Rozjaśniające dodatki do śliwkowych ścian, drewna, i starego złota ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-12, 14:59   #1
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447

Rozjaśniające dodatki do śliwkowych ścian, drewna, i starego złota ?!


Niestety nie dysponuje zdjęciami pokoju, i część mebli jest dopiero w trakcie realizacji, ale mam nadzieję, że mi coś doradzicie.

Otóż:
* kolor moich ścian to typowa śliwka - fiolet.
Z tego względu, że mam pokój na poddaszu - są skosy na dwóch ścianach, pod którymi leci border ( jasny beż , jasnymi fioletowymi wstawkami)
* panele to takie typowe ciepłe drewno (dąb) nie jasne, nie ciemne.
* sofa - taka kawa z mlekiem, coś na pograniczu brązu i szarości
* meble - largo classic, kolor uchwytów to stare złoto
* karnisz i lampy - także odcień starego złota ( klosze lamp -mleczne)

Dlatego, że większość elementów w pokoju, jest ciemna, najjaśniejsza jest tylko sofa jak na razie , chciałabym za pomocą dodatków jakoś rozjaśnić i ożywić ten pokój.

Generalnie pasował by niby zielony, mam dwie dekoracyjne zapachowe świece (zielone) oraz myślałam może o zielonych poduszkach.
ale nie wiem czy fioletowa ściana -> "kawowa" sofa -> zielona poduszka będzie ok?

Jakie generalnie mogą być jeszcze dodatki?
Zasłony, raczej u mnie odpadają, obrazy także a kurzących bibelotów za bardzo lubię.

Nie chce także, aby wyszedł z tego jakiś romantyczny pokój dla nastolatki, lubię nowoczesne proste rzeczy, ale bardziej także wole trzymać się klasycznych wzorców niż wymysłów
Chciałabym, aby było nowocześnie, ale nie zimno i ponuro, klasycznie, ale bez przepychu i staroci.

Fioletowe dodatki raczej wg mnie też odpadają, co za dużo to nie zdrowo chyba, także po prostu jestem głupia, mam nadzieję, że mi coś doradzicie, za przykładowe foto. także będę bardzo wdzięczna
aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 23:49   #2
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Rozjaśniające dodatki do śliwkowych ścian, drewna, i starego złota ?!

bez zdjęć jest trudno doradzać bo nie znam odcieni tych wszystkich kolorów

jak mówisz jest w realizacji to jak skończysz wklej fotki a pomożemy dokończyć
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 19:58   #3
brombeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Rozjaśniające dodatki do śliwkowych ścian, drewna, i starego złota ?!

WITAM
ja tez mam śliwkowe 4 ściany w salonie i zastanawiam sie jakie dodatki dobrac do tego koloru . Poradzcie cos
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2291.jpg (94,1 KB, 35 załadowań)
brombeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 20:36   #4
Gaga78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 120
Dot.: Rozjaśniające dodatki do śliwkowych ścian, drewna, i starego złota ?!

zanim przeczytałam treść twojego posta od razu pomyślałam o zielonym, widziałam takie zestawienia i bardzo mi się podobały. Zielony mógłby być jasny, ale nie groszkowy tylko lekko zgniły, dekoral ma w swojej ofercie taką farbę eukaliptus-mam ścianę w tym kolorze i wygląda super

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

acha, myślę,że kolory eukaliptusowy, fioletowy, kawowa sofa i złote dodatki do siebie spokojnie pasują,żeby rozjasnić sciany mogłabyś "rzucić" na jedną ze ścian 4 obrazki w ramkach eukaliptusowych i kawowych. Napisałas,ze obrazki odpadają ale moze zdjęcia będą ok? poduchy na sofie fioletowe+eukaliptusowe na zmianę

nie bój się łączyć kolorów, słyszałam,że połączenie 3-4 jest ok, w tym jeden dominujący
Gaga78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 21:00   #5
desdemonik
Zadomowienie
 
Avatar desdemonik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 058
Dot.: Rozjaśniające dodatki do śliwkowych ścian, drewna, i starego złota ?!

Cytat:
Napisane przez brombeczka Pokaż wiadomość
WITAM
ja tez mam śliwkowe 4 ściany w salonie i zastanawiam sie jakie dodatki dobrac do tego koloru . Poradzcie cos
w wątku sweetish jest sporo zestawień z fioletowym, może warto rzucić okiem https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506188
__________________
Ci wszyscy, którzy nie lubią swojej pracy, czują się lepiej kiedy mogą nazywać nas pracoholikami
desdemonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 21:15   #6
MAGDAJ7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 166
Dot.: Rozjaśniające dodatki do śliwkowych ścian, drewna, i starego złota ?!

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
Niestety nie dysponuje zdjęciami pokoju, i część mebli jest dopiero w trakcie realizacji, ale mam nadzieję, że mi coś doradzicie.

Otóż:
* kolor moich ścian to typowa śliwka - fiolet.
Z tego względu, że mam pokój na poddaszu - są skosy na dwóch ścianach, pod którymi leci border ( jasny beż , jasnymi fioletowymi wstawkami)
* panele to takie typowe ciepłe drewno (dąb) nie jasne, nie ciemne.
* sofa - taka kawa z mlekiem, coś na pograniczu brązu i szarości
* meble - largo classic, kolor uchwytów to stare złoto
* karnisz i lampy - także odcień starego złota ( klosze lamp -mleczne)

Dlatego, że większość elementów w pokoju, jest ciemna, najjaśniejsza jest tylko sofa jak na razie , chciałabym za pomocą dodatków jakoś rozjaśnić i ożywić ten pokój.

Generalnie pasował by niby zielony, mam dwie dekoracyjne zapachowe świece (zielone) oraz myślałam może o zielonych poduszkach.
ale nie wiem czy fioletowa ściana -> "kawowa" sofa -> zielona poduszka będzie ok?

Jakie generalnie mogą być jeszcze dodatki?
Zasłony, raczej u mnie odpadają, obrazy także a kurzących bibelotów za bardzo lubię.

Nie chce także, aby wyszedł z tego jakiś romantyczny pokój dla nastolatki, lubię nowoczesne proste rzeczy, ale bardziej także wole trzymać się klasycznych wzorców niż wymysłów
Chciałabym, aby było nowocześnie, ale nie zimno i ponuro, klasycznie, ale bez przepychu i staroci.

Fioletowe dodatki raczej wg mnie też odpadają, co za dużo to nie zdrowo chyba, także po prostu jestem głupia, mam nadzieję, że mi coś doradzicie, za przykładowe foto. także będę bardzo wdzięczna
A może jakiś tryptyk w odcieniach fioletu i zieleni(chodzi mi o taką soczystą zieleń)
MAGDAJ7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:50   #7
Rapseed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Rozjaśniające dodatki do śliwkowych ścian, drewna, i starego złota ?!

Jeśli chodzi o fiolety to polecam internetową galerię time4art w której sama zamawiałam obrazy w kolorach fioletu do swojego salonu. Zamówiłam tam fioletowego storczyka i róże fraktalną do drugiego pokoju. Piękne obrazy, po dwóch latach dalej mają piękną intensywną barwę i świetnie uzupełniają pokój i puste ściany. Storczyka mam w formie tryptyku , podaję linka http://www.time4art.pl/#gallery.php?idz=1857
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg GD_Canttvas.jpg (25,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: png GD_Canvas.png (37,9 KB, 7 załadowań)
Rapseed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.