inna antykoncepcja niz tabletki??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-23, 18:25   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

inna antykoncepcja niz tabletki???


dziewczyny moze glupio pytam ale nie wiem co zrobic... bylam u lekarza ktory nie chcial wypiosac mi tabletek anty.. ze wzgledu na przeciwskazanie moej jakim sa migreny... to podobno 4 przeciwskazanie do stosowania.. wiem ze od kad biore anty (2 lata) moje bole sa strasznie nasilone czasem trwaja tydzien i jest to tydzien wyjety z zycia.. bralam rozne tabletki i bol tak samo jest.. robilam badania i najprawdopodniej one sa przyczyna tych ziwekszonych boli echhhhhhhhh.... szczerze biore je dalej a to z tego wsgledu ze boje sie odstawic nie wiem jak sie inaczejz abezpieczaxc? eee... spirala nie wchodzi w gre bo nie rodzilam.. wole nie ryzykowac spirala a moim zdrowiem... plastry tez hormony... prezerwatywy jakos nie bardzo wieze w ich skutrecznosc... i co mi zostaje??? wstrzemiezliwosc do konca zycia?:????
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 18:36   #2
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

no ja sądzę,że ty jusz ryzykujesz.. tabletki anty a twoje zdrowie... jeśli masz tak silne bóle i to trwające tak długo to jest to znak,ze coś w organiźmie jest nie tak. Ja miałam podobną sytuację i odstawiłam pigułki, mimo iż nie rodziłam zastanawiam się nad spiralą, to chyba mniejsze zło,a podobno są spirale dla kobiet które nie rodziły.. hmmm zobaczymy
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 19:26   #3
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

Może i nie mam takiego doświadczenia w antykoncepcji ale myśle że gumki nie są takie złe my od 1,5 roku stosujemy z moim TŹ i naszczescie i oby tak dalej nam zadna nie pekła

Mysle ze chodzi tu bardziej o strone techniczna..Dobrze zalozona gumka nie ma prawda peknoc (chyba ze byla wadliwa juz na poczatku dlatego warto kupować je w aptece)

Sama myslalm o spirali ale pewnie za młoda jestem Mam 19 lat

A globułki odpadaja mam słabe nerki i mnie po nich bolą SAma zastanawiam się nad jakas inna forma zabezpieczenia.
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 15:00   #4
zuziunia13
Rozeznanie
 
Avatar zuziunia13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 613
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

Globulki są super dla mnie. Stosuję je już ok 2,5 roku. Są niezawodne. Tylko pytanie ile można czasu bez przerwy je stosować?
__________________
Rasowa
zuziunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 19:29   #5
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

ja tez miewam silne bóle nawet 3-4 dniowe a już nie mówie o nastroju depresyjnym ale nadal plastry stosuje bo na prawdę muszę (leczę a raczej juz zapobiegam endometriozie) i co wtedy można zrobic chyba nic bo rezygnacja z hormonów jest ryzykowna jeżeli kobieta nie zamierza zajśc w ciąże.Na niektóre kobiety tak hormony działaja migreny ,złe nastroje psych- ale sama nie wiem czy jest z tego wyjście???Może Pan Dr nam cos na ten temat napisze
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 19:41   #6
niezalezna25
Raczkowanie
 
Avatar niezalezna25
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Brzesko
Wiadomości: 77
GG do niezalezna25
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

Ja odstawiłam pigułki po 8 misiącach stosowania i jeżeli to nie będzie konieczne nie będziemy do nich wracać.Stosujemy z partnerem prezerwatywy i mam dużo większą satysfakcję z tej metody anty niż po pigułkach.Źle wpływały na mój organizm, nie miałam ochoty na seks, zapominałam co to orgazm, w dodatku nabawiłam się torbieli.W przyszłym tygodniu idę do ginekologa,sprawdzić jaka jest duża.Jeżeli to nie będzie konieczne, nie będę już brała tabletek.Powodują chyba więcej skutków ubocznych niż korzyści.
niezalezna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 15:24   #7
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

Cytat:
Napisane przez Ray
dziewczyny moze glupio pytam ale nie wiem co zrobic... bylam u lekarza ktory nie chcial wypiosac mi tabletek anty.. ze wzgledu na przeciwskazanie moej jakim sa migreny... to podobno 4 przeciwskazanie do stosowania.. wiem ze od kad biore anty (2 lata) moje bole sa strasznie nasilone czasem trwaja tydzien i jest to tydzien wyjety z zycia.. bralam rozne tabletki i bol tak samo jest.. robilam badania i najprawdopodniej one sa przyczyna tych ziwekszonych boli echhhhhhhhh.... szczerze biore je dalej a to z tego wsgledu ze boje sie odstawic nie wiem jak sie inaczejz abezpieczaxc? eee... spirala nie wchodzi w gre bo nie rodzilam.. wole nie ryzykowac spirala a moim zdrowiem... plastry tez hormony... prezerwatywy jakos nie bardzo wieze w ich skutrecznosc... i co mi zostaje??? wstrzemiezliwosc do konca zycia?:????
W przypadku migren, faktycznie pigulki sa zdecydowanie odradzane, to jedno z glownych przeciwskazan. Choc bywa roznie, czasem to kwestia rodzaju tabletek.
Jesli nie mozesz korzystac z antykoncpcji hormonalnej, to nie koniec swiata Ray. Umiejetne stosowanie prezerwatyw (czyli przestrzeganie wszystkich zasad prawidlowego stosowania) + dodatkowo globulki, stanowi skuteczna forme zabezpieczenia
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 17:35   #8
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

Przez dluzszy czas stosowalam z moim TZ prezerwatywy. Pozniej przerzucilismy sie na tabletki anty, ktore moim zdaniem byly rewelacyjne. Bralam akurat diane35, bo mialam problemy z cera (wlasciwie to znow mam tradzik). Czulam sie po nich dobrze, nic mnie nie bolalo, miesiaczki byly bardziej do zniesienia. Poznije przestalam brac diane i wrocilam do prezerwatyw. Niestety to juz nie to samo... Prawda, ze trzeba je umiejetnie stosowac, ale wlasciwie to maja same wady: podrazniaja, uczulaja, satysfakcja duzo mniejsza. Nie powoduja wprawdze uszczerbku na zdrowiu, ale wg mnie sa niezadowalajace. Jesli ktos cos wie o spirali dla osob, ktore nie rodzily, to bardzo prosze o wypowiedzi. To chyba byloby najwygodniejsze.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 18:27   #9
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

Cytat:
Napisane przez niezalezna25
Ja odstawiłam pigułki po 8 misiącach stosowania i jeżeli to nie będzie konieczne nie będziemy do nich wracać.Stosujemy z partnerem prezerwatywy i mam dużo większą satysfakcję z tej metody anty niż po pigułkach.Źle wpływały na mój organizm, nie miałam ochoty na seks, zapominałam co to orgazm, w dodatku nabawiłam się torbieli.W przyszłym tygodniu idę do ginekologa,sprawdzić jaka jest duża.Jeżeli to nie będzie konieczne, nie będę już brała tabletek.Powodują chyba więcej skutków ubocznych niż korzyści.
To troche dziwne bo tabletki sa stosowane w leczeniu trobieli,z tymi skutkami ubocznymi bym sie wstrzymala.wszystkie leki je powoduja a akurat przy tabletkach jesli sa dobrze dobrane to korzysci jest znacznie wiecej niz "niekorzysci"

A co do autorki postu to rowniez moze zastanowalisbys sie nad lacvzeniem prezerwatyw z globulkami.
moze jeszcze poczytanie o metodzie objawowo-termicznej by Ci pomoglo-jesli nie to nawet korzyscia bedzie to ze nauczysz sie obserwowac wlasne ciało
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 20:22   #10
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

ja stosowalam gumki + globulki , za 1 i 2 razem bylo super-nic mnie nie zczypalo , jedynie mialam uczucie ciepla.za 3 zastosowalismy ich bez gumki, bo nam pekla chyba(albo w cale nie mielismy), a mielismy duza ochote, moj parter mial mega szczypanie-bez wytrsyku, ale ja za to mialam orgazm.za 4 razem juz mnie partner nie czul przy obu metodach, w efekcie wychodzil sie masturbowac(w gumce, praktycznie za kazdym razem to robimy do tej pory) bo jego penis malal.i odstawilam naszczescie globulki z menu.
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 14:39   #11
iron_angel_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Wiadomości: 449
GG do iron_angel_ona
Dot.: inna antykoncepcja niz tabletki???

Ja stosowałam globułki ale nie mogłąm zniesc tego ciepłą i uczucia "poslizgu" jak dla mnie zero komfortu wręcz niemiło mojego Tża też "grzało w ogonek" I jak narazie to stosujemy tlyko gumki Zna sie ktoś na tych spiralach??
iron_angel_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.