Propionibacterium acnes na twarzy co robić ??? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 18:14   #1
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254

Propionibacterium acnes na twarzy co robić ??? :(


Witam wszystkich,
nie wiem od czego zacząć ... ale może od początku a więc męczę się już z trądzikiem od chyba 8 lat... raz było gorzej a raz lepiej, stosowałam już dużo maści, leków, ze 3 antybiotyki doustnie po których była poprawa ale na krótko, leki robione aptecznie również przerabiałam najlepsza okazała się aqua kummerfelt czy coś takiego. Ostatnio zrobiłam wymaz z treści ropnej wyprysku (swoja drogą nie wiem czemu wcześniej tego nie zrobiłam) niestety musiałam zrobić to na swój koszt bo moja derma po prostu nie chciała mi tego wypisać co jest dla mnie szokujące... chyba czas na zmiane kolejnej dermatolog... wynik wymazu byl taki ze wykryto propionibacterium acnes niestety biogramu nie otrzymalam jak sie tlumaczyla ta pani z laboratorium to to ze na ta bakterie nie robia biogram, i ze ponoc jest bardzo latwa do wyleczenia.... ciekawe co nie? juz lecze sie 8 lat i zaden lek nie przyniosl poprawy dlugoczasowej.... szczerze nie wiem co już robić.... jestem zalamana nie wiem jak to cholerstwo wytepic..... juz nawet z domu nie chce mi sie wychodzic ... nic tylko mysle o tym syfie.... dosyc mam eksperymentowania a moze to pomoze moze tamto potem to.... może jest ktoś kto miał ta samą bakterie i coś stosował co wytępilo to cholerswo raz na zawsze albo chociaz na dlugo bardzo prosze pomóżcie
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:29   #2
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Propionibacterium acnes na twarzy co robić ??? :(

Bakteria Propionbacterium acnes to bakteria która praktycznie "na stałe" występuje na powierzchni skóry twarzy stanowiąc jej florę fizjologiczną. Dopiero gdy "sprawimy" jej odpowiednie warunki do życia, w postaci np. zatkanych porów rozwija się ona w sposób nadmierny prowadząc do stanów zapalnych i ropnych wyprysków.

http://scienceofacne.com/pl/what-is-...cterium-acnes/
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 11:13   #3
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Propionibacterium acnes na twarzy co robić ??? :(

tylko, ze ja dbam naprawdę o skórę dobieram kosmetyki po spr ich, myje twarz aptecznym mydłem nawilżającym, stosuje pilingi, lecze się dermatologicznie i stosuje lekarstwa, korzystałam również z domowych sposobów maseczek itp, chodze do kosmetyczki na czyszczenie, oraz wyszczegam się czekolady, ostrych pokarmów, chipsów itp.... na prawde już nie wiem co robić... dlatego ciekawi mnie jak sobie radzily osoby z takowa bakteria jak to wytepily w koncu jezeli sie da??
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.