Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: --
- 0 0%
- 0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-15, 20:32   #61
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Zalecam abstynencję seksualną ,w celu uspokojenia.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 20:47   #62
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

eh, skąd ja to znam. ja bardzo często potrafię sobie wmówić coś, co jest po prostu niemożliwe. i nie chodzi tu tylko o ciążę, ale również wiele innych rzeczy. na szczęście od dłuższego czasu walczę z tym i nawet mi się udaje.
a rok temu, kiedy wmówiłam sobie, że będę miała bobaska, chociaż było to zupełnie niemożliwe, nie miałam okresu, a jak już go dostałam, to zrobiło mi się smutno, że jednak w ciąży nie jestem
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 20:54   #63
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

a nie lepiej pójs do apteki po głupi test ciązowy i sprawdzic zamiast się denerwowac?
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 21:06   #64
wiatr86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 600
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Kurczę jak tak to czytam to faktycznie wmówić sobie mozna chyba wszystko!nawet objawy zaobserwowac,wywolac je,ale gdzies czytalam o czyms takim,ze istnieje,ze czytamy np o jakiejs chorobie a pozniej szukamy na sile jej u siebie.W Twoim przypadku ten paniczny lęk przed ciązą jest wlasnie tak jak urojona jakas choroba.I zgadzam sie z moimi poprzedniczkami ze chyba potrzebujesz jeszcze czasu i nie jestes gotowa do pieszczot z chlopakiem.
wiatr86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 21:07   #65
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Popieram paulę;
zrób test- może jak zobaczysz negatywny wynik, to cię to uspokoi.

Cytat:
Napisane przez Cdz
a nie lepiej pójs do apteki po głupi test ciązowy i sprawdzic zamiast się denerwowac?
A co ci biedny test zrobił, że go tak od głupich...
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 23:38   #66
wredne_slonko
Rozeznanie
 
Avatar wredne_slonko
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 665
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Cytat:
Napisane przez Kaska1989
Czy to jest normalne ? Jak myślicie?
Myślę, że nie i też popieram Paule
__________________
Zaginieni !!

Asia Surowiecka

Maciek Marczak
wredne_slonko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 07:45   #67
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

no pewnie ze sie uspokoj tylkoc zasem okres wystepuje nawet jak sie jest w ciazy jesli nie masz zadnych objawowo ciazy to po co sie martwic i juz 2 raz dostalas normalnie okres no to dziewczyno .. hehe spokojnie
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-16, 08:07   #68
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Arrow Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Sorki za to co powiem ale pachnie mi to... jakimis zaburzeniami psychicznymi Dziewczyno a może Ty nie wiesz skąd się biorą dzieci???Otoż ja Ci powiem ze stosunku płciowego dwojga ludzi odmiennych płci. Zastanów się logicznie... W jaki sposób mogło by dojśc do zapłodnienia?! Plemniki umierają w innej temperaturze niż 36,6st. A myśle, że sytuacja w której Twój partner przenosi je na palcy jest mało realna. Wydaje mi się, że nie dorosłaś to współżycia... Wieć skończ jakieś igraszki łóżkowe bo nie długo zamkną Cię w psychiatryku
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 09:52   #69
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Cytat:
Napisane przez kasieńka:)
Sorki za to co powiem ale pachnie mi to... jakimis zaburzeniami psychicznymi Dziewczyno a może Ty nie wiesz skąd się biorą dzieci???Otoż ja Ci powiem ze stosunku płciowego dwojga ludzi odmiennych płci. Zastanów się logicznie... W jaki sposób mogło by dojśc do zapłodnienia?! Plemniki umierają w innej temperaturze niż 36,6st. A myśle, że sytuacja w której Twój partner przenosi je na palcy jest mało realna. Wydaje mi się, że nie dorosłaś to współżycia... Wieć skończ jakieś igraszki łóżkowe bo nie długo zamkną Cię w psychiatryku
wiesz co, myślę, że ona doskonale wie, skąd się biorą dzieci. tu nie chodzi o aspekt fizyczny, tylko psychiczny, co bynajmniej nie oznacza zaburzeń i psychiatryka.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 10:27   #70
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

przestań na prawdę sie niepotrzebnie denerwować
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 11:32   #71
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Uspokój się, posłuchaj dziewczyn. Ja jestem z natury panikarą i wielokrotnie już miałam takie obawy... szczególnie po pierwszym razie. Nawet teraz, kiedy od pół roku biorę tabletki mam czasem myśli, że mogę być w ciąży. Takie obawy są normalne, jesteśmy przecież biologicznie do ciąży zaprogramowane, ale są też przesadzone. Jeśli przestrzega się zasad bezpiecznego współżycia, naprawdę w ciąże trudno zajść. Musisz sobie powiedzieć jasno i wyraźnie: nie jestem w ciąży. Z czasem, jak się przekonasz, że w ciążę nie zachodzisz przy zachowaniu reguł bezpiecznego współżycia, te Twoje lęki miną. Na razie zalecam spokój i może...pomyślenie o pewnej antykoncepcji? Będziesz czuła się pewniejsza i spokojniejsza w łóżku.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-16, 19:18   #72
Kaska1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 67
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Chyba rzeczywiscie to co napisałam jest nierealne :| Ale ja juz tak mam, dalej sie doszukuje objaw i sie martwie. Co z tym zrobic ? Patrze na ten brzuch i sie zastanawiam : on chyba jest jakis wiekszy :| Czy to jest normalne ? Ja chyba serio oszaleje! A dobrze wiem skad sie dzieci biorą, tylko to był wlasnie moj pierwszy taki kontakt z facetem i moze dlatego ?
Kaska1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 21:11   #73
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

autosugestia dziala...widac jestes podatna na takie rzeczy.
Nie mozesz tak szalec, bo w koncu przekroczysz jakas granice i popasc w psychoze czy inne zaburzenia psychiczne.
Moze nie powinnas jeszcze zabierac sie za seks i pieszczoty. Moze emocjonalnie jeszcze nie czas na to. Zastanow sie nad tym, nic na sile .
istotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 21:20   #74
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Cytat:
Napisane przez Kaska1989
Chyba rzeczywiscie to co napisałam jest nierealne :| Ale ja juz tak mam, dalej sie doszukuje objaw i sie martwie. Co z tym zrobic ? Patrze na ten brzuch i sie zastanawiam : on chyba jest jakis wiekszy :| Czy to jest normalne ? Ja chyba serio oszaleje! A dobrze wiem skad sie dzieci biorą, tylko to był wlasnie moj pierwszy taki kontakt z facetem i moze dlatego ?
taak.. rok temu miałam to samo. cały czas mi się wydawało, że z każdym dniem mój brzuch jest wiekszy, choć nawet gdybym rzeczywiście była w ciąży, nie rósłby on przecież w takim tempie
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 22:31   #75
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

no to ja dołączam do grona kobitek, którym wydaje się, że im rośnie brzuszek Ja już przez to przechodziłam. Ale z tych obaw na szczęście się wyrasta.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 08:09   #76
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Urojona ciaza jest powaznym zaburzeniem psychicznym, ktorego nazwy nie powinno sie naduzywac. Dotyczy ona zwlaszcza kobiet, ktore nie boja sie ciazy, tylko ogromnie jej pragna, a nie moga miec dziecka, lub cierpia na zaburzenia plodnosci.
W twoim przypadku Kasiu, to poprostu panika, wynikajaca z nieprzygotowania do rozpoczecia wspolzycia.
Spojrz na sprawe racjonalnie, uspokoj sie.
Na przyszlosc- najpierw dobrze przemsl czy jestes na to gotowa, zgromadz dane dotyczace antykoncepcji.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 08:24   #77
poison_ivy
Przyczajenie
 
Avatar poison_ivy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bierdonka, ach Bierdonka...
Wiadomości: 8
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

hehe skąd ja to znam?
od sylwestra sobie wmawiam, że jestem w ciąży
i co? wczoraj zaczęłam mieć metaliczny posmak w ustach, a dziś zaczęło mnie mdlić
ale miałam już dwa razy normalne krwawienia, a między nimi nie było plamień, jakoś mi apetyt nie wzrósł (wręcz przeciwnie), piersi takie same, cera tak samo brzydka, ale i tak się nakręcam i shizuję
przez to ostatni okres mi się spóźnił
więc nie warto się przejmować - jeśli lekarz ci powiedział, że nic nie jest, to mu wierz a jeśli nadal się stresujesz, to po prostu kup test i będziesz spokojniejsza
__________________
Podpisy na forach są ZŁE!!!

poison_ivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 20:46   #78
Kaska1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 67
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Przeczytałam wasze wypowiedzi i one nadal mnie nie uspokajają, płaczę, boje sie. Nie wiem co sie ze mną stało. Co ja mam zrobić ? Chcę sie wybrać do ginekologa, bo chcę wiedzieć na 100%. Boże...po co ja to wtedy zrobilam Nie wspozyłam a tak sie zamartwiam i to na dodatek był dzien niepłodny. Czy to jest normalne ?
Kaska1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 20:50   #79
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Cytat:
Napisane przez Kaska1989
Przeczytałam wasze wypowiedzi i one nadal mnie nie uspokajają, płaczę, boje sie. Nie wiem co sie ze mną stało. Co ja mam zrobić ? Chcę sie wybrać do ginekologa, bo chcę wiedzieć na 100%. Boże...po co ja to wtedy zrobilam Nie wspozyłam a tak sie zamartwiam i to na dodatek był dzien niepłodny. Czy to jest normalne ?
do ginekologa iśc na pewno nie zaszkodzi. i może warto, jeśli to Cię niepokoi az do tego stopnia. ale popatrz na całą sytuacje racjonalnie - to było w listopadzie i miałaś już dwa razy okres!
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 21:07   #80
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Moje Miłe Forom(n)owiczki!
Wszystko jest w porządku!
Instynkt wiodący do prokreacji jest jednak silniejszy niż obawa przed ciążą!
I to pozwala mieć nadzieją kontynuacji gatunku!!
Mimo tych wszystkich naszych tabletek, gumek, spiralek, kremów i uważania!!!
W sumie, mimo wszystko, Huraaaaa!!!!
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 21:14   #81
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Matko, dziewczyno opanuj się! Przecież plemniki pancerne nie są, a skoro juz miałaś 2 okresy to znaczy, że nie jesteś w ciąży!! NIE JESTEŚ W CIĄŻY!!! Pomyśl logicznie... i przestań sobie wmawiać takie głupoty... Wszystko jest ok
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 21:31   #82
Kaska1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 67
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

No ale czytając te forum to są tutaj wątki gdzie piszecie ze w ciazy kobiety mają okres! I to mnie przeraża :/
Kaska1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 21:40   #83
Kaska1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 67
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

I ciagle patrze na brzuch i wydaje mi sie ze on rosnie ;(
Kaska1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 06:33   #84
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Cytat:
Napisane przez Kaska1989
I ciagle patrze na brzuch i wydaje mi sie ze on rosnie ;(
Mam do ciebie pytanie,
Czy ty traktujesz nas- odpowiadajacych powaznie, czy poprostu nie masz co robic z czasem?
Na twoje pytanie odpowiedziano, wypowiedzial sie lekarz, podano ci logiczne wyjasnienia. Czy ty to czytasz? A czy czytasz siebie?
Skoro n ie przekonuja cie odpowiedzi forumowiczek, po co tracisz czas? Przez ten, ktory piszesz tutaj posty, dawno moglas kupic - radzony przez wizazanki test i go wykonac.
Dziewczyno, opanuj sie i wez w garsc,bo to zaczyna byc niepokojace, bynajmniej nie z ginekologicznego punktu widzenia.

pzdr
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 12:24   #85
Kaska1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 67
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Intuicja : Czytam i traktuje Was powaznie ale ja jestem taka ze jak sobie cos wbije do glowy to trudno tego sie pozbyc :/ I jestem chyba rzeczywiscie przewrazliwiona.
Kaska1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 15:21   #86
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Moje Miłe Forom(n)owiczki!
Wszystko jest w porządku!
Instynkt wiodący do prokreacji jest jednak silniejszy niż obawa przed ciążą!
I to pozwala mieć nadzieją kontynuacji gatunku!!
Mimo tych wszystkich naszych tabletek, gumek, spiralek, kremów i uważania!!!
W sumie, mimo wszystko, Huraaaaa!!!!

Panie Doktorze-jest Pan wielki!
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-18, 15:26   #87
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Słuchaj, ja jestem panikarą, a po pierwszym razie ze stresu dostałam prawie 40 stopni gorączki i prawie wylądowałam w szpitalu, bo nie leczyłam przeziębienia, bo bałam się, że w ciąży jestem!
Teraz się z tego śmieję, ale wtedy było tragicznie, ja chora i przerażona, mój TŻ teżi wmówiłam sobie, że jestem w ciąży! Wmówiłam a potem musiałam się uspakajać, przeszłam psychiczne piekło. Dziewczyno, zrób test i nie panikuj, będzie dobrze, nie jesteś w ciąży i niech to do Ciebie dotrze. Jak jeszcze nie masz dość tych obaw, to poczytaj ten wątek od początku do końca parę razy, może się uspokoisz. Jak nie, to ja już nie wiem, jak Ci pomóc, bo dziewczyny napisały już chyba wszystko.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 14:43   #88
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Cytat:
Napisane przez Taverney
Słuchaj, ja jestem panikarą, a po pierwszym razie ze stresu dostałam prawie 40 stopni gorączki i prawie wylądowałam w szpitalu, bo nie leczyłam przeziębienia, bo bałam się, że w ciąży jestem!
Teraz się z tego śmieję, ale wtedy było tragicznie, ja chora i przerażona, mój TŻ teżi wmówiłam sobie, że jestem w ciąży! Wmówiłam a potem musiałam się uspakajać, przeszłam psychiczne piekło. Dziewczyno, zrób test i nie panikuj, będzie dobrze, nie jesteś w ciąży i niech to do Ciebie dotrze. Jak jeszcze nie masz dość tych obaw, to poczytaj ten wątek od początku do końca parę razy, może się uspokoisz. Jak nie, to ja już nie wiem, jak Ci pomóc, bo dziewczyny napisały już chyba wszystko.
ja rok temu jechałam samochodem do Włoch i właśnie byłam na etapie 'na pewno jestem w ciąży'. mam chorobę lokomocyjną, ale przez przypadek przeczytałam na opakowaniu avio marinu, że nie zaleca się go zazywać w pierwszym trymestrze ciąży. i nie wzięłam. męczyłam się całą drogę, to było naprawdę okropne.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-21, 16:08   #89
OpenYourEyes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

Jak czytam ten wątek to aż mnie krew zalewa. Dziewczyny Co radzą i to bardzo dobrze, a Ty nadal nie dowierzasz. Powiem Ci coś. Staramy się z TŻ o dziecko już od ponad roku, teraz zaczynam stymulację hormonalną CLO i marzę o tym żeby zdarały się takie cuda, że wystarczy wsadzić palec i już brzuch rośnie. Gdyby tak było nie miałabym tylu stresów i nie wylałabym tylu łez.
Aha i Intuicjo dziękuję, że napisałas, że ciąża urojona dotyczy kobiet starających się zajść w ciążę-bo cały ten tytuł wogóle nie pasuje do treści.
Amen.
OpenYourEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-23, 19:10   #90
Kaska1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 67
Dot.: Urojona ciąza ? Wejdźcie!

OpenYourEyes : Jednym przychodzi łatwiej zajsć w ciaze, innym trudniej. Tobie zyczę zebys w koncu zaszła, a ja po prostu jestem panikarą i tak bardzo boje sie ciazy. A teraz tym bardziej bo od paru dni boli mnie bardzo podbrzusze i jajniki też dość często. Ale z tego co sie dowiedziałam to tak jest w czasie owulacji a ona chyba teraz w tych dniach u mnie wystepuje.
Kaska1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.