Jak chodzimy? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-24, 21:25   #1
SylfkaXD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 180
Talking

Jak chodzimy? :)


Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się jak chodzicie? Ja nigdy wcześniej o czymś takim nie pomyślałam... aż do momentu, kiedy zaczęłam oglądać pokazy mody na fashion tv. Od tego czasu uważam że chodzenie "noga za nogą" jest takie... nienaturalne. Poza tym, kwestia bioder... Ładnie to wygląda kiedy kobita kręci tyłkiem jak idzie, ale jak robi to za mocno wygląda to obleśnie... a jak nie potrafi w ogóle tego robić, to wygląda tak "usztywnienie" (nie jestem pewana co do użytego słowa). Jak więc chodzić? Co o tym sądzicie? Jak wy chodzicie?

P.S. Wątek ten założyłam w nadzieji że jestem inicjatorka takiego pomysłu , mimo ze nie wiem czy nie miałam poprzedniczek. Mam nadzieję że będzie dużo zainteresowanych...
__________________
Hej dziewczyno... nie mów nic! Czas na miłość!
SylfkaXD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 22:19   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Jak chodzimy? :)

Tak, zwracam uwagę na to jak chodzę już od około 20 lat.
Bardzo pilnuje się, żeby się nie pochylać, szczególnie jeśli ide pod górkę czy po schodach. Jak byłam nastolatką uczyłam się chodzić po domu z książką na głowie. Dzięki temu chodze płynnie, cicho, lekko, nie podskakując przy każdym kroku. Stopy stawiam mniej więcej tak jak stoi się na baczność czyli ani nie rozchodzę się za bardzo na boki ani nie krzyżuję ich przed sobą.
Kiedy pcham wózek z dwójką dzieci też staram sie nie pochylać i nie zawisać na nim, tylko pchać jakby był leciutki jak piórko
No i jeszcze jak byłam mała, to ciotki uczyły mnie chodzić na obcasach
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 12:49   #3
chanel_m
Raczkowanie
 
Avatar chanel_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Marseille
Wiadomości: 212
Dot.: Jak chodzimy? :)

Ja zawsze chodziłam noga za nogą. Ciotki mi mówiłi, że chodzę jak mój tata, więc myślałam, że raczej bardzo pokracznie, aż mi ktoś zwrócił uwagę czemu tak tyłkiem kręcę ). Nagrałam sobie film jak idę i rzeczywiście noga za nogą, tyłek żyje swoim falującymi życiem i w ogóle ). Nigdy nawet na to nie zwracałam uwagi, bo tak idę i po skałach, i po piasku i tak biegnę, więc nie ma co zmieniać skoro to przychodzi tak samo z siebie.
__________________
..and I finally found all my courage to let it all go.
(:



dieta&ćwiczenia, start!
64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 - 48
chanel_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 13:32   #4
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Jak chodzimy? :)

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Tak, zwracam uwagę na to jak chodzę już od około 20 lat.
Bardzo pilnuje się, żeby się nie pochylać, szczególnie jeśli ide pod górkę czy po schodach. Jak byłam nastolatką uczyłam się chodzić po domu z książką na głowie. Dzięki temu chodze płynnie, cicho, lekko, nie podskakując przy każdym kroku. Stopy stawiam mniej więcej tak jak stoi się na baczność czyli ani nie rozchodzę się za bardzo na boki ani nie krzyżuję ich przed sobą.
Kiedy pcham wózek z dwójką dzieci też staram sie nie pochylać i nie zawisać na nim, tylko pchać jakby był leciutki jak piórko
No i jeszcze jak byłam mała, to ciotki uczyły mnie chodzić na obcasach

Ja miałam podobnie, poza tym że od małego uczono mnie nawyku prostowania pleców.
Chodziło o to, żeby się nie garbić niezależnie od tego czy idę, czy stoję, czy siedzę.
I to przyniosło dobre efekty.
Po jakimś czasie człowiek już się kontroluje sam.

Niestety, sztuki chodzenia na obcasach nie opanowałam do perfekcji.
Ale naprawdę podziwiam dziewczyny, które potrafią to ŁADNIE robić.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 20:32   #5
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Jak chodzimy? :)

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Tak, zwracam uwagę na to jak chodzę już od około 20 lat.
Bardzo pilnuje się, żeby się nie pochylać, szczególnie jeśli ide pod górkę czy po schodach. Jak byłam nastolatką uczyłam się chodzić po domu z książką na głowie.
(...)
Też to przerabialam . Generalnie staram sie nie garbić. Jak chodzę to nawet nawet, ale kiedy siedze to zawsze mam pukiel (nawet teraz! juz się poprawiam...). Z chodzeniem na obcasach mam czasami problem, brak praktyki .

Słyszałam, że powinno się poruszać tak, jakby nas ktoś naciągał włosy na czubku głowy, ramiona opuszone luźno, szyja naciągnieta, wyprostowana, bez kręcenia tyłkiem (to miałoby wyść samo przez się). Jak sobie to przypomne to staram się, pewnie wygląda to bardzo nienaturalnie . Co jeszcze zauważyłam - robię duże kroki.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 19:00   #6
SylfkaXD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 180
Dot.: Jak chodzimy? :)

Żeby nudno nie było, napiszę jak ja chodzę
To tak:
- staram się noga za nogą, ale się nie udaje (ale jak nie tak to stopy stawiam prosto)
- nie garbię się
- przechylam się, niestety na tą stronę na której mam zawieszoną torebkę - nie umiem wtedy nosić się idealnie prosto
- obcasy: jeśli but jest wygodny, to wolę je od adidasków (bo wiem, że dobrze idę i ładnie to wygląda)
To na tyle..
__________________
Hej dziewczyno... nie mów nic! Czas na miłość!
SylfkaXD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 06:55   #7
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Jak chodzimy? :)

Hmm
- kręce lekko pupa, ale to chyba już samo od siebie, nie robię tego specjalnie
- staram się chodziś wyprostowana
- jak idę po gorę to się nie pochylam
- czasem zdarza mi się chodzić głośno jednakz reguły jestem "cicho chodząca" ;]
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-01, 22:06   #8
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Jak chodzimy? :)

Ja chodzę szybko, jak się śpieszę to pokracznie. Staram się nie garbić i nie robić zbyt wielkich kroków- nie umiem ładnie chodzić

Ach no i po domu chodząc w kapciach strasznie szuram.. To takie "ludzkie"
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 00:08   #9
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Jak chodzimy? :)

Staram sie nie garbic czasam to sie nie udaje gdy maszeruje z wozkiem, a w zwiazku z duza nadwaga pociazowa, chodze jeszcze jak maly pingwinek tzn kiwajac sie na boki, serio

Ach, gdzie te czasy, gdy jeszcze rok temu wazylam 55 kilo, wyprostowana jak trzcina, a dzis 76

Aaa, i nigdy, przenigdy nie macham rekami, nie znosze tego
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 08:21   #10
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: Jak chodzimy? :)

ja chodze nogami
po imprezie na kolanach:d po wode;p
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 09:47   #11
bradshow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: obecnie Krakowsko ;]
Wiadomości: 1 217
GG do bradshow
Dot.: Jak chodzimy? :)

Cytat:
Napisane przez SylfkaXD Pokaż wiadomość
Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się jak chodzicie? Ja nigdy wcześniej o czymś takim nie pomyślałam... aż do momentu, kiedy zaczęłam oglądać pokazy mody na fashion tv. Od tego czasu uważam że chodzenie "noga za nogą" jest takie... nienaturalne. Poza tym, kwestia bioder... Ładnie to wygląda kiedy kobita kręci tyłkiem jak idzie, ale jak robi to za mocno wygląda to obleśnie... a jak nie potrafi w ogóle tego robić, to wygląda tak "usztywnienie" (nie jestem pewana co do użytego słowa). Jak więc chodzić? Co o tym sądzicie? Jak wy chodzicie?

P.S. Wątek ten założyłam w nadzieji że jestem inicjatorka takiego pomysłu , mimo ze nie wiem czy nie miałam poprzedniczek. Mam nadzieję że będzie dużo zainteresowanych...
przecież one uczą się chodzić.. :/
__________________
zakupoholiczka
bradshow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-02, 10:34   #12
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Jak chodzimy? :)

a ja przyznam sie szczerze,ze nigdy na to nie zwracalam uwagi
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 19:01   #13
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Jak chodzimy? :)

ja nie potrafie się ładnie poruszać, a jeszcze jak wiem, że jestem obserwowana, to w ogóle czuję się jak pokraka na pewno stawiam duże kroki i ogólnie zawsze się spieszę, a jak idę wolno, chociaż rzadko się to zdarza to w ogóle nie wiem co zrobić ze swoim ciałem
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 20:54   #14
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Jak chodzimy? :)

Zdecydowanie najważniejsze są plecy, ramiona wyprostowane, i do dołu, luźno opadające, brzuch wciagnięty nawet jak zupełnie płaski, to poprawia statykę, no i ogólnie przyjemniej sie chodzi, ja za każdym razem myśle o tym jak chodzę, chcę mieć głowę do góry, ale jak to zrobić skoro chodzę w szpilkach a chodnik w mieście pełen dziur i kałuż
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 17:46   #15
MartiniBianco
Raczkowanie
 
Avatar MartiniBianco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 249
Dot.: Jak chodzimy? :)

Cytat:
Napisane przez bradshow Pokaż wiadomość
przecież one uczą się chodzić.. :/
to prawda i one nie kręcą tyłkiem tylko biodrami
hmmm ja niestety mam nawyk garbienia pleców postanowiłam już ze kupie sobie taśmy rehabilitacyjne , chodze nogami "po jednej linii" na szczęście no i nie umiem chodzić w butach na płaskim obcasie to dość śmieszne ale naprawdę zawsze chodziłam w szpilkach/koturnach a w płaskim to tylko adidasy do klubu czy japonki na plaży, teraz z musu musiałam kuic płaskie kozaki i zauważyłam ze stawiam noge jak przy szpilkach i dziwnie przez to podryguje ale uczę sie będę dzielna
__________________
Ćwiczę do upadłego... silną wolę... przy lodówce
MartiniBianco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 18:22   #16
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Jak chodzimy? :)

Cytat:
Napisane przez MartiniBianco Pokaż wiadomość
to prawda i one nie kręcą tyłkiem tylko biodrami
hmmm ja niestety mam nawyk garbienia pleców postanowiłam już ze kupie sobie taśmy rehabilitacyjne , chodze nogami "po jednej linii" na szczęście no i nie umiem chodzić w butach na płaskim obcasie to dość śmieszne ale naprawdę zawsze chodziłam w szpilkach/koturnach a w płaskim to tylko adidasy do klubu czy japonki na plaży, teraz z musu musiałam kuic płaskie kozaki i zauważyłam ze stawiam noge jak przy szpilkach i dziwnie przez to podryguje ale uczę sie będę dzielna
Mam odwrotnie, nie potrafię pogodzić się z obcasami, ciągle mam ochotę skakać po krawężnikach, wyskakuję z tramwaju na ulicę Komicznie to wyglada ale nie potrafię się odzwyczaić.
Poza tym szybko chodzę, ale dreptam jak szalona bo mam krótkie nogi i nie ma w tym żadnej magii ani tajemnicy
Stawiam też nogi w jednej linii ale nie skupiam się na tym, to naturalnie wychodzi. Poza tym im człowiek bardziej się zastnawia nad tym jak chodzi tym zabawniej wygląda
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 21:01   #17
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Jak chodzimy? :)

Cholibka, próbowałam wiele sposóbów i zawsze mam problem, kiedy wyglądam dziecinnie, gdzie elegancko, a kiedy groteskowo. Kupiłam sobie kozaki na koturnach i aż nie mogłam się oprzeć, zeby w nich nei biegać- leiej się biegało niż chodziło!

W sumie dobrze, że mi podunęłyście ten pomysł- ksiązka na głowie, tylko co an to rodzina?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 10:29   #18
kelsisko24
Raczkowanie
 
Avatar kelsisko24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 33
Dot.: Jak chodzimy? :)

Ja nie umiem chodzić ładnie. Poruszam się jak facet. Zawsze chodziłam wszędzie z moimi kuzynami i nauczyłam się od nich chodu bo uważałam że poruszają sie szybciej. Robie wielkie kroki pochylajac sie lekko do przodu. Często jak przechodze koło wystawy sklepowej i się w niej przejze to widze jak pokracznie sie poruszam. Muszę nad sobą popracowac w tym względzie.
kelsisko24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 21:02   #19
Mała Kulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dziura pod Poznaniem
Wiadomości: 114
Dot.: Jak chodzimy? :)

Kiedy byłam mała, kręciłam dużo hula- hop i od tego czasu kręcę tyłkiem. Nic na to nie mogę poradzić, biodra same się kołyszą
Mała Kulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.