Bez diamentu nie ma zaręczyn? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 14:28   #31
Agape007
Zadomowienie
 
Avatar Agape007
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 480
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Nie, no pewnie!!! Jak nie ma diamentu to zaręczyny niewazne, ślub nieważny i w ogóle jest to pierwszorzędny powód żeby dostac rozwód kościelny.... Hahahahaha Generalnie rozbawił mnie ten watek.
Panie u jubilera naciskają żeby kupic pierścionek z brylantem bo wiadomo, że droższy. Jeżeli chodzi o teściową to pozostawię bez komentarza.
A chłopak niech kupi pierścionek nawet z odpustu z plastikowym oczkiem. Jak dziewczyna go naprawdę kocha to będzie w niebozwięta i najszczęsliwsza na świecie.
__________________
Oleńka: http://suwaczki.maluchy.pl/li-45443.png

58 57,5 57 56,5 56 55,5 55!!
Agape007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 15:41   #32
juzerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 166
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

wydaje mi się, choc pewna byc nie mogę, że jeżeli dziewczyna nie dostanie brylantu, to po rozwodzie wszystko jest anulowane i znowu staje się dziewicą(!).
idźcie się, dzieci, bawic do piaskownicy, bo chyba nie rozumiecie o co chodzi w małżeństwie.
http://www.youtube.com/watch?v=84K0venhGfY
juzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:39   #33
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

dziewczyny, ale wyluzujcie, bo wątek znowu zmierza, jak większość na wizażu w niewłaściwą stronę. i bardzo proszę mnie nie obrażać, że jestem dzieckiem, nie wiem o co chodzi w małżeństwie, nie mam innych problemów, bo ja już jestem jakiś czas po zaręczynach i na palcu noszę szafir, a nie brylant - bo o szafirze marzyłam.
nie podejmujmy znowu tematu brylant czy cyrkonia, kogo na co stać, a na co nie stać, bo nie po to ten wątek - chciałam raczej pokazać, jakie jest parcie społeczne na ten nieszczęsny brylant (co druga dziewczyna i wszystkie moje znajomy dostały diament w koszyczku a la "Jedyny" Kruka). A dla chłopaka siostry wybór tego pierścionka jest bardzo ważny, chce zeby byla niespodzianka, tradycja i wszystko idealnie, stad te dylematy, już znalazł zreszta przepiękną perłę, to wysluchal znowu od matki, przyjaciela, ze perla = lzy

Edytowane przez Judyta~
Czas edycji: 2009-08-26 o 16:41
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:46   #34
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
... A dla chłopaka siostry wybór tego pierścionka jest bardzo ważny, chce zeby byla niespodzianka, tradycja i wszystko idealnie, stad te dylematy, już znalazł zreszta przepiękną perłę, to wysluchal znowu od matki, przyjaciela, ze perla = lzy
no więc skoro to takie ważne, to niech kupi to czego on chce/albo jego dziewczyna, a nie wszyscy "życzliwi" wokół, którzy zawsze wiedzą lepiej i lubią wtykać nos w nie swoje sprawy.

tak, klasyką jest brylant, ale nie wszyscy przepadają za klasyką i nie wszędzie na świecie musi się roić od klasyki.
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 17:11   #35
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
dziewczyny, ale wyluzujcie, bo wątek znowu zmierza, jak większość na wizażu w niewłaściwą stronę. i bardzo proszę mnie nie obrażać, że jestem dzieckiem, nie wiem o co chodzi w małżeństwie, nie mam innych problemów, bo ja już jestem jakiś czas po zaręczynach i na palcu noszę szafir, a nie brylant - bo o szafirze marzyłam.
nie podejmujmy znowu tematu brylant czy cyrkonia, kogo na co stać, a na co nie stać, bo nie po to ten wątek - chciałam raczej pokazać, jakie jest parcie społeczne na ten nieszczęsny brylant (co druga dziewczyna i wszystkie moje znajomy dostały diament w koszyczku a la "Jedyny" Kruka). A dla chłopaka siostry wybór tego pierścionka jest bardzo ważny, chce zeby byla niespodzianka, tradycja i wszystko idealnie, stad te dylematy, już znalazł zreszta przepiękną perłę, to wysluchal znowu od matki, przyjaciela, ze perla = lzy
Doskonale zrozumiałam o co Ci chodziło i dziwi mnie, że nie wszyscy to zrozumieli. Wiadomo, że każda dziewczyna (prawie) cieszy się po prostu z oświadczyn. I nie wiem o czym dziwne dyskusje. Masz racje jest parcie społeczne na szlachetne kamienie i dziwi mnie tylko kto wywiera takie presje skoro nikt tak niby nie myśli????I naprawdę nie chce mi sie wierzyć że żadna z Was patrząc na pierścionek koleżanki nie pomyślała z zaciekawieniem-hmm a co to za kamień...Co nie oznacza, że koleżanka byłaby mniej szczęśliwa mając nawet zawleczkę od Tymbarku.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 18:37   #36
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Ja noszę pierścionki mamy, które 20 lat mają, z cyrkoniami i jakoś wygladają jak nowe.
Najważniejsze, żeby pierścionek podobał sie parze, a nie paniom u jubilera i mamie. Poza tym pierścionek to symbol, a nie miernik miłości i powód do szpanu. Ja tam mówiłam nawet do TŻta, że może być taki z automatu, plastikowy, jak zbieral kase na mój pierścień.
ja to określałam, gdy mnie ktoś "mądry" pytał o "preferencje diamentowe, że "może być nawet nakrętka od śrubki i też bedę szczęśliwa"
Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
Czyli wychodzi na to, że nie jestem zaręczona bo nie mam diamentu tylko cyrkonię

Co do wątku, to moim zdaniem facet powinien kupić co podoba się jego wybrance i mieć w nosie całą resztę
no widzisz, masz teraz święte prawo zarządać ponownych zaręczyn i nowego pierścionka

Judyta też wyluzuj, bo naprawdę nie ma nad czym rozkminiać. Ja tam w swoim otoczeniu "parcia na brylant" nie widzę i nie czuję, każdy dostaje i kupuje to na co stać i co się podoba i jakos nikt niemyśli, że "nie oświadczę się przez najblizsze 10 lat bo musi byc pierścionek z 40 karatowym brylantem", a jeśli tak gdzieś jest, to współczuję
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 21:34   #37
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
Mcyrkonia po kilku latach zwyczajnie matowieje, jest taka jakby za mgłą i bizuteria traci blask, wiec lepszym wyborem bedzie juz szafir/rubin itp. lub jakis inny naturalny kamien a nie szkiełko z maszyny...
Niektóre diamenciki też wytwarza się maszynowo.
Chciałabym zwrócić uwagę, że brylantem można nazwać jedynie diament specjalnie cięty - tzw. szlif diamentowy. Małych diamencików nie idzie tak wyszlifować
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 21:48   #38
lisiwona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 246
GG do lisiwona
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Jeszcze nie mam pierścionka, ale strasznie podoba mi się mojej mamy, która ma zamiast jakiegoś drogiego diamentu perłe. Ma jedną perłę złapaną(nie wiem jak to określić)nie koszyczkiem,ale takimi jakby tylko dwomo płatkami od koszyczka. Prześliczny on jest i też bym taki chciała.
Nie zależy mi na diamencie, najważniejsze aby był to Ten pierścionek od Tego jedynego. Obojętnie jaki on będzie będę się nim cieszyć i wszystkim w koło chwalić. Uważam, że żaden chłopak nie powinien się przejmować opinią innych tylko kupić taki pierścionek na jaki go stać i jaki jego zdaniem jest najpiękniejszy i najlepiej będzie pasował do jego ukochanej.
lisiwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 07:39   #39
Sangitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 180
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Judyta~ nie chcę nikogo obrażać, ale chcę wyrazić swoje zdanie.. Zaręczyny to sprawa kobiety i mężczyzny, a nie przyszłych teściów.. Jakim prawem przyszła teściowa wtrąca się w to, jaki ma być pierścionek? Rozumiem, dziewczyna chce mieć oryginalny i niebanalny pierścionek-ok, ale czy to musi być brylant? To typowo materialistyczne podejście Poza tym jak już mówiłam, to ich sprawa.. Czy teściowa będzie sobie też życzyła jakiej płci ma być dziecko? Bez przesady.. Niech chłopak się nie martwi, i kupi to, co spodoba się jego ukochanej-bo to ona będzie nosiła ten pierścionek, a nie teściowa

Jeżeli kogoś obraziłam, to przepraszam, ale musiałam się wypowiedzieć
Sangitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 09:59   #40
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

tu się zgodzę - niestety,przyszła teściowa siostry wtrąca się do wszystkiego chyba się tym brylantem chce popisywać przed znajomymi... a moja siostra parcia na brylant nie ma.
Nagadałam chłopakowi, pokazałam mu ten wątek, stwierdził, że kupuje z kamieniem, tak, jak chciał, a mama niech mówi co jej się podoba.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi To mu bardzo pomogło
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:10   #41
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
Witam przerabiam aktualnie temat zaręczyn (chłopak siostry usilnie szuka dla niej pierścionka, przerabianych było mnóstwo opcji i w dalszym ciągu nie ma wyboru). Siostra chciałaby jakiś nietypowy model, nie standardowy diament w koszyczku, ja sama mam pierścionek z kamieniem, ale presja na brylant jest bardzo mocna - przyszła teściowa mojej siostry nie wyobraża sobie pierścionka bez brylantu, panie w jubilerze to samo - jeden rubin/szafir/szmaragd bez brylantu nie spełnia swojej roli. Kamień może być, ale w otoczeniu diamentu, a najlepiej, gdyby brylant występował solo, a jest dużo pięknych modeli z pojedynczym kamieniem. Chłopak zaczyna się łamać, a Wy co myślicie?
Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc, też mu doradzam, żeby kupił coś niebanalnego, ale jego mama twierdzi, że po takim nietypowym pierścionku, np. rubin w złocie nie będzie nawet widać, że zaręczynowy i facet zaczyna się miotać. wszędzie jest bombardowany informacją, że jak zaręczyny, to "tylko z brylantem"
Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
nie chodzi w tym przypadku o brak pieniędzy - chodzi tylko o wybór w tej samej cenie kamień czy brylant (dzisiaj piękne pierścionki z brylantami można kupić za 400, 500zł, nie trzeba wydawać tysięcy) - widzicie, już parę dziewczyn, które się wypowiedziało ma w pierścionku albo brylant albo cyrkonie (czyli też biały "brylantowy" kamień), a więc chyba coś w tym jest, że jak zaręczyny to pierścionek obowiązkowo z diamentem.
jeszcze raz podkreślę, że sama marzyłam o pierścionku z kamieniem i taki mam, więc moje osobiste zdanie jest takie, że jak najbardziej ok. wątek założyłam, żeby pomóc chłopakowi, bo usłyszał, że jak ma kupować bez brylantu "to się w ogóle nie opłaca" - jego mama.
Nie liczy się pierścionek, ale uczucie.

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
dziewczyny, ale wyluzujcie, bo wątek znowu zmierza, jak większość na wizażu w niewłaściwą stronę. i bardzo proszę mnie nie obrażać, że jestem dzieckiem, nie wiem o co chodzi w małżeństwie, nie mam innych problemów, bo ja już jestem jakiś czas po zaręczynach i na palcu noszę szafir, a nie brylant - bo o szafirze marzyłam.
nie podejmujmy znowu tematu brylant czy cyrkonia, kogo na co stać, a na co nie stać, bo nie po to ten wątek - chciałam raczej pokazać, jakie jest parcie społeczne na ten nieszczęsny brylant (co druga dziewczyna i wszystkie moje znajomy dostały diament w koszyczku a la "Jedyny" Kruka). A dla chłopaka siostry wybór tego pierścionka jest bardzo ważny, chce zeby byla niespodzianka, tradycja i wszystko idealnie, stad te dylematy, już znalazł zreszta przepiękną perłę, to wysluchal znowu od matki, przyjaciela, ze perla = lzy
Jakie parcie społeczne na brylant?
Parcie na ten brylant () to ma tylko przyszła teściowa twojej siostry, tak jakby to o jej zaręczyny chodziło
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 12:15   #42
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

No, grunt że wnioski z wątku są w miarę optymistyczne i że chłopak wie, że ma w nas wsparcie
A na teściową, która już teraz tak się wtrąca bardzo bym uważała...
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:35   #43
Sangitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 180
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Judyta~ no to fajnie, że chłopak postawił na swoim i dobrze, że Twoja siostra nie 'jara się' brylantami.. Ważne jest uczucie między nimi, a nie to, czy zaręczą się z brylantem, czy nie
Sangitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 13:47   #44
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Moja znajoma ma niezbyt bogatego chlopaka, ktory jej sie oswiadczyl z pierscionkiem Jedyny od Kruka. Chyba najtansza wersja z mozliwych, bo diament jest prawie ze niewidoczny. jest ona osoba dosc otyla, wiec ma grube dlonie i malenki pierscionek w nich ginie.
Ale co tam, diament jest, i to nawet na n-k pokazywany.

Wspolczuje tesciowej, co dyryguje jaki ma byc pierscionek. Ciezkie zycie czeka twoja siostre.

Zreszta, nie oszukujmy sie, porzadne w sensie duze diamenty kosztuja kupe kasy, i to raczej kilkadziesiat czy kilkaset tys zl.
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:10   #45
Sangitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 180
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Ten Jedyny to nic specjalnego.. Diamencik tak mały, że z lupą go szukać Jest wiele ładnych pierścionków z cyrkoniami, a tak w ogóle to czy ten kamień jest taki ważny? Jak komuś zależy żeby chwalić się diamentem, to niech na czole napisze sobie 'mam pierścionek z diamentem' bo czasem nie da się rozpoznać czy to diament, czy nie..
Sangitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:18   #46
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Sa rozne wersje Jedynego, od tych za kilkaset zl, to tych za kilkadziesiat chyba. W tych ostatnich diament nie jest juz malutki.
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:20   #47
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Owszem, ale kosztuje 18 000, 22 000 i 33 000zł
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:48   #48
jolkajp
Rozeznanie
 
Avatar jolkajp
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 690
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

a moze tesciowa chce się chwalic przed innymi babcio-ciotko-sąsiadkami jaki to "ach' i "och" synek brylant kupił.

Ja mam pierścionek z cyrkonia i zyje. Faktycznie brylanty sa piękne i pięknie blyszczą,ale bez przesady. wole normalna cyrkonie czy kamień ktory nie ginie na reku,niż maciupeńki diamencik, którego nie widac prawie wcale a kosztuje kupe kasy.
Liczy się gest i sam fakt zaręczyn/oswiadczyn i uczucie a nie jakis kamień co kosztował majatek i trzeba było sie na niego zaporzyczyć. zreszta w życiu sa ważniejsze rzeczy niż posiadanie kilku-milimetrowego brylancika. Niektórzy za wartość takiego niby ekstra pierścionka m usza przezyć cały miesiąc i wyzywić rodzinę. mi by było szkoda tyle kasy.
A swojego faceta i tak kocham. nie za pierscionek ale za to,że jest.
__________________
Szczęśliwie uwiązana od ponad 8 lat
Mężulkowa od 9 lipca 2011
jolkajp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:28   #49
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

ja mam jak bzzyczka pierścionek z cyrkonią, ale za to tak niebanalny w kształcie, że nosze go z dumą, i w nosie mam, czy się komuś podoba czy nie, nikt nawet nie śmie pytać, czy to brylant, cyrkonia, czy syntetyczny kryształek. Bo po co? pierścionek to symbol, a nie wyznacznik udanego/nie udanego narzeczeństwa/małżeństwa
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 19:22   #50
olka139
Raczkowanie
 
Avatar olka139
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 79
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Nie wszystko zloto, co sie swieci... Uwazam, ze to kwestia gustu co sie komu podoba, czy to brylant czy cyrkonia to zadna roznica wazne aby bylo dane z serca. Mysle,ze chlopak nie powinien sie sugerowac zdaniem mamy,ani zdaniem siostry ani zdaniem kogokolwiek. Powinien wybrac taki pierscionek jaki wedlug niego pasuje do jego ukochanej i czy to bedzie wysadzony na pol palca mega brylant czy drobny piersiocneczek z cyrkonia to powinien byc tylko jego wybor. Bo ja bym cieszyla sie nawet najtanszym najzwyklejszym pierscionkiem kupionym za jego wlasnie pieniadze i wybranym tylko przez niego.A trzeba byc snobem zeby cieszyc sie pierscionkiem wybranym przez tesciowa tylko dlatego, ze mialby wielki diament.

Hmm...a w ogole to niech nie zwraca uwagi jaki to kamien czy szlachetny czy nieszalchetny,niech oglada wszystkie az poczuje ze to wlasnie ten i moze sie akurat okazac ,ze jest ze zwykla cyrkonia....
__________________
25.06.2011
olka139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:58   #51
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

A ja mam zaręczyny a nie mam pierścionka. Pewnie nawet do USC mnie nie wpuszcza
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:18   #52
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

ja mam dziecko bez zareczyn ooo, splone zywcem

taka sama bzdura z tym parciem na brylant / diament jak z tym, ze pierscionek powinien kosztowac miesieczna pensje

a tesciowa delikatnie niech siostra utemperuje, bo sie bedzie we wszytsko wtracac. wlasnie czytalam watek o dacie slubu, gdzie rodzice i zle omeny sa doradcami
a jak beda dzieci, trzeba bedzie imiona wybrac, szkole i buciki
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:31   #53
juzerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 166
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
taka sama bzdura z tym parciem na brylant / diament jak z tym, ze pierscionek powinien kosztowac miesieczna pensje
w usa pierścionek powinien kosztowac równowartośc 3 pensji
juzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 11:52   #54
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez juzerka Pokaż wiadomość
w usa pierścionek powinien kosztowac równowartośc 3 pensji
olaboga. cenia sie amerykanki

obajrzalam ten "jedyny" zareczynowy piersconek. bez szalu
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:15   #55
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
olaboga. cenia sie amerykanki

obajrzalam ten "jedyny" zareczynowy piersconek. bez szalu
ja z kolei słyszałam że jak w amerykańskim pierścionku brylant nie ma przynajmniej pół karata, to nie jest engagement ring... paranoja...
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:17   #56
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

[1=41606c31298bccbf4cae52b 7859efbfee487d7f9;1395211 1]ja z kolei słyszałam że jak w amerykańskim pierścionku brylant nie ma przynajmniej pół karata, to nie jest engagement ring... paranoja...[/QUOTE]

A gdzie to takie glupoty opowiadaja ?!
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:21   #57
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
A gdzie to takie glupoty opowiadaja ?!
głównie w tv, ja nie mówię że to mądre
wszelkie programy o durnych amerykankach robiących ze ślubu koleją fetę a'la my sweet sixteen... im bardziej oczo***nie tym lepiej. taka moda... być albo nie być?
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:47   #58
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

[1=41606c31298bccbf4cae52b 7859efbfee487d7f9;1395223 5]głównie w tv, ja nie mówię że to mądre
wszelkie programy o durnych amerykankach robiących ze ślubu koleją fetę a'la my sweet sixteen... im bardziej oczo***nie tym lepiej. taka moda... być albo nie być?[/QUOTE]
glownie przez telewizje sa wlasnie takie opcje jak "parcie" na cos
dobrze nie miec tv.
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:48   #59
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
glownie przez telewizje sa wlasnie takie opcje jak "parcie" na cos
dobrze nie miec tv.
Albo po prostu madrze wybierac programy i nie tracic czasu na ogladanie sieczki
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:52   #60
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Bez diamentu nie ma zaręczyn?

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
glownie przez telewizje sa wlasnie takie opcje jak "parcie" na cos
dobrze nie miec tv.
e tam, grunt to podchodzić do wszystkiego z dystansem i umieć samemu myśleć.
Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Albo po prostu madrze wybierac programy i nie tracic czasu na ogladanie sieczki
dobrze też się czasem dowiedzieć, jakie absurdy są na świecie.

tylko sobie nie myślcie że ja takie rzeczy namiętnie oglądam
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.