Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-13, 08:47   #1321
pompolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: dom;)
Wiadomości: 9
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam zwracam sie z prosba o zanalizowanie szamponu Pollena-Savona, Familijny szampon aloesowy z witaminami.
Skład:aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide dea, aloe arborescens extract, polyqatemium 7, parfum (benzyl salicylate, limonene), polysorbate 20 horsechestnut extract/ aesculushippocastanum/ linoleic acid, retinyl palmitate, tocopherol, calcium pantothenate, citric acid, phenoxyethanol, methylibromo glutaronitrile, methylchloroisothiazolino ne, methyisothiazolinone CI 42051, CI 19140.

kompletnie sie na tym nie znam, i nie wiem co siedzi w tym skladzie ale wydaje mi sie ze za duzo chemi uzywam tego szamponu sporadycznie, do zmycia maski z olejku rycynowego lub nafty i w tym sprawdza sie niezle

z gory dziekuje za analize, pozdrawiam
pompolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-13, 16:13   #1322
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o porownanie skladow :

KALLOS - Crema al latte.
Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo
Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized
Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Gluutamate, Methylisothiazolinone.

oraz

KALLOS - Crema al latte.
Aqua, Cetearyl alkohol, Cetrimonium Cloride, Dipalmitoylethyl, Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum,
Hydrolized Milk Protein, Phenoxyethanol, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 16:19   #1323
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Dla mnie w kosmetyku ważne jest to czy coś zrobi z suchymi włosami (rozjaśniam je i muszę bardzo dbać o to, żeby się nie przesuszyły, nawilżać itd.). Moje włosy lubią bardzo emolienty, proteiny i silikony (ale z nimi uważam, żeby nie przesadzić).
Proszę o analizę tych kosmetyków.


Dove, Jedwabista Gładkość, Krem wygładzający bez spłukiwania


[I]Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Dimethiconol, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-16, Parfum, Silk Amino Acids, Isopropyl Myristate, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, Cetyl Hydroxyethylcellulose,
Silica, Polysorbate 60, Dimethiconol/Silsesquioxane Copolymer,
Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Trideceth-12, Hydrochloric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Borago Officinalis, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Sodium Benzoate,
Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Lysine Hydrochloride, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 47005, CI 16255

Zaszkodzi czy może coś pomóc? Kupiłam go dawno temu i tak stoi i mnie kusi, żeby zużyć:P.
Nie widzę przeciwskazań
Krem zawiera silikony, więc powinien zgodnie z nazwą wygladzić i zdyscyplinować włosy, do tego kilka fajnych składników: gliceryna, jedwab - te dość wysoko w składzie, zatem ich działanie powinno być odczuwalne, wyciąg z ogórecznika, witamina C i E oraz popularny koncycjoner - cetrimonium chloride a także antystatyczno-powłokotówrczy Polyquaternium-16.
Z emolientów: Cetearyl Alc i Isopropyl Myristate
Jedynie unikać kontaktu ze skórą głowy, bo ma trochę drażniących konserwantów i ten parfum dosyć wysoko w składzie.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 16:46   #1324
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Dla mnie w kosmetyku ważne jest to czy coś zrobi z suchymi włosami (rozjaśniam je i muszę bardzo dbać o to, żeby się nie przesuszyły, nawilżać itd.). Moje włosy lubią bardzo emolienty, proteiny i silikony (ale z nimi uważam, żeby nie przesadzić).
Proszę o analizę tych kosmetyków.



Goldwell, Kerasilk do włosów ekstremalnie suchych

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Steartrimonium Chloride, Isopropyl Palmitate, Paraffinum Liquidum, Triticum vulgare, Simmondsia chinensis, Panthenol, Lecithin, Hydrolyzed Silk, Amodimethicone, Dimethicone, Cetrimonium Chloride, Alcohol dent., Trideceth-12, Isopropyl Alcohol, Lactic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
Prezentuje się całkiem przyzwoicie
Skład nie za długi i praktycznie bez wodotrysków, wygląda na przemyślany a każdy składnik pełni określone funkcje.
Cetearyl Alcohol - popularny emolient
Steartrimonium Chloride - klasyfikowana jest jako substancja odżywiająca włosy
Isopropyl Palmitate - jest rozpuszczalnikiem dla innych składników ale i sam w sobie działa antystatycznie, zmiękczająca a także odżywczo
Paraffinum Liquidum - antystatyk i zmiękczacz, działa także ochronnie, działając okluzyjnie zatrzymuje parowanie wody
Triticum vulgare - zapewne ekstrakt lub olej z pszenicy/kiełków pszenicy, bogaty w proteiny zbożowe
Simmondsia chinensis - czyli jojoba
Panthenol
Lecytyna - zastosowana zapewne jako emulgator, a sama w sobie dodatkowo działa zmiękczająco, antystatycznie i odżywczo
Jedwab - proteiny jedwabiu działają regenerująco
Silikony i kondycjoner

Ktoś mógłby się przerazić występowaniem w składzie denatu, ale na moje oko krzywdy nie zrobi, jest go w składzie mało i działa tu jako konserwant, a nie jako nośnik, więc zagrożenia wysuszeniem nie będzie.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 16:56   #1325
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
Dove, Color Care, Odżywka rewitalizująca do włosów rozjaśnianych

[I]Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Dipropylene Glycol, Parfum, Silk Amino Acids, Lysine Hydrochloride, Borago Officinalis Seed Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Adipic Acid, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Imidazolidinyl Urea, DMDM Hydation, Sodium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, BHT, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Cl 16255, Cl 47005.
Ostro silikonowa, wrażliwe włosy może obciążyć.
Ale skład mi się podoba
To co najważniejsze - jest w miarę na początku, a są to:
gliceryna, jedwab, Lysine Hydrochloride [antyulteniacz, działa też odżywczo], olejek z ogórecznika i filtr [co prawda tylko UVB ale zawsze], oraz Behentrimonium Chloride - kondycjoner, o którym szerzej w słowniku http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=1109 + popularny emolient Cetearyl Alcohol [to wiadomo ]

Czyli zgodna z preferencjami Twoich włosów
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 17:07   #1326
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez dziuniaaa Pokaż wiadomość
[/I]Dove, Color Care, Maseczka Dawka Nawilżenia do włosów rozjaśnianych


Skład: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, cyclopentasilixane, glycerin, dimethiconol, dipalmitoylethyl dimonium chloride, hydroxyethylcellulose, potassium chloride, lysine hydrochloride, silk amino acids, borago, offcinalis seed oil, parfum, adipic acid, disodium edta, citric acid, dmdm hydantoin, tea - dedocylbenzenesulfonate, imidazolidinyl urea, sodium benzoate, sodium chloride, sodium hydroxide, ascorbyl palmitate, tocopherol, ethylhexyl methoxycinnamate, methylchloroisothiazolino ne, methyllisothiazolinone, propylene glycol, bht alphalsomethyl lonone, amyl cinnamal, butylphentyl methylpropional, citronellol, coumarin, geraniol, hexyl cinnamal, lomonene, linalool, cl 16255, cl 47005.

Ale się na przepisywałam, ta ostatnia seria Dove - miałam całą i bardzo podobał mi się efekt po niej, super była i zastanawiam się dlaczego - co takiego ma? Chyba do niej wrócę. Chociaż mgiełkę dalej mam i resztę maski.
Łoch, końcówka przewalona naładowali tam tyle tych składników
Ale nie ma się co przejmować, to co wartościowe, jak w poprzednim przypadku jest na początku składu. To co dobre - pogrubiłam.
Substancje właściwie również te same, podane w zagęszczonej formie, zatem przepiszę:
  • gliceryna [nawilżenie],
  • jedwab [regeneracja],
  • Lysine Hydrochloride [antyulteniacz, działa też odżywczo],
  • olejek z ogórecznika [zmiękczenie]
  • filtr [co prawda tylko UVB ale zawsze],
  • Cetrimonium Chloride - kondycjoner, o którym szerzej w słowniku http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=496
  • popularny emolient Cetearyl Alcohol [to wiadomo]
Końcówka konserwowo-zapachowa, uważać na skórę głowy zatem, zwłaszcza osoby wrażliwe na podrażnienia.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-15, 17:16   #1327
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
poproszę

Loreal Studio Line, Hot Curl Spray

skład: Aqua, Alcohol Denat., VP/VA Copolymer, AMP-Acrylates/Allyl Methacrylate Copolymer, Isoceteth-20, Propylene Glycol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Aminomethyl Propanol, Xylose, Limonene, Benzyl Salicylate, Linalool, Butylphenyl, Methylpropinal, Parfum/Fragrance.

czy będzie przydatny do podkreślenia naturalnych loków (bez lokówki) ale ochroni włosy przed suszarką?
ten alkohol denat.może wysuszyć włosy, niszczy je?
Tak, w tej konfiguracji denat może wysuszać. Stosowanie tego kosmetyku i suszarki jakoś mi się nie widzi, mimo faktu, że alkohol pod wpływem wysokiej temperatury nawet szybciej wyparują niż bez podgrzewania. Intuicyjnie jakoś

Spray zawiera składniki o właściwościach utrwalających, propylene glycol i xylose będą utrzymywać we włosach wilgoć, Benzyl Salicylate pochłania promienie UV.
Wypróbowałabym, ale bez podgrzewania suszarką - wtedy ma szansę utrwalić loki i nawet nieco nawilżyć.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 17:36   #1328
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez NaRtEcZkA Pokaż wiadomość
L'Oreal, Elseve Cement - Ceramidy, Szampon odbudowujący przeciw łamaniu sie włosów
Już zanalizowany
Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Ostatnio namiętnie poszukuję naturalnych szamponów. Natknęłam się na Urtekram. Wiem, że była już o nim mowa ale chcę dowiedzieć się jak to jest z jego składem. Czy jest w 100% naturalny?
Ja znalazłam na stronie naturo, następujący skład:
URTEKRAM - Szampon z szałwią

Ingrediens (INCI): aqua, sodium laureth sulfate, glycerin,
maris sal, cocoamidopropyl betaine, salvia
officinalis, betula alba, glechoma hederacea,
glycyrrhiza glabra, taraxacum officinalis, achillea
millefolium, fragaria versa, asperula odorata,
ribes nigrum, prunus spinosa,
citric acid.
Podany skład jest kompletny
Produkt Ekologiczny

SLS na drugim miejscu, to z jakiej paki on jest naturalny? I teraz nie wiem, który skład jest prawdziwy.
Może któraś z Was rozwiąże ten problem....
Niektórzy producenci podają SLS jako produkt uzyskany w procesie obróbki np. kokosa [jak to zaznaczono np. z ALS przy analizowanych kilka postów wcześniej szamponów z postu Podziomki]. Jaki to proces technologiczny - nie wiem, bo dla mnie czy SLS "chemiczny" czy "zieleninowy" ma ten sam wzór strukturalny, a co za tym idzie - ma te same właściwości. Logicznie rzecz biorąc [a czy rację mam, to nie wiem ].
Ciśnie mi się na myśl porównanie z powietrzem: czy to tlen wyprodukowany przez roślinki, czy to czysty tlen pozyskany w reakcjach chemicznych i wtłoczony do butli w odpowiedniej mieszance gazów - pozwala mi na oddychanie.
Tak samo cocamidopropyl betaine bazuje na składnikach pozyskanych z kokosa
http://en.wikipedia.org/wiki/Cocamidopropyl_betaine
http://en.wikipedia.org/wiki/Cocamide
czyli to prawdziwie naturalne cocamide przepuszczone przez odpowiednie reakcje, aby dać produkt końcowy
Więc w taki sposób rozumiałabym tu naturalne pochodzenie, ale o szczególy trzeba by zapytać Jolie, ona bardziej obczajona w tych klimatach.
Reszta składników już jest "bardziej" naturalna o ile to w ogóle można stopniować , to wyciągi z róznych ziół i sól morska oraz gliceryna i kwas cytrynowy.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 09:11   #1329
kasqs88
Raczkowanie
 
Avatar kasqs88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 139
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam przegladnelam spis specyfikow przeanalizowanych pod wzgledem silikonow oraz probowalam rozgryzc na podstawie slownika skladnikow ale sporo z nich nie bylo tam uwzglednionych i niektore nadal pozostaja dla mnie zagadka, czy moge w takim razie ladnie poprosic o:

Toni & Guy Beach Curl Spray (for wild waves and curls)

skad:
Aqua, PVP (z tego co znalazlam to jakis nigrozny dla czlowieka polimer ktory sie dodaje np do tabletek jako substancja wiazaca, past do zebow i szamponow ale nie mam pojecia jaki moze miec wplyw na wlosy), magnesium sulfate, Glycerin, Maris sal, PEG40-hydrogenated castor oil, Polysorbate 20, Phenoxymethanol, Parfum, Sodium benzoate, Sodium methylparaben, Dipropylene glycol, Citric acid, Polyquaternium-11, Butylphenyl methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , Hydroxycitronellal, Linalool
__________________
moja szafa woła o pomoc!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=253759

kasqs88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 16:32   #1330
majkampg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 32
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o zanalizowanie skaldu szmponu Familijny szampon do wszystkich rodzajów włosów
skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Polyquatemium7, Parfum (CItronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool), Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Czy jest od dobry do codziennego mycia przetłuszczających sie włosów???
majkampg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 17:56   #1331
Godlesia999
Raczkowanie
 
Avatar Godlesia999
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę odżywki do rzęs( w końcu to też włosy):
Mavala, Double-cils- producent obiecuje że po niej będą mocniejsze, dłuższe i grubsze(ciekawe).
Skład:
water, magnesium aluminum silicate, butylene glycol, propylene glycol, alcohol denat, xantan gum, lactococcus ferment, glycosaminoglycans, proline, riboflavin, methylparaben, propylparaben, hexamidine diisethionate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol.

Z góry dziękuję
Godlesia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-16, 22:39   #1332
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jestem naprawde pod ogromnym wrazeniem wiedzy jaka posiadaja osoby,ktore tu na forum analizuja sklady kosmetykow.Brawa dla was Dziewczyny!!!


Poprosze o analize maski to wlosow(saszetka),ktora kupilam z mysla o moich suchych i wiecznie puszacych sie klakach.Z gory dziekuje za info.
Smooth Shine Therapy Silk Fusion (sixty-second critical repair with silk and pearl extracts)

SKLAD:Aqua,cocos nucifera(coconut oil),caprylic/capric triglyceride,polyquaterni um-32,paraffinum liquidum(mineral oil),glycerin,pearl powder,silk amino acids,panthenol,biotin,PP G-1 trideceth-6,polybutylene terephthalate,acrylates copolymer,ethylene/va copolymer,maris sal (sea salt),methylchloroisothia zolinone,methylisothiazol inone,parfum(fragrance).C I 15985(yellow 6).
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 13:51   #1333
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez tunjah Pokaż wiadomość
proszę o analizę:

Home Institut Paris, Szampon dermatologiczny rumiankowy do włosów blond;

Skład: Aqua, Sodium Myreth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Chamomilla Recutita, Laureth-2, Parfum, Quaterinum-80, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Triethylene Glycol, Propylene Glycol, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Geraniol.
Skład krótki, raczej bez zachwytów, normalny, w sam raz do mycia.
Rozwiązanie dla osób unikających SLES/SLS, chociaż opinie co do łagodności SMS mogą być podzielone i podobnie jak w przypadku dwóch powyższych jednemu zaszkodzi a innemu nie.
Zgodnie z nazwą zawiera wyciąg z rumianku, dodatkowo quoaternium-80 [kondycjoner/antystatyk] i Magnesium Nitrate [odżywia włosy].
W zależności od wrażliwości niektóre składniki moga powodować podrażnienie, ale to już bardzo indywidualna sprawa.
Szampon OK.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 14:09   #1334
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Witam ! Kolejka dlugasna ! No coz, poczekam z nadzieja na pomoc.
Prosze o analize szamponu.
Szampon do wlosow/zel do kapieli Epices d`Orient BIO
{niestety producenta nie znam; sklad sciagniety z internetu} -
Glowne skladniki : woda kwiatowa z Cyprysu, ekstrakt z oliwek, olejki eteryczne
Kardamonu, Curcumy, Grapefruita, Cynamonu i Pieprzu Carnego.
INCI : aqua, Cupressus sempervirens aqua, ammonium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaíne, decyl glucoside, Olea europaea extract, glycerin,
Elettaria cardamomum, Curcuma longa, Citrus grandis, Cinnanomum cassia,
Piper nigrum, sodiun benzoate, E 150 (carmel), limonene, cinnamal.

99.29% skladnikow pochodzenia naturalnego, bez parabenow, sztucznych
barwnikow i perfum; bez skladnikow pochodzenia zwierzecego. Frmula testowana pod kontrola medyczna. Nie testowane na zwierzetach.

Pozdrawiam
Argile Provence - producent

Nooooo, składzik fajny, producent nie rozmija się z prawdą ani na krok, jest wszystko o czym wspomniał w opisie.
Jeśli wierzyć w zapewnienia o naturalny pochodzeniu składniów, zatem ALS powstał w wyniku obróbki jakiegoś owocu, podobnie i inne składniki myjace, a 0.3% składników nienaturalnych stanowi pewnie końcówka składu.
Właściwości pielęgnacyjne będą zależały od właściwości poszczególnych ilejków eterycznych. Kosmetyk powinien także nawilżać z uwagi na obecność gliceryny.
Bardzo fajna rzecz
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 14:35   #1335
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Witam Prosiłabym ekspertki o przeanalizowanie tego składu:
Joanna, Z apteczki babuni, Kompres nawilżająco - regenrujący do włosów suchych i zniszczonych
Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-91, Dimethicone, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetrimonium Methosulfate, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Triethanolamine, Parfum, Coumarin, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
Z góry dzięki
Wygląda w miarę dobrze, jak na kosmetyk z dolnej półki cenowej warto poświęcenia uwagi
Skład wygląda na przemyślany, bez ładowania niepotrzebnych substancji, praktycznie każdy z elementów daje włosom "coś od siebie".
Cetearyl Alcohol - to popularny emolient.
Quaternium 91 to wielofunkcyjny składnik odpowiedzialny za zmiękczanie, ochronę koloru oraz ulatwienie penetracji tkanek witaminie E.
Dimethicone - silikon - wygładzenie, wypełnienie mikroubytków, połysk, latwe rozczesywanie.
Paraffinum liquidum - antystatyk i zmiękczacz, działa także ochronnie, działając okluzyjnie zatrzymuje parowanie wody.
Cetrimonium Methosulfate - substancja działająca antystatycznie i odżywczo.
Mel ekstract - ekstakt z miodu, naturalnego nawilżacza i odżywiacza
Hydrolized Milk Protein - proteiny mleka, regenerujące, odżywcze.
Propylene Glycol - utrzymuje wilgoć [pełni też funkcje techniczne, np. regulatora lepkości]
Panthenol - chyba ulubiona witaminka ładowana do wszeliiego rodzaju preparatów na włosy
reszta mało istotna z punktu odżywienia włosa.
Osoby wrażliwe na DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone powinny uważać na styczność odżywki ze skórą.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 15:02   #1336
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Proszę o analizę

EKS Intercosmo HYDRO_NUTRITIVE

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Steartrimonium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Alcohol, Octyldodecanol, Phospholipids, Cholesterol, Glycosphingolipids, Fucus Vesiculosus, Hydrolyzed Actin, Chondrus Crispus, Maris Aqua, Parfum, Myristyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, CI 19140, CI 15510.
Jak się domyślam, to odżywka.
Ciekawy, treściwy skład, składniki zaznaczone pogrubieniem to mieszanka odżywcza. Do tego emolienty.
Ciekawy składnik Fucus Vesiculosus - wyciąg z morszczyna, działa kojąco, wygładzająco, zmiękcza włosy, dostarcza składników odżywczych. "Zaprawiony" wodą morską, bogatą w mikroelementy.
Zdecydowanie produkt godny uwagi
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 16:09   #1337
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
A moze ktos kto go posiada moglby zidentyfikowac sklad dermeny szamponu? Nie mam go a nie moge znalezc w internecie jego skladu

Znalazlam sciagniete z forum http://www.sfd.pl/Dermena-a_lysienie...-t189434.html

Dermena szampon
Po pierwsze Dermena-zawiera:chlorek 1-metylonikotynamidu-aktywna sub pochodzenia witaminowego,regenerujaca mieszek wlosowy...
Sklad:
Aqua,Sodium laureth sulfate,Lauryl glucoside,Cocamidopropyl betaine, Juglans regia extract, Coco glucoside , Glecyryl oleate, Hydroxypropyltrimonium, Peg-15 coca polamine, Perfum, Sodium chloride,1-methylnicotinamide chloride, dmdm(?) hydatoin, Methylparaben, Phenoxyethenol, Propylaraben....

Prosze o analize
Szampon wygląda na mocno oczyszczający, początek składu to dość duża ilość środków czynnych powierzchniowo, większość klasyfikowana jako łagodna.
Wiem, że niektóre wizażanki odczuwały szorstkość po jego użyciu, to zapewne efekt właśnie takiego mocnego oczyszczenia.
Wzbogacony o wyciąg z orzecha włoskiego [orzechy są bogatym źródłem witamin z grupy B, soli mineralnych i protein].
Peg-15 coca polamine - próbuje wydobyć coś z sieci na temat tego składnika, ale niewiele jest ponat informację, że to kondycjoner.
Końcówka składu - sól i konserwanty.
Pogrubiłam składnik o którym wspomina producent.

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Podnosze
Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość

'Estelle'
proszę zerknij na te składy i przeanalizuj je Proszę bardzo proszę
Prosiłam wielokrotnie o nie podbijanie postów do analizy
Kasuję.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 16:47   #1338
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Witam, fajnie że jest taki wątek, tylko straaasznie dużo pracy macie dziewczyny, podziwiam was za to
Odkryłam wczoraj w aptece nowa serię Ce-Ce MED Silk Conditioner i ciekawa jestem składu i waszej opini:
Szampon
Aqua, Sodium Lauerth Sulfate, MEA-Lauryl Glsoside, Cocamide DEA, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Polyquaterinum-7, Glycol Distearate, cocamide MEA, layreth-10, layreth-2, PEG-60 corn glycerides, EDTA, hydrolyzed wheat protein, ethoxydiglycol, propylene glycol, butylene glycol, tussilago farfara leat extract, gluccose, PEG-150 pentaerythrityl tetrasterate, PEG-6 caprylic/capric, glycerides, panthenol, calcium pantothenate, niacinamide, 2-bromo-2nitropropane-1,-3, citric acid, mica, titanium dioxide, benzophenone-4, parfum.
Szampon wygląda na nawilżający, a to za sprawą gliceryny, propylene glycol i ethoxydiglycolu, które utrzymują wilgoć, w nawilżaniu pomocna także glukoza.
Zawiera regenerujące proteiny i panthenol/calcium pantothenate [formy wit. B5] oraz niacinamide [czyli B3].
Wzbogacony o wyciąg z podbiały pospolitego, o szerokim zastosowaniu w medycynie [warto poczytać http://pl.wikipedia.org/wiki/Podbiał_pospolity ]
W końcu składu widac również filtry, w tym titanium dioxide, ale zastanwiam się, czy w tym wypadku nie spełnia on jedynie roli zagęszczacza.
Pogrubiłam dość nieprzyjemny konserwant, ale jego obecność nie musi wcale skończyć się podrażnieniem.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 17:09   #1339
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Odkryłam wczoraj w aptece nowa serię Ce-Ce MED Silk Conditioner i ciekawa jestem składu i waszej opini:

Odżywka: aqua, ceteryl alcohol, propylene glycol, cetrimonium chloride, isopropyl palmitate, hydrolyzed wheat protein, quaternium-80, methylparaben, propylparaben, wheat germ oil, citric acid, benzophenone-4,parfum.

Z góry dzięki!
Odżywka, w mojej opinii całkiem przyzwoita.
W składzie emolienty, nawilżacz, kondycjoner, antystatyk oraz regenerujące proteiny [na całkiem przyzwoitym miejscu ] i olej z kiełków zbożowych [zapewne pszenicznych].
Krótko, treściwie i na temat, bez zbędnych wypełniaczy
Pod koniec składu również filtr UV.
Konserwowana parabenami [info dla osób wrażliwych na ten składnik].
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 17:10   #1340
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 484
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Prosiłam wielokrotnie o nie podbijanie postów do analizy
Kasuję.
Widocznie przeoczyłam Twoją prośbe ,inaczej bym się nie przypominała i ponownie nie prosiła o tą analize.Za co przepraszam .Zależało mi na niej ponieważ ja nie posiadam wiedzyw tym kierunku umożliwiającej mi "rozkład kosmetyku na czynniki pierwsze"
Dori1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 17:24   #1341
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mhm_ Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę

Nivea Hair Care, Flexible Curls, Balsam 'Skręt fal i loków'
Aqua, glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, pvp, panthenol, niacinamide, aloe barbadensis, sorbitan stearate, sodium carbomer, cetyl alcohol, trisodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum
Ooooo fajne to coś , a przynajmniej a moje oko tak wygląda.
Mamy tu i nawilżanie [gliceryna, aloes] i odżywianie [witaminki B, aloes] i zmiękczacz, PVP natomiast utrwali skręt i dodatkowo zapobiegnie elektryzowaniu.
Reszta składu nieistotna dla włosów [emulgatory itp.]
Się podoba .
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 17:43   #1342
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
JOICO - intense hydrator - intensywna terapia nawilzajaca


Skład: Water (Deionized)/Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Cetyl Esters, Lanolin, Hydrolyzed Human Hair Keratin, Hydrolyzed Keratin PG-Propyl Methylsilanediol, Thioctic Acid, Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Aleurites Moluccana Seed Oil, Glycolipids, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Wheat Protein, Benzophenone 4, Amodimethicone, Ceteareth 20, Cetrimonium Chloride, Trideceth 12, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Methylparaben, DMDM Hydantoin, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Fragrance/Parfum

jestem praktycznie zdecydowana na zakup rekonstruktora *był juz analizowany) i hydratora , którego skład podałam powyżej (zaczerpniety z kwc, ale ma tylko 1 recenzje
Siedzi tego trochę w składzie wszystkie pogrubione czyli keratyna, witaminy, wyciągi roślinne, olejki, glikolipidy, alantoina i lanolina, proteiny z ziaren zbóż, masło shea i kwas hialuronowy - wszystkie te składniki mają na ccelu nawilżyć zregenerować włosy
Poza pogrubieniem, na plus oczywiście dla składu są filtry, emolient i kondycjoner oraz kondycjonujący, "lekki" silikon.
Generalnie samo dobre i warto zainwestować.


Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość
Widocznie przeoczyłam Twoją prośbe ,inaczej bym się nie przypominała i ponownie nie prosiła o tą analize.Za co przepraszam .Zależało mi na niej ponieważ ja nie posiadam wiedzyw tym kierunku umożliwiającej mi "rozkład kosmetyku na czynniki pierwsze"
Informacja jest w pierwszym poscie.
Zanalizuję na pewno, ale w odpowiedniej kolejności, najpierw lecę z zaległymi.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 18:08   #1343
cudak1
Raczkowanie
 
Avatar cudak1
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 65
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę serdecznie o przeanalizowanie składu odżywki do włosów

MATRIX BIOLAGE FORTETHERAPIE

cetearyl slkohol, stearalkonium chloride, stearyl alkohol, phenoxyethanol, peg-100 stearate, glyceryl stearate, polyquaternium,-11, methylparaben, disodium edta, propyl paraben, hydroxyethylocelluse, ethylparaben, propylene glycol, polysorbate 20, hexyl cinnamal, cymbopogon schoenantus/cymbopogon schoenantus extract, 2-oleamido-1,3-octadecanendiol, coumarin, macrocistis, pyrifera extract, linalool, buthylphenyl, methylpropional, hibiscus sabdariffa flower extract, methyl-2-octynoate


Jej jak tego dużo
przepraszam,za ewentualne błędy w pisowni
cudak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 18:09   #1344
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Moglabym prosic ladnie o analize,z gory dziekuje

Pantene pro-v Breakage defense - do wlosow lamiacych i wypadajacych

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Alcohol, Parfum, Disodium EDTA, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal,Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide, Citronellol, Magnesium Nitrate, CI42090, CI17200, Methylchloroisthiazolinon e, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.
jakoś mi ten skład nie leży.
Ubogo tu bardzo. Mamy emolienty, koncycjoner, silikon, ale substancji regenerujących to tu mało - te wartościowe pogrubiłam. Brakuje mi tu czegoś "treściwszego" np. protein albo olejków [ale takie już chyba moje zboczenie ].
Ale kto wie, może i taki skład się sprawdzi na włosach?
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 18:34   #1345
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez carlo_rossi Pokaż wiadomość
hej! moglabym prosic o analize odzywki Goldwell Curl Definition Conditioner light. ;AQUA, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, YOGURT POWDER, QUATERNIUM-80, PANTENOL, PRUNUS DULCIS, STERTRIMONIUM CHLORIDE, PARAFFINUM LIQUIDUM, ISOPROPYL MYRISTATE, PROPYLENE GLYCOL, ISOPROPYL ALCOHOL, PROPYLPARABEN, METHYLPARABEN, LACTIC ACID, PARFUM.

to jest odzywka do splukiwania do wlosow delikatnych. mam wlosy sredniej grubosci i gestosci takie falo-loki z grubym luznym skretem i zastanawiam sie czy moglabym stostowac ten produkt nie tylko do spulkiwania ale tez jako leave-in? myje wlosy wlosy odzywami/szamponami dla dzieci i chce miec tez cos bez splukiwania ale nie obciazajacego a nawilzającego. Myslicie ze ten produkt da rade?
sorry za rozpiske... Pozdr!
Ciężko określić, czy się nadaje, bo nie da się przewidzieć reakcji włosów, dużo też zależy od zaaplikowanej ilości, nie ma złotego środka, tu naprawdę trzeba sprawdzić to eksperymentalnie.

O samej odżywce - zawiera odżywczo-ochronny puder jogurtowy, prowitaminę B5 i olejek [najprawdopodobniej] ze słodkich migdałów - będą to substancje odpowiedzialne za regenerację,.
Reszta składników istotnych dla włosów to emolienty i kondycjonery oraz płynna parafina, zapobiegająca utracie wilgoci, działa również ochronnie.
W sumie bez zastrzeżeń do składu.

Na dzisiaj finito.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 22:27   #1346
alka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 15
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Przeszukałąm wątek i nie znalazłam nic i serii kosmetyków do włosów sprzedawanych w aptekach Lycosan duo firmy Dora Cosmetici Pharmacia
Zestaw szampon + 10 ampułek do wcoerania i odżywka do wcierania kosztuje ok. 200 zł a córka ma po tym rany na głowie i nawet wysypkę na rękach.
Skład szamponu i czy jest tutaj cos uczulającego?
Lycosan duo
agua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betane, cocamide dea, peg 7, glyceryl, cocoate sodium ascorbate, nicotinaide, panthenol, calcium panthothenate, pridoxine chloridate, biotin, tocopherol acetate, polysorbate 20, thiaminehcl, propylene glykol, zingiber officinale, panax, ginseng, imidazolidynyl, urea, butylparaben, ethylparaben, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, citric acid, parfum.

Edytowane przez alka6
Czas edycji: 2008-09-18 o 08:17
alka6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-17, 22:43   #1347
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Wygląda w miarę dobrze, jak na kosmetyk z dolnej półki cenowej warto poświęcenia uwagi
Skład wygląda na przemyślany, bez ładowania niepotrzebnych substancji, praktycznie każdy z elementów daje włosom "coś od siebie".
Cetearyl Alcohol - to popularny emolient.
Quaternium 91 to wielofunkcyjny składnik odpowiedzialny za zmiękczanie, ochronę koloru oraz ulatwienie penetracji tkanek witaminie E.
Dimethicone - silikon - wygładzenie, wypełnienie mikroubytków, połysk, latwe rozczesywanie.
Paraffinum liquidum - antystatyk i zmiękczacz, działa także ochronnie, działając okluzyjnie zatrzymuje parowanie wody.
Cetrimonium Methosulfate - substancja działająca antystatycznie i odżywczo.
Mel ekstract - ekstakt z miodu, naturalnego nawilżacza i odżywiacza
Hydrolized Milk Protein - proteiny mleka, regenerujące, odżywcze.
Propylene Glycol - utrzymuje wilgoć [pełni też funkcje techniczne, np. regulatora lepkości]
Panthenol - chyba ulubiona witaminka ładowana do wszeliiego rodzaju preparatów na włosy
reszta mało istotna z punktu odżywienia włosa.
Osoby wrażliwe na DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone powinny uważać na styczność odżywki ze skórą.
Dzięki wielkie
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 07:38   #1348
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

'Estelle'- dziekuje i kupuje !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 13:56   #1349
Godlesia999
Raczkowanie
 
Avatar Godlesia999
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Coś dla kręconowłosych. Producent-Pact, Aktywator skrętu do włosów kręconych Curl Define Elixir
- regeneruje oraz nadaje kręconym włosom wyrazistości i sprężystości,
- ożywia oraz umożliwia pełną kontrolę siły skrętu naturalnym lokom oraz włosom po trwałej ondulacji,
- dodaje elastyczności,
- pomaga utrzymać skręt przy włosach zakręcanych na wałki, przy użyciu żelazka i dyfuzora,
- nadaje blask i pozwala na długotrwałe utrzymanie skrętu,
- doskonały do porannego ożywienia siły skrętu.
Skład:
aqua, sodium polystyrene sulfonate, hydrolyzed wheat protein/pvp, crosspolymer, peg/ppg-14/4 dimethicone, peg-6 caprylic glycerides, peg-60 almond glycerides, hydrolized wheat protein, disodium edta, benzophenone-4, oleth-10, phenoxyethanol, dmdm hydantoin, lodopropynyl butylcarbomate, diazolidinyl urea, cocotrimonium metosulfate, dimeticone peg-8 meadowfoamate, aleurites moluccana, oenothera biennis, tocopheryl acetate, aloe barbadensis, psidium guajava, allantoin, hydrophilic polyether polyurethane, fd&c blue n*1, fragrance.

Warte to swojej ceny? Z góry dzięki za analizę.
Godlesia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 15:21   #1350
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam bardzo prosze o analize:


Swiss O Par, KOKOS-HAARWACHS (Rufin Cosmetic)

Skład: Petrolatum, Cocos Nucifera Oil, Cera Alba, Parfum, Tocopherol, Coumarin, Benzyl Benzoate, Ascorbyl Palmitate, Hydroxycitronellal, Ascorbic Acid

zastanawiam sie- jest to wosk do wlosow, czyli wlasciwie dzial "stylizacja". jednakze mimo tego chcialabym sie dowiedziec, czy uwazacie, ze on mi dodatkowo wypielegnuje wlosy. podejrzewam ze zawiera czysty olejek kokosowy, wiec chyba jest szansa (?)

z gory serdecznie dziekuje!
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.