praca w trakcie studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-05, 14:42   #1
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624

praca w trakcie studiów


no własnie,jak to z tym jeste?wiem,ze studenci "dzienni" pracują,ale ciekawi mnie na jakich to wszystko jest zasadach.przeciez mają wykłady,więc co,zostaje praca wieczorami i wweekendy,gdzie szukac takiej pracy?bo ja cos nie mam pomysłu.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 14:58   #2
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: praca w trakcie studiów

Mysle ze o taka prace najłatwiej w duzych firmach tzw sieciach takich jak mc donalds, reserved, coffe heaven czy innego rodzaju coffe schopy,rosman, itd.
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 14:58   #3
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: praca w trakcie studiów

Mam wrazenie, ze takiej pracy mozna szukac glownie w miejcscach dlugo otwartych - stawialabym na puby, kawiarnie (kelnerzy itp) albo moze sklepy na druga zmiane?? Przeciez wiele sklepow jest otwartych do 20-22, a pierwsza zmiana konczy sie o jakiejs tam porze i wchodzi druga.

Dla mnie to na razie dosc odlegly temat, bo chociaz zaczynam studia - to watpie zebym dala rade pracowac, szczegolnie na I i II roku, ale moze potem...?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 15:09   #4
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: praca w trakcie studiów

Ja swego czasu pracowałam na prmocji. Właśnie w weekendy. Ewentualnie jak już będziesz znała plan i kończyła w jakiś znośnych godzinach możesz odbierać jakiegoś szkraba z przedszkola bądź szkoły i później troszkę go popilnować.
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40598071
Zapraszam do wymiany!
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 15:17   #5
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: praca w trakcie studiów

to zależy co ktoś studiuje - wiadomo: studenci filologii pracują popołudniami w szkołach językowych, studenci animacji kultury wieczorami jako bileterzy w teatrze itp.
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 15:36   #6
Bart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 60
Dot.: praca w trakcie studiów

Witam ,
Na dziennych studiach, przynajmniej na pierwszym roku pogodzenie nauki z pracą zarobkową na etat (nie mówię o pracy dorywczej) graniczy z cudem. Po 3cim roku coraz łatwiej jest wygospodarować trochę więcej czasu. Poza tym najlepiej wybrać:
1. Studia zaoczne i praca na etat.
2. Studia dzienne, a z pracą poczekać do 3-4 roku.
Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady. W każdym razie nie chciałbym być leczony przez kogoś, kto kończył studia medyczne zaocznie
Bart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 15:41   #7
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: praca w trakcie studiów

Chyba nawet nie ma medycyny zaocznej bo to lekka przesada.. choć ja właśnie zaczynam studiować zaocznie psychologię. Tzn jestem na drugim roku, pierwszy był dzienny, ale teraz życie zmusza do pracy na etat.
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40598071
Zapraszam do wymiany!
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-05, 15:44   #8
gonka23
Zakorzenienie
 
Avatar gonka23
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: deszczowa Walia:)
Wiadomości: 5 177
Dot.: praca w trakcie studiów

a ja jestem na V roku studiów dziennych i muszę pracować zawsze gdzieś sobie dorobiłam, czy to na promocjach czy zajmując się dziećmi. w tym roku jakoże muszę się sama utrzymać (tzn. mieszkam z rodzicami ale oni zapewniaja mi "tylko" dach nad glową i jedzonko), chcę iść do pracy na pełny etat . w tym celu muszę uzyskać zgodę dziekana na ITS czyli indywidualny tok studiów ale myślę że większym problemem będzie znalezienie pracy niż tego papierka
__________________
Pani żonka
gonka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 15:49   #9
Bart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 60
Dot.: praca w trakcie studiów

Cytat:
Napisane przez tala
Chyba nawet nie ma medycyny zaocznej bo to lekka przesada.. choć ja właśnie zaczynam studiować zaocznie psychologię. Tzn jestem na drugim roku, pierwszy był dzienny, ale teraz życie zmusza do pracy na etat.
Mam nadzieję, że nie ma medycyny zaocznej... chociaż przez tyle lat wiele mogło się pozmieniać (na przykład wieczorowa...). A co do Twoich studiów to myślę, że masz szęście bo wielu osobom podczas zmiany toku nauczania, towarzyszy zmiana uczelni i czeka ich zaczynanie nauki od nowa
Bart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 15:51   #10
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: praca w trakcie studiów

moja kolezanka w czasie studiow dziennych pracowala jako kelnerka(praca glownie w nocy) inna jako krupierka(takze noca)
ja wolalam studia zaoczne- odkad pamietam , czyli od poczatku zawsze pracowalam , ale wylacznie w dzien- na typowych "etatach" 8-16, 9-17.
Nie mialam problemow zwiazanych ze zbytnim obciazeniem, powiem wiecej.. bez zajec na uczelni w wakacje, jestem mniej zorganizowana, wiec musze "doksztalcac" sie na roznych kursach, bo ..denerwuje mnie nadmiar wolnego czasu w weekendy.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 16:02   #11
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: praca w trakcie studiów

moja sytuacja wygląda tak: pracuję od trzeciego roku studiów w herbaciarni. Godzę plan z pracą na zasadzie rano uczelnia, po południu praca, albo odwrotnie. I tak dzień w dzień. W weekendy też pracuję. Pracuję dziennie po 5,5 godziny albo od 10-15.30, albo od 15.30-21.00.
Nie powiem, że nie jest to męczące. Nie mam za wiele czasu, aby się przygotować do zajęć, ciągle jestem w biegu, czy zdążę dojechać z miejsca na miejsce na czas. No i zarabiam niewiele, 5,04 zł na rękę za godzinę, czyli w miesiącu wychodzi mi jakieś 400-500 zł, w zależności od tego, ile dni pracuję.
Ale prawda jest taka, że jak nie miałabym pracy, to nie wiem, co bym z czasem robiła, bo lubię mieć napięty plan dnia Oprócz tego mam jeszcze kurs tańca, a teraz też angielski od października 2 razy w tygodniu. No i przygotowania do ślubu i pracę magisterską. Jak nie padnę na pysk, to będzie dobrze, he he Pozdrawiam i życzę udanych decyzji.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-05, 16:09   #12
red_poppy
Raczkowanie
 
Avatar red_poppy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 87
Dot.: praca w trakcie studiów

Ja sadze, ze to wszystko jest do pogodzenia (tzn praca i studia) tylko trzeba byc bardzo dobrze (!!!!) zorganizowanym... niektorzy studenci studoiw dziennych maja stala prace i swietnie sobie radza(nie chodza moze na wszystkie zajecia,ale nie maja problemow)...
__________________
... Bo ja się uczę największej sztuki życia,
uśmiechać się zawsze i wszędzie
i bez rozpaczy znosić bóle
i nie żałować tego co przeszło,
i nie bać się tego co będzie ...

red_poppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 16:17   #13
ginger3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 14
Dot.: praca w trakcie studiów

nie ma medycyny zaocznej , nawet nie wyobrazam sobie takiego toku nauki, na tych studiach systematycznosc to podstawa.Jet medycyna wieczorowa ale od dziennej nie rozni sie czestoscia zajec tylko tym ze jest platna. Jestem na lekarskim , teraz zaczne 5 rok i zastanawiam sie czy nie pooszukac jakiegos zrodla dochodu , glupio mi już tak żerować na rodzicach;-) ale z drugiej strony ,mostwo zajec , języki boje sie troche czy nie straca na tym zajecia, poza tym bark mi jakiegokolwiek doswiadczenia.....:-(
ginger3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 16:21   #14
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: praca w trakcie studiów

Cytat:
Napisane przez Taverney
moja sytuacja wygląda tak: pracuję od trzeciego roku studiów w herbaciarni. Godzę plan z pracą na zasadzie rano uczelnia, po południu praca, albo odwrotnie. I tak dzień w dzień. W weekendy też pracuję. Pracuję dziennie po 5,5 godziny albo od 10-15.30, albo od 15.30-21.00.
Nie powiem, że nie jest to męczące. Nie mam za wiele czasu, aby się przygotować do zajęć, ciągle jestem w biegu, czy zdążę dojechać z miejsca na miejsce na czas. No i zarabiam niewiele, 5,04 zł na rękę za godzinę, czyli w miesiącu wychodzi mi jakieś 400-500 zł, w zależności od tego, ile dni pracuję
Podziwiam!!!
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 16:42   #15
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 639
Dot.: praca w trakcie studiów

Jestem na IV roku dziennych na politechnice krakowskiej i wiem ze trudno byloby mi pogodzic studia z praca, bo chyba jakis wariat uklada nasz podzial godzin - zajecia od 7.30 do 11 potem przerwa i od 12,potem znowu przerwa, nieraz zdarzalo sie tak ze zaczynalam o 7.30 a na mieszkaniu bylam dopiero o 19 Dlatego zeruje troche na rodzicach,ale poki sytuacja mnie nie zmusza.... jednak paru moich znajomych pracowalo zarywajac zajecia i koniec koncow tez sa na IV roku.Sieci takie jak Mc Donald,Multikino, Geant czy nawet "kochana" Tp umozliwiaja prace studentom. Przeanalizuj czy dasz rade życ z napietym harmonogramem i powodzenia
1111c4b9c157e15532fa9e27a07e9b9b22376b0b_65935273b71bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 16:49   #16
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: praca w trakcie studiów

Ja na 1 roku studiów (zaocznych, więc jest róznica) na promocjach, potem jako sprzedawca. Uczelnia często przeszkadzała mi w pracy - niby studia zaoczne a egzaminy potrafiły być organizowane 3 razy pod rząd (np poniedziałek, środa, piątek) np o 13! I trzeba kombinować, prosić o zamiane i inne takie historie.
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 18:35   #17
Martulaaa
Raczkowanie
 
Avatar Martulaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 360
Dot.: praca w trakcie studiów

Cytat:
Napisane przez Bart
Mam nadzieję, że nie ma medycyny zaocznej... chociaż przez tyle lat wiele mogło się pozmieniać (na przykład wieczorowa...). A co do Twoich studiów to myślę, że masz szęście bo wielu osobom podczas zmiany toku nauczania, towarzyszy zmiana uczelni i czeka ich zaczynanie nauki od nowa
Na ŚAM medycyny zaocznej nie ma, wieczorowa jest Ale niczym nie różni się od dziennej, oprócz tego że jest płatna (będzie z 1,5 tys miesięcznie ).

Chyba rzeczywiście najlepszym wyjściem jest praca na promocjach w przypadku studiów dziennych.Mnie na call center nie chcieli zatrudnić,mimo, że jestem na V roku i będę mieć pewnie z 2 dni nauki w tygodniu.Powiedzieli, że preferują studentów zaocznych.
Martulaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 20:02   #18
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: praca w trakcie studiów

Cytat:
Napisane przez Taverney
moja sytuacja wygląda tak: pracuję od trzeciego roku studiów w herbaciarni. Godzę plan z pracą na zasadzie rano uczelnia, po południu praca, albo odwrotnie. I tak dzień w dzień. W weekendy też pracuję. Pracuję dziennie po 5,5 godziny albo od 10-15.30, albo od 15.30-21.00.
Nie powiem, że nie jest to męczące. Nie mam za wiele czasu, aby się przygotować do zajęć, ciągle jestem w biegu, czy zdążę dojechać z miejsca na miejsce na czas. No i zarabiam niewiele, 5,04 zł na rękę za godzinę, czyli w miesiącu wychodzi mi jakieś 400-500 zł, w zależności od tego, ile dni pracuję.
Ale prawda jest taka, że jak nie miałabym pracy, to nie wiem, co bym z czasem robiła, bo lubię mieć napięty plan dnia Oprócz tego mam jeszcze kurs tańca, a teraz też angielski od października 2 razy w tygodniu. No i przygotowania do ślubu i pracę magisterską. Jak nie padnę na pysk, to będzie dobrze, he he Pozdrawiam i życzę udanych decyzji.
Taverney jak Ty to robisz
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 20:29   #19
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: praca w trakcie studiów

Cytat:
Napisane przez iza_
no własnie,jak to z tym jeste?wiem,ze studenci "dzienni" pracują,ale ciekawi mnie na jakich to wszystko jest zasadach.przeciez mają wykłady,więc co,zostaje praca wieczorami i wweekendy,gdzie szukac takiej pracy?bo ja cos nie mam pomysłu.
z tego co pamietam łączenie studiow nie było niewykonalne - na wyklady nie trzeba bylo w wiekszosci chodzic (przychodzi sie tylko na egz wprawiając w osłupienie wykladowcow ile to oni mają studentow ) a cwiczenia mozna bylo wybrac w odpowiadających godzinach (SGH). Pól naboru studiow dziennych pracuje i studiuje jednoczesnie juz od 2-3 roku studiow.

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-08, 21:00   #20
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: praca w trakcie studiów

nie wiem, ale sił mi brakuje powoli
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 12:07   #21
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: praca w trakcie studiów

ech...a ja tak chciałam móc znaleźć pracę w tym roku, ale dzisiaj otrzymany plan rozwiał wszelkie moje marzenia. najwczesniej kończę o 15 a tak to o 17 o 18.40..a nawet później ( tak studiuje dziennie oczywiście ) dlatego na razie siedzę zła. bardzo zła. ech!
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 11:21   #22
czarnapaula
Przyczajenie
 
Avatar czarnapaula
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 8
Wyślij wiadomość przez ICQ do czarnapaula GG do czarnapaula Send a message via Skype™ to czarnapaula
Smile Dot.: praca w trakcie studiów

Nio ja tez wlasnie zamierzam isc teraz na studia dzienne (Akademia Medyczna, kierunek: Zdrowie Publiczne, specjalnosc - dietetyka ) a w weekendy pracowac w aptece, bo wlasnie koncze drugi rok Studium Farmaceutycznego Takze mam nadzieje, ze rowniez jakos dam rade
Pozdrawiam & zycze powodzenia!
__________________
"Przeciwności są jak schody, które na wysokie piętra prowadzą. Niby zawadzają, a prowadzą coraz wyżej..."
czarnapaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.