studia prawnicze - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-15, 19:18   #1
AnnHolland
Gość
 
Wiadomości: n/a

studia prawnicze - wątek zbiorczy


Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Im bliżej matury i egzaminów na studia, tym bardziej nachodzą mnie wątpliwości czy dobrze wybrałam i czy dam sobie radę na prawie na UJcie Czy faktycznie jest tak ciężko? Czy ludzie faktycznie tacy niesympatyczni, a wykładowcy złośliwi? Pozdrawiam Was gorąco
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 07:25   #2
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Studentki prawa pomocy! :)

Sama prawa nie studiowałam (znam jednak UJ ) ale mój kolega i owszem. Pierwsze pytanie, jakie powinnaś sobie zadać nie ma brzmieć: czy sobie poradzę? tylko: czy to mnie interesuje? czy w tym zawodzie (adwokata, sędziny, notariusza) widzę siebie w przyszłości? Jest to zawód bardzo wymagający - trzeba nie tylko mieć silny system nerwowy ale i chęć do ciągłego uczenia się, pogłębiania wiedzy. Studia same w sobie również wymagają pilności i systematyczności - nauki jest naprawdę duuużo . Trzeba nie tylko zapamiętać pewne dane ale i umieć je przetwarzać. Podstawą sukcesu jest umiejętność zdobywania informacji (ty taką umiejętność - jak widzę - posiadasz!). Co do studentów i wykładowców, kolega mój twierdzi, że są jak modelowy wicinek społeczeństwa (czyli i dobrzy i gorsi). Nie martw się - jeżeli tylko naprawdę interesuje cię lex, to poradzisz sobie! Poza tym, jak mawiała moja babcia: Wilków się bać - w las nie chodzić. Powodzenia!
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 09:16   #3
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: Studentki prawa pomocy! :)

a ja bym radziła raczej pomyśleć jeszcze bardziej długofalowo...tzn. co będziesz robić dalej po studiach...jeśli nie masz w rodzinie prawnika to sobie raczej daruj bo perspektywy po studiach bez aplikacji są cieniutkie...zwłaszcza w Krakowie, studia ciężkie ale ciekawe, tym niemniej z praktyką prawniczą niewiele mają wspólnego...
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 10:50   #4
Aggus70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 23
Re: Studentki prawa pomocy! :)

Ja wprawdzie nie na UJ-cie, a w Katowicach studiowałam. W zeszłym roku skończyłam i usilnie staram się dostać na aplikację. Studia ogólnie nie są łatwe, trzeba dużo zakuwać - ale jak dla mnie ciekawe. Co do mijania się z praktyką, to prawda - studia to prawie sama teoria, przepisy, przepisy i jeszcze raz przepisy. Wychodzą z założenia, że praktyki w zawodzie uczy aplikacja (na którą dostać się to cud, ogromna wiedza lub układy!). Niektórzy wykładowcy przemycają na zajęciach odrobinę praktyki - ale wg mnie to za mało, przecież nie każdy dostanie się lub zdecyduje na aplikację - a prawnik zawsze może znaleźć pracę w jakiejś firmie, urzędzie itp. Ogólnie radzę się zastanowić nad tym, czy odpowiada Ci konieczność ciągłego dokształcania się - przepisy ciągle się zmieniają, teraz ucząc się na aplikację wielu rzeczy muszę uczyć się całkowicie od nowa
A tak w ogóle mam egzamin za 3 dni - w poniedziałek i koszmarnie się boję. Trzymajcie za mnie kciuki! Może się uda!
Aggus70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 10:57   #5
ritka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 150
Re: Studentki prawa pomocy! :)

Powodzenia Aguś!
ritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 11:15   #6
Aggus70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 23
Re: Studentki prawa pomocy! :)

Dzięki!!
Aggus70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 11:36   #7
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: Studentki prawa pomocy! :)

Też życzę powodzenia absolwentce UŚ Oj a mnie czeka jeszcze Nowak z prawa pracy - chyba umrę - faktycznie na prawie jest bardzo dużo wkuwania czasami tylko na pamięć np. taki gih albo ppg same testy , przepisy , uzupełnianie i zakreślanie a,b,c ... zero myślenia tylko na egzamin należy wykuć na pamięć 24 ustawy ( przynajmniej w Katowicach ) i po sprawie . Niestety też tak się zdarza Mój kolega na UJ skończył studia prawnicze z wyróżnieniem i o rok wcześniej , zrobił te studia w 4 lata - zdolny jest to prawda i jak widać też się da na UJ przeżyć . Nie jest źle - prawo wcale nie jest tak trudne jak się wydaje . Jeżeli ktoś się pilnie uczy i traktuje studia poważnie to nie będzie miał problemów .
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-16, 12:46   #8
milgryf
Zadomowienie
 
Avatar milgryf
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 1 430
Re: Studentki prawa pomocy! :)

Ciągłe dokształcanie nie dotyczy tylko prawa, moim zdaniem w innych zawodach też co chwilę się coś zmienia i trzeba być na bieżąco ( jestem księgową).Moja dobra koleżanka skończyła z wyróżnieniem prawo w Toruniu. Na aplikację się nie dostała. Pracowała w kilku miejscach ale albo słyszała że po prawie to ona nic nie umie,/brak doświadczenia/ albo że ma za wysokie kwalifikacje i nie rokuje trwałego związania się z firmą.W tej chwili jest sekretarką i twierdzi że drugi raz na prawo by nie poszła.W przyszłości planuje iść na studia podyplomowe. Więc się dobrze zastanów. A może w najbliższym czasie coś się zmieni w tych zawodach na + ... ?
Pozdr.
milgryf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 14:15   #9
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Re: Studentki prawa pomocy! :)

To fakt,że na prawie jest sporo zakuwania-wydaje mi się,że czasami zupełnie nieprzydatnych rzeczy!Ale tak jest chyba na każdym kierunku!Przede wszystkim trzeba się zastanowić,czy naprawdę chce się być prawnikiem i czy to jest interesujące.U mnie na roku niektórzy ludzie dochodzą do wniosku,że prawo to nie jest to co chcą robić(nuda, nuda i w dodatku małe szanse na aplikację).Myślę,że z nauką nie ma większych problemów.Fakt,że dużo tego jest strasznie i trzeba po prostu przysiąść.Wykładowcy jak wykładowcy,jedni lepsi, a drudzy gorsi.O niektórych krążą legendy, w które radzę nie wierzyć, bo tylko niepotrzebnie stresują : Ja nie chciałam iść na prawo na UJ akurat i nie wiem dokładnie jak tam jest.Na pewno poziom wysoki, w końcu ich wydział prawa jest pierwszy w Polsce, słyszałam czasami opinie że ludzie drętwi i snobistyczni haha ale wydaje mi się że taka garstka znajdzie się na każdej uczelni i że to przesadzona opinia!! powodzenia na egzaminach!!
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 15:26   #10
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: Studentki prawa pomocy! :)

Witaj Ann,
skonczylam prawo na UW, 4 lata temu. Studia, jak studia, powtorze za moimi przedmówczyniami - mnóstwo zakuwania, pamieciówka, logiczne kojarzenie faktów, potrzeba ogromnej cierpliwości i kombinatorstwa we krwi (ale w tym dobrym znaczeniu) - faktem jest, że niestety to już nie te czasy, kiedy bez aplikacji łatwo było o pracę dla prawnika. Mieszkam w Warszawie, gdzie rynek pracy jest podobno super, a i tak powiem Ci, ze pracy dla prawników, nawet z doświadczeniem w zawodzie, ale bez aplikacji - jak na lekarstwo. Aplikację zrobić, a raczej dostać się na nią to cud i nie mówię tak, dlatego że sama jej nie zrobiłam jeszcze. Raz zdawałam i tak bardzo się zraziłam metodami naboru, że do dziś nie próbowałam ponownie. Ale wszystko przede mną. Pracę mam ciekawą, ale jeśli chciałabym zmienić to nie ma na co! Zastanów się więc, może jakiś mniej "popytny" zawód, w którym będziesz miała większe szanse na dobrą pracę.
Pozdrawiam,
Edii
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-19, 19:53   #11
AnnHolland
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Studentki prawa pomocy! :)

Witam Od razu przepraszam za poślizg w odpowiedzi, ale niestety mój Internet się ostatnio rozbrykał i dopiero wizyta admina zdołała go opanować :P

Ślicznie Wam dziękuję za wszelkie informacje Zawód prawnika bardzo mnie fascynuje i zdecydowanie podoba mi się wykonywana przez niego praca. Prawników w rodzinie niestety nie mam, więc idę praktycznie 'w ciemno'. Mam ponadto głęboką nadzieję, że może z czasem zasady przyznawania aplikacji zostaną zmienione - ostatnio coraz częściej słychać oburzone głosy społeczeństwa w tej sprawie, więc może się coś ruszy Jednak gdyby obecna sytuacja miała się utrzymać to mam nadzieję, że znajomość prawa, umiejętność posługiwania się nim, biegłość, mogą być pomocne w pracy biurowej. Słyszałam, że dość często ludzie po prawie a bez aplikacji zajmują się przygotowywaniem umów w firmach, tworzeniem kontraktów, a czasem pełnią funkcję rzecznika danej firmy. Zawsze jest to jakaś alternatywa
Aktualnie jestem w klasie humanistycznej (same języki + 5h historii tygodniowo), więc w zasadzie mój wybór ewentualnych kierunków studiów jest dość ograniczony. Myślałam o psychologii, ale ta w Krakowie jest niesamowicie oblegana (27 osób na miejsce) i raczej nie miałabym pewności, czy się na nią dostanę. Teoretycznie mogłabym studiować na Akademii Pedagogicznej, ale zupełnie się nie widzę w roli nauczyciela. Pozostają jeszcze politologia i stosunki międzynarodowe, ale z kimkolwiek rozmawiam wszyscy mi je odradzają mówiąc, że dopiero po tych kierunkach jest ciężko o pracę. Myślałam o filologii angielskiej, ale praktycznie od 1 klasy podstawówki uczę się angielskiego prywatnie, więc prócz pogłębienia znajomości języka (którego naukę i tak mam zamiar kontynuować), żadnych nowych umiejętności praktycznych bym nie wyniosła. Same widzicie, że tkwię w kropce i zupełnie nie wiem gdzie się ruszyć
Mam nadzieję, że to prawo okaże się dobrym pomysłem... Póki co chodzę zdenerwowana, wciąż pijam herbatke z melisy i nie mogę sobie znaleźć miejsca. Klasa maturalna jest straszna :P
Pozdrawiam Was gorąco i jeszcze raz serdecznie dziękuję
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 15:10   #12
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Smile studia -prawo

Hej!
Chciałabym aby wypowiedziały się osoby które studjują studiowały albo wiedzą



coś na temat studiów na wydziale prawa.Bardzo bym prosiała abyście napisały jak mniej więcej wyglą

da egzamin wstępny itd. z góry dziękuje za wszelkie wypowiedzi
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 19:54   #13
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: studia -prawo

Ja jestem na 5 roku prawa na UJ. Musisz napisac która uczelnia dokładnie cię interesuje, bo egzaminy i wymagania sa różnei co dokłądnie chciałabys wiedzieć na temat studiów.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 20:59   #14
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: studia -prawo

O TO SWIETNIE ZE JESTES NA V
ja zamierzam rozpoczac 2 kierunek wlasnie prawo
i sie zastanawiam czy podolam
dodam ze jestem na 3 administracji
jak myslisz czy przy silnej determinacji uda mi sie zrobic w 1 rok
3 rok administracji 1 i 2 rok prawa?
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 21:16   #15
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: studia -prawo

wiem że w którymś mieście (Wawa lyb Gdańsk) jako egzamin jest taki test na logike, był podany w którymś cogito. ja mam jeszcze troszke czasu ale też myśle o prawie .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 21:21   #16
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: studia -prawo

Cytat:
Napisane przez kiniusia
O TO SWIETNIE ZE JESTES NA V
ja zamierzam rozpoczac 2 kierunek wlasnie prawo
i sie zastanawiam czy podolam
dodam ze jestem na 3 administracji
jak myslisz czy przy silnej determinacji uda mi sie zrobic w 1 rok
3 rok administracji 1 i 2 rok prawa?

Kiniusia, a gdzie jestes na administracji??
Ja skączyłam 3 letnią adm i teraz dostałam się na UAM
na uzupełniające. Może ktoś wie jak jest na wydziale prawa
i administracji na UAM ie na zaocznych??
Jestem ciekawa co mnie czeka... Podobno zjazdy sa co tydzień ??
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:21   #17
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: studia -prawo

Powtarzam, ze to zależy na jaki chcesz iść uniwersytet. Na kazdym jest inny system ksztacenia. Na Ujocie oprócz pierwszego roku mozna sobie wybierac przedmioty, tak, by osiągnać okreslona liczbe punktów, ale sa też przedmioty obowiązkowe na poszczególnych latach. Do tego zajęcia sa nieobowiązkowe, więc można pogodzić dwa kierunki studiów. We Wrocławiu natomiast jest scisle okreslony plan zajęć i zajecia sa obowiązkowe, więc tu trudniej, ale za to poziom jest nizszy, wiec łatwiej zdać.
Jesli bys zapytala,czy będac studentką prawa zaliczyłąbys do tego 2 lata administracji to powiedziałąbym, ze tak, ale w twojej sytuacji może to byc trudne. W pierwszych dwóch latach trzeba zaliczyc prawo rzymskie, prawo cywilne I i II, prawo karne, prawo administracyjne, jakies postępowanie, z tych poważniejszych przedmiotów. Głównie problem moze byc z prawem cywilnym bo ono jest najbardziej skompliwowane i obszerne. Wszystko zależy od tego jaką wiedzę zdobyłaś na administracji.
Poza tym nie wiem, czy na uniwerku, na którym chcesz prawo studiowac jest możliwość zrobienia na pierwszym roku dwóch lat. A tak właściwie dlaczego chcesz w pierwszym roku zrobic 2 lata? Mozesz przeciez przyspieszycpóźniej. Na UJcie można uwinąć się w 3 lata, jesli zrobi sie wymagane punkty, zaliczy przedmioty obowiązkowe, praktykę itd, ale wiedza w tym tempie zdobyta jest raczej wątpliwej jakości, a i zrozumienie przedmiotu nie takie same.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 08:43   #18
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: studia -prawo

Cytat:
Napisane przez kate1991
wiem że w którymś mieście (Wawa lyb Gdańsk) jako egzamin jest taki test na logike, był podany w którymś cogito. ja mam jeszcze troszke czasu ale też myśle o prawie .
na pewno w Warszawie. jak byly stare egzaminy, nie wiem jak jest teraz.
jestem na III roku na WPiA UW
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 09:05   #19
aszalak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Dot.: studia -prawo

Jeszcze dokładnie nie wiem gdzie bym chciala studiowac ale może lublin na KULu ale i tak bardzo bym prosiała żeby ktoś napisał mniej więcej co jest na tych egzaminach niezależnie od tego gdzie studiuje
aszalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 09:15   #20
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: studia -prawo

Cytat:
Napisane przez aszalak
Jeszcze dokładnie nie wiem gdzie bym chciala studiowac ale może lublin na KULu ale i tak bardzo bym prosiała żeby ktoś napisał mniej więcej co jest na tych egzaminach niezależnie od tego gdzie studiuje
Chodzi Ci o egzaminy na studia czy egzaminy w trakcie studiów?Jeżeli o te pierwsze to nie jest to takie łatwe.Wszystko zależy od tego gdzie chcesz iść,w tym roku każda uczelnia podała jakie przedmioty na maturze trzeba zdawać,by się do nich dostać-na jednych starczyło zdawać 3 przedmioty,a na innych potrzebne było 5 przedmiotów,w tym matematyka.Poza tym wszystko się jeszcze może zmienić zanim ty pójdziesz na studia-masz jeszcze 3 lata w tym czasie zdążysz 150 razy zmienić zdanie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 09:32   #21
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: studia -prawo

chodzi mi o prawo na uj-cie
wiesz chce zrobic 2 lata w 1 rok bo inaczej sie nie dostane
a pozatym duzo mi przepisza z administracji
tyle ze cywila mi nie przepisza ale z adminem pojdzie lgadko
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 16:54   #22
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Obawiam się, ze nic ci nie przepiszą. Przepisują rzadko i tylko wtedy, gdy studiowało się na tym samym samym kierunku i na uniwersytecie, który prezentuje zbliżony poziom. Ja studiowałam rok prawo na UWr i przepisali mi dwa przedmioty i musiałam się za tym bardzo nachodzić.
Co do egzaminów wstepnych to słyszałam że w tym roku były na egzaminie kazusy do rozwiązania.

Cytat:
Napisane przez kiniusia
chce zrobic 2 lata w 1 rok bo inaczej sie nie dostane
Nie rozumiem?

Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-09-13 o 01:52 Powód: post pod postem
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 18:13   #23
jennifer777
Wtajemniczenie
 
Avatar jennifer777
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 346
Dot.: studia -prawo

Moj tata wykłada na prawie.. i jak patrze na to wszystko to chyba podziekuje za takie studia.. oczywiscie jesli mowimy, ze w przyszlosci ktos chce byc nauczycielem, po pierwsze mnóstwo czytania prac magisterkich -koszmar!
__________________
bruised but never broken
jennifer777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:04   #24
kiniusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 128
Dot.: studia -prawo

JEST taka uchwala dziekana wg ktorej mozna rozpoczac 2 kierunek jezeli sie ma srednia z przebiegu studiow 4,5
tyle ze sie jest zapisanym na 2 rok i trzeba nadrobi 1
kiniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 16:37   #25
lilka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 56
Czy ktoras z Was studiuje prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim?

Moje pytanie znajduje sie w tytule Jesli ktos tam studiuje to niech sie odezwie, bardzo prosze. Dziekuje z gory i pozdrawiam.
lilka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 07:48   #26
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Studiowanie prawa

Pojawił sie ostatnio wątek "prawniczki", ale że traktuje on o sprawach mody, a ja chcialam z zupełnie innej beczki to pytam o to w nowym wątku.

A pytanie brzmi: "Czt warto studiowac prawo?" bo wiadomo, że same studia zawodu nie dają, a aplikacje nie jest łatwo zrobić. Co dzieje sie z wszystkimi pozostałymi osobami. Przeciez 300 osób dziennych +wieczorowe+zaoczne na ednej uczelni to jest całe mnóstwo absolwentów.

No własnie panie prawniczki - w jakim dziedzinach znajdujecie zatrudnienie ?
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 08:06   #27
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Studia na prawie

wlasciwie w kazdej, nawet za kasa w hipermarkecie. to juz zalezy od sprytu, szczescia, czasem znajomosci
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 09:13   #28
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Studia na prawie

Cytat:
Napisane przez lain
wlasciwie w kazdej, nawet za kasa w hipermarkecie. to juz zalezy od sprytu, szczescia, czasem znajomosci
dorzuce jeszcze sile przebicia i umiejetnosci.ale bardziej sila przebicia.
jesli jestes dobra juz na drugim roku mozesz isc do jakiejs kancelarii - jesli bedziesz dobra na praktyce moga zaproponowac stala prace...i pozniej praca i aplikacja rownolegle (jesli dostajesz sie od razu, jesli nie to praca i zdawanie na aplikacje).

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2006-01-14 o 20:02
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 11:51   #29
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Studia na prawie

Nie warto, chyba, że masz rewelacyjną pamięć i naprawdę Cię interesuje.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 12:39   #30
Liana
Zadomowienie
 
Avatar Liana
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 321
Dot.: Studia na prawie

A ja chciałam się zapytać jak studentki prawa szukają pracy w kancelariach?? Chodzicie i pytacie czy potrzebują pracownika?? Pytam, bo bardzo rzadko kancelarie dają ogłoszenia, a praktyki w kancelariach są po 4 roku (przynajmniej u mnie, a wcześniej sąd i prokuratura).
Podzielcie się doświadczeniami
Liana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.