Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-18, 09:58   #1
coca-coliczka
Raczkowanie
 
Avatar coca-coliczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 139

Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie


Hej

Swoją prośbę kieruję do specjalistek z zakresu poprawiania formy.

Sprawa wygląda tak: za 2 tyg. mam ważny egzamin sprawnościowy.

Ja: 23 lata, kobieta, 168cm/57kg, praca-siedząca...

Do tej pory: latem rolki- 3 x w tyg. godzinę dystansowo, 1.5 godz. technicznie
Zimą - łyżwy... no i tylko łyżwy........

Wiem, że 2 tyg. to nie jest czas na znaczną poprawę kondycji, ale potrzebuje polepszyć wydolność oddechową i siłę mięśni.

Proszę o wskazówki co do diety, ewentualnych suplementów i ćwiczeń ćwiczeń ćwiczeń.

Jeśli to możliwe proszę o jakąś rozpiskę co do treningu...

Byłabym Wam bardzo wdzięczna bo w temacie jestem zieloniutka.
coca-coliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 10:17   #2
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

bardzo szybko wyrabiają kondycję skakanka i bieganie, najlepiej w formie interwałowej (info znajdziesz tu http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=hiit ).
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 10:40   #3
coca-coliczka
Raczkowanie
 
Avatar coca-coliczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 139
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

Vadi sugerujesz HIIT?

Przejrzałam forum i wynika z tego, żeby skakać np. na skakance 1 min na pełnej prędkości a potem 2 min wolniej i do 25 min?

Chodzi o naprzemienność tempa i proporcje?

Jestem pewna ze 25 min nie wytrzymam. W czasach najlepszej formy skakałam 17 min bez przerw średnim tempem zaczyanając od 400 skoków... potem nogi z waty i tchu nie mogłam złapać.

Zapuściłam się.

Niespecjalnie zależy mi na paleniu mięśni- tłuszczyk- ciut może iść w dół.

Co mam jeść przed bieganiem/ skakaniem? na ile przed?
co pić? jak często ? po ile minut zaczynać?
Poprzeplatać to z siłownią?

Mam możliwość biegania- fajne okolice. Jak biegać? Jak długo? jakie tempo?

Czy jest jakaś specjalna dieta? może białkowa?


Nie chcę być osłabiona i w efekcie schudnąć a na egzaminie czuć się jak wypluty słabeusz i wcale sobie czasu nie poprawnić.

Ogólnie ćwiczenia egz. nie są raczej wytrzymałościowe- chodzi o prędkość więc podejrzewam, że o wydolność oddechową...

Jeśli Ty lub Pingwin macie jakąś diete i rozpis treningów to proszę podajcie
coca-coliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 11:38   #4
xxxSweetPoisonxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSweetPoisonxxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Piekiełko ]:-)
Wiadomości: 370
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

kiedys slyszalam ze bieg wahadlowy cos robi na szybkosc ale sama nie wiem dokladnie bo tez za dobrze sie nie znam. ale skakanka jest dobra, Vadi ma rację za duzo przezd ciczeniami nie jedz bo mozesz zwrocic niechcacy... biegaj w swoim tempie zebys czula sie dobrze i nie byla slaba. i tyle na ile masz sil.. nie przemeczaj sie tak od razu. A moze tak rower stacjonarny, plywanie... ? silownia tez jest dobra, ale z glowa.. uwazaj na zakwasy jesli nie trenujesz czesto mozesz ich niestety dostać pozdrawiam sedecznie Ps na moją kondycje to pomogło
__________________


do zrzucenia pozostało jeszcze... 5 4 3 2 1

" On nauczył kochać, wierzyć, wrogów posyłać w piach.. " Szwadron 97 - Honor na wieki

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200806143238.png
xxxSweetPoisonxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 14:02   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

Jeśli dobrze rozumiem, że masz egzamin z biegania na czas, to w ciągu 2 tygodni zrób po prostu 8 treninów biegowych z porządnym rozciąganiem przed i po. Nastaw się na to, że wynik nie będzie rekordowy, skoro nie biegałaś wcześniej, i nie oczekuj cudów - realistyczne podejście do rezultatów jest bardzo ważne.
Pierwszego dnia zrób normalny wolny trucht przeplatany marszem, łącznie 45-60 minut. Potem dzień przerwy. Trzeciego dnia postaw na szybkość i zrób kilka tempówek po np. 500 m przeplatanych bardzo wolnym truchtem, łącznie przebiegnij z 6 km, powinno się to zmieścić w 45 minutach. Potem znów dzień przerwy. Kolejny trening możesz zrobić interwałowy albo znów długie wolne wybieganie (zależy, jak się będziesz czuła na siłach - po pierwszych dwóch trenigach możesz mieć lekkie zakwasy). I tak dalej. Co drugi dzień przerwa, a treningi ze zmienną formą, zmienną intensywnością i zmiennym czasem.
Co 2 trening warto poświęcić na robienie dokładnie tego, co masz mieć na egzaminie - tj. jeśli macie 1500 m, to biegnij 1500, jeśli 10 km, to podobny dystans (ale niekoniecznie całe 10, może być 8 km). To bardzo mało czasu jednak na dobre przygotowanie.
Odżywianie stanbdardowe, jak przy aerobach, ale wrzuć odpowiednią ilość ww złożonych do diety, bo jednak przy bieganiu sporo energii się spala
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 14:56   #6
coca-coliczka
Raczkowanie
 
Avatar coca-coliczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 139
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

egzamin to tor przeszkod. ogolnie wszystko co sie da. rzuty pilka lekarska, bieg -krotkie dystanse, skoki przez skrzynie, przez "bramki" , pod bramki, brzuszki z obciazeniem, slalomy, podciaganie na drazku, pompki, wyskoki na stopien (im wiecej tym lepiej w okr. czasie...), slalom z obciazeniem... i tak wymieniac.

wytrzymalosc i szybkosc -ogolnie kondycja.
wczoraj postawilam na gimnastyke i rozciaganie... dzis niektore miesnie czulam- zwlaszcza brzucha i dzis na brzuch cwiczyc nie moge bo mam uczucie ze miesnie brzucha "gorne wchodza na dolne" (kiedys mialam ladnie zarysowana krateczke) i nadgarstki (kiedys sporo podnosilam i troche je przeciazylam kiedys i teraz czesto je czuje i mam problem z pompkami i podciaganiem na drazku )

Opuscilam sie i wyraznie to czuje...


Jesli macie jeszcze jakies sugestie to bardzo prosze.
Co mam jesc po treningu a co przed?
Jakie polecacie plyny na uzupelnienie elektrolitow?
Jakies dodatkowe suplementy?
coca-coliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:29   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

Suplementy na dwa tygodnie nie mają żadnego sensu, strata kasy i zawracanie głowy. Chyba że odżywki białkowe czy carbo okołotreningowo, no ale to zależy od treningu i potrzeb organizmu.
Co jeść? Też zależy od rodzaju treningu i ogólnego sposobu odżywiania. Nie da się tego określić, nie wiedząc, co trenujesz ani na jakiej jesteś diecie
Ogólnie, to jak pisałam wyżej: przed i po treningu aerobowym jedz to, co się je przed i po treningu aerobowym + dodatkowo porcja ww złożonych, jeśli to trening intensywny.
"Gimnastyka" pewnie nie wymaga specjalnych posiłków (chociaż też nie wiadomo, co masz na myśli), czyli przed jesz normalny pełnowartościowy posiłek wynikający z Twojej diety i tak samo po. Jeśli planujesz treningi siłowe, to oczywiście przed i po jesz posiłek dopasowany do treningu siłowego, z ww o różnym IG. Itp., itd. Zalecenia dokładnie takie, jak dla każdego, fakt, że masz tylko 2 tygodnie, nic tu nie zmienia.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-19, 21:31   #8
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

Cytat:
Napisane przez coca-coliczka Pokaż wiadomość
egzamin to tor przeszkod. ogolnie wszystko co sie da. rzuty pilka lekarska, bieg -krotkie dystanse, skoki przez skrzynie, przez "bramki" , pod bramki, brzuszki z obciazeniem, slalomy, podciaganie na drazku, pompki, wyskoki na stopien (im wiecej tym lepiej w okr. czasie...), slalom z obciazeniem... i tak wymieniac.

to wyglada troche jak egzamin sprawnosciowy do policji
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 22:08   #9
xxxSweetPoisonxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSweetPoisonxxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Piekiełko ]:-)
Wiadomości: 370
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

no podobny ale jest chyba inny troche moj exTz startowal w tamtym roku i zupelnie inny byl i ja mam inny na kompie rowniez...
__________________


do zrzucenia pozostało jeszcze... 5 4 3 2 1

" On nauczył kochać, wierzyć, wrogów posyłać w piach.. " Szwadron 97 - Honor na wieki

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200806143238.png
xxxSweetPoisonxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 22:24   #10
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Poprawa KONDYCJI w 2 tygodnie

Cytat:
Napisane przez xxxSweetPoisonxxx Pokaż wiadomość
no podobny ale jest chyba inny troche moj exTz startowal w tamtym roku i zupelnie inny byl i ja mam inny na kompie rowniez...
mozliwe,mozliwe. ale jakos tak mi sie skojarzylo
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.