coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 19:44   #1
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Unhappy

coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.


witam serdecznie

zastanawiałam się czy napisać wątek na forum dermatologii, czy medycyny estetycznej i zostałam przy tym.
chciałam się dowiedzieć co mogło być przyczyną mojej nagłej zmiany w wyglądzie?!? Coś musiało mi się stać, coś musiałam źle zrobić? może na coś choruję? ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu, każdy dawał mi o 7 lat mniej niż mam (bardzo młodo wyglądałam) a teraz wyglądam koszmarnie! zmarszczki poziome na czole, pod oczami ze 3 pod sobą!!! miałam w ostatnim czasie trochę problemów, do tego stresy, schudłam. piję też bardzo mało wody (nie mam pragnienia) staram się pić z musu ile się da. Moja cera jest szara, BARDZO zmęczona z wyglądu, ziemista, pełno jakiś krostek pod cerą-MA SA KRA rozumiem, że z wiekiem każdy człowiek się zmienia, ale to przyszło nagle, a widzę niektóre starsze dziewczyny z gładką cerą, co robię źle???
dajcie mi proszę kilka wskazówek. prawdopodobnie będę musiała wybrać się do dermatologa na jakiś zabieg?!
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 20:34   #2
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

Cytat:
Napisane przez mloda198777 Pokaż wiadomość
witam serdecznie

zastanawiałam się czy napisać wątek na forum dermatologii, czy medycyny estetycznej i zostałam przy tym.
chciałam się dowiedzieć co mogło być przyczyną mojej nagłej zmiany w wyglądzie?!? Coś musiało mi się stać, coś musiałam źle zrobić? może na coś choruję? ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu, każdy dawał mi o 7 lat mniej niż mam (bardzo młodo wyglądałam) a teraz wyglądam koszmarnie! zmarszczki poziome na czole, pod oczami ze 3 pod sobą!!! miałam w ostatnim czasie trochę problemów, do tego stresy, schudłam. piję też bardzo mało wody (nie mam pragnienia) staram się pić z musu ile się da. Moja cera jest szara, BARDZO zmęczona z wyglądu, ziemista, pełno jakiś krostek pod cerą-MA SA KRA rozumiem, że z wiekiem każdy człowiek się zmienia, ale to przyszło nagle, a widzę niektóre starsze dziewczyny z gładką cerą, co robię źle???
dajcie mi proszę kilka wskazówek. prawdopodobnie będę musiała wybrać się do dermatologa na jakiś zabieg?!
Zacznij od wizyty u lekarza dermatologa i internisty. Poproś o skierowanie na badania, może masz anemię, problemy hormonalne.Może coś wykażą , brak czegoś.
Jeśli palisz to się odzwyczaj, jedz owoce, warzywa i zmuś się do picia.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 20:42   #3
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Zacznij od wizyty u lekarza dermatologa i internisty. Poproś o skierowanie na badania, może masz anemię, problemy hormonalne.Może coś wykażą , brak czegoś.
Jeśli palisz to się odzwyczaj, jedz owoce, warzywa i zmuś się do picia.

+ piszesz ze schudlas, a im mniej tkanki tłuszczowej na twarzy tym zmarszczki mogą być bardziej widoczne (trochę głupie jak to się czyta, ale tak zauważyłam i kilka osób mówiło mi o tym). Zresztą sama po sobie widzę
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 20:50   #4
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Zacznij od wizyty u lekarza dermatologa i internisty. Poproś o skierowanie na badania, może masz anemię, problemy hormonalne.Może coś wykażą , brak czegoś.
Jeśli palisz to się odzwyczaj, jedz owoce, warzywa i zmuś się do picia.

Anemii raczej nie mam, najwidoczniej brakuje mi jakiś witamin... cera straciła jędrność, coś po prostu się na niej "wypaliło".
Palić nie palę sama nie wiem.
Czasem wydaje mi się jakbym miała "wysuszoną" twarz! a raczej mam cerę tłustą, bądź mieszaną, bo ciągle mi się świeci.
Poczekam, może znajdzie się na forum jakaś dziewczyna, która miała podobny problem, a jak nie, to czeka mnie wizyta u dermatologa.
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 21:48   #5
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

Cytat:
Napisane przez mloda198777 Pokaż wiadomość
Anemii raczej nie mam, najwidoczniej brakuje mi jakiś witamin... cera straciła jędrność, coś po prostu się na niej "wypaliło".
Palić nie palę sama nie wiem.
Czasem wydaje mi się jakbym miała "wysuszoną" twarz! a raczej mam cerę tłustą, bądź mieszaną, bo ciągle mi się świeci.
Poczekam, może znajdzie się na forum jakaś dziewczyna, która miała podobny problem, a jak nie, to czeka mnie wizyta u dermatologa.
Może problemy z tarczycą.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Doraźnie zanim odwiedzisz lekarza to albo idź do kosmetyczki na peeling i maseczki, masaż
albo sama w domu to zrób. Delikatny peeling nie zaszkodzi, maseczki też nie a mogą poprawić wygląd chwilowo.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 22:31   #6
Słonecznik78
Raczkowanie
 
Avatar Słonecznik78
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 73
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

a ile masz lat?
Słonecznik78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 09:30   #7
estera_4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 13
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

Czy w Twoim życiu zaszly jakieś zmiany ?
Ciężko powiedzieć z tych informacji, które podałaś, co może Ci pomóc - napewno ruch i świeże powietrze. Czy zmieniłaś swoją dietę ? Albo czy masz jakieś inne dolegliwości ? Jeśli tak to może zrób sobie test z kropli krwi - to kosztuje około stówki - ale to tylko test, czyli sprawdzenie - więc jest też jakaś kuracja na podstawie tego. Napisz czy miałaś jakieś zmiany inne, wszystko co możesz podać - będzie nam łatwiej Tobie pomóc

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez mloda198777 Pokaż wiadomość
Anemii raczej nie mam, najwidoczniej brakuje mi jakiś witamin... cera straciła jędrność, coś po prostu się na niej "wypaliło".
Palić nie palę sama nie wiem.
Czasem wydaje mi się jakbym miała "wysuszoną" twarz! a raczej mam cerę tłustą, bądź mieszaną, bo ciągle mi się świeci.
Poczekam, może znajdzie się na forum jakaś dziewczyna, która miała podobny problem, a jak nie, to czeka mnie wizyta u dermatologa.

mówisz, ze cera jest szara - jest kilka powodow, jednym jest napewno niedotlenienie - czy ruszasz się, albo czy dlugo przebywasz w pomiesczeniach z klimą ?
estera_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 20:06   #8
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

Cytat:
Napisane przez Słonecznik78 Pokaż wiadomość
a ile masz lat?

27 w tym roku

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez estera_4 Pokaż wiadomość
Czy w Twoim życiu zaszly jakieś zmiany ?
Ciężko powiedzieć z tych informacji, które podałaś, co może Ci pomóc - napewno ruch i świeże powietrze. Czy zmieniłaś swoją dietę ? Albo czy masz jakieś inne dolegliwości ? Jeśli tak to może zrób sobie test z kropli krwi - to kosztuje około stówki - ale to tylko test, czyli sprawdzenie - więc jest też jakaś kuracja na podstawie tego. Napisz czy miałaś jakieś zmiany inne, wszystko co możesz podać - będzie nam łatwiej Tobie pomóc

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------




mówisz, ze cera jest szara - jest kilka powodow, jednym jest napewno niedotlenienie - czy ruszasz się, albo czy dlugo przebywasz w pomiesczeniach z klimą ?

Hmm zmiany raczej nie. Jedynie co, to w okresie jesienno/zimowym w pracy miałam kiepskie ogrzewanie piecyk typu na gaz, muszę otwierać drzwi zimą żeby przewietrzyć sklep! może to było przyczyną? (było jakby suche powietrze...)
tylko żeby do tej pory cera się nie poprawiła? często przebywałam wiosną/latem na dworze. Czy się ruszam hm jedynie w domu jak wrócę z pracy, to cały czas coś się dzieje, poza tym ćwiczę wieczorami po kilka min. , nie przebywam w pomieszczeniach z klimatyzacją.
Mam po prostu szorstkie czoło-nie gładkie, na policzkach pełno krostek które najbardziej widać w świetle dziennym jak zaświeci słońce-MASAKRA-cały wysyp! normalnie nie rzucają się aż tak mocno! no i ta zmęczona twarz nie wiem jak to mogę jeszcze opisać. Może też źle się odżywiam (tzn.fast food'ów nie jem, ale jem ogólnie mało i na szybko). Dzisiaj chciałam zadzwonić do dermatologa żeby zapisać się na jakiś zabieg z laserem, ale boję się że zamiast lepiej będzie jeszcze gorzej, albo będę musiała co chwile powtarzać zabiegi (bo "krostki" czy cokolwiek to jest będą się nasilać) a na to raczej nie będzie mnie stać aha dodam, że mam też rozszerzone pory!
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 20:13   #9
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

Ja mam 23 lata i tez moja cela wygląda fatalnie. Robią mi się już zmarszczki, dosłownie z dnia na dzień. Zmieniam się strasznie na niekorzyść. Cera jest zmęczona, mam coraz więcej popękanych naczynek, do tego cały czas trądzik i doszły jeszcze sińce pod oczami. Może to po prostu starość idzie? Jeszcze kilka lat temu oprócz trądziku nie miałam takich problemów.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 08:59   #10
krysiamaz75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: coś się nagle stało z moją cerą... - doradzcie proszę.

Oczywiście dieta i utrata wagi wpływa niekorzystnie na nasz organizm jeśli jest nieracjonalna i pozbawiona składników odżywczych. Kilka lat temu też zafundowałam sobie taką dietę: skóra wyglądała fatalnie, zaczęły wypadać mi włosy i cały czas borykałam się z różnego rodzaju infekcjami. Trwało to kila miesięcy. Dopiero kiedy zaczęłam normalnie jeść - tylko, że zdrowiej (bez sztucznych zupek i nadmiaru tłuszczu), uprawiać sport wszystko wróciło do normy. Stres również na pewno wpłyną niekorzystnie na Twoją cerę. Musisz teraz bardzo dbać o siebie i nie dać się bo zdrowie mamy tylko jedno. A jeśli nasza skóra tak reaguje to znaczy, że w całym organizmie dzieje się coś niedobrego. Pozdrawiam.
krysiamaz75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-16 09:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.