Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-17, 17:41   #61
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
, generalnie jest trochę zmiany, jak dla mnie całkiem ok, zwłaszcza, że mam w planach jasny kolor...
O tak różnicę widać, choć tamte pierwsze zdjęcie robione było w świetle dziennym, ładnie to wygląda muszę przyznać - pozytywnie .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 14:19   #62
kropla w morzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Nie wiem czy zagladacie jeszcze do tego wątku, bo już wyleczyłyście włosy z rudości
przestałam traktować włosy płukankami, bo słyszałam, że mogą one nadać srebrny kdcień włosom blond, ale miedziane/rude refleksy na włosach brązowych mogą jeszcze bardziej jeszcze uwydadnić.

Sięgnęłam po gencjanę i mam wrażenie, że robi ona to samo- dadaje mi rudości.
Stosuję teraz: płukanie gencjaną + mycie szamponem fioletowym joanny + odżywkę brunette expression pantene pro v.
I nic. Jestem obrzydliwie pomarańczowo zrudziała pod światło. mam wrażenie że z mycia na mycie coraz to bardziej.

Włosy moje naturalne to średni blond, zimny, a nałożony mam szampon na 24 mycia średni brąz. Wiem, z doświadczenia, że przy trwałej brązowej farbie mogę uzyskać zimny kolor, ale nie chcę wracać do farb.
Cóż zrobić ?

Kosmarko, marzę o takiej poświacie jaką mają Twoje włosy na avie ! zero pomarańczu.
kropla w morzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 14:48   #63
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

ja moż enie bardzo pomogę, bo dążę do blondu... Powiem tylko, że mi gencjana pomaga.

Mi się wydaje, że jeśli używasz szamponu do brązowych włosów to chyba jest duże prawdopodobieństwo że poblask będzie ciepły, a więc rudy...
Joanny, płukanek i innych specyfików nie próbowałam, niemniej w innych wątkach piszą o ich nikłej skuteczności...

Jakiej uzywałaś gencjany, tj w jakim stężeniu? Bo może z szamponem spływa, więc niestety rudziejesz [uroki schodzenia wszystkich ciepłych kolorów :/], a gencjana po prostu nie działa, bo jest jej za mało?



CO do mnie.. żeby zostawić dla potomności
Włosy robiłam Garnierem 801 - delikatnie kryje, od spodu jeszcze widać pasemka na zdjęciu po jednej gencjanie [ roztwór 2kropli 2% gencjany na 1,5l butelkę], bo jestem przewrażliwiona na punkcie rudości ;] WIęcej mi do szczęscia nie trzeba ;]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy1.jpg (60,7 KB, 228 załadowań)
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 21:39   #64
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

U mnie miał być brąz a jest ciemny blond albo jak kto woli jasny brąz z odcieniem rudego. Ale tak najogólniej ujmując kolor moich włosów jestem RUDA Nie wiem co robić... Czy kupić brązową farbę i poprawić w domu to co zchrzanił fryzjer czy znów iśc do fryzjera i wrócić do jasnego blondu.
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 17:27   #65
kropla w morzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

eLWhy- mam gencjanę 1% i nie mogę dostać dwójki. BAnkowo nie dodaję jej za mało, wręcz przeciwnie, zawsze niechący wleję sporawo choć staram się mniej chojnie ją wlewać
U Ciebie efekty rzeczywiście są widoczne, o takie coś by mi chodziło tyle że na ciemniejszyc włosach. A kolorek widoczny na ostatnim zdjęciu bardzo ładnie wyszedł.
Przy okazji- ten patent z butelką po wodzie mineralnej jest genialny. Zawsze miałam duże problemy żeby się wypłukać w gencjanie czy czymkolwiek innym solidnie i rzetelnie, dzięki butelce jest to możliwe

Jeszcze co do mojej głowy- stwierdziłam, że ten czerwonawy a potem pomarańczowy poblask to robota Mariona- nie raz czytałam na forum, że choć świetny, to lubi spłukiwać się na takie kolory. Pozbyłam się go więc w pewnym stopniu i wróciłam do Castingu l'Oreala, chwilowo trochę przygasiłam chyba odcień marchwi no i zobaczę jak z tą rudością dalej będzie...

W ramach info dla ewentualnych zainteresowanych- po forum krążą plotki jakoby szampon palette 'arktyczne srebro' miał nadawać włosom farbowanym, również na ciemniejsze brązy, zimny odcień. Trzeba nałożyć samą substancję koloryzującą, bez utleniacza, potrzymać 10 min... Ja trzymałam dłużej, dałam z utleniaczem, bo sądziłam że tak ma szansę złapać lepiej i nie wiem czy tylko u mnie, ale efektów nie było. To tyle z kolejnych (nieudanych) eksperymentów
kropla w morzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 17:35   #66
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

po forum krąży też informacja, że wszelkie farby pallette to zabójstwo dla włosów ('wgryzają się' w ich strukturę ;/) , więc nie wiem co gorsze.. ja chyba wolę być ruda niż łysa :<
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 20:06   #67
kropla w morzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Też tak słyszałam, nie tylko na forum ale tez od fryzjerki... choć uczciwie przyznać muszę, że stosowałam trwałą farbę palette 2 razy- ten pierwszy raz to moje pierwsze farbowanie włosów było i to był najpiękniejeszy jasny brąz jaki miałam (choć wyszedł ciemnawo)- zero rudości właśnie, szybko zaczął się trochę wypłukiwać choć to farba była, ale w kierunku blondu a nie do jakiejś marchewki.
Potem parokrotnie miałam szampon palette na 24 mycia, pozytywem było że brązy były brązowe nie rude. Ja jakiś tragicznych skutków nie widziałam - włosy nie suche, nie matowe tylko naprawdę w dobrym stanie. Chciałabym mieć takie włosy jak wtedy z powrotem, no ale to moje początki z farbą były, być może po dłuższym stosowaniu palette daje się boleśnie we znaki. Ogólnie złe opinie o tej firmie są tak częste, że już nie biorę jej pod uwagę. Z tym arktycznym srebrem kontra rudy to ostateczność była, mam dewizę odwrotną do Twojej- precz za wszelką cenę
A ogólnie to tak katuję moje włosy ostatnio przez tą batalię z pomarańczowym odcieniem, że dziwię się, że się jakoś trzymają jeszcze. Wstyd mi tylko, i to strasznie, chodzić do pracy z coraz to nowym kolorem głowy, jak idiotka jaka, naprawdę ... ;/
kropla w morzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 22:46   #68
kropla w morzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

posłuchajcie, piszę posta pod postem bo chcę odrębną myśl zawrzeć: nie wiecie jak skutecznie wymyć gencjanę ?

ledwo co zmroziłam kolor włosów Castingiem, kolorek naprawdę bardzo ładny wyszedł, nawet ich nie myłam tylko po pól dnia od farbowania nałożyłam odżywkę + płukankę + gencjanę do i za dużo jej pewnie dałam bo wściekle się mienię na marchewkowo znowu ;/ to jest chyba klucz, ja jej za dużo daję, włosy mi się przyciemniły baaardzo i świecą na ryżo.
W zamieszczonym tu linku przeczytałam że efekt gencjany się zmywa dlatego to pukanie trzeba każdorazowo powtarzać- nie spodobało mi się to, bo chcę mieć trwale zimny kolor a nie że pójdę na basen i wrócę z niego marchewkowa. Ale wyszorowałam głowę dwukrotnie a tu nic... w słabym swietle jestem czarna, w mocnym pomarańczowa :| no koszmar.
kropla w morzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 22:53   #69
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

ja cały czas nie mogę pojąć jak od fioletowego barwnika może wychodzić rude :|
jedyne co mi przychodzi do głowy, to interakcje koloru gencjany z innymi kosmetykami do włosów (z barwnikiem)

próbowałaś przez jakiś czas używać tylko jednej z tych rzeczy? tylko odzywki, tylko gencjany albo tylko płukanki? Ja wiem, że farbowane włosy trzeba odżywiać, ale niezła z Ciebie ryzykantka, że w pół dnia po farbowaniu serwujesz włosom taką dawkę specyfików, wtym dwa mające wpływ na kolor... [co to za płukanka?]

gencjana sama się wypłucze - po kilku praniach... jedno co, to przy zmywaniu, jak to z farbą, chyba mocniejsze są szampony z tych przeciwłupieżowych..
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 23:34   #70
kropla w morzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

eh, zachłanność nie popłaca... chciałam podrasować ten ochłodzony kolor no i mam
Płukanka- srebrne flor illum, odżywka wax, cudowna notabene.
Może to jest powodem tych dziwnych efektów, że składową fioletu jest czerwony, a skoro włosy mają już ciepły odcień to się ten rdzawy refleks wzmaga.
Pocieszyłaś mnie tym, że się gencjana wypłucze jakoś z czasem, mam nadzieję, że tak się stanie.
Jak nie to tylko Vanish został, heh
kropla w morzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:33   #71
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez kropla w morzu Pokaż wiadomość
Kosmarko, marzę o takiej poświacie jaką mają Twoje włosy na avie ! zero pomarańczu.
Też bym chciała takie , tylko wyglądają zimne, bo w słońcu nie stoję, an innych widać, że już tak różowo nie jest .
Na jakiś czas gencjanę odlozyłam, bo jakoś tak wyszło, ale dziś jak odzywkę zdejmę zasrwuję sobie.
Tak ten patent z butelką po wodzie jest super .
Rudawość jest jak gencjany nie używam dłuższy czas-za każdym razem filetowa piana po umyciu szamponem była , ale jak się chce ąłdny kolor to czego się nie robi .
Na urlop jak się wybiorę napewno nie będę jej mazała, bo plecy będą fioletowe po kąpieli w pięknym morzu - wszyscy uciekną-bo pomyślą, że kałamarnica się pojawiła w wodziei płyny swoje rozsiewa .

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że jeśli używasz szamponu do brązowych włosów to chyba jest duże prawdopodobieństwo że poblask będzie ciepły, a więc rudy...

Jakiej uzywałaś gencjany, tj w jakim stężeniu? Bo może z szamponem spływa, więc niestety rudziejesz [uroki schodzenia wszystkich ciepłych kolorów :/], a gencjana po prostu nie działa, bo jest jej za mało?

WIęcej mi do szczęscia nie trzeba ;]
Koleżaka dobrze podpowiada. Właśnie-szampny do brązowych odstawić-kiedyś uzywałam to wiem coś o tym .
Rzeczywiście mogło to być za małe stężenie-nie buj się przy ciemnych jak poleje się więcje kropel gencjany-fioletowych włosów napeno nie będziesz miała .
eLWhy - jestem pod wrazeniem .

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
U mnie miał być brąz a jest ciemny blond albo jak kto woli jasny brąz z odcieniem rudego. Ale tak najogólniej ujmując kolor moich włosów jestem RUDA Nie wiem co robić... Czy kupić brązową farbę i poprawić w domu to co zchrzanił fryzjer czy znów iśc do fryzjera i wrócić do jasnego blondu.
Cytat:
Napisane przez kropla w morzu Pokaż wiadomość
po forum krążą plotki jakoby szampon palette 'arktyczne srebro' miał nadawać włosom farbowanym, również na ciemniejsze brązy, zimny odcień.
Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
po forum krąży też informacja, że wszelkie farby pallette to zabójstwo dla włosów ('wgryzają się' w ich strukturę ;/) , więc nie wiem co gorsze.. ja chyba wolę być ruda niż łysa :<
Ja dziewczyny też kiedyś miałam doświadczenia z palette-brzydko mówiąc gówno i nic więcej-farba do d...-wysuszyła mi włsy i wogule nie starczyła na całą głowę-robiłam wówczas na ciemny brąz i miałam ciemny blond-łaty z tyłu głowy niezafarbowane-brrr na słowo palette-cokolwiek z tej firmy
Cytat:
Napisane przez kropla w morzu Pokaż wiadomość
posłuchajcie, piszę posta pod postem bo chcę odrębną myśl zawrzeć: nie wiecie jak skutecznie wymyć gencjanę ?

ledwo co zmroziłam kolor włosów Castingiem, kolorek naprawdę bardzo ładny wyszedł, nawet ich nie myłam tylko po pól dnia od farbowania nałożyłam odżywkę + płukankę + gencjanę do i za dużo jej pewnie dałam bo wściekle się mienię na marchewkowo znowu ;/ to jest chyba klucz, ja jej za dużo daję, włosy mi się przyciemniły baaardzo i świecą na ryżo.
W zamieszczonym tu linku przeczytałam że efekt gencjany się zmywa dlatego to pukanie trzeba każdorazowo powtarzać- nie spodobało mi się to, bo chcę mieć trwale zimny kolor a nie że pójdę na basen i wrócę z niego marchewkowa. Ale wyszorowałam głowę dwukrotnie a tu nic... w słabym swietle jestem czarna, w mocnym pomarańczowa :| no koszmar.
rzeczywiście dziwne od gencjany-rude coś mi tu nie pasuje -wręcz niemożliwe. Etam każdorazowo-bez pzresady raz na trzy mycia wystarczy-zalezy jak mocna płukanka będzie zrobiona i jak często mylemy włsoy. Ja myjęco 3 4 dni-a płukankę wystarczy jak uzyję co 3 mycie-mogę powiedzieć, ze taka średnio mocna, choć ostatnio jak robiłam to było tak fest mocna .
To nie gencjna, przy włoasach czarnych-kiedyś tylko takie miałam-zawsze pod światło było rudo i gencjany nie używałam, po prostu ciemna farba wypłukując się pozostawia refleksy które w świetle błyszcząc się odcieniem kasztanu, mahoniu, bursztynu tak wyglądają-choćby nie wiem jak farba się spukiwała taki odcień będzie .
My musimy tylko go niwelować płukankami-nie ma innej rady . Nic innego poblasu rudego ci nie zniweluje-każda farba pod światło będzie przebijać kasztanem - nawet czarna po 3 myciach .
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 19:49   #72
kropla w morzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

To nie tak, że od gencjany zrobiłam się ruda, bo byłam taka zanim po nią sięgnęłam- po to właśnie sięgałam zresztą Jednak - nie twierdzę, że za każdym razem, bo aż to nie pamiętam- ale parokrotnie, a ostatnio ewidentnie, po zaaplikowaniu gencjany ceglany czerwonawy refleks wzmógł się. Z kolei wyraźnej zmiany w kierunku ochładzania kolorunie widziałam.
Aha, eLWhy, próbowałam płukanek, różnych, przez bardzo długi czas w wersji solo, gencjany też, choć krócej. Spostrzeżenia niestety takie jak mówiłam...
Po odżywkę brunette expression sięgnęłam dopiero po paru gencjanach, zdesperowana. Choć nie wiem czy akurat ona ma jakiś bardzo wyraźny wpływ na kolor, z ostrożności odstawiłam ją na czas dalszych prób po wskazówkach, że ona też może powodować rude refleksy.

Najbardziej dziwiło mnie, gdy jeszcze za czasów Mariona (czyli nie tak dawno), nakładałam gencjanę zmieszaną z olejkiem rycynowym i odrobiną odżywki (nie koloryzującej)- mieszanka miała odcień bardzo chłodny niebieski, w trakcie trzymania mikstury na głowie wydawało mi się, że zimnego odcienia nabierały też popaćkane nią włosy, a po spłukaniu mieszanki z przerażeniem widziałam, że czerwonawy odcień Mariona się jakby jeszcze intensyfikował.

Być może to właśnie to, że jednak włosy mam znacznie ciemniejsze od Waszych, o mocno nasyconym kolorze i zdecydowanie intensywniej rude- podejrzewam, że stąd mocna dawka gencjany działa inaczej niż na Waszych fryzurkach. No ale nic, popróbuję trochę z łagodniejszymi dawkami, teraz jeszcze trochę odczekam ze strachu ... Swoją drogą nie wiem czy aż tak intensywnie mieniące się miedzią włosy może oziębić jakaś tam gencjana, skoro ta miedź jest widocznie wpisana w kolor farby... (jakkolwiek farba by się nie nazywała ;/)
kropla w morzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 15:04   #73
Kate07
Raczkowanie
 
Avatar Kate07
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 50
Żółte refleksy na jasno brązowych włosach

Hej dziewczyny! Bardzo Was proszę o szybka pomoc... Sytuacja przedstawia się tak... Moje włosy maja aktualnie kolor jasnego brązu, który jest ładny, ale ma bardzo intensywnie żółte refleksy, praktycznie aż pomarańczowe.. Zle sie z tym czuje.. Dodam, ze kiedys rozjasnialam wlosy, ale postanowilam wrocic do aturalnego koloru i je przyciemnilam. Moze to byc przyczyna. Aczkolwiek mam nadzieje, ze doradzicie mi cos, zeby jakos te refleksy zneutralizowac, bo przez nie kolor wydaje sie stasznie sztuczny i plastikowy. Pozdrawiam i z gory dziekuje !: )
__________________
...
Kate07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 16:08   #74
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Żółte refleksy na jasno brązowych włosach

Spróbuj płukanek. Joanna ma taką fioletową serię do włosów rozjaśnianych, likwidującą żółty odcień. Powinno coś pomóc.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 16:31   #75
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Żółte refleksy na jasno brązowych włosach

Cytat:
Napisane przez Kate07 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Bardzo Was proszę o szybka pomoc... Sytuacja przedstawia się tak... Moje włosy maja aktualnie kolor jasnego brązu, który jest ładny, ale ma bardzo intensywnie żółte refleksy, praktycznie aż pomarańczowe.. Zle sie z tym czuje.. Dodam, ze kiedys rozjasnialam wlosy, ale postanowilam wrocic do aturalnego koloru i je przyciemnilam. Moze to byc przyczyna. Aczkolwiek mam nadzieje, ze doradzicie mi cos, zeby jakos te refleksy zneutralizowac, bo przez nie kolor wydaje sie stasznie sztuczny i plastikowy. Pozdrawiam i z gory dziekuje !: )
łączę z wątkiem o podobnej tematyce- na pewno znajdziesz tu jakiś sposób dla siebie
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 10:25   #76
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Hej dziewczyny po dość długiej wakacyjnej przerwie
Piszę co następujące: ja już nie walczę ze swoim rudawym poblaskiem, przed urlopem na jakieś 2 tyg. ostatni raz miałam gencjanę na włosach (na początku sierpnia), potem na urlop nie chciałam jej używać, bo jak wiadomo jej zmywanie podczas namoczenia włosów może co nieco zafarbować, tzn. np. kostium kąpielowy. A że miałam duuuuużżżżą dawkę słońca nie tylko na ciało ale i włosy(które swoją drogą chroniłam jak mogłam i matrixem sunsorials i nakryciami głowy w stylu sophia loren czy benazir butto) pojaśniały mi do tego stopnia, że taraz nie mam rudawych włosów, tylko żółtawe, co jak się okzazało po przyjeździe z urlopu wygląda całkiem imponująco na moich lokach. Bedę dysponowała zdjeciem to pokażę, póki co gencjana narazie stoi w szafeczce.
Pozdrawiam
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:03   #77
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Dzisiaj pierwszy raz zrobiłam sobie po myciu płukankę z gencjany i.... cóż, jak wcześniej byłam tylko trochę ruda, to teraz jestem czerwonawa. Nie wiem o co chodzi :P

edit: Rano uznaję, że efekt czerwonych włosów zniknął i teraz faktycznie są trochę bardziej popielate.
Nie dopisałam wczoraj pewnej ważnej uwagi - po płukance lśnią i błyszczą się niesamowicie, nie miałam takich wyników nawet po użyciu jakiejkolwiek odżywki czy szamponu. Wygładzone odrobinę.

Edytowane przez vyenna
Czas edycji: 2012-01-12 o 01:19 Powód: dopowiedzenie szczegółów
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 15:03   #78
sisi1
Raczkowanie
 
Avatar sisi1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 38
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Hej mam pytanie. Mam naturalne brązowe włosy. jakiś czas temu zafarbowałam je na rudo. taki delikatny, nie było dużej różnicy, raczej odcień. Za drugim razem mocniejszy rudy. No i postanowiłam że wrócę do brązu. Jak już mi się farba wypłukała dość mocno, zafarbowałam na czekoladowy brąz. Tylko nadal miałam rudy odcień, po spłukaniu został sam rudy. Teraz już miałam duży odrost, wypukane, i znowu zafarbowałam na brąz. I mam ciemny brązowo - rudy kolor:/ już nie mam pomysłu, jak pozbyć się tego rudego?? chce sam brąz:/ Przeszukiwałam forum ale większość pytała o pozbycie się rudego po rozjaśniaczu czy po czerni, albo jak do blondu dojść. Ma ktoś jakąś rade jak pozbyć się rudego żeby był ładny brąz?? proszę o odpowiedz
sisi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:09   #79
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Ja też schodziłam z rudego na ciemny blond-brąz. Z rudego schodzi się bardzo trudno, czasem trzeba pofarbować min. 3 razy na docelowy. Możesz spróbować 'ochłodzić odcień', wtedy rudy nie powinien tak przebijać. Spróbuj szamponów fioletowych, takich do włosów siwych albo blond (tak, niby nie pasuje do brązowych, ale działanie tych szamponów ma na celu tylko takie ochładzanie. Ja używałam takiego fioletowego szwarckopa ze sklepu fryzjerskiego), albo popróbuj płukanek z gencjany - kupujesz roztwór z gencjany w aptece, myjesz włosy, odżywka, czego tam używasz, spłukujesz, a do ostatniego płukania uzywasz tej płukanki.
Miska wody + jedna, dwie krople gencjany. Nie przesadź, jak ja przecholowałam to potem miałam fioletowe włosy i zmyło się dopiero po kilku myciach
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-27, 19:38   #80
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Cytat:
Napisane przez sisi1 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie. Mam naturalne brązowe włosy. jakiś czas temu zafarbowałam je na rudo. taki delikatny, nie było dużej różnicy, raczej odcień. Za drugim razem mocniejszy rudy. No i postanowiłam że wrócę do brązu. Jak już mi się farba wypłukała dość mocno, zafarbowałam na czekoladowy brąz. Tylko nadal miałam rudy odcień, po spłukaniu został sam rudy. Teraz już miałam duży odrost, wypukane, i znowu zafarbowałam na brąz. I mam ciemny brązowo - rudy kolor:/ już nie mam pomysłu, jak pozbyć się tego rudego?? chce sam brąz:/ Przeszukiwałam forum ale większość pytała o pozbycie się rudego po rozjaśniaczu czy po czerni, albo jak do blondu dojść. Ma ktoś jakąś rade jak pozbyć się rudego żeby był ładny brąz?? proszę o odpowiedz
Używaj farby z określeniem "popielaty" w nazwie i najlepiej jakieś profesjonalnej - stopniowo powinno wygasić rudości
No i szampony fioletowe też nie zaszkodzą, tak jak koleżanka wyżej napisała
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 21:50   #81
sisi1
Raczkowanie
 
Avatar sisi1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 38
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

wielkie dzięki za odpowiedz! spróbuję
sisi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 10:03   #82
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

echhhhh a mnie pokusiło znów na gencjanę.
mam krótkie włosy .Rozjaśniane. A na dodatek bardzo wysuszyła mi fryzjerka baleyagem. Jak sama je katowałam rozjaśniaczem (nawet 2 razy w mcu) to nigdy nie udało mi się ich doprowadzić do takiego stanu jak ona mi to zrobiła za jednym razem..... i teraz cierpię

No i tak, wracając do tematu. Zachciało mi się ciut schłodzić odcień. Dałam 1 kropelkę do odżywki, wymieszałam nałozyłam i splukałam. A końcówki, żywo fioletowe!!!! Kilka razy już myłam, nakładałam 2x rycyny z żółtkiem, miodem i cytryną i nie bardzo się wypłukuje. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się niechcianej gencjany poza czapką i nożyczkami??? Próbowałam przecierać wodą utlenioną na waciku, spirytusem kosmetycznym i nic.... raaaatuuuunkuuuuu, pomocy głupiej babie
atoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 11:29   #83
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

To, ze koncówki masz fioletowe to pół biedy, jak się mają Twoje dłonie?
Ja pamiętam jak kiedyś przyszło mi do głowy dodać trochę do maski. Maska świeciła fioletem (ale efektu na włosach specjalnie nie było), z kolei ręce... tak, ręce radośnie złapały barwnik. Wstyd było wyjść z domu
Spokojnie, gencjana zejdzie po kilku myciach. Nie myj włosów jak szalona, bo je wysuszysz i zniszczysz, tylko tak jak do tej pory. Kilka dni z fioletowymi pasemkami przeżyjesz, a szkoda włosów - powiedz, że to taka moda z tymi końcówkami

Ja ostatnio odeszłam od gencjany, bo nie specjalnie widziałam efekty - użyłam raz niebieskiej płukanki z celii i ona podziałała (tylko, że dałam trochę więcej niż było napisane na opakowaniu).
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:01   #84
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

ooo dzięki
ręce??? domyłam cilitem.

Myślałam też o włosach, by je potraktować. No to poczekam z ich "kolorkiem" jeszcze trochę , jeszcze parę myć. mam nadzieję, ze wreszcie odpuszczą, bo nie bardzo z czego mam nawet obciąć. Na razie na wszelki wypadek unikac będę masek zakwaszających
atoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 16:53   #85
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Dziewczyny, mam taki kolor obecnie. Jest to sprany rudy K16 palette, pod nim garnier 7.44+. Wracam do naturalnych włosów. pytanie moje jest jaką płukanką sprawić by te rudości zamieniły się na mysi blond? W słońcu jednak przebijają ostre pomarańczowe refleksy. Gencjana do odżywki pomoże? Szkoda że dziewczyny, które stosowały płukankę nie wrzucają koloru włosów tu, byłoby to pomocne w odcieniu rudego.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 09:11   #86
popilnuj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 107
Dot.: Jak zliwkidować rudawy poblask na włosach

Oszalałam...
Gencjana czy Srebrzyk?
Do pokrycia żółci i rudości.
popilnuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-21 10:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.