przygotowanie do rowerowej wyprawy:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-16, 11:03   #1
susenkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
GG do susenkaa

przygotowanie do rowerowej wyprawy:)


Witam! szykujemy sie z przyjaciolmi na wakacje na siodełku czyli 3 tygodnie na rowerze idealem byloby gdybysmy dziennie przejezdzali około 100km. Kiedys sprawdzilam ze przejazd 90 km bez wiekszego przygotowania jest dla mnie mozliwy oczywiscie nie w przypadku gdyby sie to powtarzalo codziennie przez tyle dni. Pomozcie jak sie przygotowac do tej wyprawy, nie liczac oczywiscie jazdy na rowerze bo wiadomo- zima jakie cwiczenia najlepsze jako sucha zaprawa?? a kiedy zrobi sie cieplo i zaczne jezdzic jaka strategie treningow obrac?? bede wdzieczna za wszelkie wskazowki, a moze ktos byl juz na takiej wyprawie i podzieli sie wrazeniami?? pozdrawiam
susenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 12:58   #2
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: przygotowanie do rowerowej wyprawy:)

100 km dzień w dzień to naprawdę baaardzo dużo. Szczególnie z sakwami, bo chyba będziecie wozić wszystko ze sobą? Namiot też? A mogę spytać gdzie się wybieracie? Rad raczej Ci nie dam, babska ciekawość przeze mnie przemawia . Na 100 km to raczej musi być piękny asfalt i płasko... Ja jeżdżę głównie po górach, więc to inna sprawa, ale i tak podziwiam .
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 15:46   #3
susenkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2
GG do susenkaa
Re: przygotowanie do rowerowej wyprawy:)

no wybieramy sie w Polske gdzie dokladnie to nie wiemy, ale raczej mazury i pomorze, oczywiscie jazda po asfalcie bedzie nalezala do mniejszosci bo przeciez nie ma przyjemnosci w jezdzie po wielkich arteriach miedzy tirami wczodza w gre tylko wiejskie drogi i lasy, wiem ze bedzie ciezko ale ja lubie ekstremalne wakacje
susenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-18, 15:02   #4
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Re: przygotowanie do rowerowej wyprawy:)

Susenko, jeśli uda Ci się przez 3 tygodnie przejeżdżać po 100 km. dziennie - to ja chylę czoła...

Ja byłam na wyprawie rowerowej (niespełna dwutygodniowej). Wiozłam cały (cholernie ciężki) ekwipunek na rowerze. Oczywiście pod ciężarem złamała się stopka A jak położyłam rower, to miałam problem z jego podniesieniem
Na dodatek trafiłam na fatalną pogodę, bo znaczną część dnia lało
W każdym razie udawało mi się przejeżdżać ok. 50 km. dziennie. Może również dlatego, że w żaden sposób się nie przygotowywałam

Myślę, że nie ma lepszego przygotowania niż rowerek stacjonarny. Dodatkowo (na siłowni) ćwiczenia wzmacniające nogi.

Pozdrawiam
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.