Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 12:43   #1
bigstar1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11

Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?


moja skóra wcale nie jest i nigdy nie była tłusta .
Wszystko moja wina. Gdy pojawił się pierwszy zaskórnik - wycisnęłam go .
Momentalnie całe moje czoło całe było w krostkach .Niektóre z nich są czerwone. to samo jest na nosie i w jego okolicach.
Głupia ja...nadal je wyciskałam. Teraz już tego nie robie . Ale jest tragicznie i już mi brakuje sił do tej całej walki . A próbowałam wielu leków i powiem wam,że zamiast mi pomóc chyba jeszcze pogorszyły sprawę . Do dermatologa iść nie chcę i szczerze Wam powiem,że nie wierzę w jego intencje.Przepisze obojętne jaki nieskuteczny(zresztą jak wszystkie)lek byle zarobić . Prędzej sama się wyleczę. Tylko jakich stosować metod ? Co wam pomogło ?
bigstar1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 13:25   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Cytat:
Napisane przez bigstar1 Pokaż wiadomość
moja skóra wcale nie jest i nigdy nie była tłusta .
Wszystko moja wina. Gdy pojawił się pierwszy zaskórnik - wycisnęłam go .
Momentalnie całe moje czoło całe było w krostkach .Niektóre z nich są czerwone. to samo jest na nosie i w jego okolicach.
Głupia ja...nadal je wyciskałam. Teraz już tego nie robie . Ale jest tragicznie i już mi brakuje sił do tej całej walki . A próbowałam wielu leków i powiem wam,że zamiast mi pomóc chyba jeszcze pogorszyły sprawę . Do dermatologa iść nie chcę i szczerze Wam powiem,że nie wierzę w jego intencje.Przepisze obojętne jaki nieskuteczny(zresztą jak wszystkie)lek byle zarobić . Prędzej sama się wyleczę. Tylko jakich stosować metod ? Co wam pomogło ?
Nie byłaś u lekarza, więc nie mów, że używałaś leków.
A jeśli nie chcesz iść to nie, testuj drogeryjne produkty.
U mnie sprawdzały się nieźle, trądzik miałam lekki, ale dostałam od dermatologa lek, pierwszy i po 2 tygodniach już prawie nic nie było.

A skoro prędzej sama się wyleczysz to lecz się sama, a nie pytaj innych
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:00   #3
bigstar1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

po dwóch tygodniach? brawo, gratulacje .
Ciekawe ile wydałaś na to pieniędzy?
jedna dziewczyna wyleczyła się w 2 miesiące za 3 zł na szczoteczkę do zębów .
Myła nią sobie twarz,wszystko znikło . Na mnie to nie działa...przynajmniej jak na razie
bigstar1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:13   #4
Madanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 4
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

O, właśnie założyłam konto, żeby uzyskać odpowiedź na identyczne pytanie Z tym tylko, że już wydałam grubą forsę na dermatologów i leki (tetracykliny, maści, pochodne witaminy A, itp, itd). I niestety zgodzę się z Tobą - dermatolog mi nie pomógł.
Zależy też, jak "mocny" jest Twój problem, a mój był całkiem spory. Pomogły chyba najbardziej mijające lata, ale w czasie kuracji nieźle działały pochodne witaminy A (Curacne: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=191733 ), tylko że drogo i inwazyjnie + nie możesz zajść w ciąże w trakcie kuracji, a potem mi i tak wróciło
Wiadomo, że najlepiej napisać "idź do lekarza" i może Tobie faktycznie pomógłby, ale mogę rzucić parę porad domowych:

1. Chowaj lustra, żeby nie wyciskać
2. Regularne peelingi (idealnie byłoby gdybyś mogła sobie pozwolić na regularne wizyty u kosmetyczki i kombinację: mikrodermabrazja + kwas migdałowy),
3. Kwas migdałowy - u kosmetyczki ceny porażają (jak dla mnie), ale na allegro można dostać ampułkę 4 ml już od 15 zł ( ja kupuję z clareny). Potrzymasz 10 min, po 3 dniach się trochę połuszczysz - u mnie jest lepiej.
4. Nawilżaj cerę - szukaj kremu niezatykającego porów.
5. Maseczka z płatków owsianych, jeśli lubisz się babrać
6. Maseczka z drożdży i mleka.

Szczerze uważam, że w drogerii nie znajdziesz super kremu, który zlikwiduje pory. Szukam już od 10 lat... Ale dostępne są różna maseczki z naturalnymi glinkami - warto próbować.

Teraz zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i jest trochę lepiej z tymi zaskórnikami, ale cycki to mi "rozrywa"...
Madanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:41   #5
Nevermindowa
Raczkowanie
 
Avatar Nevermindowa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 166
GG do Nevermindowa
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

A używasz może peelingów enzymatycznych?
Słyszałam również, że mikrodermabrazja jest dobra, ale niestety droższa .
Nevermindowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 17:45   #6
bigstar1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

enzymatycznych nie ,tylko zwykłe .
bigstar1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 20:21   #7
73c9d11170a79ce3ee9e2f754d32f46bfde25b79_62fec472a62a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Cytat:
Napisane przez bigstar1 Pokaż wiadomość
A próbowałam wielu leków i powiem wam,że zamiast mi pomóc chyba jeszcze pogorszyły sprawę . Do dermatologa iść nie chcę i szczerze Wam powiem,że nie wierzę w jego intencje.
Powiem tak: szkoda mi ludzi z takim podejściem. Dermatolog to lekarz, jak możesz nie wierzyć w "jego intencje"? I jakimi lekami się leczyłaś? Skąd je miałaś jeśli nie od lekarza?

Zauważyłam, że na forum panuje między niektórymi dziewczynami tendencja do próbowania wszystkiego "byle nie iść do lekarza". Rozumiem takie zachowanie, jeśli ktoś próbował już WSZYSTKIEGO i nic mu nie pomogło (bo pewnie istnieją takie przypadki). Czytałam kiedyś wątek o antybiotyku na trądzik, jakaś dziewczyna radziła drugiej "nie bierz tego! lekarz przepisał Ci to a to nie działa! oni się nie znają" itp. Ciekawe jest to, że mnie i wielu znanym mi osobom akurat ten antybiotyk bardzo pomógł.

Uwierz ŻADNE forum nie równa się wizycie u lekarza. Możesz iść państwowo, nie musisz płacić za wizytę prywatną. Dobry lekarz to również taki, który nie produkuje sztucznych, wielotygodniowych kolejek.

Nie wiem skąd się bierze wśród Polaków, i to młodych, aż taka nieufność do służby zdrowia. Jak będzie Cię coś *niedajboże* bolało i lekarz stwierdzi np. zapalenie wyrostka to też będziesz się pytać na forum, bo nie wierzysz, że lekarz chce Cię wyleczyć?

Idź do lekarza, zanim zrobisz sobie krzywdę w postaci ostrego trądziku i blizn/dziur, których trudno będzie się pozbyć. A chyba każdy zna kogoś z takim problemem.
73c9d11170a79ce3ee9e2f754d32f46bfde25b79_62fec472a62a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 11:30   #8
murenna10
Przyczajenie
 
Avatar murenna10
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Ale jaki jest konkretnie problem: masz rozszerzone pory + zaskórniki, czy tylko pory rozszerzone?
__________________
MURENNA
murenna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 14:07   #9
mereo
Rozeznanie
 
Avatar mereo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 745
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Miałam skupisko "zaskórników" na brodzie. Odwiedziłam kilka dermatologów bez skutku. Pomogło:
-nie wyciskanie
-nie dotykanie twarzy
-dobry żęl do mycia antybakteryjny i nie wysuszający jednocześnie (mam mieszaną cerę)
- nie przesadzać z makijażem w tych miejscach

Moje wnioski po lekarz przepisanych przez lekarzy: u mnie działały chwilowo, po skończniu kuracji miałam nowy wysyp "zaskórników". Bo były zbyt agresywne Drugi wniosek: wszystko racjonalnie przemyśleć przed zastosowaniem.
Oczywiśćie każda skóra reaguje inaczej i na Twoim miejscu poszłabym do jakiegoś zaufanego dermatologa.
__________________

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 17:53   #10
bigstar1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

mereo dziękuję za rady . Właśnie o to mi chodziło
dziękuję!
bigstar1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 11:11   #11
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

[1=73c9d11170a79ce3ee9e2f7 54d32f46bfde25b79_62fec47 2a62a0;37766483]Powiem tak: szkoda mi ludzi z takim podejściem. Dermatolog to lekarz, jak możesz nie wierzyć w "jego intencje"? I jakimi lekami się leczyłaś? Skąd je miałaś jeśli nie od lekarza?

Zauważyłam, że na forum panuje między niektórymi dziewczynami tendencja do próbowania wszystkiego "byle nie iść do lekarza". Rozumiem takie zachowanie, jeśli ktoś próbował już WSZYSTKIEGO i nic mu nie pomogło (bo pewnie istnieją takie przypadki). Czytałam kiedyś wątek o antybiotyku na trądzik, jakaś dziewczyna radziła drugiej "nie bierz tego! lekarz przepisał Ci to a to nie działa! oni się nie znają" itp. Ciekawe jest to, że mnie i wielu znanym mi osobom akurat ten antybiotyk bardzo pomógł.

Uwierz ŻADNE forum nie równa się wizycie u lekarza. Możesz iść państwowo, nie musisz płacić za wizytę prywatną. Dobry lekarz to również taki, który nie produkuje sztucznych, wielotygodniowych kolejek.

Nie wiem skąd się bierze wśród Polaków, i to młodych, aż taka nieufność do służby zdrowia. Jak będzie Cię coś *niedajboże* bolało i lekarz stwierdzi np. zapalenie wyrostka to też będziesz się pytać na forum, bo nie wierzysz, że lekarz chce Cię wyleczyć?

Idź do lekarza, zanim zrobisz sobie krzywdę w postaci ostrego trądziku i blizn/dziur, których trudno będzie się pozbyć. A chyba każdy zna kogoś z takim problemem.[/QUOTE]
Może dlatego, że niektórzy z nas przez wiele lat szukali pomocy u dermatologów, a leczenie nie tylko im nie pomogło, ale wręcz zaszkodziło?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 21:48   #12
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Jeśli to są zaskórniki (bez stanów zapalnych), roszerzone pory to najlepsze jest złuszczanie, potem złuszczanie i jeszcze pielęgnacja uzupełniająca złuszczanie (np filtry przeciwsłoneczne).

Można sobie kupić kosmetyki z różnymi stężeniami kwasów w Biochemii Urody (taki sklep internetowy) lub same kwasy w ZSK ale wtedy już trzeba znaleźć jakiś przepis co z tego zrobić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 13:59   #13
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

U mnie sprawdział sie sposob z żelatyną
1 łyżkę żelatyny zmieszac z 1-2 malych łyżek mleka ( konsystencja papki, ale niezbyt wodnita) i otrzymany roztwor na 10 sec do mikrofali ( musi byc cieply by otworzył pory ale tak by nie poparzyl skóry
ciepla papke naniesc na skore twarzy ( tam gdzie sa zaskórniki)
trzymac ok 10 min i zdjąc. Zaskórniki powinny sciągnąc sie wraz z maseczka
( NIE stosowac na cała twarz ! )
Pozdrawiam
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 16:45   #14
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
U mnie sprawdział sie sposob z żelatyną
1 łyżkę żelatyny zmieszac z 1-2 malych łyżek mleka ( konsystencja papki, ale niezbyt wodnita) i otrzymany roztwor na 10 sec do mikrofali ( musi byc cieply by otworzył pory ale tak by nie poparzyl skóry
ciepla papke naniesc na skore twarzy ( tam gdzie sa zaskórniki)
trzymac ok 10 min i zdjąc. Zaskórniki powinny sciągnąc sie wraz z maseczka
( NIE stosowac na cała twarz ! )
Pozdrawiam
To jest jakiś sposób na mechaniczne oczyszczenie od czasu do czasu, ale na dłuższa metę nie zapobiegnie nawrotom zaskórników.
Poza tym trzeba najpierw zrobić próbę na małym kawałku twarzy, bo dla niektórych ta maseczka jest zbyt drastyczna i może bardzo podrażnić.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 07:42   #15
mereo
Rozeznanie
 
Avatar mereo
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 745
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Może dlatego, że niektórzy z nas przez wiele lat szukali pomocy u dermatologów, a leczenie nie tylko im nie pomogło, ale wręcz zaszkodziło?
Dokładnie było tak u mnie - zaszkodziło.

Cytat:
Napisane przez PlanetaStylu Pokaż wiadomość
na zaskórniki dobrze działa kwas azelainowy. można iść na zabieg do kosmetyczki. jest też maść bez recepty, która nosi nazwę Acne Derm krem 20mg, w której skład wchodzi ten kwas .
Acne Derm jest chyba jednym z bardziej agresywnych maści? Chyba że tylko na mojej twarzy tak się zachowywał
__________________

Blogguję:

http://lupus-pilum-mutat.blogspot.com/

Lupus pilum mutat
, non mentem.
--------------------------------------------------------------
http://paper-glass-project.blogspot.com/
mereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 14:31   #16
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Cytat:
Napisane przez mereo Pokaż wiadomość
Dokładnie było tak u mnie - zaszkodziło.


Acne Derm jest chyba jednym z bardziej agresywnych maści? Chyba że tylko na mojej twarzy tak się zachowywał
Ogólnie te apteczne maści na trądzik to drastyczne rzeczy. Lepiej kupić sobie jakiś fajny dermokosmetyk, marek aptecznych (vichy, avene itp) albo jeszcze lepiej w necie w sklepach takich jak Biochemia urody albo Zrób Sobie Krem. Tu jest większy wybór rożnych stężeń rożnych składników w różnych formułach. Bo te maści na trądzik to często są tak ciężkie że pogarszają stan skóry.

W dodatku częstym błędem dermatologów jest zapisywanie fotouczulających substancji w maściach i nie wspominanie o ochronie przeciwsłonecznej/ lepiej już posmarować się np. retinolem na noc, a na dzień nałożyć filtr. Fajny, fizyczny filtr z dodatkiem tlenku cynku też powinien dobrze robić na skórę.


Zresztą jeśli dziewczyna ma tylko zaskórniki bez trądziku to wystarczy właśnie złuszczanie i oczyszczanie skóry + pielęgnacja.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 20:07   #17
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Gdyby kosmetyki drogeryjne działały, nie byłoby tu takich wątków, wystarczyłoby przecierać twarz płynem clean and clear.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 21:17   #18
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Gdyby kosmetyki drogeryjne działały, nie byłoby tu takich wątków, wystarczyłoby przecierać twarz płynem clean and clear.
Jeżeli znasz "złoty środek" na zaskorniki, ktory nie uszkadza naskórka nie jest "drastyczny",i nie bede musiała odwiedzac kosmetyczki a co wazne nie będą po nim wracały wągry to ja chętnie go zakupie.
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 19:02   #19
bigstar1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Kochani! dziekuje Wam za odpowiedzi!
jedna z Was pytala co konkretnie mam.
A wiec same zobaczcie : http://i48.tinypic.com/de3cq9.jpg
slyszalyscie moze o leczeniu pryszczy/zaskornikow etc czosnkiem albo miodem ?jak myslicie ,czy to pomaga?
bigstar1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-01, 20:06   #20
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

To nie są zaskórniki, tylko regularny trądzik i to dość mocny.

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Jeżeli znasz "złoty środek" na zaskorniki, ktory nie uszkadza naskórka nie jest "drastyczny",i nie bede musiała odwiedzac kosmetyczki a co wazne nie będą po nim wracały wągry to ja chętnie go zakupie.
Ja o zupie, wy o krupie.

Chyba jest jeszcze coś pomiędzy używaniem maści z retinoidami i maści z nadtlenkiem benzoilu - substancjami drażniącymi i fotouczulającymi a przemywaniem twarzy tonikiem under 20?

Ja wymieniłam, jakie kosmetyki uważam za najskuteczniejsze. Nie twierdzę, że są złotymi środkami. Jeśli ktoś uważa, że te które wymieniłam mogą być szkodliwe lub nieskuteczne, wystarczy napisać (i fajnie by było podać jakieś argumenty). Dzięki temu każdy miałby szansę się czegoś nauczyć.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Bigstar - zarówno czosnek jak i miód mają właściwości antybakteryjne.

Ale uwaga - czosnek jest mocno drażniący, można się nim nawet poparzyć. Może w małych stężeniach, pytanie tylko czy na pewno chcesz potem śmierdzieć czosnkiem, skoro jest tyle innych anytbakteryjnych substancji?
Miód jest lepki, więc chyba tylko jako maseczka. Zdania są podzielone, na jednych działa lepiej, na drugich gorzej. jest też o tyle dobry, że łagodzi skórę - no chyba że jesteś uczulona. Taki miód musi być aktywny biologicznie, żeby działać.

Jakich substancji antybakteryjnych próbowałaś do tej pory? Może spróbuj na początek zwykłej wody utlenionej?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 19:39   #21
bigstar1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 11
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

próbowałam wody utlenionej , spirytusu .
A i jeszcze co używałam :
właśnie ten peeling czysta skóra ,ale rozprowadzałam go szczoteczką do zębów i chyba jeszcze bardziej mi się to rozjadziło .
Smarowałam się balsamem dr.Nona(nie polecam,duzo kosztuje ,a efektow brak ) pasta do zębów , robiłam sobie parówki , żelatyna z mlekiem,
teraz zaczęłam stosować maseczkę z gałki muszkatułowej (chyba mi pomaga )
maść nagietkowa itp.
Chyba faktycznie udam się do dermatologa,najwyższa pora .
wydaje mi się,że po stosowaniu korektora i pudru na czole wszystko jeszcze bardziej się rozeszło.
Dlaczego byłam taka głupia i wydusilam tego pierwszego malutkiego pryszcza? apeluję do wszystkich! nie wyciskajcie tego świństwa!
bigstar1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 19:45   #22
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Nie robi się też peelingu mechanicznego na ropnych pryszczach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 07:05   #23
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

Hej dziewczyny
Mam ten sam problem- ZASKÓRNIKI!!!;/ wrrrr. Cokolwiek bym nie robiła nie mogę się ich na stałe pozbyć . Co do tych dermatologów, to może i któryś by pomógł, ale skąd takiego wytrzasnąć??? Chodziłam do wielu dermatologów i w Radomiu i jeździłam do Warszawy, czytałam opinie, jeździłam nawet do tych, którzy gościnnie występują jako eksperci w programach tv i wiecie co?- NIC! Ręce opadają. Żaden nawet nie przyjrzał się z bliska buzi, nie zlecił badań np. hormonalnych mimo tego, że prosiłam o to i sugerowałam. Usłyszałam, że na tyle hormonów można zrobić badania, że ciężko byłoby tu strzelać na co mam robić Po tych wszystkich wizytach nasuwa mi się jedna refleksja- przyszłam pogadałam sobie, zapłaciłam za wizytę, prosiłam, żeby nie przepisywać mi czegoś co nadto wysuszy mi skórę bo schodzi żywcem i piecze a i bez tego mam ten problem- ja sobie oni sobie. Często po wizycie nawet już nie wykupowałam leków jak widziałam, że znowu wypisali to co mówiłam, że mi szkodzi i nie pomaga. Wszystkim wypisują na jedno kopyto! Byłam u jednej lekarki razem z siostrą- ona ma cerę suchą! ja mam cerę tłustą ze skłonnością do zapychania i zaskórników i przepisała nam dokładnie te same maści! No żart chyba jakiś. Nie warto na siłę iść do byle jakiego dermatologa, byle tylko uspokoić swoje sumienie, że zrobiło się to co należy. Proszę więc wizażanki, nie komentujcie w złośliwie osób, które nie chcą już chodzić do dermatologów i wywalać kasy w błoto.

Mogę powiedzieć co aktualnie robię/ zamierzam robić. A więc tak:
- stosuję żel do mycia twarzy La Roche... + dokupiłam gąbeczkę do mycia twarzy (do tej pory rozprowadzałam żel w dłoniach i tak myłam)
- pomaga mi ale doraźnie maseczka z Dermaglinu oczyszczająco- odżywcza (inne tej firmy nie są takie dobre i polecam tylko i wyłącznie tą)- jednym słowem maseczka "cud". Większość osób jakim ją poleciłam zgadza się ze mną. Dostępna w Rossmanie w saszetkach
-na noc stosuję krem złuszczający- obecnie Avene Cleanance K (są mocniejsze z tej serii ale nie mogę ich używać bo jestem w ciąży, ale podobno dobre), na noc lekki nawilżający, ale ciągle szukam takiego który by mnie nie zapychał ;/
- oczywiście wyciskam bo patrzeć na nie nie mogę ;p
- ostatnio odkryłam sposób na mleko i zamierzam przetestować:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898
- tego też chcę spróbować
http://nudelipstick.bloog.pl/id,6531...l?ticaid=6fa59
Znacie te sposoby? sprawdziły się?

Edytowane przez Kanula
Czas edycji: 2012-12-05 o 07:13
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 18:56   #24
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Zaskórniki(otwarte pory) nie mam już sił . Jak zwalczyć?

polecam wątek o mleku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.