Olejki do masazu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-08, 06:43   #1
kret86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1

Olejki do masazu


Witam!
Jestem takim tam sobie masazysta-amatorem ( tz raz na jakis czas masuje swoja dziewczyne :P ) i przydalby mi sie jakis olejek, balsam albo cos podobnego...
Czy moglby ktos mi cos polecic??
Z gory thx
pozdrawiam
kret86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 19:13   #2
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Smile Dot.: Olejki do masazu

z oriflame'u jest olejek aromaterapeutyczny do masażu o zapachu cedru i czegos jeszcze, slicznie pachnie a teraz jest w promocji chyba po 13 zl, mozesz sprobować zwyklej oliwki do ciala, ja do masażu używam bobini(ok8zl) bo jest bezzapachowa, lżejszą konsystencje maja J&J(ok13zł), można dodac do tego jakis olejek eteryczny(6zł) i wybranym zapachu. bajka
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 20:06   #3
rybka26
BAN stały
 
Avatar rybka26
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 96
GG do rybka26
Dot.: Olejki do masazu

Polecam Ci takie olejki jak z serii jonson dla dzieci lub nivea.Są one bezapachowe do nich mozeszjki eteryczne zgodne z twojm gustem .Sama u klientow stosuje takie olejki,dobrze rozprowadzają sie.
rybka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 10:43   #4
Awris
Raczkowanie
 
Avatar Awris
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 87
GG do Awris
Smile Dot.: Olejki do masazu

Rzeczywiście oloejek Nivea do suchej skóry sprawdza się fenomenalnie (można do niego dodawać tuż przed masażem olejki aromatyczne - w zależnośći od nastroju ). Z czystym sumieniem mogę również polecić serię olejków SP (subtelne Piękno) - Można je kupić np. w pasażu sklepów pod Pajacem w Wawie. Mają różne nazwy i zapachy (polecam cynamonowy!!!).
__________________
The intelligence is like a river...
The deeper it is, the less noise it makes.
Awris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 14:45   #5
wisienka_com
Raczkowanie
 
Avatar wisienka_com
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: east coast
Wiadomości: 444
Dot.: Olejki do masazu

Cytat:
Napisane przez Awris
Rzeczywiście oloejek Nivea do suchej skóry sprawdza się fenomenalnie (można do niego dodawać tuż przed masażem olejki aromatyczne - w zależnośći od nastroju ).
ja również polecam ten olejek do masażu ciała + dodatek jakiegoś olejku eterycznego , są nawet specjalne mieszanki dla pobudzenia zmyslow
wisienka_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 08:25   #6
Gabinet Optimum Lodz
Sponsor
reklama opłacona
 
Avatar Gabinet Optimum Lodz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 71
GG do Gabinet Optimum Lodz
Dot.: Olejki do masazu

Witam, ja polecam stosowana przeze mnie oliwke firmy Ziaja do masażu, wielowitaminowa, antycellulit oraz "PRO" dla profesjonalistow, znakomite wlasciwosci poslizgowe oraz brak uczuleń.
__________________
Gabinet Profesjonalnego Masażu "OPTIMUM"
Łódz ul.Piotrkowska 20
tel. 042 6397182
0601775733
Mariusz Adamczewski

http://www.masaze-lodz.pl

gg: 1911129
Gabinet Optimum Lodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 07:05   #7
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Olejki do masazu

Co do Ziaji to byłbym ostrożny co do takich pewnych stwierdzeń. Miałem Klientkę, która na samym wstępie zastrzegła używanie produktów Ziaja.

Osobiście polecam tradycyjne środki.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 08:54   #8
Gabinet Optimum Lodz
Sponsor
reklama opłacona
 
Avatar Gabinet Optimum Lodz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 71
GG do Gabinet Optimum Lodz
Smile Dot.: Olejki do masazu

Andrzeju, ja i moi Klienci sa zadowoleni z Ziaji i bede bronil jak lew , a jesli chodzi o opieranie sie na zdaniu Klientow... fakt, jest ono wazne ale mialem Klientki , ktore przychodzily do mnie z siniakami po masażu u innego Masażysty, na szczescie nie mial na imie Andrzej , a jakie są Twoje tradycyjne środki? (przypominam:temat dotyczy porady dla amatora), ja np. do reflekso- stóp stosuje talk.
__________________
Gabinet Profesjonalnego Masażu "OPTIMUM"
Łódz ul.Piotrkowska 20
tel. 042 6397182
0601775733
Mariusz Adamczewski

http://www.masaze-lodz.pl

gg: 1911129
Gabinet Optimum Lodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:09   #9
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Olejki do masazu

Podstawowe zasady BHP/przeciwskazania i wskazania do wykonania zabiegu.
Jeżeli Klient informuje nas o przeciwskazanich do środków kosmetycznych danej marki, albo do wiązku, który może być zawart w tych środkach powinniśmy a nawet musimy ustosunkować się do tej informacji niezależnie czy jest ona poparta diagnozą lekarską czy osobistymi obserwacjami Klienta.

Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli?

Cytuje:

"...fakt, jest ono wazne ale mialem Klientki , ktore przychodzily do mnie z siniakami po masażu u innego Masażysty, na szczescie nie mial na imie Andrzej ..."
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 10:57   #10
Gabinet Optimum Lodz
Sponsor
reklama opłacona
 
Avatar Gabinet Optimum Lodz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 71
GG do Gabinet Optimum Lodz
Smile Dot.: Olejki do masazu

Andrzeju, w regulamine jest napisane: "to jest forum z poradami", podzielilem sie swoimi doswiadczeniami w wybranym wątku .
Jesli chodzi o Twoj cytat z moja wypowiedzia-ma sie on tak samo jak Twoje ostrzezenie przed produktami Ziaji na podstawie prosby jednej Osoby(czy to cale Twoje doswiadczenie z tym produktem?) (poprosze tutaj Pana Piotra o wypowiedz nt. produktów tej firmy),nie traktuj osobiscie i nie tak mialo to zabrzmiec(watpie ,zeby Masażysta jak Ty ,ktory mądrze pisze robil Klientom siniaki).
Poprosze jeszcze raz, jesli to nie tajemniaca jakie tradycyjne srodki miales na mysli, gdyz rozpoczynajacy wątek moze je skojarzyc np. z olejkiem do opalania itp.
Milo mi goscic na tym forum w tak znakomitym gronie, pozdrawiam Mariusz
__________________
Gabinet Profesjonalnego Masażu "OPTIMUM"
Łódz ul.Piotrkowska 20
tel. 042 6397182
0601775733
Mariusz Adamczewski

http://www.masaze-lodz.pl

gg: 1911129
Gabinet Optimum Lodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 11:38   #11
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Olejki do masazu

Tak to był jeden przypadek z którym się spotkałem. Również uważam, że produkty Ziaja są bardzo dobre i w końcu polskie.

Napisałeś brak uczuleń ja stwierdziłem, że nie do konca jest to prawdą ponieważ ja osobiście trafiłem na osobę, która jest uczulona akurat na oliwkę Ziaji a dokładnie na skłądnk, który zawierała w tej chwili nie pamiętam jaki. Ale nie rozwódźmy się na ten temat zbytnio. Po prostu uczulenie może wystąpić zawsze, lecz jego ryzyko jest większe lub mniejsze.

Tradycyjne środki to nic innego jak oliwa z oliwek lub winogron.

Oliwke można z powodzeniem stosować z ekstraktami roslinnymi np: Etja, Pollena-aroma dr. Beta itp. olejki które mogą być stosowane bezpośrednio na skórze. W zależności od celu jaki chcemy osiągnąć może uzyskać własną miksturkę ściśle do zamierzonego zabiegu. Oczywiście jeżeli chodzi o olejki eteryczne to niestety, ale musimy liczyć się z problemami uczuleniowmymi więc zawsze powinniśmy porozmawiać z Klientem/Pacjentem czy nie jest allergikiem na tego typu środki.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 18:31   #12
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Olejki do masazu

Cytat:
Napisane przez Gabinet Optimum Lodz
Witam, ja polecam stosowana przeze mnie oliwke firmy Ziaja do masażu, wielowitaminowa, antycellulit oraz "PRO" dla profesjonalistow, znakomite wlasciwosci poslizgowe oraz brak uczuleń.
również potwierdzam Ziaja jest bardzo dobra, a co do oliwki J&J sporo osób niestety ma reakcje uczuleniowe.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 20:02   #13
walizeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 88
Dot.: Olejki do masazu

A ta oliwka z Ziaji jak pachnie?
__________________
Są trzy rzeczy, które się liczą:
wiara, nadzieja, miłość,
Ale największą ze
wszystkich jest miłość.

walizeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 06:51   #14
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Olejki do masazu

W regulaminie jest też napisane, O reklam jesli nie jest opłacona!!!
Mniejsza z tym.

Jesli mowa o masazu, to zwracamy uwage nie tylko na markę - bynajmniej - ale w duzej mierze na konsystencje produktu, zapach musi byc akceptowany przez pacjenta. Oczywiście zalezy do jakiego celu oliwka jest stosowana, o jakiej porze dnia, czy jest to środek poslizgowy czy tez wspomoagajacy masaż, it.

Temat rzeka i nieubłagalnie łaczył sie bedzie z reklamą.
powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 07:20   #15
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Olejki do masazu

hmm.. jesli chodfzi o masaz to Ziaje bym zdecydowanie odradzala, wielu masazystow( w tym i moj TZ) stosuja tzw Massage cream (pro system) dr Ireny Eris...

oliwka sie nie nadaje do masazu- nie moznma "chwycic" skory- zdecydowanie odpada...

tez bylam uparta i namawialam chlopaka zeby masowal mnie roznymi olejkami czy balsamami- tylko dlatego ze ladnie pachna- niestetynie nadaja sie do masazu i juz przyzwyczailam sie do Eris... polecam wszystklim
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 07:28   #16
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Olejki do masazu

Oliwka sie nie nadaje? Nie można chwycić skóry? Nie rozumiem.
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 07:51   #17
malkol13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 945
Send a message via Skype™ to malkol13
Dot.: Olejki do masazu

hmm... oliwka jest zbyt tlusta, skora sie wyslizguje, klei po oliwce... oczywiscie zalezy do jakiego masazu, do domowego moze i sie nadaje- chociaz ja jej nie preferuje itd...

w sumie chlopak napisal o masowaniu dziewczyny a nie zawodowo, wiec niech sobie uzywa oliwki czy srodkow z oriflame...
malkol13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 08:13   #18
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Olejki do masazu

Witam wszystkich. Po dosc dlugiej przerwie, nareszcie znalazlem odrobine czasu aby wtracic swoje "trzy grosze" do tej skadinad fascynujacej wymiany zdan.
Przygladajac sie wypowiedziom w tym watku, odnosze wrazenie, iz "skrzywienie" zawodowe nie oszczedza nikogo. Z prostego pytania "jaki olej jest dobry w amatorskim masazu" przeszliscie panowie do zgola naukowej rozprawy....
Jako "masazysta amator", odpowiedz na pytanie, jaki jest cel twojego masazu? Jak sadze, najbardziej chodzi tu o przyjemny dotyk. Nie majac odpowiedniego przygotowania, mam nadzieje, ze nie nie chcesz osiagnac zadnych klinicznych efektow.
W tym przypadku, kazdy olej, balsam, lotion, krem jest dobry (czyt. odpowiedni). Oczywiscie z pewnymi wyjatkami (nie uzywaj oleju do smazenia frytek).
Aromat oleju jest tu rowniez istotny. Ale w tym przypadku musisz polegac na "nosie" swojej partnerki. Ona powie ci najlepiej jaki zapach jej odpowiada, a jaki nie. Masz do wyboru szeroka game olejkow aromatycznych, ktore mozesz dodac do "podstawowego" oleju (po kilka kropli). Olejek rozany, jasminowy, bergamotowy, sandalowy, ylang-ylang.. i wiele wiele innych. Swoja droga, to nawet niezla zabawa (moze czasem kosztowna, ale za to jak pachnie...). Zacznijcie (oboje) po prostu "komponowac" swoj wlasny olej. Taki bardzo prosty przepis:
Nalej kilka lyzek bazowego oleju (tylko nie z oliwek, ten olej juz ma swoj wlasny aromat) i dodaj do niego okolo 10% oleju jojoba. Po czym zacznij dodawac po kilka kropli olejki aromatyczne. Wymieszaj je dokladnie (bez wstrzasania), poczekaj okolo 15 minut i sprawdz jak pachnie (1-2 krople oleju na skore...).
A potem... no coz... lampka szampana... migotliwy blask swiec... masaz... "reszta niech bedzie milczeniem..."
Milej zabawy..
R.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 19:41   #19
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki do masazu

Ja również chciałbym wtrącić swoje trzy grosze.
Kwestia doboru oleju do masażu nie jest taka prosta, najbardziej uniwersalnym jest olej z nasion winogron, bogaty w tłuszcze wielonienasycone, jest wyjątkowo lekki i bardzo łatwo wchaniany.
@CMT bardzo ładnie ująłeś dodanie oleju jojoba 10% dodatku do podstawowego- nie jest to w pełni olej lecz raczej wosk, przydatny w leczeniu suchych egzem, ciemieniuchy i uwaga jako dobra baza oleju do włosów, sam go stosuję raz na miesiąc-b.dobre efekty.
Avocado- bogaty w witaminy A,B i D jest to olej kleisty, polecam go stosować w 5-10% rozcieńczeniu zinnym olejem nośnikowym. Dobry na problemy skórne, odpowiedni dla osób z alergiami, które wykluczają stosowanie olejów na bazie pszenicy. Ja bardzo często dodają po 5% jojoby i 5% avocado.
Olej ze słodkich migdałów jest dobrze tolerowany przez skórę wrażliwą jak również odpowiedni do stosowania na skórę suchą i pomarszczoną. Muszą one byc tłoczone na zimno.
Co do olejków : tak zapach musi być tolerowany przez osobę masowaną, nie może ona być uczulana na któryś ze składników. Jednak nie wszystkie olejki s ą dla wszystkich. Tymiankowy nie będziemy stosowac u osób, które mają nadciśnieni, lawendowy, cytrynowy obniży to ciśnienie, a olejków cytrusowych nie stosujemy przed wyjściem no słońce lub do solarium (kąpiel, masaż), ponieważ są fototoksyczne. Olejek geraniowy zniesie działanie pigułek antykoncepcyjnych.
Lecz jak wspomniał CMT mogą one podnieść formę masażu. Komponujmy a doświadczenie nas wzbogaci.

Edytowane przez borman
Czas edycji: 2006-04-16 o 20:51
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 20:37   #20
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Olejki do masazu

Wszystko sie zgadza, Borman. Dzieki za uzupelnienia. Sadze, ze teraz Kret bedzie juz wiedzial co robic i co uzywac.
__________________
Nie myla sie tylko ci, ktorzy nic nie robia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 21:02   #21
rupi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Olejki do masazu

Gdzie w polsce mozna dostac olejek z pestek winogron i inne olejki zeby zrobic z tego wlasna mieszanke i jakie sa ceny jesli ktos wie?
rupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 22:03   #22
wojciech
Raczkowanie
 
Avatar wojciech
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 42
Dot.: Olejki do masazu

Olej z pestek winogron to olej jadalny. Bez problemu powinienneś kupić w każdym większym sklepie spożywczym, a niekiedy nawet w mniejszym sklepie. Cena niższa niż cena oliwy z oliwek tej samej pojemności. Olej ze słodkich migdałów (buteleczka chyba 150 ml za kilkanaście zł) widziałem w hipermarketach Tesco i Carrefour na półkach z famraceutykami, koło kosmetyków. Tam też można kupić olejki eteryczne. Poza tym olejki eteryczne są dostępne w prawie każdej aptece. Cena większości olejków waha się między 5, a 10 zł (buteleczki 7 lub 10 ml). Nie polecam olejków sprzedawanych w sklepach z "duperelami" typu kadzidełka, figurki, ozdoby, ramki, świeczki, itd., gdyż z reguły olejki tam sprzedawane nie nadają się do masażu.
Jako poślizg możesz używać także oliwek i kremów do masażu, które bez problemu kupisz w drogerii. Cena zależy od producenta i pojemności.
Pozdrawiam!
wojciech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 08:43   #23
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki do masazu

Musimy zwrócić uwagę aby oleje były tłoczone na zimno, ponieważ resztki rozpuszczalnika mągą byc drażniące dla skóry i taki olej niestety, ale w aromateraoii jest jednak dyskwalifikowany. Tak samo olejki etreyczne muszą być czyste, naturalne. Tak jak napisał @wojciech ceny większości olejków olejków wachają się w przedziale cenowym do 10zł, ale są i takie , które kosztują krocie na NEROLI i RÓZANY ponad 300 zł za 10ml. Na 1kg olejeku różanego trzeba zebrać ok. 2-3 ton płatków rózy, zbiór jest ręczny i tylko w określonym czasie, kiedy w płatkach gromadzi się duża jego ilość.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 08:51   #24
rupi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Olejki do masazu

Wlasnie nie bylem pewny czy ten olej z pestek winogron nie rozni sie od olejku chocby czystoscia i jakoscia... Czyli chcac kupic ten olej z pestek winogron kierowac sie czyms oprocz tego tloczenia na zimno?
rupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 16:25   #25
borman
Raczkowanie
 
Avatar borman
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 149
GG do borman
Dot.: Olejki do masazu

Olej służy nam do rozcieńczania olejków eterycznych. Przeciętnie na łyżkę stołową oleju dodajemy od 2-6 kropli mieszanki olejków eterycznych.
Olejków eterycznych na skórę nierozcieńczonych nie stosujemy.
borman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:55   #26
rupi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Olejki do masazu

Wiem, ze mozna robic podstawe olejku np. 95% olejku z pestek winogron + 5% z migdalow do tego jakies eteryczne... Ale czy napewno zwykly olej sporzywczy z pestek winogron sie nada... Ew jak odroznic dobry od kiepskiego...
rupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 09:52   #27
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Olejki do masazu

Cytat:
Napisane przez Bodyworkers
W regulaminie jest też napisane, O reklam jesli nie jest opłacona!!!
Mniejsza z tym.

Jesli mowa o masazu, to zwracamy uwage nie tylko na markę - bynajmniej - ale w duzej mierze na konsystencje produktu, zapach musi byc akceptowany przez pacjenta. Oczywiście zalezy do jakiego celu oliwka jest stosowana, o jakiej porze dnia, czy jest to środek poslizgowy czy tez wspomoagajacy masaż, it.

Temat rzeka i nieubłagalnie łaczył sie bedzie z reklamą.
powodzenia.
z takim rozumieniem, to fora kosmetyczne, wizazystka, fryzjerskie sa reklamą, bo tam non stop na każdym kroku sa podawane firmy, ktos coś poleca, w tym watku przecież tylko dzielimy się doświadczeniem, normalne tez jest podowanie firmy polecanych przez nas produktów, nikt przecież polecając jakiś produkt,nie czerpie z tego korzyści, więc nie jest to reklama zabroniona
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:45   #28
kasiazi
Raczkowanie
 
Avatar kasiazi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 52
Dot.: Olejki do masazu

zachęcam do owiedzenia tej stronki: http://www.masaze.waw.pl/, jest tu fajna tabelka z olejkami i wskazaniami, polecam
kasiazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 20:18   #29
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Olejki do masazu

Uwaga o reklamie nie dotyczy tyle mojego, prywatnego zdania co gospodarzy tego forum. No ale albo się gospodarzy szanuje albo nie. Ale to juz inna kwestia.

Co do olejków mam taka uwagę. Mniejsza z tym czy jest to amatorski masaż czy ktoś zaczyna się zajmowac aromatoterapią zawodowo.

Olejki eteryczne nie są bynajmniej obojętnie i w poruszanym tutaj eksperymencie mieszania byłbym bardzo ostrozny. Powinnismy zaczynać od 1-2 olejków maksymalnie. To co z reguły uważa się za standardowe oddziaływanie często stanowi dla wielu osób wyjatek od norm. Najpierw osobiście zalecam jednak dobrze rozprowadzajacy się olejek bezpośrednio na ciało, a aromaterapia, owszem olejek eteryczny równolegle w kominku.

Poza tym jeszcze jedno, to że 2 olejki swietnie ze sobą wspólgrają zapachowo, nie oznacza ze maja takie samo oddziaływanie. I o tym nalezy pamiętać. W praktyce często siegam po oleki eteryczne, ale z róznych względów preferuje przede wszystkim kominek, a jesli juz to 1 do 2 dodatkowych olejków eterycznych do olejkow bazowych.

Najpierw jednak testy na skórze, oczywiście także akceptacja zapachowe przez pacjenta.

No i do dzieła.
Powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 11:35   #30
rupi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 5
Dot.: Olejki do masazu

Wiec wkoncu jak jest z tym olejem z pestek? Bodyworkers mowisz ze robisz wlasne mieszanki. Jaki robisz olejek podstawowy i czym sie kierujesz przy kupnie jego
rupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.