Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-11, 17:19   #1
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45

Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?


Hej. Używam kremu z filtrem SPF 50+ matującego z firmy Ziaja. Muszę używać ze względu na stosowanie Atredermu przeciwtrądzikowo. Tak naprawdę on wcale nie matuje. Zostawia za to tłustą warstewkę i po prostu codziennie przed nałożeniem makijażu mineralnego odciskam ten tłusty film chusteczką. I tutaj moje pytanie: Czy usunięcie tej warstwy zmniejszy ochronę przeciwsłoneczną?
Tak w ogóle, to są to filtry chemiczne. Mineralne mam tylko w podkładzie i korektorze mineralnym.
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 08:52   #2
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

też bym się chętnie dowiedziała
teoretycznie trochę ścieramy przez to kremu
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 17:04   #3
201607111945
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 144
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Dziewczyny, ja jakoś bardzo się nie znam ale latem też się filtruję i trochę czytałam. Trochę na pewno, aczkolwiek raczej mało kto nakłada też np. przepisową ilość, myślę, że dobry filtr ochroni i tak. Autorko, Ziaji na lato nie polecam, tanie i fajne są filtry Lirene, choc wiadomo, dla każdego co innego. Nakładasz tą ziaję może pod oczy też?
201607111945 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 00:07   #4
patunia0161
Raczkowanie
 
Avatar patunia0161
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 74
GG do patunia0161
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Cytat:
Napisane przez Naaatkaaaaa Pokaż wiadomość
Hej. Używam kremu z filtrem SPF 50+ matującego z firmy Ziaja. Muszę używać ze względu na stosowanie Atredermu przeciwtrądzikowo. Tak naprawdę on wcale nie matuje. Zostawia za to tłustą warstewkę i po prostu codziennie przed nałożeniem makijażu mineralnego odciskam ten tłusty film chusteczką. I tutaj moje pytanie: Czy usunięcie tej warstwy zmniejszy ochronę przeciwsłoneczną?
Tak w ogóle, to są to filtry chemiczne. Mineralne mam tylko w podkładzie i korektorze mineralnym.
Moim zdaniem tak, ponieważ do ochrony skóry, żeby każdy filtr "działał" trzeba nałożyć jego odpowiednią ilość, a nie cieniutką warstwę. "Odtłuszczając" go, zabierasz mu jakąś część tej ochrony i juz wtedy nie chroni Cię tak, jak powinien.
Jeśli krem, którego używasz nie odpowiada Ci, warto zaopatrzyć się w egzemplarz innej firmy. Ja np. używam filtra 50 Pharmaceris (i to hydralipidowego!) - wchłania się w parę minut do matu
Trzeba szukać swojego ulubieńca

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
.
patunia0161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 12:52   #5
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Cytat:
Napisane przez LadyCornelia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja jakoś bardzo się nie znam ale latem też się filtruję i trochę czytałam. Trochę na pewno, aczkolwiek raczej mało kto nakłada też np. przepisową ilość, myślę, że dobry filtr ochroni i tak. Autorko, Ziaji na lato nie polecam, tanie i fajne są filtry Lirene, choc wiadomo, dla każdego co innego. Nakładasz tą ziaję może pod oczy też?

Tak, nakładam też pod oczy, ponieważ tam tez muszę mieć ochronę.
A dlaczego nie polecasz kremu z Ziai na lato? On mi odpowiada i nie chcę go zmieniać, ze względu na cenę, bo Ziaja jest jednym z najtańszych i ze względu na to, że boję się zapchania mojej trądzikowej cery. Nie chcę eksperymentować z innymi kremami i od nowa walczyć z wysypami.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez patunia0161 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem tak, ponieważ do ochrony skóry, żeby każdy filtr "działał" trzeba nałożyć jego odpowiednią ilość, a nie cieniutką warstwę. "Odtłuszczając" go, zabierasz mu jakąś część tej ochrony i juz wtedy nie chroni Cię tak, jak powinien.
Jeśli krem, którego używasz nie odpowiada Ci, warto zaopatrzyć się w egzemplarz innej firmy. Ja np. używam filtra 50 Pharmaceris (i to hydralipidowego!) - wchłania się w parę minut do matu
Trzeba szukać swojego ulubieńca

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Jak dla mnie Pharmaceris jest za drogi, kosztuje prawie 2 razy więcej niż Ziaja, a ja jeszcze sama na siebie nie zarabiam. I do tego, tak jak pisałam, boję się eksperymentować z nowymi składami. ;( I może to dziwne, ale wolę pod makijaż mineralny bardziej tłusty krem. Dlaczego? Do niego podkład i korektor się przykleja, a kiedy posmarowałam leciutkim kremem, który szybko się wchłonął, to krycie było gorsze, bo po prostu kosmetyki nie miały się do czego przyczepić. Jednak nie chcę takiej mega tłustej warstwy i trochę odciskam, a trochę zostaje. Jednak dziś w ogóle nie musiałam odciskać, może mniej nałożyłam po prostu.
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 14:03   #6
patunia0161
Raczkowanie
 
Avatar patunia0161
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 74
GG do patunia0161
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Jeżeli nakładasz za mało, to miej pewność, że krem nie będzie Cię chronił tak, jak powinien.
Ja Pharmaceris kupiłam za 31 zł, w internecie też można w dobrej cenie dorwać. W porównaniu do jakości jest tani jak barszcz zawsze jest warto dołożyć te 10 zł a mieć świetny krem, aniżeli pożałować parę złotych na rzecz czegoś, co kompletnie się nie sprawdzi i nie będzie chronić (ze względu na "odsączanie" go, które jednocześnie zabiera filtr)
Jeżeli chodzi o nakładanie tłustej warstwy pod makijaż, to oczywiście jak wolisz Natomiast wiadomo, że wtedy bardzo łatwo o "przesunięcie" tego, co mamy na skórze, a już na pewno będzie obniżać nam trwałość makijażu i skracać jego "wytrzymałość" na skórze


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
.

Edytowane przez patunia0161
Czas edycji: 2014-06-13 o 15:38
patunia0161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 20:24   #7
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Cytat:
Napisane przez Naaatkaaaaa Pokaż wiadomość
I może to dziwne, ale wolę pod makijaż mineralny bardziej tłusty krem. Dlaczego? Do niego podkład i korektor się przykleja, a kiedy posmarowałam leciutkim kremem, który szybko się wchłonął, to krycie było gorsze, bo po prostu kosmetyki nie miały się do czego przyczepić.
O, widzę, że nie tylko ja stosuję metodę "na tłuściocha" do nakładania minerałków
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-14, 16:26   #8
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Cytat:
Napisane przez patunia0161 Pokaż wiadomość
Jeżeli nakładasz za mało, to miej pewność, że krem nie będzie Cię chronił tak, jak powinien.
Ja Pharmaceris kupiłam za 31 zł, w internecie też można w dobrej cenie dorwać. W porównaniu do jakości jest tani jak barszcz zawsze jest warto dołożyć te 10 zł a mieć świetny krem, aniżeli pożałować parę złotych na rzecz czegoś, co kompletnie się nie sprawdzi i nie będzie chronić (ze względu na "odsączanie" go, które jednocześnie zabiera filtr)
Jeżeli chodzi o nakładanie tłustej warstwy pod makijaż, to oczywiście jak wolisz Natomiast wiadomo, że wtedy bardzo łatwo o "przesunięcie" tego, co mamy na skórze, a już na pewno będzie obniżać nam trwałość makijażu i skracać jego "wytrzymałość" na skórze


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

No nie wiem, nie wiem... Przy tym kremie przynajmniej wiem, że makijaż się trzyma, a do wchłoniętego nie przyklejają się. :/
Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że mniej chroni. Jednak nie wyobrażam sobie wyjścia gdziekolwiek bez makijażu, więc muszę odciskać. Ale chyba ochrona nie jest mimo wszystko zła, bo nic mi się z twarzą nie dzieje. Jeśli będę chciała się opalać, to po prostu zakryję czymś twarz. Ale dzięki za polecenie tego kremu, będę miała na uwadze.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
O, widzę, że nie tylko ja stosuję metodę "na tłuściocha" do nakładania minerałków
No to żółwik. XD Jakiś czas temu musiałam zrobić makijaż na szybko i nałożyłam krem, który szybko się wchłonął, a potem się dziwiłam, czemu nie mogę nic zakryć. :/ Nic się nie przyklejało do twarzy.
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 17:05   #9
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Też używam Ziaji SPF 50. Spróbuj zmatowić się skrobią, u mnie działa .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 23:43   #10
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Też używam Ziaji SPF 50. Spróbuj zmatowić się skrobią, u mnie działa .
O, potwierdzam, skrobia matowi jak szatan!
Ja do swojego pudru ze skrobi dodaję jeszcze jako pigmenty glinki (zielona, żółta, różowa) by uzyskać właściwy odcień, wychodzi mega tani puder. Ostatnio dołożyłam też tlenku cynku, bo to dobry filtr UV i to działanie antybakteryjne... ach
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 12:42   #11
Naaatkaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Naaatkaaaaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Czy odciśnięcie tłustej warstwy kremu z filtrem zmniejszy ochronę słoneczną?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
O, potwierdzam, skrobia matowi jak szatan!
Ja do swojego pudru ze skrobi dodaję jeszcze jako pigmenty glinki (zielona, żółta, różowa) by uzyskać właściwy odcień, wychodzi mega tani puder. Ostatnio dołożyłam też tlenku cynku, bo to dobry filtr UV i to działanie antybakteryjne... ach
Od dawna używam skrobi ziemniaczanej, ale na podkład, a nie pod podkład. Bo wtedy też mam wrażenie, że nie chce się przykleić, bo jest ta warstwa skrobi. Ale na podkład jest świetna i matuje. ^^
Naaatkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-15 13:42:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.