trądzik - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 12:26   #31
Małgosia89
Zakorzenienie
 
Avatar Małgosia89
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 080
Dot.: trądzik

Hej Myślę, że chodzi Wam o żel Alcepalan http://www.herbapol.net.pl/leki/leki...azwa=alcepalan Podobno jest niedrogi, muszę powiedzieć mamie żeby mi go kupiła hehe
Anice ja bym się na Twoim miejscu też nie myła mydłem, ja używam różnego rodzaju żeli do cery trądzikowej A jak już chcesz mydłem to są takie antybakteryjne Protex czy np. Clearasil Complete
A ja czoraj niepotrzebnie się powyciskałam i teraz znów mam na lewej stronie twarzy takie czerwone rzucające się w oczy 'placki' Muszę zaraz posmarować się Brevoxylem w weekend chyba będę się smarować 2 razy, a w tygodniu nadal raz, na noc ostatnio kupiłam krem Dove nawilżający i będę się nim smarować żeby moja skóra była odpowiednio nawilżona
Wiecie może czy mogę się posmarować samoopalaczem bo jestem blada i chciałabym się trochę "opalić" Mam w domu jeszcze prawie całe pudelko Ziaji Sopot, ale on strasznie zatyka pory i po nim wyskakuje mi pełno pryszczy
Chyba jeden raz jak się posmaruję samoopalaczem nie zaszkodzi
__________________
ludzie boją się zmian, nawet na lepsze...

Nasz mały cud...


Małgosia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 12:30   #32
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: trądzik

wrr odpowiedzialam z konta siostry bo sie zapomnialam ja to na pewno zbiczuje
Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 11:56   #33
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: trądzik

A stosowałaś może glinkę Lerosett? Ja ją kupuję u kosmetyczki, ale kiedyś napatoczyłam się na nią w necie http://www.lerosett.pl/info.html
Po umyciu twarzy trzeba lekko wmasowując posmarować cienką warstwą twarz i poczekać aż wyschnie. Potem zmyć. Wg. opisu usuwa tłuszcz z porów. Mi bardzo pomaga. W stanach alarmowych stosuję miejscowo na noc i idę spać. Co prawda połączyłam to z kwasami w gabinecie, ale w sumie poprawa jest kolosalna.
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 15:06   #34
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: trądzik

cześć
Anita nie stosowałam nigdy tego preparatu i prawdę powiedziawszy słyszę o nim po raz pierwszy. Z tego co zobaczyłam na tej stronce to muszę stwierdzić, że tanie to nie jest... 70 ml za 48 zł
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 17:52   #35
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: trądzik

Z punktu widzenia osoby pracującej nie jest tak źle, ale pewnie jak ktoś się jeszcze uczy to nie jest tak różowo. Ja w sumie nie stosuję tego jak opisuje producent tzn, nie robię z tego maseczki, tylko tak wmasowywuję cienką warstwą-czekam aż zaschnie-zmywam. Dwa razy dziennie na początku - teraz na wieczór, albo i co 2-3 dzień. Ta glinka oczyszcza pory, więc to jest bardziej takie dogłębne mycie-wtedy nie ma zapchanych porów i pryszczy. Nie powiem że przy stosowaniu tego nie miałam żadnego pryszcza, ale u mnie jest o niebo lepiej. Przy stosowaniu 2 razy dziennie wystarcza na ok. miesiąc, półtora. Ostatnio kupiłam sobie 6 tubkę.

Edytowane przez Anita
Czas edycji: 2005-10-23 o 17:54 Powód: uzupełnienie wypowidzi
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 22:15   #36
madzia82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12
Dot.: trądzik

hej, ja z tradzikiem walcze juz milion lat chyba w kazdym razie co do blizn mala rada- a uwierz mi wyprobowalam juz wszystko . od masci cebulowej na blizny, nie za duze oczywiscie, lepszy jest contratubex. o masci cebulowej sami lekarze mowia ze jest beznadziejna. swietny jest krem z masy perlowej (tylko troche drozszy ok 70 zl), ale mozna go kupic tylko w aptekach herbapolu. pozdrawiam i powodzenia
madzia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 18:10   #37
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: trądzik

A mi właśnie dziś mama kupiła ten Acepalan... jak się nim posmarowałam to myślałam, że puszczę pawia... ten zapach jest ohydny wygląd też... i jak tu się takim czymś smarować 3 razy dziennie fuuj
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 11:59   #38
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: trądzik

hehe dla urody trzeba troszke pocierpiec
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 14:05   #39
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Dot.: trądzik

hey, nie chce już zakładac nowego wątku, ale mam mały problem. Byłam u mojego dermatologa z moją zasyfioną buzią no i zapisał mi taki zel Skinoren na bazie kwasu azelainowego do stosowania dwa razy dziennie na oczyszczoną skórę i do tego aknemycin Plus tez do stosowania na oczyszczoną skórę 1 - 2 razy w ciągu dnia. No i teraz się zaczyna problem. Bo nie wiem jak to pogodzić. Najpierw oczyścić twarz, to akurat wiem ... ale później najpierw przemyś twarz aknemycisem a następnie nałożyć ten żel Skinoren czy na odwrót? czy w ogóle coś odczekać? aha! jeszcze jedno - czy jak używam tego to mogę używać podkłady? itp? i zel matujący?
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 15:47   #40
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Dot.: trądzik

Up Up dziewczyny!
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 16:05   #41
~Słoneczko18~
Raczkowanie
 
Avatar ~Słoneczko18~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 193
Dot.: trądzik

Ja bym radzila skinoren na noc a Aknemycin rano i ewentualnie popoludniu.Sama tego uzywam ale zamiast skinorenu acne derm(tez zawiera kwas azelainowy i wydaje mi sie ze jest to dokladnie to samo z tym ze acne derm jest duzo duzo tanszy)
A co do podkladu to normalnie uzywam i nic sie nie dzieje
~Słoneczko18~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 18:05   #42
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Dot.: trądzik

no własnie dermatolog poradził mi używanie tego skinorenu włanie rano bo likwiduje przebarwienia...:| :| tak powiedział..... aha! czy powinnam uzywać jakieś filtry? a jeśli tak to jakie? w zwykłym kremie nawilżającym, czy moze jakieś specjalne? a moze takie jak przed opalaniem?
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:24   #43
nulczyk
Rozeznanie
 
Avatar nulczyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: trądzik

Na mnie niestety aknemycin w ogóle nie zadziałał
Mam jednak nadzieję, że Tobie pomoże.
nulczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 10:43   #44
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: trądzik

Ja stosowalam Acne derm ale nic z tego przez pierwsze trzy dni widac bylo jakas poprawe, ale pozniej wszystko od nowa... Ale od wczoraj zaczelam kuracje jakims plynem robionym na zamowienie Wiem ze glownie sklada sie z siarki smaruje sie nim na noc, prawie od razu zasycha wtedy wygladam jakgbym miala cement na twarzy a rano spirytus salicylowy trzymam kciuki za Was dziewczyny
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 17:07   #45
kanakara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: trądzik

hej! tez zmagam sie z tronem juz 7 lat. Ile kosztuje ten lek? prosze o odp
kanakara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 17:13   #46
kanakara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: trądzik

moglabys mi cos doradzic? mam sporo pryszczy duzo zaskorniakow i robia mi sie na twarzy twarde grudy i niwim jak mam sobie dac rade? znacie jakis lek - skuteczny i wogole Bardzo prosze o pomoc MAM DOSC PRYSZCZOLI to jest koniec swiata mam tron juz 7 lat -Prosze prosze prosze odpiszcie
kanakara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 17:47   #47
manqt
Raczkowanie
 
Avatar manqt
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 82
Dot.: trądzik

no hm ja nie widzę lepszego sposobu niż dermatolog? moja przyjaciólka ma strasznie zapryszczoną twarz, łaziła po dermatologach, ale dowiedziała sie ze w jej przypadku tylko leki hormonalne.. moze z tobą tez tak jest? Koniecznie odwiedź dermatologa, no i oczywiście NIE WYCISKAJ, (mam nadziję ze tego nie robisz jak np ja taki głupek)
manqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 09:43   #48
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: trądzik

mozesz sprobowac olejku z drzewa herbacianego ale ten 100%, faktycznie wysusza wypryski. nie polecam natomiast zwyklego kremu do twarzy jakim jest dove. powinnas uzywac naprawde jakiegos do twojej problematycznej skory. chocby biobalans ziaji. kosztuje 10 zl a jest dobry. polecam rowniez zel zluszczajacy do tawrzy pure zone.
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 22:08   #49
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez manqt
no hm ja nie widzę lepszego sposobu niż dermatolog? moja przyjaciólka ma strasznie zapryszczoną twarz, łaziła po dermatologach, ale dowiedziała sie ze w jej przypadku tylko leki hormonalne.. moze z tobą tez tak jest? Koniecznie odwiedź dermatologa, no i oczywiście NIE WYCISKAJ, (mam nadziję ze tego nie robisz jak np ja taki głupek)
ja też łaziłam po dermatologach, a jak poszłam do lekarki rodzinnej w zupełnie innym celu, ona spojrzała na moją twarz i powiwedziała, że mi coś przepisze
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 16:26   #50
Justynusienka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Justynusienka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 467
Dot.: trądzik

brevoxyl nie jest an recepte. kosztuje ok. 20 zl. jest bardzo dobry, ale nalezy go stosowac cienka warstwa tylko na miejesce z tradzikiem, inaczej bedziesz miala tak jak ja- tradzik i schodzaca skora jednoczesnie;/.Ale teraz stosuje go mniej i mam wyrazna poprawe wygladu skory, pryszcze zniknely juz po paru dniach, po pierwszym dniu juz widaxc poprawe, ale pamietajcie-stosujcie go cienka warstwa na miejsca tradzikowe. No i do tego oczywiscie zel oczyszczajacy, tonik(ale dlikatny) i kremik matujacy. Najlepsze sa tez serii Vichy Normaderm
Justynusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:28   #51
Justynusienka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Justynusienka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 467
Dot.: trądzik

A i jeszcze jedno- nie wyciskaj i nie chodz na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki, bo do konca zycia zostana ci na buzi okropne blizny w postaci gigantycznych dolow....
Justynusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 16:50   #52
Aguśka17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 72
Dot.: trądzik

a ja ostatnio ponakuwałam sobie wszystkie pryszcze igiełka jednorazowa i delikatnie powyciskałam.i teraz codziennie robie sobie peeling polecam avonu albo bielendy tremiczny i po peelingu nakładam maseczke z glinka polecam kolastyny albo z pyłu wulkanicznego dobra jest takze dermaglin a po maseczce na noc glyco-a a na dzien jakis kremik nawilzajacy.wiem ze taki zestwa brrzmi strasznie ale naprawde jest bdb po tygodniu skora mi sie juz rozjasniła przebrawienia gina i co najwzaniejsze nie wychodza duze pryscze!!!!!!
Aguśka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 19:51   #53
Justynusienka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Justynusienka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 467
Dot.: trądzik

Ja uzywam zelu do twarzy oczyszczajacego z avonu grejfrutowego(bardzo dobrze matuje skore), tonik musze sobie kupic ale chyba wybiore jakis delikatny np under20, kremik eveline na syfki,a i punktowo brevoxyl. Od czasu do czasu peeling winogronowy i maseczka z glinka z avonu. Od kiedy to uzywam mam calkiem ladna cere. To teraz wloski sobie zrobilam i sa ok, cera tesh ok, ale co zrobic z tym brzucholem;D???
Justynusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 21:21   #54
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: trądzik

ja polecam olejek z drzewa herbacianego - 1 kropelke na wacik z tonikiem i przecierac bużkę
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 21:26   #55
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: trądzik

Na niektóre postacie trądzika to jednak nie ma lekarstwa... ......
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 22:39   #56
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez manqt
no własnie dermatolog poradził mi używanie tego skinorenu włanie rano bo likwiduje przebarwienia...:| :| tak powiedział..... aha! czy powinnam uzywać jakieś filtry? a jeśli tak to jakie? w zwykłym kremie nawilżającym, czy moze jakieś specjalne? a moze takie jak przed opalaniem?
Tak, powinnas uzywac filtrow - przejrzyj watek o Acne-Dermie - byl bardzo aktywny kilka tygodni temu.
Filtry obowiazkowe - od siebie polecam emulsje Avene:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10249
szkoda, ze dopiero teraz ja zaczelam stosowac, bo jest zdecydowanie najlepza ze wszystkich stosowanych przeze mnie filtrow i nie zatyka porow.
Make-upu juz nie stosuje na nia, tylko miejscowo korektor, puder = skrobie ziemniaczana (tez byl o niej watek) i roz (bez mirystynianow i isopropyli) L'Oreal Blush Delice.
Dbam tez o diete, lykam kapsulki z olejem rybim (Omega3 Hasco Leku) i z olejem lnianym (Alfol ale dobry i tanszy jest Linomag), unikam cukru i zawsze sprawdzam sklady kosmetykow przed zakupem
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 22:42   #57
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez lemontea
ja polecam olejek z drzewa herbacianego - 1 kropelke na wacik z tonikiem i przecierac bużkę
Zgadzam sie na mnie dziala idealnie i skora sie nie przyzwyczaja do jego dzialania antybakteryjnego - zaden z gotowych specyfikow tak na mnie nie dzialal. Dobrze (zwlaszcza jesli juz cos zdarzy mi sie wycisnac...) dziala tez antybiotyk Tribiotic - saszetki w aptece bez recepty.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 14:24   #58
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: trądzik

ehh a ja juz sama nie wiem co mam na buzi bylam we czwartek u p. drmatolog i przepisala mi leki przeciwalergiczne i powiedzila ze w ten piatek da mi jeszce jakis antybiotyk. tlyko ze do konca to mi nie wytlumaczyla po co te lekarstwa sama nie wiem co mam teraz myslec
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 10:31   #59
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: trądzik

a ja mam problem z takimi samymi krostami tyle ze na plecach na twarzy sobie poradzilam z nimi acnofanem i juz mi sie nie pojawiaja. ale z plecami nie moge sobie poradzic bo nie mam jak ich nawet posmarowac acnofanem poza tym szukam czegos co by prawie odrazu sie whlonelo i mialo mocne dzialanie. odkrylam ze oleejek z drzewa herbacianego ma taki sam zapach jak ten moj acnofan! tylko silniejszy. zaczne go chyba stosowac miejscowo z uzyciem pedzelkaczy ktos mial doswiadczenia z tym olejkiem
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 16:45   #60
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: trądzik

Lepiej zastosuj go do kąpieli. da to lepsze efekty.Do trądziku z oleków eterycznych poleciłbym: ol. drzewa herbacianego; lawendowy . petitgrain , lawendowy, cedrowy, paczulowy, bergamotowy- można z tego stworzyć cos indywidualnie dla siebi, do kąpieli, kompresów, smarowania. Mo zna kupić gotowe specyfiki z tymi olejkami- polecam odwiedzić sklep pollenaaroma.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.