Jaką mam cerę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-15, 12:47   #1
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822

Jaką mam cerę?


Moja cera nie należy do jakichś szczególnie problemowych, lecz jest z nią następująco: po umyciu twarzy pianką i wytarciu, skóra jest silnie ściągnięta i przy najmniejszej mimice twarzy zaczyna piec i łuszczyć się w okolicach ust, na brwiach i na nosie. Jeżeli nie posmaruję jej kremem, efekt ten utrzymuje sie jakieś 1, 2 godziny, a po tym czasie jest przetłuszczona na nosie i brodzie oraz lekko na czole. A jeżeli posmaruję ją kremem, jest ściągnięta również ale w bardzo małym stopniu i lekko łuszcząca się. A po 1,2 godzinach jest przetłuszczona tak jak wspominałam na czole, nosie i brodzie. Wyczerpujący opis, ale tak jest z nią naprawdę. To jaki to może być typ cery??
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 20:01   #2
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Jaką mam cerę?

To co napisze jest jakby zaprzeczeniem jedno drugiego :twoja cera moze być tłusta ale przesuszona, tzn mimo ze jest sucha to się świeci. Słowem, chyba jest mieszana bo wygląda na mieszanke suchej i tłustej...Musi być ciężka do opanowania... Nie wiem czy dobrze mówie bo nie jestem ekspertem.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 15:31   #3
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: Jaką mam cerę?

No nie wiem..... sporo osób mi mówiło że jestem typem wrażliwca
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 17:05   #4
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Jaką mam cerę?

to ja nie wiem tym bradziej
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 13:29   #5
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Jaką mam cerę?

opis wyglada na mieszana, ale ja tez nie jestem ekspertem. zrob test - jest taki na wizazu - wpisz w wyszukiwarke typy cery i tam mozesz o wszystkich przeczytac. Tymczasem radzilabym delikatny preparat do mycia bez alkoholu, zeby nie wysuszyc skory (tez mialam taki objaw, jak zmienilam zel, to przeszlo) i lekki krem nawilzajacy, a nawet moze dwa kremy - jeden bardzo lekki, nawet zelowy, drugi nieco bardziej nawilzajacy - tylko na policzki. A jesli sie zaczyna sie swiecic - przetrzyj ja tonikiem, najlepiej bezalkoholowym, tonik dobrze jest tez uzywac po myciu twarzy

pozdrawiam
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 14:16   #6
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Jaką mam cerę?

Jesli skora w opisanych przez Ciebie okolicach - wokol ust, nosa i brwi jest czerwona i luszczy sie a jednoczesnie masz tlusta cere, to moze jest to poczatki lojotokowego zapalenia skory? Radzilabym isc do dermatologa, zeby sie upewnic.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 14:26   #7
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: Jaką mam cerę?

Wielkie Dzieki Wam wszystkim za rady. Wydaje mi się że jest gorzej, ponieważ skóra łuszczy się już teraz na prawie całej powierzchni twarzy, mimo że nie robiłam z nią nic co mogłoby jej zaszkodzić. Chyba wizyta u dermatologa będzie jednak konieczna.... Pozdrawiam
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-25, 18:34   #8
owieczka21
Raczkowanie
 
Avatar owieczka21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 140
Dot.: Jaką mam cerę?

Witam W Klubie Ja Mam Ten Sam Problem I Co Ja Robie??tak Samo Jak Ty Po Prosyu Wcieram W Niakrem A Póziej Uzywam Absorbentek Tzn.takich Papierków Odtłuszczajacych Nosek I Czułko!!ja Byłam U Dermatologa I Powiedziałmi Ze Jest Mieszana Ale Pozadnie Przesuszonai Dlatego Po Myciu Piecze!!a Dziewczyny Robią Błąd Mysląc że Tłustej Sie Nie Nawilża!!!!
Pozdrawiam
owieczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 22:20   #9
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: Jaką mam cerę?

Dzięki za wypowiedź. Tylko moja musi być naprawde bardzo przesuszona skoro łuszczy sie nawet po posmarowaniu kremem..... ;(
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 13:26   #10
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: Jaką mam cerę?

Mam jeszcze jedną kwestię. Po umyciu wodą i żelem, na policzkach robią mi się zaczerwienienia w postaci tego ze policzek jest na środku normalny a dookoła cały czerwony (alergia) no i oczywiście cera jest wysuszona, ściągnięta i piecze. Po paru godzinach świeci się i jest tłusta (mam zaskórniki, rozszerzone pory, wypryski), oraz strasznie czerwona szczególnie na policzkach (patrz wyżej). Raz nie posmarowałam jej kremem i to była męczarnia - cera po paru godzinach była tłusta i wysuszona jednocześnie!!! (tłusta - czuć było po przeciągnięciu palcem, sucha - bo się łuszczyła i piekła, nie mówiąc już o barwie świeżego buraka na policzkach). A w dodatku po prysznicu, skóra na nogach mi puchnie i robią się jakieś dziwne czerwone plamy. Moja mama stwierdziła ze mam alergię (twarz i nogi). Niech mi ktoś doradzi jak jednocześnie pielęgnować skórę tłustą, suchą i alergiczną!!!!
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 13:49   #11
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Jaką mam cerę?

to w takim wypadku radzilabym jednak wizyte u dermatologa...
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 16:55   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jaką mam cerę?

wygląda na to, że masz cerę odwodnioną. prawdopodobnie wrażliwą mieszaną odwodnioną.
używaj łagodniejszych kosmetyków do oczyszczania.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 10:05   #13
Julkaaa777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 135
Dot.: Jaką mam cerę?

witam

czy jakaś dobra dusza mogłaby mi pomóc? chodzi mi o określenie typu cery? zawsze myślałam że mam mieszaną, jednak teraz nie zauważam kontrastu pomiędzy strefą T, a policzkami.. mam skłonność do wyprysków, zazwyczaj choć nie zawsze - w strefie T. na nosie i brodzie mam stale zaskórniki, z którymi nie mogę sobie poradzić. na skrzydełkach nosa mam widoczne naczynka.. oprócz tego w strefie T i na części policzków zaraz przy nosie - rozszerzone pory. jeżeli mam suchą partię - najczęściej jest to czoło, gdzie czasem widoczne są suche skórki.

pomoże ktoś?
__________________

szczęście wchłaniam z powietrzem


Julkaaa777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.