Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-08, 13:17   #4591
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Bez filtra opalam się na różowo, ale używając faktorów moja cera nabiera brzoskwiniowego, zdrowego odcienia.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


Ciemne, zielonobrązowe - na zewnątrz zielony, bliżej źrenicy brązowy, ciepły odcień, występuje czarna obwódka; gęste, ciemne rzęsy i brwi

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie występują, tylko pieprzyki, ewentualnie parę piegów na nosie latem, niestety trudno stwierdzić mi ich odcień.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Rumienię się na różowo, zimą jestem dość blada, ale wydaje mi się, że skóra ma raczej ciepły odcień.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, w dzieciństwie, do ok. 3 roku życia byłam blondynką.
Raczej cieplejszy odcień koloru, ale włosy są dość ciemne, więc trudno to stwierdzić.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?


Różowe usta o ciemnym kolorze, raczej różowy/ koral.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w ciepłych kolorach, intensywniejszych jak zieleń, ciepły i ciemny róż, czerwień. Nie przepadam za jasnymi pastelami modnymi w przyszłym sezonie jak błękit czy róż, ale nie powiedziałabym, że źle w nich wyglądam, po prostu to nie mój gust.

Pomożecie? Nigdy nie wiedziałam, jakim typem urody jestem, a bardzo chciałam Załączam dwa zdjęcia z wakacji i jedno z czerwca, przed wakacyjnym opalaniem Jeśli są złe, mogę wrzucić jakieś inne. Z góry dzięki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg deux.jpg (185,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1130212%25281%2529.jpg (931,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (33,4 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez waterfall
Czas edycji: 2012-02-08 o 13:25
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 15:57   #4592
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo proszę też pomóc i mnie


1. Jak się opalasz
dosyć szybko, mam czasem oparzenia słoneczne, najpierw na czerwono dopiero potem brązowieje na brązowo-złotawo

2. Kolor oczu i brwi
kolor oczu jest zielono-szary, taki oliwkowy z żółtawymi obrączkami wokół zielenicy i na brzegach z brązową skazą w prawym oku, jest ciemniejsza obwódka ale nie bardzo wyrazna.

oprawa oczu zdecydowana, długie czarne rzęsy i ciemne brwi

3. Piegi
piegów mam bardzo dużo na nosie i policzkach kiedy wyjdę na słońce czyli w lecie, są ciepłe, takie złotawo-rude? coś takiego

4. Cera
cera jest raczej ciepła, żółtawa, kość słoniowa, mam skłonności do wyprysków i skaz, rumienie się na różowo, dosyć konkretnie różowo

5. Naturalny kolor włosów
na pewno nie są mysie, jest to ciemniejszy brąz ze złotawym refleksem i naturalnymi pasemkami, taki naturalny brąz (coś jak poziom 6)

6. Kolor ust
usta są ciemniejsze, mocno różowe ale chyba mają coś z czerwieni

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
chodzę raczej w czarnych rzeczach, czarny robi mnie "wyrazną" że tak powiem, ale uwielbiam ciemny turkusowy, butelkowa zieleń, szmaragdowa soczysta zieleń, soczyste morskie błękity, ametystowy fiolet, złamana biel jak skorupka jajka, kolor lnu, co do brązów nie mam nic przeciwko czekoladzie z mlekiem ciemnej i soczysty vampirzy kolor czerwieni, taki krwisty


Bardzo proszę o pomoc
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 20:30   #4593
mam_kredki
Przyczajenie
 
Avatar mam_kredki
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Też mam problem z określeniem swojego typu, proszę o pomoc.

1. Opalam się słabo, najpierw na czerwono, a jak zaczerwienienie zejdzie to praktycznie nie widać różnicy.
2. Czarne rzęsy, ciemne brwi w kolorze włosów, oczy w zależności od światła szarozielone lub ciemnoszare.
3. W dzieciństwie bardzo nieliczne szare piegi, obecnie brak.
4. Cera jasna, szaro-różowa (większość podkładów jest dla mnie za żółta).
5. Włosy ciemnobrązowe, nie jestem w stanie określić odcienia, tak różne mam odczucia w zależności od światła.
6. Różowe, najczęściej blade.
7. Lubię czerń, granat, turkus, wszelkie zielenie, zgaszone fiolety, nie przepadam za beżami i cyklamenem.
Oba zdjęcia w naturalnym świetle, pierwsze w słoneczny, drugie w zachmurzony dzień, prawie bez makijażu (nie licząc pomalowanych oczu na pierwszym zdjęciu); oba robione pod koniec lata, więc obecnie mam nieco ciemniejsze włosy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1040587.jpg (13,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg small1.jpg (32,5 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez mam_kredki
Czas edycji: 2012-02-19 o 17:10
mam_kredki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 09:51   #4594
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny, pomóżcie od dłuższego czasu próbuję sama dojść do tego jakim sezonem jestem ale co chwilę wydaje mi się, że innym.

1. Jak się opalasz - Najpierw na czerwono. Po kilku dniach opalenizna robi się złotobrązowa. Powstaje dużo delikatnych piegów, które znikają potem wraz z opalenizną. Generalnie, żeby nabrać koloru muszę spędzić na słońcu bardzo dużo czasu. Po tygodniowym urlopie to nawet nie widać, że gdzieś byłam.

2. Kolor oczu - szaro-błękitne przy brzegach złota obwódka naokoło źrenicy. ( Gdy ubieram coś butelkowo-zielonego to wydają się zielone)

3. Piegi - Po opalaniu pojawiają się delikatne piegi na nosie i policzkach (Znikają po kilku miesiącach bez opalania) Na ciele mam trochę plamek po opalaniu( ok. 8 na przedramieniu, 6 na twarzy). Moja mama ma ich znacznie więcej, dlatego unikam słońca z pasją.

4. Cera - b. jasna beżowa (najlepszy kolor jaki narazie znalazłam to studio fix fluid z MAC w kolorze NC15 i Mat velvet + z Make Up For Ever w odcieniu 20 chociaż oba moglyby by mieć mniej żółte, bardziej beżowe zabarwienie)

5. Naturalny kolor włosów- Z wiekiem ciemniejący. Określiłabym go jako taki mysi brąz. Jako dziecko miałam prawie białe blond włosy,brwi i rzęsy. Jako nastolatka ciemny blond. Teraz jest na granicy między ciemnym blondem a jasnym brązem. Na słońcu robią mi się pasemka.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) róż wchodzący w pudrowy.

Co do ubrań to dobrze mi w dużej ilości fioletów ,ciemnych czerwieniach i kolorach zielono-niebieskich, a okropnie w żóltym.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 16:11   #4595
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Selvan,
stawiam na Soft Summer.
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 17:40   #4596
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Skyrim1 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę też pomóc i mnie


1. Jak się opalasz
dosyć szybko, mam czasem oparzenia słoneczne, najpierw na czerwono dopiero potem brązowieje na brązowo-złotawo

2. Kolor oczu i brwi
kolor oczu jest zielono-szary, taki oliwkowy z żółtawymi obrączkami wokół zielenicy i na brzegach z brązową skazą w prawym oku, jest ciemniejsza obwódka ale nie bardzo wyrazna.

oprawa oczu zdecydowana, długie czarne rzęsy i ciemne brwi

3. Piegi
piegów mam bardzo dużo na nosie i policzkach kiedy wyjdę na słońce czyli w lecie, są ciepłe, takie złotawo-rude? coś takiego

4. Cera
cera jest raczej ciepła, żółtawa, kość słoniowa, mam skłonności do wyprysków i skaz, rumienie się na różowo, dosyć konkretnie różowo

5. Naturalny kolor włosów
na pewno nie są mysie, jest to ciemniejszy brąz ze złotawym refleksem i naturalnymi pasemkami, taki naturalny brąz (coś jak poziom 6)

6. Kolor ust
usta są ciemniejsze, mocno różowe ale chyba mają coś z czerwieni

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
chodzę raczej w czarnych rzeczach, czarny robi mnie "wyrazną" że tak powiem, ale uwielbiam ciemny turkusowy, butelkowa zieleń, szmaragdowa soczysta zieleń, soczyste morskie błękity, ametystowy fiolet, złamana biel jak skorupka jajka, kolor lnu, co do brązów nie mam nic przeciwko czekoladzie z mlekiem ciemnej i soczysty vampirzy kolor czerwieni, taki krwisty


Bardzo proszę o pomoc
Ktoś mi pomoże?
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-15, 14:51   #4597
MissChouchou
Przyczajenie
 
Avatar MissChouchou
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez MissChouchou Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz?
Opalam się na czerwono - powoli. Skóra często po opaleniu parzy - gdy byłam mniejsza były nawet krytyczne przypadki poparzenia.
2. Kolor oczu.
Jasny niebieski
3. Piegi.
Więc piegi teraz zimą są praktycznie niewidoczne. Brązowe piegi pojawiają się na mojej twarzy, gdy zaczyna wychodzić słońce - wtedy robią się bardzo widoczne
4. Cera.
Z tego co określiłam mam bardzo, ale to bardzo jasną cerę - porcelanową, bladą.
5. Naturalny kolor włosów
Blond
6. Kolor ust
Jasne, różowawe

Też bym prosiła o małą pomoc
Więc raz już poprosiłam o pomoc, ale nikt nie odpisał więc proszę jeszcze raz ładnie o pomoc
MissChouchou jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 12:43   #4598
Sersza
Przyczajenie
 
Avatar Sersza
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny pomóżcie, bo ja już nie wiem, co ze mnie za typ. Oczy mam mieszane – raz szare, raz niebieskie a raz szaro-zielone. Naturalne włosy mam ciemny blond, niby wpadający trochę w mysi, ale różnie ludzie mówią (stąd też moje wątpliwości). Cerę mam bardzo jasną, wręcz jak porcelana, kilka lat szukałam odpowiedniego podkładu, bo wszystkie musiałam rozjaśniać. Miałam różne kolory włosów – od bieli, przez rudy, czerwony, turkusowy, obecnie mam tylko przód turkusowy a reszta czekoladowy brąz (chyba następne farbowanie zrobię jakiś zimny brąz, bo w ciepłym mi źle). I ta ostatnia kompozycja wydaje się mojej urodzie najbardziej trafna. W bieli wyglądałam komicznie, w rudości podobałam się ludziom, jednak według mnie wyglądałam zbyt wulgarnie. W czerwieni czułam się źle. Jednak w turkusie i obecnych włosach czuję się świetnie i naprawdę mi pasują. Chciałam zacząć eksperymenty z czerwoną szminką, i nie mam pojęcia jaka będzie mi pasować, a dużo zależy od typu urody (ciepłego lub chłodnego). Acha, zapomniałam dodać, że urodziłam się z CZARNYMI WŁOSAMI. Albo jestem typem zimy (królewna śnieżka), albo lato. I najlepiej mi w czerni (ubrania). Co też mam charakterystycznego z zimy, że moja obwódka oka jest gruba i ciemnoszara.

Odpowiem jeszcze tak pokrótce na schemat odpowiedzi w tym wątku:

1. Jak się opalasz - Praktycznie wcale! Słońce nie chce mnie chwytać, dlatego go unikam i jestem blada nawet latem. Jeśli już mnie "chwyci" to mam poparzenia.

2. Kolor oczu - jak napisałam wyżej: szare, niebieskie, szaro-zielone. Różnie.

3. Piegi - Brak

4. Cera - bardzo jasna porcelanowa, wręcz śnieżnobiała.

5. Naturalny kolor włosów- Urodziłam się z czarnymi, jednak później przeszły w ciemny blond, ale raczej nie ciepły.

6. Kolor ust - bladoczerwone/bladoróżowe.
Sersza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 19:58   #4599
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mam jedno pytanie- wydaje mi się, że jestem albo latem, albo zimą, albo typem mieszanym Do jakiego typu są ''przyporządkowane'' oczy:
- na zewnątrz czarna lub ciemnoszara obwódka;
- następnie kolor zielony;
- tuż przy źrenicy kolor brązowy?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 20:23   #4600
ladymyrkur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mam prośbę. Pomóżcie mi określić typ mojej urody, czytałam już sama dużo o tym i nadal mam problem... nie mogę się zdecydować, wydaje mi się, że Soft Autumn, ale trudno powiedzieć.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się dość szybko, ale najpierw na czerwono, potem kolor zmienia się na taki złotawy i utrzymuje się bardzo długo.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Jasne, zielone z odcieniem szarości i żółtymi plamkami (ale to widoczne tylko z bliska) i ciemnozieloną obwódką wokół tęczówki.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Bardzo słabo widoczne, złotawe. Dużo pieprzyków w ciepłym, brązowym odcieniu.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jasny i taki... beżowy. Trudno mi dobrać podkład, bo albo są zbyt żółte, albo zbyt różowe. Rumienię się bardzo rzadko, jeśli już, to raczej na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Średni blond, zimą trochę ciemniejszy. Określiłabym to jako ciemny złoty z naturalnymi jaśniejszymi refleksami. Czasami zimą mam wrażenie, że kolor zmienia się w nieco "przygaszony".

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Nie są ani bardzo blade, ani bardzo ciemne. Bliżej im chyba do odcienia ciepłego niż chłodnego, ale nie jest to zbyt wyraźne.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Kiepsko wyglądam w granatowym, czarnym i różowym oraz we wszystkich jaskrawych, neonowych kolorach, jakie ostatnio były modne. Dobrze mi w morelowym, miętowym, jagodowym fiolecie, jasnym żółtym i ciepłej zieleni, także w jasnym szarym.

Poza tym -
mam dość ciemną oprawę oczu jak na blondynkę, rzęsy i brwi w kolorze brązowym. Generalnie mam wrażenie, że moja osoba wygląda dość blado, kiedy się opalę latem cała wydaję się być w jednym kolorze.
ladymyrkur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 08:32   #4601
hoolie
Raczkowanie
 
Avatar hoolie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Selvan - mam wrażenie, że jesteś jesienią )
Jaki masz kolor brwi?

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Sovilo - same oczy nie mówią o typie

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Sersza - wg. mnie jesteś Panią Lato
hoolie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 09:56   #4602
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wiem, że same oczy nie świadczą o typie. Pytałam dlatego, że wiele cech wskzauje na lata, ale wiele na zimę. Koloru oczu nie mogę dopasować ani do jednego ani do drugiego typu. Najczęściej spotyka się opinie, że lato ma kolor oczu ''zamglony'', że to kolor niebieski, szary, zielonkawy lub brązowy; zima natomiast ma kolor wyrazisty, odcinający się bardziej od białka oka. Nie wiem natomiast dla którego typu bardziej charakterystyczny jest kolor oka intensywny i wyrazisty, ale różnokolorowy, czyli brązowo-zielony z ciemnoszarą obwódką. Tak w skrócie:
-Mam bardzo jasną karnację z zimnym różowawym zabarwieniem; nie jest niemal biała jak u zimy, ale
- nie opalam się na jasny orzech jak lato Opala mi się trochę brzuch i plecy, ale nie przepadam za wystawianiem się na słońce;
- mam ciemną oprawę oczu
- w dzieciństwie byłam blondynką, później włosy ściemniały do średniego-ciemnego brązu(jak u lata).
- wyglądam szaro i nieciekawie we wszelkich odcieniach ciepłych rdzawych, przypisanych jesieni, natomiast ładnie mi w odcieniach charakterystycznych i dla lata i dla zimy- biały, ecru, granatowym, różowym, czerwonym, szmaragdowym...

Dlatego rozstrzygający byłby dla mnie kolor oczu
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:33   #4603
hoolie
Raczkowanie
 
Avatar hoolie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Trudno jest mi pomóc na podstawie samego opisu jaki masz kolor brwi i włosów u nasady głowy??;>
hoolie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 17:05   #4604
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez hoolie Pokaż wiadomość
Selvan - mam wrażenie, że jesteś jesienią )
Jaki masz kolor brwi?

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Sovilo - same oczy nie mówią o typie

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Sersza - wg. mnie jesteś Panią Lato
Sersza na pewno nie jest latem bo lata rodzą się z blond włosami i się opalają, ona mówi że się nie opala i urodziła się z czarnymi włosami, identycznie jak ja oczy ma też takie szaro-zielone mnie powiedziano że jestem soft autumn czyli jesienią.

hoolie na jakiej podstawie stawiasz swoje zdanie? bo mam wrażenie że nie masz z tymi tematami nic wspólnego..to nie jest aby cie obrazić..ale po co komuś coś wmawiać czego samemu nie jest się pewnym

Edytowane przez Skyrim1
Czas edycji: 2012-02-19 o 17:06
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 17:11   #4605
mam_kredki
Przyczajenie
 
Avatar mam_kredki
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez mam_kredki Pokaż wiadomość
Też mam problem z określeniem swojego typu, proszę o pomoc.

1. Opalam się słabo, najpierw na czerwono, a jak zaczerwienienie zejdzie to praktycznie nie widać różnicy.
2. Czarne rzęsy, ciemne brwi w kolorze włosów, oczy w zależności od światła szarozielone lub ciemnoszare.
3. W dzieciństwie bardzo nieliczne szare piegi, obecnie brak.
4. Cera jasna, szaro-różowa (większość podkładów jest dla mnie za żółta).
5. Włosy ciemnobrązowe, nie jestem w stanie określić odcienia, tak różne mam odczucia w zależności od światła.
6. Różowe, najczęściej blade.
7. Lubię czerń, granat, turkus, wszelkie zielenie, zgaszone fiolety, nie przepadam za beżami i cyklamenem.
Oba zdjęcia w naturalnym świetle, pierwsze w słoneczny, drugie w zachmurzony dzień, prawie bez makijażu (nie licząc pomalowanych oczu na pierwszym zdjęciu); oba robione pod koniec lata, więc obecnie mam nieco ciemniejsze włosy.
Pomoże ktoś?
mam_kredki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 18:44   #4606
mam_kredki
Przyczajenie
 
Avatar mam_kredki
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

.

Edytowane przez mam_kredki
Czas edycji: 2012-02-20 o 17:34 Powód: zdublowało się, przepraszam
mam_kredki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 18:52   #4607
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez hoolie Pokaż wiadomość
Trudno jest mi pomóc na podstawie samego opisu jaki masz kolor brwi i włosów u nasady głowy??;>
Tak jak wspomniałam- mam ciemną oprawę oczu- czarne brwi ( z jasnymi końcówkami), ciemnobrązowe brwi (nie są kruczoczarne), włosy naturalne mam brązowe w kierunku ciemnego brązu, ale jaśniejsze niż brwi...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 18:57   #4608
Fishy279
Raczkowanie
 
Avatar Fishy279
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 106
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko, bez żadnych poparzeń, odcień opalenizny jest ciepły.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy nie są ani bardzo jasne, ani bardzo ciemne... Raczej średnie wchodzące w jasne. Kolor bardzo intensywny zielony (trochę zółtawy) i mam trochę zółtych plamek. Obwódka jest zdecydowana, w ciemnym kolorze. Białko białe a tęczówka wyraźnie się odznacza
Oprawa - czarna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Żadnych piegów Pieprzyki w ciepłym kolorze

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera ma ciepły, jasny, zółty odcień. Większosc podkładów w ciepłej tonacji nie jest dla mnie wystarczająco żółta. Rumienię się raczej na czerwony.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Kolor na poziomie 7 Czyli jest to ciemniejszy blond, ze złotymi (nie rudymi) refleksami i latem rozjaśniający się właśnie na złoty.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Kolor wyraźny, koralowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Biały - tylko złamany
Zółty - bardzo jasny, zabielony
Pomarańcz - Intensywny pomarańcz, łososiowy
Różowy - jedynie ciepły
Czerwony - koralowy i rakowy
Zielony - najlepiej w groszkowym zielonym
Niebieski - w większości odcieni niebieskiego wyglądam tragicznie, natomiast granat mi pasuje
Brąz - z powodzeniem maluję się brązowymi cieniami
Szary - ciepły, jasny odcień
Czarny - o dziwo nie wyglądam w nim tragicznie

Wyglądam źle, gdy przestaje byc u mnie zachowany kontrast... Większosc przygaszonych kolorow jesieni nie pasuje do mnie, wygladam lepiej raczej w kolorach, ktore nie sa ani za jasne, ani zbyt przydymione. Myślalam nad clear spring ze wzgledu na oczy, ale tam w palecie jest niebieski.
Fishy279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 19:50   #4609
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez waterfall Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Bez filtra opalam się na różowo, ale używając faktorów moja cera nabiera brzoskwiniowego, zdrowego odcienia.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


Ciemne, zielonobrązowe - na zewnątrz zielony, bliżej źrenicy brązowy, ciepły odcień, występuje czarna obwódka; gęste, ciemne rzęsy i brwi

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie występują, tylko pieprzyki, ewentualnie parę piegów na nosie latem, niestety trudno stwierdzić mi ich odcień.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Rumienię się na różowo, zimą jestem dość blada, ale wydaje mi się, że skóra ma raczej ciepły odcień.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, w dzieciństwie, do ok. 3 roku życia byłam blondynką.
Raczej cieplejszy odcień koloru, ale włosy są dość ciemne, więc trudno to stwierdzić.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?


Różowe usta o ciemnym kolorze, raczej różowy/ koral.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w ciepłych kolorach, intensywniejszych jak zieleń, ciepły i ciemny róż, czerwień. Nie przepadam za jasnymi pastelami modnymi w przyszłym sezonie jak błękit czy róż, ale nie powiedziałabym, że źle w nich wyglądam, po prostu to nie mój gust.

Pomożecie? Nigdy nie wiedziałam, jakim typem urody jestem, a bardzo chciałam Załączam dwa zdjęcia z wakacji i jedno z czerwca, przed wakacyjnym opalaniem Jeśli są złe, mogę wrzucić jakieś inne. Z góry dzięki!
Czy mogłabym poprosić również o pomoc?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1120856%25281%2529.jpg (930,9 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez waterfall
Czas edycji: 2012-02-19 o 21:39
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 21:13   #4610
hoolie
Raczkowanie
 
Avatar hoolie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo często zdarza się, że jesteśmy mixem np. lata z zimą, albo zimy z latem.
Wiele osób przedstawia mieszankę ciepłej karnacji z odcieniem oliwki,
co mogłoby wydawać się całkowitą sprzecznością. Dobierając podkład też sugerujemy
się tonacją, konsystencją i kolorem.
Ciepły/Zimny. I niektóre panie za równo używając ciepły jak i zimny wyglądają sztucznie, nienaturalnie.
Dlaczego tak się dzieje? Bo są mieszanką. Osobiście przedstawiam taki typ urody
i podkłady mieszam )

Dlatego Sovilo zarówno lato jak i zima - są chłodnym typem
dlatego z doborem kolorów i tonacji myślę, że nie masz problemu.
Swoją drogą intryguje mnie Twój kolor oczu i ta ciemnoszara obwódka. Masz dar
A jeśli wyglądasz szaro i nieciekawie we wszelkich odcieniach jesieni to w Twoim przypadku
byłabym zwolenniczką zimy.

Skyrim1
Jeśli podaważasz moje zdanie, masz do tego prawo.
Poza tym czytaj ze zrozumienim. Napisałam mam wrażenie co nie równa się jestem pewna.
Jako uzasadnienie Selevan ma oczy szaro -błękitne przy brzegach ze złotą obwódką naokoło źrenicy
co charakterystyczne jest dla pani Jesień, ponieważ przedstawicielki tej pory roku
często mają jasnoniebiskie z żółtawymiplamkami lub obwódką ewentualnie zielony albo brązowy kolor oczu.
Dodatkowo jasna, beżowa, brzoskwiniowa karnacja - to typowe dla Jesieni.
Kolejny argument? Piegi.
Włosy Pani Jesieni także mają ciepłą barwę: rudą, kasztanową, brązową lub blond o miodowym odcieniu.
W przypadku Selvan te również ulegały przeobrażeniu na przestrzeni czasu.
Więc jeśli nadal podważasz moje zdanie, nie sugeruj się tym co pisze

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

waterfall

po tym co pisała Skyrim1 nie wiem czy powinnam udzielać rad :P
Jeśli jesteś na zdjęciach na swoim blogu - to absolutnie zima
hoolie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 21:34   #4611
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez hoolie Pokaż wiadomość
Bardzo często zdarza się, że jesteśmy mixem np. lata z zimą, albo zimy z latem.
Wiele osób przedstawia mieszankę ciepłej karnacji z odcieniem oliwki,
co mogłoby wydawać się całkowitą sprzecznością. Dobierając podkład też sugerujemy
się tonacją, konsystencją i kolorem.
Ciepły/Zimny. I niektóre panie za równo używając ciepły jak i zimny wyglądają sztucznie, nienaturalnie.
Dlaczego tak się dzieje? Bo są mieszanką. Osobiście przedstawiam taki typ urody
i podkłady mieszam )

Dlatego Sovilo zarówno lato jak i zima - są chłodnym typem
dlatego z doborem kolorów i tonacji myślę, że nie masz problemu.
Swoją drogą intryguje mnie Twój kolor oczu i ta ciemnoszara obwódka. Masz dar
A jeśli wyglądasz szaro i nieciekawie we wszelkich odcieniach jesieni to w Twoim przypadku
byłabym zwolenniczką zimy.

Skyrim1
Jeśli podaważasz moje zdanie, masz do tego prawo.
Poza tym czytaj ze zrozumienim. Napisałam mam wrażenie co nie równa się jestem pewna.
Jako uzasadnienie Selevan ma oczy szaro -błękitne przy brzegach ze złotą obwódką naokoło źrenicy
co charakterystyczne jest dla pani Jesień, ponieważ przedstawicielki tej pory roku
często mają jasnoniebiskie z żółtawymiplamkami lub obwódką ewentualnie zielony albo brązowy kolor oczu.
Dodatkowo jasna, beżowa, brzoskwiniowa karnacja - to typowe dla Jesieni.
Kolejny argument? Piegi.
Włosy Pani Jesieni także mają ciepłą barwę: rudą, kasztanową, brązową lub blond o miodowym odcieniu.
W przypadku Selvan te również ulegały przeobrażeniu na przestrzeni czasu.
Więc jeśli nadal podważasz moje zdanie, nie sugeruj się tym co pisze

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

waterfall

po tym co pisała Skyrim1 nie wiem czy powinnam udzielać rad :P
Jeśli jesteś na zdjęciach na swoim blogu - to absolutnie zima
Bardzo Ci dziękuję, hoolie - kiedyś właśnie tak myślałam, wydaje mi się to dość sensowne, bo mam mocną, ciemną oprawę oczu i ciemne włosy. Jedno mnie tylko zastanawia - czy to oznacza, że dobrze wyglądam w zimnych barwach? Bo od dłuższego czasu mam wrażenie, że w ciepłych, więc do końca nie jestem pewna. Może jednak nie muszę unikać zimnych barw?
Pozdrawiam!
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 21:50   #4612
hoolie
Raczkowanie
 
Avatar hoolie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Waterfall bardzo proszę

Zajmuję się wizażem, ale spróbuję pomóc.
Jeśli chodzi o makijaż, niebieskie, błękitne oczy pięknie eksponuje żółty cień na oczach (zimą raczej go omijamy) ale latem jak najbardziej korzystaj.
Ponadto niebieskie oczy pięknie wyglądają w odcieniach brązu, beżu, ciepłych przybrudzonych pomarańczach

Natomiast jeśli chodzi o garderobę dla zimy wykluczone są brązy i kolory jesieni Pani Zima pięknie wygląda w czerwieni, niejaskrawych różach, pomarańczach, czerni i bieli, szarości - spróbuj przyłożyć sobie do buzi każdy kolor garderoby i sprawdź przy których Twoja buzia wyda się wyraźniejsza, świeższa.
Myślę, że będą to kolory o których pisałam
hoolie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 23:17   #4613
waterfall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 209
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez hoolie Pokaż wiadomość
Waterfall bardzo proszę

Zajmuję się wizażem, ale spróbuję pomóc.
Jeśli chodzi o makijaż, niebieskie, błękitne oczy pięknie eksponuje żółty cień na oczach (zimą raczej go omijamy) ale latem jak najbardziej korzystaj.
Ponadto niebieskie oczy pięknie wyglądają w odcieniach brązu, beżu, ciepłych przybrudzonych pomarańczach

Natomiast jeśli chodzi o garderobę dla zimy wykluczone są brązy i kolory jesieni Pani Zima pięknie wygląda w czerwieni, niejaskrawych różach, pomarańczach, czerni i bieli, szarości - spróbuj przyłożyć sobie do buzi każdy kolor garderoby i sprawdź przy których Twoja buzia wyda się wyraźniejsza, świeższa.
Myślę, że będą to kolory o których pisałam
Dziekuje, w szarosciach i czerwieniach bardzo dobrze sie czuje z tym ze oczy mam zielonobrazowe (pare postow wyzej dodalam zdjecie, na blogu tez moga byc jakies z przyblizenia), sa brazowe w srodku, przy zrenicy i zielone na zewnatrz, wg mnie z przewaga zielonego. Jakie cienie powinnam stosowac? Nie ukrywam, mam z tym problem, w drogerii nie umiek sie zdecydowac.
A pastele w ubiorze? ;D
waterfall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 02:14   #4614
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez hoolie Pokaż wiadomość
Bardzo często zdarza się, że jesteśmy mixem np. lata z zimą, albo zimy z latem.
Wiele osób przedstawia mieszankę ciepłej karnacji z odcieniem oliwki,
co mogłoby wydawać się całkowitą sprzecznością. Dobierając podkład też sugerujemy
się tonacją, konsystencją i kolorem.
Ciepły/Zimny. I niektóre panie za równo używając ciepły jak i zimny wyglądają sztucznie, nienaturalnie.
Dlaczego tak się dzieje? Bo są mieszanką. Osobiście przedstawiam taki typ urody
i podkłady mieszam )

Dlatego Sovilo zarówno lato jak i zima - są chłodnym typem
dlatego z doborem kolorów i tonacji myślę, że nie masz problemu.
Swoją drogą intryguje mnie Twój kolor oczu i ta ciemnoszara obwódka. Masz dar
A jeśli wyglądasz szaro i nieciekawie we wszelkich odcieniach jesieni to w Twoim przypadku
byłabym zwolenniczką zimy.

Skyrim1
Jeśli podaważasz moje zdanie, masz do tego prawo.
Poza tym czytaj ze zrozumienim. Napisałam mam wrażenie co nie równa się jestem pewna.
Jako uzasadnienie Selevan ma oczy szaro -błękitne przy brzegach ze złotą obwódką naokoło źrenicy
co charakterystyczne jest dla pani Jesień, ponieważ przedstawicielki tej pory roku
często mają jasnoniebiskie z żółtawymiplamkami lub obwódką ewentualnie zielony albo brązowy kolor oczu.
Dodatkowo jasna, beżowa, brzoskwiniowa karnacja - to typowe dla Jesieni.
Kolejny argument? Piegi.
Włosy Pani Jesieni także mają ciepłą barwę: rudą, kasztanową, brązową lub blond o miodowym odcieniu.
W przypadku Selvan te również ulegały przeobrażeniu na przestrzeni czasu.
Więc jeśli nadal podważasz moje zdanie, nie sugeruj się tym co pisze

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

waterfall

po tym co pisała Skyrim1 nie wiem czy powinnam udzielać rad :P
Jeśli jesteś na zdjęciach na swoim blogu - to absolutnie zima
Nie podważam Twojego zdania tylko mam co do niego bardzo duże wątpliwości skoro koleżanka o której mówiłam ma bardzo dużo identycznych cech, a z tego co mi wiadomo panie lata nie rodzą się nigdy z czarnymi włosami

A pytanie z innej beczki czy możesz spojrzeć parę postów wyżej na moje odpowiedzi? ja też urodziłam się z całkiem czarnymi włosami które mi potem stopniowo jaśniały do ciemnego brązu z chyba złotawym refleksem, czy taki refleks występuje u jesieni czy tylko bardziej rudy/miedziany? i jeszcze jedno..czy z takimi odpowiedziami mogę być typem mieszanym Twoim zdaniem? bo mnie powiedziano że jestem jesienią ponąć - soft autumn, ale nie jestem tego pewna..i nurtuje mnie to, dodam od siebie że dziwnie czuje się w brązach, ciemna kawa z mlekiem nie jest zła..ale to nie jest dla mnie super kolor, brązy..może się mylę..

Edytowane przez Skyrim1
Czas edycji: 2012-02-20 o 02:16
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 07:23   #4615
hoolie
Raczkowanie
 
Avatar hoolie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Waterfall, dobrze, że zwróciłaś uwagę na kolor oczu, bo widząc Cie z daleka na zdjęciu byłam pewna co do niebieskiego. Często kobiety z zielonymi oczami używają zielonego koloru cieni do powiek, efekt jest wtedy mdły.
Dlatego unikaj kolorów w kolorze tęczówki. Odpada zieleń i brąz. Wprowadzenie lekkiego kontrastu pozwoli, wydobyć głębie naturalnej barwy tęczówki i zwyczajnie podkreśli je. Doda spojrzeniu świeżości i lekkości.
Aby uzyskać wyrazistość spojrzenia stosuj cienie zawierające różowe pigmenty.
Masz jasną karnacje, a więc najodpowiedniejsze będą jasne róże, liliowe odcienie, wrzosowe, śliwkowe, różowe i fiolety.
Latem kiedy się opalisz i Twoja skóra zbrązowieje – idealnie pasować będą różowe – beżowe, brzoskwinie, pomarańcze, złociste odcienie.
Cienie najlepiej, żeby były matowe lub satynowe. Zimą nie polecam perłowych – klasycznych a już na pewno metalicznych, chyba, że jako rozświetlacz pod brewkę

Podobnie jak w makijażu, kiedy będziesz słabiej opalona będą pasować pastele, im bardziej opalona tym bardziej wyraziste barwy. Kolor musi podkreślać Ciebie, a nie przytłaczać. Stąd te tonacje kolorystyczne 

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Skyrim1

Opalenizna – typowa dla wiosny. Szybko się opalasz, mimo, że na czerwono to Twoja opalenizna i tak zmienia barwę na brązowo-złotawą. I domyślam się, że nigdy nie masz oparzeń słonecznych, a filtra uv spokojnie możesz nie stosować. (choć powinnaś)
Kolor oczu i brwi – kolor oczu – Zielony urozmaicony brązowymi, żółtawymi plamkami również występuje często u typowej wiosny. Choć ten kolor oczu występuje też u jesieni – ale zarówno jesień jak i wiosna są ciepłymi typami.
Piegi – typowe dla wiosny.
Cera wiosny to odcień beżu, kości słoniowej, brzoskwini, latem bardziej złotawy odcień – więc również pasujesz do typowej wiosny.
Wiosna jest najczęściej blondynką, ale włosy zawsze mają ciepły odzień, może być rudawy, albo załamany brązem. Ale bywa, że kobieta wiosna ma ciemniejszy kolor włosów – i wtedy zawsze jest to brąz, ciepły brąz i ponownie mylony może być z jesienią, tam też występuje taki kolor włosów. Jednak znów powtarzam, że zarówno wiosna jak i jesień są ciepłymi typami.
Zatem dla mnie jesteś WIOSNĄ.

Jeśli chodzi o garderobę to wiosna dobrze wygląda w ciepłych, żywych kolorach. W Twoim przypadku pastele odstawiłabym, a trzymała się nasyconych kolorów. Nie chodzi o to by ‘błyszczeć kolorami’ i ubierać się w jaskrawe barwy. Ale wiosnę idealnie podkreślają żywe kolor i to wyróżnia ją z tłumu.
Dlatego dobrze czujesz się w truskawkowym, butelkowej zieleni, szmagadowych odcieniach, morskich błękitach, fioletach, bieli, kolorze lnu. Latem kiedy założysz kolor żółty z pewnością będziesz wyglądać zjawiskowo. Z koloru skorupki jajka zrezygnowałabym - choć nie widziałam Twojego zdjęcia, więc nie jestem w stanie potwierdzić na 100% ale ten kolor może Cie ‘rozmyć’
Unikaj brązów, rudawych, cappuccino.

Co do wiosny - masz szczęście ) Pięknie i późno się starzeją pod warunkiem, że dbają o swoją skórę

Edytowane przez hoolie
Czas edycji: 2012-02-20 o 07:25
hoolie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 11:06   #4616
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję Ci hoolie
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 16:58   #4617
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez hoolie Pokaż wiadomość
Waterfall, dobrze, że zwróciłaś uwagę na kolor oczu, bo widząc Cie z daleka na zdjęciu byłam pewna co do niebieskiego. Często kobiety z zielonymi oczami używają zielonego koloru cieni do powiek, efekt jest wtedy mdły.
Dlatego unikaj kolorów w kolorze tęczówki. Odpada zieleń i brąz. Wprowadzenie lekkiego kontrastu pozwoli, wydobyć głębie naturalnej barwy tęczówki i zwyczajnie podkreśli je. Doda spojrzeniu świeżości i lekkości.
Aby uzyskać wyrazistość spojrzenia stosuj cienie zawierające różowe pigmenty.
Masz jasną karnacje, a więc najodpowiedniejsze będą jasne róże, liliowe odcienie, wrzosowe, śliwkowe, różowe i fiolety.
Latem kiedy się opalisz i Twoja skóra zbrązowieje – idealnie pasować będą różowe – beżowe, brzoskwinie, pomarańcze, złociste odcienie.
Cienie najlepiej, żeby były matowe lub satynowe. Zimą nie polecam perłowych – klasycznych a już na pewno metalicznych, chyba, że jako rozświetlacz pod brewkę

Podobnie jak w makijażu, kiedy będziesz słabiej opalona będą pasować pastele, im bardziej opalona tym bardziej wyraziste barwy. Kolor musi podkreślać Ciebie, a nie przytłaczać. Stąd te tonacje kolorystyczne 

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Skyrim1

Opalenizna – typowa dla wiosny. Szybko się opalasz, mimo, że na czerwono to Twoja opalenizna i tak zmienia barwę na brązowo-złotawą. I domyślam się, że nigdy nie masz oparzeń słonecznych, a filtra uv spokojnie możesz nie stosować. (choć powinnaś)
Kolor oczu i brwi – kolor oczu – Zielony urozmaicony brązowymi, żółtawymi plamkami również występuje często u typowej wiosny. Choć ten kolor oczu występuje też u jesieni – ale zarówno jesień jak i wiosna są ciepłymi typami.
Piegi – typowe dla wiosny.
Cera wiosny to odcień beżu, kości słoniowej, brzoskwini, latem bardziej złotawy odcień – więc również pasujesz do typowej wiosny.
Wiosna jest najczęściej blondynką, ale włosy zawsze mają ciepły odzień, może być rudawy, albo załamany brązem. Ale bywa, że kobieta wiosna ma ciemniejszy kolor włosów – i wtedy zawsze jest to brąz, ciepły brąz i ponownie mylony może być z jesienią, tam też występuje taki kolor włosów. Jednak znów powtarzam, że zarówno wiosna jak i jesień są ciepłymi typami.
Zatem dla mnie jesteś WIOSNĄ.

Jeśli chodzi o garderobę to wiosna dobrze wygląda w ciepłych, żywych kolorach. W Twoim przypadku pastele odstawiłabym, a trzymała się nasyconych kolorów. Nie chodzi o to by ‘błyszczeć kolorami’ i ubierać się w jaskrawe barwy. Ale wiosnę idealnie podkreślają żywe kolor i to wyróżnia ją z tłumu.
Dlatego dobrze czujesz się w truskawkowym, butelkowej zieleni, szmagadowych odcieniach, morskich błękitach, fioletach, bieli, kolorze lnu. Latem kiedy założysz kolor żółty z pewnością będziesz wyglądać zjawiskowo. Z koloru skorupki jajka zrezygnowałabym - choć nie widziałam Twojego zdjęcia, więc nie jestem w stanie potwierdzić na 100% ale ten kolor może Cie ‘rozmyć’
Unikaj brązów, rudawych, cappuccino.

Co do wiosny - masz szczęście ) Pięknie i późno się starzeją pod warunkiem, że dbają o swoją skórę
Pojawiają się u mnie oparzenia słoneczne..nawet dosyć często, w żółci czuje sie niezbyt dobrze..lubie takie kolory jakie opisałam, ale lepiej czuje się kiedy są bardziej stonowane, butelkowa zieleń - ale stonowana tak samo ze wszystkimi soczystymi nie dopisałam tego. Istnieje coś takiego jak mieszanka typów wiosna jesień? lub w jaki sposób można odróżnić od siebie te 2 typy? ponieważ piegi są i u wiosny i u jesieni, skóra, oczy ty mówisz że i włosy..jak to odróżnić?
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 00:20   #4618
hoolie
Raczkowanie
 
Avatar hoolie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dlaczego zależy Ci na odróżnieniu tych dwóch typów? Chcesz coś dopasować? Oba są ciepłe Oba opisują Ciebie. Jak najbardziej możliwe jest skrzyżowanie Nie jestem w stanie pomóc w odróżnieniu do takiego stopnia, nie widzę Ciebie

Jeżeli zastanawiacie się jak wykonać makijaż np. swojej ulubionej celebrytki, ewentualnie chciałybyście abym jakiś zaprezentowała napiszcie a jutro pojawi się notka na blogu, ze zdjęciami wskazówkami i technikami jak go wykonać
hoolie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 02:32   #4619
Skyrim1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 50
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez hoolie Pokaż wiadomość
Dlaczego zależy Ci na odróżnieniu tych dwóch typów? Chcesz coś dopasować? Oba są ciepłe Oba opisują Ciebie. Jak najbardziej możliwe jest skrzyżowanie Nie jestem w stanie pomóc w odróżnieniu do takiego stopnia, nie widzę Ciebie

Jeżeli zastanawiacie się jak wykonać makijaż np. swojej ulubionej celebrytki, ewentualnie chciałybyście abym jakiś zaprezentowała napiszcie a jutro pojawi się notka na blogu, ze zdjęciami wskazówkami i technikami jak go wykonać
ee..co z tego że oba są ciepłe? myślę że to trochę bezsensowne pytanie, to są jednak 2 różne od siebie typy, gdyby było to obojętne to nie byłoby typów 4 a 2 na przykład..po prostu chce poznać jakim dokładnie typem jestem, dla mnie jest to ważne, skoro byłoby to obojętne to po co ten cały temat? przecież możesz być latem albo zimą, oba są zimne, więc po co chcesz wiedzieć którym jesteś? przecież to bez znaczenia..wybacz ale troche to dziwne jak na dziewczyne która podobno jest wizażystką. Chyba w makijażu potrzeba wiedzieć co będzie najlepiej pasowało do kobiety którą się maluje? chyba że jednak się mylę, trudno. Dzięki za odpowiedz
Skyrim1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 07:30   #4620
hoolie
Raczkowanie
 
Avatar hoolie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 37
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wybacz, ale wirtualnie nie maluje Widzę dziewczynę/kobietę, którą będę malować. I jak napisałam w wiadomości, gdybym Ciebie widziała byłabym w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Po za tym zasugerowałam, że możesz być mieszanką Ale jeśli nie czytasz ze zrozumieniem wszystkich wątków, to bardzo mi przykro.

Edytowane przez hoolie
Czas edycji: 2012-02-21 o 07:32
hoolie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.