szczoteczka elektryczna. Dylemat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-31, 14:54   #1
baranek69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Wink

szczoteczka elektryczna. Dylemat


Witam dziewczyny
Mam nadzieję, że wybrałam dobry wątek

Chcę zakupić szczoteczke elektryczną i nie wiem którą wybrać. Całkowicie pogubiłam się przy wyborze i teraz liczę na wasze dobre rady

Zaczne od podstawy:
Rotacyjna czy soniczna? Troszkę poczytałam i lepsza ponoć soniczna (ale są one duuużo droższe najtańsza 350 zł). Z kolei końcówki do rotacyjnej są łatwiej dostępne w moim mieście (do sonicznej jak i samą szczotę musiałabym zamawiać online). Nie wiem więc czy zainwestować w drogą szczoteczkę czy pozostać przy "najprostszej"

Wybrałam kilka modeli (od razu wysyłam linki do porównywarki). Jednak dalej liczę na wasze opinie i pomoc

http://www.ceneo.pl/700495
http://www.ceneo.pl/25717363
http://www.ceneo.pl/10278511#tab=spec
http://www.ceneo.pl/11314609#tab=spec
http://www.ceneo.pl/16029616#tab=spec
http://www.ceneo.pl/9052995#tab=spec

A może polecacie jakieś inne modele?
baranek69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 16:12   #2
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

Hej Jako przyszły stomatolog od razu Ci powiem, że soniczna to jest zupełnie inny rodzaj szczotkowania I każdy dentysta Ci ją poleci, jeśli tylko Cię na nią stać. Ja sama planuję jej zakup, ale chwilowo cena dobrej szczoteczki sonicznej jest dla mnie zaporowa.
Co do zwykłej elektrycznej ja polecam Oral B 5000 http://www.ceneo.pl/17231308 - szczotkuję nią zęby już od ponad pół roku i jest niezawodna. Bardzo dokładnie czyści, a przy tym nie robi krzywdy dziąsłom (oczywiście przy prawidłowym użytkowaniu ). Jej wadą jest to, ze długo się ładuje, ale nie stanowi to jakiegoś wielkiego problemu, bo po prostu na noc dajesz ją do stacji, myjesz zęby i znowu wstawiasz do ładowania.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 17:00   #3
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

chetnie tez poczytam opinii bo sama przymierzam sie do zakupu.widzialam ze w rossmanie jest ciekawa promocja na szczoteczki elektryczne Oral-B, Vitality, szczoteczka akumulatorowa, 3D White za 69zł..tylko czy jest ona dobra?
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:39   #4
martullenka
Zakorzenienie
 
Avatar martullenka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 23 256
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

Cześć, sama używam szczoteczki Oral-B Professional Care 500 i jestem z niej jak najbardziej zadowolona. W przyszłości planuję zmianę na szczoteczkę soniczną, o której wyżej była mowa.
__________________
18.05.2012
We all need the person who can be true to you

martullenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:50   #5
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

o borze, jakie ceny. Czy nie ma dobrych szczoteczek elektrycznych do 150 zł?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:46   #6
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

Sama mam Oral B Vitality (precision clean) i jestem zadowolona. Czyści dobrze, akumulator długo trzyma i w miarę szybko się ładuje. Na jakiś czas zrezygnowałam na rzecz zwykłej (miałam problemy z odklejającym się aparatem ortodontycznym), ale wracam do elektrycznej. Jedyna wada to trochę ciężkie czyszczenie ogumionej rączki z zaschniętych resztek pasty.
Wydawało mi się, że to, czy końcówka nazwy to precision clean/3d white/coś innego to sprawa drugorzędna, bo tylko kwestia dodanej do szczoteczki końcówki, które można sobie wymieniać wg preferencji (w sensie, że do jednej szczoteczki pasują różne). Ale różnice w cenach są znaczne. Różnica mocy? Różna jakość akumulatora? Nie wiem. W każdym razie można kupić spokojnie poniżej stówki i daje radę.
Niestety nie używałam sonicznej szczoteczki, więc nie doradzę, co lepsze. Ja kierowałabym się po prostu tym, ile pieniędzy mogę przeznaczyć.
Tak mi się przypomniało: po przestawieniu się na elektryczną było wrażenie fajniej oczyszczonych zębów, żadnych osadów. Z kamieniem i tak problemów nie mam.
Nissiax83 nagrała fajną recenzję https://www.youtube.com/watch?v=m6p4-gFaI_I

Edytowane przez katmaz
Czas edycji: 2014-08-31 o 22:11
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:49   #7
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

Moim skromnym zdaniem warto zainwestować w lepszą szczoteczkę. Ja przetestowałam już tanie i dziękuję bardzo Poza tym takiej szczoteczki może używać cała rodzina - po prostu każdy ma swoją końcówkę. Dziwnie to brzmi, ale nawet w opakowaniu startowym jest kilka różnych końcówek, m.in. dla dziecka, kilka rodzajów zwykłych dla dorosłych, dostosowana do aparatu, itp. i do tego taka nakładka na stację ze szczoteczką, która przechowuje wszystkie te końcówki.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 22:14   #8
katmaz
Raczkowanie
 
Avatar katmaz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 267
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem warto zainwestować w lepszą szczoteczkę. Ja przetestowałam już tanie i dziękuję bardzo Poza tym takiej szczoteczki może używać cała rodzina - po prostu każdy ma swoją końcówkę. Dziwnie to brzmi, ale nawet w opakowaniu startowym jest kilka różnych końcówek, m.in. dla dziecka, kilka rodzajów zwykłych dla dorosłych, dostosowana do aparatu, itp. i do tego taka nakładka na stację ze szczoteczką, która przechowuje wszystkie te końcówki.
Zwykłej rotacyjnej też może używać cała rodzina, chociaż rzeczywiście w przeliczeniu na ilość osób może to trochę rozbić koszty i uczynić drogą i wypasioną szczoteczkę bardziej przystępną.
katmaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 22:18   #9
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

O to mi właśnie chodziło Ze warto zainwestować w droższa, ale lepsza szczoteczkę no i tak może z niej korzystać kilka osób i koszty się rozkładają.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 05:04   #10
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

ja bym chciała szczoteczkę tylko dla siebie. To muszę wydać te 300 zł?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 07:12   #11
baranek69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

poczytałam jeszcze trochę na innych forach i opierając się na postach "Marysi" postanowiłam zakupić soniczną Udało mi się znaleźć szczotę za 2 stówki. Do tego dokupiłam 2 końcówki wybielające za 58 zł paczka (w promocji). Mam nadzieję, ze dojedzie do mnie jak najszybciej bo już mam ochotę szorować zęby Odsyłam do moich zakupów i liczę na odzew

http://vm24.pl/pl/p/Koncowka-Philips...-2-sztuki/1334
http://vm24.pl/pl/p/Philips-Sonicare...L-NOWOSC-/5524
baranek69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 11:09   #12
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

moim zdaniem błędnie się sądzi, że szczoteczką elektryczną można lepiej umyć zęby, a chodzi bardziej o technikę, ale mój znajomy ma oral b i sobie chwali
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 06:41   #13
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

Istotne - do tego kupuj jakaś dobrą pastę w żelu/koncentracie. Efekty powinny być bez porównania lepsze. Oczywiście nie twierdzę że od razu, ale po czasie zauważysz bardzo dużą poprawę.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 15:05   #14
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: szczoteczka elektryczna. Dylemat

Dziewczyny, mam problemy z odsłoniętymi szyjkami zębowymi od szorowania zębów i myślę nad zakupem szczoteczki elektrycznej. Koleżanka mi poleciła szczoteczkę, której używa jej mąż (też ma problemy z dziąsłami), Oral B professional Care triumph 5000. Dobry wybór?

Boję się, że od mocnego szorowania zębiszczy stracę je za jakieś 10 lat, a inaczej nie potrafię, bo zawsze wydają mi się niedomyte i za mało śliskie Przynajmniej nie mam dziur od dobrych 8 lat.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-24 16:05:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.