Ile placicie za czynsz w ok 60 m mieszkaniu?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-10, 18:12   #61
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Ile placicie za czynsz w ok 60 m mieszkaniu??

Cytat:
Napisane przez meg27 Pokaż wiadomość
no to was pociesze, w 2009 byl czynsz ok. 600 zeta po czym przyszedl list z podwyzka czynszu na 1140
Kraków, centrum miasta, prywatna kamienica placimy 1140 za 67 m, za prad 300 zloty,
uzywamy czajnika elektrycznego, bojlera, gotujemy na elektrycznej kuchence bo nie mamy gazu- mieszkanie ogrzewane na wegiel dalej, rozboj w bialy dzien.
Wolny internet 10/1 uploaud 104 zlote.
Faktycznie rozbój w biały dzień, ale.. skoro prywatna kamienica to można się wszystkiego spodziewać.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 08:21   #62
annabrzask
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Ile placicie za czynsz w ok 60 m mieszkaniu??

Wiem, że temat stary, ale odgrzebuję, bo jestem załamana.

Moje mieszkanie to 57 m2. Spółdzielcze własnościowe. Czynsz, jaki płacę co miesiąc to 793 zł. Ostatnia podwyżka za użytkowanie wieczyste gruntu to około 160 zł. Mieszkam w Warszawie.

Nie wiem, czy dobrze kombinuję, że jak się przeprowadzę do innego miasta, to czynsz będzie mniejszy. Oczywiście też trudniej o pracę, więc ten kij ma dwa końce. Nie wiem, co mam zrobić. Jestem delikatnie mówiąc załamana.

Podajcie, jakie macie czynsze w Waszych mieszkaniach. Podajcie też proszę miejscowość. Myślałam o przeprowadzce do Łodzi.
annabrzask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 16:25   #63
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Ile placicie za czynsz w ok 60 m mieszkaniu??

Cytat:
Napisane przez annabrzask Pokaż wiadomość
Wiem, że temat stary, ale odgrzebuję, bo jestem załamana.

Moje mieszkanie to 57 m2. Spółdzielcze własnościowe. Czynsz, jaki płacę co miesiąc to 793 zł. Ostatnia podwyżka za użytkowanie wieczyste gruntu to około 160 zł. Mieszkam w Warszawie.

Nie wiem, czy dobrze kombinuję, że jak się przeprowadzę do innego miasta, to czynsz będzie mniejszy. Oczywiście też trudniej o pracę, więc ten kij ma dwa końce. Nie wiem, co mam zrobić. Jestem delikatnie mówiąc załamana.

Podajcie, jakie macie czynsze w Waszych mieszkaniach. Podajcie też proszę miejscowość. Myślałam o przeprowadzce do Łodzi.
W ile osób?
I co wliczasz w czynsz? Bez prądu i gazu?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 07:53   #64
annabrzask
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Ile placicie za czynsz w ok 60 m mieszkaniu??

3 osoby, bez prądu i gazu. W czynszu są zaliczki na wodę i ogrzewanie. Zawsze miałam zwrot (nadpłatę) za wodę i ogrzewanie ale w tym roku, po podwyżkach cen, musiałam jeszcze dopłacić łącznie 800zł. To i tak niedużo. Żyjemy bardzo oszczędnie. Sąsiedzi naokoło dopłacali po 2000zł. Wiem, że to za okres 9 miesięcy ta dopłata, ale dano nam dwa miesiące na przelew a następnie przysłano podwyżkę czynszu z 630zł miesięcznie na 793 zł miesięcznie. I co podniesiono? Nie zaliczki, tylko użytkowanie wieczyste. Wielkość zaliczek została sprzed podniesienia cen wody i ogrzewania, więc zowu będzie niedopłata.
annabrzask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-06, 19:42   #65
Ilfirin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 104
Dot.: Ile placicie za czynsz w ok 60 m mieszkaniu??

POMOCY
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego co miesiąc wysokość czynszu jest inna? Wynajmuję mieszkanie i dostaję rachunki w postaci refaktury.
I tak w lutym czynsz wyniósł 463 zł, w marcu 362 a w kwietniu aż 724 zł! O co w tym chodzi?

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Czy po rozliczeniu sezonu grzewczego jak mam np niedopłaty 200 zł to w kolejnych miesiącach będę płacić za wodę o 200 zł więcej? Czy to koszt jednorazowy?
Wiem, że pytania są pewnie banalne, ale ja całe życie mieszkałam w domu jednorodzinnym i wstyd się przyznać nie bardzo ogarniam te rachunki - nie mieliśmy kaloryferów
Ilfirin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 12:23   #66
Kpttt
Raczkowanie
 
Avatar Kpttt
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 30
Dot.: Ile placicie za czynsz w ok 60 m mieszkaniu??

Płaciłam jakie 580 zł za 62 m2 (w tym miałam zimną wodę). W tym roku ponoc były podwyżki.
Wysoki czynsz skłonił mnie do wybudowania sobie domu. Kurcze, mieszkania powinny być tańsze niż utrzymanie domu, a jest inaczej.

Za utrzymanie domu o metrażu prawie 3 razy większym płace 300 zł miesięcznie.
Kpttt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 13:32   #67
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ile placicie za czynsz w ok 60 m mieszkaniu??

Cytat:
Napisane przez Ilfirin Pokaż wiadomość
POMOCY
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego co miesiąc wysokość czynszu jest inna? Wynajmuję mieszkanie i dostaję rachunki w postaci refaktury.
I tak w lutym czynsz wyniósł 463 zł, w marcu 362 a w kwietniu aż 724 zł! O co w tym chodzi?

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Czy po rozliczeniu sezonu grzewczego jak mam np niedopłaty 200 zł to w kolejnych miesiącach będę płacić za wodę o 200 zł więcej? Czy to koszt jednorazowy?
Wiem, że pytania są pewnie banalne, ale ja całe życie mieszkałam w domu jednorodzinnym i wstyd się przyznać nie bardzo ogarniam te rachunki - nie mieliśmy kaloryferów
w czynszu powinny być wyszczególnione składniki, ile za śmieci, windę, remonty, utrzymanie, ogrzewanie itd. jak do tej pory nie spotkałam się z różnym czynszem co miesiąc, raz na 3-6 miesięcy przychodzi podwyżka i tyle, zawsze ww. składniki są wyszczególnione.

rozliczenie za wodę czy ciepło, dopłata (albo niedopłata) jest rozliczania jednorazowo, ale zazwyczaj na tej podstawie przeliczają zaliczki (zwiększają jeśli była niedopłata, zmniejszają jeśli nadpłata)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-14 14:32:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.