zmiana koloru naturalnego po farbowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-19, 01:47   #1
Eryka 2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1

zmiana koloru naturalnego po farbowaniu


Witam,
To mój pierwszy post na forum a wiec witam wszystkich Na forum zaprowadzil mnie pewien problem. Otóz: Mam dosyc ciemne wlosy - tak jak cala moja rodzina. Urodzilam sie z czarnymi wlosami ktore jednak raz dwa wyplowialy i stalam sie blondynka a raczej szatynka z blond reflexami ( w lecie). Od 8-9 roku zycia wlosy zaczeły ciemniec i kazdego roku sa coraz ciemniejsze ( w tej chwili sa brazowe ale mysle zee bede takie jakie maja moi rodzice - prawie czarne).No i tu jest problem czy szampon koloryzujacy moze wplynac na te moje naturalne "ciemnienie" wlosow? Ja mam naprawde dziwne wlosy raz wydaja sie jasno brazowe innym razem prawie czarne! Konczac moj dlugi post prosze o odp czy jesli pofarboje wlosy szamponem koloryzujacym Palette (braz) to czy to wplynie na moj naturalny kolor wlosow? Bardzo prosze o odp fachowca, pytalam sie juz kilku fryzjerow i podaja sprzeczne informacje
Pozdrawiam
Eryka 2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 09:43   #2
ja001
Przyczajenie
 
Avatar ja001
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4
Dot.: zmiana koloru naturalnego po farbowaniu

Nie powinno wpłynąć na kolor Twoich włosów. Regularnie moja dobra koleżanka farbuje włosy szamopnetką i odrastają jej w normalnym kolorze Farbujesz tylko część, która jest z zewnątrz- nie wpłynie to na cebulkę i kolor Twoich włosów. Chociaż może Ci się wydawać, że będę trochę ciemniejsze, bo włosy przy samej głowie są trochę ciemniejsze niż dalej.
ja001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 06:39   #3
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: zmiana koloru naturalnego po farbowaniu

od razu zastrzegam, że nie jestem profesjonalistką ale byłam ostatnio u mojej fryzjerki na farbowaniu i jak zwykle zaczęłam marudzić Powiedziałam jej, że chciałabym wrócić chyba do naturalnego koloru i przestać farbować. No więc pani fryzjerka powiedziała, że każde kolejne farbowanie wpływa jednak na naturalny pigment włosa i zwykle sprawia, że naturalny kolor jest bledszy i mniej intensywny, ale nic nie wspomniała o tym, że kolor się zmienia.
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 22:11   #4
kasiejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 27
Dot.: zmiana koloru naturalnego po farbowaniu

więc tak: farbowania nie mają wpływu na naturalny kolor czego dowodem są odrosty. włosy ciemnieją z wiekiem. wszystko co dotyczy włosa zapisane jest w jego cebulce. farba nie dostaje się do środka i nie dociera do cebulki, więc nic w niej nie zmienia. włosy ciemnieją z wiekiem a potem tracą pigment w związku z czym pojawiają się pierwsze siwe żyłki a potem jest ich już tylko więcej. możesz spokojnie farbować szamponetkami. zmiana naturalnego koloru włosów po farbowaniu to tylko mit.
kasiejos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 11:08   #5
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: zmiana koloru naturalnego po farbowaniu

Eryka, spokojnie możesz farbować. Ja od lat farbuję na jaśniejszy blond niż mam i włosy są takie jakie były. Nie masz też czarnego koloru, bo skoro widzisz je też jaśniejszymi jako jasny brąz to napewno nie masz ani czarnego ani ciemnego brązu. Bo włosy czarne to takie aż usmolone czernią, one nie będą jaśniejsze. Pamiętaj, że w dzień i na słońcu mamy kolorek jaśniejszy natomiast wieczorem jest on zawsze ciemniejszy, bo mniejsze jest natężenie światła.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.