Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-27, 22:42   #211
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Pomysł niezły...ale kurde czy to, że pracowała kiedyś przy sprzątaniu musi ją kierunkować i ograniczać do pracy w tej branży? Do tego zawsze będzie mogła wrócić.
Teraz robi studia, zakładam, że jest raczej osobą młodszą, więc bez przesady. Przed nią tyle możliwości. A nie tkwienie w błędnym kole wcześniejszych doświadczeń. Tylko musi się wyrwać z tego. Przekonać kogoś na rekrutacji, nabrać lepszego doświadczenia.

Firma sprzątająca jest chyba ok, ale dopiero jak zacznie się zatrudniać ludzi, zdobędzie dużą bezę klientów (opłacalnych klientów, jakieś biura, sklepy itd), opracuję jakąś logistykę, znajdzie tanich dostawców materiałów do sprzątania. Do tego to jest branża gdzie dużo osób pracuje na czarno, lub na samozatrudnieniu...a nie zatrudnia się do Agencji, która by mogła generować zyski musi swoim pracownikom płacić jakiś ochłap. Do tego konkurencja na tym rynku jest bardzo duża. Bo jest to biznes łatwy do założenia.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Co do tej firmy sprzątającej ...jakbyś w to poszła to już bardziej by Ci się opłacało za granicą to robić. Na początku sama, potem stopniowo zatrudniać inne osoby. Moja znajoma pracuje tak w Niemczech i ma za godzinę 18- 20 euro netto. Więc tam to jest warte rozważenia...
Czy to jest szczyt marzeń? Nie ale pieniądze stworzą jej możliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 08:50   #212
Ninanina88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 502
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89234666]Treść usunięta[/QUOTE]Mój mąż w pewnym czasie był na wielu rozmowach i absolutnie nikt go nie zapytał o zainteresowania, gadali o pracy, o poprzednich projektach i już tu dało się wyczuć czy jest flow. Nie było pytań o to co robi w wolnym czasie czy jak sie odstresowuje bo w sumie to jego życie prywatne i on też nie miałby ochoty o nim opowiadać obcym ludziom. A mimio to rozmawiało im się bardzo fajnie bo mąż jest kontaktowy i sympatyczny. A przede wszystkim zaangażowany mocno w, swoją pracę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ninanina88
Czas edycji: 2022-05-28 o 09:06
Ninanina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 12:25   #213
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez Ninanina88 Pokaż wiadomość
Mój mąż w pewnym czasie był na wielu rozmowach i absolutnie nikt go nie zapytał o zainteresowania, gadali o pracy, o poprzednich projektach i już tu dało się wyczuć czy jest flow. Nie było pytań o to co robi w wolnym czasie czy jak sie odstresowuje bo w sumie to jego życie prywatne i on też nie miałby ochoty o nim opowiadać obcym ludziom. A mimio to rozmawiało im się bardzo fajnie bo mąż jest kontaktowy i sympatyczny. A przede wszystkim zaangażowany mocno w, swoją pracę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo to też zależy od osoby. Są osoby, z którymi łapię kontakt przy pytaniach technicznych, a są osoby bardzo zachowawcze, mało kontaktowe, które sprawiają słabe wrażenie, dlatego np. pytanie o zainteresowania pozwala się nieco rozgadać i czasami złapać ten kontakt, którego się nie udało złapać wcześniej.

Ja w tym momencie na rozmowach o pracę również nie jestem pytania o zainteresowania, nawet o rzeczy techniczne, ale to wynika z mojego doświadczenia i z tego, że firma nie znajdzie na rynku wielu kocichłapek. Jednak w przypadku osób o popularnych profesjach, małym doświadczeniu, to w większości przypadków kandydaci pod kątem technicznym są podobni i nie da się wybrać tylko na podstawie tego. Więc luźne pytania pomagają podjąć decyzję

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2022-05-28 o 12:28
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-30, 13:19   #214
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

W urzedach przyjmują sporo osób bez wymaganych kompetencji po znajomości. Smutne, ale taka perspektywa może pozwoli Ci się mniej przejmować tym przykrym doświadczeniem.
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-30, 13:26   #215
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
W urzedach przyjmują sporo osób bez wymaganych kompetencji po znajomości. Smutne, ale taka perspektywa może pozwoli Ci się mniej przejmować tym przykrym doświadczeniem.
potwierdzam stukrotnie i zgadzam się .
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-30, 16:59   #216
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 443
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Cytat:
Napisane przez olennnkaaaa Pokaż wiadomość
W urzedach przyjmują sporo osób bez wymaganych kompetencji po znajomości. Smutne, ale taka perspektywa może pozwoli Ci się mniej przejmować tym przykrym doświadczeniem.
Staram się już o tym nie myśleć i rozglądać się za możliwościami, które wiążą się z moim kierunkiem studiów.
Tak w ogóle to na to stanowisko urzędnicze zatrudniono Panią, która na swoim profilu na linkedin chwali się, że.. potrafi obsługiwać pocztę outlook. Wydawało mi się, że jest to tak podstawowa umiejętność, jak chwalenie się tym, że umie się pisać i czytać. Jak widać, każda umiejętność w urzędzie jest na wagę złota.
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-31, 08:21   #217
olennnkaaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 554
Dot.: Przyszłam się wyżalić, bo nie mam komu

Też ostatnio przeglądam oferty pracy i ważniejsze od studiów, są takie umiejetności, jak komunikatywna znajomość przynajmniej jednego jezyka obcego, świetny excel. Oczywiscie zależy od branży, ale same mało konkretne studia, pokroju administracji czy socjologii, nic nie dają. Lepiej mieć skrojone pod zawód kursy, znajomość obsługi specjalistycznych programów np. SAP. Nawet sama informatyka "nie wystarczy", wymagane są języki programowania, których trzeba sie uczyć na własną rękę.

Edytowane przez olennnkaaaa
Czas edycji: 2022-05-31 o 08:49
olennnkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-31 09:21:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.