Czy trądzik w ogóle można wyleczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-23, 09:28   #1
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Thumbs down

Czy trądzik w ogóle można wyleczyć?


Mam 17 lat. Tradzik od jakichs....hmmm...6 lat. Owszem, nie jest to silna postac, bardziej odmiana grudkowo-krostkowa. Kiedys bylo nawet ok, ale jakis rok temu udalam sie pierwszy i ostatni raz do kosmetyczki... Myslalam ze to cos pomoze ale tak pogorszylo sprawe ze poza twarza zachorowal rowniez moj umysl... dostalam na twarzy bolesnych plam,bo nie wiem jak to inaczej okreslic. Po prostu rozpacz - a kosmetyczka jedna z lepszych w Gdyni...
Poszlam do dermatologa i zastosowalam 3miesieczna kuracje Tetralysal+Differin.Pomog lo.Bylam niesamowicie zadowolona!Ale po odstawieniu tabletek krostki powrocily. Teraz lecze sie ponownie Zinerytem(ostatnio stosowalam go jakies 1,5-2 lata temu).Kiedys byl swietny - to dzieki niemu myslalam ze moze uda mi sie wygrac z choroba, no a potem ta kosmetyczka...
Teraz moja skora nie wyglada jakos tragicznie,jest nawet ok, ale po tych plamach, kazda nowa krosta wywoluje u mnie przerazenie i doly(bylo to tak traumatyczne przezycie...)
Nie ruszam sie nigdzie bez podkladu i korektora chociaz mam juz tego serdecznie dosc...
Nie wierze ze tradzik mozna pokonac... choroba znana juz od kilku tysiecy lat a lekarze nie potrafia znalezc jednej skutecznej metody...
Co za dol...
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 13:57   #2
katiii23
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar katiii23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 72
GG do katiii23
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Hej ja mam 23 lata i lecze sie od podstawówki!!!!!kilka razy mi sie udało doprowadzic buzke do fajnego stanu ale tradzik zawsze powraca!!!!!!!koszmar!!ty le kasy wydałam na tych lekarzy i nic!!!!teraz lecze sie sama tanimi masciami z apteki ostatnio smaruje linomagiem i jest ok!wypróbowałam juz chyba wszystko tez zineryt na mnie nic nie działał niestety dlatego juz nie stosuje drogich antybiotyków, aha na mnie dobrze działa masc cynkowa pomieszana z tormentiolem zapodaje na noc i rano buzka jest ładniejsza!!pozdrawiam...
katiii23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 15:43   #3
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Czasem tak mnie to doluje ze mam ochote sie zabic... cholerni lekarze.... nawet na to nie potrafia lekarstwa znalezc...
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 16:10   #4
duchota
BAN stały
 
Avatar duchota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 85
GG do duchota
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Też jestem chora na punkcie jednej małej krostki która mi wyskoczy... i lecze sie od dwóch, trzech lat... niestety trądziku nie można wyleczyć, można mu tylko zapobiec, to po prostu defekt skóry (niepocieszajacy fakt)

Aktualnie mam problem z głowy bo jestem po silnej kuracji i mam nadzieje, że tak sie utrzyma... choć cera mi sie jakis czas temu ustabilizowała - do momentu aż zaczełam stosować tabletki antykoncepcyjne. :[
duchota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 16:40   #5
katiii23
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar katiii23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 72
GG do katiii23
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Nie spotkałam jeszcze osoby która by sie wyleczyła całkowicie z trądziku- on cały czas powraca i powraca!jak juz myslisz ze masz go z głowy to wraca!!KOSZMAR!!!
katiii23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 16:44   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

To też zależy, co rozumiemy pod pojęciem "trądzik". Niektórzy nazywają trądzikiem jedną czy dwie krostki pojawiające się przed okresem. A ja uważam, że osoba, która choruje na trądzik "z prawdziwego zdarzenia" (niekoniecznie trądzik na całej twarzy, ale taki objawiający się tym, że nie ma dnia albo tygodnia, żeby coś nie "wyskoczyło" a na dodatek trądzik uporczywy, nie dający wyleczyć się kosmetykami czy maseczkami), nie będzie robić szumu o dwie krostki przed okresem. Moja dermatolog powiedziała mi, że nawet po wyleczeniu cery przed okresem mogą wyskakiwać pojedyncze niespodzianki. Boję się, żebym nie przechwaliła, ale mi od 3 miesięcy mało co wyskakuje. A to dzięki retinoidom, które silnie złuszczają naskórek.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 16:58   #7
katiii23
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar katiii23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 72
GG do katiii23
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja mam strasznie duzo zaskórników i nie moge ich wyplenic pozatym ostatnio sie pojawiły takie dziwne zgrubienia które mam juz miesiac i nic nie działa nawet masc od dermatolog która je ogladała!czy te retinoidy mozna kupic bez recepty???bo słyszałam ze dobrze działaja na zaskórniki????
katiii23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 17:48   #8
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja przestrzegam osoby o lekkich postaciach tradziku przed lekiem roacutane(nie pamietam pisowni) mialam na jego temat dluuuuga rozmowe z dermatolog,jest to lek dla ciezkich postaci tradziku ze wzgledu na straszne skutki uboczne...
Ja mam lekka postac tradziku ale jak juz napisalam na poczatku,po tych plamach, kazda nowa krostka to pieklo...
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 20:03   #9
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez katiii23
Ja mam strasznie duzo zaskórników i nie moge ich wyplenic pozatym ostatnio sie pojawiły takie dziwne zgrubienia które mam juz miesiac i nic nie działa nawet masc od dermatolog która je ogladała!czy te retinoidy mozna kupic bez recepty???bo słyszałam ze dobrze działaja na zaskórniki????
Tak, retinoidy są na receptę. Czy działają dobrze na zaskórniki, nie wiem, bo ja stosuję retinoidy na policzki i linię żuchwy bo tam wyskakiwały (piszę w czasie przeszłym!!! ) mi wypryski, a zaskórników prawie w ogóle nie ma, a przynajmniej ich nie widać. Ale myślę, że skoro retinoidy zapobiegają wypryskom, to zaskórniki to dla nich "pryszcz". W końcu "rozpuszczają" wierzchnią warstwę naskórka, więc rozpuszczą i zaskórniki.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 13:29   #10
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Czy moglabym kogos poprosic o dokladniejszy opis dzialania retinoidow? I nazwy lekow? Czy to na tym opiera sie roacutane?
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 13:43   #11
Dorothea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

czy możesz powiedzieć co rozumiesz poprzez "straszne skutki uboczne"?
Dorothea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-28, 23:50   #12
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Jovifan
Czy moglabym kogos poprosic o dokladniejszy opis dzialania retinoidow? I nazwy lekow? Czy to na tym opiera sie roacutane?

http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz2.php
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 08:19   #13
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez katiii23
Nie spotkałam jeszcze osoby która by sie wyleczyła całkowicie z trądziku- on cały czas powraca i powraca!jak juz myslisz ze masz go z głowy to wraca!!KOSZMAR!!!
To wracanie trądziku wynika pewnie z odstawienia specyfików przeciwtrądzikowych zbyt wcześnie. Wiele osób tak robi- nic mi nie wyskakuje, to odstawiam. A żeby osiągnąc trwałe efekty, trzeba je systematycznie i długo stosować. Ja mój trądzik zaleczyłam (słowa "wyleczyłam" nie śmiem użyć . Już od dawna nie wyskoczyło mi nic większego, ale leki stosuję nadal- zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie warto brakiem cierpliwości zepsuć tak mozolnie osiąganego efektu.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 10:06   #14
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Ja lecze sie caly czas, bez odstawiania, czasem tylko dermatolog zmienia mi leki gdy skora uodparnia sie na jakis.

Natomiast pod pojeciem 'straszne skutki uboczne' wywolywane przez roacutane mam na mysli : m.in. wypadanie wlosow, zluszczanie sie skory, krwotoki z nosa, proby samobojcze(zdazaly sie ). Ale tak jak napisalam, jest to lek dla osob ktorym nic nie pomaga a tradzik wystepuje w bardzo silnej postaci(np. naciekow ropnych).
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 09:06   #15
Dorothea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

No cóż - w ulotce Roaccutanu tego rodzaju skutków ubocznych jest wypisanych jeszcze więcej. Mój ojciec ma taką metodę, że wykupuję receptę, czyta ulotkę, a potem... zazwyczaj nie bierze danego leku, przerażony skutkami ubocznymi.
Jedynym skutkiem ubocznym podczas moich dwukrotnych kuracji Roaccutane było wysuszenie śluzówki ust (faktycznie skóra się łuszczyła) i niewielkie wysuszenie sluzówki nosa, ale bez krwotoków. Zawsze jest to ryzyko, że można zareagować gorzej, ale są też przypadki osób, które nie doświadczyły skutków ubocznych.
Dorothea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 09:50   #16
Jovifan
Raczkowanie
 
Avatar Jovifan
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

AAAA.... to czyli Differin rowniez nalezy do grupy retinoidow... boze, jak to czlowiek ciagle sie uczy Stosowalam go najpierw z Tetralysalem - bomba, a pozniej samego przez ok 4 miesiace. Tradzik powrocil a ja przestawilam sie na Zineryt,jest jednak jak dla mnie - najskuteczniejszy.
__________________
Always keep the faith!!
Jovifan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:02   #17
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Jovifan
Ja lecze sie caly czas, bez odstawiania, czasem tylko dermatolog zmienia mi leki gdy skora uodparnia sie na jakis.

Natomiast pod pojeciem 'straszne skutki uboczne' wywolywane przez roacutane mam na mysli : m.in. wypadanie wlosow, zluszczanie sie skory, krwotoki z nosa, proby samobojcze(zdazaly sie ). Ale tak jak napisalam, jest to lek dla osob ktorym nic nie pomaga a tradzik wystepuje w bardzo silnej postaci(np. naciekow ropnych).
Albo taki, który nie daje się zwalczyć antybiotykami lub lekami zewnętrznymi.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 11:32   #18
mmena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 33
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Mnie pomaga (bo cały czas stosuję) serum Basi. Z trądzikiem miałam problemy od ok. 15 lat.
mmena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 20:02   #19
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Mi też się nie udało wyleczyć go do końca, ciągle wraca :/
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-08, 20:21   #20
katiii23
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar katiii23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 72
GG do katiii23
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Cytat:
Napisane przez Ami
To wracanie trądziku wynika pewnie z odstawienia specyfików przeciwtrądzikowych zbyt wcześnie. Wiele osób tak robi- nic mi nie wyskakuje, to odstawiam. A żeby osiągnąc trwałe efekty, trzeba je systematycznie i długo stosować. Ja mój trądzik zaleczyłam (słowa "wyleczyłam" nie śmiem użyć . Już od dawna nie wyskoczyło mi nic większego, ale leki stosuję nadal- zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie warto brakiem cierpliwości zepsuć tak mozolnie osiąganego efektu.
Ja odstawiałam leki z zalecenia dermatologa!!!!!!Dermatol og powiedziała ze juz jestem wyleczona nawet badała wszystko pod mikroskopem!!!!
katiii23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 23:09   #21
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Hej, ja walcze z trądzikiem i biore antybiotyk na niego. Jest genialny.Teraz widać u mnie na twarzy jednynie pozostałości i troche zaczerwienienia w miejscach gdzie były duże pryszcze,ale taki efekt uzyskałam birąc go tylko 2 tyg! Acha i stosuje accos to żel na pojedyńcze wypryski. Polecam serdecznie można go kupić w aptece bez recepty. Działa równie dobrze.
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 18:26   #22
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Smile Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

mi pomogly hormony,a mianowicie yasmin.teraz juz ich nie biore,a problem nie wraca. i mam nadzieje,ze tak zostanie.kiedys bralam diane,ale po skonczonej kuracji tradzik wrocil.
dlatego zdecydowal moj endokrynolog na kontynuacje leczenia,ale juz yasminem,podobno nie ma tylu skotkow ubocznych np nie zatrzymuje wody w organizmie.
dodam tylko,ze na mnie nie dzialaly kosmetyki i masci ,dopiero hormony mi pomogly.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:24   #23
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

hej mam to samo i taką samą postać trądziku... do kosmetyczki nigdy więcej nie pójdę po tym co mi zrobiła... to samo co tobie... Hormony nie pomagają, maście też nie za bardzo, ciągle wraca... Najlepsze dla mnie było głębokie złuszczanie kwasami TCA ( 10 - 20 %) wykonuje to lekarz- nigdy kosmetyczka. Robi się to 3 razy potem za kilka miesięcy ponownie... I oczywiście maści, i łykać cynk, wiesiołek i tran - 1 kapsułka dziennie. Mi to pomogło, blizny zeszły, przebarwienia też... No niestety ja lubię dziubać przy cerze i drapać więc wielkich efektów nie widać w chwili obecnej... .. Ale to żłuszczanie daje super rezultaty kosztuje około 100 zł, boli bardzo, tydziń się wygląda jak poparzony, ale na trądzik grudkowo - krostkowy jesy najlepsze.. Myślę że waro ... pozdrawiam
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 21:34   #24
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Aha do tego złuszczania naskórka również używałam tych retinoidów a dokładnie maści retin-A... Przez długi czas nie miałam problemów z cerą. Retin A na noc a na dzień skinoren + łykanie wietaminek. Potem to złuszczanie i po trądziku... tylko nie wyciskaj anie nie majstruj przy buzi, bo to wróci i sie pogorszy... Teraz czekam na koniec lata aby znowu "ściągnąć skórę", bo jednak te grudki wracają... A ma trądzik juz od 7 lat
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 06:45   #25
nezumi
Przyczajenie
 
Avatar nezumi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

witam was serdecznie...
to jest straszne smutne i okropne.... trądzik, krostki, zaskórniaki nazywajcie to jak chcecie... ja po prostu chcę aby mi to znikło!!!!
niestety jakoś się trzyma....

mam pytanie!!!

CZY TO PRAWDA ŻE TRĄDZIK SIĘ NASILA OD KOMPUTERA!!?? TZN OD MONITORA.... ????
MAMA MÓWI ŻE TO DLATEGO MAM PROBLEMY Z CERĄ ???
POMÓŻCIE!!
nezumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 08:36   #26
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Oczywiście prawdą jest, że co za dużo to niezdrowo... Ale nieprzesadzajmy, bo dojdzie do tego, że osoby z trądzikiem nie będą mogły oglądać telewizji, słuszyć włosów suszarką, rozmawiać przez telefon itd. w końcu wszystkie te urządzenia emitują szkodliwe promieniowanie może za dużo czasu spędzasz przed komputerem i mama chce Cię trochę od niego odciągnąć pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 13:07   #27
Ewelina90
Przyczajenie
 
Avatar Ewelina90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Wiecie ja też mam ogromny problem z trą





dzikiem.... Ehhhh... Wszyscy naokoło mówią

mi, żebym nie przesadzała ale ja nie mogę się rano patrzeć na moją

twarz... Bo tak naprawdę krostek mam malutko i pryszczy to moze tak po 1 na ok.3 tygodnie, ale u mnie problemem jest, że chociaż sama nie wyciskam krost to i tak po nich zostaja mi przebarwienia. Bardzo bym się chciała ich pozbyć... Znacie może jakieś maści na przebawienia??? Tzn to nie jest tak, że one mi nie znikaja, one znikają

tylko zanim znikna minie z pół roku i mnie to wkurza. Pomóżcie mi!!!
Ewelina90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 17:04   #28
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Hej no jak już pisałam na przebarwienia dobre są zabiegi TCA u dermatologa. Przebarwienia znikają ,dziury po trądziku także. Ja miałam dużo przebarwień, oraz dziurek po wyciskaniu, jednak po zabiegu wszystko zeszło, a skóra nabrała ładnego koloru...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 16:27   #29
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

Hmmm, piszesz, że byłaś na tych zabiegach u dermatologa, ale chyba nie każdy je wykonuje? np. taki "zwykły" dermatolog w przychodni? A dlaczego nie może tego zrobić kosmetyczka?? Moja koleżanka kiedyś była na tych zabiegach właśnie w gabinecie kosmetycznym...Aha - mam jeszcze jedno pytanie - czy to złuszczanie kwasami można przeprowadzać na wrażliwej i suchej skórze? Chyba nie bardzo?

A tak w ogóle, to mam już szczerze dosyć tego świństwa na mojej twarzy Biore już 2gi antybiotyk, bo pierwszy raczej na mnie nie zadziałał (niepotrzebnie szpikowałam nim mój organizm) i na razie nie widzę skutków. Mało tego - teraz (czyli w 5 miesiącu terapi) jest o wiele gorzej niz przed rozpoczęciem leczenia!!! Już sama nie wiem o co w tym wszystkim chodzi...Zawsze miałam kilka zmian na twarzy, raczej średnio widocznych, a teraz kilkadziesiąt bardzo widocznych i to często bolesnych...Czy warto było w ogóle w to wchodzić
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 22:28   #30
tokarool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 36
GG do tokarool
Dot.: Czy tradzik wogole mozna wyleczyc??

mam dokladnie ten sam problem co ty zawsze jak ide spac powtarzam sobie niebde wyciskał bo zniknie jutro a to gowno prawda;/ to co zaobserwowałem u siebie to jak wydusze to chyba lepiej sie goi co prawda zostaje jakis tam znak, ale jak niewyduszam to chodze z pryszczemm z miesciac i tak zostaje mi zaczerwienieni czy jak mam to opisac;/


mam taka wielka nadzieje ze cos znajde na ten defekt;/ no i nie tylko ja wam rozniez zycze tego
Cytat:
Napisane przez Ewelina90
Wiecie ja też mam ogromny problem z trą





dzikiem.... Ehhhh... Wszyscy naokoło mówią

mi, żebym nie przesadzała ale ja nie mogę się rano patrzeć na moją

twarz... Bo tak naprawdę krostek mam malutko i pryszczy to moze tak po 1 na ok.3 tygodnie, ale u mnie problemem jest, że chociaż sama nie wyciskam krost to i tak po nich zostaja mi przebarwienia. Bardzo bym się chciała ich pozbyć... Znacie może jakieś maści na przebawienia??? Tzn to nie jest tak, że one mi nie znikaja, one znikają

tylko zanim znikna minie z pół roku i mnie to wkurza. Pomóżcie mi!!!
tokarool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 13:21:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.