Nie udany makijaż, co jest nie tak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-19, 22:07   #1
mania1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 141
Angry

Nie udany makijaż, co jest nie tak?


Witam,

mam problem za kazdym razem jak sie maluje, pod koniec wyglada strasznie moze nie bardzo okropnie ale najpierw jest strasznie sztucznie mega kryjace a potem po 40 minutach juz nie ale za to skora jest jakas nie swierza w sensie wygladu , sina doslownie i nie ladna wyglada na "zmeczoną" .
Uzywam codziennie rano po koleji:
*tonik garnier
*odrazu na to krem koloryzujacy Bioderma Sebium
*korektor Vichy Dermablend (beznadziejny)
*i Roz H&M .
A i jeszcze mam skore mieszana , co sie swieci.

co mam zrobic by skora za akzdym rankiem nie wygladala tak brzydko , co mam zmienic?
nie chce miec jakiejs wielkiej tapety ale zeby krylo.najchetniej nie zmienialabym tego kremu.

o tak mniej wiecej bym chciala: http://www.beauty-advices.com/wp-con...een-makeup.jpg

i jescze jedna rzecz mam straszne since pod oczami stosuje ten Dermablend ale jest naprawde nie dobry mozecie mi cos polecic.


Troche duzo , ale dziekuje z gory,

Pozdrawiam
mania1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 08:56   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nie udany makijaż, co jest nie tak?

jak nie odpowiada Ci ten korektor to spróbuj coś innego

ja też mam sińce pod oczami, ale im bardziej próbuję to ukryć tym efekt jest gorszy, więc stosuję dużo lżejsze korektory, ale z efektem rozświetlenia (zadowolona byłam z korektora w pisaku YSL i Heleny Rubinstein, Loreal Touch Magique) nie kryją idealnie, ale rozświetlają i skóra pod oczami wygląda lepiej

miałam też bardziej kryjący w sztyfcie Chanel Estompt Lumiere (chyba jakoś tak ), ale jest ryzyko że będzie zbierał i wałkował się pod oczami i efekt był koszmarny

popróbuj w perfumerii lżejsze korektory o oceń efekty

a w wewnętrzne kąciki oczy daję rozświetlający cień i efekt końcowy jest dużo lepszy niż jak na siłę zasmarowuję sińce
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:17   #3
migi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 108
Dot.: Nie udany makijaż, co jest nie tak?

wydaje mi sie, ze przyczyny maga byc rozne:
- zly korektor/za duzo korektora
- nie uzywanie pudru sypkiego do wykonczenia makijazu
- zle dobrany krem, byc moze tez zbyt szybko nakladasz makijaz, nie czekajac az wchlonie sie krem

Sama uzywam punktowo: La roche posay touche pro, nastepnie puder sypki L´oreal mineralny (kolor Beige Dor - doskonaly do mojej jasnej cery, delikatnie ozywia, lekko brazuje i dobrze utrwala makijaz)
Problem z sincami pod oczami wystepuje u mnie rzadko, wtedy przykladam zamrozone okulary, na co dzien uzywam tez kremu pod oczy Clarins z filtrem przeciwslonecznym 30, bo mam alergie na slonce. Krem jest lekki, bialy, wydaje mi sie ze lekko rozjasnia.
migi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:40   #4
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Nie udany makijaż, co jest nie tak?

Ja tez mam mieszana a nawet tlusta skore i since pod oczami i idealnie since maskuje mi korektor z Flos Leku.
Ja uzywam tak: do mycia rano Bioderma Sensibio H2O (moim skromnym zdaniem Bioderma Sebium jeszcze bardziej wzmaga tluszczenie sie skory )
Potem nakladam Max Factor LP i na to Korektor Flos Lek.

U kazdego pomaga co innego. Mi zawsze ladnie wychodzi a czasami mam taki dzien ze nakladam to samo ale skora za pol godziny jest po prostu beznadziejna. Tak wiec ostatnio jak jest cieplo sie nie maluje, wisi mi opinia innych ze mam plamy po tradziku, niech skóra odpocznie. Doslownie nic nie nakladam, tylko myje Biodermą i zauwazylam ze juz sie tak nie tluszcze.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:42   #5
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Nie udany makijaż, co jest nie tak?

Ja miałam podobne odczucia co do swojego wyglądu w ok. godzinę po zrobieniu makijażu, kiedy stosowałam krem dla cery tłustej (mimo, że takiej nie mam, po prostu nie chciałam się świecić). Pewnie miał jakieś właściwości matujące i wysuszał mi skórę i to dawało taki efekt.

Teraz używam pod podkład kremu nawilżającego z Oriflame i nie narzekam.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:48   #6
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Nie udany makijaż, co jest nie tak?

Aaa jeszcze dodam ze Dermablend Vichy [mialam korektor i ten caly fluid] to jest jedna wielka kichawa dla cery tlustej/mieszanej. Nie polecam :/ strasznie pory podkreslal, suchosci i w ogole no do bani, chyba ze tylko u mnie takie efekty byyly :P
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 11:37   #7
Hest
Raczkowanie
 
Avatar Hest
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: Nie udany makijaż, co jest nie tak?

W moim przypadku ładny koloryt skórze nadaje Margaret Astor Air Mousse i Clinique superfit make up.

Hmm skoro twierdzisz , że Twój makijaż wygląda sztucznie to upewnij się jeszcze czy odcienie różu , pudru , fluidu są dobrze dobrane do koloru Twojej skóry oraz jeżeli używasz wszystkiego na raz to czy po prostu te odcienie nie gryzą się między sobą. Ja uważam , że w tym tkwi problem ale encyklopedią nie jestem więc to tylko przypuszczenia.
Poza tym na sińce pod oczami jak dla mnie najlepiej jest położyć trochę o ton jaśniejszego fluidu i pokryć to pudrem o kolorze skóry.Na twarz rozprowadzić sypki puder dużym pędzlem i sińce są prawie niezauważalne ;-)
Hest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 14:13   #8
Martitka10
Raczkowanie
 
Avatar Martitka10
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: słubice/poznań
Wiadomości: 75
Dot.: Nie udany makijaż, co jest nie tak?

ja moge polecic Ci krem-zel nivea visage young control shine,ktory u mnie zapewnia matowy wyglad skory przez caly dzien,a przy okazji bardzo dobrze nawilza.Z tej serii uzywam rowniez toniku.Moge polecic Ci tez fluid astora mattitude,ktory jako jedyny podklad na mojej twarzy nie stwarza efektu maski i trzyma sie praktycznie caly dzien.Z obydwu kosmetykow jestem bardzo zadowolona(mam skore mieszana,ale o dosc ziemistym odcieniu.Pozdrawiam
Martitka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 01:25   #9
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Nie udany makijaż, co jest nie tak?

nie używaj nic od razu, każdy kosmetyk powinien się wchłonąć osobno, to podstawa !!!!!!!!
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:10.