yasmin-zamiast diane35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-27, 18:02   #1
wiewiorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 36

yasmin-zamiast diane35


dostalam od dermatologa recepte na nowe hormony onazwie yasmin.wczesniej bralam diane ibylam zadowolona z efektow.te nowe hormony sa podobno bezpieczniejsze i nie zatrzymuja wody w organizmie.ich sklad to3 mg drospirenon i 30 mikrogr. etinyoestradiol. jestem kompletnie zielona jesli chodzi ozawartosc tych hormonow i strasznie sie boje je wziac.dzwonilam przed chwila do swojej lekarki a ta mnie zapewniala,ze sa lepsze od diany,a tak samo skuteczne.jestem w kropce,brac,czy nie brac.moze ktos mi pomoze.
wiewiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 08:17   #2
wiewiorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 36
Re: yasmin-zamiast diane35

dziewczyny!bardzo prosze o rade.dzis musze rozpoczac nowe opakowanie i nie wiem co robic?moze powinnam umiescic to pytanie na innym forum,ale nie wiedzialam na jakim.mam nadzieje,ze mi wybaczycie.zapomnialam dodac,ze hormony te mam ze wzgledu na nieciekawa cere. pozdr.
wiewiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 08:51   #3
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: yasmin-zamiast diane35

Ewag! niunia, ile kosztuje Yasmin i czy jest refundowany?? Podciągam wątek, gdyż też jestem bardzo ciekawa jak działa.
pozdrawiam
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 09:10   #4
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat
Re: yasmin-zamiast diane35

Taka decyzja zawsze należy do Ciebie, ale myślę że powinnaś spróbować nowego preparatu, jeśli jest łagodniejszy od Diane. Nie wiem jak długo stosujesz Diane, ale mój ginekolog (a jest szanowanym profesorem, jeśli to ma jakies znaczenie) kiedy poprosiłam go kiedyś o Diane - odmówił. Twierdzi, że to bardzo silny antyandrogenny (mam nadzieję, że czegos tu nie przekręciłam) preparat, stosuje sie go już jedynie na bardzo poważne zmiany skórne, żadziej jako środek antykoncepcyjny, ale kuracja Dianą nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące - przerwa plus badania. Trudno nam też laikom decydować co powinnaś brać. Wiesz mnie np. na problemy skórne pomógł Cilest (już od pół roku nic nie biorę i mam gładką cerę), moja kolezankę z pracy natomiast wysypał. Terapia hormonalna to naprawdę indywidualna sprawa. Zawsze zmaina takiej tabletki wiąże sie z lękiem i dyskomfortem: co będzie, czy mi pomoże, po co zmieniać skoro ten poprzedni mi pomógł...
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 09:34   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: yasmin-zamiast diane35

Myślę że nie powinnaś się bać Yasmin, czytałam kiedyś o tym leku w jakiś brytyjskich gazetach, to bardzo nowoczesny preparat, o niebo lepszy od diane bo z małą zawartością hormonu, a działaniem antyandrogennym. To własnei preparat który lekarze zapisują dziewczynom na kłopoty z cerą. Oczywiści, jak z każdym lekiem, może się zdarzyć że tobie akurat ten nie będzie pasował, że twój organizm bedzie go źle tolerował. Niemniej jednak to bardzo chwalony preparat. Moja koleżanka która mieszka za granicą bierze te pigułki od jakiegoś czasu, i jest z nich bardzo zadowolona.
Yasmin był do tej pory w Polsce niedostepny, więc na doświadzczenai z pierwszej ręki musisz poczekać -może jakaś zagraniczna wizażanka Ci odpowie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 15:42   #6
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: yasmin-zamiast diane35

Sorry, ze tak pozno, ale dopiero zajrzalam. Wystukaj w wyszukiwarce nazwe, kliknij w szukaj na forach dyskusyjnych. Pisalam kiedys o Yasmine. Biore je calkiem dlugo. Dawniej stosowalam wlasnie Diane-35 i wg mnie nie ma roznicy na niekorzysc Yasmine. Bierzesz caly miesiac (28), biale tabletki przypadaja na czas menstruacji. Potem zaczynasz nowe opakowanie. Nie stresuj si, po prostu przyklej naklejke z odpowiednim dniem, kiedy zaczelas brac, na opakowanie i - zapomnij o dylematach.
Robilam ostatnio proby watrobowe i wszystko w porzadku.
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 20:14   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: yasmin-zamiast diane35

Yoanna napisał(a):
> ile kosztuje Yasmin i czy jest refundowany??
w Polsce nie jest refundowany i nie jest dostępny
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-28, 20:56   #8
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: yasmin-zamiast diane35

Justy, a wiadomo kiedy i czy w ogóle bedzie w Polsce dostępny??
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 21:00   #9
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: yasmin-zamiast diane35

Też jestem ciekawa, bo od 3,5 roku biorę Diane, cera jest fajna, ale inne skutki uboczne mnie już dobijają

Muszę mniej jeść bo zauważyłam że po tych lekach ciągle jestem głodna, a jak już zobacze czekolade to oczy mi sie świecą
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 21:20   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: yasmin-zamiast diane35

ciagle się słyszy, ze juz wkrótce. ale najlepiej jest poinformowany producent i to jemu należałoby zadać to pytanie
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 19:51   #11
CUTIE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 8
Dot.: yasmin-zamiast diane35

rowniez bede zmieniala diane 35 na yasmine i w zwiazku z tym prosilabym o rade dziewczyny ktore juz to zrobily . czy jesli po diane zrobie 7dniowa przerwe i zaczna brac yasmin bede skutecznie zabezpieczona? z gory dziekuje za odpowiedzi
CUTIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-28, 20:17   #12
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: yasmin-zamiast diane35

http://www.antykoncepcja.com.pl/Yasmin.htm tu jest stronka na temat tych tabletek a cztałam na jakims forum, że tabletki kosztują od 20 do 45 zł w zależności od miasdta i apteki
daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 21:36   #13
CUTIE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 8
Dot.: yasmin-zamiast diane35

ja dalam 43 :/ - krakow. moze ktos wie gdzie mozna kupic taniej? i bardzo bym prosila o odpowiedzi na moje pytanie z poprzedniego postu . bo w sumie nie wiem do jakich tabletek zaliczyc diane
http://www.antykoncepcja.com.pl/serwis_platny/ceny.htm - w tym spisie widnieja wogole osobno
CUTIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 18:41   #14
magdulinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Ja po mniesiacu stosowania Yasmi musialam przerwac poniewaz wystapily u mnie uboczne objawy: straszny ból nóg od kolan w dół oraz swedzenie nóg
magdulinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 16:07   #15
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Witam
Ja też zmieniłam Diane35 na yasmin. Ale jeszcze nie wiem co i jak- bo dopiero dzisiaj je wykupiłam- a zacznę brać we wrześniu .
Mogę tylko tyle dorzucić od siebie ,że ja za nie zapłaciłam 42,51 i też uważam że to troszkę za drogo .Może jak już minie na nie booom to ich cena się zmieni.
W każdym razie jestem dobrej myśli co do nich... bo Diane była OKROPNA.
pozdrawiam.
P.S i piszcie ile u Was kosztują
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 16:15   #16
agnieszka.zg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 250
GG do agnieszka.zg
Dot.: yasmin-zamiast diane35

ja jestem w trakcie drugiego opakowania jak na razie jest super zawsze miałam bolące ,napięte piersi teraz tego nie ma ( to dzięki właśnie temu że nie zatrzymuje wody w organiżmie) poza tym nie mam żadnych innych ubocznych skutków , co do ceny to płacę 35 zł. ale tylko w jednej aptece( poleciła mi ją pani gin. myślę że mają umowę z tą firmą i dlatego tak tanio zresztą nie wiem jak jeszcze długo) w innych aptekach ok.42 zł.
acha
a jak kupowałam pierwsze opakowanie to dostałam takie firmowe opakowanie plastikowe z lustereczkiem w środku wygląda to podobnie jak etui na pomadkę ale tu chowam sobie tableteczki
agnieszka.zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 21:08   #17
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: yasmin-zamiast diane35

czy te nowe tabletki mimo ze maja mniej hormanow dzialaja rownie silnie na cere?
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 21:09   #18
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: yasmin-zamiast diane35

oczywiscie tak sielnie jak diane
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 21:24   #19
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: yasmin-zamiast diane35

ja dziś byłam w aptece i pytalam o jasmin - 37 zł :/
Szkoda ze nie refundują
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 21:46   #20
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Ja brałam diane przez rok i nikomu na świecie tego nie życzę, te tabletki zrujnowały mój organizm,choc mam dopiero 20 lat leczona bylam lekami ginekologicznymi na chyba kazdą literę alfabetu,bo przez diane zaczely sie suchości w pochwie, libido spadło poniżej zera, zapalenia, grzybice, podrażnienia,popadlam przez to w depresje,brzuch mialam jak balon,bo zatrzymuja wode w organiźmie,zresztą szkoda gadać...

Teraz jestem najszczesliwszą zjadaczką yasmin od okolo 3 miesięcy i po wielu próbach dobierania odpowiednich tablet po tych nieszczęsnych diane, wreszcie mam na prawdę super pigułkę. Libido gwałtownie podskoczyło, wszystko się uregulowało, a o dolegliwościach i ciągłych bolączkach spowodowanych diane mogę tylko śnić w koszmarach nocnych.

Mogę więc szczerze polecić yasmin,tabletki biorę juz prawie 3 lata, cały czas szukałam ideału i teraz po na prawdę ogromnych cierpieniach ZNALAZŁAM.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 2d0380032a892269ea5f7d574a7e70eb094.gif (29,6 KB, 466 załadowań)
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 21:50   #21
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: yasmin-zamiast diane35

widzisz daisy, ja brałam Dianę 4 lata bez przerwy i dla mnie była super.
Teraz jestem na Novinette, ale zastanawiam sie czy nie zmienic na ten Jasmin.
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:03   #22
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Angela
Wiem też znam przypadki koleżanek, które diane łykały latami i nic, wszystko było ok. No ale znam tez przypadki prawie tak samo tragiczne jak ja. Jeżeli stoisz właśnie przed dylematem zmiany tabletek, to może serio spróbuj te yasmin,pogorszyc Ci się na pewno nie pogorszy, a może byc jeszcze lepiej niz masz teraz.
Aha, zapomnialam dodac, z enie wiem jakim cudem,ale ja za yasmin place tylko 28 zl, a wyzej dziweczyny pisaly ze kosztują u nich ponad 40, dziwne, no ale juz tak jest z tymi aptekami...
pozdrawiam serdecznie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif pucca.gif (21,0 KB, 459 załadowań)
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:19   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Aha, zapomnialam dodac, z enie wiem jakim cudem,ale ja za yasmin place tylko 28 zl, a wyzej dziweczyny pisaly ze kosztują u nich ponad 40, dziwne

Yasmin na początku (maj i okolice) była w promocji od producenta- kosztowała max 32zł na zachętę. teraz promocja się skończyła i cena jest "normalna"- w okolicach 42zł. jesli gdzieś w aptecznej szufladzie leży stary zapas, to bedzie on za ok.30zł.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:28   #24
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Justy
dzięki wielkie za wiadomość, no ie ukrywam, że mnie troszkę zmartwiłaś,no ale trudno,wole placic 40 zl niz cierpiec
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 243.gif (45,5 KB, 455 załadowań)
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 22:58   #25
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: yasmin-zamiast diane35

daisy, ja tez duzo dobrego czytałam o tych jasmin. Na Novinette nie narzekam, ale chciałabym zobaczyc na beda działac inne. Szkoda tylko, ze one tek drogie Rozumiem ze nie ma kasy na refundace tabletek anty, ale mogli by sobie darować już ten przestarzały microgynon i zastapic je nowoczesniejszymi.
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:24   #26
daisydee
Raczkowanie
 
Avatar daisydee
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 472
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Swięta racja Angelo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 092.gif (5,8 KB, 3 załadowań)
__________________
zaręczyny: 11.10.2008
ślub cywilny: 6.12.2008
ślub kościelny: 18.07.2009
daisydee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 09:01   #27
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Rozumiem ze nie ma kasy na refundace tabletek anty, ale mogli by sobie darować już ten przestarzały microgynon i zastapic je nowoczesniejszymi.

Ten przestarzały Microgynon jest przynajmniej bardzo dobrze przebadany. ma też znacznie mniejsze ryzyko spowodowania zakrzepicy, w porównaniu z tymi "nowoczesnymi" pigułkami, a szczególnie Yasmin.

w przypadku leków "nowy" często oznacza "ryzykowniejszy", a nie "lepszy"- np. nowoczesny Vioxx wycofany w zeszłym roku, wspaniały Elidel, który miał zastąpić sterydy- po dokładniejszych badaniach podejrzewa sie go o rakotwórczość itd. w przypadku leków obecnych długo na rynku, przynajmniej wiadomo, czego się po nich spodziewać.

pouczający wątek o "starych" i "nowoczesnych" pigułkach:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...954069&v=2&s=0

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-08-18 o 09:21 Powód: dodałam link
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 10:52   #28
Anti
Przyczajenie
 
Avatar Anti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1
Cool Dot.: yasmin-zamiast diane35

Witajcie
Na początek się przywitam, bo to mój pierwszy post na forum

Ja jestem po 1 opakowaniu Yasmin i oprócz zmian nastrojów i suchości skory, która pojawiła się wraz z braniem tabletek nie mam żadnych objawów. Mam nadzieję, że po kolejnym opakowaniu mój organizm się unormuje i nastroje też z czasem znikną
W Poznaniu tabletki kosztują około 42 złotych.

pozdr
__________________
sing while you may...
Anti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 16:02   #29
ankagostyn
Raczkowanie
 
Avatar ankagostyn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: gostyń wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: yasmin-zamiast diane35

jejku dziewczyny pomozcie, nie wiem co zrobic..

diane35 bralam 2,5 roku Nabawiłam się wielu skutków ubocznych (najgorsze to chyba uczulenie na słońce.. ) no i ginekolog zapisał mi yasmine, rzecz jasna bez badań choć o to prosiłam bardzo bardzo mocno. Niedługo koncze pierwsze opakowanie i... strasznie cały czas bolą mnie piersi , bardziej niż przy diane, zaczęły mi wyskakiwać ropne krostki na twarzy, troche jestem skołowana, słaba (non stop) no i jak na razie ochota na seks zerowa ( tak jak przy diane). Nie moge sprawdzic reakcji ze sloncem bo go już nie ma a na solarke nie wolno mi chodzić.
Czy każde tabletki tak będą na mnie wpływać? czy mogą takie objawy zniknąć przy kolejnych opakowaniach czy to, co mam to znak zeby szukać innych?
Dzięki za rady z góry bo jestem strasznie zasmucona i w kropce
ankagostyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 16:50   #30
Ewas1
Rozeznanie
 
Avatar Ewas1
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: G.W.
Wiadomości: 816
GG do Ewas1
Dot.: yasmin-zamiast diane35

Hej, ja też biorę Yasmin - teraz 3 opakowanie (gin. przepisał mi je ze wzgledu na policystyczne jajniki). Przez okres gdy brałam 2 pierwsze opakowania też bolały mnie piersi i miałam niesamowitą ilość pryszczy takich bolących nie do wyciśnięcia. Teraz się uspokaja piersi już prawie nie bolą został mi jeszcze ostatni malejący pryszcz. Poczekaj może u Ciebie też się zmieni. Mi ginekolog powiedział że dopiero po ok 4 miesiącach bedą zauważalne zmiany ( u mnie mam nadzieję przestaną wypadać włosy co podobno jest związane z PCO)
Pozdrawiam
Ewas1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:13.