olimpiada z historii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-28, 19:00   #1
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991

olimpiada z historii


czesc
wpadłam dzisiaj na taki pomysł. chcialabym startować w olimpiadze z historii w drugiej LO (jestem w pierwszej). wg mojego historyka mam duze szanse ponieważ no po prostu jestem w tym dobra. i tu mam takie pytanie:
brała ktoras z was udział w olimpiadzie? jest to takie straszne jak sie o tym mowi? to prawda, ze trzeba byc tam conajmniej uczniem piątkowym zeby odniesc sukces???po prostu wydaje mi sie ten pomysł szalony, a jednoczesnie połaskotał moją ambicję... ale nie wiem czy podołam...
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 19:07   #2
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: olimpiada z historii

Trzeba poprostu sie dobrze przygotowac, to czy jestes uczniem piatkowym czy nie, akurat nie ma zbytniego znaczenia. Moj TZ kiedys zajal drugie miejsce na szczeblu wojewodzkim, chociaz on akurat byl uczniem piatkowym, ale byly tez osoby, ktore na lekcjach byly takimi trojkowymi szarymi myszkami, a jak sie przylozyly do nauki na olimpiade, to odnosily sukcesy. Najlepiej zebys wypozyczyla sobie na wakacje troche ksiazek, najlepiej ciekawie napisanych- nie taka sama sucha historie, tylko, zeby fakty byly tam przekazywane w formie opowiesci, tak latwiej wchodzi i przyjemniej sie czyta No i znajomosc ram czasowych jest bardzo wazna. A jak juz nie znasz dokladnej daty, to przynajmniej zebys wiedziala w ktorej polowie,ktorego wieku cos sie dzialo
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 19:10   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez ufcio
czesc
wpadłam dzisiaj na taki pomysł. chcialabym startować w olimpiadze z historii w drugiej LO (jestem w pierwszej). wg mojego historyka mam duze szanse ponieważ no po prostu jestem w tym dobra. i tu mam takie pytanie:
brała ktoras z was udział w olimpiadzie? jest to takie straszne jak sie o tym mowi? to prawda, ze trzeba byc tam conajmniej uczniem piątkowym zeby odniesc sukces???po prostu wydaje mi sie ten pomysł szalony, a jednoczesnie połaskotał moją ambicję... ale nie wiem czy podołam...
Uczennica piątowa, była studentka historii powie Ci tak: Wariactwo,ale przynajmniej masz kilka godzin usprawiedliwionych. Nie polecam tych konkursów jeżeli ktoś myśli-mam 5 jestem najlepsza to wygram. Bardzo ciężko jest napisać porządną pracę. Poza tym tematy to ruletka
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 19:14   #4
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez natii4
Uczennica piątowa, była studentka historii powie Ci tak: Wariactwo,ale przynajmniej masz kilka godzin usprawiedliwionych. Nie polecam tych konkursów jeżeli ktoś myśli-mam 5 jestem najlepsza to wygram. Bardzo ciężko jest napisać porządną pracę. Poza tym tematy to ruletka
no wiec własnie, przeraza mnie praca do napisania-jakby to nie mogło byc w formie testu albo normalnego sprawdzianu i troche sie obawiam porazki-włozyłabym w to duzo pracy a tu zonk.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 19:22   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez ufcio
no wiec własnie, przeraza mnie praca do napisania-jakby to nie mogło byc w formie testu albo normalnego sprawdzianu i troche sie obawiam porazki-włozyłabym w to duzo pracy a tu zonk.

W takich pracach faktografia to za mało. Możesz nać wszystko,ale i tak będzie źle i nie przejdziesz dalej Smutna,ale taka prawda. Lepiej spróbować szczęścia w jakiś bardziej wyspecjalizowanych tematach np. o Romanie Dmowskim.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 19:28   #6
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: olimpiada z historii

Próbuj, próbuj .


Nie dasz rady. Trudno. Dziś tego nie wiesz.
A może jednak dasz.

Zęby trzeba na czymś zjadać, same się nie zjedzą.
.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 19:33   #7
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Próbuj, próbuj .

jakby wszyscy mysleli, ze nie dadza rady to nikt by w czyms takim udzialu nie bral, a warto sprobowac bo nagrody sa warte zachodu a jak sie nie uda to trudno, ty nie stracisz - zyskasz jakies kolejne doswiadczenie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 20:02   #8
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: olimpiada z historii

Zreszta czy Ci sie uda, czy nie, nic na tym nie stracisz, tylko zyskasz. Bo to, czego sie nauczysz, to Twoje, chyba ta wiedza Ci nigdzie nie przepadnie? Potem do matury mniej nauki bedzie , tylko wystarczy lekko odkurzyc wczesniej zdobyta wiedze
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 21:02   #9
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez Impersona
Zreszta czy Ci sie uda, czy nie, nic na tym nie stracisz, tylko zyskasz. Bo to, czego sie nauczysz, to Twoje, chyba ta wiedza Ci nigdzie nie przepadnie? Potem do matury mniej nauki bedzie , tylko wystarczy lekko odkurzyc wczesniej zdobyta wiedze
jakbym słyszała swoją mame
no.. to na dzien dzisiejszy sprobuje.
Cytat:
W takich pracach faktografia to za mało. Możesz nać wszystko,ale i tak będzie źle i nie przejdziesz dalej Smutna,ale taka prawda. Lepiej spróbować szczęścia w jakiś bardziej wyspecjalizowanych tematach np. o Romanie Dmowskim.
fajnie tylko, ze u nas nie ma takich konkursów, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, ale popytam sie po długim weekendzie bo sie napalilam na jakiś konkurs zeby sie po prostu sprawdzic.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 21:09   #10
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: olimpiada z historii

Ja startowałam. W olimpiadzie z filozofii Temat absolutnie mi obcy, bo mam rozszerzoną chemię, biologię i fizykę, ale udało mi się zajść aż do centralnego

Jest ciężko, nawet bardzo. Przede wszytskim najważniejsze są podstawy, bo baz gruntownej wiedzy daleko nie zajdziesz. I przygotuj się także na czytanie ogromnych ilości książek - ja nie czytałam, ale ci, co czytali, przeszli dalej (to mnie zgubiło )

Poza tym jest to bardzo ciekawe doświadczenie, uznanie i jakieś tam prestiż w szkole (mi np wyrobiło to opinię )
Nawet jeśli nie przejdziesz, to jest to jakieś osiągnięcie, bo olimpiada to jednak jest spory wysiłek intelektualny.

A, i jeszcze ciężko było mi pogodzić normalną naukę w szkole (a uczę się dużo) z przygotowaniami do olimpiady. Dlatego musisz przygotować się na to, że kiedyś będziesz musiała wybierać, z czego dzisiaj się uczysz

Ale ogólnie zachęcam
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 21:16   #11
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez ufcio
wpadłam dzisiaj na taki pomysł. chcialabym startować w olimpiadze z historii
Ja też ale nie dziś, tylko parę tygodni temu, ale w czasie, w którym Ty zakładałaś wątek to jeszcze nie miałam tego w planach


ot tak sobie wpisałam do wizażowej wyszukiwarki "olimpiada", zupełnie nie liczyłam na żadne rezultaty w postaci wątków, a tu niespodzianka
no więc - ja też postanowiłam wziąć udział w olimpiadzie z historii, czemu?
po pierwsze - bo (od niedawna, niestety) historię bardzo lubię, sprawia mi przyjemność, kiesy się jej uczę, chcę się dowiedzieć jak to było kiedyś
po drugie - nie mając konkretnego planu na wakacje, wiem, że NIC bym nie zrobiła, () a matura się zbliża a tak mam konkretne książki do przerobienia i muszę zdążyć, do tego do ustnych trzeba umieć całą historię, nie tylko wybraną epokę, więc się co nieco dokształcę także w kierunku matury;
po trzecie - no nie oszukujmy się, nie bierze się udziału w olimpiadzie do picu , każdy chce przejść dalej i mieć tę satysfakcję
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-24, 21:28   #12
qrczak
Wtajemniczenie
 
Avatar qrczak
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 131
GG do qrczak
Dot.: olimpiada z historii

Ja też chciałabym wziąć udział w olimpiadzie historycznej i zastanawiam się nad odpowiednimi książkami. Moja psorka od historii poleciła mi książki Jasienicy, bo są ciekawie napisane. A Wy co jeszcze polecacie?
qrczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 21:33   #13
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: olimpiada z historii

OMG
Podziwiam

Nigdy nie lubiłam historii, jak dla mnie to masakra. Może to przez nauczycieli, ale uważam ją za jeden z najnudniejszych przedmiotów
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 21:39   #14
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez qrczak
Ja też chciałabym wziąć udział w olimpiadzie historycznej i zastanawiam się nad odpowiednimi książkami. Moja psorka od historii poleciła mi książki Jasienicy, bo są ciekawie napisane. A Wy co jeszcze polecacie?
To chyba zależy od tego z jakiej epoki się przygotowujesz?
Ja na razie nie mogę Ci nic polecić, na razie tylko kupiłam moją książkę do historii Polski (XIX wiek), ale jeszcze do niej nie zaglądałam
od jutra zaczynam


Cytat:
Napisane przez asia^^
OMG
Podziwiam

Nigdy nie lubiłam historii, jak dla mnie to masakra. Może to przez nauczycieli, ale uważam ją za jeden z najnudniejszych przedmiotów
też tak kiedyś myślałam
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 16:48   #15
qrczak
Wtajemniczenie
 
Avatar qrczak
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 131
GG do qrczak
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez ciekawa_świata Pokaż wiadomość
To chyba zależy od tego z jakiej epoki się przygotowujesz?
Ja na razie nie mogę Ci nic polecić, na razie tylko kupiłam moją książkę do historii Polski (XIX wiek), ale jeszcze do niej nie zaglądałam
od jutra zaczynam

Do szczególnej, wybranej przez siebie epoki przygotowujesz się dopiero w II etapie. W pierwszym masz do napisania tekst na temat, który wybierasz z kilku innych, a prawdopodobieństwo, ze trafisz na temat ze swojej epoki jest niewielkie Chociaż w tym roku miałam szczęście, bo do wyboru był temat, który omawialiśmy dzień wcześniej na lekcji, więc byłam na bieżąco

A jeżeli chodzi o wybór epoki to będę wierna starożytności
qrczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:11   #16
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez qrczak
Do szczególnej, wybranej przez siebie epoki przygotowujesz się dopiero w II etapie. W pierwszym masz do napisania tekst na temat, który wybierasz z kilku innych, a prawdopodobieństwo, ze trafisz na temat ze swojej epoki jest niewielkie Chociaż w tym roku miałam szczęście, bo do wyboru był temat, który omawialiśmy dzień wcześniej na lekcji, więc byłam na bieżąco

A jeżeli chodzi o wybór epoki to będę wierna starożytności
Na pierwszym etapie faktycznie piszesz pracę na temat, który sobie wybierzesz - ale ZAWSZE będzie jeden temat z Twojej epoki, bo będzie po jednym temacie z każdej epoki. Jeden ze starozytności, średniowiecza, nowożytności, XIX wieku, dziejów najnowszych i chyba archeologii
i po dobrym przygotowaniu się, przerobieniu specjalnych książek, zawsze wybierze się temat z tej epoki

a Ty brałaś udział w tym roku, tak? jakie miałaś pytania na ustnych?
bo ja właśnie ustnych się boję najbardziej lać wodę na papierze umiem, gorzej ustnie przed komisją, no i na ustnych są pytania z całego zakresu rozsz. histy dla szkoły ponadgimnazjalnej

co do epoki, ja chciałam średniowiecze, ale podobno prace sprawdzają prawdziwi fanatycy i przejście do następnego etapu graniczy z cudem więc wzięłam XIX wiek, pozyjemy, zobaczymy, zawsze będzie jedno doświadczenie więcej i wakacje nie zmarnowane przed telewizorem
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 18:48   #17
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: olimpiada z historii

jesli chodzi o nasz kraj to polecam roszkowskiego
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 13:11   #18
qrczak
Wtajemniczenie
 
Avatar qrczak
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 131
GG do qrczak
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez ciekawa_świata Pokaż wiadomość
Na pierwszym etapie faktycznie piszesz pracę na temat, który sobie wybierzesz - ale ZAWSZE będzie jeden temat z Twojej epoki, bo będzie po jednym temacie z każdej epoki. Jeden ze starozytności, średniowiecza, nowożytności, XIX wieku, dziejów najnowszych i chyba archeologii
i po dobrym przygotowaniu się, przerobieniu specjalnych książek, zawsze wybierze się temat z tej epoki

a Ty brałaś udział w tym roku, tak? jakie miałaś pytania na ustnych?
bo ja właśnie ustnych się boję najbardziej lać wodę na papierze umiem, gorzej ustnie przed komisją, no i na ustnych są pytania z całego zakresu rozsz. histy dla szkoły ponadgimnazjalnej

co do epoki, ja chciałam średniowiecze, ale podobno prace sprawdzają prawdziwi fanatycy i przejście do następnego etapu graniczy z cudem więc wzięłam XIX wiek, pozyjemy, zobaczymy, zawsze będzie jedno doświadczenie więcej i wakacje nie zmarnowane przed telewizorem

Tak, brałam udział, ale efekty nie zadowoliły mnie Jeżeli chodzi o pierwszy etap to niektóre tematy były z tamtego roku, a niektóre jak dla mnie były dla prawdziwych pasjonatów.

Po wylosowaniu jednego z zestawów, masz 15 minut na przygotowanie 2 z 3 pytań. Jedno zawsze dotyczy tekstu źródłowego zamieszczonego na kartce, dwa pozostałe to loteria. Wiem, że ja opowiadałam o kształtowaniu się granic II RP i przyczynach upadku Zakonu Krzyżackiego.

Tak z ciekawości, z jakiego podręcznika korzystasz na lekcjach? Ja mam z Nowej Ery i jestem tak średnio zadowolona, dlatego zastanawiam się czy do matury nie uczyć się z innych
qrczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 13:36   #19
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: olimpiada z historii

ja mam z operonu. o rany, masakra. wiecej jest w starych ksiazkach do podstawowki kiedy byl system osmioklasowy. na serio. ja polecam stare podreczniki do liceum ee z WSiP-u takie czarno białe okładki. ja z tych zamierzam sie uczyc plus notatki z historii plus wiedza mojej mamy plus notatki z lekcji.

przy okazji-od kiedy zaczynacie sie uczyc do matury?
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 13:54   #20
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: olimpiada z historii

Olimpiada z historii, oj joj. Podziwiam Was bardzo. A w olimpiadzie z polskiego nie bierze nikt udziału? Bo przydałoby się podyskutować o nowych tematach.

Jeszcze a propos tej historycznej. Znajomy /późniejszy laureat polonistycznej / brał w ubiegłym roku w niej udział. Przeszedł etap wojewódzki i wysłano jego pracę z tego etapu - uznaną przez komisję za najlepszą i b. wysoko ocenioną - do komisji centralnej (czy jak to tam wygląda). Był pewnien kwalifikacji do etapu centralnego, jednakże jego pracę odesłano z komentarzem: "Praca nieczytelna". Przynajmniej tak opowiadał . Więc dziewczyny, uważajcie.

I życzę powodzenia! Dajcie znać, kiedy przyda się trzymanie kciuków.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 14:05   #21
^ Red dress ^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 411
Dot.: olimpiada z historii

.... A ja wykorzystam ten temat, bo tu dużo osób pewnie będzie chciało albo juz zdawało mature z historii...

Sprawa wyglada tak ze nigdy jakos specjalnie sie do tego przedmiotu nie przykładałam. Teraz ( I LO) mam 4, w drugiej wybieram sie na fakultety z historii..... Nigdy bym na zdawanie matury z historii nie wpadła, gdyby nie to ze musze na ten kierunek studiów jaki sobie wymarzyłam. Ale moze przejde juz do pytania ; Mam w ogóle jakieś szanse zeby to zdać ? O,o Ludzie zdaja to raczej jak na prawde lubią i potrafią... A ja sie obudziłam jak ide juz do 2 klasy.... Czy to nie jest za mało czasu ? ;/
I btw - jak macie jakies ksiazki które wg was dobrze by pomogły do przygotowania... to prosze mi jakoweś polecić :[ Bo jakby nie patrzeć... trzeba bedzie zacząc od podstaw Straaasznie sie boje, ze nie podołam...
^ Red dress ^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 15:30   #22
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez qrczak
Tak, brałam udział, ale efekty nie zadowoliły mnie Jeżeli chodzi o pierwszy etap to niektóre tematy były z tamtego roku, a niektóre jak dla mnie były dla prawdziwych pasjonatów.

Po wylosowaniu jednego z zestawów, masz 15 minut na przygotowanie 2 z 3 pytań. Jedno zawsze dotyczy tekstu źródłowego zamieszczonego na kartce, dwa pozostałe to loteria. Wiem, że ja opowiadałam o kształtowaniu się granic II RP i przyczynach upadku Zakonu Krzyżackiego.

Tak z ciekawości, z jakiego podręcznika korzystasz na lekcjach? Ja mam z Nowej Ery i jestem tak średnio zadowolona, dlatego zastanawiam się czy do matury nie uczyć się z innych
dzięki za wyjaśnienie co do ustnych - to ja się mogę pożegnać z przejściem wiem, że jeśli się dobrze przygotuję, napiszę pracę, ale ustne - loteria, w życiu
na lekcjach? może nawet nie będę sprawdzać wydawnictwa jestem na mat-fizie, to mówi chyba samo za siebie
a do prywatnej nauki mam cały komplet - 4 książki Radziwiłł i Roszkowski do dawnego liceum czteroletniego (1789 - .. - 1997) , do starożytności Historia dla maturzysty Ewa Wipszycka Wydawnictwo Szkolne PWN, do starożytności jeszcze nic ale podobno MANTEUFFEL jest dobry...


Cytat:
Napisane przez ^ Red dress ^
A ja sie obudziłam jak ide juz do 2 klasy.... Czy to nie jest za mało czasu ? ;/
I btw - jak macie jakies ksiazki które wg was dobrze by pomogły do przygotowania... to prosze mi jakoweś polecić :[ Bo jakby nie patrzeć... trzeba bedzie zacząc od podstaw Straaasznie sie boje, ze nie podołam...
ja się obudziłam na początku drugiej klasy
a na jakim jesteś profilu?
tylko zdecydowanie łatwiej (mi? mnie?, paula007 jak się to odmienia?) się uczyć wiedząc, że muszę, bo jest spr., kartkówka, a tak to trzeba się samemu pilnować, a czasem, pomimo wielkiej sympatii do historii się nie chce - po prostu nie chce

wyżej podałam moje książki - polecone przez moją nauczycielkę histy
ja się dużo uczyłam histy w tym roku - naprawdę dużo, pod koniec już niczego innego, przedmioty ścisłe kompletnie olałam, ale nie żałuję (tzn. na razie - jak mi wyjdą zaległości w 3. klasie to mogę pożałować)

eeee wciągnął mnie wątek, a się uczyłam
to znaczy robilam notatki z mojej magicznej książeczki olimpiadowej
__________________
koniec.


Edytowane przez ciekawa_świata
Czas edycji: 2007-06-26 o 20:01
ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 17:07   #23
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: olimpiada z historii

ciekawa_świata a czy ja wyglądam na językoznawcę? Sama zastosowałabym w tym przypadku nieakcentowaną formę - "mi", choć wydaje mi się, że użycie drugiej formy nie byłoby błędem (a może byłoby ).



Jeśli już tak offtopujemy, jak tam konkurs literacki? Bo nic się nie chwalisz.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 17:37   #24
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez paula007
ciekawa_świata a czy ja wyglądam na językoznawcę?



Cytat:
Napisane przez paula007
Jeśli już tak offtopujemy, jak tam konkurs literacki? Bo nic się nie chwalisz.
eeeee, nijak
nie udało się


EDIT: A jak Twoja olimpiada?
Ja w Olimpiadzie z polskiego nie bardzo, nie lubię lektur czytać
Zdecydowanie bardziej wolę siedzieć z książką i robić notatki i się tego uczyć;
co prawda do olimpiady historycznej też są lektury, ale... damy radę
__________________
koniec.


Edytowane przez ciekawa_świata
Czas edycji: 2007-06-26 o 18:38 Powód: dopisek
ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 19:28   #25
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: olimpiada z historii

kurde, ciekawa_swiata skoro ty taka oczytana jestes to i w ogole to ty pewnie wysoko mature z histori zdasz :yes:
ja jestem leń ucze sie tylko z sprawdzianu na sprawdzian, gdyby mi sie chcialo czytac te ksiazki mamy to pewnie bym wiecej wiedziala, ale boje sie, ze mnie to znudzi no i w ogole nie lubie czytac "suchych" ksiazek historycznych gdzie sa same daty zastanawialam sie nad ksiazka ee nie pamietam nazwiska, tego co napisal "ten okrutny XX wiek" itp. co go pozniej chyba o zdrade posądzili...
bardziej sie przygotowuje do matury z francuskiego, chociaz i tak nie jestem pewna czy bede to zdawać, bo chcialam jako przedmiot dodatkowy a wtedy trzeba na rozszerzonym. wrrr.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 19:50   #26
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez ufcio
kurde, ciekawa_swiata skoro ty taka oczytana jestes to i w ogole to ty pewnie wysoko mature z histori zdasz :yes:
ale ja tak od niedawna, a zrobić w parę miesięcy 3 lata
i kiepsko mi wychodzi analiza tekstów źródłowych
a z tych książek to z tych czterech (Radziwiłł Roszkowski) przeczytałam, zrobiłam notatki, ale w głowie zostały mi tylko suche daty i nazwiska, na razie nie czuję się na siłach np. napisać z tego materiału wypracowania na maturze rozszerzonej
średniowiecze - nie umiem nic
starożytność - jak wyżej
i nie wiem jak się tego nauczę do ustnych na olimpiadę (pytania z całej historii), choćbym stanęła na uszach - nie da się


a z jakiej epoki startujesz?
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 19:50   #27
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez ciekawa_świata Pokaż wiadomość
eeeee, nijak
nie udało się
Szkoda.
Ja chyba w przyszłym roku będę pisała pracę na ten konkurs. Oczywiście, jeśli podpasują mi tematy (a to będzie bardzo trudne ).


Cytat:
Napisane przez ciekawa_świata Pokaż wiadomość
EDIT: A jak Twoja olimpiada?
Ja w Olimpiadzie z polskiego nie bardzo, nie lubię lektur czytać
Zdecydowanie bardziej wolę siedzieć z książką i robić notatki i się tego uczyć;
co prawda do olimpiady historycznej też są lektury, ale... damy radę
W finale pisałam pracę dot. obrazu zwierząt w literaturze polskiej (przekrój historyczny i gatunkowy bodajże). Właściwie niewiele mi zabrakło, by przejść do ustnego (w sumie dobrze, że nie przeszłam, bo się praktycznie nie przygotowałam; no, wyłączając moje pilne zapoznanie się z filmową twórczością Konwickiego ). Ale spędziłam bardzo mile kilka dni w Konstancinie i w Warszawie. Choćby dlatego opłacało się brać udział.

Cytat:
Napisane przez ciekawa_świata Pokaż wiadomość
Ja w Olimpiadzie z polskiego nie bardzo, nie lubię lektur czytać
Zdecydowanie bardziej wolę siedzieć z książką i robić notatki i się tego uczyć;
co prawda do olimpiady historycznej też są lektury, ale... damy radę
Moją egzystencję w tej olimpiadzie zapewniła właściwie tylko znajomość lektur obowiązkowych bądź dodatkowych (dzięki czemu np. w pracy o zwiezrzętach mogłam przywołać postać (K)kota Konwickiego ) i jakichś własnych mniej lub bardziej trafnych wnioskach ich dotyczących. A uczyć się w sensie, że uczyć się naprawdę to ja chyba nie potrafię. Także z historią w szkole miałam już przygody różne.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 09:30   #28
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez paula007
W finale pisałam pracę dot. obrazu zwierząt w literaturze polskiej (przekrój historyczny i gatunkowy bodajże). Właściwie niewiele mi zabrakło, by przejść do ustnego (w sumie dobrze, że nie przeszłam, bo się praktycznie nie przygotowałam; no, wyłączając moje pilne zapoznanie się z filmową twórczością Konwickiego ). Ale spędziłam bardzo mile kilka dni w Konstancinie i w Warszawie. Choćby dlatego opłacało się brać udział.
Ale jeszcze masz szanse w przyszłym roku i jeszcze w następnym
Ty nasza zdolniacho wizażowa
a jak już teraz zaszłaś tak daleko, to już Cię widzę na podium w przyszłym roku

Cytat:
Napisane przez paula007
Moją egzystencję w tej olimpiadzie zapewniła właściwie tylko znajomość lektur obowiązkowych bądź dodatkowych
jak ja nienawidzę czytać lektur, gadałam na gadu z koleżanką, ona już czyta Chłopów (dostaliśmy listę, jakie książki mamy przeczytać w czasie wakacji ) - a ja na to: a strasznie okropne to jest? bo nie wiem czy przeczytać streszczenie czy plan wydarzeń
po prostu nie umiem tego czytać, zasypiam
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 09:48   #29
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: olimpiada z historii

Cytat:
Napisane przez ciekawa_świata Pokaż wiadomość
Ale jeszcze masz szanse w przyszłym roku i jeszcze w następnym
Ty nasza zdolniacho wizażowa
a jak już teraz zaszłaś tak daleko, to już Cię widzę na podium w przyszłym roku
Ej...

To nie takie proste. Przedtem podchodziłam do tego wszystkiego na luzie, szłam na każdy etap tylko jako skromna uczennica pierwszej klasy, która sama nie wie, czego tu szuka. A teraz to już wiesz - każdy będzie na ciebie patrzył i w ogóle. Wiem, że będzie dużo ciężej niż teraz. Mimo tego, że wiedza /teoretycznie/ się poszerzy.


Cytat:
Napisane przez ciekawa_świata Pokaż wiadomość
jak ja nienawidzę czytać lektur, gadałam na gadu z koleżanką, ona już czyta Chłopów (dostaliśmy listę, jakie książki mamy przeczytać w czasie wakacji ) - a ja na to: a strasznie okropne to jest? bo nie wiem czy przeczytać streszczenie czy plan wydarzeń
po prostu nie umiem tego czytać, zasypiam
Powiem Ci tak. W Warszawie poznałam chłopaka (później laureata), który twierdził, że całą olimpiadę przeszedł bez znajomości bardzo dużej części lektur. Jechał albo na tematach teoretycznych albo na analizy i interpretacji wierszy. Tylko, że był w trzeciej klasie. Startował z jasnym celem: tytuł laureata, który umożliwiłby mu podjęcie międzywydziałowych studiów humanistycznych (czy czegoś takiego ). Ja miałam zupełnie inne powody ale przynajmniej dobrze się (już później) bawiłam (bez marnowania czasu /i miejsca w walizce na niezliczoną liczbe książek / na dodatkową naukę już w Konstancinie ).

A "Chłopów" /jeszcze/ nie czytałam. Moja mama mnie już ostrzega, że nie będzie mi się ta książka podobać. Ale i tak nie wiem czy zdążę ją przeczytać, bo mam długą liste na wakację i następny rok (bo mam plan indywidualnego nauczania, w którym założeniem jest przerobienie dwóch lat w ciągu całej drugiej klasy ). Będzie ciężko.



No dobra. Ja Wam tu tematu historycznego juz nie zaśmiecam, tylko życzę powodzenia.
/Sama maturę z historii to pewnie będę zdaawać, ale na podstawowym tylko /
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 12:51   #30
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: olimpiada z historii

ej hola hola, rozumiem ze wy jestescie moj rocznik ('89) i wy dopiero w trzeciej klasie bedziecie czytać Chłopów? ja juz je przerobiłam, w sumie na styk bo ostatnią lekcje z chłopów mialam w czwartek a w piatek zakonczenie noo, moze plusem jest to ze mam 6 polskich w tygodniu a w 3 klasie bede miala 8
i mam byc szczera? Chłopi są ble. po prostu. gdyby nie streszczenie nie wiedzialabym o co w nich chodzi, w sumie opuscilam polowe tomu bo opisow przyrody czytac mi sie nie chcialo
i musze sie pochwalic: w drugiej klasie przeczytalam wszystkie lektury

a co do historii to ciekawa_swiata ja w olimpiadzie nie startuje
mature z historii bede zdawac i najlepiej umiem wieki od XV do XX. reszta to dla mnie shit i pewnie tez pojde na podstawowy bo nie umiem po prostu pisac tych wypracowan.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.