Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-19, 12:14   #3121
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah - dzięki za analizę filtra , chyba dam sobie spokój z nim bo mimo wszystko ten alkohol - alterra krem aloesowy mnie wysuszył i też miał alkohol w składzie więc będę omijać z daleka

,takie głupie pytanie mam - czy przy stosowaniu glinki do mycia logona potrzeba się filtrować ? ma ona jakieś działanie złuszczające tak ?
teraz stosuje maseczke aspirynową - jakie jest twoje zdanie na jej temat ? łyżeczka jogurtu naturalnego i 3 aspiryny - nie stosuje filtra bo żaden mi nie podpasował i chyba dam sobie spokój z tą maseczką bo słońce już mocno świeci
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 12:15   #3122
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Godny polecenia to znaczy , że nie zapcha cery poddatnej na zapychanie?
Mnóstwo tam olejków , a ja jeszcze nie rozkminiłam , które oleje są komadogenne , a które nie , jestem totalnie zagubiona.

Tym bardziej , że ten Missence do cery tłustej , trądzikowej odradzałaś , że za cięzki , to znaczy , że ten do normalnej i mieszanej ma lżejszy skład?
Samajko Myślę, że przyda Ci się ten link: https://docs.google.com/View?docid=dcn73vw4_2c899xt zasada jest prosta. Im więcej kwasu oleinowego tym większe prawdopodobieństwo zapchania. Dlatego np. najczęściej polecanym olejem do cery skłonnej do zapychania jest olej konopny (sprawdziłam na sobie - jest boski). Przejrzyj też rozszerzoną listę
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 12:46   #3123
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah - dzięki za analizę filtra , chyba dam sobie spokój z nim bo mimo wszystko ten alkohol - alterra krem aloesowy mnie wysuszył i też miał alkohol w składzie więc będę omijać z daleka

,takie głupie pytanie mam - czy przy stosowaniu glinki do mycia logona potrzeba się filtrować ? ma ona jakieś działanie złuszczające tak ?
teraz stosuje maseczke aspirynową - jakie jest twoje zdanie na jej temat ? łyżeczka jogurtu naturalnego i 3 aspiryny - nie stosuje filtra bo żaden mi nie podpasował i chyba dam sobie spokój z tą maseczką bo słońce już mocno świeci


Po maseczce aspirynowej radze się filtrować. Glinka nie zluszcza glębszych warstw skóry, tak jak peelingi chemiczne, kwasowe, jest pod tym względem jak zwykly peeling, nie ma konieczności filtrowania się przy jej użyciu. Na temat maseczki aspirynowej mam dobre zdanie, dziala jak peeling enzymatyczny, uwazam jednak, że nie powinno się jej stosować dlugotrwale, bo może wywolać trądzik kosmetyczny.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Godny polecenia to znaczy , że nie zapcha cery poddatnej na zapychanie?
Mnóstwo tam olejków , a ja jeszcze nie rozkminiłam , które oleje są komadogenne , a które nie , jestem totalnie zagubiona.

Tym bardziej , że ten Missence do cery tłustej , trądzikowej odradzałaś , że za cięzki , to znaczy , że ten do normalnej i mieszanej ma lżejszy skład?

One wszystkie są do siebie podobne, na pierwszych miejscach w skladzie, a to sie liczy najbardziej mają to samo. Podejrzewam po prostu, że róznią się jedynie proporcjami, ten do cery tlustej bedzie mieć wiecej wody, a po co placić za wodę? ale ma mniej ekstraktów dzialających na zmniejszenia wydzielania sebum, przez co może zapchać. Polecam ten do mieszanej, nie zapcha, gdyż ma wlaściwości oczyszczające i regulujące, a przy okazji lepiej nawilży i będzie wydajniejszy.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
czy mogę prosić o analizę pod względem zapychania?

Profarm, Proderma, ProOil, Pichtowy antybakteryjny krem nawilżający
Skład:
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidylglucoside, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Prunus Dulcis, Abies Sibirica, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Parfum, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool.

Rimmel, Renew & Lift, Brightening Powder with Minerals (Puder prasowany z minerałami)
skład: talc, aluminum starch octenylsuccinate, dimethicone, octyldodecyl stearoyl stearate, zinc stearate, phenoxyethanol, caprylyl glycol, sorbic acid, hydrogenated lecithin, lauroyl lysine, methicone, disodium edta. [may contain/peut contenir/+/-: mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), titanium dioxide (ci 77891), fd&c yellow no. 5 aluminum lake (ci 19140), d&c yellow no. 6 aluminum lake (ci 15985), manganese violet (ci 77742)].


Dramat podwójny Krem to jeszcze rozumiem, że latwo na taki natrafić, ale tak okropne sklady pudrów, jak ten to rzadko widuję.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 13:07   #3124
LoseMyBreath
Przyczajenie
 
Avatar LoseMyBreath
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Z Tej Dzielnicy-71
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah dziękuje ci bardzo, w takim razie wypróbuje, jedno opakowanie mi chyba nie zaszkodzi
__________________
"Prawdziwe kobiety mają w nosie sukienki, których nie założą i mężczyzn z którymi nie będą..."
LoseMyBreath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 13:38   #3125
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah - dzięki za informację , teraz niestety mam sporo wyprysków na brodzie i nie wiem czy to nie jest trądzik kosmetyczny po tej maseczce , niby na plecach tez mam trądzik a nic tam nie stosuje , zamówiłam glinkę , jeszcze jakieś mydło naturalne zamówię i biorę się za siebie , będę stopniowo wymieniać kosmetyki
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 13:50   #3126
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę kremu Nivea Visage Pure& Natural, ciekawi mnie na ile on jest faktycznie taki naturalny no i czy nie będzie zapychał

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 14:18   #3127
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dramat podwójny Krem to jeszcze rozumiem, że latwo na taki natrafić, ale tak okropne sklady pudrów, jak ten to rzadko widuję.
coś nie mam szczęścia do składów pudrów do twarzy
dziękuję serdecznie za analizę
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 14:25   #3128
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja chciałam prosic o porade. Mam przesuszoną i tłusta cere. Kremy albo mnie zapychają albo nic nie dają bo nie nawilżaja dostatecznie. I szukam i próbuje i same niewypały. Czy znasz jakiś krem lekki i nawilżający zarazem?
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 14:31   #3129
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a propos pudrów:
proszę o analizę
Wibo Lovely puder naturalny
Skład: talc, zinc stearate, isocetyl stearoyl stearate, calendula officinalis flower extract, phenoxyethanol, methyl, propyl paraben fragrance (+/- ci 77491, ci 77492, ci 77499)
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 15:18   #3130
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A ja chciałam prosic o porade. Mam przesuszoną i tłusta cere. Kremy albo mnie zapychają albo nic nie dają bo nie nawilżaja dostatecznie. I szukam i próbuje i same niewypały. Czy znasz jakiś krem lekki i nawilżający zarazem?
Babydream lotion. Olej konopny + żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem. mam te rzeczy i uważam, że są świetne. Absolutnie nie zapychają i odpowiednio nawilżają.

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
a propos pudrów:
proszę o analizę
Wibo Lovely puder naturalny
Skład: talc, zinc stearate, isocetyl stearoyl stearate, calendula officinalis flower extract, phenoxyethanol, methyl, propyl paraben fragrance (+/- ci 77491, ci 77492, ci 77499)
Nie polecam. Pogrubione składniki powodują wypryski, alergie, podrażnienia. Na początku talk, który też może zapychać i cynk który może wysuszyć skórę.

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
coś nie mam szczęścia do składów pudrów do twarzy
dziękuję serdecznie za analizę
To czas przerzucić się na minerały Nie wiem, czego oczekujesz od pudru, ale jeśli ma wykończyć makijaż i lekko zmatowić to polecam puder perłowy z BU. Nie wysusza, nie bieli, twarz bardzo ładnie z nim wygląda. Jeśli potrzebujesz czegoś mocniej matującego to szybciej nada się puder bambusowy np z jedwabiem czy czymś innym. Poczytaj o tych pudrach Ja z perłowego jestem bardzo zadowolona.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 15:26   #3131
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp91
a co sądzisz o stosowaniu oliwki pielęgnacyjnej Hipp?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1
nada się do nawilżenia skóry twarzy czy zapycha?

co do pudru to chcę ten bambusowy z jedwabiem z BU
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 15:49   #3132
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Samajko Myślę, że przyda Ci się ten link: https://docs.google.com/View?docid=dcn73vw4_2c899xt zasada jest prosta. Im więcej kwasu oleinowego tym większe prawdopodobieństwo zapchania. Dlatego np. najczęściej polecanym olejem do cery skłonnej do zapychania jest olej konopny (sprawdziłam na sobie - jest boski). Przejrzyj też rozszerzoną listę

samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 16:12   #3133
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
jp91
a co sądzisz o stosowaniu oliwki pielęgnacyjnej Hipp?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ja.html&next=1
nada się do nawilżenia skóry twarzy czy zapycha?

co do pudru to chcę ten bambusowy z jedwabiem z BU
Ta oliwka jest świetna. Ale ma olej migdałowy co twarz może zapchać, ale myślę, że jak użyjesz jej na prawdę od czasu do czasu to nic się nie stanie. Za to do ciała bomba Olej migdałowy jest bardzo odżywczy, świetny dla cer bardzo suchych i dzieciaczków. Czytałam gdzieś, że dziewczyny zmywają nią makijaż
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 16:19   #3134
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ta oliwka jest świetna. Ale ma olej migdałowy co twarz może zapchać, ale myślę, że jak użyjesz jej na prawdę od czasu do czasu to nic się nie stanie. Za to do ciała bomba Olej migdałowy jest bardzo odżywczy, świetny dla cer bardzo suchych i dzieciaczków. Czytałam gdzieś, że dziewczyny zmywają nią makijaż
dziękuję za odpowiedź
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 16:22   #3135
Brynia
Raczkowanie
 
Avatar Brynia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 68
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
ja tylko napiszę że istnieje delikatnieszy żel do mycia niż BB, napisze jaki ale uprzedzam że korah nie poleca - żel micelarny z biedronki, mnie BB też zaczął ściągać i tylko ten jeden tego nie robi. Ale mam prośbę - jak znajdziesz coś nie wysuszającego i nie ściagajacego to daj mi znać

Dziękuję Wam
W takim razie wypróbuję, bo mam go, ale używam tylko do demakijażu oczu
Brynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 16:30   #3136
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje za odpowiedz

nie kupie go bo wachalam i w sumie to chemie czuc.. a drogie strasznie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 17:13   #3137
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Krem pod oczy Clinique All About Eyes rich

Skład: water, butyrospermum parkii (shea butter),cetearyl alcohol, hydrogenated polyisobutene, phenyl trimethicone, dipropylene glycol, polyglyceryl-3 beeswax, polybutene, sucrose, cetyl esters, polymethyl methacrylate, isostearyl neopentanoate, glycerin, glyceryl stearate, cetearyl glucoside, butylene glycol, tocopheryl acetate, euphrasia officinalis (euphrasia) extract, triticum vulgare (wheat) germ extract, hordeum vulgare (barley) extract, sigesbeckia orientalis (st. paul's wort) extract, peg-100 stearate, coleus barbatus extract, betula alba (birch) extract, polysilicone-11, methyl glucose sesquistearate, camellia sinensis (green tea) leaf extract, salvia officinalis (sage) leaf, glyceryl polymethacrylate, yeast extract, lutea (gentian) root extract, stearic acid, milk protein, whey protein, lysine, acetyl glucosamine, palmitoyl oligopeptide, guanidine carbonate, squalane, glycosaminoglycans, magnesium ascorbyl phosphate, cholesterol, caffeine, peg-8, phytosphingosine, arginine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, aminomethyl propanol, glycine, dimethicone, ascorbic acid, isomerized linoleic acid, linoleic acid, sodium hyaluronate, 1,2 hexanediol, maltodextrin, decarboxy carnosine hcl, potassium sulfate, caprylyl glycol, disodium edta, sodium dehydroacetate, phenoxyethanol, yellow 5 (ci 19140), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), mica, titanium dioxide (ci

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Ava rewitalizujący krem pod oczy

Skład: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water*, Phytosqualan , Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (and ) Olea Europaea (Olive ) Oil Unsaponifiables (and) Hydrogenated Vegetable Oil (and) Glyceryl Stearate (and) Glycine Soja (Soybean) Sterols (and) Beta-sitosterol (and) Tocopherol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Olive Oil Eco*, Zea Mays Starch* , Cetearyl Alcohol, Glycerin, Althea Officinalis Root Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Sodium Dehydroacetate, Xantan Gum, Zingiber Officinalis Root Extract*, Lavandula Officinalis, Cymbopogon Schoenanthus, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Potasium Sorbate, Sodium Benzoate.

Który jest lepszy do suchej/odwodnionej skóry pod oczami?
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 18:05   #3138
inez84_13
Wtajemniczenie
 
Avatar inez84_13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 616
GG do inez84_13
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah mam pytanie, ktory filtr ma w miare fajny sklad? jetsem w trakie zluszczania(kwasy), uzywam antheliosa lrp, ale czytalam ze sklad ma sredni, jaki filtr bys polecila? interesuje mnie faktor 30, 40 lub 50, pozdrawiam

Edytowane przez inez84_13
Czas edycji: 2011-04-19 o 18:09
inez84_13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 18:26   #3139
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pisze to po raz 3.,bo nie chce się dodać!
Co z tych dwóch będzie lepsze?
1.Aknicare Sun carem 30
Skład: Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycolpalmitate, Arachidylalcohol, Dimethicone, Cetearylglucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Benzyl Pca, Xanthangum, Arachidyl Glucoside Xydroxyethyl Acrylate, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate60, Sodiumhydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Bht, Parfum (Fragrance)
2. Gly skincare sunblocker 30
Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Alcohol, Diisopropyl Adipate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Cyclomethicone, Potato Starch Modified, Dimethicone, Phenoxyethanol, Glyceryl Monostearate, Ceteth-10 Phosphate, Dicetyl Phosphate, PEG-100 Stearate, PEG-23 Glyceryl Distearate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Carbomer, PEG-12 Glyceryl Stearate, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Methylisothiazolinone, Camellia oleifera Leaf Extract, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Lactic Acid, Mannitol, Lecithin, Sphingolipids.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 18:29   #3140
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuje bardzo
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 19:25   #3141
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja za wszystkie poprzednie analizy serdecznie dziękuje, ,a na sam koniec prosze jeszcze tylko o analizę:

Avene, Cleanance, Emulsion Regulatrice Matifiante (Emulsja regulująco-matująca)
Skład: Avene aqua, cyclomethicone, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, polymethyl methacrylate, aqua, C13-14 isoparaffin, zinc gluconate, butylparaben, cetrimonium, bromide, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, triethanolamine

Czy w miarę przyzwoicie nawilży , a nie zapcha? ,
akurat na matowieniu zależy mi najmniej , ma dobre opinie na KWC

samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 21:41   #3142
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Krem pod oczy Clinique All About Eyes rich

Skład: water, butyrospermum parkii (shea butter),cetearyl alcohol, hydrogenated polyisobutene, phenyl trimethicone, dipropylene glycol, polyglyceryl-3 beeswax, polybutene, sucrose, cetyl esters, polymethyl methacrylate, isostearyl neopentanoate, glycerin, glyceryl stearate, cetearyl glucoside, butylene glycol, tocopheryl acetate, euphrasia officinalis (euphrasia) extract, triticum vulgare (wheat) germ extract, hordeum vulgare (barley) extract, sigesbeckia orientalis (st. paul's wort) extract, peg-100 stearate, coleus barbatus extract, betula alba (birch) extract, polysilicone-11, methyl glucose sesquistearate, camellia sinensis (green tea) leaf extract, salvia officinalis (sage) leaf, glyceryl polymethacrylate, yeast extract, lutea (gentian) root extract, stearic acid, milk protein, whey protein, lysine, acetyl glucosamine, palmitoyl oligopeptide, guanidine carbonate, squalane, glycosaminoglycans, magnesium ascorbyl phosphate, cholesterol, caffeine, peg-8, phytosphingosine, arginine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, aminomethyl propanol, glycine, dimethicone, ascorbic acid, isomerized linoleic acid, linoleic acid, sodium hyaluronate, 1,2 hexanediol, maltodextrin, decarboxy carnosine hcl, potassium sulfate, caprylyl glycol, disodium edta, sodium dehydroacetate, phenoxyethanol, yellow 5 (ci 19140), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), mica, titanium dioxide (ci

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Ava rewitalizujący krem pod oczy

Skład: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water*, Phytosqualan , Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (and ) Olea Europaea (Olive ) Oil Unsaponifiables (and) Hydrogenated Vegetable Oil (and) Glyceryl Stearate (and) Glycine Soja (Soybean) Sterols (and) Beta-sitosterol (and) Tocopherol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Olive Oil Eco*, Zea Mays Starch* , Cetearyl Alcohol, Glycerin, Althea Officinalis Root Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Chamomilla Recutita Flower Extract*, Sodium Dehydroacetate, Xantan Gum, Zingiber Officinalis Root Extract*, Lavandula Officinalis, Cymbopogon Schoenanthus, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Potasium Sorbate, Sodium Benzoate.

Który jest lepszy do suchej/odwodnionej skóry pod oczami?
Zdecydowanie drugi.

Cytat:
Napisane przez inez84_13 Pokaż wiadomość
Korah mam pytanie, ktory filtr ma w miare fajny sklad? jetsem w trakie zluszczania(kwasy), uzywam antheliosa lrp, ale czytalam ze sklad ma sredni, jaki filtr bys polecila? interesuje mnie faktor 30, 40 lub 50, pozdrawiam
Korah poleca to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...a-ochrona.html (pisała o nim kilka stron wcześniej)

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Pisze to po raz 3.,bo nie chce się dodać!
Co z tych dwóch będzie lepsze?
1.Aknicare Sun carem 30
Skład: Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycolpalmitate, Arachidylalcohol, Dimethicone, Cetearylglucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Benzyl Pca, Xanthangum, Arachidyl Glucoside Xydroxyethyl Acrylate, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate60, Sodiumhydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Bht, Parfum (Fragrance)
2. Gly skincare sunblocker 30
Aqua, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Alcohol, Diisopropyl Adipate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Cyclomethicone, Potato Starch Modified, Dimethicone, Phenoxyethanol, Glyceryl Monostearate, Ceteth-10 Phosphate, Dicetyl Phosphate, PEG-100 Stearate, PEG-23 Glyceryl Distearate, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Carbomer, PEG-12 Glyceryl Stearate, Triethanolamine, Sodium Hydroxide, Methylisothiazolinone, Camellia oleifera Leaf Extract, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Lactic Acid, Mannitol, Lecithin, Sphingolipids.
Lepszy jest pierwszy. Ale polecamy ten z firmy Soraya.

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Ja za wszystkie poprzednie analizy serdecznie dziękuje, ,a na sam koniec prosze jeszcze tylko o analizę:

Avene, Cleanance, Emulsion Regulatrice Matifiante (Emulsja regulująco-matująca)
Skład: Avene aqua, cyclomethicone, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, polymethyl methacrylate, aqua, C13-14 isoparaffin, zinc gluconate, butylparaben, cetrimonium, bromide, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, triethanolamine

Czy w miarę przyzwoicie nawilży , a nie zapcha? ,
akurat na matowieniu zależy mi najmniej , ma dobre opinie na KWC

Oj zapcha:/ okropny jest zerknij na produkt, którego link podałam wyżej
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 22:31   #3143
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, czy mogę prosić o ocenę składu głównie pod kątem zapychania cery trądzikowej?

Krem pielęgnacyjny babydream: aqua, helianthus annuus seed oil, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, glycerin, parfum, oanthenol, sodium stearoyl, lactylate, glyceryl stearate, tocopherol, calendula officinalis flower extract, chamomila recutita flower extract, lecithin, bisabol, ascorbyl palmitate, potassium palmitoyl hydrolyzed wheat protein, hydrogenated palm glycerides citrate, xanthan gum, sodium hydroxide

krem na blizny: water, mineral oil, Concha de Nacar (Atrina frogilis), cetyl alcohol, propylene glycol, citric acid, Rosa Mosqueta oil, Benjui tincture, propyl paraben, methyl paraben, triethanolamine fragance of rose, sorbitol 70% solution, sodium borate, BHT.
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-19, 22:37   #3144
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackSwann Pokaż wiadomość
Hej, czy mogę prosić o ocenę składu głównie pod kątem zapychania cery trądzikowej?

Krem pielęgnacyjny babydream: aqua, helianthus annuus seed oil, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, glycerin, parfum, oanthenol, sodium stearoyl, lactylate, glyceryl stearate, tocopherol, calendula officinalis flower extract, chamomila recutita flower extract, lecithin, bisabol, ascorbyl palmitate, potassium palmitoyl hydrolyzed wheat protein, hydrogenated palm glycerides citrate, xanthan gum, sodium hydroxide

krem na blizny: water, mineral oil, Concha de Nacar (Atrina frogilis), cetyl alcohol, propylene glycol, citric acid, Rosa Mosqueta oil, Benjui tincture, propyl paraben, methyl paraben, triethanolamine fragance of rose, sorbitol 70% solution, sodium borate, BHT.
Pierwszy krem jest bardzo ładny, ale nie do cery skłonnej do zapychania, ponieważ jest za "bogaty". Od czasu do czasu owszem, ale nie do użytku codziennego.
Drugiego kremu nie polecam.
Jakie masz blizny i po czym?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 06:27   #3145
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Babydream lotion. Olej konopny + żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem. mam te rzeczy i uważam, że są świetne. Absolutnie nie zapychają i odpowiednio nawilżają.



Nie polecam. Pogrubione składniki powodują wypryski, alergie, podrażnienia. Na początku talk, który też może zapychać i cynk który może wysuszyć skórę.
.
chyba jednak faktycznie trzeba się przerzucić na minerały, tylko jak tu na "oko" wybrać odcień

A tego Nivea nikt nie pomoże rozszyfrować?

Mam jeszcze revlon colorstay puder prasowany, niby ma nie zatykać porów, tylko nigdzie nie mogę znaleźć jego składu
__________________
Czekamy...



Edytowane przez gabisun
Czas edycji: 2011-04-20 o 06:33
gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 08:19   #3146
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Pierwszy krem jest bardzo ładny, ale nie do cery skłonnej do zapychania, ponieważ jest za "bogaty". Od czasu do czasu owszem, ale nie do użytku codziennego.
Drugiego kremu nie polecam.
Jakie masz blizny i po czym?
Szkoda, w takim razie muszę szukać czegoś innego... Możesz polecić jakiś dobry nawilżający krem do cery trądzikowej, który nadawałby się pod minerały?
Blizny mam po trądziku, mają postać czerwonych plam...
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 08:28   #3147
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackSwann Pokaż wiadomość
Szkoda, w takim razie muszę szukać czegoś innego... Możesz polecić jakiś dobry nawilżający krem do cery trądzikowej, który nadawałby się pod minerały?
Blizny mam po trądziku, mają postać czerwonych plam...
mój brat ma podobny problem używa acnederm na takie plamy ale niewiele pomaga
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 09:44   #3148
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez BlackSwann Pokaż wiadomość
Szkoda, w takim razie muszę szukać czegoś innego... Możesz polecić jakiś dobry nawilżający krem do cery trądzikowej, który nadawałby się pod minerały?
Blizny mam po trądziku, mają postać czerwonych plam...
Moim zdaniem najlepszy jest Lotion BD, ale może spróbuj mieszanki HA + olej pod minerały. (w podpisie mam linki) Jest taki wątek na wizażu "najlepsze bazy pod minerały" czy coś takiego. Zajrzyj tam. A na takie czerwone plamki to mi pomogły kwasy i oxybrazja. Tonik z kwasu migdałowego zrobisz niskim kosztem, jeden zabieg oxybrazji to wydatek 100zł (przynajmniej u mnie). No i filtr będzie potrzebny przy złuszczaniu, bo coraz mocniej słońce świeci. A z takich domowych sposobów na plamy to np. sok z cytryny, ale pewnie może wysuszać. Na mazidłach też można dostać wodę pomarańczową, która ma właściwości wybielające. Mogę dodać jeszcze, że powinnaś dużo pić i spożywać witaminy C w każdej postaci albo ukręcić sobie jakieś serum z witaminką C. Przepisy są na Mazidłach i BU. Mam nadzieję, że coś pomogłam

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
chyba jednak faktycznie trzeba się przerzucić na minerały, tylko jak tu na "oko" wybrać odcień

A tego Nivea nikt nie pomoże rozszyfrować?

Mam jeszcze revlon colorstay puder prasowany, niby ma nie zatykać porów, tylko nigdzie nie mogę znaleźć jego składu
Minerałki dobiera się dzięki próbkom, robisz paseczki na policzku i po paru godzinach sprawdzasz, który się wtopił. Więc trzeba i tak zamówić próbki. Wiem, że są tu wpisane odcienie minerałów z EDM ale nie wiem czy inne też http://www.temptalia.com/foundation-matrix
Ten Nivea ma być do twarzy tak? Nie powiem Ci na sto procent czy zapcha czy nie bo nie znam się na tyle. Myślę, że można go wypróbować, bałabym się alkoholu denat i glikolu, może jeszcze carbomeru. Może podrażniać. Jak nie będzie odpowiadał twarzy to zużyjesz do ciała:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 11:31   #3149
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najlepszy jest Lotion BD, ale może spróbuj mieszanki HA + olej pod minerały. (w podpisie mam linki) Jest taki wątek na wizażu "najlepsze bazy pod minerały" czy coś takiego. Zajrzyj tam. A na takie czerwone plamki to mi pomogły kwasy i oxybrazja. Tonik z kwasu migdałowego zrobisz niskim kosztem, jeden zabieg oxybrazji to wydatek 100zł (przynajmniej u mnie). No i filtr będzie potrzebny przy złuszczaniu, bo coraz mocniej słońce świeci. A z takich domowych sposobów na plamy to np. sok z cytryny, ale pewnie może wysuszać. Na mazidłach też można dostać wodę pomarańczową, która ma właściwości wybielające. Mogę dodać jeszcze, że powinnaś dużo pić i spożywać witaminy C w każdej postaci albo ukręcić sobie jakieś serum z witaminką C. Przepisy są na Mazidłach i BU. Mam nadzieję, że coś pomogłam

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------



Minerałki dobiera się dzięki próbkom, robisz paseczki na policzku i po paru godzinach sprawdzasz, który się wtopił. Więc trzeba i tak zamówić próbki. Wiem, że są tu wpisane odcienie minerałów z EDM ale nie wiem czy inne też http://www.temptalia.com/foundation-matrix
Ten Nivea ma być do twarzy tak? Nie powiem Ci na sto procent czy zapcha czy nie bo nie znam się na tyle. Myślę, że można go wypróbować, bałabym się alkoholu denat i glikolu, może jeszcze carbomeru. Może podrażniać. Jak nie będzie odpowiadał twarzy to zużyjesz do ciała:P

dziekuję chyba faktycznie się zainteresuję tematem
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-20, 12:38   #3150
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ratuuunku ! filtr soraya spf 45 mnie zapchał i podraznił skóre po 3 użyciach

Posmarowałam nim twarz teraz, odczekałam 30min polozylam podklad (KTORY UZYWAM JUZ OD 2 LAT!!) :

Podkład Bobbi Brown Natural Finish (oil free)
Skład: Water ,Cyclopentasiloxane ,Alcohol ,Ethylhexyl Methoxycinamate
Isononyl Isononanoate ,HDI (Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer)
Glicerin ,PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone,Dimethicone Copolyol
Pentylene Glycol ,Titanum Dioxide ,Disodium Stearoyol Glutamane Polyquaternium-51 ,Triethoxycaprylylsinae , Sodium Hyaluronate
Dimethicone , Lecithin ,Tocopherol ,Silica, Isostearyl Sebacte
Aulumina , Magnesium ,Ascobryl Phosphate ,Sodium Chloride ,Sodium Citate
Phenoxyethanol

i po 10 min twarz zaczeła mnie PALIC, zmyłam natychmias makijaz i wszystko teraz mam plamy na twarzy jakies czerwone !


FILTR SORAYA
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Co mogło mi w nim zaszkodzić?
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-04-20 o 12:44
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.