Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-19, 13:07   #1
madziarkaaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Unhappy

Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...


Mam dwa pytania. Czy podczas miesiączki można nadal aplikować Gynalgin? Zapomniałam zapytać lekarza. Czy nadżerka lub ewentualnie stres nią wywołany móże wpłynąć na przesunięcie się okresu?
madziarkaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 15:47   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Gynalgin jest lekiem dopochwowym i lepiej, żeby trochę w tej pochwie został, dlatego radzę Ci poczekać ze stosowaniem, aż krwawienie przejdzie, albo zdążyć przed okresem.
Tak. Stres może wpłynąć na przesunięcie się okresu.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 18:02   #3
psuja666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

mam 19 lat i jeszcze nie byłam u ginekologa bo po opowiesciach kolezanek to teraz sie boje A miesiaczki mam co 40 dni i jeszcze 2 tygodnie wczesniej mnie brzuch cały czas na dole boli i jakis skurcz łąpie. Co mi moze dolegac ??
psuja666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 08:42   #4
madziarkaaas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Ja nie wiem, ale myślę, że powinnaś pójść, bo u miłego ginekologa to nic strasznego. A co do mojej historii to nie wiem ile dni poczekać z testem ciążowym, narazie okres mi się spóźnia drugi dzień, ale ja i tak już panikuję
madziarkaaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 15:59   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Cytat:
Napisane przez psuja666
mam 19 lat i jeszcze nie byłam u ginekologa bo po opowiesciach kolezanek to teraz sie boje A miesiaczki mam co 40 dni i jeszcze 2 tygodnie wczesniej mnie brzuch cały czas na dole boli i jakis skurcz łąpie. Co mi moze dolegac ??
Nie bój się, najwyższy czas wybrać się do lekarza... eh te koleżanki, teraz tylko się boisz. Zaufaj komuś bliskiemu, może mama ma zaufanego, dobrego ginekologa, albo skorzystaj z wątku o dobrych lekarzach na tym forum, na pewno coś znajdziesz.
Nie bój się pierwszej wizyty. Ja też się bałam, ale po wyjściu od lekarza stwierdziłam, że nie było czego się bać Wrzuć w wyszukiwarkę "pierwsza wizyta" na forum, poczytaj wypowiedzi dziewczyn, doda Ci to otuchy i będziesz wiedziała jak to wygląda i jak się przygotować. Pozdrawiam.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 16:01   #6
bety88
Raczkowanie
 
Avatar bety88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

podnoszę wątek, bo nie chcę zakładać nowego tematu. Nie wiem co mam zrobić- stosuje gynalgin 3dzien, miesiączkę będę miała jutro i nie wiem jak to zrobić- przerwać, a potem znowu aplikować pozostałe? (jest ich 10) proszę o odpowiedz
bety88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 12:17   #7
gaga111
Raczkowanie
 
Avatar gaga111
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 74
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

tak przerwac i po okresie wrocic na nowo-lekarz mi tak zalecil. a pozniej po ok 3 dniach znow zglosic sie do ginekologa
gaga111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-01, 16:28   #8
bety88
Raczkowanie
 
Avatar bety88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Wink Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

dzięki, własnie tak zrobiłam
bety88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 09:42   #9
edding
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

mam nadrzerke i bralam na nia globulki, w styczniu mialam normalnie okres a teraz juz tydzien mi sie spoznia czy ten stan moze byc wywolany ta wlasnie nadrzerka?? pomozcie
edding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:01   #10
Magdaa12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Witam. Mam pytanie. przez 2 tygodnie brałam globulki na nadżerkę, i w miedzy czasie tabletki antykonce... w zeszłym tygodniu skonczyly mi sie globulki, w czwartek skończyłam brać tabletki, zawsze okres dostawałam w niedziele , góra poniedziałek.. dziś już wtorek wieczór, a ja nadal nie mam okresu... Czy to przez globulki może sie spóźniać???? proszę pomóżcie!
Magdaa12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 19:49   #11
Martunia184
Przyczajenie
 
Avatar Martunia184
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Odświeżam temat, bo mam pytanie odnośnie leku Gynalgin.
Lekarz przepisał mi 2 opakowania Gynalginu czyli 20 tabletek, bo badanie cytologiczne wykazało infekcję bakteryjną. Na ulotce dołączonej do leku przeczytałam, że lek należy stosować przez 10 dni po miesiączce, a w razie potrzeby powtórzyć cykl. I tutaj mam wątpliwości. Czy mogę wziąść te 20 tabletek bez robienia przerwy między jednym a drugim opakowaniem, czy powinnam poczekać z rozpoczęciem drugiego opakowania do następnego cyklu ?
Mam nadzieje, że mi pomożecie
Martunia184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 21:09   #12
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Witam Dziewczyny.
Nie chciałam zakładać nowego tematu, dlatego piszę tutaj.
Stwierdzono u mnie nadżerkę IIgr w grudniu, lekarz jednak powiedział że nie usuwa się tak małych nadżerek młodym dziewczynom i tym które nie rodziły. Wczoraj miałam powtórzoną cytologię. Lekarz twierdzi że jest bez zmian i przpeisał mi Gynalgin-mam brać 10 dni, tak jak jest to na ulotce. Jednak martwię się tym, że kres skończył mi sie w niedziele, a w poniedziałek już zaaplikowałam. (mądry polak po szkodzie, dopiero później przeczytałam ulotke że od 2-4 dni po okresie:P) w nocy nawet nie wypływała, dopiero rano zauważyłam że wypływa różowy kolor(tabletka) jednak wygląda tak,jakby z 'resztkami' okresu, a do tego po drugiej tabletce zaczęło pobolewać mnie lekko podbrzusze. To wszystko jest w działaniach niepożądanych, jednak nie wiem czy mam sie czym martwić czy wszystko jest wporządku i tak być powinno? Dodam że nie mam żadnego grzybka
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 21:03   #13
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

mam pytanie...
lekarka przepisala mi gynalgin i gynoxin jak wspomnialam ze kiedys kilkukrotnie mialam infekcje grzybiczne...
teraz jest wszystko w porzadku. na cytologii wyszlo cos minimalnie.
na ulotce przeczytalam ze podczas kuracji nalezy sie powstrzymac od wspolzycia...
szczerze mowiac najchetniej bym nie stosowala tego bo to oznacza wlasciwie caly miesiac bez seksu:/
moje pytanie...
na ulotce napisane jest ze podczas kuracji i infekcji i aby nie zakazic partnera.
skoro ja nie mam infekcji to czy moge wspolzyc?
nie przyszlo mi do glowy zeby o to zapytac lekarke bo dopiero pozniej wykupilam leki.
zalozmy ze globulke bede aplikowac przed spaniem. a kochac bede sie wczesniej. zalozmy ze w godzinach popoludniowych
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 07:46   #14
Szangal1206
Raczkowanie
 
Avatar Szangal1206
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 215
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
mam pytanie...
lekarka przepisala mi gynalgin i gynoxin jak wspomnialam ze kiedys kilkukrotnie mialam infekcje grzybiczne...
teraz jest wszystko w porzadku. na cytologii wyszlo cos minimalnie.
na ulotce przeczytalam ze podczas kuracji nalezy sie powstrzymac od wspolzycia...
szczerze mowiac najchetniej bym nie stosowala tego bo to oznacza wlasciwie caly miesiac bez seksu:/
moje pytanie...
na ulotce napisane jest ze podczas kuracji i infekcji i aby nie zakazic partnera.
skoro ja nie mam infekcji to czy moge wspolzyc?
nie przyszlo mi do glowy zeby o to zapytac lekarke bo dopiero pozniej wykupilam leki.
zalozmy ze globulke bede aplikowac przed spaniem. a kochac bede sie wczesniej. zalozmy ze w godzinach popoludniowych

Ja na twoim miejscu zastosowałabym się do tego co jest w ulotce i nie współżyła w trakcie brania leku. Też miałam zapisane przez mojego ginekologa gynalgin i nystatynę bo złapałam jakiegoś grzybka i nie mogłam go wyleczyć. Chcę ci powiedzieć że gynalgin rozpuszcza się w pochwie i przez cały dzień( po zaaplikowani go na noc) lek wydobywa się z pochwy razem z wydzieliną. Tak że wątpię czy twój partner chciałby po skończonym stosunku mieć całego penisa w czymś żółto-pomarańczowym. I tak ci zależy na twoim partnerze że poświęcisz jego oraz własne zdrowie dla przyjemności A jeśli lekarka ci zapisała leki to musiała pewnie zauważyć jakąś infekcję.
Szangal1206 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:50   #15
Paulaa1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sławków
Wiadomości: 54
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Czy ginalgin przepisuje się tylko na jakąś infekcje grzybiczą?
Bo ja mam przepisany ale lekarz mówił tylko o stanie zapalnym.
a moze to to samo?
Paulaa1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 14:42   #16
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Gynalgin, nadżerka, opóźnienie miesiączki...

Cytat:
Napisane przez Paulaa1994 Pokaż wiadomość
Czy ginalgin przepisuje się tylko na jakąś infekcje grzybiczą?
Bo ja mam przepisany ale lekarz mówił tylko o stanie zaa stan zapalnym.
a moze to to samo?
Rowniez Gynalgin mam przepisany na stan zapalny


Mam problem.

Gynalgin lekarz zalecil mi "brac" co drugi dzien najlepiej na noc.

Przedwczoraj wsadzilam tabletke. Nie bylo zadnych problemow z aplikacja ani nic.

Wczoraj uplawy byly koloru hm pomaranczowego?

Dzisiaj natomiast zauwazylam brazowe uplawy z niewielka iloscia krwi (na pewno to nie okres!)

Czy mam sie tym przejmowac? Czy to jest normalne?

Dzisiaj wieczorem aplikuje 2 tabletke.


Zadnych globulek wiecej nie przyjmuje.
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.