....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 08:10   #181
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:02
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 18:49   #182
afryga
Raczkowanie
 
Avatar afryga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 231
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Ja mam pytanie do doświadczonych MAGIC BAR'owiczek odnośnie obciążenia.
Mam dylemat jeśli chodzi o nogi. Moja instruktorka zaleca używanie na tą partię mięśni małego obciążenia (1,5kg na stronę), aby zbytnio ich nie "rozbudować". Postępuję zgodnie z jej radą, bo ta częśc mojego ciała zawsze była moim problemem . Jestem raczej niska (162cm), a moje nogi nie należą do najsmuklejszych, gdyż mam mocno zarysowany mięsień czworogłowy i brzuchaty. Jednak ćwiczenia z małym obciążeniem przestają mi wystarczać. Wiem, ze mogłabym swobodnie dołożyć po 1,5 kg na stronę, ale boję się jak to wpłynie na i tak mocno widoczne mięśnie.
Jeśli chodzi o obciążenie przy reszcie ćwiczeń to:
martwy ciąg i wiosłowanie - 2 x 4,5 kg
podnoszenie sztangi do klatki oraz wyciskanie leżąc - 2 x 3kg
biceps i wyciskanie francuskie - 2 x 1,5 kg

Moja instruktorka stwierdziła, ze mam bardzo ładnie zaznaczone mięśnie, zresztą sama podczas ćwiczeń widzę, ze u mnie są one lepiej widoczne niż u większości dziewczyn. Widać taka moja uroda.
Zastanawiam się więc czy zwiększenie obciążenia na nogi to w moim przypadku dobre wyjście. Jak myślicie?
afryga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:31   #183
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez afryga Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do doświadczonych MAGIC BAR'owiczek odnośnie obciążenia.
Mam dylemat jeśli chodzi o nogi. Moja instruktorka zaleca używanie na tą partię mięśni małego obciążenia (1,5kg na stronę), aby zbytnio ich nie "rozbudować". Postępuję zgodnie z jej radą, bo ta częśc mojego ciała zawsze była moim problemem . Jestem raczej niska (162cm), a moje nogi nie należą do najsmuklejszych, gdyż mam mocno zarysowany mięsień czworogłowy i brzuchaty. Jednak ćwiczenia z małym obciążeniem przestają mi wystarczać. Wiem, ze mogłabym swobodnie dołożyć po 1,5 kg na stronę, ale boję się jak to wpłynie na i tak mocno widoczne mięśnie.
Jeśli chodzi o obciążenie przy reszcie ćwiczeń to:
martwy ciąg i wiosłowanie - 2 x 4,5 kg
podnoszenie sztangi do klatki oraz wyciskanie leżąc - 2 x 3kg
biceps i wyciskanie francuskie - 2 x 1,5 kg

Moja instruktorka stwierdziła, ze mam bardzo ładnie zaznaczone mięśnie, zresztą sama podczas ćwiczeń widzę, ze u mnie są one lepiej widoczne niż u większości dziewczyn. Widać taka moja uroda.
Zastanawiam się więc czy zwiększenie obciążenia na nogi to w moim przypadku dobre wyjście. Jak myślicie?
Powiem ci ze po 1,5 kg. na nogi to by mi się nie chciało sztangi brać Fakt że instruktor zazwyczaj wie lepiej więc spierać się nie będę ale na logikę branie tyle samo obciążenia na nogi co na biceps/triceps to jednak bardzo mało poza tym mięśnie z powietrza nie rosną i dość trudno je rozbudować bez odpowiedniej diety co widzę po sobie. Może skonsultuj to z innym instruktorem takich zajęć?
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:53   #184
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:02
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 21:51   #185
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:02
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 22:28   #186
fuzzystone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 14
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;36915180]hej dziewczynki, jak tam u was cwiczenia ida?

U mnie bardzo dobrze, w koncu udaje mi sie chodzic (od ponad miesiaca) regularnie 2xtyg.

W tej chwili biore:
Squat waski/szeroki + wypady - 15kg
Klata - 10kg
Plecy i Podrzuty - 10kg
Biceps - 7,5kg
Barki - 7,5kg[/QUOTE]

ja tylko powiem, że na klatkę robię same pompki zamiast wyciskania ze sztangą.

Dodam też, że miałam okazję przez trzy miesiące chodzić na LesMills BodyPump (za granicą) i z przykrością stwierdzam, że sposób prowadzenia to jest przepaść wobec tego co my w Polsce mamy. ZAJĘCIA BYŁY GENIALNE! Instruktorzy są tak zmotywowani, widać że ćwiczą także sami dla siebie ...
fuzzystone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 09:54   #187
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Dołączam do grona "sztangistek".

Na pierwszym treningu byłam w sobotę i bardzo mi się spodobało!
Trochę przeraziło mnie to,że moja "siłowa" wytrzymałość okazała się dość niska.
Ale wiem,że się poprawię.

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych dziewczyn:

Czy treningi ze sztangą 3x w tygodniu wystarczą abym zwiększyła swą wytrzymałość i siłę?

Dodatkowo trenuję sporty walki (ale o dziwo wbrew pozorom tutaj siła mi się nie rozbudowała ->tylko kondycję mam dobrą ). Chodzę też na pole dance 3x w tygodniu( ale to jest poziom podstawowy i na razie nie patrzę na to jak na mega trening gdyż bardziej skupiam się na tym aby w ogóle utrzymać się na rurce), no i pływam 1 x w tygodniu bite 60 minut bez przerwy.
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-21, 09:32   #188
fuzzystone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 14
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez QueenBlair Pokaż wiadomość
Dołączam do grona "sztangistek".

Na pierwszym treningu byłam w sobotę i bardzo mi się spodobało!
Trochę przeraziło mnie to,że moja "siłowa" wytrzymałość okazała się dość niska.
Ale wiem,że się poprawię.

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych dziewczyn:

Czy treningi ze sztangą 3x w tygodniu wystarczą abym zwiększyła swą wytrzymałość i siłę?

Dodatkowo trenuję sporty walki (ale o dziwo wbrew pozorom tutaj siła mi się nie rozbudowała ->tylko kondycję mam dobrą ). Chodzę też na pole dance 3x w tygodniu( ale to jest poziom podstawowy i na razie nie patrzę na to jak na mega trening gdyż bardziej skupiam się na tym aby w ogóle utrzymać się na rurce), no i pływam 1 x w tygodniu bite 60 minut bez przerwy.
Biorąc pod uwagę, że dopiero zaczynasz, to może być - nie mam jednak pojęcia, do jakiego stopnia obciążenia uda Ci się dojść - pamiętaj jednak, że przy obciążeniach typu komplet będziesz musiała mieć czas na zregenerowanie się, bo zaczniesz mocno obciążać stawy - wtedy sztanga może zacząć nieco kolidować np. ze sztukami walki - mówię z własnego doświadczenia. Nie wiem też, czy chodzisz na normalny trening czy na zawodniczy - bo jest to zasadnicza różnica.
Jeśli chodzi o pole dance, to ja bym sobie dała spokój i na przykład po pół roku regularnej sztangi bym wróciła - kiedy ręce się wzmocnią.
Ogólnie uważam, że co za dużo to niezdrowo i czasami nie ma co przeginać, bo w pewnym momencie może to niekorzystnie odbić się na zdrowiu - lepszy jeden trening a wykonany porządnie niż pięć robionych po łebkach.
fuzzystone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 06:39   #189
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez fuzzystone Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę, że dopiero zaczynasz, to może być - nie mam jednak pojęcia, do jakiego stopnia obciążenia uda Ci się dojść - pamiętaj jednak, że przy obciążeniach typu komplet będziesz musiała mieć czas na zregenerowanie się, bo zaczniesz mocno obciążać stawy - wtedy sztanga może zacząć nieco kolidować np. ze sztukami walki - mówię z własnego doświadczenia. Nie wiem też, czy chodzisz na normalny trening czy na zawodniczy - bo jest to zasadnicza różnica.
Jeśli chodzi o pole dance, to ja bym sobie dała spokój i na przykład po pół roku regularnej sztangi bym wróciła - kiedy ręce się wzmocnią.
Ogólnie uważam, że co za dużo to niezdrowo i czasami nie ma co przeginać, bo w pewnym momencie może to niekorzystnie odbić się na zdrowiu - lepszy jeden trening a wykonany porządnie niż pięć robionych po łebkach.
Sporty walki idą mi dobrze , przykładam się do treningów. Mam sparingi oraz treningi polegajace na nauce technik.
Odnośnie pole to efekty są, ręce się wzmocniły i robię już kilka fajnych figur

Dziękuję za odpowiedź. Odnośnie sztang to dziś idę na kolejny trening,mam nadzieję,że mimo wszystko będą postępy.
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 13:50   #190
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

zadałam to pytanie w innym wątku, ale chyba ten będzie bardziej odpowiedni. mianowicie mam pytanie dotyczące "body pump". zakochałam się w sztandze!! dawno temu odłożyłam ją głęboko do szafy i zapomniałam o jej istnieniu. przy świątecznych porządkach omal mnie nie zabiła i pomyślałam, że może warto się nią zająć
ćwiczę w domu, z filmików na youtube, bo w moim mieście nie ma siłowni ani fitness klubu
moja zagwozdka polega na tym, że moja sztanga jest łamana, a we wszystkich filmikach używają prostej. myślicie, że mimo wszystko mogę śmigać z łamaną czy przygotować się na grubszą inwestycję?
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 08:42   #191
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
zadałam to pytanie w innym wątku, ale chyba ten będzie bardziej odpowiedni. mianowicie mam pytanie dotyczące "body pump". zakochałam się w sztandze!! dawno temu odłożyłam ją głęboko do szafy i zapomniałam o jej istnieniu. przy świątecznych porządkach omal mnie nie zabiła i pomyślałam, że może warto się nią zająć
ćwiczę w domu, z filmików na youtube, bo w moim mieście nie ma siłowni ani fitness klubu
moja zagwozdka polega na tym, że moja sztanga jest łamana, a we wszystkich filmikach używają prostej. myślicie, że mimo wszystko mogę śmigać z łamaną czy przygotować się na grubszą inwestycję?
Gdzie nabyłaś swoją sztangę i jeśli można wiedzieć to ile kosztowała?
Kiedys chodziłam na zajecia body pump i uwielbiałam je, efekty były niesamowite
Niestety mam teraz możliwości ćwiczyć w klubie, ale mam sporo miejsca w domu.
Myślę, że mogłabyś używać tej swojej łamanej sztangi choć najlepiej spytać jakiegoś trenera np. z klubu.
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 23:47   #192
fuzzystone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 14
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Czy ja wiem czy taki gruby wydatek? Ja teraz ćwiczę 2 razy w klubie na zajęciach Magic bar plus 2 razy w domu do Body Pump choreografii 87 (wyszła we wrześniu 2013) Les Millsów.

W domu używam sprzęt tiguara (wychodzi najtaniej i jest bardziej wygodny od ogumowanego sprzętu reeboka - mam na myśli gryf)
http://www.fitness.shop.pl/sprzet-fi...ceneo_spo=true

Komplet wyszedł mnie jak widać ok 200 zeta. Do tego kupiłam używany step na allegro i matę. Muszę jeszcze dokupić 2 talerze 5 kg i będzie git

Edytowane przez fuzzystone
Czas edycji: 2014-01-31 o 23:49
fuzzystone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 20:02   #193
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez fuzzystone Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy taki gruby wydatek? Ja teraz ćwiczę 2 razy w klubie na zajęciach Magic bar plus 2 razy w domu do Body Pump choreografii 87 (wyszła we wrześniu 2013) Les Millsów.

W domu używam sprzęt tiguara (wychodzi najtaniej i jest bardziej wygodny od ogumowanego sprzętu reeboka - mam na myśli gryf)
http://www.fitness.shop.pl/sprzet-fi...ceneo_spo=true

Komplet wyszedł mnie jak widać ok 200 zeta. Do tego kupiłam używany step na allegro i matę. Muszę jeszcze dokupić 2 talerze 5 kg i będzie git
dzieki za linka !
A skąd bierzesz filmiki? te choreografie les mills to chyba trzeba się do nich zapisać? bardzo mnie ten trening ciekawi,
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 01:14   #194
fuzzystone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 14
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
dzieki za linka !
A skąd bierzesz filmiki? te choreografie les mills to chyba trzeba się do nich zapisać? bardzo mnie ten trening ciekawi,
1. Aktualizowana lista choreografii (prawie od samego początku, od 14 bodajże) wraz z dokładnymi tytułami piosenek i nazwami wykonawców (kolejność tracków odpowiada kolejności ćwiczeń/partii ciała i jest niezmienna) jest tutaj:
http://www.totallylesmills.com/site/BODYPUMP

2. Komplety zawierające płyty DVD z muzyką, nagraniem treningu i tzw. choreography notes (taka książeczka zawierająca rozpiskę każdego tracka krok po kroku i minuta po minucie włącznie z uwzględnieniem tekstu danego utworu) są dostępne albo przez Les Millsów albo na ebay.co.uk - niestety ludzie licytują i są drogie, gdzieś do 400 złotych wychodzi, ale tyle to kosztuje. Nawet szkolenie Magic Bar u Inki Szymański gdzie dostajesz jej płytę też kosztuje podobnie.

3. Miałam okazję chodzić na BP u źródła, czyli w Australii - tam to się zaczęło, kluby od lat pracują wg. tego systemu i poziom jest bardzo, ale to bardzo wysoki - mam porównanie z Magic Barem polskim i niestety jest to przepaść (na niekorzyść Polski niestety). Les Millsi wydają choreografie w systemie kwartalnym i są one dopracowane do perfekcji, bardzo różnorodne i naprawdę trudne, ja po 6 latach chodzenia na Magic Bar trafiłam na BP release 81 i mało nie umarłam na zajęciach a naprawdę byłam w doskonałej formie.

4. Wracając do Twojego pytania. Ja korzystam z YT, czasami trafiają się tzw. assessment videos - filmiki nagrywane przez instruktorów na potrzeby weryfikacji LesMills. Potem zgrywam sobie programem Youtube downloader (http://www.youtubedownloaderhd.com), przekonwertowuję na format avi, nagrywam na płytę i puszczam na telewizorze LCD - fajnie się do tego ćwiczy.
Tutaj masz przykład, prowadząca jest ok. ja sobie teraz ćwiczę do tego
https://www.youtube.com/watch?v=nlefLCX5xXU
fuzzystone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 08:16   #195
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez fuzzystone Pokaż wiadomość
1. Aktualizowana lista choreografii (prawie od samego początku, od 14 bodajże) wraz z dokładnymi tytułami piosenek i nazwami wykonawców (kolejność tracków odpowiada kolejności ćwiczeń/partii ciała i jest niezmienna) jest tutaj:
http://www.totallylesmills.com/site/BODYPUMP

2. Komplety zawierające płyty DVD z muzyką, nagraniem treningu i tzw. choreography notes (taka książeczka zawierająca rozpiskę każdego tracka krok po kroku i minuta po minucie włącznie z uwzględnieniem tekstu danego utworu) są dostępne albo przez Les Millsów albo na ebay.co.uk - niestety ludzie licytują i są drogie, gdzieś do 400 złotych wychodzi, ale tyle to kosztuje. Nawet szkolenie Magic Bar u Inki Szymański gdzie dostajesz jej płytę też kosztuje podobnie.

3. Miałam okazję chodzić na BP u źródła, czyli w Australii - tam to się zaczęło, kluby od lat pracują wg. tego systemu i poziom jest bardzo, ale to bardzo wysoki - mam porównanie z Magic Barem polskim i niestety jest to przepaść (na niekorzyść Polski niestety). Les Millsi wydają choreografie w systemie kwartalnym i są one dopracowane do perfekcji, bardzo różnorodne i naprawdę trudne, ja po 6 latach chodzenia na Magic Bar trafiłam na BP release 81 i mało nie umarłam na zajęciach a naprawdę byłam w doskonałej formie.

4. Wracając do Twojego pytania. Ja korzystam z YT, czasami trafiają się tzw. assessment videos - filmiki nagrywane przez instruktorów na potrzeby weryfikacji LesMills. Potem zgrywam sobie programem Youtube downloader (http://www.youtubedownloaderhd.com), przekonwertowuję na format avi, nagrywam na płytę i puszczam na telewizorze LCD - fajnie się do tego ćwiczy.
Tutaj masz przykład, prowadząca jest ok. ja sobie teraz ćwiczę do tego
https://www.youtube.com/watch?v=nlefLCX5xXU
Dziekuje za tak wyczerpująca odpowiedź
Tutaj gdzie mieszkam niestety pojawia się bariera jezykowa jesli chodzi o zajecia w grupie. Z drugiej strony jakbym sie przemogla...

Bardzo lubie natomiast cwiczyc w domu, kompletuje sobie jakis sprzet, mate, hantelki, mam sporo miejsca i lustro w którym się widze.

TŻ namawia mnie na ćwiczenia siłowe, od miesiąca dzień w dzień piłuje Jillian Michaels, trzymajac dietę 1500kcal. W sobote zważyłam się i zmierzyłam i załamałam, bo nie schudłam nic, zupełnie nic, ani żadne cm nie spadły.

Chyba kupie sobie ta sztange z Twojego linka, do tego faktycznie jakis uzywany stepper z Allegro.

Poszukam jakichś treningówna YT ewentualnie na chomikuj.
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 13:46   #196
julka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

@fuzzystone
widzę, że mamy podobne preferencje też ćwiczę do tego filmu na youtube i też chciałam kupić tę sztangę. jednak zdecydowałam się na cięższą (30kg), bo planuję robić przysiady z większym obciążeniem przy małej ilości powtórzeń.

jeśli chodzi o filmy na youtube - dziewczyny, faktycznie nagrywajcie je sobie. prawie pod każdym filmem "bodypump assessment" jest prośba kanału Les Mills o ustawienie filmu jako "prywatny". jeden z moich ulubinych został ostatnio usunięty.

@Novotna
na allegro (w ogóle w necie) jest dużo sztang prawie o połowę tańszych. patrząc na jej wagę, wychodzi dosyć drogo. chociaż wygląda bardzo sympatycznie i talerze mają uchwyty, więc mogą służyć jako ciężarki.

Edytowane przez julka444
Czas edycji: 2014-02-04 o 13:58
julka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 00:24   #197
fuzzystone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 14
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez julka444 Pokaż wiadomość
@fuzzystone
widzę, że mamy podobne preferencje też ćwiczę do tego filmu na youtube i też chciałam kupić tę sztangę. jednak zdecydowałam się na cięższą (30kg), bo planuję robić przysiady z większym obciążeniem przy małej ilości powtórzeń.

jeśli chodzi o filmy na youtube - dziewczyny, faktycznie nagrywajcie je sobie. prawie pod każdym filmem "bodypump assessment" jest prośba kanału Les Mills o ustawienie filmu jako "prywatny". jeden z moich ulubinych został ostatnio usunięty.

@Novotna
na allegro (w ogóle w necie) jest dużo sztang prawie o połowę tańszych. patrząc na jej wagę, wychodzi dosyć drogo. chociaż wygląda bardzo sympatycznie i talerze mają uchwyty, więc mogą służyć jako ciężarki.

Julka, ja nigdzie nie widziałam sztang do BP tańszych niż ten Tiguar - a to jest dość profesjonalny sprzęt, plus jest niezle wykonany jak na te 200 zlotych. Waga całkowita 19 kg. Do tego ma cienki gryf, a nie syfiaste i grube ogumowane coś, jak np. sprzęt Apusa, Jordana czy Reeboka, który kosztuje od 400 do 800 zeta za komplet - patrz tutaj:
http://www.fitness.shop.pl/sprzet-fi...tness-z-zesta/

http://www.fitness4you.pl/sztanga-do...0,det,389.html (chyba oszaleli)

Co do zwiększenia ciężaru, to ja dokupię dwa obciążenia po 5 kg i będzie jak znalazł na wypady - będą pasować do tego cienkiego gryfa, on ma średnicę chyba 2,6 czy 2,7.

o takie sobie kupię

http://www.fitness.shop.pl/sprzet-do...ie-kompozyto2/

Edytowane przez fuzzystone
Czas edycji: 2014-02-05 o 00:37
fuzzystone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 07:42   #198
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez fuzzystone Pokaż wiadomość
Julka, ja nigdzie nie widziałam sztang do BP tańszych niż ten Tiguar - a to jest dość profesjonalny sprzęt, plus jest niezle wykonany jak na te 200 zlotych. Waga całkowita 19 kg. Do tego ma cienki gryf, a nie syfiaste i grube ogumowane coś, jak np. sprzęt Apusa, Jordana czy Reeboka, który kosztuje od 400 do 800 zeta za komplet - patrz tutaj:
http://www.fitness.shop.pl/sprzet-fi...tness-z-zesta/

http://www.fitness4you.pl/sztanga-do...0,det,389.html (chyba oszaleli)

Co do zwiększenia ciężaru, to ja dokupię dwa obciążenia po 5 kg i będzie jak znalazł na wypady - będą pasować do tego cienkiego gryfa, on ma średnicę chyba 2,6 czy 2,7.

o takie sobie kupię

http://www.fitness.shop.pl/sprzet-do...ie-kompozyto2/
Mi TŻ znalazł na niemieckim ebayu za 40 euro ale nie wkleje Wam teraz linka bo w pracy mam zablokowane. Tylko tamta miała okrągłe talerze więc by się mogła turlać. A on polecał ja z tego względu że miałą gumowany gryf.

Ja na 90% skuszę się na tą z linkam, wygląda sympatycznie i talerzy można będzie użyć jako wolnych ciężarków.

Znalazłam jakiś step na allegro za 65zł.

Narazie doćwiczam jeszcze te programy co mam z Jillian (które trzeba robić prawie codziennie) a jak skompletuje sprzęt to zaczne porządniej ćwiczyć a rzadziej Chyba, ze zaczne z kijem od miotły robić przysiady żeby opanować technike

No i chyba będę robić przemeblowanie w pokoju, żebym widziała się w lustrze. Marzy mi się takie duże na wysokość człowieka ...
__________________

Edytowane przez _Novotna_
Czas edycji: 2014-02-05 o 07:47
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 19:38   #199
julka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez fuzzystone Pokaż wiadomość
Julka, ja nigdzie nie widziałam sztang do BP tańszych niż ten Tiguar - a to jest dość profesjonalny sprzęt, plus jest niezle wykonany jak na te 200 zlotych. Waga całkowita 19 kg. Do tego ma cienki gryf, a nie syfiaste i grube ogumowane coś, jak np. sprzęt Apusa, Jordana czy Reeboka, który kosztuje od 400 do 800 zeta za komplet - patrz tutaj:
http://www.fitness.shop.pl/sprzet-fi...tness-z-zesta/

http://www.fitness4you.pl/sztanga-do...0,det,389.html (chyba oszaleli)

Co do zwiększenia ciężaru, to ja dokupię dwa obciążenia po 5 kg i będzie jak znalazł na wypady - będą pasować do tego cienkiego gryfa, on ma średnicę chyba 2,6 czy 2,7.

o takie sobie kupię

http://www.fitness.shop.pl/sprzet-do...ie-kompozyto2/

Ha, ja nawet nie szukałam "sztangi do BP", ale po prostu sztangi (tiguar wpadła mi w oko ze względu na estetykę). Wyszłam z założenia, że sztanga sztandze równa i jako jedyne kryteria obrałam wagę/cenę. Nawet nie zwróciłam uwagi, że ta, którą wybrałam ma 180 cm! Na szczęście mam trochę miejsca w domu.

Jedna rzecz, która mnie trochę denerwuje to jest to, że jest ona gwintowana i nie ma zacisków, ale takie nakrętki. I naprawdę trzeba silnej łapy, żeby talerze nie zaczęly się luzować przy podrzutach (przy innych ćwiczeniach nie ma problemu). To odkręcanie/zakręcanie zajmuje troszkę czasu, zwłaszcza, że przy 180 pewnie sam gwint jest dłuższy. Gruby gryf (26mm, ok 10 kg) mi odpowiada-z takim ćwiczyłam wcześnej w klubie.

Więc jesli ktoś zdecyduje się na sztangę "nie-do-BP" (choćby ze względów ekonomicznych) to uczulam - kupujcie takie z normalnymi zaciskami, a nie nakrętkami.

Kolejna sprawa - zanim odpaliłam filmiki body pump na youtube, to nawet nie wiedziałam, że podczas tych ćwiczeń używa się też samych ciężarków (co byłoby dodatkowym argumentem na korzyść tiguar). Jak chodziłam na magic bar kilka lat temu, to były ćwiczenia tylko ze sztangą, (no i sztangi miały klasyczne zaciski. Ciekawa jestem, jakie są teraz "trendy" w polskich klubach? Znając życie, instruktorzy czerpią inspiracje z zachodu?

to jest sztanga, którą kupiłam
http://allegro.pl/show_item.php?item=3863620336

Edytowane przez julka444
Czas edycji: 2014-02-05 o 20:16
julka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 13:33   #200
fuzzystone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 14
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez julka444 Pokaż wiadomość
Jedna rzecz, która mnie trochę denerwuje to jest to, że jest ona gwintowana i nie ma zacisków, ale takie nakrętki. I naprawdę trzeba silnej łapy, żeby talerze nie zaczęly się luzować przy podrzutach (przy innych ćwiczeniach nie ma problemu). To odkręcanie/zakręcanie zajmuje troszkę czasu, zwłaszcza, że przy 180 pewnie sam gwint jest dłuższy.
Fakt, to musi być wkurzające.

Cytat:
Napisane przez julka444 Pokaż wiadomość
Gruby gryf (26mm, ok 10 kg) mi odpowiada-z takim ćwiczyłam wcześnej w klubie.
Tiguar i te normalne do body pumpu mają 26 - 27 mm średnicy, czyli różnica żadna. Problem zaczyna się z tymi gumowanymi, one mają nawet 34 mm i to jest problem, zwłaszcza jeśli np. na podrzuty czy martwe ciagi założysz sobie np. komplet - nie da się tego precyzyjnie trzymać, to dobre przy małych obciążeniach.

Cytat:
Napisane przez julka444 Pokaż wiadomość
Kolejna sprawa - zanim odpaliłam filmiki body pump na youtube, to nawet nie wiedziałam, że podczas tych ćwiczeń używa się też samych ciężarków (co byłoby dodatkowym argumentem na korzyść tiguar). Jak chodziłam na magic bar kilka lat temu, to były ćwiczenia tylko ze sztangą, (no i sztangi miały klasyczne zaciski. Ciekawa jestem, jakie są teraz "trendy" w polskich klubach? Znając życie, instruktorzy czerpią inspiracje z zachodu?
trendy są żadne, zakładam że na MB robią dokładnie to samo co 4 lata temu tyle że do innej muzyki, zmiany w ćwiczeniach pewnie nie ma żadnej. Inka Szymański zmotywowana konkurencją (les millsi jednak weszli do polski i szkolenia już robią) "ruszyła się" dopiero teraz i zaczeła te choreografie robić w miarę regularnie, wcześniej chyba 1 na rok wychodziła a zgodnie z teorią to powinna nowa być co 4 miesiące Ogólnie Magic bar to w kółko to samo, no chyba że teraz ta nowa choreografia (o nazwie Formidable) coś nowego wniesie.

W BP wszystko zależy od danej wersji - czasami jest tak, że np. triceps jest dzielony na 3 części: wąskie wyciskanie do brzucha, pompki męskie plus ćwiczenia z obciążnikiem, albo samo wyciskanie. Barki podobnie: np. połowa z cieżarkami a druga połowa to kombinowane wyciskanie i wyrzuty nad głowę. Albo pompki. Podobnie z plecami. Dlatego jestem zdania że BP bije na głowę Magic Bar pod kątem różnorodności - nie chodzi o to, że chwalę to, co zagraniczne, ale ich trening i dobór piosenek jest po prostu lepszy.

A propos stepów: dziewczyny, zwracajcie uwagę na długość stepu, nie kupujcie tych najtańszych do użytku domowego (to te do 100 złotych typu mini stepper, czy Spokey patrz zdjęcie poniżej). One są bardzo krótkie, do 70 cm i nie zapewniają wystarczającego podparcia pleców przy wyciskaniu w leżeniu - te używane w klubach mają długość powyżej 90 cm i to naprawdę robi róznicę dla kręgosłupa.

Ja polecam to
http://allegro.pl/step-do-aerobiku-a...944689469.html

albo coś tego typu:


Na swoje potrzeby kupiłam używany, taki jak ten powyżej za 160 złotych. Przydaje się ogólnie do róznych ćwiczeń, brzuchy mozna robic i takie tam
fuzzystone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 08:51   #201
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Dziewczyny chodzicie jeszcze na pump?
Ja kupiłam sztange do domu, ale brakowało mi motywacji.
Zapisałam sie do klubu fitness i wczoraj byłam na pierwszym Body Pump Les Mills, szalenstwo jakies ale muzyka swietna i ta energia
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 23:59   #202
fuzzystone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 14
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny chodzicie jeszcze na pump?
Ja kupiłam sztange do domu, ale brakowało mi motywacji.
Zapisałam sie do klubu fitness i wczoraj byłam na pierwszym Body Pump Les Mills, szalenstwo jakies ale muzyka swietna i ta energia
To pewnie robiłaś choreografię nr 90. Jak na mój gust dziwna, ale ujdzie
fuzzystone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 22:51   #203
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Cytat:
Napisane przez fuzzystone Pokaż wiadomość
To pewnie robiłaś choreografię nr 90. Jak na mój gust dziwna, ale ujdzie

Dlaczego uważasz, że jest dziwna? Nie mam wielkiego porównania, ale podobało mi się.
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 11:59   #204
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Hej hej,

jakies 3 tygodnie temu zakochalam sie w zajeciach Body Pump (Les Mills). Gdyby nie okrutne zakwasy (mimo ze jestem calkiem wytrenowana), to pewnie chodzilabym na prawde co drugi dzien. Na razie chodze co 4 dni, gdyz czesciej sie nie da (regeneracja).

Zaczynam od obciazenia 2,5kg na strone, czasem dokladam doatkowe 1kg, np do squats.

Musze przyznac, efekty mega szybko widac, nawet po 3-4 razach: wzmocnione plecy, ladnie zarysowane ramiona, mocniejsze miesnie w okolicach obojczyka/klatka piersiowa.

Jedyne czego mi brakuje w programie Les Mills, to pozadna sesja rozciagania po, dlatego musze zatroszczyc sie o to sama, po zajeciach.
__________________
Moje Ilustracje - Zapraszam serdecznie <3

Kobiece Zen - Strefa dla Ciała i Duszy (grupa FB)
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 21:33   #205
ashley113
Raczkowanie
 
Avatar ashley113
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

dziewczyny, potrzebuję wsparcia. od dwóch miesięcy regularnie chodzę na magic bar (3 razy w tygodniu wtorek, czwartek, sobota).
przez ten czas oprócz fantastycznych efektów w postaci ujędrnionego i mniej galaretowego ciała pojawił się dość istotny mankament... przytyłam jakieś 6kg. od razu mówię - na pewno częściowo są to mięśnie które są ciężkie ale jest też spora ilość tłuszczu... :/
owszem jestem łasuchem, ale nigdy nie miałam problemów z wagą. mogłam jeść wszystko w dużych ilościach i nie tyłam. teraz przybieram na wadze mimo w miarę zbilansowanej diecie... obawiam się że zbliżam się do przekroczenia granicy apetycznego wyglądu...

czy jest jakiś sposób (oprócz morderczej diety) żeby nie tyć? w czym popełniam błąd?
ashley113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 14:14   #206
Annify
Rozeznanie
 
Avatar Annify
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: infinity
Wiadomości: 888
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Hej dziewczyny

Zainteresowana ćwiczeniami magic bar, znalazłam tutaj was i trochę poczytałam.
Obecnie zaczynam swoją przygodę z ćwiczeniami fitness, choć wcześniej zdarzało mi się chodzić na samą siłownię, ale z przerwami, więc można stwierdzić, że uczę się wszystkiego od początku.
Na zajęciach MB byłam 5 razy póki co i we wtorek idę kolejny raz.
Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że są to ciekawsze zajęcia od pupomanii, płaskiego brzucha, czy zumby

Natomiast po lekturze tutaj wizażowej, zastanawiam się ile ważą gryfy i jaką mają długość, i czy jest jakieś zróżnicowanie w nich? Możecie podpowiedzieć początkującej?
__________________
Annify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 23:30   #207
fuzzystone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 14
Dot.: ....:::::::MAGIC BAR::::......Sztanga - Najlepszy trening na cale cialo

Jeśli chodzi o gryfy do magica/bodypump etc. to największa różnica jest w przypadku "zwykłych" i ogumowanych - te gumowane mają dużo większą średnicę (utrudniają chwyt, zwłaszcza przy bicepsie i martwym ciągu z dużym obciążeniem) i chyba na oko jakieś 2 kg ważą.

Ja posiadam taki sprzęt i jestem zadowolona:
http://www.fitness.shop.pl/sprzet-fi...-power-gym-ti/
Waga - zgodnie z danymi producenta 1,1 kg.

Wiem, że bywają w niektórych klubach "stare" zestawy marki York, czarne i ich gryfy są jeszcze cieńsze i lżejsze. "Nowe" yorki sądząc ze specyfikacji są grubsze i cięższe 2 kg- nie próbowałam.

Reasumując: jak już wspomniałam, odradzam ćwiczenie na czymś takim: http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17966-Zestaw-magic-bar-body-pump-Apus-Sports.html
z uwagi na to, że kiepsko sprawdza się przy dużym obciążeniu.

Ale w sumie każdy ćwiczy na czym chce.
fuzzystone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 00:30:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.