Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-10, 12:58   #331
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

foxina ja używam punktowo podkładu kamuflującego Unifiance Touche Pr La Roche Posay => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6781
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 13:27   #332
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
foxina ja używam punktowo podkładu kamuflującego Unifiance Touche Pr La Roche Posay => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6781
Contax zaintrygowałaś mnie

Nie znałam tego podkładu. Nakładasz go bezpośrednio na filtry? Trzeba go zmatowić potem jeszcze?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 13:30   #333
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Contax zaintrygowałaś mnie

Nie znałam tego podkładu. Nakładasz go bezpośrednio na filtry? Trzeba go zmatowić potem jeszcze?
Nakładm go tylko punktowo; różnie wszystko zależy od tego co chcę ukryć albo na filtr, albo na puder jedwabny do ciała H

on ma barwniki w otoczkach silikonowych
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 13:43   #334
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Nakładm go tylko punktowo; różnie wszystko zależy od tego co chcę ukryć albo na filtr, albo na puder jedwabny do ciała H

on ma barwniki w otoczkach silikonowych
Dziękuję
Contax jakiego odcienia używasz?
Ja mam jasną karnację. 11 to jest najjaśniejszy odcień?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 14:06   #335
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
ja używam punktowo podkładu kamuflującego Unifiance Touche Pr La Roche Posay => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6781
też tego uzywam (czasem punktowo pod oczka i na czerone placki na policzkach)

Cytat:
Contax jakiego odcienia używasz?
Ja mam jasną karnację. 11 to jest najjaśniejszy odcień?
nie wiem jakiego odcienia uzywa contax,ale ja własnie 11 i jest on najjasniejszy z całej gamy,ale zby bardzo jasny był to nie powiem.
Taki sobie bezyk (nie zółty i nie różowy),dla mnie mógłby być troszkę jasniejszy,ale jak sie nie ma co sie lubi..... ;-)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 14:24   #336
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej


No więc trochę poczytałam o tym Unifiance Touche Pr La Roche Posay.
Może to byc dobre rowiązanie. Bo ja generalnie mam problem z często zaczerwienionym noskiem i policzkami, pozostała powierzchnia twarzy ma całkiem ładny koloryt i niepotrzebnie ją zapycham fluidami
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:58   #337
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Foxina mam odcien 11, ale tak jak pisala Evitka nie jest on najjasniejszy; ale ladnie wtapia sie w skore i dla mnie jest OK.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 20:09   #338
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Tez mam ten podklad i tez klade punktowo na boki nosa i policzni w strefie przynosowej, a pod oczami, czyli tam gdzie lubi sie czasami rumien pojawic. Jest bardzo wydajny
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 21:40   #339
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja naczynka zakrywam Dermablend-em;-)
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 08:11   #340
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

a dla mnie w sumie touch pro LRP daje przyzwoity efekt,ale jest trudny w uzyciu na filtry-sam w sobie jest dość gęsty i zawiera duzo pigmentu,więc jabym go wklepywała to bym miała tynk,ale przy wcieraniu tez nie jest łatwo bo sie trze warstwe filtrową....no jakos tam sobie radzę,ale łatwo mi ni jest.
Może dlatego nie uzywam go codziennie. Zaznaczam ,że może moje problemy z nakładaniem wynikają po prostu z mojej nieumiejętności,a nie z "wadliwości" produktu.
Ale ma jeszcze jedną ogromną zaletę: jest to malenkie kółeczko,a jest niesamowicie wydajne....wystarczy dosłownie maznąć palcem i na cała buzie wystarcza....
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 18:37   #341
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

hej zostałąm do was skierowana i mam nadzije ze mi pomozecie
po ciazy i wczasie karmienia- nadal karmie zauwazyłam popekane naczynka na skórze, ogolnie mowiac mam przesuszona skóre ze zmarszczkami na czole i pod oczami a teraz robia mi sie w kacikach nie wiem czy moja cere mam teraz traktowac jako naczynkowa pomozcie mi i poleccie mi krem jaki powinnam stosoaqwac na poczatek poniewaz preczytałam caly watek zastanawaim sie nad Avene diroseal na noc i riche na dzien +filterki 50+ tylko co w atkim razie ze zmarchami sama nie iwem chciłam zaczac pielegnacje Retinem a teraz nie wiem czy wprowadzac go czy nie po jakism czasie Effectar co o tym sadzicie?pomozcie prosze
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 18:56   #342
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ciampurek Diroseal to dobry wybor, bo on przy okazji dziala tez na zmarszczki. On zawiera retinaldehyd, a wiec pochodna wit. A dzialajacej cuda ze zmarszczkami.
Tylko na poczatek daj cieniutka warstwe, bo moze szczypac. Potem stopniowo wiecej.
Ja na poczatku uzywalam Diroseal tylko 3 razy w tygodniu i tylko na pajaczki.
Od paru dni uzywam codziennie na cala twarz i juz widze, ze jest lepiej
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 19:11   #343
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ciampurek Diroseal to dobry wybor, bo on przy okazji dziala tez na zmarszczki. On zawiera retinaldehyd, a wiec pochodna wit. A dzialajacej cuda ze zmarszczkami.
Tylko na poczatek daj cieniutka warstwe, bo moze szczypac. Potem stopniowo wiecej.
Ja na poczatku uzywalam Diroseal tylko 3 razy w tygodniu i tylko na pajaczki.
Od paru dni uzywam codziennie na cala twarz i juz widze, ze jest lepiej
weronisu dziekuje za odpowiedz nie wiesz czy Disoreal moge stosowac w okresie karmienia? bo retinoidów wiem ze nie nie wiem czy retinaldehyd moge jest to pochodna wiec mam myslenice
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 19:39   #344
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
weronisu dziekuje za odpowiedz nie wiesz czy Disoreal moge stosowac w okresie karmienia? bo retinoidów wiem ze nie nie wiem czy retinaldehyd moge jest to pochodna wiec mam myslenice

Nie wiem To tez retinoid. Ale jak dziala na karmione dziecko nie wiem.
Wiem, ze napewno zabronione sa preparaty z kwasem wit. A czyli tretinoina. Ale sam retinaldehyd. Raczej nie powinno miec duzego wplywu, bo w koncu jest go tam tak malenko. ALe ja ekspertem nie jestem i znajac siebie to pewnie nie uzywalabym nic, czego nie jestem pewna na 100%
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 19:57   #345
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

ok dziekuej czyli jednym słowem dupka zbita jak narazie (:
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 09:23   #346
Kasiajka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiajka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 103
Question Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cześć Dziewczątka!

Po przeczytaniu tysięcy postów myślę, że znalazłam tzw. "złoty środek" dla mojej buźki. Wątpliwości jednak nadal pozostały, boję się, czy czegoś nie przeoczyłam i nie robię sobie gorzej niż lepiej

Mam pytanko do wszystkich specjalistek z tego forum:

Czy poniższa pielęgnacja dla podmęczonej 30-letniej cery naczynkowej suchej z lekką tendencją w kierunku mieszanej (strefa T nie tłusta, ale zaskórniki bywają) jest prawidłowa:

RANO:
1. Zmywanie Płynem micelarnym Sensibio H2O Biodermy
2. Tonik (nie wiem jaki)
3. Serum z wit. C + E, hydromanilem i kwasem alfa-liponowym na zmianę z Serum z pine bark i ekstensyną
4. Filtry

WIECZóR
1. Zmywanie Płynem micelarnym Sensibio H2O Biodermy
2. Tonik 2% BHA
2. Diroseal na policzki (pajączki)
3. Jakiś silniejszy preparat z wit. A na pozostałą część twarzy, szyję i dekolt.

Dodatkowo 2-3 razy w tygodniu:
1. Maseczka z czerwonej glinki (bardzo ją lubię, ładnie zamyka pory)
2. Serum nawilżająco kojące np. z maceratem z kasztanowca, olejem z dzikiej róży itp.

I jeszcze kilka pytań:

1. Czy powinnam stosować dodatkowo jeszcze jakieś nawilżacze, a jeśli tak to kiedy i po czym/przed czym?

2. Jaki tonik rano (robiony bądź kupny) byłby najlepszy i wspomagałby wchłanianie składników serum?

3. Czy macie jeszcze jakieś propozycje?

Liczę na Was Drogie Alfy i Omegi
Kasiajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 10:04   #347
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK Pokaż wiadomość
hej zostałąm do was skierowana i mam nadzije ze mi pomozecie
po ciazy i wczasie karmienia- nadal karmie zauwazyłam popekane naczynka na skórze, ogolnie mowiac mam przesuszona skóre ze zmarszczkami na czole i pod oczami a teraz robia mi sie w kacikach nie wiem czy moja cere mam teraz traktowac jako naczynkowa pomozcie mi i poleccie mi krem jaki powinnam stosoaqwac na poczatek poniewaz preczytałam caly watek zastanawaim sie nad Avene diroseal na noc i riche na dzien +filterki 50+ tylko co w atkim razie ze zmarchami sama nie iwem chciłam zaczac pielegnacje Retinem a teraz nie wiem czy wprowadzac go czy nie po jakism czasie Effectar co o tym sadzicie?pomozcie prosze

Ciampurek niestety, ale retinaldechydów w czasie karmienia lepiej nie używac. Możesz uzywać słabsze formy retinolu. A także polecam serum na dzieć z wit.C, na noc serum z kasztanowcem. Niedawno w mazidłach pojawił sie hydrolat cytrynowy, który wzmacnia naczynka, więc mogłabyś go na noc używać.
A co do filtrów to tylko możesz używać filtry nieprzenikalne, tzn. LRP, Vichy, L'oreal oraz Bioderma i wszytskie mineralne .

Kasiajka jak dla początkującej trochę tego za dużo. Wprowadzaj wszystko stopniowo, tzn. nie uzywaj od razu na raz tonik BHA i na to diroseal. Na początku używaj zamiennie Diroselalu i tonku. Nie musisz rano obowiąkowo używac jakiegoś toniku, wystarczy np: jakis hydrolat lub woda termalna.Dirosaeal możesz używać na całą twarz , nie musisz punktowo, co masz na myśi silniejszy preparat z wit.A.

A co do nawilżaczy, tylko nailżasz się jak czujesz przesuszenie. nie nawilżamy się, gdy skóra tego nie potrzebuje.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 10:42   #348
Kasiajka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiajka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 103
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Kasiajka jak dla początkującej trochę tego za dużo. Wprowadzaj wszystko stopniowo, tzn. nie uzywaj od razu na raz tonik BHA i na to diroseal. Na początku używaj zamiennie Diroselalu i tonku. Nie musisz rano obowiąkowo używac jakiegoś toniku, wystarczy np: jakis hydrolat lub woda termalna.Dirosaeal możesz używać na całą twarz , nie musisz punktowo, co masz na myśi silniejszy preparat z wit.A.

A co do nawilżaczy, tylko nailżasz się jak czujesz przesuszenie. nie nawilżamy się, gdy skóra tego nie potrzebuje.
Dzięki Paula za odpowiedź. Z Dirosealem chodzi mi o to, że jest to chyba jedyny preparat o którym czytałam, że jest dobry na naczynka i jednocześnie zawiera retinal, a zależy mi na dostarczaniu tego składnika. Pomyślałam, że będę go stosować właśnie na naczynka, a na pozostałą okolicę jakiś silniejszy retinoid, np. Retin-A... Oczywiście to wszystko małymi kroczkami i stopniowo zwiększając częstotliwość..
Czy taka opcja jest bezpieczna?
Kasiajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 12:25   #349
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Kasiajka ja na Twoim miejscu używałabym Dirosealu na całą twarz, właśnie po to aby przyzwyczaić skórę i naczynka do retinoidów. Diroseal zawiera najsłabszą formę witaminy A - retinaldehyd i jest do tego doskonały. Ja też mam cerę naczynkową i ani Diroseal, ani Retin-A nie wzruszył moich naczynek.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 12:57   #350
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziś byłam na treningu i wyszłam z niego purpurowa. Nawet dzieci się mnie spytały czy coś mi się stało w twarz Niestety kilka minut wysiłku i robię się jak buraczek, no i żyłki od razu są bardziej widoczne.
A dziś rano byłam taka zadowolona z koloru mojej skóry... no a teraz chce mi się buczeć Czerwoność schodziła ze mnie chyba z dwie godziny. No a teraz pajączki dalej są czerwone.

Nie wiem co mam myśleć o serum z wit. C . Niestety każde smarowanie się nim, to męka dla mojej twarzy, okropnie mnie piecze. Już od dawna nie dodaję alkoholu, którego uważałam za winowajcę.
Poza tym efektów po tym serum też nie widzę, więc wszystko skłąnia się ku odstawieniu serum.
Czy ja dobrze myślę? Poradźcie mi coś.

Tak samo tonik octowy. Po nim moja twarz robi się różowo/czerwona i szczypie. Stosuję go 1 dziennie, lub co dwa dni.

Ogólnie wszystko mnie szczypie. Dosłownie wszystko

Nawet nakłądanie kremu nawilżającego sprawia mi ból. Używam na zmianę Avene HOL, LRP Toleriane Riche, EUBOS Urea 5% (mocznik). Wszystkie polecane do baaardzo wrażliwych cer, wręcz na egzemy itp. a mnie to piecze.
Pieką mnie wszystkie filtry (obecnie mam LRP DP, Avene Emulsja, LRP XL Lait bezalkoholowy).

No i jestem załamana... Co robić?

Isotrexu od dermatologa nawet nie rozpakowałam , bo się po prostu go boję.
Nawet łagodnego Effaclaru K nie używam, bo się zaraz łuszczę, nie robię już maseczek aspirynowych. O AcneDermie chyba muszę zapomnieć bo strasznie ściąga mi skórę.

Obecnie jedynie Diroseal jest w porządku. Tzn. troszeńkę szczypie, ale zaraz przechodzi. Używam go na noc. Rano bez bólu nakładam filtry.

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Poradźcie coś.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 13:15   #351
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Obecnie jedynie Diroseal jest w porządku. Tzn. troszeńkę szczypie, ale zaraz przechodzi. Używam go na noc. Rano bez bólu nakładam filtry.
Weronisu jak nie masz sensacji po Dirosealu, to powinnaś wg mnie przez jakiś czas, ale dłuższy okres, pozostać tylko i wyłącznie przy nim i filtrach. Cera powinna się podleczyć. Wydaje mi się za za dużo w zbyt krótkim czasie wprowadziłaś do swojej pielęgnacji.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 13:46   #352
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Weronisu jak nie masz sensacji po Dirosealu, to powinnaś wg mnie przez jakiś czas, ale dłuższy okres, pozostać tylko i wyłącznie przy nim i filtrach. Cera powinna się podleczyć. Wydaje mi się za za dużo w zbyt krótkim czasie wprowadziłaś do swojej pielęgnacji.
No mi się też tak właśnie wydaje.tylko, że na początku gdy używałam Effaclaru K i serum to też było wszystko OK.

Nie wiem, w którym momencie przesadziłam, w którym momencie moja skóra się zbuntowała.

Ale chyba zrobię tak jak mi radzisz i na razie odpuszczę poza Dirosealem (choć bardzo prawdopodobne, że każdy kosmetyk stosowany jako jedyny mógłby być dobry).

Problem w tym, że chyba po Dirosealu znowu mam zatkane pory. On jest dość tłusty i nawet nie muszę się niczym nawilżać, alecoraz więcej czarnych kropek mi się pojawia, a było już tak pięknie.

Może co parę dni zrobię sobie maseczkę aspirynową na te pory.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 13:52   #353
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Problem w tym, że chyba po Dirosealu znowu mam zatkane pory. On jest dość tłusty i nawet nie muszę się niczym nawilżać, alecoraz więcej czarnych kropek mi się pojawia, a było już tak pięknie.

Może co parę dni zrobię sobie maseczkę aspirynową na te pory.
Jak chcesz to zrób sobie aspirynówkę, tylko nie przesadzaj z jej częstoliwością. Jak skóra będzie reagowała podrażnieniem to zrezygnuj z niej. Wg mnie jednak powinnaś teraz dać sobie na wstrzymanie i pozostać przy minimaliźmie pielęgancyjnym. Szczególnie, że lada moment rozpocznie się sezon kaloryferowy, który też jest niekorzystny dla wrażliwych cer naczynkowych.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:03   #354
Kasiajka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiajka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 103
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kasiajka ja na Twoim miejscu używałabym Dirosealu na całą twarz, właśnie po to aby przyzwyczaić skórę i naczynka do retinoidów. Diroseal zawiera najsłabszą formę witaminy A - retinaldehyd i jest do tego doskonały. Ja też mam cerę naczynkową i ani Diroseal, ani Retin-A nie wzruszył moich naczynek.
Contax, a jaki masz rodzaj cery na policzkach? Ja mam niestety suchą, cienką i w dodatku naczynkową i boję się, że ten Retin może być jednak za silnie działający, nawet jak skóra przyzwyczai się do Dirosealu...
Kasiajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:13   #355
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Kasiajka ja mam tak jak Ty. Policzki bardzo suche z naczynkami, pajączkami. Strefa T troszkę tłuściejsza, ale też nie mocno. Tylko te paskudne zaskóniki, szczególnie na nosie i wokół ust.

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Jak chcesz to zrób sobie aspirynówkę, tylko nie przesadzaj z jej częstoliwością. Jak skóra będzie reagowała podrażnieniem to zrezygnuj z niej. Wg mnie jednak powinnaś teraz dać sobie na wstrzymanie i pozostać przy minimaliźmie pielęgancyjnym. Szczególnie, że lada moment rozpocznie się sezon kaloryferowy, który też jest niekorzystny dla wrażliwych cer naczynkowych.
No ale co z tymi kropeczkami? Jak mam się ich pozbyć?
Latem byłąm zadowolona z aspirynówki, więc może mnie nie podrażni. Okaże się jak zrobię
Ale mam nadzieję, że mi nie zaszkodzi, bo nie chcę tych czarnych kropek.

Poczekam jeszcze parę dni, niech się mi skóra uspokoi i wtedy zrobię sobie maseczkę.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:36   #356
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Kasiajka Pokaż wiadomość
Contax, a jaki masz rodzaj cery na policzkach? Ja mam niestety suchą, cienką i w dodatku naczynkową i boję się, że ten Retin może być jednak za silnie działający, nawet jak skóra przyzwyczai się do Dirosealu...
Zanim zaczęłam używć retinu (i to od razu mocniejszego) i serum z wit. c skórę miałam bardzo przesuszoną, płytko unaczynioną. Zaczęłam aplikować retin jeden raz w tygodniu, w pozostałe dni łagodne kremy nawilżające. Retin sam ma bogatą kremową konsystencję i sam stanwi doskonały nawliżacz. Po pewnym czasie uzywania retinu skóra zrobiła się grubsza i automatycznie naczynka też są mniej widoczne.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
No ale co z tymi kropeczkami? Jak mam się ich pozbyć?
Latem byłąm zadowolona z aspirynówki, więc może mnie nie podrażni. Okaże się jak zrobię
aspirynówka powinna pomóc
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:42   #357
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Diroseal zawiera najsłabszą formę witaminy A - retinaldehyd
słabszą od tretinoiny, ale nie najsłabszą - nie zapominajmy o retinyl palmitate i retinolu, które są słabsze od retinaldehydu
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 14:47   #358
Kasiajka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiajka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 103
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dzięki dziewczynki, jednak "nie taki diabeł straszny jak go malują" . Moja fobia na tle Retinolu w połączeniu z naczynkami uleciała w niebyt.
Na pewno spróbuję, tak jak piszecie - małymi kroczkami...
Jak ktoś kiedyś powiedział: nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku
pozdrawiam!
Kasiajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 16:19   #359
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Ciampurek niestety, ale retinaldechydów w czasie karmienia lepiej nie używac. Możesz uzywać słabsze formy retinolu. A także polecam serum na dzieć z wit.C, na noc serum z kasztanowcem. Niedawno w mazidłach pojawił sie hydrolat cytrynowy, który wzmacnia naczynka, więc mogłabyś go na noc używać.
A co do filtrów to tylko możesz używać filtry nieprzenikalne, tzn. LRP, Vichy, L'oreal oraz Bioderma i wszytskie mineralne .

Kasiajka jak dla początkującej trochę tego za dużo. Wprowadzaj wszystko stopniowo, tzn. nie uzywaj od razu na raz tonik BHA i na to diroseal. Na początku używaj zamiennie Diroselalu i tonku. Nie musisz rano obowiąkowo używac jakiegoś toniku, wystarczy np: jakis hydrolat lub woda termalna.Dirosaeal możesz używać na całą twarz , nie musisz punktowo, co masz na myśi silniejszy preparat z wit.A.

A co do nawilżaczy, tylko nailżasz się jak czujesz przesuszenie. nie nawilżamy się, gdy skóra tego nie potrzebuje.
Paula dziekuje CI napisz mi cos wiecej na temat tego serum z kasztanowem , z czym to sie je?czy to jest gotowe czy musze tez zrobic?nie widzaialam przepisu na mazidłach moze przeoczylam
myslicie ze moge sobie zafundowac maseczke aspirynowa?
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 16:24   #360
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Maseczkę zrób. Najpierw spróbuj z mniejszej ilości aspiryny. Zamiast 4 tabletek weź tylko 2 czyli 2x500mg. Jeśli będzie wszystko OK, to następnym razem weźmiesz 3 lub 4.

U mnie z 4 było wszystko OK.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.