demakijaż czy oczyszczanie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-01, 09:15   #1
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95

demakijaż czy oczyszczanie??


poszukuję jakiegoś dobrego specyfiku do mycia twarzy bez użycia wody. przeglądnęłam KWC i w sumie się zakręciłam... jaka jest różnica pomiędzy preparatami do demakijażu twarzy a do oczyszczania twarzy?? czy wystarczy stosowanie jednego z dwóch środków? aktualnie stosuję żel do demakijażu oczu, oraz żel-krem do mycia całej twarzy. chcę zrezygnować ze stosowania wody (cera mieszana, suche policzki) i nie wiem, czy powinnam wyszukać preparat do demakijażu czy do oczyszczania. myślę, że dla stałych bywalczyń wizażu jest to sprawa oczywista, więc proszę o poradę
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 10:05   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: demakijaż czy oczyszczanie??

nie rezygnuj z wody, chyba że absolutnie nie masz innego wyjścia. jeśli nie kranówka, to oligoceńska, przegotowana, minerlana niskozmineralizowana, termalna.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 10:15   #3
wmagda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 95
Re: demakijaż czy oczyszczanie??

myślisz? używam wody przegotowanej, do mycia twarzy używam kosmetyków do cery suchej (policzki) a mimo to, w ciągu dnia skóra policzków ściaga mi się. wiem, że przyczyną jest okres grzewczy i związane z tym suche powietrze w pomieszczeniu. pomyślałam, ze może wyeliminoiwanie wody z pielęgnacji twarzy choć trochę dopomoże
a dlaczego odradzasz nieużywanie wody?
wmagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 10:32   #4
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: demakijaż czy oczyszczanie??

Bardzo często po demakijażu np mleczkiem lub płynem micelarnym- czyli zmyciu tapety pozostaje jeszcze uczucie "brudnej" twarzy. To dlatego, ze te preparaty działaja bardzo delikatnie, zmywają wierzch skóry i nie oczyszczają jej dogłebnie. Może to być nawet przyczyną powstawania zaskórników
Dlatego czasem uzasadnione jest użycie np żeli oczyszczających np Toleraine i przepłukanie twarzy wodą / takie żele należy zmywać bezwzględnie!/.
Jesli cera źle znosi wodę z kranu / a w róznych częściach Polski woda z kranu jest naprawdę przeróznej jakości- różnym stopniu twardości i uzdatnienia/ należy twarz obficie opłukać wodą termalna lub mineralną / tak jak radziła Justy/
Zrozumiałam, że własnie tak postepujesz i dalej masz uczucie suchości skóry, tak?
Jesli tak, to musisz po prostu zmienić żel, może skład nie jest odpowiedni bądź też krem, który wklepujesz po demakijazu nie jest zbyt nawilżający i dżywczy.
Spróbuj poszukać takich kosmetyków, które będą odpowiednie dla Twojej buzi.
Polecam wspomniany żel Toleraine, spryskiwanie wodą termalną avene lub LRP, kremiki mocno odżywcze i nawilżające np Hydraphase rich, physiogel lub hydrain2.
Dla zwiekszenia uczucia "czystości" cery i dla odświeżenia polecam jednak tez toniki / ale tylko bezalkoholowe i nawilżające/
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 21:33   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: demakijaż czy oczyszczanie??

Stina napisał(a):
> > a dlaczego odradzasz nieużywanie wody?

z badań wynika, że osoby nieużywajace wody mają zmienioną (nieprawidłową) florę bakteryjną skóry- jeszcze nie wiadomo precyzyjnie, co to konkretnie oznacza, ale po co prosić sie o dodatkowe kłopoty?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 13:46   #6
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: demakijaż czy oczyszczanie??

To już chyba dość przedawniony wątek ale nie znalazłam nic innego na ten temat, a nie chciałabym zakładać nowego.
Dziewczyny czy w takim razie najpierw zawsze należy używać preparatu do demakijażu, a potem do oczyszczania, czy można poprzestać tylko na jednym specyfiku, np tylko demakijażu czy też tylko oczyszczaniu?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 13:55   #7
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: demakijaż czy oczyszczanie??

a czy po użyciu płynu micelarnego trzeba przemyć jeszcze skórę tonikiem? bo rozumiem, że taki płyn radzi sobie z makijażem, zanieczyszczeniami równie dobrze jak mleczko?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 14:43   #8
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: demakijaż czy oczyszczanie??

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a czy po użyciu płynu micelarnego trzeba przemyć jeszcze skórę tonikiem? bo rozumiem, że taki płyn radzi sobie z makijażem, zanieczyszczeniami równie dobrze jak mleczko?
No wlasnie, tez sie nad tym zastanawialam? Czy plyn micelarny moze posluzyc jako preparat do demakijażu, oczyszczania i tonizowania skóry, takie 3w1 (a wlasciwie 4w1, bo zazwyczaj mozna nim tez umyc oczy)? Czy nie trzeba poza tym zadnych innych kosmetykow uzywac?
Swoja droga byloby to genialne....
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 19:43   #9
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: demakijaż czy oczyszczanie??

nikt nie rozwieje moich wątpliwości?....
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 20:51   #10
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: demakijaż czy oczyszczanie??

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
To już chyba dość przedawniony wątek ale nie znalazłam nic innego na ten temat, a nie chciałabym zakładać nowego.
Dziewczyny czy w takim razie najpierw zawsze należy używać preparatu do demakijażu, a potem do oczyszczania, czy można poprzestać tylko na jednym specyfiku, np tylko demakijażu czy też tylko oczyszczaniu?
Wydaje mi sie, że to kwestia indywidualna i tego co kto lubi Chociaż zostawione mleczko może zapychać - u mnie tak sie działo. Zrezygnowałam z mleczka i makijaż zmywam żelem do oczyszczania twarzy Wcześniej parwie codziennie budziłam sie z nowym ropnym wulkanem na twarzy a teraz nie, no i mam więszy komfort czystej skóry

Mleczka używam sporadycznie - wtedy, gdy chce z twarzy zmyć podkład, puder,a chce zostawić makijaż oczu.


Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
a czy po użyciu płynu micelarnego trzeba przemyć jeszcze skórę tonikiem? bo rozumiem, że taki płyn radzi sobie z makijażem, zanieczyszczeniami równie dobrze jak mleczko?
Nie trzeba używać już toniku. Mi niestety nie przpadły takie płyny do gustu - mam wrażenie że skóra nie jest całkiem czysta - zawsze jeszcze myłam żelem
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.