Maturzystki 2008 . . . - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-11, 20:32   #571
WszystkoJedno
Rozeznanie
 
Avatar WszystkoJedno
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: I <3 KR
Wiadomości: 795
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

jestem kolejna maturzystka
2008
boje sie bradzo ale daMY rade co nie?
mnie czeka wos, historia i angielski i jak sie uda dziennikarstwo w szczecinie
__________________
My dr House
Everybody lies!

Świat się nam przygląda i nie życzy źle.
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś.
Bóg nam nie daruje, Bóg dokopie nam,
gdy ktoś z nas zepsuje to, co dał nam sam.

http://verifash.blogspot.com
WszystkoJedno jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 20:32   #572
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

hula girl.. jest u mnie wiele grup do wyboru np. polskiego. jedna najbardziej luzna, najwiecej jest w niej umyslow scislych
to samo z innymi przedmiotami-kazdy wie, gdzie trzeba isc, zeby sie dobrze nauczyc, a gdzie, zeby bez wiekszych problemow zaliczyc przedmiot. kazda grupa ma nieco inne wymagania.
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 20:36   #573
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
z drugiej strony jak klasa ma rozszerzenie to można mówić innym nauczycielom żeby traktowali uczniów ulgowo bo przeciez np. jako klasa humanistyczna nie musza być dobrzy z matematyki
U mnie niestety to nie dziala. Jezeli mowimy dla jakiegos nauczyciela ze my, jako biol-chem nie musimy byc dobrzy z czegos tam to nam odpowiadaja, ze szybko sie uczymy wiec damy rade Ale humanisci maja rzeczywiscie lepiej z ta matematyka u nas w szkole
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 20:40   #574
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
hula girl.. jest u mnie wiele grup do wyboru np. polskiego. jedna najbardziej luzna, najwiecej jest w niej umyslow scislych
to samo z innymi przedmiotami-kazdy wie, gdzie trzeba isc, zeby sie dobrze nauczyc, a gdzie, zeby bez wiekszych problemow zaliczyc przedmiot. kazda grupa ma nieco inne wymagania.
a będziecie mieć w 3 klasie takie przedmioty jak chemia, biologia, geografia i fizyka?? bo ja na rozszezrezniu mat-geo-ang nie mam już w 3 klasie wogóle chemii, fizyki i biologii. A tak wogóle to ile mieliście godzin w 2 klasie w ciągu całego tygodnia??
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 20:51   #575
super_karo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Avatar super_karo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa,Wuppertal
Wiadomości: 3 019
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
hmm..z tego co pamietam, wybierasz sie na UW? tam podobno nasz rocznik nie musi zdawac biologii..jest wiekszy wybor przedmiotow. chociaz wciaz nie podano oficjalnej informacji, to nie usunieto tej:http://www.psych.uw.edu.pl/dla_kandy...?id=2&sub_id=6
ciesze sie ze pamietalas tak jedna z uczelni bedzie wlasnie PW, i ucieszyla mnie ta informacja bo np.WOS mozna zdawac, a nad tym sie zastanawialam.

ale z drugiej strony biologia jest potrzebna na SWPS i innych uczelniach

wiec moze w takim razie zastanowie sie i bede zdawac polski,agielski, biologie,wos?

w kazdym badz razie dziekuje za informacje

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
tak, juz zaczelam..musialam . dopiero w czerwcu zrozumialam, ze medycyna to moje powolanie..
wczesniej mialam rozszerzony polski, francuski i angielski i wybieralam sie na lingwistyke stosowana juz pisalam o tym w tym watku zreszta.

teraz wiec zaprzyjaznilam sie z podrecznikami i testami operonu. sa fajnie napisane, mam wrazenie, ze niczego nie omijaja.
rowniez mam podreczniki z operonu i wg mnie sa swietne a jak wygladaja te testy? moglabys podac dokladna nazwe?


Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
a będziecie mieć w 3 klasie takie przedmioty jak chemia, biologia, geografia i fizyka?? bo ja na rozszezrezniu mat-geo-ang nie mam już w 3 klasie wogóle chemii, fizyki i biologii. A tak wogóle to ile mieliście godzin w 2 klasie w ciągu całego tygodnia??
ja na dziale mati-inf-ang mam wszystkie przedmioty odpada mi tylko PO, co ja bym dala zeby nie meic chemii czy fizyki
super_karo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 20:56   #576
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

hula girl-baaardzo roznie, zaleznie od osoby, tego ile przedmiotow ma na rozszerzeniu. oprocz dowolnych rozszerzen sa u mnie takze dowolne zawezenia-jest mozliwosc "sprofilowania" 2 lub 3 przedmiotow (niemozliwe jest to tylko w wypadku polskiego, matmy i jezykow). wyglada to tak, ze zamiast sie meczyc co tydzien np. z geografia, ktorej nie lubimy i nie zdajemy na maturze 2 razy w roku sa 2-tygodniowe bloki, kiedy mamy kilka godzin dziennie tylko te przedmioty zawezone. ilosc ich godzin jest wtedy zgodna z przepisami MEN , a w ciagu roku mamy wiecej czasu na przedmioty dla nas wazne. moim zdaniem to dobre rozwiazanie, tym bardziej, ze do obowiazkowych przedmiotow u nas w szkole naleza np wiedza o kulturze, historia sztuki czy filozofia. w normalnym trybie trudno byloby zmiescic wszystkie te przedmioty.
ja zawezilam na moje nieszczescie chemie i fizyke, bo nie mialam pojecia, ze beda to moje przedmioty maturalne. wiec w zasadzie juz pod koniec maja moglam sie z nimi na zawsze pozegnac
na szczescie nie bede miala problemow ze zmiana grupy.
w przyszlym roku odchodzi mi filozofia, historia sztuki, geografia. a historia i francuski po pierwszym semestrze.
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 20:58   #577
pa-ti
Raczkowanie
 
Avatar pa-ti
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 396
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

super_karo - pisałaś,że chciałabyś studiować na UŚ psychologie, ja tez o tym myśle i zastanawiam się czy zdawanie samej biologii wystarczy...

Powoli też zaczynam nauke(straszne zaległości mam). Czytam dość marny podręcznik z zakresu podstawowego dlatego również proszę dziewczyny o podanie jakichś tutułów książek,które do matury z biologii pozwolą się przygotować

pa-ti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-11, 21:04   #578
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

super_karo, to takie testy z rybka na okladce
biologia, matura 2007 testy, zakresy podstawowy i rozszerzony
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 21:12   #579
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
hula girl-baaardzo roznie, zaleznie od osoby, tego ile przedmiotow ma na rozszerzeniu. oprocz dowolnych rozszerzen sa u mnie takze dowolne zawezenia-jest mozliwosc "sprofilowania" 2 lub 3 przedmiotow (niemozliwe jest to tylko w wypadku polskiego, matmy i jezykow). wyglada to tak, ze zamiast sie meczyc co tydzien np. z geografia, ktorej nie lubimy i nie zdajemy na maturze 2 razy w roku sa 2-tygodniowe bloki, kiedy mamy kilka godzin dziennie tylko te przedmioty zawezone. ilosc ich godzin jest wtedy zgodna z przepisami MEN , a w ciagu roku mamy wiecej czasu na przedmioty dla nas wazne. moim zdaniem to dobre rozwiazanie, tym bardziej, ze do obowiazkowych przedmiotow u nas w szkole naleza np wiedza o kulturze, historia sztuki czy filozofia. w normalnym trybie trudno byloby zmiescic wszystkie te przedmioty.
ja zawezilam na moje nieszczescie chemie i fizyke, bo nie mialam pojecia, ze beda to moje przedmioty maturalne. wiec w zasadzie juz pod koniec maja moglam sie z nimi na zawsze pozegnac
na szczescie nie bede miala problemow ze zmiana grupy.
w przyszlym roku odchodzi mi filozofia, historia sztuki, geografia. a historia i francuski po pierwszym semestrze.

ciekawe jest takie rozwiązanie

mi po pierwszej klasie odeszła informatyka i Wiedza o Kulturze
po 2 klasie odchodzą mi biologia, chemia i fizyka (bo rozszerzenie ich nie obejmuje) i PO (bo odchodzi każdej klasie)

dobrze rozumiem, że skoro zawęzisz dużo przedmiotów to normalnie w ciagu tygodnia możesz mieć bardzo mało lekcji?? ile masz polskiego, matmy i języków w tygodniu??
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 21:14   #580
super_karo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Avatar super_karo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa,Wuppertal
Wiadomości: 3 019
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez pa-ti Pokaż wiadomość
super_karo - pisałaś,że chciałabyś studiować na UŚ psychologie, ja tez o tym myśle i zastanawiam się czy zdawanie samej biologii wystarczy...

Powoli też zaczynam nauke(straszne zaległości mam). Czytam dość marny podręcznik z zakresu podstawowego dlatego również proszę dziewczyny o podanie jakichś tutułów książek,które do matury z biologii pozwolą się przygotować

nie nie wybieram sie na Uniwersytete warszawski , zloze tez na SWPS w wawie, do gdanska, krakowa, moze poznan?

a Ty skladasz tylko na US?

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
super_karo, to takie testy z rybka na okladce
biologia, matura 2007 testy, zakresy podstawowy i rozszerzony
oo dziekuje za tytul jutro lece sprawdzic w ksiegarni.
super_karo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 21:29   #581
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
hula girl-baaardzo roznie, zaleznie od osoby, tego ile przedmiotow ma na rozszerzeniu. oprocz dowolnych rozszerzen sa u mnie takze dowolne zawezenia-jest mozliwosc "sprofilowania" 2 lub 3 przedmiotow (niemozliwe jest to tylko w wypadku polskiego, matmy i jezykow). wyglada to tak, ze zamiast sie meczyc co tydzien np. z geografia, ktorej nie lubimy i nie zdajemy na maturze 2 razy w roku sa 2-tygodniowe bloki, kiedy mamy kilka godzin dziennie tylko te przedmioty zawezone. ilosc ich godzin jest wtedy zgodna z przepisami MEN , a w ciagu roku mamy wiecej czasu na przedmioty dla nas wazne. moim zdaniem to dobre rozwiazanie, tym bardziej, ze do obowiazkowych przedmiotow u nas w szkole naleza np wiedza o kulturze, historia sztuki czy filozofia. w normalnym trybie trudno byloby zmiescic wszystkie te przedmioty.
ja zawezilam na moje nieszczescie chemie i fizyke, bo nie mialam pojecia, ze beda to moje przedmioty maturalne. wiec w zasadzie juz pod koniec maja moglam sie z nimi na zawsze pozegnac
na szczescie nie bede miala problemow ze zmiana grupy.
w przyszlym roku odchodzi mi filozofia, historia sztuki, geografia. a historia i francuski po pierwszym semestrze.
Ja chce uczyc sie w takiej szkole To jakies platne liceum?

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
super_karo, to takie testy z rybka na okladce
biologia, matura 2007 testy, zakresy podstawowy i rozszerzony
Pamietasz moze ile kosztowaly? Bo przydalyby mi sie...
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-11, 21:35   #582
super_karo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Avatar super_karo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa,Wuppertal
Wiadomości: 3 019
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez UsMiEcHnIeTa89 Pokaż wiadomość
Ja chce uczyc sie w takiej szkole To jakies platne liceum?



Pamietasz moze ile kosztowaly? Bo przydalyby mi sie...
sprawdzilam te testy kso9ztuja okolo 30 zl jutro ide kupic.

zrobilam zdjecie ksiazek ,z ktorych bede sie przygotowywac operonu sa moje ,reszte dostalam od kolezanki,ktora w tym roku zdawala mature.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0003.JPG (107,9 KB, 31 załadowań)
super_karo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 21:47   #583
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez super_karo Pokaż wiadomość
sprawdzilam te testy kso9ztuja okolo 30 zl jutro ide kupic.
Dzieki
Dosc duzo masz tych ksiazek, ja narazie tylko podreczniki operonu i jedna ksiazke z testami Musze zwiekszyc swoja kolekcje
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 22:08   #584
Gladys
Rozeznanie
 
Avatar Gladys
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Hiszpania/Gibraltar
Wiadomości: 893
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez super_karo Pokaż wiadomość
sprawdzilam te testy kso9ztuja okolo 30 zl jutro ide kupic.

zrobilam zdjecie ksiazek ,z ktorych bede sie przygotowywac operonu sa moje ,reszte dostalam od kolezanki,ktora w tym roku zdawala mature.
zdajesz podstawową czy rozszerzoną biologię bo nie wiem czy mam się już załamywać czy mam jeszcze sznsę ja mam tylko moje podręczniki jak na razie. Ostatnio w księgarni widziałam taką bordową książkę z operonu do matury z biologii, świetnie opracowana, coś ok 40 zł. szkoda, że jej nie kupiłam może ktoś ją widział w necie?
__________________
ZOBACZ MÓJ INSTAGRAM
Gladys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 22:31   #585
super_karo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Avatar super_karo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa,Wuppertal
Wiadomości: 3 019
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez Gladys Pokaż wiadomość
zdajesz podstawową czy rozszerzoną biologię bo nie wiem czy mam się już załamywać czy mam jeszcze sznsę ja mam tylko moje podręczniki jak na razie. Ostatnio w księgarni widziałam taką bordową książkę z operonu do matury z biologii, świetnie opracowana, coś ok 40 zł. szkoda, że jej nie kupiłam może ktoś ją widział w necie?
zdaje rozszerzona biologie, bo taka wymagaja na wiekszosci cuzelni,na ktore chce zlozyc papiery.ale zdecydowalam o poziuomie matury i w ogole ze zdaje biologie hmm moze 3 miesiace temu? troche sie boje, ale postanowilam ze bede chodzic z tego przedmiotu na korki, a do tego teraz juz zaczna powoli czytac ksiazki

a ksiazki tej niestety nie kojarzejutro ide po ta co w zalczniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg operon.jpg (5,6 KB, 11 załadowań)

Edytowane przez super_karo
Czas edycji: 2007-07-11 o 22:32 Powód: liter.
super_karo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 22:34   #586
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

tak, chodze do liceum spolecznego, ale musze przyznac, ze czuje sie naprawde szczesliwa w takiej szkole. jest normalna, duza, ma swoja tradycje 15letnia , ale naprawde ma wiele ulatwiajacych zycie rozwiazan, a do tego dobry poziom i nauczycieli, ktorych lubie i szanuje .

w tym roku mialam 6 godzin polskiego, 6 angielskiego, 5 francuskiego, 4 matmy...no nie jest tak, ze malo jest lekcji w ciagu tygodnia-mozna zawezic max. trzy przedmioty. ja przecietnie siedzialam w szkole po 7 lekcji dziennie..
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 23:07   #587
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

agnieszka16 świetna ta szkoła do której chodzisz, sądząc po opisie, zazdroszczę ale ja też na swoją nie narzekam

super_karo przepraszam, że się wtrącam, ja biologii nie zdaję oczywiście, ale...
te Vademecum (nie wiem jak z tego liczbę mnogą zrobić) z lewej strony zdjęcia są z Grega?
jeśli tak, to radziłabym uważać, ja miałam (wciąż mam...) "ściągi" z Grega do historii i tam są naprawdę same błędy i to w dość istotnych sprawach... a ostatnio jak to czytałam to już w ogóle... wojna sześciodniowa została nazwana wojną siedmiodniową... chyba jest pewna różnica? błędy w nazwiskach, datach, jak również takie bardziej opisowe!
a np. z historii w ściągach i vademecum są te same treści tylko w vademedum mniejsza czcionka i pominięte pewne rzeczy... ale błędy te same

btw na psychologię na Uś chyba można zdawać do wyboru jako matematykę/biologię/historię?
Kiedyś sprawdzałam, ale mogę się mylić
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 23:53   #588
uhahana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 681
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Nie orientujecie się przypadkiem, ile maksymalnie pkt. można dostać za rysunki na egzaminie na architekturę do Wrocławia?
__________________
'Choose a job. Choose a career. Choose a family, choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose your friends. (...) Choose your future.
Choose life.
'

uhahana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 22:09   #589
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

witam po powrocie
czlowieka raptem kilka dni nie bylo, a tu pare stron zaleglosci, a kiedys byl to taki maly watek.. ciesze sie z tego powodu..
nie wiecie moze jak to jest ze studiowaniem nie w Polsce? czy koniecznie musi byc zdana matura miedzynarodowa? interesuje mnie sytuacja w Wielkiej Brytanii.

hmm, a co do moich postepow w nauce:
- nauka wzrokowa i czytanie przewodnika- historia angielska powtorzona
- Bristish Muzeum- namacalne dowody przeszlosci- nauka bardziej wzrokowa i skojarzenia
- Waterloo Station- uswiadomienie, ze zbyt duzo o bitwie pod Waterloo nie pamietam..
- tak to ogladam czasem jeszcze Discovery Historia lub jakies tam inne- powtorka historii z tego dzialu, co akurat nadaja ( przykladowo o wyroczni w Tebach chyba juz wiecej sie dowiedziec nie moge ;P )
- a teraz sciagam sluchowiska Woloszanskeigo o historii XX wieku.. zobaczymy. ponoc gdy sie cos slucha w trakcie zasypiania zapamietuje sie lepiej- posluchamy, sprawdzimy

a tymczasem czesciej mysle o tym, ze powinnam cos wiecej porobic w kierunku zdania matury na 100% niz robie cokolwiek..
lele jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-13, 08:46   #590
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez WszystkoJedno Pokaż wiadomość
jestem kolejna maturzystka
2008
boje sie bradzo ale daMY rade co nie?
mnie czeka wos, historia i angielski i jak sie uda dziennikarstwo w szczecinie
A czy na dziennikarstwo nie trzeba zdawać rozszerzonego polskiego??
Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
witam po powrocie
czlowieka raptem kilka dni nie bylo, a tu pare stron zaleglosci, a kiedys byl to taki maly watek.. ciesze sie z tego powodu..
nie wiecie moze jak to jest ze studiowaniem nie w Polsce? czy koniecznie musi byc zdana matura miedzynarodowa? interesuje mnie sytuacja w Wielkiej Brytanii.

hmm, a co do moich postepow w nauce:
- nauka wzrokowa i czytanie przewodnika- historia angielska powtorzona
- Bristish Muzeum- namacalne dowody przeszlosci- nauka bardziej wzrokowa i skojarzenia
- Waterloo Station- uswiadomienie, ze zbyt duzo o bitwie pod Waterloo nie pamietam..
- tak to ogladam czasem jeszcze Discovery Historia lub jakies tam inne- powtorka historii z tego dzialu, co akurat nadaja ( przykladowo o wyroczni w Tebach chyba juz wiecej sie dowiedziec nie moge ;P )
- a teraz sciagam sluchowiska Woloszanskeigo o historii XX wieku.. zobaczymy. ponoc gdy sie cos slucha w trakcie zasypiania zapamietuje sie lepiej- posluchamy, sprawdzimy

a tymczasem czesciej mysle o tym, ze powinnam cos wiecej porobic w kierunku zdania matury na 100% niz robie cokolwiek..
Chcesz studiować w Polsce czy w Wielkiej Brytanii??

O gdzie można ściągnąć to sluchowisko bo ja o tym nigdy nie słyszalam,a chętnie bym posłuchała
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 10:58   #591
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

lele, aby studiowac w uk nie musisz miec matury miedzynarodowej, wystarczy nasza + odpowiedni certyfikat
nie tyczy sie to medycyny, bo tam sa jakies inne wymagania
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 13:50   #592
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

lele..w pierwszej klasie bylam w programie do IB-miedzynarodowej matury i sie przenioslam..
miedzynarodowa matura jest troche bez sensu-ulatwia nieco formalnosci zwiazane z aplikacja na studia np w wielkiej brytanii, ale to tylko teoretycznie. na studia w uk z kazda matura, miedzynarodowa czy polska, trzeba zarejestrowac sie na tzw UCAS (universities and colleges admissions service). polecam czerpanie informacji na temat zagranicznej rekrutacji bezposrednio u wybranych przez ciebie szkol.
kazda uczelnia ma nieco inne wymagania, w UK dla uczniow ze zwykla matura zazwyczaj bardzo istotne sa stopnie na swiadectwach w ostatnich 3 czy 4 latach no i wynik samej matury. czasem wymagany jest dlugi esej opisujacy twoje umotywowanie, opinia tutora, czyli nauczyciela prowadzacego.
co do certyfikatow jezykowych, to zwykle wystarczy CAE.
zrezygnowalam z programu IB glownie dlatego, ze matura ta nic nie znaczy np w USA, gdzie chyba najbardziej bym chciala studiowac.
zeby moc aplikowac na uczelnie amerykanskie tak czy siak musialabym zdac amerykanskie egzaminy SAT i SAT2, no i egzaminy na swiezy certyfikat TOEFL..
w sumie studiowanie za granica nie jest tak nieosiagalne jak zwykle nam sie wydaje.. przynajmniej nie intelektualnie najwazniejsze jest dopilnowanie masy formalnosci, gotowosc na wszelkie rozmowy kwalifikacyjne itp.
co prawda studia w wielkiej brytanii sa po prostu drogie, ale inne uczelnie w europie sa czesto bezplatne-np we francji, czy krajach skandynawskich-gdzie jest naprawde swietny poziom.
szczerze mowiac jednak, oferta kierunkow jest najszersza dla studiow dajacych tytul master-czyli magisterskich. aplikowac na nie moga dopiero studenci po studiach licencjackich.. takie studia magisterskie sa prowadzone po angielsku np w Szwecji.
poza wielka brytania w europie nie sa oferowane studia w jezyku angielskim na poziomie undergraduate-czyli licencjackie, takie na ktore mozemy pojsc od razu po maturze..
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 12:11   #593
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez lele
- a teraz sciagam sluchowiska Woloszanskeigo o historii XX wieku.. zobaczymy. ponoc gdy sie cos slucha w trakcie zasypiania zapamietuje sie lepiej- posluchamy, sprawdzimy
skąd ściągasz te słuchowiska?
bo weszłam na stronę Wołoszańskiego i tam jest tylko opcja, że można ich posłuchać, ale nie ściągnąć
a bardzo by mi zależało, bo posłuchałam kawałków i chciałabym mieć coś takiego np. w mp3ce, ciekawie facet opowiada
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 12:17   #594
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez UsMiEcHnIeTa89 Pokaż wiadomość
Na jednej uczelni(nie pamietam na jakiej) wystarczy podstawowam a w Poznaniu nie trzeba wogole. Ale jezeli juz bym startowala na medycyne to raczej bym zdawala rozszerzona


Na warszawskiej Am wystarczy tylko podstawowa. Ja Zdaje fizyke podstawową bo chce iść tylko i wyłacznie do wawy nawet nie składam papierów do innych miast. Dlatego ze mój TZ studiuje w wawie i nie wyobrażam sobie żebym poszla gdzieś inndziej i zebysmy się widzieli ra na dwa tyg. Teraz do domu przyjeżdża co weekend więc nie jest źle.
Rozszerzonej dlatego nie zdaje bo przelicznik jet bez senu. Łatwiej mi edzie zdobyć 80 % z podstawy niz z rozszerzenie gdzie mysle że maź miała bym 60% czyli wtedy zmkneła bym sobie droge na warszawską AM.



Powchwalę sie wczoraj się wziełam do pracy zrobiłam skład chemiczny komórki. Póxniej Tż mnie przepytała. Dzisiaj budowe komórki.
JA się ucze głównie z zeszytu. Niezbyt lubie ksiązki operonu niektóre temety są tam bardzo okrojone i nie dokładne za to we WSIPie niektóre tematy są ciekawie opisne. Dlatego ko9zystam z dwóch wydawnnictw, ale i tak najwięcej mam w zeszycie. Mam też KIlak kasiązek z pakietami np. "Zdaj maturę" - ta taka sierdnia jest, Pakiety i testy Bukały ale to bardziej do lekcji, testy na Am , i pakiety Nowa matura biologia.



angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 16:02   #595
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

marta6704- ja chce w Polsce, najchetniej w Toruniu, ale ostatnio dostalam od brata propozycje, by studiowac waslnie w WB, gdzie on by pokryl polowe kosztow i utrzymanie, dlatego chce sie dowiedziec jakie sa warunki przyjecia na taka uczelnie, bo sadze, ze warto sprobowac zlozyc papiery i zobaczyc co bedzie skoro mam taka mozliwosc.. ale i tak najbardziej chce studiowac na umk w Toruniu

agnieszka16- dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz

wenedka- rowniez dziekuje ale na medycyne to ja sie z pewnoscia nie wybieram..

a co do sprawy Woloszanskiego- to moge mailem sprobowac troszke wam przeslac (maile na prv prosze jak cos), a ja sciagam e-mulem (testuje nowy, szybszy internet, ale niestety te najciekawsze jak dla mnei kawalki sa malo dostepne)
lele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 16:30   #596
monique*
Raczkowanie
 
Avatar monique*
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 110
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Witam pozostałe maturzystki
Ja też zdaję w tym roku i już się tego boję
Co do studiów to zawsze myslałam nad dziennikarstwem, ale ponieważ wszyscy, którzy o tym słyszą przekonują mnie, że to nie ma sensu, bo nie znajdę pracy itd. itp. więc teraz ukierunkowuję się na filologię angielską. Angielski lubię, chociaz bynajmniej mnie nie ciągnie do studiowania filologii, ale to chyba najlepszy kierunek. Przy czym muszę zaznaczyć, że nigdy w życiu nie chciałabym pracować jako nauczyciel! Nie mam cierpliwości do tego
monique* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 17:45   #597
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez monique* Pokaż wiadomość
Witam pozostałe maturzystki
Ja też zdaję w tym roku i już się tego boję
Co do studiów to zawsze myslałam nad dziennikarstwem, ale ponieważ wszyscy, którzy o tym słyszą przekonują mnie, że to nie ma sensu, bo nie znajdę pracy itd. itp. więc teraz ukierunkowuję się na filologię angielską. Angielski lubię, chociaz bynajmniej mnie nie ciągnie do studiowania filologii, ale to chyba najlepszy kierunek. Przy czym muszę zaznaczyć, że nigdy w życiu nie chciałabym pracować jako nauczyciel! Nie mam cierpliwości do tego
Przepraszam ze moze sie wtracam ale nie rozumiem czemu dziennikarstwo mialoby byc bez sensu Jezeli zawsze o nim myslalas to czemu masz z niego rezygnowac?
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 17:57   #598
monique*
Raczkowanie
 
Avatar monique*
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 110
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

No cóż, wszyscy począwszy od rówieśników poprzez studentów i dalej twierdzą, że dziennikarzem najlepiej zostać po prostu przez praktykę, nie trzeba do tego studiować, natomiast po filologii będzie mi o wiele łatwiej znaleźć pracę, co jest bardzo ważne
monique* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 18:17   #599
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

monique,nie rezygnuj z marzen o zawodzie dziennikarza! mysle, ze anglistyka to dobry pomysl. na studiach mozesz probowac dostac praktyki w akademickiej stacji radiowej (np. w warszawskim radiu kampus) rzeczywiscie jest tak, ze dziennikarstwo to troche sztucznie stworzony kierunek. moj ojciec jest dziennikarzem i skonczyl po prostu ekonomie. mysle wiec, ze zamiast kierunku dziennikarstwa lepiej ukonczyc cos, co da realna wiedze i umiejetnosci-tak jak filologia angielska.
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 18:43   #600
super_karo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Avatar super_karo
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa,Wuppertal
Wiadomości: 3 019
Dot.: Maturzystki 2008 . . .

Cytat:
Napisane przez monique* Pokaż wiadomość
No cóż, wszyscy począwszy od rówieśników poprzez studentów i dalej twierdzą, że dziennikarzem najlepiej zostać po prostu przez praktykę, nie trzeba do tego studiować, natomiast po filologii będzie mi o wiele łatwiej znaleźć pracę, co jest bardzo ważne
dokladnie takie same opinie uslyszalam, i przeczytalam duzo informacji o dziennikarstwie, i tez sama postanowilam ze jednak rezygnuje z tego kierunku i chcialabym sie dostac na psychologie to ejst teraz moje najwieksze marzenie.
moze jeszcze kiedys bede chciala pracowac jako dziennikarka
super_karo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.