Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-26, 20:50   #421
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ciekawam, co na to Borman i Zemin. Odezwijcie się, Panowie...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 09:18   #422
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez e1stopa Pokaż wiadomość
No witam jeszcze raz sorrki za tamten post powyżej można go skasować :P. No, więc tak, co do olejków eterycznych w Polsce. Olejki firmy polena aroma nie są eterycznymi chyba, że składnik, którego używają do podtrzymania zapachu można nazwać naturalnym. Jakieś 3 lata temu znajomy przyniósł mi składnik, którym polena podtrzymuje swój zapach. Leżał tak przez rok na szklanej półce w woreczku foliowym. Ostatnio patrzę a na szkle pojawiła się jakaś narośl wraz z popękaniem całej półki. Nie wiem czy to można zaliczyć do naturalnej części olejków. Innych olejków nie będę opisywał, bo jeżeli ktoś podpisuje się, że sprzedaje olejek eteryczny a cena tego olejku nie przekracza 5 zł to przepraszam jak mu się opłaca sprzedawać tak tanio taki towar?
to nie wygląda dobrze ale chyba ta substancja która wyżarła półkę nie jest używana w dużym stężeniu do olejków (mam nadzieję) ile procentowo używa się jej do olejku?
ale olejek różany w Pollenie nie kosztuje 5 zł.. ja myślałam że niektóre są tanie bo koszt ich produkcji jest tańszy czytałam, że cena zależy od -miejsca występowania rośliny (ile, gdzie, dużo itd.), -jakości (czy z uprawy, czy dziko), -wydajności (st. ilości roślin potrzebnych do produkcji olejku do jego otrzymanej ilości), - sposobu destylacji, - odległości (egzotyczne rośliny czy lokalne), - od popytu;
czyli tanie olejki bazyliowe, szałwiowe itd. są do kitu?
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 14:39   #423
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Mysle, ze cos w tym jest, ale nigdy nie myslalam, ze z tymi olejkami moze byc tak zle i nadal nie chce mi sie wierzyc. Kupowalam olejki tylko od Polleny Aroma, ale potem dostalam kilka olejkow z zagranicy i jak porownalam z moimi to zapach i kolory byly inne, te z Polleny gorzej wypadaly. Najbardziej zapamietalam pomaranczowy, bo ten z zagranicy byl taki cudownie swiezy, jakbym jadla pomarancze i mial taki mocny pomaranczowy kolor, a ten z PA to byl taki cienki, slomkowy i nie pachnial tak pieknie, teraz kupilam olejek pomaranaczowy do mycia i mi sie tak to przypomnialo, bo ich olejek tez pachnie takim swiezo wycisnietym sokiem z pomaranaczy, ze chce mi sie to jesc. Pomyslalam, ze Pollena ma gorsza jakosc, ale nie, ze robi takie triki, w koncu ceny u Polleny sa zroznicowane i te co maja byc drozsze sa drozsze, tak, ze mnie nie stac na nie i rozanego w zyciu bym nie kupila.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 15:37   #424
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Wybaczcie ignorancję, ale jaki jest w sumie mechanizm działania olejków eterycznych? Czy to chodzi tylko o pozytywny wpływ ładnego zapachu, czy też charakteryzują się one również innym działaniem?
Hmmm... poszukałam w internecie i okazalo się oczywiście, że nie ma żadnego innego działania tak mi się wydawało... bo jak inaczej można wyleczyć depresję, nadciśnienie, trądzik i przeziębienie wsmarowaniem w siebie 2 kropli olejku? Od początku coś mi to za bardzo homeopatią i tym podobnymi "cudownymi" metodami pachniało. Ale że ładnie pachną, to może się jednak na nie skuszę
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 22:35   #425
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Gdzies Ty to Rocki szukala, pewnie ze oprocz zapachu sa tez inne dzialania, nie mowie, ze olejki dzialaja cuda, ale dzialaja i na psychike i na skore sama to czuje.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 00:25   #426
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Gdzies Ty to Rocki szukala, pewnie ze oprocz zapachu sa tez inne dzialania, nie mowie, ze olejki dzialaja cuda, ale dzialaja i na psychike i na skore sama to czuje.
To podaj mi, jak działają. Bo ja nie znalazłam... Oprócz efektu placebo, oczywiście
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 21:15   #427
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

tylko olejki działają bardzo indywidualnie; trzeba trochę poeksperymentować

na moją skórę działają bardzo dobrze; ylang Decleora własnoręcznie robiony naprawdę bardzo szybko wyregulował mi przetłuszczanie się skóry; cytrusowe olejki pomogły na celulit a cytrynowy i eukaliptusowy pomogły na przeziębienie; mam bardzo bolesny okres i masaż olejkiem geraniowym działa cuda (na pewno nie jest to placebo, bo już po wielu lekach spodziewałam się efektów, a dopiero to mi pomaga);
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 21:33   #428
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

obecnie stosuje takie plyny jak aromatol, argol i lawenol...sa to olejki eteryczne rozpuszczone w alkoholu - mam nadzieje, ze w tych preparatach sa olejki najwyzszej jakosc....wyleczylam nimi tradzik ....i plamy potradzikowe, a nawet male blizny.
Duzo jednak prawdy musi byc z tym falszowanie olejkow...daje linka ...
osoba ta byc moze przez Was znana( a i mozliwe, ze uwazana za kontrowersyjna) dosc jasno stwierdza ze olejki sa nagminnie falszowane
http://www.luskiewnik.forall.pl/blog/?m=200704
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 21:35   #429
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

@ e1stopa czy możesz mi powiedzieć w jaki sposób testowałeś te olejki tych wszystkich firm, wąchając, czy w inny sposób.
Trafnie zauważyłeś , że olejek różany jest drogi, ale są olejki np. lawendowy uzyskuje się 1kg z 200 kg lawendy i jego cena nie będzie tak ogromna.
Jeżeli jedna kropla olejku zastępuje dwie szklanki naparu ziołowego , lub tę jedną kropelkę olejku różanego uzyskuje się z ok. 1500 płatków rózy to samo przez się mówi że są to bardzo mocne koncentraty.
Aldehyd cynamonowy zawarty w olejku cynamonowym z kory już w ilości 2,2g na kilogram powoduje śmierć szczura taka jest DL50 tego składnika.

Olejki składają się nie z jednego, ale z wielu składników czasami setek, do dziś są odkrywane nowe. Np damascenon zawarty w olejku różanym w ilości 0,14% ma próg wyczuwalności 0,009ppm( części na milion) i o zapachu tak charakterystycznym stanowi w 70%.
Polecam pozycję prof. Józefa Góry i dr Anny Lis "Najcenniejsze olejki eteryczne"
W skład olejków wchodzą :
TERPENY
Monoterpeny- niektóre są też antywirusowe a jeszcze inne mogą krószyć kamienie żółciowe ( ol. hyzopowy jest do tego dobry).
Seskwiterpeny zawiera je duża ilość olejków. działają antyseptycznie , bakteriobójczo, regulująco na ciśnienie, , uspokajająco i przeciwzapalnie, a niekiedy nawet przeciwbólowo i przeciwskurczowo.
Dwuterpenymają min właściwości grzybobójcze i antywirusowe.

ALKOHOLE
Monoterpenole zawierają mentol i linalol, substancje silnie bakteriobójcze i antyinfekcyjne, antywirusowe, pobudzające, rozgrzewające i nie powodują podrażnień skóry. Olejki eteryczne bogate w monoterpenole należą do najbezpieczniejszych dla dzieci i osób starszych.
Sesskwiterpenole znakomicie oczyszczają krew, działają tonizująco, a niektóre z nich mają znakomity wpływ na serce i wątrobę (olejek Neroli- kołatanie serca)
Monoterpenole

FENOLE są silnymi antyseptykami i bakteriobójcami, ale ich nadużywanie może prowadzić do podrażnień skóry.

ALDEHYDY mają działanie przeciwzapalnie uspokajająco i zwykle obniżają temperaturę ciała.

KETONY Tak pospolity keton jak aceton( zmywacz do paznokci) w olejkach eterycznych w ogóle nie występuje. Stosowane z umiarem działają uspokajająco, ułatwiają wydzielanie śluzu i przyspieszają gojenie się ran (lawendowy -działanie cytofilaktyczne)

KWASY I ESTRY równoważą funkcję systemu nerwowego. Zawarte w olejkach kwasy mają również własności przeciwzapalne.

LAKTONY pozostają tylko w olejkach wyciskanych, pomagają w obniżeniu temperatury,jednak są składniakmi odpowiedzialnymi za wrażliwości skóry na światło.

Sądzę , że to choć trochę przybliży chemię i skład olejków oraz pomoże zrozumieć ich działanie. Zapach zapachem ale ważny jest skład olejku.

Musimy rozgraniczyć nazwę olejek eteryczny uzyskiwany jest poprzez destylację lub wyciskanie najczęściej olejki cytrusowe .
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 21:44   #430
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

A ja sie wlasnie wymienilam na 6 olejkow eterycznych i jutro badz pojutrze powinny do mnie dotrzec. Mialam chec wyprobowac, glownie jako dodatek do kapieli. Wlascicielka kupila je w aptece i ma do nich opakowania. Producent (jeszcze nie wiem jaki) twierdzi, ze nadaja sie do kapieli i masazu. Poradzcie jak sprawdzic czy rzeczywiscie nie sa to olejki do tych malutkich kominkow. nie cierpie takich wynalazkow i bede niepocieszona jak okaze sie ze tylko mozna je wdychac
pozdrawiam
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 19:06   #431
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez azyla Pokaż wiadomość
obecnie stosuje takie plyny jak aromatol, argol i lawenol...sa to olejki eteryczne rozpuszczone w alkoholu - mam nadzieje, ze w tych preparatach sa olejki najwyzszej jakosc....wyleczylam nimi tradzik ....i plamy potradzikowe, a nawet male blizny.
Duzo jednak prawdy musi byc z tym falszowanie olejkow...daje linka ...
osoba ta byc moze przez Was znana( a i mozliwe, ze uwazana za kontrowersyjna) dosc jasno stwierdza ze olejki sa nagminnie falszowane
http://www.luskiewnik.forall.pl/blog/?m=200704
a gdzie można kupić te płyny? jakie olejki mają w składzie? (lawenol domyślam się że lawendę ) czy można by je zrobić samemu?
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-30, 20:14   #432
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

sprostuje plyny te rozcienczam w nalewkach( nagietkowa, arnikowa, melisowa i spirytusie salicylowym stosownie do wrazliwosci skory) Stosuje je juz przeszlo rok...nie nalezy oczekiwac cudnych efektow po kilku razach!. Argol zawiera olejki:cynamon chinski, gozdzik, tymianek pospolity, cytrynaosnowka muszkatolowca, kolendra siewna, mieta pieprzowa, melisa...w alkoholu.
Aromatol zas olejki: melisa cynamon, gozdzik, melisa, mieta pieprzowa, lawenda, mentol - w alkoholu
Plyny mozna kupic w aptekach lub sklepach zielarskich
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 20:55   #433
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Olejek powinien mieć zdefiniowane w nazwie z jakiej części rośliny pochodzi np: cynamonowy z kory lub liści , to samo dotyczy goździkowego .

Mentol jako składnik w dużej części występuje w olejku mięty pieprzowej: Bułgarii w ilości 35-67%,
USA Midwest 33,2-37,5%,
Polska 28,1-28,4% ,
Francja 38,4-41,8% .
W mięcie polnej od 61,6-78,7%
Mentol daje chłodząco- znieczulający efekt, charakteryzuje się świeżym, orzeźwiającym miętowym zapachem.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 09:19   #434
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez e1stopa Pokaż wiadomość
Korzystałem z poleny i szczerze powiedziawszy palą się lepiej niż benzyna a do kąpieli lepiej dodawać długo przed wejściem do wanny, bo inaczej można się poparzyć. Co do innych firm to się podszywają pod olejki eteryczne tak jak avicena która wyraźnie pisze, że mają olejki eteryczne. Kompozycje zapachowe tak zwane zawierają do 33 % czasami nawet do 50% czystego olejku i taka mieszanka również zachowuje swoje właściwości.
Olejki są substancjami lotnymi i bardzo często same powodują samozapłon np w lesie. W aromaterapii wiadomo, że nie stosuje się ich w saunie bezpośrednio na źródło ciepła ponieważ ulegną zapaleniu.
A kompozycje zapachowe nie muszą zawierać olejku aby były kompozycjami- mogą mieć tylko substancje syntetyczne.
Olejki eteryczne są mocnymi koncentratami i nie należy stosować ich bezpośrednio na skórę.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 11:10   #435
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez borman Pokaż wiadomość
Olejek powinien mieć zdefiniowane w nazwie z jakiej części rośliny pochodzi np: cynamonowy z kory lub liści , to samo dotyczy goździkowego .

Mentol jako składnik w dużej części występuje w olejku mięty pieprzowej: Bułgarii w ilości 35-67%,
USA Midwest 33,2-37,5%,
Polska 28,1-28,4% ,
Francja 38,4-41,8% .
W mięcie polnej od 61,6-78,7%
Mentol daje chłodząco- znieczulający efekt, charakteryzuje się świeżym, orzeźwiającym miętowym zapachem.
w obu plynach znajduje sie olejek z cynamonowca chinskiego - owszem mentol znajduje sie w olejku z miety peprzowej...ale w tych plynach jest dodoany osobno procz olejku...
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 19:54   #436
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

@azyla
Jeżeli to, co stosujesz przynosi efekty to jest oki. ja wypowiedziałem się na temat olejków, których nazwy powinny być odpowiednio podawane.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 21:09   #437
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez azyla Pokaż wiadomość
sprostuje plyny te rozcienczam w nalewkach( nagietkowa, arnikowa, melisowa i spirytusie salicylowym stosownie do wrazliwosci skory) Stosuje je juz przeszlo rok...nie nalezy oczekiwac cudnych efektow po kilku razach!. Argol zawiera olejki:cynamon chinski, gozdzik, tymianek pospolity, cytrynaosnowka muszkatolowca, kolendra siewna, mieta pieprzowa, melisa...w alkoholu.
Aromatol zas olejki: melisa cynamon, gozdzik, melisa, mieta pieprzowa, lawenda, mentol - w alkoholu
Plyny mozna kupic w aptekach lub sklepach zielarskich
dzięki za odpowiedź ale chyba do mojej skóry się nie nadadzą, chyba za bardzo by mnie podrażniały; ale fajnie że Tobie pomogły
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 22:18   #438
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

po wypróbowaniu juz wszystkiego - niemalze...to jest dla mnie cudo! choc moze i wiek....i zmiana trybu zycia odcisnely takze znaczace piętno.... Jesli uwazasz, ze olejki moga podraznic sproboj zrobic sobie tonik z nalewek(melisa, arnika, nagietek i milorzab)pozdrawiam
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-31, 22:21   #439
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez azyla Pokaż wiadomość
obecnie stosuje takie plyny jak aromatol, argol i lawenol...sa to olejki eteryczne rozpuszczone w alkoholu - mam nadzieje, ze w tych preparatach sa olejki najwyzszej jakosc....wyleczylam nimi tradzik ....i plamy potradzikowe, a nawet male blizny.
Duzo jednak prawdy musi byc z tym falszowanie olejkow...daje linka ...
osoba ta byc moze przez Was znana( a i mozliwe, ze uwazana za kontrowersyjna) dosc jasno stwierdza ze olejki sa nagminnie falszowane
http://www.luskiewnik.forall.pl/blog/?m=200704
Azyla dziekuje za linka czyli nawet pan Rozanski potwierdza falszowanie, a ja kiedys ufalam Pollena Aroma wlasnie dlatego, ze on polecal ta firme, ech...
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-01, 08:05   #440
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Pan Różański sprawdził na sobie większość olejków produkowanych przez polskie firmy.
Ja akurat zaopatruję się w Pollenie Aromie i nie mam takich problemów. Uważam , że każdy wybiera to, co uważa za słuszne i dobre. Mi się te olejki sprawdziły - stosowałem je dla wielu osób na wiele dolegliwość - chociażby zapalenie mieszków włosowych, łuszczycę.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 10:31   #441
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Zaraz, zaraz... z linka podanego przez Azylę wynika, że dr Różański kwestionuje tylko jakość olejku różanego (może źle zrozumiałam albo nie doczytałam, poprawcie mnie, jakby co), a nie wszystkich olejków produkowanych w Polsce. Przecież ten sam Autor poleca olejki Polleny w innym miejscu, które zresztą było już cytowane w tym wątku, chyba nawet kilkakrotnie.
Ja zresztą też nigdy się na Pollenowych olejkach nie zawiodłam - tak samo zresztą, jak na produktach Avicenny, przynajmniej tych kilku, które stosowałam.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 12:20   #442
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

akurat w tym linku wypowiada sie konkretnie o olejku z drzewka rozanego - bo takowy poddawal analizie. Pewne niedomowienia moga wynikac z tego tez ze olejki takich firm jak Kej, avicenna, pollena...sa przez niego polecane - ale analizy ich wartosci przeprowadzal dawno temu - a wiadomo co robi teraz marketing...wszystko sie chce podrobic, jak najwiecej opchac....wiec nie wiem jak to jest do konca....choc mam lekkie wahania....mam tez w domu kilka olejkow z kej ,avicenny i polleny....i je stosuje z przkeonaniem ze nie sa falszowane. Mam tez pytanie do bormana - czy spotkales sie z olejkami polleny aromy sprzedawanymi bez opakowania(tzn kartoniku) sa troszke tansze???
azyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-01, 20:35   #443
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Dla siebie zamawiam zawsze w zestawie albo profesjonalnym, albo domowym i wtedy cała dziesiątka jest pakowana w zestawie zbiorczym , ale na każdym jest okres przydatności- tak mogą być sprzedawane pojedynczo w buteleczce. Jeżeli są pojedynczo sprzedawane to powinny być w opakowaniu i do tego zabezpieczona zakrętka przed otwarciem, tak abyśmy mogli poznać otwarty produkt. Między innymi dlatego również wybieram pollenę bo widzę czy ktoś tego olejku nie otwierał ileś tam razy .
Co do tych okresów przydatności to należy zauważyć, że dla niektórych jest to chwyt aby go szybciej zużyć.
Spotkałem się z opinią aromaterapeutów amerykańskich ( książce autora), że mają oni w swoim zestawie olejek przechowywany kilka lat i jest on dobry.

Edytowane przez borman
Czas edycji: 2007-06-02 o 20:09
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-02, 16:13   #444
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez azyla Pokaż wiadomość
po wypróbowaniu juz wszystkiego - niemalze...to jest dla mnie cudo! choc moze i wiek....i zmiana trybu zycia odcisnely takze znaczace piętno.... Jesli uwazasz, ze olejki moga podraznic sproboj zrobic sobie tonik z nalewek(melisa, arnika, nagietek i milorzab)pozdrawiam
nie, mnie podrażnia alkohol; a może zrobię sobie toniki z wody i tych olejków i ziół?dzięki
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 17:31   #445
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Witajcie.
Chciałabym zrobić sobie sama na bazie oleju z orzechów laskowych z mazideł olejek do cery mieszanej, który 1. oczyszczałby cerę 2. powodował zmniejszenie częstotliwości występowania wyprysków 3. nawilżałby

Kupiłabym dr Hauschka ale zawiera składniki wchodzące w interakcje ze słońcem, Decleor zas ma olejek geraniowy, który jest estrogenny i nie należy go stosować z tabletkami antykoncepcyjnymi.

Dlatego chciałabym wybrać sobie olejki przeciwbakteryjne ale nie cytrusowe no i nie estrogenne. Myślałam nad lawendą, ylang, drzewem różanym (teraz doczytałam tutaj, że to drzewo różane jest wątpliwe) i rozmarynem.
Czy to dobry wybór, czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać lepsze?

I gdzie mam je kupić, żeby były najlepszej jakości?
W Pollenie Aroma dr Beta?
Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź.
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:17   #446
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Polecam drzewo herbaciane, manuka, ta ostatnia ma bardzo ładne działanie na skórę.
Lawendowy to bardzo trafny wybór.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 11:41   #447
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałabym zrobić sobie sama na bazie oleju z orzechów laskowych z mazideł olejek do cery mieszanej, który 1. oczyszczałby cerę 2. powodował zmniejszenie częstotliwości występowania wyprysków 3. nawilżałby

Kupiłabym dr Hauschka ale zawiera składniki wchodzące w interakcje ze słońcem, Decleor zas ma olejek geraniowy, który jest estrogenny i nie należy go stosować z tabletkami antykoncepcyjnymi.

Dlatego chciałabym wybrać sobie olejki przeciwbakteryjne ale nie cytrusowe no i nie estrogenne. Myślałam nad lawendą, ylang, drzewem różanym (teraz doczytałam tutaj, że to drzewo różane jest wątpliwe) i rozmarynem.
Czy to dobry wybór, czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać lepsze?

I gdzie mam je kupić, żeby były najlepszej jakości?
W Pollenie Aroma dr Beta?
Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

Podsumowanie:
Owszem, Hauschka ma w składzie olejki fotouczulające, ale większość osób stosuje ten olejek na noc, a w dzien filtry, więc nic się nie dzieje.

Kwestię zakazu używania olejku geranium przy antykoncepcji hormonalnej tez rozstrzygnęliśmy tu w tym watku,
a) dane pochodza tylko z Polleny, brak badań to potwierdzających,
b)żaden ginekolog tego nie potwierdził,
c) fitohormonalne działanie wykazuje też różą, a nikt nie zakazuje jej używania,
d) nie ma obaw, gdy używasz olejku tylko na twarz, bo stężenie geranium w mieszance jest bardzo niskie. Odsyłam do uwaznej lektury całego wątku.

Borman wskazał Ci najlepsze moim zdaniem olejki. Warto jednak pamiętać, że olejki lepiej działają w mieszankach niż samodzielnie używane. Ylang najlepiej mieszać z cytrusowymi olejkami, samego nie polecam. Polecam jednak stosowac mieszanki olejowe na noc, a na dzien filtry, wtedy możesz używac wielu olejków, nawet cytrusowe.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 18:19   #448
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Borman, Smok, ogromnie dziękuję za odpowiedź.
Smoku, ja właśnie chciałabym zrobić sobie taką mieszankę, tylko nie wiem jakie olejki najlepiej by ze sobą współpracowały przeciw wypryskom, no i żeby to wszystko dość znośnie pachniało. Czy mogłabyś mi coś podpowiedzieć? Jakie olejki dodać na 10ml oleju z orzechów laskowych?
Nie lubię zapachu drzewa herbacianego. Wolałabym coś z lawendą no i ta manuka brzmi fajnie.
Czy najpewniej jest kupić olejki z Polleny Aromy?
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:55   #449
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Manuka ma taki drzewny balsamiczny zapach, który mnie się podoba. Poleciłbym Tobie obiema rękoma to drzewo herbaciane tylko zastanawiam się jakim olejkiem stłamsić jego żywy zapach i na myśl przychodzi mi właśnie manuka ale i olejek cytrusowy- dobt7y pod względem działania byłby limetkowy oraz geraniowy.
Proponuję abyś zrobiła próbę:
główny lawendowy/ lub drzewo herbaciane
jako drugi limetkowy
dodatek geraniowy / lub manuka
Dodam tylko, że manuka w połączeniu z DH ma jeszcze większe, mocniejsze działanie bakteriobójcze.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 21:19   #450
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Uwielbiam zapach manuka, zupelnie nie przypomina drzewa herbacianego, jest taki lesny i swiezy.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.