Apikacja tamponu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-30, 19:04   #1
itsme19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1

Apikacja tamponu


Mam 20 lat jestem dziewica i nigdy z tamponami nie próbowałam. Jest to dla mnie nowość ale chętnie bym sprobowala, problemem jest to, ze probowalam 3 razy ale za każdym razem ulegam na początku, probuje z lusterkiem, jednak wielkość tampon-pochwa mnie przeraża i oblatuje mnie strach, wydaje mi się to niemożliwe. Zaczynałam 3 razy ale doszło tylko do ubarwienia czubka tamponu bo po prostu byłam na tyle zestresowana że mięśnie mi się zaciskały i pochwa niestety zmniejszała się na tyle, iż aplikacja była niemożliwa. Bardzo zależy mi jednak na prawidłowej aplikacji i w ogole na jakiejkolwiek. Jak przestać się tym stresować? Dodam jeszcze że mam ogólnie długi okres 6 dni, ale bardzo słaby, co wiem że nie sprzyja tamponom. Jakieś rady? A i jeszcze, czy wy potrzebujecie do tego lusterka czy wolicie na wyczucie?
itsme19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 05:32   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Apikacja tamponu

Cytat:
Napisane przez itsme19 Pokaż wiadomość
Mam 20 lat jestem dziewica i nigdy z tamponami nie próbowałam. Jest to dla mnie nowość ale chętnie bym sprobowala, problemem jest to, ze probowalam 3 razy ale za każdym razem ulegam na początku, probuje z lusterkiem, jednak wielkość tampon-pochwa mnie przeraża i oblatuje mnie strach, wydaje mi się to niemożliwe. Zaczynałam 3 razy ale doszło tylko do ubarwienia czubka tamponu bo po prostu byłam na tyle zestresowana że mięśnie mi się zaciskały i pochwa niestety zmniejszała się na tyle, iż aplikacja była niemożliwa. Bardzo zależy mi jednak na prawidłowej aplikacji i w ogole na jakiejkolwiek. Jak przestać się tym stresować? Dodam jeszcze że mam ogólnie długi okres 6 dni, ale bardzo słaby, co wiem że nie sprzyja tamponom. Jakieś rady? A i jeszcze, czy wy potrzebujecie do tego lusterka czy wolicie na wyczucie?
Lusterko jest wg mnie zbędne. Najwygodniej jest położyć jedna nogę na toalecie, brzegu wanny itd.

Kupiłaś tampony mini? Z nimi może być łatwiej. Co Cię w zasadzie stresuje przy aplikacji tamponu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 06:20   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Apikacja tamponu

Cytat:
Napisane przez itsme19 Pokaż wiadomość
Mam 20 lat jestem dziewica i nigdy z tamponami nie próbowałam. Jest to dla mnie nowość ale chętnie bym sprobowala, problemem jest to, ze probowalam 3 razy ale za każdym razem ulegam na początku, probuje z lusterkiem, jednak wielkość tampon-pochwa mnie przeraża i oblatuje mnie strach, wydaje mi się to niemożliwe. Zaczynałam 3 razy ale doszło tylko do ubarwienia czubka tamponu bo po prostu byłam na tyle zestresowana że mięśnie mi się zaciskały i pochwa niestety zmniejszała się na tyle, iż aplikacja była niemożliwa. Bardzo zależy mi jednak na prawidłowej aplikacji i w ogole na jakiejkolwiek. Jak przestać się tym stresować? Dodam jeszcze że mam ogólnie długi okres 6 dni, ale bardzo słaby, co wiem że nie sprzyja tamponom. Jakieś rady? A i jeszcze, czy wy potrzebujecie do tego lusterka czy wolicie na wyczucie?
Masz dziwna wizję rozmiarów i możliwości pochwy. Serio.
Poza tym, pochwa się nie zmniejsza , tylko jest to system mięśniowy, który zaciskasz z nerwów.

Na spokojnie
i trochę wiary w inne kobiety, skoro miliony stosują ten system zabezpieczania się podczas krwawienia, to znaczy ze da radę bez problemu.

Moim zdaniem na początek najwygodniej zaaplikować tampon w pozycji w kucki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 06:48   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Apikacja tamponu

Kup najmniejsze tampony bez aplikatora. Kup w aptece intimel. To żel nawilżający. Pierwszą aplikację możesz spróbować całkiem na leżąco. Na plecach, biodra trochę w górę. Trochę żelu na tampon i pójdzie. Możesz też zacząć od włożenia palca z żelem żeby się oswoić z tym uczuciem

siła spokoju
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 08:46   #5
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Apikacja tamponu

Ja robie to na wyczucie, palec wskazujacy wsadzam jakby w tampon i zaczynam wpychac tam gdzie ma sie znalezc ale nie jestem dziewica i nigdy sie tego nie balam. Najlepiej tez robic to chyba w rozkroku duzym i rozchylic wargi, wtedy dobrze mozna go wlozyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 09:04   #6
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Apikacja tamponu

A ja właśnie polecam z aplikatorem. Aplikator w przeciwieństwie do gołego tamponu jest gładki i śliski. Wchodzi jak w masło
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-31, 09:18   #7
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Apikacja tamponu

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
A ja właśnie polecam z aplikatorem. Aplikator w przeciwieństwie do gołego tamponu jest gładki i śliski. Wchodzi jak w masło
Ja jak probowalam z aplikatorem to brzuch mnie bolal przez caly dzien. Prawda, wszedl gleboko(ala), ale tak mnie to zabolalo, ze musialam wyjac tampon

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-31 10:18:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.