Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-07, 15:08   #4891
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ludzie zloci, dermatologowie to mysla, ze wszystkie skory sa takie same przepisza jeden specyfik, nic o pielegnacji nie powiedza i sa zadowoleni... ja ostatnio do dermatologa zaczelam chodzic, w sumie raczej z wlosami, ale kobita "przy okazji" dala mi recepte na skinoren i epiduo. ten drugi troche zbyt ostry dla mnie i nie moge za czesto sie nim smarowac, ale skinoren jest boski. do nawilzania na dzien mam cos aptecznego, robionego... jak sie zbytnio nie wysuszalam, to wystarczalo mi w ramach nawilzania posmarowac sie na dzien filtrem (emulsja avene 50+, bioderma akn mat 40) a przy wiekszym przesuszu lubilam nawilzacze apteczne, np. hydreane la roche posay. ostatnio zamiast podkladu i kremu uzywalam hydreane tonujacego. ale do najtanszych te kremy nie naleza i nie kazdemu pasuja, wiec nie ryzykuj - chyba ze dostaniesz w aptekach probki i bedziesz mogla najpierw przetestowac w domowych warunkach. moze sprobuj najpierw cos takiego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
co do mineralnych podkladow, to u mnie sie nie sprawdzily. ale mysle, ze warto sprobowac...
micel biodermy - masz na mysli ten sensibio h2o? mi on kompletnie nie podszedl, nie zmywal za dobrze. wole akurat inne... jak masz sie wykosztowac, to lepiej chyba nie... az takie cudo to to nie jest. moze jak gdzies promocja bedzie - w aptekach online czasami maja calkiem niezle - to sobie zaszalej
dziękuję za odpowiedź
no właśnie, ona nic nie potrafi doradzić...kiedyś mi przepisała differin, a jak ją spytałam, czy używać filtrów to powiedziała, że nie ...

chyba znów sama zacznę leczyć i kupię np.effaclar K, kiedyś stosowałam, ale może za krótko używałam, nie widziałam efektów...
poczytam też o kremach o których piszesz

chodziło mi o ten płyn micelarny, bardzo drogi jest, ale przemknęła mi o nim myśl

Cytat:
Napisane przez Hanka20 Pokaż wiadomość
ja mysle, ze z tym oczyszczaniem to niestety tak jest ze jak sie robi, to problem i tak powraca, ale nie ma innej rady, zeby choc na troche sie tych zaskórników pozbyc. zadne kosmetyki ich nie wyciągną! oczywiscie nie za czesto raz na jakis czas, a w miedzy czasie odpowiednia pielegnacja i powinno byc ok

jesli buzka wyglada na zmeczona pomogą kremy z antyoksydantami, a przede wszystkim z duża dawka wit C., a na noc cos z kwasami. polecam krem z la roche activ C, ale nie wiem, w jakim jestes wieku, bo on dziala przeciwzmarszczkowo, a na noc np purritin iwostinu.
dziękuję za odpowiedź
hm coś mi się kojarzy, że na wizażu był przepis na serum z wit C, muszę poszukać
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 15:14   #4892
madziunia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja bym chciała trochę zmatwoić moją cerę coś za bardzo się ostatnio świeci, po nałożeniu makijazu po 15 minutach już się cała świece.

Ogolnie mam cerę mieszaną czasem wyskoczy mi jakiś syfek.

Co macie sprawdzonego na taką przypadłość?
madziunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 16:51   #4893
_Paulla
Przyczajenie
 
Avatar _Paulla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 22
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam. Moim obecnym problemem są te wstrętne czarne ''kropki'' na nosie. Jest ich coraz więcej. Wyglądają okropnie i już sama nie wiem jak mam się ich pozbyć. Może macie jakieś przetestowane produkty lub wypróbowane domowe sposoby jak z nimi walczyć?
_Paulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 19:09   #4894
madziunia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez _Paulla Pokaż wiadomość
Witam. Moim obecnym problemem są te wstrętne czarne ''kropki'' na nosie. Jest ich coraz więcej. Wyglądają okropnie i już sama nie wiem jak mam się ich pozbyć. Może macie jakieś przetestowane produkty lub wypróbowane domowe sposoby jak z nimi walczyć?
może zielona glinka pomoże i kwas migdałowy
madziunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 21:48   #4895
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziunia_ Pokaż wiadomość
Ja bym chciała trochę zmatwoić moją cerę coś za bardzo się ostatnio świeci, po nałożeniu makijazu po 15 minutach już się cała świece.

Ogolnie mam cerę mieszaną czasem wyskoczy mi jakiś syfek.

Co macie sprawdzonego na taką przypadłość?
A jakich kosmetyków obecnie używasz?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 09:38   #4896
madziunia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A jakich kosmetyków obecnie używasz?
podkład Shiseido
puder loreal true match
na dzien krem lavera matujący
do mycia ziemia wulkaniczna i mydło savon du midi
madziunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 10:08   #4897
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Właśnie,gdzie ten krem można dostać?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35060,fitomed-krem-nawilzajacy-tradycyjny.html&next=1
Chciałam kliknąć na dozie ale nie ma
Kachnaaaa, trudno dostać ten kremik w drogeriach, ale możesz zamówić w Fitomedzie
Ja tak robiłam, używałam go.
Wejdź na ich stronę, przynajmniej zobaczysz co jeszcze mają w ofercie

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez madziunia_ Pokaż wiadomość
podkład Shiseido
puder loreal true match
na dzien krem lavera matujący
do mycia ziemia wulkaniczna i mydło savon du midi
Nie używałam żadnych z tych kosmetyków, ale może po prostu któryś z nich jest dla Twojej cery za ciężki, cera go nie przyjmuje, nie wchłania się do końca, zostawia świecący film i dlatego tak...
Albo coś bardzo wysusza skórę i dlatego produkuje więcej sebum?
Może spróbuj zamienić na jakiś czas podkład albo krem na inny i obserwować buzię
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 13:14   #4898
madziunia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Kachnaaaa, trudno dostać ten kremik w drogeriach, ale możesz zamówić w Fitomedzie
Ja tak robiłam, używałam go.
Wejdź na ich stronę, przynajmniej zobaczysz co jeszcze mają w ofercie

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------



Nie używałam żadnych z tych kosmetyków, ale może po prostu któryś z nich jest dla Twojej cery za ciężki, cera go nie przyjmuje, nie wchłania się do końca, zostawia świecący film i dlatego tak...
Albo coś bardzo wysusza skórę i dlatego produkuje więcej sebum?
Może spróbuj zamienić na jakiś czas podkład albo krem na inny i obserwować buzię
wszystie kosmetyki są do cery tłustej badź mieszanej ale faktrycznie czasem mam problem i mimo że jest tłusta lubi się przesuszyć
madziunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 13:35   #4899
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Ok, ale czy dugo je masz, czy krótko, duzo, malo? Jezeli masz duze i dlugo to ja szczerze watpie zeby takie srodki pomogly, ale jak spróbujesz daj znac o efektach.
większość przebarwień jest starych

myślicie że tonik z kwasami PHA mógłby ruszyć przebarwienia te nowe i stare ?

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez madziunia_ Pokaż wiadomość
wszystie kosmetyki są do cery tłustej badź mieszanej ale faktrycznie czasem mam problem i mimo że jest tłusta lubi się przesuszyć
wydaje mi się że problem tkwi w tym że te kosmetyki są do cer mieszanych i tłustych, może pielęgnację zmieniłabyś na lżejszą
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 15:57   #4900
madziunia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
większość przebarwień jest starych

myślicie że tonik z kwasami PHA mógłby ruszyć przebarwienia te nowe i stare ?

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------


wydaje mi się że problem tkwi w tym że te kosmetyki są do cer mieszanych i tłustych, może pielęgnację zmieniłabyś na lżejszą
inne kremy są za cięzkie, a podkład musze mieć taki ktory dobrze kryje
madziunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 16:13   #4901
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziunia_ Pokaż wiadomość
wszystie kosmetyki są do cery tłustej badź mieszanej ale faktrycznie czasem mam problem i mimo że jest tłusta lubi się przesuszyć
Jeśli się przesusza, to musi uzupełnić sobie "braki" i wzmaga wydzielanie sebum.
A typowe kosmetyki do cery tłustej czy mieszanej mogą właśnie wysuszać, takie najczęściej jest ich zadanie.
Musisz zadbać o nawilżenie skóry.
Może wypróbuj jakiś lekki nawilżający kremik - do sklepów marsz, próbki zbierać i testować
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 09:30   #4902
madziunia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jeśli się przesusza, to musi uzupełnić sobie "braki" i wzmaga wydzielanie sebum.
A typowe kosmetyki do cery tłustej czy mieszanej mogą właśnie wysuszać, takie najczęściej jest ich zadanie.
Musisz zadbać o nawilżenie skóry.
Może wypróbuj jakiś lekki nawilżający kremik - do sklepów marsz, próbki zbierać i testować

to są naturalne kosmetyki, takie króre zmuszają skóre do pracy

poczkem jeszcze moze będzie dobrze
madziunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:36   #4903
Lenk_a
Przyczajenie
 
Avatar Lenk_a
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 6
Cera mieszana, wrażliwa, tradzik i NACZYNKA!!

Hej dziewczyny!
Nie wiem czy czegos nie namieszałam nie znam się na działaniu Forum wiec jak coś to z góry PRZEPRASZAM!!!

Mam problem ze skórą, jest
-mieszana
- szybko się świece
- mam trądzik, podskurniaki
- i co najgorsze mam cere naczynkową

gdy zaczełam stosowac produkty antybakteryjne trądzik sie poprawił ale na krótko...
Lenk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 11:56   #4904
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziunia_ Pokaż wiadomość
to są naturalne kosmetyki, takie króre zmuszają skóre do pracy

poczkem jeszcze moze będzie dobrze
Mhm... to już nie wiem...

Komuś dobrze radzę, a sama mam przesuszony naskórek nie wiem od czego i na razie nie daję rady z nawilżaniem
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 14:49   #4905
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziunia_ Pokaż wiadomość
podkład Shiseido
puder loreal true match
na dzien krem lavera matujący
do mycia ziemia wulkaniczna i mydło savon du midi
1. ktory podklad shiseido?
2. na noc nic nie uzywasz?
3. na ta "przypadlosc" nie ma rady w stylu: posmaruj sie tym, zjedz tamto i za godzine nie bedziesz sie juz wiecej swiecic...
z rozwiazan "od zaraz": bibulki matujace, chocby co godzine - ja uzywam papierowych recznikow, ale takich z szarego papieru, lepiej wchlaniaja sebum (praktycznie jak bibulka). potem przypudrowac i gotowe. niektore podklady zejda razem z sebum, inne dobrze sie beda trzymaly na skorze i wielce poprawiac nic nie trzeba - musisz potestowac.
a tak poza tym to dobrze sie ogolnie zdrowo odzywiac, zdaje sie picie pokrzywy pomaga regulowac wydzielanie sebum (i swietnie dziala na wlosy), na noc dobrze by bylo uzyc jakiegos lekkiego kremu nawilzajacego.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-10, 16:02   #4906
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Czy ktoś z Was miał kremy firmy LABOESSENTIAL ? Pytam się, bo nie wiem czy dostałam jakiś stary czy taki ma "zapach"

Pisałam tutaj wcześniej, że pomimo cery mieszanej moja skóra jest dość sucha, głównie na czole i nosie.
Poszukałam, poczytałam i zamówiłam krem właśnie tej firmy ( miał dobre opinie na wizażu odnośnie składu)
Dzisiaj dostałam i się przeraziłam, ma zapach odchodów!!!

Kupiłam ten z białą glinką:
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100082

Bez zastanowienia odsyłam, nie chcę nawet tego dotykać.

Teraz jestem znowu w punkcie wyjścia


Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 13:26   #4907
madziunia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
1. ktory podklad shiseido?
2. na noc nic nie uzywasz?
3. na ta "przypadlosc" nie ma rady w stylu: posmaruj sie tym, zjedz tamto i za godzine nie bedziesz sie juz wiecej swiecic...
z rozwiazan "od zaraz": bibulki matujace, chocby co godzine - ja uzywam papierowych recznikow, ale takich z szarego papieru, lepiej wchlaniaja sebum (praktycznie jak bibulka). potem przypudrowac i gotowe. niektore podklady zejda razem z sebum, inne dobrze sie beda trzymaly na skorze i wielce poprawiac nic nie trzeba - musisz potestowac.
a tak poza tym to dobrze sie ogolnie zdrowo odzywiac, zdaje sie picie pokrzywy pomaga regulowac wydzielanie sebum (i swietnie dziala na wlosy), na noc dobrze by bylo uzyc jakiegos lekkiego kremu nawilzajacego.
mam ten podklad http://www.✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/kosmetyki/s...klad-w-plynie/

na noc używam lekkiego nawilżającego
madziunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-11, 21:19   #4908
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

nie dziala ten link a skoro piszesz, ze na noc uzywasz lekkiego nawilzacza, to znaczy, ze z niego jestes zadowolona i go nie chcesz zmienic, tak?
sprobuj sie przemeczyc z bibulkami/serwetkami/... przez pare dni i daj znac, jak ci sie z tym zyje
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:00   #4909
ksiezniczka elegantka
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczka elegantka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 296
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

czesc dziewczyny
ja juz calkiem sie zagmatwalam ze swoja skora
moze tu sie czegos dowiem z waszego doswiadczenia bo dermatologow, kosmetyczek i urzadzen do badania skory mam juz dosc
a wiec od poczatku-bylam na badaniu skory i wyszlo mi bardzo slabe nawilzenie(mam cere tlusta, na policzkach normalna), wiec pani poradzila mi stosowac kosmetyki do cery bardzo suchej, robic tylko raz na 10dni delikatny peeling enzymatyczny i 3 razy w tygodniu maseczke nawilzajaca. To byla jakas masakra stosowalam sie do jej zalecen i codziennie chodzilam tlusta swiecaca lepiaca i przybywalo mi coraz wiecej pryszczy i coraz wiecej zaskornikow (ale myslalam ze robie to w dobrym celu bo jak wiadomo-dobrze nawilzona skora-wolniejsze starzenie skory). Po miesiacu takiej meczarni przyszlam znow na badanie i dowiedzialam sie ze nawilzenie sie troszke poprawilo ale dalej jest bardzo slabo i widocznie o siebie nie dbam i slabo nawilzam. w tym momencie myslalam ze wybuchne! zapytalam : ''ja o siebie nie dbam?!'' a ta pani na to :'' no przeciez widze slabe nawilzenie do tego zaskorniki, wypryski, skora wogule nie oddycha''.
Wrocilam do poprzedniej pielegnacji (peelingi, maseczki nawilzajace, oczyszczajace, zluszczjace, na dzien seria matujaca, tylko na policzki mocno nawilzajacy krem, na dzien kremy seria kojaco-nawilzajaca plus oczyszczam plynem do demakijazu, mleczkiem, zelem do mycia twarzy delikatnym nawilzajacaym, plyn micelarny i tonik, pozniej krem pod oczy, krem mocno nawilzajacy, i punktowo na wypryski), wiec moja skora sie unormalizowala ale znow sie pojawilo na badaniach ze mam bardzo malutkie nawilzenie. Moja skora jest bardziej kaprysna niz niejedna kobieta-np ja
poradzcie co mam robic
ksiezniczka elegantka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 19:46   #4910
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ksiezniczka elegantka Pokaż wiadomość
(
a wiec od poczatku-bylam na badaniu skory i wyszlo mi bardzo slabe nawilzenie(mam cere tlusta, na policzkach normalna), wiec pani poradzila mi stosowac kosmetyki do cery bardzo suchej
Gdzie takie badanie można zrobić i na czym ono polega?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 11:08   #4911
aleksandrina78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Polecam serię kosmetyków ajurwedyjskich do twarzy. Zalecane są do codziennej pielęgnacji skóry i w zależności od składu działają nawilżająco, uspokajająco, relaksująco, przeciwzapalnie itd. Wszystkie składniki pochodzą z upraw ekologicznych. Świetna sprawa polecam
http://alergia.med.pl/ajurwedyjski-o...l?cPath=51_110
aleksandrina78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 15:37   #4912
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej

znacie jakis dobry krem do cery naczynkowej, ale bez SLS?

obecnie stosuje Farmona Dermacos anti-redness, lecz mam po nim pełno wągrów na nosie i wokół niego.
Wcześniej używałam Pharmaceris krem kojąco-wzmacniającyo żółtej barwie i nie było tak źle, ładnie maskował zaczerwienienie.
Z kolei zielony krem Iwostin miał za rzadką konstystencję, słabo nawilżał.

Pozdrawiam
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 19:16   #4913
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Gdzie takie badanie można zrobić i na czym ono polega?
Np. w sieci drogerii Natura. Tutaj masz więcej informacji
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 22:07   #4914
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Np. w sieci drogerii Natura. Tutaj masz więcej informacji
Dzięki, trzeba sie bedzie kiedyś przejść
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 08:03   #4915
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
hej

znacie jakis dobry krem do cery naczynkowej, ale bez SLS?

obecnie stosuje Farmona Dermacos anti-redness, lecz mam po nim pełno wągrów na nosie i wokół niego.
Wcześniej używałam Pharmaceris krem kojąco-wzmacniającyo żółtej barwie i nie było tak źle, ładnie maskował zaczerwienienie.
Z kolei zielony krem Iwostin miał za rzadką konstystencję, słabo nawilżał.

Pozdrawiam
Osobiście nie wierzę w zbawienne działanie kremów na łagodzenie zaczerwienienia przy cerze naczynkowej. Wypróbowałam większość produktów dostępnych na polskim rynku i zwyczajnie pozbyłam się złudzeń. Ale znam kilka, które mają przyzwoite składy, porządnie nawilżają i koją cerę, przynajmniej moją i nie ma mowy o jej zapchaniu:

1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia.html&next=1 (super krem, zużyłam kilka opakowań co w moim przypadku jest super rzadkie, cena jak za taką jakość też super)

2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en.html&next=1 (z naczynkami nie robi oczywiście nic, ale ma ultralekką konsystencję
przez co jest idealny na upały, bardzo przyzwoicie nawilża i nadaje się świetnie pod makijaż)

3. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...xl.html&next=1 (jeśli oprócz naczynek nie ma się innych problemów z cerą krem ten jest wystarczający, zostawia minimalny filtr na skórze dlatego bardzo przetłuszczającej się cerze odradzam)

Pozdrawiam
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 18:20   #4916
Brynia
Raczkowanie
 
Avatar Brynia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 68
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Szukam jakiegoś treściwego, mocno nawilżającego kremu na noc. Przed dłuższy czas używałam Calendulacreme z Babydream, ale chyba mnie coś w nim zapycha Potrzebuję jakiegoś taniego (do 20 zł )i w miarę łatwodostępnego kremu, w którym nie ma NIC co może zapchać, bo ja już nie wiem czego mam używać, a cera dalej przesuszona... Wiem, wiem, jest kwc, ale wolałam zapytać Was o opinię. Zastanawiam się nad Ziaja Med fizjoderm krem naprawczy na dzien i na noc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1 Chyba, że ten wysyp to przez Humektan, ale używam już 2 opakowanie i wcześniej nie miałam takiego problemu... I jeszcze myślałam o tym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...la.html&next=1

Mam jeszcze jedno pytanie:
Przez bardzo długo nie robiłam peelingów, ostatnio zrobiłam gruboziarnisty z Perfecty (wersja z orzechem włoskim), czy to może powodować pojawienie się kilku nowych krostek ? Bo coś mi się ostatnio pogorszyło i nie mam pojęcia czym to jest spowodowane...

Edytowane przez Brynia
Czas edycji: 2011-03-24 o 18:37
Brynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 18:56   #4917
201604211118
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 210
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć dziewczyny proszę o pomoc i z góry zaznaczam, że używałam wyszukiwarki (właściwie intensywnie szukam odpowiedzi na moje pytanie już od kilku dni, ale liczba wątków, kosmetyków i opinii na ich temat wprowadziła do mojej głowy taki zamęt, że już naprawdę nie wiem co robić.
Zacznę od tego, że nigdy nie miałam ogromnych problemów z cerą np trądziku, dużych wyprysków pokrywających całą twarz. Zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne wyskakiwały mi czasem jakieś podskórne bolesne krosty czasami po kilka w jednym czasie. Ten problem zniknął odkąd biorę hormony. Jednak od niedawna w okolicy ust i nosa a nawet pod oczami (dosłownie pół cm od oka) pojawiają mi się małe ropne krostki i takie jakby grudki (bolesne). Są one naprawdę małe, ale domyślacie się jak to wygląda z bliska,. I tu moja prośba: czy mogłybyście mi polecić jakieś kosmetyki, które pomogłyby mi pozbyć się tych malutkich krostek nie wysuszając skóry?
I druga część mojej prośby czy któraś z was stosowała może Oxedermil (ten z mocznikiem) firmy Oceanic? Na KWC jest mało recenzji a interesuje mnie informacja czy ten krem zapycha.
Z góry bardzo dziękuję osobom które poświęcą swój czas żeby mi pomóc
201604211118 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 19:54   #4918
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez spekulantka Pokaż wiadomość
. Jednak od niedawna w okolicy ust i nosa a nawet pod oczami (dosłownie pół cm od oka) pojawiają mi się małe ropne krostki i takie jakby grudki (bolesne). Są one naprawdę małe, ale domyślacie się jak to wygląda z bliska,. I tu moja prośba: czy mogłybyście mi polecić jakieś kosmetyki, które pomogłyby mi pozbyć się tych malutkich krostek nie wysuszając skóry?
Chyba do dermatologa najlepiej byłoby sie udać, zeby zobaczył co to dokładnie jest
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 20:05   #4919
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY



Cytat:
Napisane przez piekna_mery Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze o porade odnosnie tego jakie kosmetyki do pielegnacji cery powinnam stosowac.

Wczoraj bylam na badaniu cery ktore wykazalo ze nawilzenie mojej skory to 23%, a natluszczenie 26%. Pani powiedziala ze to bardzo slabo i powinnam bardziej dbac o nawilzanie, co bardzo mnie zdziwilo, bo od kilku lat (mam 25) stosuje kosmetyki oparte na wodzie termalnej (Avene lub Iwostin) - zel do mycia, tonik, wode termalna i Cleanance K. Pani jednak stwierdzila ze tego typu kosmetyki przeznaczone do cery tradzikowej bardzo wysuszaja skore. Boje sie zaczac stosowac kosmetyki dla skory suchej bo obawiam sie wysypu pryszczy i zaskornikow oraz swiecenia skory.

Doradzcie serie dobra dla skory odwodnionej ale z problemami typu tradzik/zaczerwienienie/rozszerzone naczynka.


mam prawie, że identyczną cerę i problemy.Wydaje mi się, że najlepiej używać kosmetyków do cery normalnej i mieszanej, jeżeli nie ma się trądziku czy jakiś wyprysków. Ja jedynie mam wągry fuuu i wiem, że kosmetyki do cery tłustej nie pomogą mi, ponieważ wysuszają, a nie mam żadnego trądziku, żeby mu zapobiec w ten sposób.... Więc zazwyczaj kosmetyki do cery tłustej to są często kosmetyki do cery trądzikowej i takie tam....

Edytowane przez martusiakw
Czas edycji: 2011-03-24 o 20:07
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 22:23   #4920
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez spekulantka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny proszę o pomoc i z góry zaznaczam, że używałam wyszukiwarki (właściwie intensywnie szukam odpowiedzi na moje pytanie już od kilku dni, ale liczba wątków, kosmetyków i opinii na ich temat wprowadziła do mojej głowy taki zamęt, że już naprawdę nie wiem co robić.
Zacznę od tego, że nigdy nie miałam ogromnych problemów z cerą np trądziku, dużych wyprysków pokrywających całą twarz. Zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne wyskakiwały mi czasem jakieś podskórne bolesne krosty czasami po kilka w jednym czasie. Ten problem zniknął odkąd biorę hormony. Jednak od niedawna w okolicy ust i nosa a nawet pod oczami (dosłownie pół cm od oka) pojawiają mi się małe ropne krostki i takie jakby grudki (bolesne). Są one naprawdę małe, ale domyślacie się jak to wygląda z bliska,. I tu moja prośba: czy mogłybyście mi polecić jakieś kosmetyki, które pomogłyby mi pozbyć się tych malutkich krostek nie wysuszając skóry?
I druga część mojej prośby czy któraś z was stosowała może Oxedermil (ten z mocznikiem) firmy Oceanic? Na KWC jest mało recenzji a interesuje mnie informacja czy ten krem zapycha.
Z góry bardzo dziękuję osobom które poświęcą swój czas żeby mi pomóc

mam podobny problem jak Ty z tymi podskórnymi bolącymi krostami.. na obecną chwilę pomaga mi żel z antybiotykiem klindacin T, niestety jest an receptę, ale naprawdę skuteczny, przynajmniej na mnie działa




Ja również mam pytanie, dość głupie, ale niestety muszę zapytać..
kiedy już na twarzy pojawi się dorodny pryszcz ropny taki dojrzały, czy na te miejsca można nakładać maseczki nawilżające bądź drożdżowe, czy lepiej to miejsce omijać?

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Jeszcze jedno pytanie mi przyszło do głowy: czym mogę oczyszczać twarz w przeciągu dnia przy cerze problemowej ? prowadzę dość intensywny tryb życia, do mycia używam emulsji cetaphil, ale mycie twarzy kilka razy dziennie o przesada( ograniczam się i tak do 4 razy na dobę), czy jest jakiś inny sposób, wystarczyłby sam tonik?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.