Co z w³osami? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesuj± siê stylizacj± fryzur oraz stylingiem. Chcesz pog³êbiæ swoj± wiedzê, podzieliæ siê do¶wiadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-06-05, 13:23   #1
Normotonia
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 378

Co z w³osami?


Z natury mam faliste w³osy.
Przet³uszczaj± siê, a do tego pusz± i czasem mam takie afro ¿e masakra. Ale cze¶ciej fajnie siê faluj±. Kiedy¶ kole¿anki wyprostowa³y mi w³osy. Wiem, ze w prostych w³osach wygl±dam lepiej-kazdy to mówi.
Z tym ¿e ja nie chce prostowaæ w³osów. Prostownica niszczy w³osy, a po kremach i lotionach prostuj±cych szybko siê t³uszcz±. Na zabieg keratyn± mnie zwyczajnie nie staæ. Poza tym moje w³osy wypadaj±, wiêc nie chcia³abym dodatkowo ich niszczyæ.
Od czasu do czasu chcia³abym mieæ proste w³osy.
Mo¿e znacie jakie¶ sposoby inne od tych co wymieni³am?
Normotonia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-05, 13:52   #2
halbtrocken
Zadomowienie
 
Avatar halbtrocken
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Fotel.
Wiadomo¶ci: 1 598
Wy¶lij wiadomo¶æ przez ICQ do halbtrocken
Dot.: Co z w³osami?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Poka¿ wiadomo¶æ
Z natury mam faliste w³osy.
Przet³uszczaj± siê, a do tego pusz± i czasem mam takie afro ¿e masakra. Ale cze¶ciej fajnie siê faluj±. Kiedy¶ kole¿anki wyprostowa³y mi w³osy. Wiem, ze w prostych w³osach wygl±dam lepiej-kazdy to mówi.
Z tym ¿e ja nie chce prostowaæ w³osów. Prostownica niszczy w³osy, a po kremach i lotionach prostuj±cych szybko siê t³uszcz±. Na zabieg keratyn± mnie zwyczajnie nie staæ. Poza tym moje w³osy wypadaj±, wiêc nie chcia³abym dodatkowo ich niszczyæ.
Od czasu do czasu chcia³abym mieæ proste w³osy.
Mo¿e znacie jakie¶ sposoby inne od tych co wymieni³am?
Próbowa³a¶ suszyæ na prosto na szczotce?
__________________

"Je¶li chodzi o porz±dek, to zawsze mam czyst± w pokoju."
halbtrocken jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-05, 14:29   #3
Normotonia
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Co z w³osami?

Tak-zapomnia³am o tym wsp±mnieæ.
Jak wysusze na szczotce to jest oki ale tylko przez ok. godzinê, jak wyjdê na dwór to od razu siê krêc± (nawet jak nie ma deszczu czy du¿ej wilgotno¶ci)
Normotonia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-05, 14:47   #4
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9 384
Dot.: Co z w³osami?

Keratynowe prostowanie Encanto samodzielnie w domu jest sporo tañsze od takiego u fryzjera, ale rozumiem, ¿e to mo¿e byæ jednak za du¿y wydatek.

Jak± masz szczotkê?
Pomy¶l o du¿ej ceramicznej szczotce do modelowania, nagrzewa siê lekko od ciep³a suszarki, piêknie wyg³adza w³osy nie niszcz±c ich jak prostownica. Te typowo salonowe, profesjonalne to koszt ok 50-70z³, ale mo¿esz spróbowaæ czego¶ tañszego np. z Rossmanna http://www.rossnet.pl/Produkt/For-Yo...-czarna,107978

Je¿eli nie Encanto, to mo¿e spróbuj z t± maseczk± https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ortifiant.html plus modelowanie na szczotce , wiele dziewczyn z pusz±cymi siê w³osami j± sobie chwali. Ostatnio widzia³am j± w Biedronce za nieca³e 9z³

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2013-06-05 o 14:48
truskawkowawiosna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-27, 21:43   #5
pola998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Co z w³osami?

Mam taki sam problem jak ty czasami pozostaje jaka¶ fala a zazwyczaj krêcone mocno na grzywce a faluj±ce na tyle i bokach ... Wiêc tak ja teraz Prostuje moje w³osy bo zwyczajnie moje naturalne mi siê nie podobaj± choæ ka¿dy je chwali . Prostowaæ w³osy tylko takie rozwi±zanie ci radze ale oczywi¶cie musisz dostosowywaæ siê do regu³ które wymienie dla cb :
1.Mycie w³osów co 3-4 dni
2. szampon wyg³adzaj±cy/nawil¿aj±cy musi mieæ konsystencje nieprzezroczyst± np. Fructis si³a i blask
3.od¿ywka do w³osów zniszczonych np. nivea long repair z keratyn± ona jest a jak wiadomo w³os zbudowany jest z miedzy innymi keratyny
4. W maskê musisz zainwestowaæ i u¿ywaæ co 2 mycie raz od¿ywka raz maska na 30 min pod termocap polecam maskê elseve total repair 5 extreme 20zl, marc anthony damage repair treatment 35zl, lbiotica biovax naturalne oleje 16 zl .
5. Krem / lub od¿ywka w sprayu bez sp³ukiwania ,wzmacniaj±cy/a lub regeneruj±cy/a np. pantene nature fusion, wella frizz control , cece med z jedwabiem 2 fazowa w rossmanie za 24zl. schauma krem i olejek
6. Olejek na koñcówki np. gliss kur ultimate oil, lub zwyczajny rganowy,ale polecam chi silk infusion
7. umyæ w³osy na noc a z rana prostowaæ lub umyc i wysuszyæ na noc i prostwaæ a przez noc siê wyg³adz± ( tak jest u mnie xd )
8. Termoochrona przed prostownic± np . Tresseme heat defence 23zl lub toni guy heat protect ok 30 zl
9. PROSTOWNICA ! musi mieæ ceramiczne p³ytki , jonizacjê i ewentualnie podczerwieñ ale to wy¿sza pó³ka , ja u¿ywa³am i u¿ywam prostownicy chi digital ceramic flat iron ok.400zl nie niszczy ona w³osów , naprawdê s± proste i nawet po m¿awce trzymaj± sie bez napuszenia i skrêcenia ale jak dla cb za drogo to np . babyliss nano titanium ok.300zl , rowenta SF7870 ROWENTA RESPECT- szerokie p³ytki, cena ok 250z³. .
10. Pamiêtaj aby na wykoñczenie fryzury na³o¿yæ jeszcze raz odrobinê serum na koñæówki z wy¿ej wymienionych , na noc zwi±zuj w³osy w lekki dolny kucyk lub pozostaw rozpuszczone . Na noc zawsze czesz w³osy co pobudzi ich kr±¿enie . Jak masz farbowane w³osy to te¿ mog± sie puszyæ od d³u¿szego niefarbowania utraty pigmentu itp . My¶lê , ¿e pomog³am . Pozdrawiam
pola998 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fryzury i styling


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.