Trądzik: hormony, anytkoncepcja - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-06, 15:31   #301
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

hmm tak się zastanawiam, czy powinnam się tu wpisać, bo raz że nie chcę nikogo namawiać do diany, dwa tak naprawdę nie wiem co będzie za parę lat. Ale do rzeczy - biorę dianę około 5 lat, z przerwami miesięcznymi (niestety robię je za rzadko sama o tym wiem ). Pomaga, nie przytyłam a raczej inaczej - jestem pulchna bo jem dużo, na początku może przybyło mi ze 3kg na pewno nie więcej, jak ostawiam chudne 2 znowu biorę przybywa 3 - więc wahania niewielkie. Czuję się świetnie, nie mam złych wyników badań, krwawienia co do godziny, bezbolesne, niezbyt obfite - generalnie super. Pory się zwężyły, włosy mniej się przetłuszczają - ale nie jest już tak ekstra jak parę lat temu, ale i tak oki. Ale prawda jest taka, że nie wiem, jaka jest tego cena - jak mój organizm będzie funkcjonował za parę lat, czy miesięcy, nie wiem jaką krzywdę mu wyrządziłam. Boję się tego, boję się raka itd., tego że obciążam wątrobę, naczynia krwionośne, ale na razie jestem zadowolona. Trochę głupi sposób myślenia wiem o tym ...
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:44   #302
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

PLUSZYNKA
wlasnie dlatego ja chce odstwiac
boje sie ze bede wrakiem
ze bede miala problemy z zajsciem w cize
chociaz moja p.ginekolog moiw ze nie bede miala bo to zalezy od orgaznimu a nie od tabletek
a jak robisz sobie przerwe to poprostu nie zarzywasz nic czy zarzywasz jakies inne?
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 15:54   #303
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

no właśnie nic wtedy nie biorę, dlatego góra miesiąc trawa moja przerwa, lepiej by było gdyby 2, teraz jestem w stałym związku i absolutnie przerw nie chcę robić, bo panicznie się jakoś ciązy boję, a z drugiej strony tak jak Ty boję się jak to będzie później z ciążą, tak teraz sobie myślę, żeby zmienić na zwykłe pigułki i zobaczyć jak będzie, żeby nie robić żadnej przerwy miedzy nimi a dianą
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 19:33   #304
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

jakie wogole pigulki pozwalaja odstawic diane tak zeby nie byl wysypu pryszczy
regulon cilest janinne?
ile kosztuje tetracyklina???
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 21:23   #305
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

hmm ja nie myślałam, o pigułkach które także miałyby działanie antyandrogenne, ale o zwykłych antykoncepcyjnych
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 06:58   #306
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

ja skonczylam pierwsze opakowanie - czuje sie swietnie, troche zwiekszony apetyt ale to zalezy od mojej silnej woli czy bede jest czy nie
niemniej planuje je brac gora rok, około8-10 miesiecy, a potem zmienic na normalne antykoncepcyjne ... Cilest albo coś innego
juz widzę poprawę - po miesiącu. Jesli tak dalej pójdzie to wkoncu bede miala wymarzoną cerę ...
osobiscie nie zmagam sie z trądzikiem, tylko z łojotokiem, który paskudnie zanieczyszcza moją skórę
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 01:07   #307
Jo Jo
Raczkowanie
 
Avatar Jo Jo
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 68
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

Ja zaczelam brac Diane ze wzgledow antykoncepcyjnych bardziej niz pryszczatych, mimo, ze moja tlusta cera tez czesto dostarczala mi jakichs pojedynczych niespodzianek, ale ogolnie nie bylo najgorzej. Po paru miesiacach stosowania zauwazylam, ze cera rzeczywiscie mi sie poprawila, wiec z czystym sumieniem i czysta buzka lykalam dalej (jakies 4 lata)! Robilam tez przepisowe przerwy o ktorych wszyscy wiedza. Ale z czasem pryszcze znowu zaczely niesmialo sie pojawiac.W tej chwili, prawie rok po odstawieniu Diane nienawidze patrzec w lustro. Jest tam czolo pelne malych grudek i ciagle pojawiajacych sie nowych pryszczy, na ktore nic nie pomaga! Masakra! Nigdy wczesniej nie wygladalam tak tragicznie! A mam juz 25 wiosen! Jak chcesz zaryzykuj, ale ja nie polecam...
Jo Jo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 10:34   #308
mikaci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 14
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

Coś wiem na temat Diane i Tetracykliny. Te drugie brałam rok czasu i .... nic. Teraz od jakiegoś czasu jestm na Diane 35. Oczywiście efekty widoczne są po 3,4 miesiącach, a cała kuracja powinna trwać nie krócej niż 6 miesięcy. Ja brałam Diane już ze cztery razy po pół roku z przerwami pomiędzy kuracjami i efekty były widoczne w trakcie brania. Niestety po odstawieniu wszystko powraca i stąd te moje powroty do tego leku. Ale co najważniejsze chciałam tu napisać że nie przytyłam ani grama,próby wątrobowe mam bardzo dobre ( a biorę hormony już kilku dobrych lat ). Ja stawiałbym na DIane, tertracyklina mi wogóle nie pomogła. Ale kazdy organizm reaguje inaczej.
mikaci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 10:34   #309
MARTHA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

witam dziewczyny

Diane 35 brałam przez 2 lata
przepisał mi ją



mój dermatolog.Efekty były widoczne po dwóch miesią

cach,moja cera zmieniła sie nie do poznania,była gładka bez zadnego wyprysku.

Stałam sie szczęśliwym człowiekiem.Rzeczywiście troche przybrałam na wadze
(około 8KG) ale nie przeszkadzało mi to.Po dwóch latach przestałam brać Diane 35,a po 6 miesiacach

tradzik powrócił ze zmniejszoną siłą
Chciałam ponownie powrócić do Diany 35 ale dowiedziałam sie
niedawno ze Diana zawiera octan cyproteronu związek
rakotwórczy (guzy nowotworowe watroby)wiec zrezygnoałam z Diany bezpowrotnie.
Diana rzeczywiście jest skuteczna na wypryski ale kryje za soba inne potencjalne niebezpieczeństwa.
MARTHA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 16:52   #310
animowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

15 dni temu odstawilam pierwsze opakowanie diany, poniewaz mialam tak nasilony tradzik, ze nie mialam sily czekac na efekty jakie przyniesie mi ten lek po 3-4 opakowaniach, wrocilam do tetracyklina, ktora zazywam juz 7 raz [ 7 lat z przerami na wakacje i wiosne] i powiem wam, ze po 15 dniach dziennie srednio wyskakuje mi 1-2 pryszcze, a kiedys jakies 10-12 dziennie.
Mialam takze guzy ropno - cystowe , ktore zanikly i pojawiaja sie sporadycznie gdzies na plecach, czy ramionie, ale juz nie na twarzy,. Ja juz probowalam wszystkiego i po tylu latach wiem, ze albo bede brac tetracykline do smierci, albo sprobuje Roaccutanu, choc bardzo soie bnoje nieodwracalnych skutkow jak np dozywotnie wysuszenie spojówek, [co w moim wypadku nie moze nastapic bo nosze soczewki i nie mam zamiaru z nich rezygnowac]. A jesli chodzi o diane to powiem szczezrze ze liczylam, iz pomoze mi w 1 miesiac, a nie pomogla, zle sie czulam po niej, ataki zlosci, placz, co jest rzadkoscia w moim wykonaniu, no i przede wszystkim to straszliwe uczucie cięzkosci, czulam sie jak nadmuchany balon. Ale pamietajcie dziewczyny, na kazdego wszystko dziala indywidualnie, ja mam swoja tetracykline i juz nastawilam sie ze bede ja brac do konca zycia raczej, bo wiem ze tradzik nie minie mi nawet jak bede juz miala 30-40 lat, a mam juz lat 23
animowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 17:26   #311
elisska
Raczkowanie
 
Avatar elisska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 146
Cool jakie tabletki?

hej.. za pare dni ide do ginekologa... mama mnie wysyła bo nie moge sobie poradzić z pryszczami tzn. nie jest aż tak tragicznie ale nie jest dobrze... leczyłam sie ponad 1,5 roku u dermatologa.. fakt że syfki podskórne znikły ( miałam takie grudki którye nie wychodziły na zewnątrz tylko były sobie pod skórą) używałam zinerytu i to właśnie on pomógł mi się pozbyć tych podskórnych syfków... chciałabym żeby w końcu przestały mi wychodzić syfki na buzi... nio i mamka poleciła mi ginekologa...
a wy? napewno brałyście jakieś tabletki które pomagają wyleczyć trądzik... ja osobiście spotkałam sie z dobrą opinią na temat tabletki o nazwie "yasmin". używałyście? co o niej myślicie? ile kosztuje? prosze o jakieś info... nio chyba że macie jakieś inne przetestowane tabletki... czytałam w necie również na temat diane35 i sie wystraszyłam! to prawda że strasznie się po niej tyje? o boże.... masakra...
czekam na info od was.... prosze o porade!
elisska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-15, 17:55   #312
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: jakie tabletki?

Biore Yasmin od 3 miesiecy. Skora mniej sie przetluszcza, ale poniewaz nie mialam powaznych problemow z tradzikiem, ciezko mi stwierdzic stopien oddzialywania na cere pod tym wzgledem. Moj organizm dobrze toleruje Yasmin. Dzieki skladnikowi zapobiegajacemu zatrzymywaniu wody w organizmie moja waga jest stabilna. Przez dluzszy czas bralam tez Diane, nie przytylam po niej i dobrze sie czulam, tyle ze po odstawieniu przez blisko rok mialam problemy z regularna miesiaczka.
Yasmin niestety nie nalezy do tanich - ok 40 pln jedno opakowanie, ale zgadzam sie z opinia ze jest lepszym odpowiednikiem Diane.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 18:12   #313
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: jakie tabletki?

Ja sama uważam że stosowanie hormonów dla pozbycia się "syfków" jest mało odpowiedzialne, sama tak zrobiłam majac lat 18, brałam 4 m-ce Diane, pomogła ale niestety po odstawieniu cera pogorszyła sie dwukrotnie. Najpierw sprawdź czy twoje problemy z cerą maja podłoże hormonalne, ja tego nie zrobiłam tylko wzięłam recepte i pobiegłam do apteki (głównie zbadaj poziom androgenów, dobry ginekolog Ci to poleci) bo mozesz narobic sobie szkody.
Potem brałam 5 lat różne tabletki i nigdy bym tego nie powtórzyła.
Mała uwaga: Jeżeli lekarz powie że dzisiejsze tabletki są cudowne, bez skutków ubocznych, nowoczesne, dobrze oczyszczone to zmień lekarza....., powinien przestrzec Cię przed stosowaniem i koniecznie dać skierowanie na badania.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 19:23   #314
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: jakie tabletki?

skutki tabletek moga byc odmienne u kazdej osoby , ja tez zaczełam od Diany teraz biore Cilest i z mojej perspektywy wszelkie nudnosci na początku, plamienia w miedzy czasie i wielkie tycie to mit... u mnie nic takiego nie miało miejsca... od samegopocztaku bardzo dobrze znosiłam tabletki.. co ja mowi... nie zauwazyłam wogole ze je biore.. ale rto wszytsko zalezy od danej osoby... ale macie racje najpier trzena przeprowadzic dokładne badania..
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 19:42   #315
vip99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

Ja brałam Diane35 po tym jak zauważyłam olbrzymią poprawe skóry u mojej koleżanki i nie moge nic złego o nich powiedzieć. Pozatym naprawde pomagają. Polecam!

Ostatnio tez dużo słysze o preparacie, który nazywa się Zineryt-warto o nim poczytać(tu na stronie), ponieważ wielu osobom pomaga.
vip99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:04   #316
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

ja brałam tetracyklinę 3 lata bez przerwy /najpierw 3 potem 2 a na koniec przez 1.5 roku 1 tabletke/ tradzik zaleczyło ale tylko do momentu odstawienia. potem było jeszcze gorzej. jak zaczęłam brać cilest wszystko przeszło jak ręką odjął. nie wiem jak diane ale cilest na mnie rewelacyjnie działa a ma mniejszą dawkę hormonów
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 01:37   #317
boskadiablica
Rozeznanie
 
Avatar boskadiablica
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 779
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

ile kosztuje ta diane??
boskadiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 11:54   #318
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Muszę odstawić DIANE35- powróci trądzik!!! Jak się ratować?!!??

Cytat:
Napisane przez boskadiablica
ile kosztuje ta diane??

Ok. 10 zł jeden listek.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 16:09   #319
aldonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 98
Question tabletki antykoncepcyjne u dermatologa???

Mam pytanko czy lekarz dermatolog może przepiasać tabletki antykoncepcyjne w celu leczenia trądziku młodzieńczego(17 lat) czy musi to być ginekolog.
aldonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 21:07   #320
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: tabletki antykoncepcyjne u dermatologa???

pigułki moze wypisać Ci i okulista/dentysta itd- każdy lekarz.
ale lepiej, zeby zrobił to ginekolog.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 23:09   #321
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: tabletki antykoncepcyjne u dermatologa???

Nie powinno sie przepisac pigulek (szczegolnie jesli to sa pierwsze) bez badania, a dermatolog tego raczej nie zrobi
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 07:17   #322
aldonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 98
Dot.: tabletki antykoncepcyjne u dermatologa???

Wielkie dzięki za odpowiedz, będę musiała udać się do ginekologa,ale i tak mam wizytę u do dermatologa ,zobaczymy co mi powie, jak zareaguje na myśl o tabletkach?
aldonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 20:02   #323
agusia_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 121
ja uwazam ze moze dermatolog przepisac pigulki.jezeli ginekolog bedzie na urlopie a ty bedziesz potrzebowac recepte na nie?hmmm?moze przepisac ci wtedy lekarz rodzinny(pierwszego kontaktu)
akurat biore diane 35(sa na tradzik)ale nie wiem czy sa jakies na tradzik jeszcze inne.

ja nie widze sensu isc do ginekologa.no a jezeli gin ci zabroni brac tak mocnych pigulek?przeciez dermatolog prowadzacy ma kontrole nad twoim leczeniem, a co ma sie tutaj gin do twojej sytuacji?

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2005-12-19 o 18:39
agusia_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 22:52   #324
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: tabletki antykoncepcyjne u dermatologa???

Oczywiście , że dermatolog przepisuje tabletki hormonalne, głównie Diane35 na trądzik, i ginekologowi nic do tych tabletech, oczywiście musisz poinformować swojego gin że bierzesz takie tabletki i to wszytsko

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 16:01   #325
Cate2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 11
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

Witaj.

Tetracykina jest antybiotykiem która leczy trądzik. Jak każdy antybiotyk w pewnym stopniu niszczy organiżm ale napewno ci pomoże. ( w tym okresie dbaj o siebie zażyaj witaminy) Tabletki antykoncepcyjne (o działaniu antyandrogenowym) leczą trądzik ale musisz pamiętać że kiedyś musisz przestać je brać i wtedy choroba często powraca ze zdwojoną siłą. Tabletki antykoncepcyjne nie leczą trądziku (hamuja go w okresie brania leku)
Takie problemy u kobiet są często spowdowane zaburzeniami hormonalnymi. Idź koniecznie do ginekologa i poprosić o rade. Przed zastosowaniem tabletek radziłabym zrobić testy hormonalne (niestety sa płatne ok 25 zł za 1) lekarz doradzi krtóre. Jednak moga wiele wyjaśnić.


powodzenia.
Cate2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 17:38   #326
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Smile Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

Witam serdecznie

Brałam Diane przez 8 miesięcy i bardzo pomogła na trądzik, praktycznie mnie z niego wyleczyła, nie przytyłam, nie mdlałam, i nie miałam skutków ubocznych, odłożyłam ją, po 4 miesiącach trądzik zaczynał powracać, ale w mniejszych ilościach, także uważam, że to zależy od organizmu jak przyjmnie lek. Nasłuchałam się również wielu opinii na temat Diane, ale nie przekonałabym sie gdybym nie spróbowała i nie załuje .Pozdrawiam.
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 18:22   #327
rrryfka
Przyczajenie
 
Avatar rrryfka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 26
GG do rrryfka
Dot.: Tetracyklina czy Diane-35 ???? ważne!!!!

hej,
ja biore i tetracykline i Diane od 3 miesięcy..
już niedługo antybiotyk odstawiam a co z Dianą bedzie to jeszcze nie wiem..
Ponoć ona ma doleczyc to czego nie wyleczyła tetracyklina..
no zabaczymy..
narazie trądzik jest dalej, troche mniejszy i tych podskórnych krost mniej, ale skóra nadal się oczyszcze i mi wyłażą te krosty.
Niestety piję sporo kawy a ona nie działa dobrze na cere, ale cóż nie mogę bez niej żyć. POZDRAWIAM
__________________
rrryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 02:29   #328
kassiullek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 209
Dot.: diane 35????

ale zastanow sie jak bralas tabletki czy czulas sie dobrze"ogolnie" czulas sie dobrze dlatego wiecej jadlas
mozna bylo zamienic np cukierka na marchew...
kassiullek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 15:03   #329
hanusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 203
Dot.: diane 35????

czesc dziewczyny, jestem w trakcie 4 opakowania diane, zostal mi tydzien do konca 4 listka, nie widze zadnych zmian na lepsze, czy myslicie ze skoro przez tyle czasu diana nie pomogla to raczej juz nic z tego nie bedzie i lepiej zaprzestac stosowania? mam jeszcze recepte na 2 miesiace, jestem zalamana, bo to byla moja ost. deska ratunku, wyprobowalam wszytskigo na tradzik..no oprocz roaccutanu bo nie bardzo mnie stac,ale poza tym to wszystkiego. nie wiem teraz co robic, to juz 4 miesiac i nic nie czuje sie po nich zle,moze mam troszke wiekszy apetyt, ale jest zima i w sumie to zawsze tak mam o tej porze roku, pozatym nic mi nie dolega,ale tez nie pomaga nic a nic na cere, nie wiem co robic.
hanusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 18:36   #330
agusiadawida
Przyczajenie
 
Avatar agusiadawida
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dot.: diane 35????

hej ja bralam diane przez 2 lata cera mi sie poprawila i nie mialam zadnych problemow wiec moge je polecic teraz znow zaczelam je lykac po 5 mies przerwy i jest ok! takze nie bojcie sie ich dziewczyny Dodam ze mam 19 lat.
agusiadawida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-04 16:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.