Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-15, 17:51   #151
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez fruzienka
od 3.02.2006 biore tabletki microgynon 21 codziennie o 22, nie zdarzylo mi sie jeszcze ani razu zapomniec. dzisiaj moj TZ wsunal mi doslownie na 2 minuty penisa, nie mial wytrysku.
nawet gdyby ci wsunął na 20 minut to nie zajdziesz w ciążę bo bierzesz tabletki, jak sama piszesz, regularnie

Cytat:
Napisane przez fruzienka
pomimo stosowania tabletek zawsze przy stosunku uzywamy rowniez prezerwatyw, dzisiaj zdarzylo sie po raz pierwszy ze nie zalozyl
a ta gumka po co? przecież tabletki doskonale zabezpieczają przed nie chciana ciążą, jeśli są regularnia zażywane i nie występuja komplikacie typu bieegunka, wymioty, interakcje z innymi lekami.

ps. plemniki chucka norrisa pokonają każde zabezpieczenie, a jesli jakiejs kobiecie udałoby sie przezyc stosunek z Chuckiem Norrisem to rodziłaby dzieci non-stop przez kolejne 13 lat. Tobie to chyba nie grozi więc ne potrzebne jest podwujne zabezpieczenie
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 18:23   #152
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy jest możliwe ...

Nie ma za co Et-ko.Cieszę się,że mogłam Ci pomóc.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 22:21   #153
lavender_b
Przyczajenie
 
Avatar lavender_b
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: czy jest możliwe ...

Cytat:
Napisane przez Gruszka :)
Witam mam pytanie ... czy jest możliwe zajście w ciąże w 6 dniu cyklu, a wręcz miesiączki, bo rano jeszcze krwawiłam a wieczorem to się stało! trwało to któtko! ??? z góry dziękuje
Jest możliwe. Jak już pisały dziewczyny owulacja jest najczęściej 14 dni przed okresem, plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kilka dni, więc jeśli akurat ten Twój cykl był cyklem krótkim ( np. 20 dniowym ) to przytulanko było akurat wtedy, gdy byłaś płodna. A że kazdy cykl może się okazać nieregularnym, to wszystko się mogło zdażyć.

Cytat:
Napisane przez Fresa
Wynika to z założenia, że plemniki pozostające w środowisku śluzu szyjkowego utrzymują zdolność do zapłodnienia przez około 72 godziny (czyli 3 dni)
Ja się w wielu miejscach spotkałam, że plemniki zyją 4, 5 a nawet do 7 dni w sprzyjających warunkach. Czasem więc lepiej dmuchac na zimne i założyć, że są w stanie przeżyć nawet 7 dni.

Cytat:
Napisane przez Fresa
Bez względu na długość cyklu owulacja zawsze występuje pomiędzy 12 a 16 dniem, średnio około 14 dni przed końcem cyklu.Nie w połowie cyklu,nie w 14 dniu cyklu,ale 14 dni przed jego końcem.
Cytat:
Napisane przez et-ka
a ja mam takie pytanie nie na temat, ale dotyczące owulacji. cykle mam 29 dniowe,a owulacje miewam koło 10-11 dnia cyklu, więc w żadnym razie nie jest to 14 dni przed jego końcem. chyba że błędnie odczytuje owulację, ale jestem pewna bo właśnie koło 10 dnia mam wszystie objawy ( lekkie bóle podbrzusza, śluz taki jak bywa podczas owulacji) dlatego ciekawa jestem czemu tak się dzieje? i czy jednak mam owulacje 14 dni przed końcem cyklu tylko taka niwidoczną ?
et-ka ja ma sluz taki jak podczas owulacji i bóle podbrzusza przez kilka dni ( czasem nawet 10 dni ), a termin owulacji mogę tylko określić za pomocą obserwacji śluzu i skoku temperatury. Może też tak jest u Ciebie Zdażają się jednak też i cykle z krótszą i dłuższą niż 14 dni drugą fazą. et-ka możesz sobie zrobić badanie poziomu progesteronu we krwi ósmego dnia po prwadopodobnym terminie owulacji ( u mnie w laboratorium 26zł+3zł za pobranie krwi lub darmowo ze skierowaniem ), dać lekarzowi i on pewnie wytłumaczy Ci skąd taka długość drugiej fazy i czy właściwie określasz termin owulacji.
Pozdrawiam
lavender_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 08:05   #154
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: czy jest możliwe ...

Cytat:
Napisane przez lavender_b
Zdażają się jednak też i cykle z krótszą i dłuższą niż 14 dni drugą fazą.
ja tez mam wrażenie że u mnie nie ma owulacji ok 14 dnia a ok 16ego, mam wrażenie ponieważ nie prowadziłam dotąd regularnych obserwacji i pomiaru temp.. Jednak z ostatniego wykresu wynika ,że owulacja wystąpila 7-8 dnia cyklu. Wtedy był spadek temperatury, później kilka dni rosła i przez 10 dni trzymała sie równo 37,0 C aż do miesiączki.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 09:26   #155
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

to dopiero moje poczatki z tabletkami wiec jeszcze nie dociera to ani do mnie ani do mojego TZ
a skad sie bierze jednak te 0.5 procent nieskutecznosci tabletek?? moze akurat ja bede ta "szczesliwa"
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 09:35   #156
brandia
Raczkowanie
 
Avatar brandia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 53
GG do brandia
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Te 0,5 % nieskuteczności to właśnie te sytuacje, o których pisały dziewczyny. A więc są to biegunki i wymioty (wtedy tabsy nie zdążą się całkowicie wchłonąć), równoczesne branie leków, które zaburzają działanie tabletek (takie działanie mają niektóre rodzaje antybiotyków, ale najlepiej przeczytać o tym w ulotce, na pewno jest napisane ) i nieregularne branie (gdy pojawiają się opóźnienia w braniu tabletek powyżej 12 godzin, ale o tym również jest w ulotce).
Tak więc jeżeli nie dotyczą cię te sytuacje to bez strachu możesz darować sobie dodatkowe zabezpieczenia i czerpać pełną przyjemność z kontaktów z TŻ-em bez prezerwatywy
Zresztą gdyby było inaczej miałabym już całe stadko dzieciaków, a tak nie jest
Pozdrawiam
brandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 09:59   #157
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

musze mu koniecznie to wszystko powiedziec, bo on panikuje bardziej ode mnie zawsze

dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-16, 13:40   #158
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy jest możliwe ...

Elu,dlatego,że owulacja następujez reguły na 14 dni przed końcem cyklu,a nie w jego 14 dniu.Dlatego tak jak mówisz u Ciebie może to być np.7 ,8 dzień danego cyklu.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 14:09   #159
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

no wlasnie, jak bierzesz tabletki i bierzesz tak regularnie jak piszesz... to prezerwatywy nie sa potrzebne... jednak jesli nadal sie obawiacie... no coz, to niech wyciaga przed koncem,ze sie tak wyraze... choc coz to za przyjemnosc
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 15:40   #160
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: czy jest możliwe ...

Cytat:
Napisane przez Fresa
Elu,dlatego,że owulacja następujez reguły na 14 dni przed końcem cyklu,a nie w jego 14 dniu.Dlatego tak jak mówisz u Ciebie może to być np.7 ,8 dzień danego cyklu.
no tak i mam na mysli własnie 16 dzien przed koncem cyklu.... moze jakaś dziwna jestem... Do czasu operacji tarczycy cykle miałam 27,28,29 dniowe, a po operacji i lekach wyregulowały mi sie na 25 dniowe, a owulacja cholera wie kiedy jest!
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 16:26   #161
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy jest możliwe ...

Elu,jeśli masz na 16 dni przed końcem to nie masz powodu do zmartwień.Wcześniej pisałam,że owulacja występuję między 12 a 16 dniem przed końcem cyklu ,a z reguły przypada na 14 .Jak widzisz 16 dzień jest jak najbardziej w porządku. .Nasz organizm nie zawsze działa precyzyjnie jak szwajcarski zegarek .
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-16, 16:57   #162
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: czy jest możliwe ...

Cytat:
Napisane przez Sanderek
Ciąże raczej można wykluczyć, ale jeśli chcesz być pewna zrób test.
Ale określenie "trwało to krótko" naprawdę mnie rozbawiło. Nawet "krótko" może spowodowac ciąże
Popieram test i rowniez zastanawiam sie co ma dlugosc stosunku do zajscia badz niezajscia w ciaze :P Hihiii sorki ale nie moglam sie powstrzymac
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 17:00   #163
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez fruzienka

a skad sie bierze jednak te 0.5 procent nieskutecznosci tabletek?? moze akurat ja bede ta "szczesliwa"
przedewszystkim z niewłaściwego stosowania.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 17:18   #164
fruzienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 1 441
GG do fruzienka
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

kiedys slyszalam jak jedna dziewczyna stosowala tabletki... jako ze sa antykoncepcyjne to codziennie o stalej porze, regularnie bez spoznienia stosowala tabletke, ale nie lykajac tylko wkladajac sobie gleboko do pochwy

no coz... mozna i tak... skoro nie mozna zajsc w ciaze przez zoladek to moze myslala ze i tabletka tak nie dziala ciekawy przypadek, prawda???
fruzienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 17:31   #165
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 18:20   #166
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

a nie wiesz jak stosowała czopki???
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 19:20   #167
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez naanahanae
a ta gumka po co? przecież tabletki doskonale zabezpieczają przed nie chciana ciążą, jeśli są regularnia zażywane i nie występuja komplikacie typu bieegunka, wymioty, interakcje z innymi lekami.
Hmmm...takia pewna jestes ze jak zazywa regularnie, nie wymiotuje, nie ma biegunek to juz o ciaze sie wogole nie musi martwic?? Szkoda....zawsze jest ten 1% niepewnosci i nie tylko wtedy jak sie bierze leki, wymiotuje czy ma biegunke. Moze to byc zwyklt przypadek! Poprostu! I tak bylo z moja znajoma, brala regularnie od roku tabletki i nagle wpadla.... dziwne, prawda?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 19:30   #168
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Wiesz, ja jednak całkowicie zaufałabym tabletkom... Tak sobie myślę, że gdybym ja zapomniała, zwymiotowała, a potem zaszła w niechcianą ciążę, nie przyznałabym się, że to z mojej winy, ale przełożyłabym to właśnie na pigułki-żyby choć trochę się odciążyć...Oczywiście nie twierdzę, że tak było w przypadku Twojej koeżanki-piszę tylko, jak ja bym postapiła... A co do tego 1%niepewności- to własnie niewłocięcie tabletki z różnych powodów, a jak coś się nie wchłonie, to i nie zadziała...Pozdrawiam
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 21:43   #169
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: czy jest możliwe ...

Cytat:
Napisane przez Fresa
Nasz organizm nie zawsze działa precyzyjnie jak szwajcarski zegarek .
własnie tego doświadczam , w moim się kukułka chyba zepsuła
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-16, 23:09   #170
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Hmmm...takia pewna jestes ze jak zazywa regularnie, nie wymiotuje, nie ma biegunek to juz o ciaze sie wogole nie musi martwic?? Szkoda....zawsze jest ten 1% niepewnosci i nie tylko wtedy jak sie bierze leki, wymiotuje czy ma biegunke. Moze to byc zwyklt przypadek! Poprostu! I tak bylo z moja znajoma, brala regularnie od roku tabletki i nagle wpadla.... dziwne, prawda?
nie znam twojej znajomej a nie wierzę w historie z drugiej ręki. poza tym jaką masz pewność że kolażanka nie spóżniła się z jakąś tabletką wiceje niż 12 godzin, przedłużyła przerwe albo cokolwiek innego.

a może napiszesz co to jest za "zwykły przypadek"? bo nie wiem co mam przez to rozumieć.

i zgadzam sie z wypowiedzią sovilo
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 00:34   #171
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez fruzienka
kiedys slyszalam jak jedna dziewczyna stosowala tabletki... jako ze sa antykoncepcyjne to codziennie o stalej porze, regularnie bez spoznienia stosowala tabletke, ale nie lykajac tylko wkladajac sobie gleboko do pochwy

no coz... mozna i tak... skoro nie mozna zajsc w ciaze przez zoladek to moze myslala ze i tabletka tak nie dziala ciekawy przypadek, prawda???
Gdzies kiedys czytałam, że w nagłych wypadkach można zamiast doustnie "zażyć" pigułkę dopochwowo, bo również może się wchłonąć tą drogą. Chodziło jednak o jednorazowy przypadek np. wymioty i zaznaczono, że pigułka może nie chronić całkowicie. Nie wiem jednak na ile są to sprawdzone informacje, bo nie pamiętem źródła, a też nigdy nie przyszło mi do głowy zapytać lekarza.
Może ma to jakiś sens: skoro hormon może wchłaniać się przez skórę na ramieniu przez plaster to dlaczego nie w pochwie?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 09:23   #172
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez Sovilo
''
Oj ten post trzeba usunac
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania

Edytowane przez Intuicja
Czas edycji: 2006-02-17 o 10:14
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 10:04   #173
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Dlaczego...? Przytoczyłam tylko cytat z jednej ze stron internetowych, nie miałam pojęcia, że to coś złego...Ale jeśli trzeba usunąć, to bardzo proszę.
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 10:13   #174
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Dlaczego...? Przytoczyłam tylko cytat z jednej ze stron internetowych, nie miałam pojęcia, że to coś złego...Ale jeśli trzeba usunąć, to bardzo proszę.
Solvio, nie jestem Moderatorem, oni decyduja.
Zwrocilam uwage, bo tresc postu nie byla bezpieczna.
Poprostu taka informacja moze komus zaszkodzic.
Z doswiadczenia i obserwacji forum wiem, ze rozne rzeczy przychodza mlodym osobom do glowy, a takie informacje moga byc poprostu niebezpieczne
Nie wolno eksperymentowac na wlasnym zdrowiu
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 10:21   #175
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

W porządku, nie mam pretensji, dzięki za... hm... wyrozumiałość
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 13:00   #176
Gruszka :)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3
Dot.: czy jest możliwe ...

To mam teraz mętlik, bo kazda ma inny na to pogląd
Moje cykle twają od kilka lat regularnie miedzy 32- 34 dni. Może naprawde przesadzam bo teraz jest mi bardzo słabo i kręci mi się w głowie, ale jestem chora. Prawie nic nie jem, za to strasznie dużo pije, nie mogę spać i jak na razie czuję się fatalnie
Gruszka :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 13:16   #177
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: czy jest możliwe ...

Cytat:
Napisane przez Gruszka :)
To mam teraz mętlik, bo kazda ma inny na to pogląd
Moje cykle twają od kilka lat regularnie miedzy 32- 34 dni. Może naprawde przesadzam bo teraz jest mi bardzo słabo i kręci mi się w głowie, ale jestem chora. Prawie nic nie jem, za to strasznie dużo pije, nie mogę spać i jak na razie czuję się fatalnie
By twe watpliwosci rozwiac.
Jesli wspolzyjesz z mezczyzna bez zabezpieczen- nie wazne krotko, dlugo - zawsze istnieje mozliwosc zajscia w ciaze.
Metoda tzw. "przerywana" nie jest zadna forma zabezpieczenia.
Poleganie na swoim cyklu- takze- chyba, ze jestes kobieta o wybitnie regularnych cyklach, zyjaca bez stresowo, stabilnie, nie chorujaca nigdy.
W przeciwnym razie, jesli sie nie zabezpieczas, mozesz zajsc w ciaze.A jesli juz to podejrzewaz- idz do apteki, kup test, wykonaj. Wtedy bedziesz miec jasnosc.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 14:24   #178
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez naanahanae
nie znam twojej znajomej a nie wierzę w historie z drugiej ręki. poza tym jaką masz pewność że kolażanka nie spóżniła się z jakąś tabletką wiceje niż 12 godzin, przedłużyła przerwe albo cokolwiek innego.

a może napiszesz co to jest za "zwykły przypadek"? bo nie wiem co mam przez to rozumieć.

i zgadzam sie z wypowiedzią sovilo
Mnie tez nie znasz...ja nie znam ciebie i nie znam p.Doktora, czy to jest powod zeby w nic nie wierzyc?? To jest moja kuzynka, nie uwazam ze mnie oklamala, zeby sie jakos "wybielic", ze to nie jej wina...I tak, nie mam 100% pewnosci ze ona np. nie wziela poprostu tabletki, ale nie mam zamiaru poddawac tego w watpliwosc. Poza tym i ja wiem od lekarza (a to juz pewne zrodlo...), ze takie wypadki sie zdarzaja. Przeciez nigdzie w ulotce nie jest napisane, ze pigulki dzialaja na 99% a ten 1% to zle przyjmowanie...w takim razie skoro sie zawsze dobrze przyjmuje to czemu nie dzialaja na 100%? haha....
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 14:44   #179
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Mnie tez nie znasz...ja nie znam ciebie i nie znam p.Doktora, czy to jest powod zeby w nic nie wierzyc?? To jest moja kuzynka, nie uwazam ze mnie oklamala, zeby sie jakos "wybielic", ze to nie jej wina...I tak, nie mam 100% pewnosci ze ona np. nie wziela poprostu tabletki, ale nie mam zamiaru poddawac tego w watpliwosc. Poza tym i ja wiem od lekarza (a to juz pewne zrodlo...), ze takie wypadki sie zdarzaja. Przeciez nigdzie w ulotce nie jest napisane, ze pigulki dzialaja na 99% a ten 1% to zle przyjmowanie...w takim razie skoro sie zawsze dobrze przyjmuje to czemu nie dzialaja na 100%? haha....
Prawda jest taka, ze jesli kobieta przestrzega wszystkich zasad antykoncepcji hormonalnej, a pomimo tego zachodzi w ciaze- jest to niesamowicie pechowe zrzadzenie losu.
Bardziej prawdopodobne jest, iz poprostu popelnila jakis blad, nieswiadomie (np. przyjela jakis inny lek obnizajacy skutecznosc), niz zaszla w ciaze, podczas dlugotrwalego stosowania pigulek.
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-17, 14:58   #180
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: prawdopodobienstwo ciazy

Cytat:
Napisane przez Intuicja
Prawda jest taka, ze jesli kobieta przestrzega wszystkich zasad antykoncepcji hormonalnej, a pomimo tego zachodzi w ciaze- jest to niesamowicie pechowe zrzadzenie losu.
Bardziej prawdopodobne jest, iz poprostu popelnila jakis blad, nieswiadomie (np. przyjela jakis inny lek obnizajacy skutecznosc), niz zaszla w ciaze, podczas dlugotrwalego stosowania pigulek.
Owszem zgadzam sie. Jednak jak piszesz, JEST TAKA MOZLIWOSC, nawet jak to ma byc NIESAMOWITYM ZRZADZENIEM LOSU ale coz...nasze biologiczne reakcje sa niezbadane i czasem sie "cos" moze przydarzyc
pozdrawiam.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.