Pielęgnacja cery mieszanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-15, 20:15   #1
kylieminogue
Raczkowanie
 
Avatar kylieminogue
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104

Pielęgnacja cery mieszanej


Witam,
Mam cerę mieszaną. Ostatnio kupiłam sobie tonik Oriflame Pure Skin, grejfrutowy. Kosmetyczka powiedziała mi, że to bardzo zły wybór dla mnie i żebym używała go tylko do strefy T. W związku z tym, zakupiłam drugi tonik tym razem z Yves Rocher, Nutritive Vegetal do cery suchej i bardzo suchej. Na strefę T stosuję ten z Oriflame, na pozostałe części twarzy- ten z Yves Rocher. Mój problem polega na tym, że nie wiem którym tonikiem mam tonizować szyję- tym do cery suchej, czy tym Pure Skin. Nie wiem, czy skóra na mojej szyi jest taka jak strefy T, czy sucha- jak na końcu policzków przy uszach. Na pozostałej części policzków (bliżej nosa) mam skórę normalną. Tak wyszło na profesjonalnym badaniu mojej skóry.
Zastanawiam się także, czy dobrym rozwiązaniem do cery mieszanej jest stosowanie również dwóch różnych kremów do twarzy- jednego do cery suchej, na policzki a drugiego do cery tłustej, na strefę T.
Proszę o odpowiedzi.
kylieminogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 20:37   #2
Silvia09
Zadomowienie
 
Avatar Silvia09
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 031
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Nie lepiej stosować produkty przeznaczone do cery mieszanej? Czyli lekki krem, który nawilży Ci skórę, ale nie spowoduje błyszczenia i zapchania strefy T? Mam taką samą cerę - mieszaną i nie mam z tym problemu.
__________________

Jest -> 76,5 kg

Cel: 65 kg

Silvia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 10:48   #3
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez kylieminogue Pokaż wiadomość
Witam,
Mam cerę mieszaną. Ostatnio kupiłam sobie tonik Oriflame Pure Skin, grejfrutowy. Kosmetyczka powiedziała mi, że to bardzo zły wybór dla mnie i żebym używała go tylko do strefy T. W związku z tym, zakupiłam drugi tonik tym razem z Yves Rocher, Nutritive Vegetal do cery suchej i bardzo suchej. Na strefę T stosuję ten z Oriflame, na pozostałe części twarzy- ten z Yves Rocher. Mój problem polega na tym, że nie wiem którym tonikiem mam tonizować szyję- tym do cery suchej, czy tym Pure Skin. Nie wiem, czy skóra na mojej szyi jest taka jak strefy T, czy sucha- jak na końcu policzków przy uszach. Na pozostałej części policzków (bliżej nosa) mam skórę normalną. Tak wyszło na profesjonalnym badaniu mojej skóry.
Zastanawiam się także, czy dobrym rozwiązaniem do cery mieszanej jest stosowanie również dwóch różnych kremów do twarzy- jednego do cery suchej, na policzki a drugiego do cery tłustej, na strefę T.
Proszę o odpowiedzi.
Ja na szyję używałabym kosmetyki do skóry suchej.
Generalnie przy takim typie cery jest ważne nawilżanie i złuszczanie. Jeśli nie nawilżysz strefy T odpowiednio to będziesz się szalenie świecić.
Warto odstawić toniki zawierające alkohol. Ja przestawiłam się na hydrolaty i bardzo mi to służy.
Najprościej używać lekkich kremów nawilżając-matujących(maja lekką formułę, i cząsteczki ,,wyłapujące'' nadmiar sebum) na dzień a nawilżających na noc.
Bardzo mnie dziwi że kosmetyczka nie poleciła ci dermokosmetyków, ani nie wspomniała o tym jak ważne jest złuszczanie przy takim typie cery.
Polecam ci zajrzeć na blog kosmostolog - gdzie autorka jest dermokonsultantką a jej blog skarbnicą wiedzy
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 20:49   #4
kylieminogue
Raczkowanie
 
Avatar kylieminogue
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 104
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Nie mam zielonego pojęcia, co to są dermokosmetyki a już tym bardziej co to są hydrolaty. Mogłabyś jakoś w skrócie o tym napisać ? Interesuję się sprawami kosmetycznymi ale o tym nigdy nie słyszałam. Jak będę mieć trochę czasu jutro to wejdę na bloga, który zaproponowałaś To ten, którego adres masz zapisany ? To jest Twój blog ?

Edytowane przez kylieminogue
Czas edycji: 2014-02-16 o 21:32
kylieminogue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 08:13   #5
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez kylieminogue Pokaż wiadomość
Nie mam zielonego pojęcia, co to są dermokosmetyki a już tym bardziej co to są hydrolaty. Mogłabyś jakoś w skrócie o tym napisać ? Interesuję się sprawami kosmetycznymi ale o tym nigdy nie słyszałam. Jak będę mieć trochę czasu jutro to wejdę na bloga, który zaproponowałaś To ten, którego adres masz zapisany ? To jest Twój blog ?
Dermokosmetyki to kosmetyki apteczne, czyli kosmetyki o właściwościach leczniczych.
Hydrtolat-jest to produkt otrzymywany przy destylacji z parą wodną całych roślin lub ich części. Przy tego rodzaju destylacji otrzymuje się olejek eteryczny i wodę podestylacyjną. Woda taka zawiera cenne substancje roślinne rozpuszczalne w wodzie oraz śladowe (0.02% - 0.5%) ilości olejku.
Hydrolaty kupisz on-line np na biochemi urody, zrób sobie krem

Blog który ci proponuje poczytać jest tu http://kosmostolog.blogspot.com - jest to blog dermokonsultantki, znajdziesz tam dużo informacji o pielęgnacji cery mieszanej. Uwaga tylko na cudowny atrederm który dziewczyna poleca- myśle że nie jest to najlepsze wyjście dla laika.
Mój blog znajdziesz w podpisie.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2014-02-17 o 08:15
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 14:57   #6
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez kylieminogue Pokaż wiadomość
Witam,
Mam cerę mieszaną. Ostatnio kupiłam sobie tonik Oriflame Pure Skin, grejfrutowy. Kosmetyczka powiedziała mi, że to bardzo zły wybór dla mnie i żebym używała go tylko do strefy T. W związku z tym, zakupiłam drugi tonik tym razem z Yves Rocher, Nutritive Vegetal do cery suchej i bardzo suchej. Na strefę T stosuję ten z Oriflame, na pozostałe części twarzy- ten z Yves Rocher. Mój problem polega na tym, że nie wiem którym tonikiem mam tonizować szyję- tym do cery suchej, czy tym Pure Skin. Nie wiem, czy skóra na mojej szyi jest taka jak strefy T, czy sucha- jak na końcu policzków przy uszach. Na pozostałej części policzków (bliżej nosa) mam skórę normalną. Tak wyszło na profesjonalnym badaniu mojej skóry.
Zastanawiam się także, czy dobrym rozwiązaniem do cery mieszanej jest stosowanie również dwóch różnych kremów do twarzy- jednego do cery suchej, na policzki a drugiego do cery tłustej, na strefę T.
Proszę o odpowiedzi.
Tonik Oriflame zawiera alkohol i rzeczywiście nie jest najlepszym wyborem. Alkohol sprawia, że skóra staje się przesuszona, a wewnątrz gruczoły łojowe sa pobudzone. Po pewnym czasie skóra zaczyna sie jeszcze bardziej przetłuszczać. Nie polecam jakiegokolwiek toniku alkoholowego, ponieważ zakłóca funkcjonowanie skóry i tworzy błędne koło. Tak jak pisały dziewczyny, na szyję powinnaś używać tonik do skóry suchej. Hydrolat też jest świetnym pomysłem. Dla Twojej mieszanej cery polecam hydrolat z neroli ( z kwiatu pomarańczy) lub oczarowy ( z liści oczaru wirginijskiego).
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 21:55   #7
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Tonik Oriflame zawiera alkohol i rzeczywiście nie jest najlepszym wyborem. Alkohol sprawia, że skóra staje się przesuszona, a wewnątrz gruczoły łojowe sa pobudzone. Po pewnym czasie skóra zaczyna sie jeszcze bardziej przetłuszczać. Nie polecam jakiegokolwiek toniku alkoholowego, ponieważ zakłóca funkcjonowanie skóry i tworzy błędne koło. Tak jak pisały dziewczyny, na szyję powinnaś używać tonik do skóry suchej. Hydrolat też jest świetnym pomysłem. Dla Twojej mieszanej cery polecam hydrolat z neroli ( z kwiatu pomarańczy) lub oczarowy ( z liści oczaru wirginijskiego).
ja dodam jeszcze od siebie że fajnie sprawdził się na mojej mieszanej cerze hydrolat lawendowy i porzeczkowy
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 07:59   #8
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Pielęgnacja cery mieszanej

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Dermokosmetyki to kosmetyki apteczne, czyli kosmetyki o właściwościach leczniczych.
Z dermokosmetykami trzeba ostrożnie. Większość wcale nie jest taka świetna, jakby się wydawać mogło, a najeżona chemią i owszem. Do tego ceny też nie zawsze są przyjazne.
Warto szukać kosmetyków z prostymi, naturalnymi składami.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-18 08:59:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.