podłoga drewniana olejowana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-24, 16:03   #1
Gaga78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 120

podłoga drewniana olejowana


Chcę taka własnie kupić dąb rustic, drewno, olej. Mam pytanie-czy po założeniu takiej podłogi trzeba ją pokryć jakąś warstwa oleju? Czy pielęgnuje się ją po prostu-zmywamy tzw. mydłem do podłóg, konserwujemy..no własnie czym? Jakich środków używacie do pielęgnacji i konserwacji? Chodzi mi o to,zeby podłoga była ładnie "natluszczona".
Czy domowe sposoby wystarczają,żeby podłoga wygladała ładnie, czy trzeba zamawiać fachowców od olejowania?
Gaga78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 05:38   #2
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: podłoga drewniana olejowana

Cytat:
Napisane przez Gaga78 Pokaż wiadomość
Chcę taka własnie kupić dąb rustic, drewno, olej. Mam pytanie-czy po założeniu takiej podłogi trzeba ją pokryć jakąś warstwa oleju? Czy pielęgnuje się ją po prostu-zmywamy tzw. mydłem do podłóg, konserwujemy..no własnie czym? Jakich środków używacie do pielęgnacji i konserwacji? Chodzi mi o to,zeby podłoga była ładnie "natluszczona".
Czy domowe sposoby wystarczają,żeby podłoga wygladała ładnie, czy trzeba zamawiać fachowców od olejowania?
Ja raz na jakis czas myje swoje podlogi woda z octem a tak do codziennego mycia uzywam specjalnych srodkow do podlog drewnianych
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 01:41   #3
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: podłoga drewniana olejowana

ja zdecydowanie polecam olej, drewno zachowuje swoja strukture i bardzo przyjemnie wyglada w pomieszczeniu. Poza tym w przeciwienstwie do lakieru olej wnika w strukture drewna i chroni je od srodka, a nie tylko od zewnatrz
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 13:43   #4
Gaga78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 120
Dot.: podłoga drewniana olejowana

wszystko ładnie pięknie, tylko kto odpowie na moje pytanie? plizz
Gaga78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:53   #5
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: podłoga drewniana olejowana

z tego co ja sie orientuje to w przypadku podlogi olejowanej olejowanie nalezy powtarzac ok raz do roku
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 09:49   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: podłoga drewniana olejowana

Cytat:
Napisane przez Gaga78 Pokaż wiadomość
wszystko ładnie pięknie, tylko kto odpowie na moje pytanie? plizz

Tak, drewno olejowane trzeba odnawiać.
Teoretycznie zaolejowac można samemu, ale trzeba wiedziec jak. Po pierwsze drewno trzeba umyc wodą z mydełkiem o neutralnym ph, drewno trzeba bardzo delikatnie zmatowic papierem sciernym/ szlifierką, zwłaszcza w tychmiejscach gdzie jest jakies uszkodzenie/ rysa. Na tak przygotowaną podłoge nakłada sie olej i zostawia na 24h do wchłonięcia. resztki usuwa się sciereczką.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 09:54   #7
patka222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: podłoga drewniana olejowana

co to znaczy, że olej wnika w strukturę drewna? Czy to znaczy, że jest takie uczucie jakby pod stopami żywe drewno było? Bo jeżeli tak to właśnie mój znajomy ma taką podłogę olejowaną i zawsze się tym szczyci, ale to prawda, że fajnie to wygląda, zupełnie inaczej niż u większości ludzi.
patka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 11:28   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: podłoga drewniana olejowana

Cytat:
Napisane przez patka222 Pokaż wiadomość
co to znaczy, że olej wnika w strukturę drewna? Czy to znaczy, że jest takie uczucie jakby pod stopami żywe drewno było? Bo jeżeli tak to właśnie mój znajomy ma taką podłogę olejowaną i zawsze się tym szczyci, ale to prawda, że fajnie to wygląda, zupełnie inaczej niż u większości ludzi.
Ta, wyczuwasz strukturę drewna Oczywiście jeśli kładziesz prawdziwą deskę drewnianą, nie jakiś Barlinek, gdzie tego drewna jest 3-4mm/
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 22:22   #9
sowa_uszata
Przyczajenie
 
Avatar sowa_uszata
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: czasem Płock, czasem Wawa
Wiadomości: 6
Dot.: podłoga drewniana olejowana

Trochę stary post, ale dodam swoje 3 grosze...
Olejować można spokojnie samemu (częstotliwość zależy od intensywności użytkowania - rodzice mojego faceta nakładają olej na podłogę w salonie mniej więcej co pół roku):
http://www.myfloor.pl/zrob-to-sam-ol...9,artykul.html
A "jakiś Barlinek" nie jest taki zły, wszystko zależy od zastosowania, czasu i budżetu. Z tego co się ostatnio orientowałam, mają również deskę litą fabrycznie olejowaną (czyli po montażu nie trzeba już olejować), która ma trochę więcej niż 3-4mm drewna:
http://www.barlinek.com.pl/deska_lita_2.html
a poza tym niezły wybór produktów właśnie do pielęgnacji podłóg olejowanych.
Gaga78 - jak Tobie się sprawdza podłoga olejowana?
sowa_uszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 16:44   #10
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: podłoga drewniana olejowana

Gotowe zaolejowane deski bardzo dobrze się sprawdzają i łatwo naprawić uszkodzenia wystarczy co jakiś czas przetrzeć odpowiednim produktem.
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:00   #11
Sunnytime
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 21
Dot.: podłoga drewniana olejowana

Olejowanie paneli to bardzo dobry pomysł. Pokrycie podłogi olejem zapewnia wydobycie naturalnego piękna drewna, ponad to chroni deskę przed ścieraniem. Ciekawą ofertę ma firma Barlinek, warto zapoznać się z deskami tej firmy.
Sunnytime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-28, 12:54   #12
adr1ana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: podłoga drewniana olejowana

Cytat:
Napisane przez Gaga78 Pokaż wiadomość
Chcę taka własnie kupić dąb rustic, drewno, olej. Mam pytanie-czy po założeniu takiej podłogi trzeba ją pokryć jakąś warstwa oleju? Czy pielęgnuje się ją po prostu-zmywamy tzw. mydłem do podłóg, konserwujemy..no własnie czym? Jakich środków używacie do pielęgnacji i konserwacji? Chodzi mi o to,zeby podłoga była ładnie "natluszczona".
Czy domowe sposoby wystarczają,żeby podłoga wygladała ładnie, czy trzeba zamawiać fachowców od olejowania?
Moja przyjaciółka ma podłogę olejowoskowaną i mówiła, że trzeba o nią dbać szczególnie na początku i że to w zasadzie proste. Ona wszystkie informacje bierze z bloga xxx, bo mi też podsyłała

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-10-29 o 21:30 Powód: reklama bloga
adr1ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-28 13:54:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.