Jak zaufać tabletkom? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-10, 10:14   #1
AniaD
Raczkowanie
 
Avatar AniaD
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 101

Jak zaufać tabletkom?


Witam!

To mój czwarty cykl z tabletkami (Logest). Przez pierwsze trzy uzywalismy z chlopakiem gumek, bo czekalam az porobi rozne badania, zeby byc pewna,ze jest zdrowy i nie "sprzeda" mi zadnej "niespodzianki". Badania wyszly dobrze no i ostatnio zaczelismy sie kochac bez dodatkowych zabezpieczen.
Czuje sie z tym dziwnie, boje sie,ze tabletki nie zadzialaja, nie jestem pewna i chyba nie moge uwierzyc,ze moge to robic bez niczego (uraz po czterech latach ciaglego kontrolowania,azeby przypadkiem cos sie do mnie nie przedostalo - i tak raz nie obylo sie bez Postinoru ). Mimo ze wiem, ze przeciez tyle z Was to robi i wszystko jest dobrze- nie potrafie sobie na razie z tym poradzic, a dopoki nie dostane krwawienia chyba sie nie przekonam,ze jest ok. W dodatku te obawy, ktroych nie bylo przy stoswaniu gumek, sprawiaja,ze przestaje miec ochote na bawienie sie (z nim). Ehhh

Pozdrawiam Was cieplo
Ania
AniaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 10:20   #2
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Skoro jest to dla Ciebie taki problem - dlaczego nadal nie używacie prezerwatyw?
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 10:23   #3
AniaD
Raczkowanie
 
Avatar AniaD
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 101
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

No bo własnie chodziło o to,żeby ich nie uzywać. Gdybysmy chcieli stosować tylke je, niepotrzebne byłoby branie tabletek i trucie się.
Chciałam sie od Was dowiedzieć, jak sobie z tym poradzić,zeby problem przestal istniec. Bo to kwestia psychiki i przełamania blokady.
AniaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 10:28   #4
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez AniaD
No bo własnie chodziło o to,żeby ich nie uzywać. Gdybysmy chcieli stosować tylke je, niepotrzebne byłoby branie tabletek i trucie się.
Przykro mi, ale nie rozumiem - uważasz branie tabletek za trucie się ale mimo to je bierzesz? Dlaczego?
Cytat:
Chciałam sie od Was dowiedzieć, jak sobie z tym poradzić,zeby problem przestal istniec. Bo to kwestia psychiki i przełamania blokady.
Może odchodźcie od prezerwatyw stopniowo? Czasem używajcie a czasem nie?
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 10:37   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Zgadzam się, to kwestia psychiki. Ja skoczyłam na głęboką wodę już przy pierwszym opakowaniu po 7 tabletce i nie żałuję. Najlepiej samemu przekonać się na włąsnej skórze: działa i nie muszę się już martwić. Odwagi!
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 10:54   #6
AniaD
Raczkowanie
 
Avatar AniaD
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 101
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Gdzie sie podział ten wątek?
I czemu nie pasuje na forum Ginekologia??
AniaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:53   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez AniaD
Gdzie sie podział ten wątek?
I czemu nie pasuje na forum Ginekologia??
Bo zadajesz w nim pytanie dziewczynom, a nie lekarzowi.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 11:53   #8
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Na ginekologii są pytania skeirowane do lekarza. Moderator pzreniósł ten na plotkowe

A co do tabletek... poczytaj sobie o skuteczności tabletek i skuteczności prezerwatyw.
A co więcej ci poradzić to nie wiem, bo na mnie działa po prostu fachowa informacja I tabletkom zaufałam od razu.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:22   #9
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Logest przyjmowałam przez ponad 2 lata ,zupełnie bez stresu. Odstawiłam we wrześniu i bez problemu zaszlam w ciązę po dwóch miesiącach.
Nie widzę więc żadnego problemu w braniu tabletek.
Jedyny mankament to pogłębiony celulit na udach .
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:56   #10
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

wiem jak to jest - jak nie "dotkniesz i nie pomacasz" zabezpieczenia to masz wrażenie że go nie ma i możesz zajść w ciążę .... mam podobne wrażenie. Myślę że powinnaś nie rezygnować zupełnie z prezerwatyw tak z dnia na dzien tylko stopniowo raz ich używać a raz nie - po jakims czasie zaczniesz ich używać coraz rzadziej a pózniej już wogóle ... potrzebujesz trochę czasu, żeby się przekonać na własnej skórze o skuteczności tabletak ...
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 12:53   #11
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Ja mam ten sam problem, niedługo wezmę pierwszą tabletkę(Novynette), a i tak wiem, że jeszcze przez pewien czas będę używać prezerwatyw, bo ze mnie panikara jest straszna Mam również pytanie, dlaczego w ulotce jest napisane, żeby podczas zajścia w ciąże w czasie brania tabletek i ble, ble, ble... Więc jak to? Producent dopuszcza możliwość zajścia w ciążę, mimo ich brania(mam na mysli regularne branie, żadnych sensacji żałądkowych, itp.)?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-11, 13:14   #12
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Nie rozmawiałyście o swoich obawach z ginekologiem? Nie ma się czego bać, wsród moich znajomych, każda dziewczyna bierze pigułki od lat, łacznie ze mną. Od lat - mam na myśli przedział czasowy co najmniej lat dziesięć. Jakoś żadna nie przytyła ani nie zaszła w ciązę przez ten okres czasu.

Ja zaszłam w ciązę po 6 latach brania pigułek bo je po prostu odstawiłam. Wprawdze poroniłam, ale tylko dlatego, że miałam wielkie mięśniaki na macicy, które również urosły nie przez pigułki.

Możesz zacząc współżycie bez żadnych obaw po 8 bodajże dniach, nie pamiętam dokładnie - do dzieła!
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 13:52   #13
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez Taverney
Zgadzam się, to kwestia psychiki. Ja skoczyłam na głęboką wodę już przy pierwszym opakowaniu po 7 tabletce i nie żałuję. Najlepiej samemu przekonać się na włąsnej skórze: działa i nie muszę się już martwić. Odwagi!
Zgadzam się. Początkowo też miałam takie obawy, ale doszłam do wniosku, że skoro tyle kobiet bierze i wszystko jest ok, to widać jednak tabletki działają. I miałam rację, biorę z przerwami ok 3 lat (ciągiem już 1,5 roku) i w ciążę jeszcze nie zaszłam.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 15:08   #14
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Ja mam ten sam problem, niedługo wezmę pierwszą tabletkę(Novynette), a i tak wiem, że jeszcze przez pewien czas będę używać prezerwatyw, bo ze mnie panikara jest straszna Mam również pytanie, dlaczego w ulotce jest napisane, żeby podczas zajścia w ciąże w czasie brania tabletek i ble, ble, ble... Więc jak to? Producent dopuszcza możliwość zajścia w ciążę, mimo ich brania(mam na mysli regularne branie, żadnych sensacji żałądkowych, itp.)?
Może dlatego, że producent nie jest w stanie przwidzieć, że każda kobieta będzie brała tabletki regularnie i nie będzie miała sensacji żołądkowych... Poza tym istnieje obowiązek udzielania takich informacji na ulotce.

Brałam tabletki 3 lata i u mnie problem jest odwrotny - chyba nie zaufam prezerwatywie...
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 16:39   #15
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Post Dot.: Jak zaufać tabletkom?

W sumie nie dziwie się dziewczynom. Ostatnio w prasie pigułki nie mają dobrej passy. Ukazało się kilka niepochlebnych artykułow.

Ja biorę tabletki od.... policzmy... 4 lat? Nie zaufam innej metodzie.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 17:03   #16
MarcinK
Rozeznanie
 
Avatar MarcinK
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 599
GG do MarcinK
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

z Gosia od ok. 4 lat intensywnie testujemy skutecznosc tabletek i jak narazie test zdaja ... jakby nie zdaly i tak by sie nic nie stalo
MarcinK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 17:14   #17
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Przelamac sie i zaryzykowac,innej rady nie ma.Wiem,ze latwo sie mowi,mnie sie to do tej pory nie udalo,a mam juz prawie 27 latKiedys obiecywalam sobie,ze w razie czego sie wyskrobię,ale to niewiele pomoglo.To kwestia psychiki i odwagi.
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 17:15   #18
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Ja mam ten sam problem, niedługo wezmę pierwszą tabletkę(Novynette), a i tak wiem, że jeszcze przez pewien czas będę używać prezerwatyw, bo ze mnie panikara jest straszna Mam również pytanie, dlaczego w ulotce jest napisane, żeby podczas zajścia w ciąże w czasie brania tabletek i ble, ble, ble... Więc jak to? Producent dopuszcza możliwość zajścia w ciążę, mimo ich brania(mam na mysli regularne branie, żadnych sensacji żałądkowych, itp.)?
Tabletki to 98% zabezpieczenie,więc jednak istnieje szansa na zajście w ciążę pomimo ich brania.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 17:19   #19
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

trzeba się rzucić na głęboką wodę, po prostu, po miesiącu bez dodatkowego zabezpieczenia powinnas juz bardziej ufac pigułkom
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-11, 17:23   #20
Ditto
Rozeznanie
 
Avatar Ditto
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 621
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Nieskuteczność tabletek polega właśnie na tym, że kobiety czasami o nich zapominają albo biorą za późno. Zatem jeśli bierzesz regularnie to nie masz się czego bać. A jeśli kiedyś zdarzy Ci się zapomnieć, to wtedy musisz po prostu bardziej uważać. Ja też na początku się bałam, ale okazało się, że na tabletkach można polegać trochę właśnie tylko czasami moja pamięć zawodziła Ale sama się przekonasz do tabletek po dłuższym stosowaniu <też polecam stopniowe odzwyczajanie się od prezerwatyw>.
No i chyba pomaga też swiadomość <jak w przypadku MarcinaK>, że jeśli zajdziesz w ciążę, to może to będzie duży problem, ale jednak nie koniec świata <do tego momentu chyba niestety zawsze będzie Ci towarzyszył pewien strach>.
Pozdrawiam!
Ditto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 17:23   #21
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez Taverney
Ja skoczyłam na głęboką wodę już przy pierwszym opakowaniu po 7 tabletce i nie żałuję
Ze mna bylo identycznie, takze po dokladnie 7 dniach.
Trudno jest nam wierzyc w to, ze wystarczy malenka tabletka dziennie i nie trzeba myslec o zabezpieczeniu, liczyc dni, zapisywac cykle... Ale przekonujemy sie o tym z czasem, na wlasnej skorze.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 20:15   #22
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Dziękuję dziewczyny za wsparcie i rady, kochane jesteście i bardzo wyrozumiałe dla niektórych panikar na Wizażu
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 20:18   #23
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Tabletki to 98% zabezpieczenie,więc jednak istnieje szansa na zajście w ciążę pomimo ich brania.
To prawda, ale czy własnie ten procent błędu nie wynika z niedoskonałości natury ludzkiej w kwestii samokontrolii?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 20:21   #24
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Nie wiem o to trzeba by zapytać producentów
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 22:43   #25
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

..

Edytowane przez Roksi
Czas edycji: 2008-02-21 o 09:12
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 07:46   #26
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez Roksi
Ostatnio naszły mnie watpliwości,czy jak zdarza mi się brać tabletkę ok 3 godziny później to napewno nie zajdę w ciążę?? Tzn jestem w tych 98% zabezpieczona??
Najlepiej brac dokladnie o stalej porze, wtedy mozna spac spokojnie.
3 godzinne opoznienie, nie zmniejsza skutecznosci pigulek, slabnie ono po 12 godzinach oraz:
- w przypadku wystapienia torsji, przed uplywem 4 godzin od przyjecia tabletki;
-w przypadku biegunki, przyjmowania srodkow przeczyszczajacych;
- w interakcjach z niektorymi lakami.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:12   #27
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Tabletki to 98% zabezpieczenie,więc jednak istnieje szansa na zajście w ciążę pomimo ich brania.
gadalam z lekarzem na temat tych 2 % niepewnosci i powiedzial mi ze podczas badania skuyecznosci zazwyczaj w badaniu przez rok bralo udzial 100 kobiet lub wiecej ktore przez rok braly piguly i regularnie sie kochaly.te 2% to te 2 (lub o kilka wiecej)kobiety ktore zaszly w ciaze ale powodem tego bylo albo spoznienie z pigula albo jej zapomnienienie zas wada piguly
tak samo jes tonoc z prezerwatywami.daja 100 % pewnisci gdy nie pekna i sie nie przedziurawia te 40% niepewnosci to poprostu uszkodzenia mechaniczne zsuniecia itp
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:16   #28
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Cytat:
Napisane przez AniaD
Witam!

To mój czwarty cykl z tabletkami (Logest). Przez pierwsze trzy uzywalismy z chlopakiem gumek, bo czekalam az porobi rozne badania, zeby byc pewna,ze jest zdrowy i nie "sprzeda" mi zadnej "niespodzianki". Badania wyszly dobrze no i ostatnio zaczelismy sie kochac bez dodatkowych zabezpieczen.
Czuje sie z tym dziwnie, boje sie,ze tabletki nie zadzialaja, nie jestem pewna i chyba nie moge uwierzyc,ze moge to robic bez niczego (uraz po czterech latach ciaglego kontrolowania,azeby przypadkiem cos sie do mnie nie przedostalo - i tak raz nie obylo sie bez Postinoru ). Mimo ze wiem, ze przeciez tyle z Was to robi i wszystko jest dobrze- nie potrafie sobie na razie z tym poradzic, a dopoki nie dostane krwawienia chyba sie nie przekonam,ze jest ok. W dodatku te obawy, ktroych nie bylo przy stoswaniu gumek, sprawiaja,ze przestaje miec ochote na bawienie sie (z nim). Ehhh

Pozdrawiam Was cieplo
Ania
ehh ten sam problem tylko ja mam juz z logest 6 cyklwszyscy mowia ze daja 100 % pewnosci jesli tylko bede je brala jak nalezy a mimo to i tak mam jakies straszki jakos nie moge im zaufac no ale wczoraj mozna powiedziec ze zaufalam no i wszystko sie odbylo jak byc powinno tylko teraz mam watpliwosci.eh tak moja natura niedowiarka
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:27   #29
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Bez obaw można tabletkom zaufać. Też je biorę regularnie od kilku już lat i zdarzyło mi się nieraz wziąść tabletkę z 12 godzinnym opóźnieniem .

Na ulotce piszą też że papierosy a szczególnie alkohol obniżają skuteczność. Ja palę i piję (hihihihihi, żebyście nie pomyśleli że jestem alkoholiczką ) i jak narazie dzieci nie mam.

Buziaki!!
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:46   #30
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Jak zaufać tabletkom?

Zdaje się, że alkohol znacznie obniża skuteczność pigułki tylko w wypadku, gdy jego nadmiar powoduje np. wymioty, ale sama obecność procentów we krwi nie ma chyba żadnego znaczenia dla skuteczności antykoncepcji.
A co do zaufania dla pigułek...Ja też przy pierwszych 3 cyklach strasznie się martwiłam czy wszystko jest ok (bo - jak to określacie - rzuciłam sie od razu na głęboką wodę), wyczekiwałam krwawienia, łykałam co do minuty - i wszystko było w porządku. I choć wiem, że zawsze może się zdarzyć niespodzianka, teraz już podchodzę do tego z większym luzem i po prostu ufam tej metodzie
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.