Dziewczyny, czy możecie polecić jeszcze jakieś inne skuteczne sposoby zabezpieczania się? Niestety tabletki raczej odpadają, bo jest to związek na odległość, z chłopakiem widuje się rzadko, więc po co się truć...
Ja bym się wstrzymała jeszcze parę miesięcy i zaczęła prowadzić obserwację cyklu, tak jak wspomniała Chatul. Myślę, że byłabyś spokojniejsza, gdybyś umiała określić kiedy masz dni płodne, a kiedy nie - więcej pożytku z tego będzie, niż ze stosunku przerywanego (zwłaszcza jeżeli chłopak też nie ma dużego doświadczenia w seksie, bo wtedy niewiele może wyjść z tego przerywania ).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 21:00   #11
claudiaa9222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

/pipipipipi/
usuwam - admin

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-05-22 o 11:30
claudiaa9222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 21:17   #12
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Ja z moim eks też stosowaliśmy gumki + przerywany. Przerywany dlatego, że bałam się trafienia na fabrycznie uszkodzoną gumkę... i ogólnie panikara jestem we wszelakich kwestiach, nie tylko seksualnych. ;p

Ale nam przerywanie jakoś nie przeszkadzało. Myślę, ze jeśli faktycznie panikujesz, ale jesteś pewna, ze tego chcesz, to na początku dla oswojenia przerywajcie, a potem już bez przerywania.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 22:30   #13
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

polecam także dobry żel nawilżający lub porządną grę wstępną dla Ciebie
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 07:04   #14
claudiaa9222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

wydyma cie i zostawi za lat....
claudiaa9222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:00   #15
party rock
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Ja z moim eks też stosowaliśmy gumki + przerywany. Przerywany dlatego, że bałam się trafienia na fabrycznie uszkodzoną gumkę... i ogólnie panikara jestem we wszelakich kwestiach, nie tylko seksualnych. ;p

Ale nam przerywanie jakoś nie przeszkadzało. Myślę, ze jeśli faktycznie panikujesz, ale jesteś pewna, ze tego chcesz, to na początku dla oswojenia przerywajcie, a potem już bez przerywania.

Właśnie mam takie same obawy jeśli chodzi o gumki, też niezła ze mnie panikara
party rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:05   #16
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

ja jestem za gumka+globulka,chociaz gumka w sumie daje dobre zabezpieczenie ale tak dla spokoju psychicznego globulka moze sie przydac ja tam panikara jestem tez zaraz mysle ''a nuż jakas uszkodzona'' albo ''moze cos przeoczyłam''ehh
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 17:46   #17
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Założcie dobrze tę gumkę i będzie okej.
A jeśli koniecznie coś chcecie dodatkowo to polecam globulki.
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 22:30   #18
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Gumka wystarczy. Tylko ostro poćwicz zakładanie żebyś miała psychiczny komfort że wykonujesz to poprawnie. Prawidłowo założona gumka działa cuda.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 09:55   #19
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez claudiaa9222 Pokaż wiadomość
co za szmata tylko bzykanie ci w glowie!!!
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 16:08   #20
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Myślę, że sama gumka Wam wystarczy Ja też pamiętam kilka lat temu jak się bałam o ciążę... to był taki paniczny strach, ale powiem Ci, że później przeszło. Teraz biorę tabletki od kilku lat, ale nie wiem czy tylko ja tak miałam - NIGDY nie pękła nam gumka. Serio, używaliśmy różnych rodzajów z Durexa i Unimila - i te najcieńsze również. Nie wiem od czego to zależy, ale na prawdę były sytuacje, gdy seks trwał długo, była częsta zmiana pozycji i gumka "wytarła się" z tego żelu, a ja już też nie byłam za bardzo nawilżona. Zrobiła się szorstka, w pewnym momencie mnie bolało, bo nie było "poślizgu" tylko takie tarcie ale gumka i tak nie pękła !!! to nie raz się zdarzyło, więc w sumie nie wiem jak to jest jak komuś pęka (dlaczego?). Także wydaje mi się, że gumka wystarczy na 101% dodatkowo z tego względu , że to pierwszy raz, więc sądzę , że nie będzie to jakiś "ostry" seks, tylko raczej delikatnie i uważnie...bo będziecie chcieli się przebić itd (chociaż np ja nie miałam ani krwawienia przy pierwszym razie ani bólu i seks był normalny od razu, nie było jakichś podchodów, jak zobaczyliśmy, że mnie nie boli to było normalnie, nie bawiliśmy się w żadne "delikatniej" - także różnie jest).

Uważam, że jednak stosunek przerywany to nie jest dobry pomysł, bo będziecie się stresować, poza tym nie zawsze facet dochodzi przy tym I razie, zależy też jak dziewczyna się czuje, czy ją bardzo boli czy nie itd... Więc spokojnie dajcie sobie czas, ale nie ze stosunkiem przerywanym bo to i tak nie da nic , skoro jest gumka

Skoro nie chcesz stosować antykoncepcji hormonalnej to chyba już nic nie możesz zrobić... niektóre globulki (jest ich i tak mało) rozpuszczają prezerwatywę więc uważajcie! One i tak nie są skuteczne... także gumki Ci zostały, bo tabletki, plastry, spirale to nie dla Ciebie w tej sytuacji, że nie będzie regularnego seksu.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:58   #21
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
ja jestem za gumka+globulka,chociaz gumka w sumie daje dobre zabezpieczenie ale tak dla spokoju psychicznego globulka moze sie przydac ja tam panikara jestem tez zaraz mysle ''a nuż jakas uszkodzona'' albo ''moze cos przeoczyłam''ehh
Od siebie dodam, że warto obserwować swoje ciało i znać swój cykl i łączyć to z prezerwatywami. Ja na podstawie tego, że wiem jak zmienia się mój śluz w całym cyklu, wiem kiedy mniej lub bardziej dokładnie przypada moja owulacja, wtedy też rezygnujemy z partnerem z seksu. (Tak być nie musi, ale my dopiero zaczynamy i na razie wykluczamy seks w dni płodne). Myślę, że jakbym wszystko ładnie notowała i mierzyła temperaturę, to mogłabym w miarę precyzyjnie ustalać czas owulacji Też jestem panikarą, ale odkąd "słucham" mojego ciała, to panikuję nieco mniej
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:04   #22
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
(...) wiem kiedy mniej lub bardziej dokładnie przypada moja owulacja (...)
Raczej mniej dokładnie, bo nawet przy metodzie objaowo-termicznej nie da się dokładnego dnia ustalić. Przy samej objawowej margines błędu to tak gdzieś kilka dni. Natomiast i przy metodzie objawowej da się ustalić dni płodne i niepłodne, choć z mniejszą precyzją niż przy metodzie objawowo-termicznej.

A z resztą się jak najbardziej zgadzam, warto znać swoje ciało. Nawet jeśli nie w celach unikania ciąży, to dla własnej świadomości. Jak się zna własne ciało, to szybciej można wychwycić pewne ewentualne nieprawidłowości
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 17:30   #23
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Raczej mniej dokładnie, bo nawet przy metodzie objaowo-termicznej nie da się dokładnego dnia ustalić. Przy samej objawowej margines błędu to tak gdzieś kilka dni. Natomiast i przy metodzie objawowej da się ustalić dni płodne i niepłodne, choć z mniejszą precyzją niż przy metodzie objawowo-termicznej.
Może wyraziłam się trochę niejasno, ale my właśnie odczekujemy te parę dni, coś przed, po no i w trakcie Nie jest tak, że przy samej metodzie objawowej mówię sobie, że tego i tego dnia mam owulację, bo jak napisałaś, to trudne Jedynie na podstawie śluzu stwierdzam, że ten śluz jest płodny (lub, że zbliża się ten płodny) i wtedy przechodzimy na abstynencję. Wiem, że daleko z tym do NPR ale chociaż jakoś psychicznie jest mi lżej, jeśli kochamy się z gumką w dzień, który moim zdaniem jest bezpieczny
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:07   #24
claudiaa9222
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

ty su...ko!!!
claudiaa9222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 23:50   #25
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez claudiaa9222 Pokaż wiadomość
ty su...ko!!!
Następna psycholka

Co do autorki. Gumka+ przerywany to wg mnie głupie rozwiązanie. Jak już pisały dziewczyny, skoro to związek na odległość, możesz spokojnie poobserwować swój cykl, nauczyć się wyznaczać dni niepłodne. I do tego gumka.
Bo co to za przyjemność- nie dość, że seks będziecie mieć rzadko, to jeszcze stres, żeby wyciągnąć przed czasem. Po co wam to?
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 07:47   #26
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Cytat:
Napisane przez claudiaa9222 Pokaż wiadomość
wydyma cie i zostawi za lat....
dymać to można dmuchany materac
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 19:52   #27
saguara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 75
Dot.: Dodatkowe zabezpieczenie

Ja tez bylam straszna panikara i nim zaczelam brac tabletki zdecydowalam sie na pierwszy raz tylko z gumka. TZ mial wieksze doswiadczenie i wczesniej zawsze stosowal przerywany, wiec i my na poczatku tak robilismy, chociazby dla uspokojenia wlasnych mysli. Pozniej jak juz zaczelam brac tabletki to zdecydowalismy sie na pelen stosunek i teraz juz bez gumek Wiec wszystko powoli w swoim czasie, przywykniesz do tego
saguara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.