Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-01, 22:01   #2821
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Red face krem pod oczy....

Mam małe pytanie. Związane ono jest z kremem pod oczy a konkretnie z kremem do redukcji zmarszczek marki Soraya. Producent piszę że jest on przeznaczone dla kobiet w wieku powyżej 35 roku życia. Mam w domu ten krem niestety mam też zaledwie 21 lat. Ostatnio skóra pod oczami wygląda gorzej nie mam typowych zmarszczek ale sprawia ona wrażenie zmęczonej, nic jej nie nawilża. Chciałam się zapytać czy mogę stosować ten krem?? Może coś innego mi polecicie? Wiem że kremu nie dobiera się do metryki tylko do potrzeb skóry ale właściewie nie mam jeszcze prawdziwych zmarszczek także nie jestem pewna czy sobie nie zaszkodze. Wkleje jeszcze raz skład tego kremu ( był on już analizowany). Proszę napiszcie czy mogę go śmiało używać ( dla profilaktyki).

Skład;Aqua,Ethylhexyl, stearate, cetearyl isononanoate, squalane, glycerin, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone,ceresin, polyglyceryl-4, isostearate, hydrogenated castor oil, acetyl hexapeptide-8,medicago sativa (alfalfa)extract, pentapeptide-3, caprylyl glycol, acetyl tetrapeptyde-5, cucurbita pepo (pumpkin)seed oil, tuber aestivum extract, allantolin, tocopherol, disodium phosphate, potasium phosphate, sodium chloride, DMDM hydantoin, lodopropynyl butylcarbamate
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.

Edytowane przez Moniak19
Czas edycji: 2008-01-01 o 22:03 Powód: literówka;P...
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-01, 22:56   #2822
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Estello używam pianki do twarzy i mnie nie podrażnia mimo wrażliwej skóry, z mleczka również byłam zadowolona, było bardzo dobre dla mojej suchej skóry, także chyba nie są tak do końca be
Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość


Chciałam się tylko wypowiedzieć z perspektywy osoby używającej

Pianka jest bardzo delikatna, stosowałam ją przez tydzień non stop jak wyskoczyły mi jakieś niespodzianki po ziajowym mleczku, skóra stała się gładka i nie była aż tak wysuszona. Szkodzi mi woda.
Bardziej ściągniętą skórę mam jak przemyję twarz samą wodą, niż jak przemyję ją pianką i spłuczę wodą. Wg mnie jest niezła. Daje świetne poczucie odświeżenia twarzy, bardzo dobrze oczyszcza. Z tego co pamiętam, zadowolone z niej były też isa666 i Anahstasia, także nie jestem jedyna

A do mleczek się znowu zraziłam po figowej Ziaji, pokornie wróciłam do Sensibio.
Wiadomo,ze kazda cera jest inna ja jedynie patrzalam na podstawie skladnikow w niej zawartych.Wiele z Nas ma tez swoich ulubiencow do ktorych wraca wielokrotnie-czasami nie ma na to reguly bo nawet pielegnacja apteczna tez nie jest taka cudowna.
Jednak przyznaje,ze nie lubie pielegnacji Oriflame-skladowo jest bardzo slaba a swojego czasu mialam potworne podraznienie po serii dla wrazliwcow,osoba ktora ode mnie dostala to w "spadku" byla i nadal jest bardzo zadowolona z tej serii,wiec....nie ma gotowej recepty
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 12:51   #2823
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam dziewczyny! Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu składu pewnego specyfiku, który na KWC ma rewelacyjne recenzje, a aktualnie jest w ori w promocji;D Szukałam po biochemii, jego nazwa pojawia się na wątku "zaanalizowane składy", ale....bez linka No więc, nieśmiało proszę o pomoc... Cudo nazywa się Optimals Hydra Energy Booster Serum tudzież Serum Stymuluące Nawilżenie Optimals Hydra Energy Na moje laickie oko jednak, ma ono chyba sporo potencjalnych zapychaczy....co Wy o tym sądzicie? I co tam ciekawego i wartosciowego mozna w nim znaleźć??

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Parfum, Urea, Sodium Pca, Panthenol, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Trehalose, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Tocopheryl Acetate, PEG-35 Castor Oil, Methylparaben, Polyquaternium-51, Copper Aspartate, Zinc Aspartate, Manganese Aspartate, Magnesium Aspartate, Chondrus Crispus, Propylparaben, Chlorphenesin, Glucose, Ethylparaben, Butylparaben, Benzoic Acid, Isobutylparaben

pozdrawiam serdecznie
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 13:14   #2824
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
witam dziewczyny! Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu składu pewnego specyfiku, który na KWC ma rewelacyjne recenzje, a aktualnie jest w ori w promocji;D Szukałam po biochemii, jego nazwa pojawia się na wątku "zaanalizowane składy", ale....bez linka No więc, nieśmiało proszę o pomoc... Cudo nazywa się Optimals Hydra Energy Booster Serum tudzież Serum Stymuluące Nawilżenie Optimals Hydra Energy Na moje laickie oko jednak, ma ono chyba sporo potencjalnych zapychaczy....co Wy o tym sądzicie? I co tam ciekawego i wartosciowego mozna w nim znaleźć??

Skład: Aqua, Butylene Glycol, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Parfum, Urea, Sodium Pca, Panthenol, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Trehalose, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Tocopheryl Acetate, PEG-35 Castor Oil, Methylparaben, Polyquaternium-51, Copper Aspartate, Zinc Aspartate, Manganese Aspartate, Magnesium Aspartate, Chondrus Crispus, Propylparaben, Chlorphenesin, Glucose, Ethylparaben, Butylparaben, Benzoic Acid, Isobutylparaben

pozdrawiam serdecznie
Link jest podany
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1058
dorzuce jeszcze jeden
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2090
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 14:13   #2825
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poproszę o analizę kremu ROC Retin-ox nawilżającego, na dzień.
Warty jest coś ten retinol?

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Palmitate, Osononyl Osononanoate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PEG-8, Styrene/Acrylates Copolymer, Cetearyl Alcohol, Stearyl Heptanoate, Polyethylene, PTFE, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Retinol, Panthenol, Bisabolol, Magnesium Aspartate, Copper Gluconate, Zinc Gluconate, Linseed Acid, PEG-8 Laurate, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Squalane, Stearyl Alcohol, Stearyl Caprylate, Myristyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Cetearyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Acrylates Copolymer, Hydroxyethyl Acrylates/Sodium Acryloyldimethyl taurate Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 60, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Ascorbic Acid, BHA, BHT, Tocopheryl Acetate, Chlorphenesin, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 14:32   #2826
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę kremu ROC Retin-ox nawilżającego, na dzień.
Warty jest coś ten retinol?

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Palmitate, Osononyl Osononanoate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, PEG-8, Styrene/Acrylates Copolymer, Cetearyl Alcohol, Stearyl Heptanoate, Polyethylene, PTFE, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Retinol, Panthenol, Bisabolol, Magnesium Aspartate, Copper Gluconate, Zinc Gluconate, Linseed Acid, PEG-8 Laurate, Sodium Dodecylbenzenesulfonate, Squalane, Stearyl Alcohol, Stearyl Caprylate, Myristyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Cetearyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Acrylates Copolymer, Hydroxyethyl Acrylates/Sodium Acryloyldimethyl taurate Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 60, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Ascorbic Acid, BHA, BHT, Tocopheryl Acetate, Chlorphenesin, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.
Był analizowany, prosze przejrzeć wątek

EDIT: post nr 2545
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 15:07   #2827
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
witam ostatnio zainteresowala mnie CZYSTA WAZELINA KOSMETYCZNA w wiekszych opakowaniach typu takie: http://allegro.pl/item289072931_czys...smetyczna.html

duze opakowanie to fajnie tylko mam pytanie. wiemze jest taka wazelina w malutkich opakowaniach w aptekach twarda i zbita, ale ta ktora podalam u gory rozni sie czyms?jest w postaci kremu?? glowne moje przeznaczenie to lokcie, kolana i usta a wyczytalam ze tez to twarzy, chroni przed zimnem itp. Czy to nie zaszkodzi?wydaje mi sie ze wazelina(przynajmniej ta znana mi twarda) jest tak tlusta ze pozapychalaby cala buzke i do tego bardzo by sie swiecila....
czy sie myle?
moglybyscie mi wyjasnic co z ta wazeliną 100%(widzialam tez takie na allegro) a ta co podalam linka to ma 99,85 % czystej wazeliny, jaką ma konsystencję ??
L_V pomoglabys mi?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 15:26   #2828
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
witam ostatnio zainteresowala mnie CZYSTA WAZELINA KOSMETYCZNA w wiekszych opakowaniach typu takie: http://allegro.pl/item289072931_czys...smetyczna.html

duze opakowanie to fajnie tylko mam pytanie. wiemze jest taka wazelina w malutkich opakowaniach w aptekach twarda i zbita, ale ta ktora podalam u gory rozni sie czyms?jest w postaci kremu?? glowne moje przeznaczenie to lokcie, kolana i usta a wyczytalam ze tez to twarzy, chroni przed zimnem itp. Czy to nie zaszkodzi?wydaje mi sie ze wazelina(przynajmniej ta znana mi twarda) jest tak tlusta ze pozapychalaby cala buzke i do tego bardzo by sie swiecila....
czy sie myle?
moglybyscie mi wyjasnic co z ta wazeliną 100%(widzialam tez takie na allegro) a ta co podalam linka to ma 99,85 % czystej wazeliny, jaką ma konsystencję ??
Agii, na tej aukcji nie ma podnego skłądu, może napisz maila do sprzedawcy z prośbą o przepisanei dokłądnego skłądu z opakowania. Na etykiecie napisano, że jest to "jelly" - czyli wazelina ma mieć galaretkowatą postac. Oznacza to, ze nie jest to 100% wazeliny (petroleum - taka jak w aptece), tylko musieli dodac tam cos co zmienia jej konsystencję na lżejszą.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 15:29   #2829
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
witam ostatnio zainteresowala mnie CZYSTA WAZELINA KOSMETYCZNA w wiekszych opakowaniach typu takie: http://allegro.pl/item289072931_czys...smetyczna.html

duze opakowanie to fajnie tylko mam pytanie. wiemze jest taka wazelina w malutkich opakowaniach w aptekach twarda i zbita, ale ta ktora podalam u gory rozni sie czyms?jest w postaci kremu?? glowne moje przeznaczenie to lokcie, kolana i usta a wyczytalam ze tez to twarzy, chroni przed zimnem itp. Czy to nie zaszkodzi?wydaje mi sie ze wazelina(przynajmniej ta znana mi twarda) jest tak tlusta ze pozapychalaby cala buzke i do tego bardzo by sie jswiecila....
czy sie myle?
moglybyscie mi wyjasnic co z ta wazeliną 100%(widzialam tez takie na allegro) a ta co podalam linka to ma 99,85 % czystej wazeliny, jaką ma konsystencję ??
Wazelina podana w linku z All to czysta wazelina z podanym kolorem white,moze tez byc zolta (ozn.yellow) i bedzie raczej twarda ale bez skladu wiele sie nie okresli.

Wydaje mi sie,ze roznica bedzie polegala,ze mozliwe jest dodanie skladnikow zmiekczajacych i wtedy ona bedzie miala zupelnie inna konsystencje.
Przydalby sie sklad INCI wg mnie

Edit

L_V ma racje,umknelo mi w opisie "jellly" wiec na pewno sa dolozone jeszcze jjakies skladniki-apteczne wazeliny tez sa rozne np.wazelina nagietkowa z Kosmedu jest mieciutka
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-01-02 o 16:01
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 15:33   #2830
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, czy któraś mogłaby mi rozszyfrować cóż to za składniki:
  • Pisum Sativum (Pea) Extract
  • Argania Spinosa Kernel Extract
Serdeczne dzięki.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 16:07   #2831
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś mogłaby mi rozszyfrować cóż to za składniki:
  • Pisum Sativum (Pela) Extract
  • Argania Spinosa Kernel Extract
Serdeczne dzięki.

Pisum Sativum (Pela) Extract-wyciag z grochu zwyczajnego
Argania Spinosa Kernel Extract-olej arganowy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 16:10   #2832
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Pisum Sativum (Pela) Extract-wyciag z grochu zwyczajnego
Argania Spinosa Kernel Extract-olej arganowy
Serdecznie dzięki!!! Moje podejrzenia się potwierdziły - bo tak myślałam. Czy wyciąg z grochu ma jakieś konkretne własności? Bo olej to wiem.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 16:17   #2833
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny, jak znajdziecie chwilkę czasu, to spójrzcie na skład tej odżywki. Co o niej sądzicie?


Timotei- Miękkość- Mleczko owsiane i brzoskwinia- odżywka do włosów normalnych
Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoylethyldimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Tea-Dodecylbenzenseulfonate, Avena Sativa Kernel Extract, Triticum Vulgare Gern Oil, Prunus Persica Fruit Extract, Triticum Vulgare Germ Extract, Propylene Glycol, Clyceryl Stearate, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Potassium Chloride, BHT, DMDM Gydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Methychloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone, Geroniol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Cl16255, Cl 47005

Uff, mam nadzieje, że się nigdzie nie pomyliłam.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 16:32   #2834
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Serdecznie dzięki!!! Moje podejrzenia się potwierdziły - bo tak myślałam. Czy wyciąg z grochu ma jakieś konkretne własności? Bo olej to wiem.
Malo wiem na ten temat,a to co na szybko znalazlam to,ze jest bogaty w bioflawonoidy i nic wiecej Trzeba poszperac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 16:45   #2835
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja chciałam spytać o matujący krem Nivea Visage Young Control Shine
opis producenta: Matujący krem-żel NIVEA VISAGE Young to łatwy i skuteczny sposób na nadmiernie błyszczącą się cerę.
Dzięki absorbującym nadmiar sebum Mattisferom, krem długotrwale matuje skórę. Ponadto zawiera filtry UVA/UVB, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

właśnie chciałabym dowiedzieć się czy faktycznie zawiera jakieś filtry, bo na wiosnę chciałabym nie używać podkładów tylko jakiś kremik i na to puder. Wiem, że nie mogę oczekiwać wielkiej ochrony UV od tego kremu, ale czy w ogóle ma jakieś filtry? Czy może to kolejny absurd umieszczany przez producentów. Używam tego kremu, także nie jest to kwestia kupić czy nie kupić, ale czy mogę go używać na dzień licząc choćby na małą ochronę przed działaniem słońca.... Jeśli nie będę go używać na wieczór bo dość dobrze nawilża moją cerę
Skład:
Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, Alcohol Denat (wiem wiem zbrodnia.. nie podoba mi się ten składnik) Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl, Myristate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Titanium Dioxide, Maris Sal, Aluminium Chlorohydrate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Ammonium Acryloldimethyltaurate/ VP Cioikymer, Sodium Carbomer, Alumina, Tetrasodium Iminodisuccinate, Silica, Sodium Polyacrylate, BHT, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylbaraben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, CI 42090

uch, się napisałam..... w połowie już miałam wrażenie, że drugi raz piszę to samo ;D mam nadzieję, że nic nie pokręciłam
pączek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 17:02   #2836
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pączek Pokaż wiadomość
Ja chciałam spytać o
matujący krem Nivea Visage Young Control Shine


opis producenta: Matujący krem-żel NIVEA VISAGE Young
to łatwy i skuteczny sposób na nadmiernie błyszczącą się cerę.

Dzięki absorbującym nadmiar sebum Mattisferom, krem długotrwale matuje skórę. Ponadto zawiera filtry UVA/UVB, które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

właśnie chciałabym dowiedzieć się czy faktycznie zawiera jakieś filtry, bo na wiosnę chciałabym nie używać podkładów tylko jakiś kremik i na to puder. Wiem, że nie mogę oczekiwać wielkiej ochrony UV od tego kremu, ale czy w ogóle ma jakieś filtry? Czy może to kolejny absurd umieszczany przez producentów. Używam tego kremu, także nie jest to kwestia kupić czy nie kupić, ale czy mogę go używać na dzień licząc choćby na małą ochronę przed działaniem słońca.... Jeśli nie będę go używać na wieczór bo dość dobrze nawilża moją cerę


Skład:
Aqua, Glycerin, Distarch Phosphate, Alcohol Denat ; Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Titanium Dioxide, Maris Sal, Aluminium Chlorohydrate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Ammonium Acryloldimethyltaurate/ VP Cioikymer, Sodium Carbomer, Alumina, Tetrasodium Iminodisuccinate, Silica, Sodium Polyacrylate, BHT, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylbaraben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, CI 42090

uch, się napisałam..... w połowie już miałam wrażenie, że drugi raz piszę to samo ;D mam nadzieję, że nic nie pokręciłam
Krem nie posiada filtrow ktore zapewnia Ci fotostabilna ochrone wiec poszukalabym czegos typowo aptecznego

Krem bedzie mial przyjemna aplikacje dzieki polimerom i silikonom,modyfikowana skrobia bedzie odpowiadac za matowienie ale ze w bazie kremu sa filtry moze byc troche ciezko z wchloniecien,ma tez popularne zapychacze.
Jest tutaj uzyta tez alumina,ktora ma podobne wlasciwosci jak mika,czyli da efekt rozswietlonej cery.

Alkohol denat znasz wiec wiec jakie ma dzialanie,uyty w czolowce skladu nie jest zbyt przyjazny.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 17:08   #2837
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak znajdziecie chwilkę czasu, to spójrzcie na skład tej odżywki. Co o niej sądzicie?


Timotei- Miękkość- Mleczko owsiane i brzoskwinia- odżywka do włosów normalnych

Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Cetrimonium Chloride, Dipalmitoylethyldimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Parfum, Tea-Dodecylbenzenseulfonate, Avena Sativa Kernel Extract, Triticum Vulgare Gern Oil, Prunus Persica Fruit Extract, Triticum Vulgare Germ Extract, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Potassium Chloride, BHT, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Methychloroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone, Geroniol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Cl16255, Cl 47005

Uff, mam nadzieje, że się nigdzie nie pomyliłam.
Na zielono wyciagi roslinne
Na czerwono konserwanty
Na czarno emolienty

procz tego pochodne silikonow,srodek zmiekczajacy,zagestnik,sr odek kondycjonujacy,skladnik zapachowy.


Nie spodziwalabym sie cudow na pewno zmiekczy wlosy,dzieki niej bez problemu sie je rozczesze
Ona jest zmywalna,nie?bo wydaje mi sie,ze w przeciwnym razie moglabym obciazyc wlosy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 17:18   #2838
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na zielono wyciagi roslinne
Na czerwono konserwanty
Na czarno emolienty

procz tego pochodne silikonow,srodek zmiekczajacy,zagestnik,sr odek kondycjonujacy,skladnik zapachowy.


Nie spodziwalabym sie cudow na pewno zmiekczy wlosy,dzieki niej bez problemu sie je rozczesze
Ona jest zmywalna,nie?bo wydaje mi sie,ze w przeciwnym razie moglabym obciazyc wlosy.
I tak się właśnie sprawuje ta odżywka. Zastanawiałam się tylko, czy nie ma w jej składzie żadnych haczyków
Tak, to jest odżywka do spłukiwania. Po spłukaniu nie obciąża moich włosów.
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 17:35   #2839
pączek
Raczkowanie
 
Avatar pączek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 331
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Krem nie posiada filtrow ktore zapewnia Ci fotostabilna ochrone wiec poszukalabym czegos typowo aptecznego

Krem bedzie mial przyjemna aplikacje dzieki polimerom i silikonom,modyfikowana skrobia bedzie odpowiadac za matowienie ale ze w bazie kremu sa filtry moze byc troche ciezko z wchloniecien,ma tez popularne zapychacze.
Jest tutaj uzyta tez alumina,ktora ma podobne wlasciwosci jak mika,czyli da efekt rozswietlonej cery.

Alkohol denat znasz wiec wiec jakie ma dzialanie,uyty w czolowce skladu nie jest zbyt przyjazny.
dziękuję bardzo jesteś wielka
Muszę więc rozejrzeć się za jakimś kremem fotostabilnym.. Polecasz Avene? Iwostin? Głównie te firmy znam jako specjalizujące się w ochronie przeciwsłonecznej...
pączek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-02, 17:51   #2840
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę kremu Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA

A taka notatka została podana na KWC:
" Nawilżający krem matujący na dzień z naturalną ochroną UV. Lekki, doskonale wchłaniający się krem na dzień do pielęgnacji skóry trudnej, łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami i skłonnością do powstawania zaskórników, grudek i zaczerwienień.
Zawiera roślinny kompleks regulująco - matujący o potrójnym działaniu, który redukuje wydzielanie sebum, zwęża pory oraz nadaje matowy wygląd nadmiernie przetłuszczonym obszarom twarzy.
Jego działanie uzupełniają wyciągi roślinne z aloesu i oczaru wirginijskiego (Hamamelis Virginiana L.), które wspomagają odnowę naskórka oraz ekstrakt z grejpfruta ograniczający namnażanie bakterii. Roślinne polisacharydy i D-pantenol łagodzą podrażnienia i zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Witamina E chroni przed niekorzystnym działaniem środowiska.
Redukuje przetłuszczanie i błyszczenie skóry, skutecznie matuje tłuste partie skóry, zmniejsza skłonność do powstawania zaskórników, grudek, zaczerwienień. Zwęża pory, wygładza powierzchnię skóry i poprawia jej koloryt, zapewnia optymalne nawilżenie naskórka.
Doskonały pod makijaż. Testowany pod kontrolą dermatologa na skórze łatwo przetłuszczającej się, z rozszerzonymi porami."

Czy rzeczywiście działa jak w opisie? Czy nie podrrażni mi cery naczynkowej?
Pozdrawiam
Chciałam się przypomnieć. Proszę o analizę.
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 18:14   #2841
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

łoo matko to gdzie ja mam oczy??????? Toż to już po sylwestrze dawno... Dzięki OGROMNE Hexano i przepraszam za kłopot....
pozdrawiam!
Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-02, 21:03   #2842
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wazelina podana w linku z All to czysta wazelina z podanym kolorem white,moze tez byc zolta (ozn.yellow) i bedzie raczej twarda ale bez skladu wiele sie nie okresli.

Wydaje mi sie,ze roznica bedzie polegala,ze mozliwe jest dodanie skladnikow zmiekczajacych i wtedy ona bedzie miala zupelnie inna konsystencje.
Przydalby sie sklad INCI wg mnie

Edit

L_V ma racje,umknelo mi w opisie "jellly" wiec na pewno sa dolozone jeszcze jjakies skladniki-apteczne wazeliny tez sa rozne np.wazelina nagietkowa z Kosmedu jest mieciutka

L_V & Hexxana dziękuje juz poszukam skladu moze w necie
a czy ogolnie czysta wazelina zapycha?bo polecana jest do twarzy a wg mnie jest chyba tlusta.

Ja raczej szukalabym takiej miękkiej zeby sie lepiej nakladala ale oczywiscie na pierwszym miejscu wazny dla mnie skład
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 08:34   #2843
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę kremu Galanea, Nawilżający krem matujący na dzień

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Hamamelis Virginiana, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Citrus Grandis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Canola Oil, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butyrospermum Parkii, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA

Pozdrawiam
Analizuję pod kątem cery naczynkowej. krem jest bardzo ciekawym produktem. Na plus zaliczam obeznośc w składzie oczaru wirginijskiego, wyciągu z kory drzewa Enantia Chlorantha Extract (obkurcza i domyka pory), kwasu oleanolowego. Oprócz tego szereg emolientów mających uelsatyczniać skórę. Myślę, że obietnice producenta nei są bezpodstawne w przypadku tego kremu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 11:19   #2844
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

BARDZO PROSZĘ O POMOC
niedawno zaczęłam stosować kurację kwasami effaclar k. wiem ze przy kwasach niezbędne są filtry więc postanowilam sie w nie natychmiast zaopatrzyc.. mam cerę tłustą więc musi to być coś niezapychającego.. znalazlam z góry kremow filtry Avene i tu zaczęły się schody.. wyszukałam sobie taki oto krem ktory z opisu jest wręcz dla mnie stworzony ale po pierwsze nie mogę go nigdzie dostac a po drugie zauważyłam tam w skłądzie glicerynę.. ja sie nie znam ale gliceryna to mi wygląda na cos zapychającego.. z drugiej strony skąd takie superowe recenzje na kwc?? musi to byc cos dobrego.. proszę ocenic..
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20788
no ale idąc dalej.. pani w aptece w ogole nie wiedziala o jaki krem mi chodzi bo jak twierdzi nie ma takiego.. byla to glowna apteka w lublinie wiec sie zalamalam i poprosilam o porady. pokazala mi pani emulsję avene z filtrem 50 do ktorej link tez załączam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20790
nie znam sie kompletnie na skladach, ale interesuje mnie fakt czy zapycha bardziej czy mniej od tego pierszego? na opakowaniu pisze ze ten jest do cery normalnej lub mieszanej, no a ja mam tlusta ale podobno to lekka emulsja.. juz sama nie wiem czy stanąć na glowie i zdobyc tamten czy ta emulsja lepsza???? błagam o jakąś pomoc bo dzis takie ostre slonce bylo ze tylko przemykalam miedzy budynkami, bo nie chcę się nabawic przebarwien itp. będę wdzięczna za każdą opinię i jeśli można to w miare szybką
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 11:33   #2845
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Tez jestem ciekawa co do ich skladu..a co do mozliwosci zakupu na stronie internetowej apteki mozesz je kupic w atrakcyjnej dosyc cenie
www.lekolandia.pl

Pozdrawiam
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 11:38   #2846
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
czy w tym kremie może coś zapychać?
czy jest w nim coś wysuszającego? bo mam wrażenie, że strasznie przesuszył mi twarz

Ziaja, Aloesowa, Krem Bio aloesowy nawilżający (nowa formuła)



Nawilżający krem do twarzy z sokiem ze świeżych liści aloesu - biostyminą. Stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. Doskonale nawilża i zapobiega utracie wody. Działa kojąco na naskórek. Zapewnia skórze miękkość i elastyczność.
Występuje w opakowaniach 100ml i 50ml (wersja nieperfumowana).

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum (mineral oil), Hexyl Laurate, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Capolymer, Stearic Acid, BHA, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 12:36   #2847
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tez jestem ciekawa co do ich skladu..a co do mozliwosci zakupu na stronie internetowej apteki mozesz je kupic w atrakcyjnej dosyc cenie
www.lekolandia.pl

Pozdrawiam
wiem wiem ze w internetowej aptece mozna go dostac tylko niepokoi mnie ten sklad z gliceryna... dlatego bardzo proszę o wskazanie ktory dla mojej tlustej cery bedzie lepszy bo jak wiadomo avene do najtanszych nie nalezy.. a jak ma mnie zywcem zapchac jak byle jaki krem to ja dziekuje kasa w błoto.. nie mam cery skłonnej do podraznien ani alergicznej.. zwykla tradycyjna tlusta cera z zaskornikami i rozszerzonymi porami-model wręcz książkowy pytanie wiec brzmi: krem cleanance solaire spf 40 czy ta emulsja???
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 12:56   #2848
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
BARDZO PROSZĘ O POMOC
niedawno zaczęłam stosować kurację kwasami effaclar k. wiem ze przy kwasach niezbędne są filtry więc postanowilam sie w nie natychmiast zaopatrzyc.. mam cerę tłustą więc musi to być coś niezapychającego.. znalazlam z góry kremow filtry Avene i tu zaczęły się schody.. wyszukałam sobie taki oto krem ktory z opisu jest wręcz dla mnie stworzony ale po pierwsze nie mogę go nigdzie dostac a po drugie zauważyłam tam w skłądzie glicerynę.. ja sie nie znam ale gliceryna to mi wygląda na cos zapychającego.. z drugiej strony skąd takie superowe recenzje na kwc?? musi to byc cos dobrego.. proszę ocenic..
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20788
no ale idąc dalej.. pani w aptece w ogole nie wiedziala o jaki krem mi chodzi bo jak twierdzi nie ma takiego.. byla to glowna apteka w lublinie wiec sie zalamalam i poprosilam o porady. pokazala mi pani emulsję avene z filtrem 50 do ktorej link tez załączam
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20790
nie znam sie kompletnie na skladach, ale interesuje mnie fakt czy zapycha bardziej czy mniej od tego pierszego? na opakowaniu pisze ze ten jest do cery normalnej lub mieszanej, no a ja mam tlusta ale podobno to lekka emulsja.. juz sama nie wiem czy stanąć na glowie i zdobyc tamten czy ta emulsja lepsza???? błagam o jakąś pomoc bo dzis takie ostre slonce bylo ze tylko przemykalam miedzy budynkami, bo nie chcę się nabawic przebarwien itp. będę wdzięczna za każdą opinię i jeśli można to w miare szybką
tancerko, polecam od siebie emulsję do cery mieszanej Avene. Wszystkie filtry zawierają glicerynę, ale ta emulsja avene zawiera jeszcze wyciagz pestek dyni, ktory ma dziaąnia normlalizujące prace gruczołów łojowych.

Aha, polecam aptekę na Radziszewskiego, obok kina bajka, na miasteczu akademickim. Dobrze jest zapytac kiedy przyjezdza konsultantka Avene, bo wtedy maja znizke i jeszcze dostaniesz morze próbek. Eh, to była moja ulubiona apteka w Lbn, brak mi takiej w warszawie.

Cytat:
Napisane przez ewelinaziaja Pokaż wiadomość
witam
czy w tym kremie może coś zapychać?
czy jest w nim coś wysuszającego? bo mam wrażenie, że strasznie przesuszył mi twarz

Ziaja, Aloesowa, Krem Bio aloesowy nawilżający (nowa formuła)



Nawilżający krem do twarzy z sokiem ze świeżych liści aloesu - biostyminą. Stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry. Doskonale nawilża i zapobiega utracie wody. Działa kojąco na naskórek. Zapewnia skórze miękkość i elastyczność.
Występuje w opakowaniach 100ml i 50ml (wersja nieperfumowana).

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum (mineral oil), Hexyl Laurate, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Acrylates Capolymer, Stearic Acid, BHA, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.
Zapchać moga zaznaczone na czarno emolienty, z czego parafina to juz najbardziej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 13:01   #2849
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
wiem wiem ze w internetowej aptece mozna go dostac tylko niepokoi mnie ten sklad z gliceryna... dlatego bardzo proszę o wskazanie ktory dla mojej tlustej cery bedzie lepszy bo jak wiadomo avene do najtanszych nie nalezy.. a jak ma mnie zywcem zapchac jak byle jaki krem to ja dziekuje kasa w błoto.. nie mam cery skłonnej do podraznien ani alergicznej.. zwykla tradycyjna tlusta cera z zaskornikami i rozszerzonymi porami-model wręcz książkowy pytanie wiec brzmi: krem cleanance solaire spf 40 czy ta emulsja???

Prosze nie robic OT

Poczytaj watki o filtrach,wazne informacje sa w watkach redakcyjnych.Powtorze sie ale nie ma filtra idealnego i takiego,ktory na 100% Cie nie zapcha-trzeba testowac,probowac a druga sprawa jest to,czy akurat masz cere poddatna na zapychanie czy nie,czy wiesz czego unikac czy nie.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-03, 13:10   #2850
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

bardzo dziękuję hexanna i l_v na prawdę mi pomogłyscie! wiesz ja dopiero zaczynam przygodę z filtrami ale wiadomo ze metodą prób i błędów można trafić od razu na cudo albo dożyć emerytury i się nie doszukać ideału dlatego pytam od razu bardziej doświadczone bo ja nie mam jeszcze pojęcia o składach ale obiecuję że po sesji się zabiore za czytanie wątków z biochemii bo narazie to mam górę nauki i potrzebę kupienia kremu z filtrem więc szybkie rady są mi niezbędne jeszcze raz dzięki

Edytowane przez tancerka212
Czas edycji: 2008-01-03 o 13:13 Powód: podziekowanie
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.