Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-20, 18:44   #271
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Cytat:
Napisane przez szondelka
U mnie pogorszyło sie gdzieś , po jakiś 2-3 miesiącach , a 6 miesięcy dochodziło do jakiejś tam poprawy .
Szondelka - to był totalny wysyp pryszczy czy tylko sporadyczne niespodzianki/ Zaczęłaś brać diane jeszcze raz?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 19:00   #272
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Ja DIANE leczę się trzeci raz. I w ogóle, to za każdym razem musiałam dłużej czekac na efekt . Po pierwszym razie było tak: w czerwcu (po 2 latach leczenia) lekarz zmnienił mi DIANE na MINULET i do listopada było OK. W listopadzie wziełam zastrzyk antykoncepcyjny DEPO-PROWERA (skutek uboczny mozliwy trądzik, ale mój ginekolog tak postanowił leczyć inną dolegliwość, nie bacząc na to, że walczę z trądzikiem)) i na świeta Bożego Narodzenia wyglądałam okropnie !! Zastrzyk działał 3 miesiące, więc w w lutym wróciałm do DIANE. I już nie 4 a jakieś 6-7 miesięcy czekałam na poprawę cery. Brałam DIANE przez około 1,5 roku i po odstawieniu cera pogorszyła mi się po 4 miesiącach. Trzecią serię biorę najdłużej (3 lata) i na efekty też czekałam strasznie długo - prawie rok. Więc co teraz bedzie ??
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 19:06   #273
marysia602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 137
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Czesc dziewczyny

Zaczelam brac diane w czerwcu, zostalo mi jeszcze 2 opakowania a potem juz nie bede brac. Tradzik sie cofna jest ok. Niestety boje sie tego co bedzie po odstawieniu. Wczesniej nie mialam duzego tradziku czasem mi cos wyskoczylo czasem wydusilam i wtedy robilo sie wiecej. Ale ogolnie nie bylo tak tragicznie. zdecydowalam sie brac bo mojej kolezance pomoglo a miala straszny tradzik. Jednak nie mialam pojecia o tym co bedzie po. Pani ginekolog nie uprzedzila Teraz bym w ogole nie zaczela brac tylko leczylabym czyms innym ale coz juz za pozno

Bardzo boje sie tego co bedzie za dwa miesiace, nie wiem czy sobie poradze z tym. Z reszta pewnie wszyscy dookola zauwaza moj wysyp i beda tylko pytac " co Ci sie stalo?" To mnie jeszcze bardziej zdoluje.

Mysle ze to dobry pomysl z ta grupa wsparcie chetnie sie przylacze.

Piszmy jak wyglada nasza sytuacja ( czy jest gorzej czy lepiej jak sobie z tym radzimy) Część z nas dopiero przestanie brac tabletki a czesc juz przestala. Moze bedzie nam razniej i jakos to wszystkie przetrwamy.

Niestety jak czytam to forum to wiekszosci osob tradzik wrocil

pozdrawiam
marysia602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 20:10   #274
szondelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
GG do szondelka
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

U mnie to był totalny wysyp !!!! , nie mogłam sobie dać rady, żadne specyfiki dostępne w drogeriach czy aptece,nie pomagały, musiałam iść na leczenie do dermatologa.Ale niestety nie za bardzo mogę brać antybiotyki, a inne kremiki nie pomagaja na dłużej,więc teraz znów wróciłam do Diane.
Ale nie chcę was straszym dziewczyny, głowa do góry, każdy organizm reaguje inaczej, u mnie np. nie było żadnych skutków ubocznych przy braniu Diane( tak jak wyczytałam u innych dziewczyn ), były same plusy, a brałam go przez 2 lata .
Teraz oprócz Diane, postanowiłam skorzystać z wizyt u kosmetyczki, (dostałam namiary na bardzo dobrą babeczkę), i mam zamiar wejść w nowy rok z ładniutka cerą

Edytowane przez szondelka
Czas edycji: 2005-10-20 o 20:45
szondelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:20   #275
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Ja pocieszam się tym, że nic nie jest ostateczne i jeżeli dopadnie mnie wysyp to znowu zacznę brać diane.
Boję się tego wysypu, bardzo sie boję... Tym bardziej, zę przez ostatnie 2 lata miałam cerę bez jednego pryszcza-matową, zwartą, nawet rozświetlaczy mogłam używać.
Głowy do góry - dobrze, że mamy naszą "dianową" grupę wsparcia tutaj i możemy się wyżalić, wypłakać itd. kochane jesteście
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:39   #276
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Tez miałam ten problem, 10 lat się męczyłam !!!-nie pomogły kosmetyczki,dermatolodzy, zielarki... ....
Borykałam się z trądzikiem do 24 roku zycia (26 teraz). W końcu zaczełam brać
DIANE 35. Wybrałam 6 opakowań. Efekty były widoczne po 3 miesiacach brania leku.Odstawiłam, bo nie miałam zamiaru dalej się truć (bo taka jest prawda moje drogie, wysiada najpierw wątroba... ale moze wystarczy)...
Teraz nie mam z tym żadnych problemów Jestem nareszcie szczęśliwa i zadowolona ze swojego wyglądu

W MOIM PRZYPADKU TRĄDZIK NIE POWRÓCIŁ !!
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:57   #277
marysia602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 137
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Czesc

Bard zo sie ciesza iza ze nie wrocil Ci tradzik, zawsze to jakas nadzieja ze moze i nam nie wroci ze sie go pozbylysmy na zawsze.
Ale pewnia kazdy reaguje inaczej i trudno jest przewidziec czy nam sie pogorszy czy bedzie tak ladnie juz zawsze.
Powiedz jaki mialas tradzik nim zaczelas brac diane? Moze osobyz podobnym tradzikiem tez nie beda miec wysypu. tak sie jakos pocieszam bo trzeba to w koncu przezyc

Pozdrawiam i trzymajcie sie cieplutko dziewczyny moze nie bedzie tak zle.
marysia602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 10:15   #278
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Cytat:
Napisane przez iza251
Tez miałam ten problem, 10 lat się męczyłam !!!-nie pomogły kosmetyczki,dermatolodzy, zielarki... ....
Borykałam się z trądzikiem do 24 roku zycia (26 teraz). W końcu zaczełam brać
DIANE 35. Wybrałam 6 opakowań. Efekty były widoczne po 3 miesiacach brania leku.Odstawiłam, bo nie miałam zamiaru dalej się truć (bo taka jest prawda moje drogie, wysiada najpierw wątroba... ale moze wystarczy)...
Teraz nie mam z tym żadnych problemów Jestem nareszcie szczęśliwa i zadowolona ze swojego wyglądu

W MOIM PRZYPADKU TRĄDZIK NIE POWRÓCIŁ !!
Iza!!!!!!!! To wspaniale. Dodałas mi duuużo otuchy! może i u mnie nie będzie tak źle
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 10:25   #279
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Po prostu trądzik pospolity.Fachowo nazywając to tzw. Torbiele,czyli pryszcze z grudkami uuuffff to był koszmar!!!! Ja miałam "umiejcowiony " w " tłustych" miejscach. Skronie,broda,nos (zaskórniki nazywane też wągrami ).Tez sie bałam odstawić,ale jak dowiedziałam sie jaki UJEMNY wpływ na dodatkowo na zdrowie to sie przeraziłam. Pozostały mi tylko jakieś plamki nieznaczne,ale co tam !! Niewątpliwie DIANE35 POMAGA.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 10:33   #280
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Unhappy Cilest- Tycie I Przebarwienia :(

Witajcie!!!
Mam ostatnio ogromny problem
Już od pół roku biorę Cilest - zaczełam brać z powodu pryszczy no i antykoncepcji, ale niestety utyłam i to znacznie szczególnie na brzuchu i w talii a muszę przyznać że brzuszek to zawsze miałam płaściutki jak decha. Chcę odstawić Cilest bo dodatkowo zaczęły mi się robić na skórze przebarwienia-takie ciemno brązowe. Niestety to po częśći moja wina bo byłam parę razy na solarium , awiem że nie powinnam ,ale nie chcę być okropnie blada. Teraz mam dylemat bo chętnie bym odstawiła tabletki ale boję się że trądzik wróci;(
i co teraz...........??
enya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 10:34   #281
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Exclamation Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

CO DO PROFILAKTYKI :
Nie pale
Staram się rzadko przebywać w zadymionych pomieszczeniach
Bardzo rzadko piję zły wpływ oj zły
Używam tylko i wyłacznie lekkich kremów nawilżających i maseczek

powodzenia
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-21, 10:48   #282
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

U mnie najgorzej było na policzkach. Wstydziłam sie też swoich pleców i deklotu. Jak odstawiłam Diane i stan skóry zaczął sie pogarszać, to byłam załamana, ale nie chciałam wracać do Diane35, bo sporo przytyłam, gdy ją brałam (wygladałam jak opuchnieta).
Jak już mnie wysypało, to chodziłam tak przez kilka miesięcy, a potem, o dziwo, skóra sama zaczęła się "wygładzać".
Teraz mineło juz kilka ładnych latek, a moja skóra jest chyba nawet lepsza, niz jak brałam Diane! Owszem, ciagle zdarzają mi sie rózne niespodzianki, ale mam tłusta cerę, więc to normalne.
Wcale nie jest powiedziane, że po odstawieniu Diane, skóra juz nie bedzie gładka!
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 13:36   #283
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Bralam Diane przez poltora roku.Efekty leczenia byy zauwazalne dopiero po ponad roku zazywania Diane1moj tradzik byl tak okropny,ze obcy ludzie w autobusie czy tramwaju zwracali mi uwage.Byly to wielkie wrzody,grudy na calej twarzy za wyjatkiem policzkow,o srednicy ok.1,5 cm,w dodatku wypukle,wygladaly jak rogi,guzy,baloniki,pecher zyki, z bialymi koncowkami z ropą.i kiedy taki wrzod nabrzmial - pekał to wtedy ta materia splywala wraz z krwią po calej twarzy calymi strugami,fuj....Poza tym mialam wielkie czarne zaskorniki, i mniejsze wrzody,jeden przy drugim wokol ust (wygladalo to jak straszna opryszczka,zatarl mi sie od tych pryszczy kontur warg).Jako nastolatka nie mialam problemow z cera,tradzik pojawil sie ok.22 roku zycia, i z miesiaca na miesiac nasilal sie..Kiedy w koncu po kilkudziesieciu miesiacach meczarni udalam sie do dermatologa,lekarka zamarla na widok mojej twarzy.Po roku cera wygladzila sie nieco,a teraz po 2 latach leczenia,wygladam calkiem niezle.Zeszlam na slabsze leki hormonalne,ale niebawem i te tez bede musiala odstawic.Po Diane czulam sie niezle,tylko przy koncu leczenia mialam okropne bole glowy,podobno organizm uzaleznil sie od hormonu.Teraz,przy lekach o nizszej zawartosci hormonow,czasami wyskakuja bąble,rogi i guzki,ale zawieraja w sobie mniej materii, i nie pękaja)Jestem pewna ze tradzik powroci,skoro mimo 2 lat leczenia nadal wystepuje,oczywiscie nie w takiej nasilonej postaci jak przed podjeciem leczenia.Ale wtedy kupię Daine i zaczne kurację od nowa.Ciekawe,czy dawniej kobiety po 20 stym roku zycia tez chorowaly na tradzik,czy to tylko schorzenie "naszych czasow"?
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 14:43   #284
kalinkaaa6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: Cilest- Tycie I Przebarwienia :(

cilest ...to najgorsze co moze byc(( sama sie o tym przekonalam ...strasznie mnie wysypalo po odstawieniu tabletek....a nigdy nie mialam problemow z cera....
kalinkaaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 14:55   #285
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Cilest- Tycie I Przebarwienia :(

Cytat:
Napisane przez enya
Witajcie!!!
Mam ostatnio ogromny problem
Już od pół roku biorę Cilest - zaczełam brać z powodu pryszczy no i antykoncepcji, ale niestety utyłam i to znacznie szczególnie na brzuchu i w talii a muszę przyznać że brzuszek to zawsze miałam płaściutki jak decha. Chcę odstawić Cilest bo dodatkowo zaczęły mi się robić na skórze przebarwienia-takie ciemno brązowe. Niestety to po częśći moja wina bo byłam parę razy na solarium , awiem że nie powinnam ,ale nie chcę być okropnie blada. Teraz mam dylemat bo chętnie bym odstawiła tabletki ale boję się że trądzik wróci;(
i co teraz...........??

moze poczytaj coś o Yasmin ? Od tych ponoć się nie tyje,a chudnie co raczej znaczy ze nie przybierasz na wadze chyba - w moim przypadku się sprawdza Nie zgadzaj się na Harmonet, ponieważ ucierpią na tym włoski..jak w większości przypadków..i tutaj na wizaz.pl można o tym poczytac..ja polowe utracilam
Solarium można sobie odpuscic... naturalne piękno wchodzi w modę ..pokombinuj z makijażem, natura każdemu do twarzy.. Osmolone ciało wygląda na stare i zużyte.. szybciej pojawia się cellulit..i inne...brrr...
ale jak tam kto lubi Sloneczko najladniej opala
Na powstale juz przebarwienia polecam Lierac correcteur anti taches , rzeznik doslownie Fajnie mi rozjasnia powolutku piegi.. zobacz w KWC


pozdrawiam
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 14:56   #286
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Cilest- Tycie I Przebarwienia :(

Cytat:
Napisane przez enya
Witajcie!!!
Mam ostatnio ogromny problem
Już od pół roku biorę Cilest - zaczełam brać z powodu pryszczy no i antykoncepcji, ale niestety utyłam i to znacznie szczególnie na brzuchu i w talii a muszę przyznać że brzuszek to zawsze miałam płaściutki jak decha. Chcę odstawić Cilest bo dodatkowo zaczęły mi się robić na skórze przebarwienia-takie ciemno brązowe. Niestety to po częśći moja wina bo byłam parę razy na solarium , awiem że nie powinnam ,ale nie chcę być okropnie blada. Teraz mam dylemat bo chętnie bym odstawiła tabletki ale boję się że trądzik wróci;(
i co teraz...........??
kiedyś,zwaracając się z prośbą do ginekologa, by ponownie przepisał mi cilest zadał mi pytanie : " A jest pani dziewczynka??" ..po chwili mojego namysłu dodał " Ponieważ Ciles jest dla dziewczynek, a pani nie jest dziewczynka!!".. i przepisał mi Yasmin..
poszłam do niego z podobnym problemem do Twojego,tyle że dodatkowo mi wypadały okrutnie włosy..
wszelki endefekt zalezy chyba od dawki hormonów..
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 10:33   #287
enya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Elbląg:-)
Wiadomości: 336
GG do enya
Smile Dot.: Cilest- Tycie I Przebarwienia :(

Dziękuję za odpowiedzi
zaraz poczytam o tych tabletkach Yasmin i chyba je zasugeruje mojej Pani Doktor
enya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 17:55   #288
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Ja odstawilam Diane 2 miesiace temu po 9 miesiacach kuracji. Po jakis 2 tygodniach przezylam straszliwy wysyp( co i rowniez zdarzalo sie na na poczatku brania Diane).Poki co mam mocne antybiotyki w plynie,masci plus witaminy i buzia sie widocznie poprawia.Powoli,ale moge to porownac z tym co bylo w trakcie brania Diane. Jestem zadowolona,bo widac ze tradzik szybciej schodzi po lekach. Mysle,ze warto przeczekac ten wysyp ,nawet biorac mocne leki ale nie faszerujac sie hormonami.
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 17:59   #289
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Cytat:
Napisane przez Nicość
Ciekawe,czy dawniej kobiety po 20 stym roku zycia tez chorowaly na tradzik,czy to tylko schorzenie "naszych czasow"?
Moze chorowaly,tylko bylo to znacznie mniej widoczne i latwiej mozna bylo to wyleczyc nawet dzieki ziolowym specyfikom.
Moja dermatolog mowi,ze wspolczesne tradziki to skutek magazynowania sie hormonow pochodzacych z zywnosci ( np.tuczenie kurczakow hormonami,zeby byly wieksze).
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-22, 19:47   #290
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Cytat:
Napisane przez Sophie86
Moze chorowaly,tylko bylo to znacznie mniej widoczne i latwiej mozna bylo to wyleczyc nawet dzieki ziolowym specyfikom.
Moja dermatolog mowi,ze wspolczesne tradziki to skutek magazynowania sie hormonow pochodzacych z zywnosci ( np.tuczenie kurczakow hormonami,zeby byly wieksze).
Pewnie to prawda z tymi kurczakami. Dołóżmy do tego jeszcze stan powietrza i wody i mamy cały zestaw tego, co najbardziej szkodzi naszym buźkom. Mieszkam we Wrocławiu - powietrze okropne, woda jeszcze gorsza. Na wakacjach byłam przez tydzień u Babci w górach. Dla mojej cery ten pobyt był jak wizyta w salonie piękności... Ale trzeba było wracać do wielkiego miasta. Czytałam, że można pomóc naszym buźkom myjąc je w przegotowanej, a najlepiej mineralnej wodzie. Nie jeść czekolady, ostrych potraw, mało alkoholu, papierosów, mało tłuszczów zwierzęcych. Nic nie wolno ....
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 20:13   #291
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Już od jakiś 8 miesięcy nie biorę Diane 35
Trądzik nie powrócił tak jak kiedyś.
Jest niestety, ale stram się go leczyć hehe
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 21:11   #292
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Cytat:
Napisane przez anetkas
Czytałam, że można pomóc naszym buźkom myjąc je w przegotowanej, a najlepiej mineralnej wodzie. Nie jeść czekolady, ostrych potraw, mało alkoholu, papierosów, mało tłuszczów zwierzęcych. Nic nie wolno ....
Co do wody mineralnej to sie zgodze - od samej kranowki z roznymi "przyjemnymi" dodatkami naprawde moze sie pogorszyc .
Co do czekolady, przypraw,tluszczow zwierzecych to juz indywidualna sprawa - jednym szkodzi,innnym nie. Wiec nie ma sie czym martwic
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 02:41   #293
animowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

Ja własnie kończę pierwszy listek DIANE-35. Niestety musze ten lek odstawić z wielu przyczyn, ale niezbyt powaznych. Po pierwsze jem jak opętana, co mi sie nie podoba bo czuję się ociezala i gruba a powiem ze figurke mam doskonala, i nie mam zamiaru jej stracic, po drugie Diane nic a nic mi nie pomogło.

Doskonale rozumiem ze efekt widoczny jest nie od razu i nalezy poczekac, ale obawiam się ze nerwowo tego nie zniosę. Mam sporą ilosc guzków na twarzy, ktore bolą i chce sie ich jak najszybciej pozbyc a jedynym lekiem ktory na mnie działa w tej kwestii jest po prostu tetracyklina i dziala juz po kilku pierwszych tabletkach [a wiem to poniewaz 7 lat jadę na tetracyklinie z przerwami tylko na lato i częśc wiosny] . Po prostu w tym roku coś mi odwaliło i chciałam spróbować czegoś nowego, w nadzieii że może pozbędę się trądziku na zawsze. Pomyliłam się nieco, kosztuje mnie to dodatkowe nerwy brzydką cerę , która wiem ze wyglądała by o niebo lepiej gdyby nie moje pomysły.
Tak więc dzis po południu ide na umówioną wizytę do dermatologą i odstawiam Diane a zamiast niej dostanę tetracyklinę , najprawdopodobniej tradycyjnie 3 tabsy na początek na dobę, potem lekarz zmniejszy ale to po okolo dwoch miesiącach. Rany, ale zła na siebie jestem ze o tą Diane tak prosilam.

I wszystkim przestraszonym dziewczynom sceptycznie podchodzącym do Diany powiem tak: Nic mi nie jest po tym leku, na każdego jednak lek inaczej działa. Po prostu mnie ten lek nie pomaga, ale inaczej może być w Twoim przypadku, i dopoki nie spróbujesz dopoty sie nie dowiesz.

Mnie po Dianie pozostała sucha skóra na twarzy i głowie, oraz popekane leciutko usta, ale tylko dlatego,że generalnie moja skóra wydziela mało łoju [obecnie, bo kiedys tak nie było] a Diane przecież jeszcze bardziej wysusza, acha i urosły mi piersi z miseczki A do B, troszkę bolą, ale nie za bardzo. Wolę mieć jednak swój rozmiar, takie balony jakoś mi nie odpowiadają. Urosły już po kilku tabletkach, nie miałam bóli głowy czy problemów ze wzrokiem, jedyne co to oczy moje nie tolerowaly w tym czasie soczewek kontaktowych ale i tak je nosilam, kosztem pewnego pieczenia. I to wszystko. Nic strasznego, jedynie jakiś dyskomfort, ale czego to się nie robi dla ładnej buzi.
Obecnie musze wyleczyć bużke tetrą i przede wszystkim zachwiany stan psychiki Wiem już ze najlepszym lekiem dla mnie z jakich uzywałam, a używałam ich sporo, uwierzcie to jest własnie Tetracyklina. Być może jeszcze Roaccutan, którego nie próbowałam i na razie nie mam zamiaru tego czynic...
animowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 15:24   #294
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

zarzywam diane juz 2 raz

1 raz -7 miesiecy
przerwa na mercilon (5m-cy totalne zasypanie:/ale nie takie jak przed zarzywamiem)
2 raz 9 mcy mam zamiar odlozyc w grudniu
sadze ze bede odstawiac z pomoca dermatolog
wiem ze kazda z nas jest inna i pewnie jednych zasypie a innych nie np.moja kolezanka wogole nie poczula roznicy po odstawieniu inna z koleji zamienila sie w pryszcza:/
straszne to bylo
jeszcze miesiac i koncze zarzywac
najwyzej wroce do diane o ile dermatolog nie pomoze
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:31   #295
madzialenka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

witajcie dziewczynki
chyba dołączę do Waszej "grupy wsparcia"...
Mam te same problemy z cerą - z trądzikiem walczę już chyba 4 rok. Brałam antybiotyki, tabletki, preparaty bardzo różne np: tetracyklina, metronidazol, acneroxid, acnemycin, differin, Cilest, Regulon.. heh niektórych nazw nawet nie pamiętam.
Najlepiej i najskuteczniej jak do tej pory pomagała mi Diane 35. Leczenie dermatologiczne zawsze przebiegało wolniej i nie było skuteczne tak jak w przypadku Diane. Jednak moja ginekolog po poniedziałkowej wizycie, zaleciła odstawić te pigułki, ze względu na ich szkodliwość (a biorę je juz ze 3 lata z przerwami na inne specyfiki. w trakcie stosowania robiłam rowniez regularne badania wątroby i krzepliwości krwi). Skutków ubocznych nie miałam, ale podobno bardzo obciazają wątrobę. Lekarka przepisała mi tym razem mające podobne działanie tabletki Jeanine....
Zostały mi jeszcze 2 tabletki Diane później przerwa, a przy kolejnej miesiączce Jeanine.... Tego jeszcze nie brałam. No i tu pojawiaja sie watpliwosci, nie wiem...jak te nowe zadziałają, czy w ogóle podziałają. I najważniejsze czy znów po odstawieniu Diane pojawia się problemy z cerą tak jak to zwykle bylo...buu
Pozdrawiam...
madzialenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 07:50   #296
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Ja też mam brać te tabletki po odstawieniu DIANE. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Chociaż tak naprawdę chciałabym już nic nie brać - boję sie tego spustoszenia spowodowanego hormonami... ale pryszczy boję się chyba bardziej hi hi hi .
A jak radzicie sobie z plamami, które zostają po wypryskach. U mnie utrzymują się one bardzo długo - kilka tygodni...
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 08:18   #297
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Cytat:
Napisane przez anetkas
A jak radzicie sobie z plamami, które zostają po wypryskach. U mnie utrzymują się one bardzo długo - kilka tygodni...
Co do tych plamek,to pomagaja srodki wybielajace. Skinoren( na tradzik,wybiela zaczerwienienia) albo same leki wybielajace (Mela-d i inne).
Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 08:20   #298
miaugosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 37
GG do miaugosia
Question Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Witam!
Ja miałam podobny problem, ale brałam Diane 35 tylko Logest. W ciągu 4 lat, kiedy brałam pigułki z buzią było supeer, cos tam czasem wyskoczyło, ale sporadycznie. Po odstawieniu przez 9 miesięcy było jeszcze dobrze , a potem zaczął się koszmar! Wulkany,wulkany i jeszcze raz wulkany. Na skroniach najbardziej i na żuchwie, Byłam załamana. Zbliżał się mój ślub i chciałam wyglądać normalnie. Dermatolog nic mi nie pomógł, więc szybko wróciłam do Logestu. Po ślubie musiałam odstawić, bo myślę że to już za długo, a po za tym niedługo chciałabym postarać się o dzidziusia no i mija 6 miesiąc, a ja już panikuję...bo widzę że się zaczyna....używam kwasów (Retin A) na noc i innych kosmetyków przeciwtrądzikowych....i modlę się żeby to paskudztwo nie wróciło, bo wstydzę się wyjść do ludzi. Dlaczego to nas spotyka....?
miaugosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 11:55   #299
vanilla83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: bełchatów
Wiadomości: 39
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

czy moze czyta to ktos kto ma przezycia zwiazane z diana po 2 miesiacu?
vanilla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 13:53   #300
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

HEJ
ja jem ostatnie opakowanie diany i zamierzam odstawic
jesli chodzi o tradzik to jest super extra za***ista
mi wszytsko zeszlo
normalnie buzia jak u niemowlaka
skutki uboczne: w sumie czuje sie dobrze jedyne co to pamietam ze na poczatku bolala mnie glowa wraz z pierwsza tabsa z opakowania
troszke cellulitu tyle....
odstawiam poniewaz nie chce byc od diany uzalezniona
pamietajcie ze musicie od czasu do czasu rpbic przerwy
ja biore tabletki od 1,5 r
mialam 7 mcy diane potem przerwa 5 mcy na mercilon i znow diane az do teraz
co jak co ale z tym trzeba uwazac
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.