Listopadowe mamy 2023 - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-15, 17:31   #961
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Nawet nie masz pojęcia jak ja się cieszę Tym bardziej, że nie widać po mnie ciąży i czasem miewałam myśli, że może nie wszystko jest ok


Ja butelkę dostałam gratis. Zamówiłam darmową paczkę dla noworodka z jednego sklepu i możecie zobaczyć w załączniku co mi wysłali Podobną paczkę dostałam też od położnej na pierwszej wizycie. Jest też paczka od ubezpieczyciela zdrowotnego, którą muszę zamówić ale ta jest akurat skierowana dla matki: są podpaski, majtki poporodowe, ochraniacz na materac i kosmetyki.
O ja, ale super ta paczka!!! Mega przydatne!
Ja się zarejestrowałam na jakichś stronach i też mają mi wysłać coś tam
Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wszystkie imiona dla dziewczynek śliczne


Łóżeczko jest jak nowe. Nawet materac nówka.
Jeszcze będziemy szukać dostawki do łóżka. Też z drugiej ręki.


Już mogę się pochwalić Będzie Liliana
Mąż w wielkim szoku, bo wszyscy mówili, że na sto% chłopak Potrzebował trochę czasu, by dojść do siebie.
I co najważniejsze: z maleństwem wszystko ok! Tylko pleców nie można było sprawdzić. Pani mówiła, że widzi, że jest ok ale musi mieć dokładny obraz. Skakałam, byłam się wysiusać, coś na szybko zjadłam, pani masowała mi brzuszek ale dziecko i tak nie chciało się przekręcić także za tydzień mam przyjechać jeszcze raz na szybkie usg.

Co do imion, to dla dziewczynki miałam wybrane dwa: Liliana i Nadia. Dla chłopca nie miałam pomysłu, było mi wszystko jedno i mąż miał wybrać, zdecydować.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------


Też się zastanawiam czy nie dać dwóch imion Wtedy byłabym w stu% usatysfakcjonowana
Moje dzieciaki mają po 2 imiona przy czym na syna mówię jego drugim imieniem, a córkę pierwszym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 17:37   #962
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Laura bardzo mi się podoba, Liliana też ale już jest u nas w rodzinie.

U nas będzie Milena miało tak być przy pierwszym dziecku, jednak był chłopak, ale imię dla dziewczynki mieliśmy w razie czego coś tam teraz rozmawialiśmy o innych imionach ale stwierdziliśmy że skoro od 4 lat nam się podoba Milena to tak zostanie

Laydy super ze z dzieciaczkiem wszystko dobrze, fajna paczka, ale nie rozumiem po co zawsze dają ten sudocrem, on wysusza a poleca się go niby na odparzenia.

Ja jeszcze nic nie zamawiam, ale pewnie to dlatego że większość rzeczy mamy. Podje na l4 to powoli będę przeglądać co się nada po starszym.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 17:37   #963
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja właśnie nie chce dwóch imion, bo sama mam dwa i nie wiem czemu, ale zawsze wkurza mnie wpisywaniem dwóch gdzieś w dokumentach No leniwy człowiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 17:49   #964
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
O tak, też to braliśmy pod uwagę, że Zosię to małe łobuziaki, dotarły do nas takie plotki od znajomych do tego rodzić będę pod znakiem skorpiona, więc nie chciałam łączyć tego combo a Kaja to też idealne imię dla dziewczynki skorpiona. Nie wierzę zbytnio w znaki zodiaku, ale lubię sobie poczytać

Może Jagoda? Powiedz mu, że to taka bardziej nowoczesna wersja Jadwigii


Mi się Laura podoba od wielu lat, ale też zależy mi na mniej popularnym imieniu. Sama mam mało popularne imię, bliżej Kai obecnie w rankingach i widzę same plusy. A Laura wystrzeliła ostatnio w rankingach, Helenki mamy między znajomymi 3 i jedną Zosię. Laurę też mamy jedną w otoczeniu.

Pani Auto coś mi się źle cytuje Twój post. Mi tez Łucja baaaardzo się podoba, ale niestety tylko mi i o dziwo mojej babci. Ale nie mówię pass, może druga też będzie dziewczynka
ja tam jednak boję się skorpiona, wszyscy mnie straszą.Więc mam taką myśl,żeby jednak była Maria.W założeniu po mojej babci, która zmarła 1,5 roku temu, urodzona była 12 listopada(mam nadzieję,że w naszym przypadku uda sie 13.11 ) i była cudowną,dobrą kobietą.I wtedy na drugie raczej Helena.
U nas w rodzinie zawsze była tradycja,że na pierwsze lub drugie imię Maria.I tak moja mama jest Maria (ale używa drugiego imienia),Babcia była Maria, ja i wszystkie kuzynki mamy na drugie Maria.Moja pierwsza córa ma Maria, przy drugiej się wyłamałam i dostała drugie po mnie

Dla chłopca klasyki: Jaś, Staś lub Antek.Z wyżyn rankingów,ale w naszym otoczeniu malutko.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Mi również podoba mi się Róża i Rozalia Ale też zostały odrzucone przez tatusia.

U nas Natalia zostaję Natalią. Drugiego imienia nie przewidujemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jest Natalia Maria j/w

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wszystkie imiona dla dziewczynek śliczne


Łóżeczko jest jak nowe. Nawet materac nówka.
Jeszcze będziemy szukać dostawki do łóżka. Też z drugiej ręki.


Już mogę się pochwalić Będzie Liliana
Mąż w wielkim szoku, bo wszyscy mówili, że na sto% chłopak Potrzebował trochę czasu, by dojść do siebie.
I co najważniejsze: z maleństwem wszystko ok! Tylko pleców nie można było sprawdzić. Pani mówiła, że widzi, że jest ok ale musi mieć dokładny obraz. Skakałam, byłam się wysiusać, coś na szybko zjadłam, pani masowała mi brzuszek ale dziecko i tak nie chciało się przekręcić także za tydzień mam przyjechać jeszcze raz na szybkie usg.

Co do imion, to dla dziewczynki miałam wybrane dwa: Liliana i Nadia. Dla chłopca nie miałam pomysłu, było mi wszystko jedno i mąż miał wybrać, zdecydować.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------


Też się zastanawiam czy nie dać dwóch imion Wtedy byłabym w stu% usatysfakcjonowana
No to gratulacje!
Zawsze podobało mi się Liliana, ale hmmm...pierwszy był kot I tak oto nasz kot nazywa się Lilka, choć nie wzięło się to od imienia- w jej rasie nazwa barwy jej sierści to kolor liliowy i tak oto
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 18:02   #965
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
ja tam jednak boję się skorpiona, wszyscy mnie straszą.Więc mam taką myśl,żeby jednak była Maria.W założeniu po mojej babci, która zmarła 1,5 roku temu, urodzona była 12 listopada(mam nadzieję,że w naszym przypadku uda sie 13.11 ) i była cudowną,dobrą kobietą.I wtedy na drugie raczej Helena.
U nas w rodzinie zawsze była tradycja,że na pierwsze lub drugie imię Maria.I tak moja mama jest Maria (ale używa drugiego imienia),Babcia była Maria, ja i wszystkie kuzynki mamy na drugie Maria.Moja pierwsza córa ma Maria, przy drugiej się wyłamałam i dostała drugie po mnie

Dla chłopca klasyki: Jaś, Staś lub Antek.Z wyżyn rankingów,ale w naszym otoczeniu malutko.



U nas jest Natalia Maria j/w



No to gratulacje!
Zawsze podobało mi się Liliana, ale hmmm...pierwszy był kot I tak oto nasz kot nazywa się Lilka, choć nie wzięło się to od imienia- w jej rasie nazwa barwy jej sierści to kolor liliowy i tak oto
Eh no, my skorpiony jesteśmy szkalowane niesłusznie ja jestem fajna mój syn skorpion z 12.11 też
U nas z dwoma imionami jest tak że w mojej rodzinie (w sensie rodzice, rodzenstwo) nikt nie ma ale już Hiszpanie mają po 2 imiona i po 2 nazwiska. Więc moje dzieci no... Po 4 człony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 18:07   #966
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Kolejne dziewczynki w naszym gronie, to chyba jedyny taki wątek, w którym będzie tylko jeden chłopiec . Najważniejsze, że zdrowe

U nas synek będzie miał jedno imię, bo my oboje mamy po jednym i nam z tym dobrze . Mój tato ma dwa imiona i zawsze narzeka

Mi się zawsze podobało Liliana, ale mąż odrzucił na początku, podobnie jak Laura.

Moje imię z bierzmowania to Kinga i jak dla mnie ładne .

Dziś odebrałam wyniki badań morfologii, pierwszy raz hematokryt poniżej normy, ale wujek google mówi, że u kobiet w ciąży to normalne i wynik delikatnie obniżony jest ok.

Zobaczymy co powie lekarz
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 18:33   #967
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Kolejne dziewczynki w naszym gronie, to chyba jedyny taki wątek, w którym będzie tylko jeden chłopiec . Najważniejsze, że zdrowe

U nas synek będzie miał jedno imię, bo my oboje mamy po jednym i nam z tym dobrze . Mój tato ma dwa imiona i zawsze narzeka

Mi się zawsze podobało Liliana, ale mąż odrzucił na początku, podobnie jak Laura.

Moje imię z bierzmowania to Kinga i jak dla mnie ładne .

Dziś odebrałam wyniki badań morfologii, pierwszy raz hematokryt poniżej normy, ale wujek google mówi, że u kobiet w ciąży to normalne i wynik delikatnie obniżony jest ok.

Zobaczymy co powie lekarz
Poczekaj, u mnie jeszcze płeć niepotwierdzona u Motylka też chyba jeszcze nie chyba że coś przegapiłam 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-15, 18:48   #968
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Laura bardzo mi się podoba, Liliana też ale już jest u nas w rodzinie.

U nas będzie Milena miało tak być przy pierwszym dziecku, jednak był chłopak, ale imię dla dziewczynki mieliśmy w razie czego coś tam teraz rozmawialiśmy o innych imionach ale stwierdziliśmy że skoro od 4 lat nam się podoba Milena to tak zostanie
To tak jak mnie podoba się Julia czy Lena a występują i w rodzinie i wśród grona najbliższych przyjaciół. W sumie to wiele damskich imion podoba mi się baaaaaardzo
A Liliana, Lila i Lilka są moimi faworytami od lat

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Laydy super ze z dzieciaczkiem wszystko dobrze, fajna paczka, ale nie rozumiem po co zawsze dają ten sudocrem, on wysusza a poleca się go niby na odparzenia.

Ja jeszcze nic nie zamawiam, ale pewnie to dlatego że większość rzeczy mamy. Podje na l4 to powoli będę przeglądać co się nada po starszym.
Te mini sudocremy mam już 3 sztuki Wszystkie to gratisy.

Zazdroszczę, że masz większość rzeczy dla dziecka. Ja za bardzo nie wiem co kupić, co jest potrzebne a co zbędne. Koleżanka poleciła mi np poduszkę do karmienia.

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
ja tam jednak boję się skorpiona, wszyscy mnie straszą.Więc mam taką myśl,żeby jednak była Maria.W założeniu po mojej babci, która zmarła 1,5 roku temu, urodzona była 12 listopada(mam nadzieję,że w naszym przypadku uda sie 13.11 ) i była cudowną,dobrą kobietą.I wtedy na drugie raczej Helena.
U nas w rodzinie zawsze była tradycja,że na pierwsze lub drugie imię Maria.I tak moja mama jest Maria (ale używa drugiego imienia),Babcia była Maria, ja i wszystkie kuzynki mamy na drugie Maria.Moja pierwsza córa ma Maria, przy drugiej się wyłamałam i dostała drugie po mnie

Dla chłopca klasyki: Jaś, Staś lub Antek.Z wyżyn rankingów,ale w naszym otoczeniu malutko.

No to gratulacje!
Zawsze podobało mi się Liliana, ale hmmm...pierwszy był kot I tak oto nasz kot nazywa się Lilka, choć nie wzięło się to od imienia- w jej rasie nazwa barwy jej sierści to kolor liliowy i tak oto
Moja teściowa jest Maria Dorota. Używamy naprzemiennie

Też chciałam kotce dać na imię Lilka ale stanęło na Bella
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home


Edytowane przez Lady_AnneBelle
Czas edycji: 2023-06-15 o 18:50
Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 19:39   #969
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Nawet nie masz pojęcia jak ja się cieszę Tym bardziej, że nie widać po mnie ciąży i czasem miewałam myśli, że może nie wszystko jest ok





Ja butelkę dostałam gratis. Zamówiłam darmową paczkę dla noworodka z jednego sklepu i możecie zobaczyć w załączniku co mi wysłali Podobną paczkę dostałam też od położnej na pierwszej wizycie. Jest też paczka od ubezpieczyciela zdrowotnego, którą muszę zamówić ale ta jest akurat skierowana dla matki: są podpaski, majtki poporodowe, ochraniacz na materac i kosmetyki.
Super ta paczka! Naprawdę konkretne rzeczy. U nas kojarzę, że można odebrać coś z rossmana, chyba oliwkę lub pampersy jak się zarejestruje w programie rossnę. A tak to nie kojarzę żadnych takich akcji

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-15, 19:59   #970
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość

Zazdroszczę, że masz większość rzeczy dla dziecka. Ja za bardzo nie wiem co kupić, co jest potrzebne a co zbędne. Koleżanka poleciła mi np poduszkę do karmienia.
Poduszkę jak najbardziej polecam jeżeli planujesz KP. Zamiast sudocremu to na pupę polecam alantan zielony i linomag

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Super ta paczka! Naprawdę konkretne rzeczy. U nas kojarzę, że można odebrać coś z rossmana, chyba oliwkę lub pampersy jak się zarejestruje w programie rossnę. A tak to nie kojarzę żadnych takich akcji

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Jest też paczka powitalną z dady, są tam pieluchy, patyczki higieniczne i chusteczki.
Niebieskie pudelko
BebiProgram
Ogólnie firmy z mlekami i produktami żywnościowymi (hipo, nestle, bobovita itp) wysyłają próbki produktów

Edytowane przez Adity
Czas edycji: 2023-06-16 o 07:32
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-16, 04:22   #971
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Poduszkę jak najbardziej polecam jeżeli planujesz KP. Zamiast sudocremu to na pupę polecam alantan zielony

Jest też paczka powitalną z dady, są tam pieluchy, patyczki higieniczne i chusteczki.
Niebieskie pudelko
BebiProgram
Ogólnie firmy z mlekami i produktami żywnościowymi (hipo, nestle, bobovita itp) wysyłają próbki produktów
Właśnie planuję karmić piersią O ile nie będzie komplikacji i będę mogła

Zarejestrowałam się na hippo, nestle i bobovita po paczki ale czytałam, że wysyłają w jakimś konkretnym czasie przed ciążą albo po urodzeniu dziecka. Paczka z Biedronki od Dady jest po urodzeniu dziecka i podaniu nr pesel dziecka (wg info na stronie Biedronki).


Miłego piątku dziewczyny Ja lecę do pracy. Na szczęście dzisiaj tylko do 15
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-16, 15:45   #972
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Eh no, my skorpiony jesteśmy szkalowane niesłusznie ja jestem fajna mój syn skorpion z 12.11 też
U nas z dwoma imionami jest tak że w mojej rodzinie (w sensie rodzice, rodzenstwo) nikt nie ma ale już Hiszpanie mają po 2 imiona i po 2 nazwiska. Więc moje dzieci no... Po 4 człony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
właśnie taką mam nadzieję,że to tylko przesadne plotki

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Kolejne dziewczynki w naszym gronie, to chyba jedyny taki wątek, w którym będzie tylko jeden chłopiec . Najważniejsze, że zdrowe

U nas synek będzie miał jedno imię, bo my oboje mamy po jednym i nam z tym dobrze . Mój tato ma dwa imiona i zawsze narzeka

Mi się zawsze podobało Liliana, ale mąż odrzucił na początku, podobnie jak Laura.

Moje imię z bierzmowania to Kinga i jak dla mnie ładne .

Dziś odebrałam wyniki badań morfologii, pierwszy raz hematokryt poniżej normy, ale wujek google mówi, że u kobiet w ciąży to normalne i wynik delikatnie obniżony jest ok.

Zobaczymy co powie lekarz
to dobrze,bo mówią,że jak się więcej chłopców rodzi to będzie wojna
A najlepsze byłoby, gdyby na którymś wątku były same dziewczynki lub sami chłopcy

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Poczekaj, u mnie jeszcze płeć niepotwierdzona u Motylka też chyba jeszcze nie chyba że coś przegapiłam 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

no, u mnie nie jest potwierdzona.Ale biorę co dadzą
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 18:56   #973
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cześć, nadrobiłam Was.

Zazdroszczę Wam, że macie już imiona. U nas ciężko. Nic nam się nie podoba, a jak już to później stwierdzamy, że to jednak nie to. Poza tym ja wciąż czekam na połówkowe by uwierzyć, że to dziewczynka.

Od 2 dni coś czuję w podbrzuszu. Niby pierwsze ruchy odczuwa się na wysokości pępka, ale u mnie to zdecydowanie podbrzusze. Gdzie Wy czułyście ruchy po raz pierwszy?

Buli, gratuluję półmetka! Czas pędzi, niebawem wszystkie przekroczymy magiczną granicę.

Ateris, popieram to co napisałaś - jak jest się w ciąży to ludzie są milsi. Dlatego zawsze wspominałam czas ciąży jako naprawdę fajny czas. Super, że brzuszek zadziałał w temacie ślubu. ️ Masz już kreację na oku?

Butterfly, łożysko mam na tylnej ścianie, dlatego się dziwiłam że nic nie czuć. Piękny staż związku!

Aga, musisz mieć super teściową, skoro cieszysz się na mieszkanie tak blisko, nieczęsto się coś takiego słyszy.

Izan, gratuluję rocznicy! Wielu spaniałych lat razem Wam życzę. ️ Jak tam po oglądaniu mieszkania?

Adity, wow, Ty to dużo czujesz, nie tylko ruchy! Ja przyznam, że w poprzedniej ciąży nigdy nie czułam dziecka w ten sposób. A chciałabym. Gratuluję dziewczynki! 🥰 No i udanego urlopu Wam życzę, ładujcie baterie.

A_revek, też w pierwszej ciąży chciałam detektor, ale się nie zdecydowałam, bo gdyby mi się kiedyś nie udało wyczuc tętna to bym panikowała. Jestem okropną panikarą niestety.

Aante, super że u Was wszystko dobrze. Kawał dziecka! Jak tam ikeowe zakupy? Po tym co napisałaś ciekawa jestem jak masz na imię, lubię nietypowe imiona.

PaniAuto, gratuluję dziewczynki!

Lady, Tobie tez gratuluję córeczki. Ale się dziewczyn wysypało. 🥰 Wy również macie wspaniały staż związku. Ale slodkie łóżeczko! Czy to Twój brzuszek widać z boku? Paczka super. A co do poduszki do karmienia - możesz też swojej do spania używać w tym celu.

Tak w ogóle to myślałam, że mało piszemy, ale widzę, że przy innych watkach to piszemy bardzo dużo. Ale się pozmieniałona wizażu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 19:19   #974
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Cześć, nadrobiłam Was.

Zazdroszczę Wam, że macie już imiona. U nas ciężko. Nic nam się nie podoba, a jak już to później stwierdzamy, że to jednak nie to. Poza tym ja wciąż czekam na połówkowe by uwierzyć, że to dziewczynka.

Od 2 dni coś czuję w podbrzuszu. Niby pierwsze ruchy odczuwa się na wysokości pępka, ale u mnie to zdecydowanie podbrzusze. Gdzie Wy czułyście ruchy po raz pierwszy?

Buli, gratuluję półmetka! Czas pędzi, niebawem wszystkie przekroczymy magiczną granicę.

Ateris, popieram to co napisałaś - jak jest się w ciąży to ludzie są milsi. Dlatego zawsze wspominałam czas ciąży jako naprawdę fajny czas. Super, że brzuszek zadziałał w temacie ślubu. ️ Masz już kreację na oku?

Butterfly, łożysko mam na tylnej ścianie, dlatego się dziwiłam że nic nie czuć. Piękny staż związku!

Aga, musisz mieć super teściową, skoro cieszysz się na mieszkanie tak blisko, nieczęsto się coś takiego słyszy.

Izan, gratuluję rocznicy! Wielu spaniałych lat razem Wam życzę. ️ Jak tam po oglądaniu mieszkania?

Adity, wow, Ty to dużo czujesz, nie tylko ruchy! Ja przyznam, że w poprzedniej ciąży nigdy nie czułam dziecka w ten sposób. A chciałabym. Gratuluję dziewczynki! 🥰 No i udanego urlopu Wam życzę, ładujcie baterie.

A_revek, też w pierwszej ciąży chciałam detektor, ale się nie zdecydowałam, bo gdyby mi się kiedyś nie udało wyczuc tętna to bym panikowała. Jestem okropną panikarą niestety.

Aante, super że u Was wszystko dobrze. Kawał dziecka! Jak tam ikeowe zakupy? Po tym co napisałaś ciekawa jestem jak masz na imię, lubię nietypowe imiona.

PaniAuto, gratuluję dziewczynki!

Lady, Tobie tez gratuluję córeczki. Ale się dziewczyn wysypało. 🥰 Wy również macie wspaniały staż związku. Ale slodkie łóżeczko! Czy to Twój brzuszek widać z boku? Paczka super. A co do poduszki do karmienia - możesz też swojej do spania używać w tym celu.

Tak w ogóle to myślałam, że mało piszemy, ale widzę, że przy innych watkach to piszemy bardzo dużo. Ale się pozmieniałona wizażu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pozmienialo... Pamiętam grupę mam majowych 2019... Na tym etapie miałyśmy chyba już któryś wątek, co nie, Motylku?
A koło teściowej chce mieszkać bo naprawdę to jest złota kobieta. Nie wtraca się, nie narzuca swojego zdania, pomoże jak trzeba... Naprawdę takiej teściowej życzę każdemu.

U nas znowu upały, mam wrażenie że wysysają ze mnie całą energię życiową. Dziś byliśmy na działce w basenie się ochłodzić i chwilę było fajnie, a teraz znów gorąco 🥵

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 20:04   #975
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Cześć, nadrobiłam Was.

Zazdroszczę Wam, że macie już imiona. U nas ciężko. Nic nam się nie podoba, a jak już to później stwierdzamy, że to jednak nie to. Poza tym ja wciąż czekam na połówkowe by uwierzyć, że to dziewczynka.

Od 2 dni coś czuję w podbrzuszu. Niby pierwsze ruchy odczuwa się na wysokości pępka, ale u mnie to zdecydowanie podbrzusze. Gdzie Wy czułyście ruchy po raz pierwszy?

Buli, gratuluję półmetka! Czas pędzi, niebawem wszystkie przekroczymy magiczną granicę.

Ateris, popieram to co napisałaś - jak jest się w ciąży to ludzie są milsi. Dlatego zawsze wspominałam czas ciąży jako naprawdę fajny czas. Super, że brzuszek zadziałał w temacie ślubu. ️ Masz już kreację na oku?

Butterfly, łożysko mam na tylnej ścianie, dlatego się dziwiłam że nic nie czuć. Piękny staż związku!

Aga, musisz mieć super teściową, skoro cieszysz się na mieszkanie tak blisko, nieczęsto się coś takiego słyszy.

Izan, gratuluję rocznicy! Wielu spaniałych lat razem Wam życzę. ️ Jak tam po oglądaniu mieszkania?

Adity, wow, Ty to dużo czujesz, nie tylko ruchy! Ja przyznam, że w poprzedniej ciąży nigdy nie czułam dziecka w ten sposób. A chciałabym. Gratuluję dziewczynki! 🥰 No i udanego urlopu Wam życzę, ładujcie baterie.

A_revek, też w pierwszej ciąży chciałam detektor, ale się nie zdecydowałam, bo gdyby mi się kiedyś nie udało wyczuc tętna to bym panikowała. Jestem okropną panikarą niestety.

Aante, super że u Was wszystko dobrze. Kawał dziecka! Jak tam ikeowe zakupy? Po tym co napisałaś ciekawa jestem jak masz na imię, lubię nietypowe imiona.

PaniAuto, gratuluję dziewczynki!

Lady, Tobie tez gratuluję córeczki. Ale się dziewczyn wysypało. 🥰 Wy również macie wspaniały staż związku. Ale slodkie łóżeczko! Czy to Twój brzuszek widać z boku? Paczka super. A co do poduszki do karmienia - możesz też swojej do spania używać w tym celu.

Tak w ogóle to myślałam, że mało piszemy, ale widzę, że przy innych watkach to piszemy bardzo dużo. Ale się pozmieniałona wizażu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

podziwiam za to nadrobienie .Szacun, chapeau bas

dla mnie też połówkowenajpewniejsze jeśli chodzi o płeć, ale ja po prostu zraziłam się w pierwszej ciąży- zbyt szybko mówili,że chłopiec, a po prostu wyrostek później się przekształcił. A tu nagle bach,,a połówkowych dziewczynka. I to właśnie prędzej jest pomyłka w tę stronę, niż odwrotnie.Także no, czekam

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Pozmienialo... Pamiętam grupę mam majowych 2019... Na tym etapie miałyśmy chyba już któryś wątek, co nie, Motylku?
A koło teściowej chce mieszkać bo naprawdę to jest złota kobieta. Nie wtraca się, nie narzuca swojego zdania, pomoże jak trzeba... Naprawdę takiej teściowej życzę każdemu.

U nas znowu upały, mam wrażenie że wysysają ze mnie całą energię życiową. Dziś byliśmy na działce w basenie się ochłodzić i chwilę było fajnie, a teraz znów gorąco 🥵

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

oj zdecydowanie. to mój czwarty wątek ciążowy na Wizażu i wszystkie poprzednie miały mnóstwo części.Było dużo dziewczyn, dużo się działo- czasem wątek szedł w kilka dni.
A w 2013 to w ogóle były wątki łączone po 2 miesiące i tak na naszym wątku wrzesień-październik było z 50 dziewczyn, a do tej pory na grupie na fb udziela się ze 30


mój maż dzisiaj działał na budowie, a ja postanowiłam wziąć dzieciaki niedaleko nas do parku linowego (starsza) i na plac zabaw młodsi) i lody. Przeorało mnie
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 20:09   #976
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Cześć

no witaj uwielbiam Twojego avka
wpiszesz mnie w wolnej chwili na listę?bo taka bezpańska się czuję
Ufff w końcu uzupełniłam

Wgl przez cukrzyce dość mocno pilnuję diety i jak robię sobie jakieś odstępstwo to później strasznie boli mnie brzuch. Wczoraj byliśmy na urodzinach u przyjaciół i skusiłam się na sałatkę bigmac i dziś umieram
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 20:49   #977
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Lady, Tobie tez gratuluję córeczki. Ale się dziewczyn wysypało. 🥰 Wy również macie wspaniały staż związku. Ale slodkie łóżeczko! Czy to Twój brzuszek widać z boku? Paczka super. A co do poduszki do karmienia - możesz też swojej do spania używać w tym celu.
Tak, staż mamy dość długi
Dokładnie, to mój brzuszek po całym dniu jedzenia Rano jest w miarę mały ale po całym dniu jedzenia i picia bywa różnie.
Właśnie nie wiem czy ta moja poduszka do spania nie byłaby za duża do karmienia. Jest w rozmiarze xxl.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 21:54   #978
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Cześć, nadrobiłam Was.

Zazdroszczę Wam, że macie już imiona. U nas ciężko. Nic nam się nie podoba, a jak już to później stwierdzamy, że to jednak nie to. Poza tym ja wciąż czekam na połówkowe by uwierzyć, że to dziewczynka.

Od 2 dni coś czuję w podbrzuszu. Niby pierwsze ruchy odczuwa się na wysokości pępka, ale u mnie to zdecydowanie podbrzusze. Gdzie Wy czułyście ruchy po raz pierwszy?

Buli, gratuluję półmetka! Czas pędzi, niebawem wszystkie przekroczymy magiczną granicę.

Ateris, popieram to co napisałaś - jak jest się w ciąży to ludzie są milsi. Dlatego zawsze wspominałam czas ciąży jako naprawdę fajny czas. Super, że brzuszek zadziałał w temacie ślubu. ️ Masz już kreację na oku?

Butterfly, łożysko mam na tylnej ścianie, dlatego się dziwiłam że nic nie czuć. Piękny staż związku!

Aga, musisz mieć super teściową, skoro cieszysz się na mieszkanie tak blisko, nieczęsto się coś takiego słyszy.

Izan, gratuluję rocznicy! Wielu spaniałych lat razem Wam życzę. ️ Jak tam po oglądaniu mieszkania?

Adity, wow, Ty to dużo czujesz, nie tylko ruchy! Ja przyznam, że w poprzedniej ciąży nigdy nie czułam dziecka w ten sposób. A chciałabym. Gratuluję dziewczynki! 🥰 No i udanego urlopu Wam życzę, ładujcie baterie.

A_revek, też w pierwszej ciąży chciałam detektor, ale się nie zdecydowałam, bo gdyby mi się kiedyś nie udało wyczuc tętna to bym panikowała. Jestem okropną panikarą niestety.

Aante, super że u Was wszystko dobrze. Kawał dziecka! Jak tam ikeowe zakupy? Po tym co napisałaś ciekawa jestem jak masz na imię, lubię nietypowe imiona.

PaniAuto, gratuluję dziewczynki!

Lady, Tobie tez gratuluję córeczki. Ale się dziewczyn wysypało. 🥰 Wy również macie wspaniały staż związku. Ale slodkie łóżeczko! Czy to Twój brzuszek widać z boku? Paczka super. A co do poduszki do karmienia - możesz też swojej do spania używać w tym celu.

Tak w ogóle to myślałam, że mało piszemy, ale widzę, że przy innych watkach to piszemy bardzo dużo. Ale się pozmieniałona wizażu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziękujemy serdecznie! Szukanie idzie nam opornie niestety, ale nie poddajemy się. Ostatecznie, jeśli nic nie wyjdzie, przeprowadzimy się do moich rodziców, choć nie ukrywam, że po 12 latach będzie to dosyć trudne, cóż, życie .

Pierwsze ruchy czułam tuż pod pępkiem. Ostatnio czuję już wyraźniejsze ruchy, których już nie można pomylić z niczym innym - jakby w brzuchu coś się poruszyło, takie właśnie pukanie o którym pisała Adity Te ruchy czuję niżej. A dziś po zjedzeniu porcji lodów mały był na tyle aktywny, że można było zauważyć, że brzuch delikatnie falował

A jak u Ciebie samopoczucie?
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-17, 22:40   #979
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Aga, dopiero co w tv słyszałam, że u Was znów upały. Nie zazdroszczę. Jeszcze z brzuszkiem to juz w ogóle musi być dokuczliwe. U nas w tym tygodniu ma być powyżej 25 stopni, ale jak znam życie to może jeden dzień będzie, a później znów pogoda w kratkę. Teściowej Ci pozytywnie zazdroszczę. Ja swojej nie zdążyłam poznać i żałuję bardzo. Mam wrażenie, że wspaniale byśmy się dogadaly, a i przy dzieciach by pomogła.

Butterfly, dziękuję. Właśnie u mnie jest taka sytuacja jak opisujesz - na prenatalnych coś między nogami było, a z NIPT wyszła dziewczynka. Normalny człowiek uwierzyłby NIPT, ale nie ja. W końcu jest 2% szans, że test się myli. Oj to miałaś dziś aktywny dzień, podziwiam za siły. Takie to atrakcje jak człowiek ma dzieci.

PaniAuto, a nie znam tej sałatki nawet. Muszę sobie wygooglować. Ja na dniach pochłonęłam wielki pojemnik tradycyjnej jarzynowej, jakie to było dobre! 🤩

Lady, słodki brzuszek. 🥰 Ja to w ogóle czekam aż któraś z dziewczyn ośmieli się wrzucić jakąś fotkę. Jak nie brzuch to może chociaż z usg. Ja wrzucę po połówkowych. W temacie wyprawki jeszcze - będę uzupełniać moją listę wyprawkową jak wrócę do domu. Jeśli przydałaby Ci się do orientacji to będę mogła bez problemu się podzielić.

Izan, na pewno nie jest łatwo znaleźć to swoje miejsce, ale wierzę że Wam się uda. To w końcu nie para butów i w razie co ciężko o zmiany. A czego w ogóle mniej więcej szukacie? Jakie są Wasze priorytety? Dziękuję, że pytasz o samopoczucie. 🥰 Jest naprawdę dobrze. Jestem gruba (poważnie, strasznie!), ale uważam, że ciąża mi służy. Tak nieskromnie napiszę. 🤭 Czasem dopadnie mnie senność, ale ogólnie mam powera. Wczoraj kosiłam trawę, dzisiaj podcinalam rodzicom krzewy, wszystko dobrowolnie i z przyjemnością. Chodzę codziennie na krótkie spacery, staram się być aktywna. Jest dobrze. A jak u Ciebie?

Co do wątków jeszcze to nas ostatnio było chyba koło 15 dziewczyn, 12 weszło do grupy na Whatsapp, ale chyba nam grupa umiera i musze przyznać, że strasznie mi przykro z tego powodu. Wyobrażałam sobie, że takie grupy są "wieczne" i że gada się o wszystkim, nie tylko o dzieciach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-18, 09:16   #980
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
U nas znowu upały, mam wrażenie że wysysają ze mnie całą energię życiową. Dziś byliśmy na działce w basenie się ochłodzić i chwilę było fajnie, a teraz znów gorąco ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas na razie delikatne ochłodzenie, 20 stopni, znów upały zapowiadają na przyszły tydzień, także cieszę się, że będę już na L4, bo chyba bym zemdlała i te dojazdy zatłoczoną komunikacją miejską

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Aga, dopiero co w tv słyszałam, że u Was znów upały. Nie zazdroszczę. Jeszcze z brzuszkiem to juz w ogóle musi być dokuczliwe. U nas w tym tygodniu ma być powyżej 25 stopni, ale jak znam życie to może jeden dzień będzie, a później znów pogoda w kratkę. Teściowej Ci pozytywnie zazdroszczę. Ja swojej nie zdążyłam poznać i żałuję bardzo. Mam wrażenie, że wspaniale byśmy się dogadaly, a i przy dzieciach by pomogła.

Butterfly, dziękuję. Właśnie u mnie jest taka sytuacja jak opisujesz - na prenatalnych coś między nogami było, a z NIPT wyszła dziewczynka. Normalny człowiek uwierzyłby NIPT, ale nie ja. W końcu jest 2% szans, że test się myli. Oj to miałaś dziś aktywny dzień, podziwiam za siły. Takie to atrakcje jak człowiek ma dzieci.

PaniAuto, a nie znam tej sałatki nawet. Muszę sobie wygooglować. Ja na dniach pochłonęłam wielki pojemnik tradycyjnej jarzynowej, jakie to było dobre! ��

Lady, słodki brzuszek. �� Ja to w ogóle czekam aż któraś z dziewczyn ośmieli się wrzucić jakąś fotkę. Jak nie brzuch to może chociaż z usg. Ja wrzucę po połówkowych. W temacie wyprawki jeszcze - będę uzupełniać moją listę wyprawkową jak wrócę do domu. Jeśli przydałaby Ci się do orientacji to będę mogła bez problemu się podzielić.

Izan, na pewno nie jest łatwo znaleźć to swoje miejsce, ale wierzę że Wam się uda. To w końcu nie para butów i w razie co ciężko o zmiany. A czego w ogóle mniej więcej szukacie? Jakie są Wasze priorytety? Dziękuję, że pytasz o samopoczucie. �� Jest naprawdę dobrze. Jestem gruba (poważnie, strasznie!), ale uważam, że ciąża mi służy. Tak nieskromnie napiszę. �� Czasem dopadnie mnie senność, ale ogólnie mam powera. Wczoraj kosiłam trawę, dzisiaj podcinalam rodzicom krzewy, wszystko dobrowolnie i z przyjemnością. Chodzę codziennie na krótkie spacery, staram się być aktywna. Jest dobrze. A jak u Ciebie?

Co do wątków jeszcze to nas ostatnio było chyba koło 15 dziewczyn, 12 weszło do grupy na Whatsapp, ale chyba nam grupa umiera i musze przyznać, że strasznie mi przykro z tego powodu. Wyobrażałam sobie, że takie grupy są "wieczne" i że gada się o wszystkim, nie tylko o dzieciach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szukamy mieszkania trzypokojowego w rozsądnej cenie. Teraz obawiam się, że ceny jeszcze wzrosną, a konkretne oferty będą się rozchodzić jak świeże bułeczki

Cieszę się, że dobrze się czujesz, oby tak dalej . U mnie też ok, kłucie brzucha ustało, na razie nie czuję też żadnych innych nieprzyjemnych dolegliwości .

Też nie słyszałam o tej sałatce, ale zabrzmiało mocno fastfoodowo

Jutro idę ostatni raz do pracy, a potem błogi odpoczynek

A po pracy idziemy z mężem na połówkowe . Nie mogę się doczekać!

Edytowane przez izan1222
Czas edycji: 2023-06-18 o 09:20 Powód: .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 09:41   #981
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hellcat moja kreacja, to biala sukienka z sieciowki, która już mam w szafie z zeszłego roku Normalnie była o luźnym fasonie, a teraz opina brzuch więc się zmieszczę chyba Ale zobaczę bo to w sumie za miesiąc. Brzuch w 5 miesiacu, a w 6 może się różnić.

Nam szukanie mieszkania też idzie tak sobie. Jak nie da rady nic znaleźć, to pomieszkamy jeszcze tu gdzie mieszkamy.

Wczoraj byli u nas znajomi i posiedzieliśmy do 3, nie wiem jak wysiedziałam Trochę się dowiedzieliśmy co nas czeka bo to dzieciaci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 11:41   #982
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Izan, no to super, że już masz wolne. Zupełnie inaczej się poczujesz, będziesz mogła się nacieszyc ciążą i może te upały tak Cie nie zmęczą. Kciuki za mieszkanie, na pewno w końcu uda się znaleźć coś odpowiedniego. Ważne żebyście byli naprawdę zadowoleni na lata. Powodzenia na połówkowych! Zdawaj koniecznie relacje i wrzucaj fotkę maleństwa. 🥰

Ateris, Ty lepiej przymierz sukienkę i sprawdz czy jakieś luzy są na brzuchu. I jak to co Was czeka? Same przyjemności. Mam nadzieję, że Was nie nastraszyli. Szczerze to gdyby tak w skrócie napisać to bycie rodzicem nie należy do najłatwiejszych zadań w życiu, ale zdecydowanie do najpiękniejszych. I to mowie ja - człowiek ceniący spokój i ciszę i lubiący się wyspać.

My byliśmy dziś na 4,5 km spacerze w pięknych okolicznościach przyrody. Zobaczcie te maki! 🥰 Nic mnie nie boli i spokojnie poszłabym dalej, jedynie co to strasznie mnie w głowę grzało a nie miałam czapki więc lepiej nie ryzykować.Screenshot_20230618_124031_Gallery.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 12:00   #983
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hellcat nie tyle co nastraszyli, ale im akurat się trafił trudny przypadek, który nie spał w nocy i nadal w wieku 2 lat ma problem ze spaniem. Do tego niejadek. Ale wiem, że tak nie musi być

Piękne te maki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 13:35   #984
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hellcat mam na imię Ewa, spotkałam w swoim życiu tylko kilka osób o tym imieniu. W czasach szkolnych tylko jedna dziewczyna na studiach też tak miała na imię.

Wizaz ogółem lata świetlności ma już za sobą. Ja tu jestem zalogowana chyba od 2007 czy 2008 roku i pamiętam jak wątki były wykańczane w ciągu kilku dni. Albo forum włosowe, zanim powstały blogi i grupy na fb, tam to się dopiero działo. Mam dwie bliskie znajomości zawarte na wizażu, które trwają do tej pory i spotykamy się z dziewczynami, byłyśmy u siebie na ślubach.

Wczoraj w Ikei wybraliśmy komodę, białą z 4 szufladami. Łóżeczka średnio mi się podobają, bo chciałabym z szufladą, ale nie za 1000 zł

Dla dziewczyn z Warszawy - w ostatni weekend sierpnia w świecie dziecka będą targi i będą zniżki na wiele marek. Nas akurat interesuje wózek Espiro i fotelik z bazą Nuna, zniżki mają być rzędu 15%, może wyższe. Wiec na wózku zaoszczędzilibyśmy 600 zł i na foteliku z bazą około 400 zł. Także polecam, tylko sprawdźcie sobie czy to w każdym świecie dziecka. My byliśmy na targówka, tym obok Ikei.


Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 16:00   #985
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Lady, słodki brzuszek. 🥰 Ja to w ogóle czekam aż któraś z dziewczyn ośmieli się wrzucić jakąś fotkę. Jak nie brzuch to może chociaż z usg. Ja wrzucę po połówkowych. W temacie wyprawki jeszcze - będę uzupełniać moją listę wyprawkową jak wrócę do domu. Jeśli przydałaby Ci się do orientacji to będę mogła bez problemu się podzielić.
Dziękuję Wczoraj miałam spory brzuch a dziś od rana minimalny Byliśmy z mężem odebrać kolejny mebel dla maluszka i tak mi się Ci ludzie dziwnie przyglądali, że przyjechała po przewijak dla dziecka a w ciąży nie jest

Ja po połówkowych nie dostałam żadnych zdjęć. Może dostanę teraz w czwartek jak pojadę dodatkowo na usg plecków małej.

Bardzo bym chciała, żeby ktoś się podzielił listą wyprawkową I co się przyda jeśli chodzi o jakieś "gadżety" ułatwiające opiekę czy karmienie. Koleżanka z pracy mi mówiła, że nakupowała wszystkiego a mało co tak naprawdę by z serca poleciła. Tak samo nie polecała kupować za dużo ubranek w rozmiarze 56.

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
U nas na razie delikatne ochłodzenie, 20 stopni, znów upały zapowiadają na przyszły tydzień, także cieszę się, że będę już na L4, bo chyba bym zemdlała i te dojazdy zatłoczoną komunikacją miejską

A po pracy idziemy z mężem na połówkowe . Nie mogę się doczekać!
U nas od dwóch tygodni takie upały, że nie dość, że w pracy ponad 30-36 stC to jeszcze w nocy spać nie idzie. Dzisiaj na szczęście słońca nie ma, jest duszno a na noc zapowiadają jakieś deszcze.

Też nie mogliśmy się doczekać połówkowych Mogłabym patrzeć na maluszka godzinami

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Hellcat nie tyle co nastraszyli, ale im akurat się trafił trudny przypadek, który nie spał w nocy i nadal w wieku 2 lat ma problem ze spaniem. Do tego niejadek. Ale wiem, że tak nie musi być
Oboje z mężem mamy nadzieję, że jeżeli chodzi o spanie, to córka będzie za mną. Oboje pamiętamy jak moja mama opowiadała, że byłam "złotym dzieckiem", spałam jak zabita, przykładała mi lusterko do ust i sprawdzała czy oddycham a jak się przebudziłam to poprostu leżałam z otwartymi oczami i nie płakałam. Mąż był za to taki wywijas, że co rusz powtarza: "oby wdała się w mamę, oby"


Dziewczyny, piszecie, że szukacie mieszkań. Trzymam kciuki, żeby wpadło coś fajnego i w przystępnej cenie. W moim regionie (w Polsce) takie ceny na działki i nieruchomości, że szok.
Latem, podczas wakacyjnego urlopu, przeprowadzamy się do nowego domu. Pan robi ostatnie malowanie i obróbki drzwi, może uda się jeszcze zrobić ścieżkę do domu, schody wejściowe i podjazd a jego żona z synową wpadną w następny weekend wysprzątać. Mąż powiedział, że jestem w ciąży i same się zgłosiły, że chętnie wysprzątają. Cieszę się bardzo, bo nie wiem czy bym podołała

W załączniku zdjęcie "przewijaka", który mąż wylicytował za 30 euro.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 46fae994-ec91-4995-8c20-bad87734b293.JPG (62,9 KB, 47 załadowań)
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 17:20   #986
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Izan, no to super, że już masz wolne. Zupełnie inaczej się poczujesz, będziesz mogła się nacieszyc ciążą i może te upały tak Cie nie zmęczą. Kciuki za mieszkanie, na pewno w końcu uda się znaleźć coś odpowiedniego. Ważne żebyście byli naprawdę zadowoleni na lata. Powodzenia na połówkowych! Zdawaj koniecznie relacje i wrzucaj fotkę maleństwa. 🥰

My byliśmy dziś na 4,5 km spacerze w pięknych okolicznościach przyrody. Zobaczcie te maki! 🥰 Nic mnie nie boli i spokojnie poszłabym dalej, jedynie co to strasznie mnie w głowę grzało a nie miałam czapki więc lepiej nie ryzykować.Załącznik 7790857

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękujemy . U nas jest fotka na każdej wizycie, więc jak najbardziej wrzucę z połówkowych .

Piękny widok maków

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Hellcat mam na imię Ewa, spotkałam w swoim życiu tylko kilka osób o tym imieniu. W czasach szkolnych tylko jedna dziewczyna na studiach też tak miała na imię.

Wizaz ogółem lata świetlności ma już za sobą. Ja tu jestem zalogowana chyba od 2007 czy 2008 roku i pamiętam jak wątki były wykańczane w ciągu kilku dni. Albo forum włosowe, zanim powstały blogi i grupy na fb, tam to się dopiero działo. Mam dwie bliskie znajomości zawarte na wizażu, które trwają do tej pory i spotykamy się z dziewczynami, byłyśmy u siebie na ślubach.

Wczoraj w Ikei wybraliśmy komodę, białą z 4 szufladami. Łóżeczka średnio mi się podobają, bo chciałabym z szufladą, ale nie za 1000 zł

Dla dziewczyn z Warszawy - w ostatni weekend sierpnia w świecie dziecka będą targi i będą zniżki na wiele marek. Nas akurat interesuje wózek Espiro i fotelik z bazą Nuna, zniżki mają być rzędu 15%, może wyższe. Wiec na wózku zaoszczędzilibyśmy 600 zł i na foteliku z bazą około 400 zł. Także polecam, tylko sprawdźcie sobie czy to w każdym świecie dziecka. My byliśmy na targówka, tym obok Ikei.


Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Faktycznie, i w moim otoczeniu Twoje imię nie jest popularne. Kojarzę tylko dwie osoby o tym imieniu - jedna, koleżanka z klasy z czasów podstawówki, druga to aprobantka z poprzedniej pracy, starsza ode mnie prawie 20 lat.

W moim otoczeniu chyba najwięcej Magd i Kaś, nie brakuje też Agnieszek - spokojnie znam po kilkanaście osób o tych imionach, spotkanych na każdym etapie życia.

Co do wizażu to ja założyłam pierwsze konto ponad 10 lat temu i byłam na spotkaniach wizażanek, ale...znaczna większość to nie był mój przedział wiekowy i zupełnie inny etap życia . Ja wtedy miałam zaledwie 20 lat, dziewczyny ok. 30. Z jedną (dwa lata starszą ode mnie) złapałam dobry kontakt, ale już dziś nie utrzymujemy.

W międzyczasie poznałam wiele osób w realu na studiach, a na wizaż wróciłam w czasach pandemii

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszecie, że szukacie mieszkań. Trzymam kciuki, żeby wpadło coś fajnego i w przystępnej cenie. W moim regionie (w Polsce) takie ceny na działki i nieruchomości, że szok.

W załączniku zdjęcie "przewijaka", który mąż wylicytował za 30 euro.
Niestety w naszym kraju ceny kosmiczne, zupełnie nieadekwatne do zarobków....

Przewijak wygląda solidnie
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 17:33   #987
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hej dziewczyny, u mnie starszak chorowal, wiec sama tez ledwo wyrabialam, nie mowiac juz o zagladaniu na forum.
Ja pierwsze ruchy (pukanie) czulam zdecydowanie duzo nizej pepka, tak prawie na spojeniu lonowym, albo z jednej albo z drugiej strony. Teraz tez raczej nisko, sa dni kiedy czuje caly czas porzadne kopanie z ktorejs strony, a sa dni (takie jak dzis...) kiedy prawie caly dzien nic... Mysle ze to bardzo zalezy od ulozenia maluszka. Jutro polowkowe, wiec troche sie stresuje, jak zwykle... Izan trzymam kciuki bo ty tez!!
Komoda i lozeczko super! Ale ja niestety nie mam na takie rzeczy miejsca w mieszkaniu :/ trzeba bedzie pomyslec o reorganizacji rzeczy starszaka...
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 18:30   #988
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Niestety w naszym kraju ceny kosmiczne, zupełnie nieadekwatne do zarobków....

Przewijak wygląda solidnie
W Holandii też ceny kosmos. Od czasu, kiedy kupiliśmy dom, 7 lat temu, ceny podskoczyły o 100proc.

Jest solidny Z litego drewna.
Wszystkie meble do domu sprowadzaliśmy z Holandii, bo za kilkadziesiąt euro można kupić coś z drewna. Za duży kredens do kuchni płaciliśmy 285 euro

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Komoda i lozeczko super! Ale ja niestety nie mam na takie rzeczy miejsca w mieszkaniu :/ trzeba bedzie pomyslec o reorganizacji rzeczy starszaka...
Łóżeczko będzie stało w salonie w miejscu kociego drapaka a komoda w pokoju zamiast sofy dla gości Jedno wyjeżdża, żeby można było wstawić coś innego. Też nie mamy dużo miejsca
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 19:49   #989
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Ufff w końcu uzupełniłam

Wgl przez cukrzyce dość mocno pilnuję diety i jak robię sobie jakieś odstępstwo to później strasznie boli mnie brzuch. Wczoraj byliśmy na urodzinach u przyjaciół i skusiłam się na sałatkę bigmac i dziś umieram

dzięki)

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Aga, dopiero co w tv słyszałam, że u Was znów upały. Nie zazdroszczę. Jeszcze z brzuszkiem to juz w ogóle musi być dokuczliwe. U nas w tym tygodniu ma być powyżej 25 stopni, ale jak znam życie to może jeden dzień będzie, a później znów pogoda w kratkę. Teściowej Ci pozytywnie zazdroszczę. Ja swojej nie zdążyłam poznać i żałuję bardzo. Mam wrażenie, że wspaniale byśmy się dogadaly, a i przy dzieciach by pomogła.

Butterfly, dziękuję. Właśnie u mnie jest taka sytuacja jak opisujesz - na prenatalnych coś między nogami było, a z NIPT wyszła dziewczynka. Normalny człowiek uwierzyłby NIPT, ale nie ja. W końcu jest 2% szans, że test się myli. Oj to miałaś dziś aktywny dzień, podziwiam za siły. Takie to atrakcje jak człowiek ma dzieci.

PaniAuto, a nie znam tej sałatki nawet. Muszę sobie wygooglować. Ja na dniach pochłonęłam wielki pojemnik tradycyjnej jarzynowej, jakie to było dobre! 🤩

Lady, słodki brzuszek. 🥰 Ja to w ogóle czekam aż któraś z dziewczyn ośmieli się wrzucić jakąś fotkę. Jak nie brzuch to może chociaż z usg. Ja wrzucę po połówkowych. W temacie wyprawki jeszcze - będę uzupełniać moją listę wyprawkową jak wrócę do domu. Jeśli przydałaby Ci się do orientacji to będę mogła bez problemu się podzielić.

Izan, na pewno nie jest łatwo znaleźć to swoje miejsce, ale wierzę że Wam się uda. To w końcu nie para butów i w razie co ciężko o zmiany. A czego w ogóle mniej więcej szukacie? Jakie są Wasze priorytety? Dziękuję, że pytasz o samopoczucie. 🥰 Jest naprawdę dobrze. Jestem gruba (poważnie, strasznie!), ale uważam, że ciąża mi służy. Tak nieskromnie napiszę. 🤭 Czasem dopadnie mnie senność, ale ogólnie mam powera. Wczoraj kosiłam trawę, dzisiaj podcinalam rodzicom krzewy, wszystko dobrowolnie i z przyjemnością. Chodzę codziennie na krótkie spacery, staram się być aktywna. Jest dobrze. A jak u Ciebie?

Co do wątków jeszcze to nas ostatnio było chyba koło 15 dziewczyn, 12 weszło do grupy na Whatsapp, ale chyba nam grupa umiera i musze przyznać, że strasznie mi przykro z tego powodu. Wyobrażałam sobie, że takie grupy są "wieczne" i że gada się o wszystkim, nie tylko o dzieciach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

tzn wiesz, na pierwszych prenatalnych zawsze coś majta między nogami.To tzn wyrostek płciowy, nub. Na podstawie kąta jego nachylenia często można określić płeć.Natomiast nie jest to nigdy na 100%.I potem to jest tak,że u dziewczynek ten wyrostek się przekształca w łechtaczkę, tylko właśnie różnie to jest-u niektórych wcześniej, u innych później. U niektórych może być już "buła" widoczna w 15 tc, u innych dopiero na połówkowych. Dlatego jestem tak nieufna na tym etapieNo ale Nipt się nie myli


ja mogę wrzucić zdjęcie brzuchola, bo robię sobie co 3 tygodnie i akurat mam z czwartku.Tylko niech mi ktoś przypomni jak to się tutaj wrzuca

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Hellcat mam na imię Ewa, spotkałam w swoim życiu tylko kilka osób o tym imieniu. W czasach szkolnych tylko jedna dziewczyna na studiach też tak miała na imię.

Wizaz ogółem lata świetlności ma już za sobą. Ja tu jestem zalogowana chyba od 2007 czy 2008 roku i pamiętam jak wątki były wykańczane w ciągu kilku dni. Albo forum włosowe, zanim powstały blogi i grupy na fb, tam to się dopiero działo. Mam dwie bliskie znajomości zawarte na wizażu, które trwają do tej pory i spotykamy się z dziewczynami, byłyśmy u siebie na ślubach.

Wczoraj w Ikei wybraliśmy komodę, białą z 4 szufladami. Łóżeczka średnio mi się podobają, bo chciałabym z szufladą, ale nie za 1000 zł

Dla dziewczyn z Warszawy - w ostatni weekend sierpnia w świecie dziecka będą targi i będą zniżki na wiele marek. Nas akurat interesuje wózek Espiro i fotelik z bazą Nuna, zniżki mają być rzędu 15%, może wyższe. Wiec na wózku zaoszczędzilibyśmy 600 zł i na foteliku z bazą około 400 zł. Także polecam, tylko sprawdźcie sobie czy to w każdym świecie dziecka. My byliśmy na targówka, tym obok Ikei.


Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Ja znam kilka Ew- znałam ze szkół,potem w pracy.Córka ma w klasie Ewę.No i moja kuzynka ma Ewcięoj tak, ja jestem od 2006 i najpierw byłam na atkach przedzaręczynowych, potem ślubnych, potem poczekalnia i odchowalnia. W międzyczasie wiadomo, dużo pobocznych. Też mam stąd pełno znajomości- było jeżdżenie na imprezy, panieńskie,śluby nawet.Także fajnie

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Dziękuję Wczoraj miałam spory brzuch a dziś od rana minimalny Byliśmy z mężem odebrać kolejny mebel dla maluszka i tak mi się Ci ludzie dziwnie przyglądali, że przyjechała po przewijak dla dziecka a w ciąży nie jest

Ja po połówkowych nie dostałam żadnych zdjęć. Może dostanę teraz w czwartek jak pojadę dodatkowo na usg plecków małej.

Bardzo bym chciała, żeby ktoś się podzielił listą wyprawkową I co się przyda jeśli chodzi o jakieś "gadżety" ułatwiające opiekę czy karmienie. Koleżanka z pracy mi mówiła, że nakupowała wszystkiego a mało co tak naprawdę by z serca poleciła. Tak samo nie polecała kupować za dużo ubranek w rozmiarze 56.


U nas od dwóch tygodni takie upały, że nie dość, że w pracy ponad 30-36 stC to jeszcze w nocy spać nie idzie. Dzisiaj na szczęście słońca nie ma, jest duszno a na noc zapowiadają jakieś deszcze.

Też nie mogliśmy się doczekać połówkowych Mogłabym patrzeć na maluszka godzinami


Oboje z mężem mamy nadzieję, że jeżeli chodzi o spanie, to córka będzie za mną. Oboje pamiętamy jak moja mama opowiadała, że byłam "złotym dzieckiem", spałam jak zabita, przykładała mi lusterko do ust i sprawdzała czy oddycham a jak się przebudziłam to poprostu leżałam z otwartymi oczami i nie płakałam. Mąż był za to taki wywijas, że co rusz powtarza: "oby wdała się w mamę, oby"


Dziewczyny, piszecie, że szukacie mieszkań. Trzymam kciuki, żeby wpadło coś fajnego i w przystępnej cenie. W moim regionie (w Polsce) takie ceny na działki i nieruchomości, że szok.
Latem, podczas wakacyjnego urlopu, przeprowadzamy się do nowego domu. Pan robi ostatnie malowanie i obróbki drzwi, może uda się jeszcze zrobić ścieżkę do domu, schody wejściowe i podjazd a jego żona z synową wpadną w następny weekend wysprzątać. Mąż powiedział, że jestem w ciąży i same się zgłosiły, że chętnie wysprzątają. Cieszę się bardzo, bo nie wiem czy bym podołała

W załączniku zdjęcie "przewijaka", który mąż wylicytował za 30 euro.
to prawda, z56 nie ma co przesadzać.Oczywiście wszystko zależy od tego jak długi urodzi się dzieć, ale przecież obecnie nie jest to problem,żeby coś dokupić jak będzie ptorzebne

Oj to bardzo miło ze strony tych Pań też miałam taką sytuację,że w drugiej ciąży mieliśmy remont i potem babeczki z rodziny się zwołały na sprzatanie. Teraz też wszycy chcą nam pomóc do przeprowadzki
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 07:49   #990
Cruxia
Raczkowanie
 
Avatar Cruxia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 248
GG do Cruxia Send a message via Skype™ to Cruxia
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Kinga bardzo ładnie, podoba mi się też Klara. Ja miałam na liście: Nina, Ida, Helena, Laura, Łucja, Liliana i Kaja. Tż z akceptowalnych przeze mnie Zofia, ale trochę mi się nie podoba, że to jedno z najpopularniejsze obecnie imion. Tak samo Laura i Helena obecnie.

Ostatecznie będzie Kaja, ewentualnie Laura, bo co jakiś czas ja albo Tz wracamy do tego imienia zobaczymy

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Hej hej, ja co prawda z grudniowek, ale podczytuje Was czasami No i aż musialam odpisać, u nas też prawdopodobnie bedzie Kaja kompletnie nie myśleliśmy o tym imieniu, ale tak wyszło, że rozmawiałam w pracy z klientem (powoli się żegnałam) I od slowa do słowa zapytał o płeć, o imię,a jak powiedziałam, że jeszcze nie mamy wybranego to powiedział, że jak córka to Kaja. Napisałam mężowi,wiecie, że hahaha mój ulubiony klient nazwał nam córkę, ale mężowi się spodobało i im dłużej o tym myślę,to chyba faktycznie noszę Kaję

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Cruxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 12:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.