Pytanie do doktora oraz Was, drogie forumowiczki:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-03, 21:39   #1
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18

Pytanie do doktora oraz Was, drogie forumowiczki:)


Mam prawie szesnaście lat i niepokoi mnie wygląd mojego narządu płciowego. Otóż, jakby to powiedzieć, moje wargi sromowe są jakby fioletowe i takie jakieś... długie(?). Może bez przesady, ale jednak nie takie...normalne, jak się na ogół widzi na różnych zdjęciach Nigdy nie byłam u ginekologa bo za bardzo się wstydzę Chciałabym się przemóc, ale nawet nie za bardzo wiem, gdzie mam się udać. W przychodni wszyscy mnie znają, prywatny kosztuje i taki problem... A rodzicom nie chcę nic mówić.
Masturbuję się już od nie pamiętam kiedy(ale na ogół nie wkładaniem palców, ale tak jakby po wierzchu ). Kiedyś po orgaźmie pochwa tak jakby mi pulsowała, od dawna już tego nie ma.
Opławy mam normalne, bardzo rzadko zdarzają się takie białe o dosyć zbitej konsystencji
Miesiączkuję nieregularnie, od 1 klasy gimnazjum(teraz jestem w trzeciej) mam okres i początkowo szybko się uregulował, a teraz to różnie bywa. Słyszałam jednak, że na to może mieć wpływ wysoka aktywność fizyczna, stresy itd.
No to chyba koniec moich wątpliwości. Chciałabym się spytać, co mi jest?
Nigdy nie kochałam się z nikim.
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 09:22   #2
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Pytanie do doktora oraz Was, drogie forumowiczki:)

Cytat:
Napisane przez just.me Pokaż wiadomość
Mam prawie szesnaście lat i niepokoi mnie wygląd mojego narządu płciowego. Otóż, jakby to powiedzieć, moje wargi sromowe są jakby fioletowe i takie jakieś... długie(?). Może bez przesady, ale jednak nie takie...normalne, jak się na ogół widzi na różnych zdjęciach Nigdy nie byłam u ginekologa bo za bardzo się wstydzę Chciałabym się przemóc, ale nawet nie za bardzo wiem, gdzie mam się udać. W przychodni wszyscy mnie znają, prywatny kosztuje i taki problem... A rodzicom nie chcę nic mówić.
Masturbuję się już od nie pamiętam kiedy(ale na ogół nie wkładaniem palców, ale tak jakby po wierzchu ). Kiedyś po orgaźmie pochwa tak jakby mi pulsowała, od dawna już tego nie ma.
Opławy mam normalne, bardzo rzadko zdarzają się takie białe o dosyć zbitej konsystencji
Miesiączkuję nieregularnie, od 1 klasy gimnazjum(teraz jestem w trzeciej) mam okres i początkowo szybko się uregulował, a teraz to różnie bywa. Słyszałam jednak, że na to może mieć wpływ wysoka aktywność fizyczna, stresy itd.
No to chyba koniec moich wątpliwości. Chciałabym się spytać, co mi jest?
Nigdy nie kochałam się z nikim.
Na moje oko, nic Ci nie jest
narządy płciowe zmieniają nieco swój wygląd wraz z wiekiem dojrzewania. U innych bardziej, u innych mniej (a studiowania budowy anatomicznej kobiety z tego typu zdjęć, o których mówisz, raczej nie polecam)
Jak z tym cyklem? mówiąc o nieregularności jak duże rozbieżności masz na myśli?
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 09:33   #3
r-o
Raczkowanie
 
Avatar r-o
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 106
Dot.: Pytanie do doktora oraz Was, drogie forumowiczki:)

nie przejnuj sie że Cie wszyscy znają. jak bedziesz miała jakiś probem to leć do ginekologa, zobaczysz ile różnych kobiet bedze czekać, prawie każda ma jakiś problem, i nikt nie bedzie zdziwiony na prawde. i nie przejmuj sie plotkami głupich ludzi. ale na razie jak na moje oko też jest u Ciebie wszystko w porzadku.

i taka prośba żebyś pisała takie tytuły wątków żeby było wiadomo o co chodzi w wątku. widzisz każda kobieta na tym forum ma jakieś pytanie, wyobraź sobie jak by wyglądało forum jakby każda tak tytułowała wątek jak Ty.
__________________
na co komu dzis wczorajsza miłość
na co komu dzis wczorajszy sen
po co dalej pić to samo piwo
kiedy czujesz ze uleciał gaz...
ile w tych słowach jest prawdy
r-o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 11:49   #4
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pytanie do doktora oraz Was, drogie forumowiczki:)

Cytat:
Napisane przez just.me Pokaż wiadomość
Mam prawie szesnaście lat i niepokoi mnie wygląd mojego narządu płciowego. Otóż, jakby to powiedzieć, moje wargi sromowe są jakby fioletowe i takie jakieś... długie(?). Może bez przesady, ale jednak nie takie...normalne, jak się na ogół widzi na różnych zdjęciach Nigdy nie byłam u ginekologa bo za bardzo się wstydzę Chciałabym się przemóc, ale nawet nie za bardzo wiem, gdzie mam się udać. W przychodni wszyscy mnie znają, prywatny kosztuje i taki problem... A rodzicom nie chcę nic mówić.
Masturbuję się już od nie pamiętam kiedy(ale na ogół nie wkładaniem palców, ale tak jakby po wierzchu ). Kiedyś po orgaźmie pochwa tak jakby mi pulsowała, od dawna już tego nie ma.
Opławy mam normalne, bardzo rzadko zdarzają się takie białe o dosyć zbitej konsystencji
Miesiączkuję nieregularnie, od 1 klasy gimnazjum(teraz jestem w trzeciej) mam okres i początkowo szybko się uregulował, a teraz to różnie bywa. Słyszałam jednak, że na to może mieć wpływ wysoka aktywność fizyczna, stresy itd.
No to chyba koniec moich wątpliwości. Chciałabym się spytać, co mi jest?
Nigdy nie kochałam się z nikim.
wg mnie nic ci nie jest. Moje wargo sromowe tez od czasu do czasu zmieniaja kolor na bardziej "fioletowy" Ale jest to rzecz jak najbradziej normalna Wargi sromowe "lubia" zmieniac tak kolor np. gdy jestes podniecona To naplywajaca do nich krew powoduje, ze tak wygladaja Takze nie masz sie czym przejmowac Nie porownuj siebie do kobiet ze zdjec, ktore najczesciej sa "przekolorywane" fotoshopem, takze nie ma to najmniejszego sensu. A co do wieklosci warg, musza byc dlugie, bo jak wyszloby dziecko?

Uwazam, ze to jak najbardziej odpowiedni czas na to by pojc profilaktycznie do ginekologa, by zobaczyl, czy np. nie masz stanu zapalnego I nie przejmuj sie tym, ze wszyscy Cie znaja, bo to zadne tlumaczenie. Przeciez kazdy wie, ze jestes kobieta i ze musisz odwiedzac ginekologa, co jest przeciez rzecza normalna
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 14:58   #5
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie do doktora oraz Was, drogie forumowiczki:)

Dziękuję Wam bardzo, kochane, za odpowiedź.
Chcę się właśnie wybrać do ginekologa, tylko że nigdy nie byłam i, no wiecie... krępuję się strasznie, że spojrzy na mnie jakoś krzywo, albo że spotkam kogoś znajomego... niby głupie, ale jestem tylko nastolatką Znacie może dobrego ginekologa w Szczecinie, do którego bym się mogła zgłosić?

P.S. bardzo przepraszam za nieprecyzyjne sformułowanie tematu, już się poprawiam

EDIT: nie mogę już zmienić tematu, ale postaram się w przyszłości pamiętać o jego właściwej formule
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 15:26   #6
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Pytanie do doktora oraz Was, drogie forumowiczki:)

Cytat:
Napisane przez just.me Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam bardzo, kochane, za odpowiedź.
Chcę się właśnie wybrać do ginekologa, tylko że nigdy nie byłam i, no wiecie... krępuję się strasznie, że spojrzy na mnie jakoś krzywo, albo że spotkam kogoś znajomego... niby głupie, ale jestem tylko nastolatką Znacie może dobrego ginekologa w Szczecinie, do którego bym się mogła zgłosić?

P.S. bardzo przepraszam za nieprecyzyjne sformułowanie tematu, już się poprawiam

EDIT: nie mogę już zmienić tematu, ale postaram się w przyszłości pamiętać o jego właściwej formule
Kazda z nas sie krepuje przed wejsciem do gabinetu gineologicznego, jest to rzecz jak najbardziej normalna Ale zrowie od 'krepacji' jest chyba wazniejsze
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-04, 15:36   #7
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Pytanie do doktora oraz Was, drogie forumowiczki:)

Każda kobieta ma inną budowę i inaczej nasze organy się prezentują
Nie ma czym sie przejmować, jeśli nie czujesz żadnych innych dolegliwości typu swędzenie, pieczenie itp. to Twoje upławy są normalne.
A co do wizyty u ginekologa- nigdy nie zaszkodzi go odwiedzić. Ja na swoją pierwszą wizytę poszłam w wieku 20 lat i nie było tak źle, mogłam iść wcześniej.
Tak się wtedy denerwowałam
Pamiętaj jednak, że dla ginekologa nie jest pierwszyzną widok Twoich miejsc intymnych, oni to traktują jako normalną pracę. No i warto jest powiedzieć, że przyszło się po raz pierwszy .
Aha! Nie ma co się krępować, że Cię wszyscy znają, przecież to dobrze, że dbasz o siebie i swoje ciało, swój organizm i chodzisz do lekarza. Każdy tak robi. I nie ma w tym nic gorszącego

Moja koleżanka ma ojca ginekologa i chodzi do niego, ja bym chyba czegoś takiego nie zrobiła, wydaje mi się to trochę dziwne i krępujące, nie uważacie????
pozdrawiam
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.