Cera trądzikowa - porady eksperta! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-16, 12:09   #1
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Thumbs up

Cera trądzikowa - porady eksperta!


Witajcie Wizażanki

Od dziś przez 3 tygodnie na forum będę odpowiadać na Wasze pytania, dotyczące niedoskonałości skóry i trądziku. Jestem lekarzem dermatologiem, ekspertem marki Eucerin.

Zapraszam do pytań, dzielenia się wątpliwościami, na które będę będzie sukcesywnie odpowiadać!

Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 12:49   #2
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam!
Bardzo się cieszę że mogę się dowiedzieć czegoś o moim trądziku nie idąc do dermatologa
Z moim trądzikiem walczę już wiele lat od dojrzewania do teraz ( mam 21 lat) bardzo mnie męczy moja cera już nie wiem co mam robić stosowałam przeróżne maści kremy preparaty z tych tańszych i droższych i jeśli coś pomogło to nie na długo W wakacje byłam u dermatologa i przepisała mi Axotret ale gdy przeczytałam ile jest skutków ubocznych to sie przestraszyłam i stwierdziłam że wyleczyć trądzik kosztem wątroby czy innych skutków trochę nie bardzo

Przez rok brałam pigułki antykoncepcyjne Diane 35 miały mi pomóc na cerę ale była poprawa tylko przez dwa pierwsze opakowania później było tak samo. Od 2 miesięcy biorę inne pigułki Cilest zauważyłam poprawę ale dzisiaj obudziłam się z okropnym wysypem na twarzy Czyżby przestały pomagac? Dodam jeszcze że przeważnie robią mi się takie duże bomble czerwone jak po komarach i bardzo mnie bolą

Byłabym bardzo wdzięczna gdybym dostała jakieś wskazówki może coś robię nie tak dlatego nadal mam ten paskudny trądzik.
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:38   #3
1984czarna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam,
Bardzo się cieszę że będę mogła uzyska poradę eksperta bez wychodzenia z domu a więc może przedstawię "swoją cerę"
Mam 27 lat, moja cera od jakiegoś roku bardzo się pogorszyła, pojawiły się na niej zaskórniki, rozszerzone pory, co jakiś czas lubi mieć wysyp małych pryszczy, oczywiście w strefie T przetłuszcza się a na policzkach niby się świeci a niby jest szorstka i się łuszczy, jest też czasami zaczerwieniona. Czuję że jest mało nawilżona, rano nie jest wypoczęta. Na czole pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne.
Do pielęgnacji twarzy używam mleczka do demakijażu Garniera - zielonego, żel do twarzy Garniera- Czysta Skóra 3 w 1, krem Dax Cosmetic - matujący z Mikroperłami. Praktycznie codziennie wykonuję makijaż podkład L'oreal - True Match, by zakryć zaczerwienienia na policzkach i rozszerzone pory, zaskórniki. Byłam na oczyszczaniu manualnym u kosmetyczki ale skóra była czysta może jakieś 2 tyg.
Chciałabym w końcu pozbyć się moich problemów ze skórą i móc cieszy się piękną, zadbaną skórą , najlepiej bez makijażu
1984czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 15:08   #4
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Ogólnie wielkiego problemu nie mam już ( na szczęście ) z trądzikiem. Wprowadziłam delikatną pielęgnację, bez alkoholi w tonikach i SLS w żelach do mycia twarzy i innych rzeczy

Ale co zrobic z takimi gulami, które robią mi się raz na kilka tygodni? Są one bardzo bolesne, zanim mi znikną mija ok. 2 tygodni. Dlatego zawsze staram się je wyciskać i to na siłę, aż mam ranę. Ogólnie nie wyciskam pryszczy, jedynie te gule, choć wiem, że robię sobie jeszcze bardziej szkodę, bo potem mam ranę... Ale chociaż nie boli. Czy da się jakoś złagodzić ból i przyspieszyć gojenie się tej guli, zamiast ja wyciskać? Smarowanie kremem antytrądzikowym nie przyspiesza gojenia.

A co z wągrami? Mam je na nosie i nic nie mogę z nimi zrobić
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 16:01   #5
Lavia15
Wtajemniczenie
 
Avatar Lavia15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 437
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam od paru dni stosuję krem DIFFERIN. Dermatolog przepisała mi go wraz z silnym antybiotykiem Tetrysalem i stwierdziłam że nie mam aż tak silnego trądziku, żeby go brać, a poza tym biorę hormony, dlatego nie chce ryzykować i stosuje tylko Differin.

Differin stosuję punktowo, ponieważ pryszcze mam tylko na czole i brodzie. Narazie stosuje go kilka dni i dostałam wysypu w tych miejscach. Mam pytanie czy powinnam do niego stosować jakieś kremy nawilżające?Czym powinnam być twarz przy jego stosowaniu? Może byc zwykłe mydło? Bo z tego co wyczytalam tutaj to ten krem bardzo wysusza skóre...

W ulotce jest napisane że należy unikać promieniowania UV... A zbliża się Sylwester i moje urodziny i chciałabym jakoś wyglądać... Czy mogę odstawić differin i pójść kilka razy się poopalać ?? Wiem że to nie jest wskazane ale muszę jakos wyglądać a wyglądam blado jak trup

Proszę o odpowiedz i poradę
__________________
zapuszczanie włosków
skrzypowita
od 28.02- jantar
treningi z Ewą Ch. i Mel B.
ZUMBOMANIACZKA
Lavia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 16:29   #6
ab1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 26
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Dzień dobry!

Świetnie, że jest możliwość kontaktu z dermatologiem

Mam 25 lat, problem z cerą pojawił się po odstawieniu hormonów. Problem polega na tym, że regularnie pojawiają się na mojej twarzy (i w różnych odstępach czasowych na plecach) bolące, a czasem niebolące, podskórne "gule". Nie da się ich wycisnąć, choćby się chciało, a gdy już się zaczyna udawać, to leci krew, a gula pozostaje.
Ostatnio mam wysyp tych niebolących.

Stosowałam różne specyfiki (Duac, Clindacne, Aknemycin, Zineryt, Brevoxyl, Benzacne...), odwiedzałam dermatologów, robiłam wszystkie badania hormonalne zlecone przez dermatologa i kosultowałam je z endokrynologiem. Przyczyna mojego "trądziku" leży w genach i albo będę zajadała do końca życia hormony, albo jakoś będę z tym żyć.

Wybrałam drugą opcję, z tym, że naprawdę jest to irytująca sprawa... Dermatolog proponowała roczne leczenie, w mojej opinii dość inwazyjnym specyfikiem, niestety nazwy nie pamiętam ale wymagającym regularnych badań, wizyt lekarskich, mającym szereg przeciwwskazań, aczkolwiek gwarantującym wyleczenie. Jednak nie mam takiego trądziku jak nastolatka, udaje się go jakoś zamaskować fluidami, pudrami, itp. i nie chcę tak mocno ingerować w swoje zdrowie.

Szukam więc rozwiązań, a dermatolodzy po drodze "pocieszali mnie", że każdy lek i każda maść to pomoc doraźna, bo po odstawieniu, problem powróci.

Naprawdę nie wiem, co zrobić. Szukam odpowiednich specyfików dla siebie, może w którymś momencie pielęgnacji popełniam błąd? Może złych kosmetyków używam? Obecnie myję twarz żelem Effaclar, na dzień używam kremu nawilżającego Iwostinu, na noc stosuję Duac...

Będę bardzo wdzięczna za fachową pomoc.
ab1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 17:16   #7
malaosmiornica
Raczkowanie
 
Avatar malaosmiornica
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 103
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Mam podobny problem jak użytkowniczka klada. Od jakiegoś roku robią mi się takie dziwne pryszcze, dokładnie takie jak opisujesz.
Zauważyłam ze zawsze wychodzą w połowie cyklu. Dwa tygodnie mam dobrą, normalną cerę a 2 tygodnie po prostu porażka Czy to możliwe że to gronkowiec?
malaosmiornica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-16, 18:04   #8
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam serdecznie,

Mam 22 lata i nieustanny problem z trądzikiem od jakichś ok. 8 lat. Chodziłam do dermatologów, leczyłam się Davercinem i Isotrexem, ale one choć pomagały to wysuszały skórę twarzy na wiór. :/
Teraz jest już trochę lepiej niż kiedyś, ale i tak trądzik wciąż powraca - najczęściej na żuchwie, ale także na plecach oraz nad biustem. Mam także bardzo widoczne pory, mam cerę mieszaną, błyszczę się w strefie T.
Moja codzienna pielęgnacja? Oczyszczający żel do twarzy, tonik + lekki krem nawilżający. Czasem na noc stosuje kurację nawilżającą w ampułkach. Czasem chodzę do kosmetyczki na peeling kawitacyjny, ale chyba na tyle rzadko, że nie warto tego brać pod uwagę.
Dodam także że biorę tabletki antykoncepcyjne, które czasem pomagają na cerę podobno, ale nie w moim wypadku.

Podobnie jak XoXJuSsStYnKaXoX, chciałabym się poradzić co Pan/Pani (?) poleca w wypadku takiego długotrwałego trądziku...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 18:10   #9
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez malaosmiornica Pokaż wiadomość
Mam podobny problem jak użytkowniczka klada. Od jakiegoś roku robią mi się takie dziwne pryszcze, dokładnie takie jak opisujesz.
Zauważyłam ze zawsze wychodzą w połowie cyklu. Dwa tygodnie mam dobrą, normalną cerę a 2 tygodnie po prostu porażka Czy to możliwe że to gronkowiec?
Tyle, że akurat mi pojawiają się one raz na kilka/kilkanaście tygodni i tylko pojedynczo. Ale jak już są, to nie jest ciekawie, bo staram się je wycisnąć do końca jak najszybciej, robiąc okropną ranę...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 21:34   #10
ab1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 26
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam serdecznie,

Z moim trądzikiem również walczę kilka lat...

Pytanie czy to faktycznie trądzik? Mam 25 lat, nie biorę hormonów (po odstawieniu pojawił się problem).

Odwiedziłam kilku dermatologów, robiłam badania hormonalne, konsultowałam wyniki z endokrynologiem. Powiedziano mi, że hormony są w porządku, problem jest na tle genetycznym.

A mnie do szału doprowadzają gule podskórne, których się nie da wycisnąć, a jeśli już się do nich dobije, leci krew.

Dermatolog proponowała kurację roczną... niestety nie pamiętam nazwy tego specifiku - pod ścisłym okiem lekarza, z regularnymi badaniami co miesiąc, z całą gamą skutków ubocznych... stwierdziłam, że nie chcę sobie zdrowia psuć i jakoś powalczę inaczej z tymi krostami.

Szukam dobrego rozwiązania, co zrobić, żeby doprowadizć tę cerę do normalności. Nie chcę brać hormonów, przynajmniej na razie.

Do mycia używam żelu Effaclar, na dzień krem nawilżający Iwostin, na noc stosuję Duac.

Martwią mnie te krosty/gule, cokolwiek to jest.

Będę bardzo wdczięczna za fachową pomoc.
ab1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:04   #11
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam serdecznie!
Właściwie mój problem z trądzikiem powoli się kończy, niestety mam problem z pozostałymi bliznami.
Stosuję krem Brevoxyl (początkowo, gdy dermatolog mi go poleciła, nie stosowałam go, bo bałam się, że podrażni moją bardzo wrażliwą cerę, jednak ropne gule zaczęły powracać i postanowiłam zaryzykować), dzięki któremu nie mam prawie żadnych ropnych wyprysków.
Wciąż problemem pozostają jednak zaskórniki i wągry oraz, najbardziej męczące - blizny potrądzikowe. Stosowałam niegdyś Skinoren, a także krem No-Scar (oczywiście nie w tym samym czasie), niestety nie pomogły mi.
Czy ma Pani jakieś rady ?
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 00:59   #12
Noa_
Zadomowienie
 
Avatar Noa_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z Kwiatu Bzu
Wiadomości: 1 039
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam serdecznie,

mam pytanie z innej beczki- czy kosmetyki Eucerin są testowane na zwierzętach ?

Pozdrawiam!
__________________


Noa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 10:09   #13
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Drogi Panie derm...
Borykam sie od ok 8 lat z tradzikiem grudkowo-zaskornikowym (czy jakos tak...czy grudkowo-krostnym)... cera tlusta

a wiec, ja juz nie wiem czego uzywac bylam u dermatologa jakies 3 lata temu, przepisal mi brevoxyl i differin, do tego krem nawilzajacy humektan i jakas emulsje do mycia twarzy, efektem bylo poparzenie szyi przez reakcje z jednej z masci wymienionych przez mnie jako pierwsze.
dodam, ze nie stosowalam kremow na szyje! wrocilam do niej to mi przepisala, jakis antybiotyk w masci na to i tabletki wiecej do niej nie poszlam bo tylko zdarla kupe kasy ze mnie a efektow zadnych, tylko gorzej zaczelam na wlasna reke szukac kosmetykow, siegam zazwyczaj tych aptecznych, czytajac recenzje i opinie osob z podobnym problemem cery jak moj i probuje.
nie biore tabletek antykoncepcyjnych...
pryszcze czasem mi wyjda, ale to takie nie wielkie przed okresem... nie przeszkadza mi to...
tylko te "wągry", zaskorniki, biala kaszka pod skora mam to prawie na calej buzi
jedyna poprawe jaka zauwzylam to po effaclarze duo. ale to tylko jak uzywam, potem jakby mniej pomaga a jak juz przestaje stosowac wszystko wraca do dziewiczej formy jestem zalamana, juz tyle kosmetykow probowalam, od iwostinu, noscar, cethapil, effaclar, physiogelu, maseczek, kremow z kwasami, peelingow... itd itp roznosci z rozsadkiem oczywiscie zwracajac uwage na skladniki i zastosowanie dla jakiej cery itd itp... dodam, z zadko sie maluje, a jak juz to tylko mineralnymi podkladami lub pudrami...
czy jestem juz na to skazana dbam o to co jem... to az popadam przez ten problem w jakas depresje... zawsze sobie powtarzam, ze "inni maja gorzej" troche budujace

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2011-11-17 o 10:21
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 13:10   #14
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam serdecznie Wizażanki, bardzo mi miło, że będę mogła odpowiadać na Wasze pytania związane z niedoskonałościami i problemami trądzikowymi skóry. Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że pierwszym krokiem w walce z trądzikiem powinna być wizyta u dermatologa, który dokładnie obejrzy występujące zmiany trądzikowe i zaleci odpowiednie leczenie. Niestety na odległość indywidualne porady nie są możliwe, dlatego też poprzez to forum chciałabym Wam przekazać ogólne zasady postępowania w przypadku skóry z niedoskonałościami i skłonnej do zmian trądzikowych.

Na początek kilka ogólnych uwag. Leczenie trądziku wymaga przede wszystkim czasu oraz konsekwencji. Zdarza się, że efekty uzyskujemy po kilku miesiącach konsekwentnej terapii. Warto mieć to na uwadze rozpoczynając leczenie.
Na podstawie rodzaju zmian skórnych oraz ich nasilenia wyróżnia się różne postacie trądziku oraz stopnie jego nasilenia – myślę, że każda z Was po poniższym opisie przybliży swój problem.

Trądzik zaskórnikowy - nadmierna produkcja łoju i rogowacenie ujść mieszków włosowych powoduje zaczopowanie ujść mieszków włosowych i powstawanie zaskórników. Zmiany skórne są zwykle zlokalizowane w centralnej części twarzy, są drobne i mają postać zamkniętych lub otwartych zaskórników. Często ustępują samoistnie, przebieg zwykle łagodny.
Trądzik grudkowo-krostkowy na podłożu zaskórników powstają grudki i krostki. Przyczyną powstawania tych zmian zapalnych jest kolonizacja zaczopowanego mieszka włosowego przez bakterie głównie Propionibacterium acnes, które namnażają się w sposób niekontrolowany, a produkty ich metabolizmu pobudzają odpowiedź immunologiczną czyli reakcję zapalną. W zależności od intensywności zmian skórnych trądzik łagodny lub umiarkowany.
Trądzik ropowiczy lub skupiony - na skórze obecne są guzy zapalne i torbiele wypełnione ropą. Zmiany mogą wykazywać tendencje do zlewania się (trądzik skupiony). Może dochodzić do przebicia zmian na powierzchnię skóry i wycieku treści ropnej - powstają charakterystyczne dla tej postaci trądziku przetoki. W przebiegu przewlekłego procesu zapalnego dochodzi do uszkodzenia ściany mieszków włosowych powodując rozlane zapalenie w skórze właściwej.

Wiele z Was nie raz przerwało kurację nie widząc efektów lub jej nie zapoczątkowało bojąc się skutków ubocznych wymienionych lekarstw. Namawiam was do indywidualnej konsultacji z dermatologiem, to on powinien wybrać sposób leczenia a przede wszystkim ocenić, czy w danym przypadku konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków farmakologicznych. W większości przypadków walka z trądzikiem to odpowiednia pielęgnacja, a w przypadku braku jej postępów, diagnoza farmakologiczna (antybiotyki) będzie nieodzowna, a czasem nawet zmiana diety.

Wśród najczęściej stosowanych leków przeciwtrądzikowych należy wymienić antybiotyki, retinoidy, nadtlenek benzoilu i kwas azelainowy. Antybiotyki działają przede wszystkim przeciwbakteryjnie, a także przeciwzapalnie, podobnie działa nadtlenek benzoilu. Retinoidy działają przeciwzaskórnikowo (keratolitycznie), a także przeciwłojotokowo. Zarówno retinoidy jak i nadtlenek benzoilu często powodują nadmierne wysuszenie czy podrażnienie skóry w trakcie leczenia. Brak właściwej pielęgnacji wspomagającej leczenie tymi substancjami często powoduje, że pacjenci źle tolerują leczenie i rezygnują z terapii.

Izotretynoina (np. Axotret) to lek z grupy retinoidów, jest pochodną kwasu witaminy A. Ma silne działanie przeciwtrądzikowe, nie jest jednak wolna od działań ubocznych. Do najczęstszych należy przesuszenie skóry i błon śluzowych oraz zwiększona wrażliwość skóry na słońce. Są to objawy uboczne, które łatwo można wyeliminować stosując odpowiednią pielęgnację wspomagającą leczenie. Odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej szczególnie ważna jest przy leczeniu farmakologicznym. Działania uboczne leków w postaci podrażnienia i przesuszenia skóry mogą być uciążliwe, a włączenie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które działają nawilżająco i kojąco umożliwiają kontynuację leczenie. Co ważne, dermokosmetyki wspomagają działanie przeciwtrądzikowe działania leków. Ponadto w trakcie stosowania doustnej izotretynoiny konieczne jest też regularne wykonywanie pewnych badań: w tym prób wątrobowych i lipidogramu – gdyż lek ten może powodować zaburzenia funkcji wątroby i gospodarki lipidowej. Izotretynoina to niezwykle skuteczny lek przeciwtrądzikowy o silnym działaniu. Może być bezpiecznie stosowany pod warunkiem ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem i regularnego wykonywania badań kontrolnych.

Na koniec pamiętajcie, że leczenie trądziku należy zacząć od wizyty u zaufanego dermatologa!

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Noa_ Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

mam pytanie z innej beczki- czy kosmetyki Eucerin są testowane na zwierzętach ?

Pozdrawiam!
Kosmetyki Eucerin są testowane TYLKO na ludziach.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 13:51   #15
Laalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Dzień dobry,
Cała moja rodzina przechodziła przez trądzik, więc i mnie nie ominęło. Mam 21 lat i najgorsze już za mną(czasami wyskoczą pojedyncze krosty), a walczyłam latami(chyba początki były, gdy miałam 13 lat). Mam jednak dwa pytania:
1) Jak i czym powinnam pielęgnować cerę właśnie w takim momencie, gdy trądzik zanikł?Boję się, że gdy tylko odstawię kosmetyki antytrądzikowe stan cery się pogorszy, ale często ich zbyt długie stosowanie ją przesusza.
2) Na szczęście mimo opornego trądziku nie zostały mi żadne blizny, co nie znaczy, że wcale nie widać, ile moja cera przeszła. Zawsze, nawet po najmniejszym pryszczyku zostaje mi czerwony ślad i zajmuje to bardzo dużo czasu nim zniknie. Mimo że skóra jest gładka, to przez te ślady, bez makijażu, wygląda o wiele gorzej. Jak z tym walczyć?
Laalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:08   #16
ab1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 26
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Ekspert Eucerin Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Wizażanki, bardzo mi miło, że będę mogła odpowiadać na Wasze pytania związane z niedoskonałościami i problemami trądzikowymi skóry. Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że pierwszym krokiem w walce z trądzikiem powinna być wizyta u dermatologa, który dokładnie obejrzy występujące zmiany trądzikowe i zaleci odpowiednie leczenie. Niestety na odległość indywidualne porady nie są możliwe, dlatego też poprzez to forum chciałabym Wam przekazać ogólne zasady postępowania w przypadku skóry z niedoskonałościami i skłonnej do zmian trądzikowych.

Na początek kilka ogólnych uwag. Leczenie trądziku wymaga przede wszystkim czasu oraz konsekwencji. Zdarza się, że efekty uzyskujemy po kilku miesiącach konsekwentnej terapii. Warto mieć to na uwadze rozpoczynając leczenie.
Na podstawie rodzaju zmian skórnych oraz ich nasilenia wyróżnia się różne postacie trądziku oraz stopnie jego nasilenia – myślę, że każda z Was po poniższym opisie przybliży swój problem.

Trądzik zaskórnikowy - nadmierna produkcja łoju i rogowacenie ujść mieszków włosowych powoduje zaczopowanie ujść mieszków włosowych i powstawanie zaskórników. Zmiany skórne są zwykle zlokalizowane w centralnej części twarzy, są drobne i mają postać zamkniętych lub otwartych zaskórników. Często ustępują samoistnie, przebieg zwykle łagodny.
Trądzik grudkowo-krostkowy na podłożu zaskórników powstają grudki i krostki. Przyczyną powstawania tych zmian zapalnych jest kolonizacja zaczopowanego mieszka włosowego przez bakterie głównie Propionibacterium acnes, które namnażają się w sposób niekontrolowany, a produkty ich metabolizmu pobudzają odpowiedź immunologiczną czyli reakcję zapalną. W zależności od intensywności zmian skórnych trądzik łagodny lub umiarkowany.
Trądzik ropowiczy lub skupiony - na skórze obecne są guzy zapalne i torbiele wypełnione ropą. Zmiany mogą wykazywać tendencje do zlewania się (trądzik skupiony). Może dochodzić do przebicia zmian na powierzchnię skóry i wycieku treści ropnej - powstają charakterystyczne dla tej postaci trądziku przetoki. W przebiegu przewlekłego procesu zapalnego dochodzi do uszkodzenia ściany mieszków włosowych powodując rozlane zapalenie w skórze właściwej.

Wiele z Was nie raz przerwało kurację nie widząc efektów lub jej nie zapoczątkowało bojąc się skutków ubocznych wymienionych lekarstw. Namawiam was do indywidualnej konsultacji z dermatologiem, to on powinien wybrać sposób leczenia a przede wszystkim ocenić, czy w danym przypadku konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków farmakologicznych. W większości przypadków walka z trądzikiem to odpowiednia pielęgnacja, a w przypadku braku jej postępów, diagnoza farmakologiczna (antybiotyki) będzie nieodzowna, a czasem nawet zmiana diety.

Wśród najczęściej stosowanych leków przeciwtrądzikowych należy wymienić antybiotyki, retinoidy, nadtlenek benzoilu i kwas azelainowy. Antybiotyki działają przede wszystkim przeciwbakteryjnie, a także przeciwzapalnie, podobnie działa nadtlenek benzoilu. Retinoidy działają przeciwzaskórnikowo (keratolitycznie), a także przeciwłojotokowo. Zarówno retinoidy jak i nadtlenek benzoilu często powodują nadmierne wysuszenie czy podrażnienie skóry w trakcie leczenia. Brak właściwej pielęgnacji wspomagającej leczenie tymi substancjami często powoduje, że pacjenci źle tolerują leczenie i rezygnują z terapii.

Izotretynoina (np. Axotret) to lek z grupy retinoidów, jest pochodną kwasu witaminy A. Ma silne działanie przeciwtrądzikowe, nie jest jednak wolna od działań ubocznych. Do najczęstszych należy przesuszenie skóry i błon śluzowych oraz zwiększona wrażliwość skóry na słońce. Są to objawy uboczne, które łatwo można wyeliminować stosując odpowiednią pielęgnację wspomagającą leczenie. Odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej szczególnie ważna jest przy leczeniu farmakologicznym. Działania uboczne leków w postaci podrażnienia i przesuszenia skóry mogą być uciążliwe, a włączenie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, które działają nawilżająco i kojąco umożliwiają kontynuację leczenie. Co ważne, dermokosmetyki wspomagają działanie przeciwtrądzikowe działania leków. Ponadto w trakcie stosowania doustnej izotretynoiny konieczne jest też regularne wykonywanie pewnych badań: w tym prób wątrobowych i lipidogramu – gdyż lek ten może powodować zaburzenia funkcji wątroby i gospodarki lipidowej. Izotretynoina to niezwykle skuteczny lek przeciwtrądzikowy o silnym działaniu. Może być bezpiecznie stosowany pod warunkiem ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem i regularnego wykonywania badań kontrolnych.

Na koniec pamiętajcie, że leczenie trądziku należy zacząć od wizyty u zaufanego dermatologa!

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------



Kosmetyki Eucerin są testowane TYLKO na ludziach.
Właśnie o izotretynoinę mi chodziło. Konsultowałam mój problem z kilkoma dermatologami i każdy mówił, że jest to trudny problem przepisując różnego rodzaju leki (Acnemycin, Zineryt, Clindacne, antybiotyk doustny, itp.) i przedstawiając właśnie izotretynoinę.
Biorąc pod uwagę korzyści płynące z jej stosowania wydaje się być świetnym lekiem, jednak grudy, które pojawiają się na mojej twarzy wiązą się bardziej z estetyką i moim ogólnym samopoczuciem, a nie z poważnym zagrożeniem dla mojego zdrowia - a z tym może być związane przyjmowanie tego środka... uznałam więc, że nie chciałabym, aby przy okazji stosowania leku coś złego stało się z moim zdrowiem.
Konsultacje lekarskie i comiesięczne badania kontrolne mogą zapewnić bezpieczeństwo, jednak mimo to leczenie bardzo ingeruje w organizm. Działanie leku wykryto przypadkowo podczas testowania go jako lek na raka tarczycy, domyślam się więc, że może mieć silne działanie.

Dlatego też napisałam na tym forum szukając możliwych innych rozwiązań, dermokosmetyków, kosmetyków naturalnych, sprawdzonych sposobów pielęgnacji.... nie przeszkadza mi czas, mogę walczyć z tym dłużej, ale wolałabym jednak mniejszą ingerencję...
ab1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:28   #17
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam serdecznie, chciałam spytać jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozbycie się blizn i przebarwień potrądzikowych? W grudniu chcę się wybrać na laser frakcyjny ale może jest jakaś lepsza metoda która szybciej przyniesie oczekiwane rezultaty? Obecnie przyjmuje tetralysal, mam 23 lata a trądzik się do mnie przyczepił mam tego dość
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Lavia15 Pokaż wiadomość
Witam od paru dni stosuję krem DIFFERIN. Dermatolog przepisała mi go wraz z silnym antybiotykiem Tetrysalem
mam taki sam "zestaw" do tego przez pierwsze 5 dni Bedicort G i widzę już poprawę, aj my to się mamy....
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2011-11-17 o 14:26
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 15:57   #18
Maargaret
Przyczajenie
 
Avatar Maargaret
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 6
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam.
Mam 16 lat i od jakiegoś roku mam problemy z cerą. Wiem, że jestem młoda i to wszystko jest winą dorastania ale juz strasznie denerwuje mnie to, że codziennie wyskakuja mi jakieś nowe krostki a dużo dziewczyn np. u mnie w szkole nie ma tego problemu dlatego też chce sie go pozbyć. Ogólnie od urodzenia jestem alergiczką i od długiego czasu smaruje skóre roznymi specyfikami, doszło juz nawet do maści sterydowych. Na krostki kupiłam na początku maść cynkową, nakładałam punktowo na wypryski na noc i tak przez 2-3-4dni co wieczór i w sumie nie widziałam poprawy, może tylko było mniej czerwone. Potem kupiłam maść benzacne, po tej też nie widzę jakichś popraw, jakieś 5 dni temu kupiłam maść tribiotic, smarowałam chyba 3 razy wieczorem, i po tym rowniez nie widze żadnych zmian. Już nie wiem co mam robić, czy moja skóra jest juz uodporniona na jakies masci, antybiotyki itp ? i juz nie bedą na mnie dzialac zadne masci ? Tak samo mam problem z doborem fluidu, podkładu. Miesiecznie wydają moi rodzice na masci, kremy i wszystko do pielegnacji mojej skory jakies 400zl dlatego nie mam kasy na fluidy po 100zl, kupowalam zazwyczaj te z niskiej półki po jakies 10zł, teraz kupiłam krem SYNERGEN.. w sumie po wszystkich fluidach po 2-3godzinach w szkole jak pójde do łazienki to mam na policzkach pozostalosci po fluidzie a z reszty fluidu na twarzy nie zostało nic. Nie mam czasu na powtórne nakładanie podkładu w szkole i po prostu wstydze sie pokazywać twarz z takimi niedoskonałościami, to strasznie krępujące jak wszyscy mają piekne cery a ty jako jedna z nielicznych masz takie niedoskonalości.. prosze o jakąś pomoc, doradzenie mi co ja mam robić.. moze jakies domowe sposoby, bo parówki i gotowanie krochmalu i nakladanie na twarz juz malo mi daje... a ja trace nadzieje
Maargaret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 09:37   #19
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Laalka Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
Cała moja rodzina przechodziła przez trądzik, więc i mnie nie ominęło. Mam 21 lat i najgorsze już za mną(czasami wyskoczą pojedyncze krosty), a walczyłam latami(chyba początki były, gdy miałam 13 lat). Mam jednak dwa pytania:
1) Jak i czym powinnam pielęgnować cerę właśnie w takim momencie, gdy trądzik zanikł?Boję się, że gdy tylko odstawię kosmetyki antytrądzikowe stan cery się pogorszy, ale często ich zbyt długie stosowanie ją przesusza.
2) Na szczęście mimo opornego trądziku nie zostały mi żadne blizny, co nie znaczy, że wcale nie widać, ile moja cera przeszła. Zawsze, nawet po najmniejszym pryszczyku zostaje mi czerwony ślad i zajmuje to bardzo dużo czasu nim zniknie. Mimo że skóra jest gładka, to przez te ślady, bez makijażu, wygląda o wiele gorzej. Jak z tym walczyć?
Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, chciałam spytać jaki jest najskuteczniejszy sposób na pozbycie się blizn i przebarwień potrądzikowych? W grudniu chcę się wybrać na laser frakcyjny ale może jest jakaś lepsza metoda która szybciej przyniesie oczekiwane rezultaty? Obecnie przyjmuje tetralysal, mam 23 lata a trądzik się do mnie przyczepił mam tego dość.
W przypadku cery trądzikowej najważniejszą rolę odgrywa prawidłowa pielęgnacja o której wspominałam w pierwszym poście. Najważniejsze jest aby unikała Pani stosowania kosmetyków , które powodują czopowanie ujść mieszków włosowych. Co prowadzi do powstawania zaskórników. Proszę unikać kosmetyków zawierających lanolinę, wazelinę, oleje roślinne. Odpowiednim wyborem będą kosmetyki niekomadogenne, nie czopujące porów, nie indukujące łojotoku.

W walce z trądzikiem bardzo dobrze sprawdzają się dermokosmetyki. Są podstawą terapii w trądziku mniej nasilonym (stopnia I). Stanowią bardzo ważne uzupełnienie leczenia zewnętrznego i ogólnego prowadzonego przez dermatologa (stopień II I III). Warto wybrać takie, które działają na wszystkie 4 przyczyny powstawania zmian trądzikowych: zmniejszają produkcję sebum, ograniczają powstawanie zaskórników, działają przeciwbakteryjnie i łagodzą stan zapalny.

Zaczerwienienie skóry jest najczęściej sygnałem stanu zapalnego skóry. W tym przypadku należy stosować kosmetyki pielęgnacyjne zawierające aktywne składniki przeciwzapalne, takie jak licochalcone (np. krem neutralizujący zaczerwienienia skóry Eucerin, matujący krem nawilżający Eucerin). Można również poprosić dermatologa aby przepisał inny lek.

Idealne dermokosmetyki do skóry trądzikowej gwarantują łagodne oczyszczanie skóry za pomocą produktów nie indukujących łojotoku, nie zawierających składników komedogennych i nie powodujących interakcji z lekami ogólnymi i zewnętrznymi. Poprawiają stan skóry wysuszonej i podrażnionej przez stosowane leki oraz maskują (korygują) istniejące niedoskonałości skóry (wykwity, przebarwienia, blizenki).

W łagodnych postaciach trądziku, a także u osób z tłustą skórą na dzień warto stosować preparaty matujące o działaniu przeciwłojotokowym i przeciwbakteryjnym. Działają one na skórę oczyszczająco, wchłaniają łój i optycznie matują cerę. Idealnie nadają się jako trwały podkład pod makijaż.

Linia Eucerin DermoPURIFYER stanowi idealną pielęgnację skóry tłustej, trądzikowej lub skłonnej do trądziku. Polecane produkty Eucerin DermoPURIFYER w łagodnych postaciach trądziku: Żel oczyszczający, Tonik, Peeling, Matujący krem nawilżający, Aktywny krem na noc.

Czasami właśnie od stosowania pielęgnacji wspomagającej z użyciem dermokosmetyków zależy powodzenie leczenia trądziku. Działania uboczne leków w postaci przesuszenia i podrażnienia skóry mogą być bardzo uciążliwe, a włączenie preparatów pielęgnacyjnych o działaniu nawilżającym i kojącym umożliwia kontynuację leczenia. Jednocześnie dermokosmetyki wspomagają przeciwtrądzikowe działanie leków.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 13:58   #20
Zosiaaa96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

ja używam Roll-on z Garnier i mi to pomaga Tobie zapewne też pomoże
Pozdrawiam
[euc1]929198[/euc1]

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Ja używam Roll-on z Garnier i mi to pomaga.;> Tobie zapewne tez pomoże
Pozdrawiam ;>

[euc1]929198[/euc1]
Zosiaaa96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:11   #21
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Roll-on Garnier jest beznadziejny.
Nigdy więcej firmy Garnier .
Wysusza, zaczerwienia, a nie skutkuje. Tak działa na moją cerę.
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:47   #22
MarChwik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam bardzo serdecznie, niewątpliwie mam problem ze skórą, wypróbowałam już mnóstwo różnych specyfików i wydałam pieniądze w błoto. Problemem jest fakt, iż wszystkie kosmetyki typowo na trądzik powodują przesuszenie mojej nadwrażliwej skóry, ale to nie wszystko, bo większość mnie po prostu uczula. Moja skóra nie zawsze wygląda źle, czasem już myśle, że będzie ze mną współpracować i jak zwylke BUM! Gdy ide do dermatologa, tak na dobrą sprawe do wszystkiego dochdzimy na zasadzie prób i błędów, pyta co już mi przepisywał, karze wypróbować co innego, ale jak zwylkoe jest źle.. rozumiem, że skoro pani współpracuje z firmą Eucerin, będzie mnie pani na mawiała na kosmetyki tej firmy, ale je też już wypróbowałam.. może, no nie wiem.. jakieś naturalne, domowe sposoby? Te chemiczne.. nie pomagaja..

Pozdrawiam!
MarChwik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:59   #23
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

MarChwik przepraszam ze wtrącę, ale miałaś robiony wymaz z antybiogramem? Strasznie mnie dziwi, że lekarze nie zalecają tego a wypisują leki (czasem silne) na oko.... ;/
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 19:15   #24
xcarlax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Ja mam problem z wągrami. Jest to bardzo uporczywe. Mimo,że dbam o cerę regularnie, stosuje wiele specyfików, to ten problem nie potrafi stać się ex-problem. Jakie konkretne kosmetyki polecicie? A może macie za sobą jakieś ciekawe zabiegi? Z góry dziękuję za odp.!

KLIK
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg matuj.jpg (9,1 KB, 68 załadowań)
xcarlax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 22:16   #25
beata18ns
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

ja chcialabym sie dowiedzieć, jak najlepiej pozbyc sie zaskornikow. nie mam pryszczy jako takich, borykam sie z zaskornikami. nie jest ich jakos straasznie duzo, jednak przeszkadzaja mi bardzo. dodam ze regularnie stosuje peelingi, maseczki oczyszczajace. uzywam aptecznego podkladu firmy pharmaceris, ktory podobno ma nie zapychac. na noc smaruje sie kremem la roche posay effeclar duo, oczyszczam zelem tej samej firmy.

Czy krem Eucerin na noc, bylby w stanie mi pomoc?
Czy zaskorniki trzeba wycisnac zeby sie ich pozbyc czy istnieje mozliwosc ze sie same zluszcza przy stosowaniu krem/peelingu lub znikna ?
beata18ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 10:22   #26
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez Maargaret Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 16 lat i od jakiegoś roku mam problemy z cerą. Wiem, że jestem młoda i to wszystko jest winą dorastania ale juz strasznie denerwuje mnie to, że codziennie wyskakuja mi jakieś nowe krostki a dużo dziewczyn np. u mnie w szkole nie ma tego problemu dlatego też chce sie go pozbyć. Ogólnie od urodzenia jestem alergiczką i od długiego czasu smaruje skóre roznymi specyfikami, doszło juz nawet do maści sterydowych. Na krostki kupiłam na początku maść cynkową, nakładałam punktowo na wypryski na noc i tak przez 2-3-4dni co wieczór i w sumie nie widziałam poprawy, może tylko było mniej czerwone. Potem kupiłam maść benzacne, po tej też nie widzę jakichś popraw, jakieś 5 dni temu kupiłam maść tribiotic, smarowałam chyba 3 razy wieczorem, i po tym rowniez nie widze żadnych zmian. Już nie wiem co mam robić, czy moja skóra jest juz uodporniona na jakies masci, antybiotyki itp ? i juz nie bedą na mnie dzialac zadne masci ? Tak samo mam problem z doborem fluidu, podkładu. Miesiecznie wydają moi rodzice na masci, kremy i wszystko do pielegnacji mojej skory jakies 400zl dlatego nie mam kasy na fluidy po 100zl, kupowalam zazwyczaj te z niskiej półki po jakies 10zł, teraz kupiłam krem SYNERGEN.. w sumie po wszystkich fluidach po 2-3godzinach w szkole jak pójde do łazienki to mam na policzkach pozostalosci po fluidzie a z reszty fluidu na twarzy nie zostało nic. Nie mam czasu na powtórne nakładanie podkładu w szkole i po prostu wstydze sie pokazywać twarz z takimi niedoskonałościami, to strasznie krępujące jak wszyscy mają piekne cery a ty jako jedna z nielicznych masz takie niedoskonalości.. prosze o jakąś pomoc, doradzenie mi co ja mam robić.. moze jakies domowe sposoby, bo parówki i gotowanie krochmalu i nakladanie na twarz juz malo mi daje... a ja trace nadzieje
W okresie dojrzewania kluczową rolę w rozwoju trądziku pełnią hormony androgenowe, które są bardziej aktywne. Na powierzchni gruczołów łojowych znajdują się receptory androgenów, pod ich wpływem dochodzi do zwiększonego wytwarzania łoju oraz przerostu gruczołów łojowych. Powstają zaskórniki i grudki czyli tzw. pryszcze.

Bez względu na rodzaj trądziku najlepiej zaczynać od profilaktyki czyli codzienne, dokładne oczyszczanie skóry odpowiednimi dermokosmetykami, na co chcę zwrócić szczególną uwagę. Unikaj wszystkich kosmetyków zatykających pory, które powodują czopowanie i nadmierną produkcję sebum. Najlepiej wybrać te, które działają na wszystkie cztery przyczyny powstawania trądziku: zmniejszenie produkcji sebum, ograniczenie powstawania zaskórników, działają przeciwbakteryjnie i łagodzą stan zapalny skóry. Tak działają kosmetyki z linii Eucerin DermoPURIFYER.

W przypadku trądziku pospolitego zwykle wystarcza leczenie miejscowe, dotyczy to zwłaszcza trądziku zaskórnikowego. W niektórych przypadkach można zastosować na początek samoleczenie przy pomocy leków dostępnych bez recepty. Jednak zawsze namawiam na konsultacje z dermatologiem w przypadku jakichkolwiek niedoskonałości skórnych. Szczególnie jeśli leczenie miejscowe nie daje oczekiwanych efektów. Lekarz obejrzy skórę, oceni stan i zaproponuje kierunek leczenie.

Proszę pamiętać, że na intensywność zmian trądzikowych istotny wpływ ma dieta. Wg najnowszych badań na nasilenie trądziku wpływa spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemincznym są to min. białe pieczywo, chipsy, ciasta, piwo. Powodują one gwałtowny wzrost poziomu cukru w organizmie, a wysoki poziom insuliny i zwiększona produkcja hormonów sterydowych wpływa na zwiększenie łojotoku. Dlatego warto unikać wysokoprzetworzonych produktów, nadmiaru mleka krowiego. Ponadto spożywanie produktów wysokoprzetworzonych wiąże się z wytwarzaniem związków toksycznych, które mogą być wydalane z łojem. Jeśli zauważyłaś nasilenie zmian trądzikowych po jakimś produkcie powinnaś go unikać.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 10:25   #27
Ekspert Eucerin
Przyczajenie
 
Avatar Ekspert Eucerin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Cytat:
Napisane przez ab1234 Pokaż wiadomość
Właśnie o izotretynoinę mi chodziło. Konsultowałam mój problem z kilkoma dermatologami i każdy mówił, że jest to trudny problem przepisując różnego rodzaju leki (Acnemycin, Zineryt, Clindacne, antybiotyk doustny, itp.) i przedstawiając właśnie izotretynoinę.
Biorąc pod uwagę korzyści płynące z jej stosowania wydaje się być świetnym lekiem, jednak grudy, które pojawiają się na mojej twarzy wiązą się bardziej z estetyką i moim ogólnym samopoczuciem, a nie z poważnym zagrożeniem dla mojego zdrowia - a z tym może być związane przyjmowanie tego środka... uznałam więc, że nie chciałabym, aby przy okazji stosowania leku coś złego stało się z moim zdrowiem.
Konsultacje lekarskie i comiesięczne badania kontrolne mogą zapewnić bezpieczeństwo, jednak mimo to leczenie bardzo ingeruje w organizm. Działanie leku wykryto przypadkowo podczas testowania go jako lek na raka tarczycy, domyślam się więc, że może mieć silne działanie.

Dlatego też napisałam na tym forum szukając możliwych innych rozwiązań, dermokosmetyków, kosmetyków naturalnych, sprawdzonych sposobów pielęgnacji.... nie przeszkadza mi czas, mogę walczyć z tym dłużej, ale wolałabym jednak mniejszą ingerencję...
Stosowane w leczeniu klinicznym retinoidy różnią się zakresem skuteczności a także toksycznością. Izotretynoina jest stosowana u osób z silnym łojotokiem, często po poprzedzającej kuracji antybiotykowej (tak jak i w Pani przypadku). W przypadku gdy leczenie izotretynoiną nie daje pozytywnego efektu lekarz może przepisać podawanie sulfonów, które działają bakteriostatycznie i przeciwzapalnie.

Jednak w leczeniu cery trądzikowej niezbędna jest cierpliwość i konsekwencja. Czasem pierwsze efekty są widoczne po kilku miesiącach. Dlatego tak ważne jest aby terapię zaleconą przez dermatologa dokończyć, a ewentualne problemy (podrażnienia skóry, nasilone objawy) konsultować z lekarzem.

Ponadto retinoidy nie leczą bezpośrednio przyczyn trądziku. Blokują powstawanie zaskórników, co daje efekt leczenia. Za przyczynę trądziku uważa się nasilony łojotok lub zmieniony skład sebum. Dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyn łojotoku. Mogą być to również zmiany hormonalne, genetyka, zła dieta, przebyte choroby a także styl życia. Jednak jest to sprawa indywidualna. Gdy zmiany trądzikowe utrzymują się latami, warto zasięgnąć konsultacji nie tylko u dermatologa ale i innych specjalistów np. endokrynologa.

Oprócz farmakologicznych metod leczenia trądziku stosuje się czasem metody alternatywne wspomagające leczenie, eliminację cyst i przebarwień np. fototerapia, krioterapia. Jednak najprościej wspomóc leczenie trądziku poprzez odpowiednią dietę, dostarczającą nienasycone kwasy tłuszczowe szczególnie z grupy Omega 3, kwas linolowy, skwalen oraz eliminację produktów o wysokim indeksie glikemicznym.
Ekspert Eucerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 18:08   #28
Kari na
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 30
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Bardzo proszę o poradę:Jak skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych ?
Kari na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 14:41   #29
Shadii
Wtajemniczenie
 
Avatar Shadii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 578
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

Witam!
Cytat:
Napisane przez Kari na Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę:Jak skutecznie pozbyć się blizn potrądzikowych ?
Przyłączam się do pytania, ponadto dodaję własne :
czy peelingi szkodzą skórze? Wypróbowałam ich mnóstwo, zarówno mechanicznych, jak i enzymatycznych, nigdy nie stosuję peelingu mechanicznego, kiedy mam pryszcze, żeby nie roznieść bakterii po całej twarzy, a mimo to po każdym z peelingów skóra wygląda ładnie przez jeden dzień, potem następuje wysyp nowych pryszczy. Dlaczego tak się dzieje? Może nie powinnam robić peelingu? Bez niego czuję, że skóra nie jest oczyszczona, ale po zastosowaniu atakują mnie nowe pryszcze... Dodam jeszcze, że nie robię go często, raz w tygodniu, czasem wyjątkowo maksymalnie dwa razy. Staram się też skóry nie trzeć za mocno, żeby jej nie podrażnić. I jeszcze jedno pytanie - wiem, że większość osób myje twarz rano i wieczorem (chodzi mi o zastosowanie jakiegoś żelu do mycia, nie o samą wodę), czy jest to potrzebne? Ja wieczorem myję twarz żelem, rano natomiast tylko płuczę wodą, żeby zmyć pozostałości preparatów punktowych, których używam, potem krem i tyle. Powinnam zacząć używać żelu również rano?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
__________________
!



Shadii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 14:48   #30
titol
Przyczajenie
 
Avatar titol
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 23
Dot.: Cera trądzikowa - porady eksperta!

no dobrze w okresie dojrzewania, a ja mam juz prawie 25 lat! i od liceum aż do dziś mam ten problem wprawdzie mniejszy ale czesto wyskakują mi okropnie bolesne wręcz bulwy, nawet na policzkach, choć podobno mam cerę mieszaną...
kiedyś leczyłam się różnymi antybiotykami, potem Diane, czyli hormonami, a ostatnio tetralysalem i epiduożel i nadal to samo...
__________________
"Praktyka czyni mistrza"
titol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-15 20:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:59.